14 жовтня Покрова Пресвятої Богородиці. Історія свята. Традиції. Прикмети та заборони.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 жов 2022
  • Щорічно 14 жовтня настає важливе християнське свято - Покрова Пресвятої Богородиці. Його відзначають і віруючі, і невіруючі, адже Покрова - це не тільки про "покриту снігом землю" на честь перших снігових пластівців, що випадають в цей день, а й про заступництво Діви Марії всіх нині живих.
    Історія свята
    Подія, що стала початком святкування Покрови, відбулася ще у далекому 910 році у місті Константинополь. Тоді Візантійська імперія потерпала від війни з сарацинами-мусульманами. Та у неділю, 14 жовтня, Константинополь був під облавою ворожих військ.
    За переказами, всі віряни міста зібралися у Влахернському храмі на молитву. Під час молебню Андрій Юродивий побачив над людьми Пресвяту Богородицю, яка була осяяна небесним світлом та оточена ангелами.
    Богородиця помолилася за мир, зняла з себе покрову та накрила нею усіх людей у храмі. Це божественне чудо допомогло жителям Константинополя повірити у те, що Богородиця опікується світом та прагне миру. Згодом, візантійцям вдалося зняти облогу та перемогти сарацинів.
    Саме з цієї божественної служби 14 жовтня у Візантії почали відзначати свято Покрови Пресвятої Богородиці. А вже у Х столітті Покрови почали святкувати і на Русі.
    Традиції на Покрови
    Головною традицією дня вважається церковна служба - вона починається напередодні ввечері, 13 жовтня, зі Всеношного бдіння, а вранці служать Божественну літургію. Віруючі приходять до храмів, читають молитви і ставлять свічки Пресвятій Богородиці. Посту в цей день немає.
    У народі Покрова Пресвятої Богородиці - це день закінчення господарських робіт та збору урожаю.Та окрім господарських справ, важливим є свято Покрови Пресвятої Богородиці і для незаміжніх дівчат. Адже саме в цей день молодим жінкам потрібно молитися до Богородиці з проханнями про заміжжя.
    Також час від Покрови вважався найсприятливішим і для одруження. З давніх років до сьогодні, більша кількість весіль припадає саме на період після свята.
    Покрова - це час сімейних відвідин та спільного застілля. На Покрови потрібно звести до мінімуму домашні та робочі справи та провести цей день спокійно у родинному колі.
    Що не можна робити Як і на всі великі християнські свята, в Покров встановлюється заборона на роботу. Не можна шити, в’язати, вишивати і прибирати вдома.

КОМЕНТАРІ • 7

  • @user-nq4so1lv1l
    @user-nq4so1lv1l Рік тому +1

    Спаси і сохрани, Богородице Україну.....

  • @user-xi5om8mv8n
    @user-xi5om8mv8n Рік тому +1

    Молимося Пресвятой Богородицн про детей Украини,ЗСУ,волонтерив

  • @janbuz1002
    @janbuz1002 8 місяців тому +1

    Dziekuje

  • @SylaDumky
    @SylaDumky Рік тому +5

    Пресвята Богородиця Захисти від ворога Нашу Україну Країну та Наших Людей всіх Захисників та Захисниць що боронять Українську Землю🙏🙏🙏🇺🇦

  • @user-wh7ir2iu3q
    @user-wh7ir2iu3q Рік тому +1

    Свята Маріє, мати Божа молись за нас грішних, захисти Україну 🇺🇦 від наглого ворога РФ .Спаси і збережи захисників України ☘️ Амінь 🕊️

  • @janbuz1002
    @janbuz1002 8 місяців тому +1

    Dziekuje