Що у Вас "дуже близько"? Коли вона вдаряє в п'яти метрах від хати - то вже не до дововижності, а до "дірки" в гаманці (купляти нову електроніку/побутову техніку).
Дякую за контент. Як людина, яка дуже тісно працює в електриці і має фахову освіту - кульова блискавка - міф і антинаукова нісенітниця. Швидкість руху "електрики" наближена до швидкості світла, а електричний заряд не може "собі гуляти і шукати кого б вдарити", а просто буде бігти до землі за шляхом з найменшим опором. Якось так.
За "бласкавичник" окрема вподобайка, не чув. В дитинстві з другом бачили одне з найрідкісніших блискавок - пунктирна, але між хмарами в небі. Дощу не було, грому тоже. Було дуже гарно) Кульова колись була в мене в хаті, але до мого народження
Тут 0:50 я би не був таким категоричним. Кожен раз коли виникає питання, як утворюється блискавка приходиться звертатися до вікіпедії, де це описано як "звідкись стається якась електризація, потім повітряні масиви щось там роблять, потім якісь розряди щось там роблять і потім стається блискавка" і по кожному пункту треба ще по поясненню вишукувати, бо нічого не зрозуміло
Вітаю! Я теж відчув на собі вплив блискавки. Нещодавно неподалік від мене сталася гроза. Після цього в мене пропало бажання працювати та виникло непереборне бажання випити пива. Дружина скептично поставилася до цього явища 😢
Дякую, завжди цікаво вас слухати ❤ В дитинстві чула з телевізора, що кульова блискавка реальне явище, а вже дорослою дізналась, що у цього немає доказів😏
Фобій нуль 😅, але наштовхнули на цікаву ідею... Я як ті японці - люблю гриби 😊 от тепер думаю, може то пару тисяч вольт гахнути десь в землю коли найду слідуючого білого гриба 🤔😆😂 Дякую за відео.
Про кульові блискавки лише чула всілякі нісенітниці 😅 От коли вченим удасться їх сформувати в лабораторних чи інших контрольованих умовах, тоді вже буде схоже на правду 🧐 Дякую за випуск! ❤
Добрий день! Я не був беспосередньо свідком кульовой блискавки, але ця подія залишила багато вражень. Місто: селище Боровое під Воронежем, наразі це вже місто. Дуже потужна гроза в лютому і кульова блискавка влетіла в школу, примищення вчительської. Школа №64 Ю.В.ж.д. Середина 70-х. Рік точно не згадаю, пам'ятаю тоді я вчился може в 3 або 4 класі.
Дякую тобі за твої чудові відео 💙 люблю грім і блискавки) чомусь про кругову блискавку стільки легенд, з самого дитинства мені про неї розповідали, а доведення досі нема)
Кульову блискавку я бачив в дитинстві, під час грози, чи відразу після. Неквапливо літала куля розміром з м'яч, блідо-жовтого кольору. Я сховався від неї в будинку, а коли визирнув у вікно, то вона за кілька секунд зникла)
Декілька років тому, спостерігав вогні святого Ельма, прийнанні мені так тоді здалося. Насправді ж то були періодичні пробої в кабелі що змок під дощем й давав гарні спалахи, наподив не вимикаючі автомати.
Я ще чула, що колір блискавки залежить від чистоти повітря. Чистим є фіолетовий розряд, білий/жовтий свідчить про запиленість. Фіолетовий струм бачила особисто, хоча частіше зустрічала білі.
Я бачила кульову блискавку: після дощу, вночі жовта куля залетіла у кімнату, покружляла і опустилася на ліжечко доньки, чим їїї дуже злякала. Потім знову вилетіла у відчинену кватирку.
Оті, що обурювались через громовідводи - то тогочасні забудовники на кшталт Київміськбуд, які збагачувались на відбудові, особливо якщо фінансування з центральної скарбниці))))
У середині 90-х здається, довелося на власні очі побачити грозу у лютому, з градом та блискавками. Що цікаво, це сталося у Харкові, до найближчого моря звідти кілометрів 500 мабуть.
Яке велике та цікаве відео! Фобія блискавок лише посилилася, особливо це стосується блискавки серед ясного неба 🫣 І як тепер на вулицю виходити після грози?
Що дивно, в мене з дитинства є спогади про кульову блискавку. Я пам’ятаю теплий дощ, літо, нам було весело і ми бігали у дворі. 9поверзові будинки створили навколо двору ніби квадрат.. І в якийсь момент блискавки почали бити трохи ближче і налякали нас. И ми підійшли до підʼїзду. І в якийсь момент зі спалахом виникла куля в 1,5м над землею і вона рухалась коливаючись в нашу сторону. Нас було 4 і ми всі рванули до підʼїзду, куля плавно потріскуючи пливла в наш бік. Ми закрили залізні двері ( тоді не було домофон, принаймні в нас, але коловий замок вже був) і піднялись на перший поверх. Після потріскувань все затихло. І це відбувалося не довше ніж пів хвилини. Це було дуже швидко. Але зараз я не впевнений в своїх спогадах. Чи міг я таке вигадати? Чи знав я про кульові блискавки в 6 років? Чи може ми вигадали це все після того як дійсно просто блискавка вдарила неподалік. Не можу сказати….
1. Озон наче все ж шкідливий, типу навіть канцероген, але це коли його багато. 2. Колись читав, що блискавка заводить частину азоту в грунт, а це добриво, і гриби відповідно ростуть краще.
@vykryvach Шось ви перегинаєте палку в цій боротьбі з кальками. Може тоді і коробка передач уе калька, а потрібно скринька перепихунців, і запальничка - спалахуйка??? На мою думку "блискавковідвід" очевидно відображує суть предмета і цілком українською мовою, і класти мені на те як цей предмет називають росіяни. А "блискавичник" - це якась невідома хрінь. У мене перша асоціаця,, що це якась міфічна істота типу лісовика, чи мавки
@vykryvach Я не гуманітарій. Я хіиік. І як прикладний науковиць маю практичний підхід до проблеми, а не ідеалістичний, як гуманітарії-філологи. І я немаю жодного уявлення про "правильне" словотворення. Я відштовхуюсь від тої думки, що назва предмета має відображати його суть, і бути максимально інтуїтивно зрозуміла. Ось у нас в хімії є сотні тисяч сполук з класу вуглеводнів. І якщо спочатку їх називали хто як задумає (наприклад метан, пропан) то потім зрозуміли що кожній сполуці вигадувати назву це марна справа(ломати голову, вигадувати, потім всі запоминати). То придумали десяток правил утворення назви, де назва відображає будову молекули. Наприклад корінь назви, це римський числівник який вказує на кількість атомів карбону (пента - 5, сполука з пятьма атомами карбону - пентан....) і там маніпулюючи суфіксами та закінченнями, вказується клас сполуки, і так далі. Розумно і раціонально придумали. Думаю що і назву предметам потрібно давати так само (ми- негуманітарії, так мислим, не так як гуманітарії, я для себе відмічаю що гуманітарії мислять більш емоційно (їм тра епітети, метафори, порівняння) а негуманітарії мислять більш раціонально і логічно, беземоційно.) Якщо я запропонував неправильне словотворення, то придумайте правильне, але щоб там було слово, яке вказує на блискавку, і на процес, який робить цей предмет. Ну може блискавкозахист, блискавкопоглинач, блискавковловлювач. Запропонуйте свій варіант. І не забувайте що цей предмет винайшли в америці, можна попрацювати з назвою, яку придумали самі автори винаходу. За останні 30 років, наша мова збагатилась величезною кількістю запозичених слів. "Голубий зуб" наприклад. Або там "треш". І куча різних.....
@vykryvachdemoniv Ну, от навіщо ви брешете як це роблять боти - людина жодного разу не агресувала, на відміну від вас, коли ви вжили агресивний оборот з переходом на особистість. Якщо ви філолог - то проведіть простий контент‑аналіз висловлювань. Агресія є у вас і немає у вашого співбесідника. А якщо по суті, щодо блискавковідводу, то людина ще й більш раціональна, на відміну від. Бо мова справді не про щось рівня побутового дрючка - а про ФУНКЦІОНАЛЬНУ КОНСТРУКЦІЮ і тут вже конструюються ПРОФЕСІОНАЛІЗМИ, з функціональними сплсобами словотворень - а ніяк НЕ ТРАДИЦІОНАЛІЗМИ. Інша справа, що слово довге, хочеться скоротити, і тут «блискавичник» може бути в нагоді.
Я не знаю чи правда, але моя тітка розповідала про кульову блискавку, що побачила під час грози. Описувала саме як кулю, зроблену зі світла, що вдарила у стовб.
В дитинстві ірраціонально сильно боялась грому, але потім почала шукати причину, й зрозуміла що все почалось після одного фільма-катастрофи 2012 року (тоді вони були популярні) і там саме фігурували блискавки, в тому числі шарова, здається. Після того як я зрозцміла причину, страх зник. Хоча як і всіх мене можуть лякати гучні звуки як от грім, та ірраціональної паніки вже немає.
Ще існує легенда, що якщо підніматись в горах під час грози, і ви відчуваєте як у вас волосся стає дибки, то варто трішки спуститись і перечекати, бо є високий ризик, що стукне по тобі блискавкою.
Бо померти від розряду або потім лікуватись від хвороб нервової системи і опіків , мабуть, сміливіше 😑. Взагалі, сміливість -це про ризик життю заради важливої мети, без неї це просто тупість
Щодо озону, він не дуже корисний, навіть не корисний. Озон дуже активний, бо нестабільний ,розкладається на звичайний кисень і атом кисню, який є радикалом, і якщо цим дихати, то можна отримати опік легень Дякую за відео
Не знаю чи це правда, але мені казала що під час ремонту літом в мій клас влетіла шарова блискавка, опалила проводку на стіні, й вилетіла в інше вікно. Цього ніхто не бачив, тому, можливо то було коротке замикання.
Відео круте і цікаве, але під час перегляду трохи напрягало якесь завивання на фоні музики. Може мені привидилось, мені це дуже нагадало завивання під музику під час зимової сцент у "Бембі". (^~^;)ゞ Трохи тривожно. ┐(‘~`;)┌
@@cynic3859 а ви не можете впевненно сказати що якийсь природний феномен досліджений повністю. На момент проведення експерименту, мети експерименту було досягнено, в цьому обʼємі дослідження вдало завершено. А саме: вчений Б. Франклін допустив гіпотезу про природу блискавки, після чого довів свої теорії експериментом. Увага, важливий момент. Природа блискавки підтверджена експериментально у 18 столітті.
@@NxRM4 блискавкоприймач- це елемент системи блискавкозахисту, блискавкоприймач- + струмовідвід - це блискавковідвід. Система заземлення складається з заземлювача (не ізольовані металеві елементи, що безпосередньо контактують з землею) та заземлюючих провідників (з'єднувальний провідник між заземлювачем та струмовідводом). Блискавичниками у деяких доповідях вчених, що займаються системами блискавкозахисту, називається елемент внутрішньої блискавкозахисної системи, що слугує для захисту внутрішніх та зовнішніх електропровідних мереж споруд або майданчиків від вторинних проявів блискавки та комутаційних процесів в високовольтних електричних системах, але в нормативних документах він називається розрядник.
Так, я заплутався. Озон точно не можна назвати шкідливим? Бо я тут прочитав, що він рахується забрудником повітря. "Ozone is known to have significant effects on human health. Exposure to ozone has been linked to pre-mature mortality and a range of morbidity health end-points such as hospital admissions and asthma symptom days. In addition to its effects on human health, ozone can significantly impact vegetation and decrease the productivity of some crops. It can also injure flowers and shrubs and may contribute to forest decline in some parts of Canada. Ozone can also damage synthetic materials, cause cracks in rubber, accelerate fading of dyes, and speed deterioration of some paints and coatings. As well, it damages cotton, acetate, nylon, polyester and other textiles." Environment and Climate Change Canada (ECCC)
Цікаві казочки, підходять і для дітей і для дорослих. Проте авторці варто визначитись, чи вона популяризує науку, чи переказує міфи. І ЩЕ. Є люди, які випадково подивляться все відео, до кінця. І дізнаються, що спочатку відео грози частіше трапляються на морі, а в кінці відео вони частіше трапляються на суші(((
💙👇 Будь ласка, долучайтесь в телеграм!
t.me/+UUTir31p7PW3IatF
Блискавичники - яке ж гарне і чудове слово!
дякую за нове слово. Блискавичники. Користуватимусь
Гарна мова❤
Надзвичайно цікавий випуск❤ Блискавки заворожують. Одного разу в дитинстві бачила блискавку з корабля дуже близько і це просто дивовижно!
Що у Вас "дуже близько"? Коли вона вдаряє в п'яти метрах від хати - то вже не до дововижності, а до "дірки" в гаманці (купляти нову електроніку/побутову техніку).
Вмикаю одне ваше відео - і залипаю на годину, дуже якісний контент, дякую!
Так, це відео для дівчаток...
Най квітне український ютуб!💚
Най😃
Дякую за контент. Як людина, яка дуже тісно працює в електриці і має фахову освіту - кульова блискавка - міф і антинаукова нісенітниця. Швидкість руху "електрики" наближена до швидкості світла, а електричний заряд не може "собі гуляти і шукати кого б вдарити", а просто буде бігти до землі за шляхом з найменшим опором. Якось так.
Ми всі на кухні тісно працюємо з електрикою. Та вона (електрика) може бігати не тільки по прямій, а й по колу!!! Якось так.
За "бласкавичник" окрема вподобайка, не чув. В дитинстві з другом бачили одне з найрідкісніших блискавок - пунктирна, але між хмарами в небі. Дощу не було, грому тоже. Було дуже гарно) Кульова колись була в мене в хаті, але до мого народження
Гадаю , якби не переглянув це відео, ніколи так і не дізнався про існування таких неймовірних явищ як спрайти та ельви⚡️🔥✨
дуже круто
Дякую, дуже рада 🙏💛
@@JANOVSKAGEO а ми ДУЖЕ раді, що Ти доносиш корисну інформацію
Величезна робота і гідний знадіб! Дякую за таку працю. Розвиваймо український ютуб разом🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Тут 0:50 я би не був таким категоричним. Кожен раз коли виникає питання, як утворюється блискавка приходиться звертатися до вікіпедії, де це описано як "звідкись стається якась електризація, потім повітряні масиви щось там роблять, потім якісь розряди щось там роблять і потім стається блискавка" і по кожному пункту треба ще по поясненню вишукувати, бо нічого не зрозуміло
Я також відношусь до людей що зачаровано спостерігаю за ними, але стараюсь і ховатися від них від небезпеки подалі
Вітаю! Я теж відчув на собі вплив блискавки. Нещодавно неподалік від мене сталася гроза. Після цього в мене пропало бажання працювати та виникло непереборне бажання випити пива. Дружина скептично поставилася до цього явища 😢
Цікаве відео! Дякую! Розвивайся і знімай ще!
Шикарне відео, дякую!
🙏💛
Пророблено вами величезну роботу, дякую! Надзвичайно цікаво😮
Я вже чекаю❤
Дуже цікаве відео, дякую за працю 😊❤
Дякую, завжди цікаво вас слухати ❤ В дитинстві чула з телевізора, що кульова блискавка реальне явище, а вже дорослою дізналась, що у цього немає доказів😏
Вау, дуже цікаво! Особливо про незвичайні види блискавок !
я таки добряче захопився Вашим каналом!продовжуйте,творчого Ваи натхнення!
Слухаю відео і спостерігаю блискавку за вікном.
Дякую за працю, у вас цікавезний канал 💫🥰👍
Фобій нуль 😅, але наштовхнули на цікаву ідею... Я як ті японці - люблю гриби 😊 от тепер думаю, може то пару тисяч вольт гахнути десь в землю коли найду слідуючого білого гриба 🤔😆😂 Дякую за відео.
Два чи навіть три рази, бачив і чув блискавку взимку. Це було у нас, в Україні.
Ви дуже добре попрацювали. Купа нової для мене інформації ❤.
Про кульові блискавки лише чула всілякі нісенітниці 😅
От коли вченим удасться їх сформувати в лабораторних чи інших контрольованих умовах, тоді вже буде схоже на правду 🧐
Дякую за випуск! ❤
Дуже боюсь грозу вночі ( Дякую за цікаве відео!
Дякую за доступне пояснення такого складного явища! Бажаю успіхів!
31:03 - озон Точно отруйний для людини,
Той самий механізм отруює і мікроби
Дякую, дуже цікаво поданий матеріал. Чомусь не затронута тема блискавки і мобільника.
Добрий день! Я не був беспосередньо свідком кульовой блискавки, але ця подія залишила багато вражень. Місто: селище Боровое під Воронежем, наразі це вже місто. Дуже потужна гроза в лютому і кульова блискавка влетіла в школу, примищення вчительської. Школа №64 Ю.В.ж.д. Середина 70-х. Рік точно не згадаю, пам'ятаю тоді я вчился може в 3 або 4 класі.
Дякую тобі за твої чудові відео 💙 люблю грім і блискавки) чомусь про кругову блискавку стільки легенд, з самого дитинства мені про неї розповідали, а доведення досі нема)
Дякую.
Кульову блискавку я бачив в дитинстві, під час грози, чи відразу після. Неквапливо літала куля розміром з м'яч, блідо-жовтого кольору. Я сховався від неї в будинку, а коли визирнув у вікно, то вона за кілька секунд зникла)
Надзвичайно цікаве відео, дякую!
Дуже цікаве відео - дякую💛
Дякую за роботу
Дякую Вам за як завжди дуже цікавенне, корисне та пізнавальне відео!!!
Дякую за відео!
Дуже цікаво) видно, що велика робота була виконана.
Єдине побажання- поменше хитаючихся відосів, і без них у голові паморочиться)
Дякую за відео! 💚 Нам теж у школі розповідали про кульові блискавки. Навіть проводили інструкції, як від них рятуватися 😁
Прикольний контент. Дякую тобі.
В очікуванні прем'єри :)
Це було дуже цікаво❤️
Дякую за ваш канал
Декілька років тому, спостерігав вогні святого Ельма, прийнанні мені так тоді здалося. Насправді ж то були періодичні пробої в кабелі що змок під дощем й давав гарні спалахи, наподив не вимикаючі автомати.
31:03 - Озон отруйний для організму людини)
Велика дяка за цікавий випуск.
Я ще чула, що колір блискавки залежить від чистоти повітря. Чистим є фіолетовий розряд, білий/жовтий свідчить про запиленість.
Фіолетовий струм бачила особисто, хоча частіше зустрічала білі.
Я бачила кульову блискавку: після дощу, вночі жовта куля залетіла у кімнату, покружляла і опустилася на ліжечко доньки, чим їїї дуже злякала. Потім знову вилетіла у відчинену кватирку.
Недумав що відео про блискавки буде таким цікавим що півгодини будеш дивитись з захобленням😳. Відео ну дуже вдало вийшло :)
Недавно, коли гроза вже годину як закінчилась, у ліхтар, під яким йшла моя мама вдарила блискавка. Здається, в неї після тошо погіршився слух
Ого яке наймовірно цікаве відео. Аж заслухався. Шикарна робота!
Просто пишу комент, бо подобається контент
Оті, що обурювались через громовідводи - то тогочасні забудовники на кшталт Київміськбуд, які збагачувались на відбудові, особливо якщо фінансування з центральної скарбниці))))
У середині 90-х здається, довелося на власні очі побачити грозу у лютому, з градом та блискавками. Що цікаво, це сталося у Харкові, до найближчого моря звідти кілометрів 500 мабуть.
У вас розмітка розділів з минулого відео в це чогось скопіювалася: "проєкт Антантропа", "Циклони над пустелями" та інші
Дякую, що помітили 🙏 Випадково перенесла з минулого опису)
@@JANOVSKAGEOтак може зміниш на правильні 😅?
@@AstronautFromUkraine змінила))
Яке велике та цікаве відео! Фобія блискавок лише посилилася, особливо це стосується блискавки серед ясного неба 🫣 І як тепер на вулицю виходити після грози?
І навіть одного випуску буде мало щоб описати явище.👍
Для струму тіло людини дуже м'яке в порівнянні з металом,воно навіть краще ніж вода.
Що дивно, в мене з дитинства є спогади про кульову блискавку. Я пам’ятаю теплий дощ, літо, нам було весело і ми бігали у дворі. 9поверзові будинки створили навколо двору ніби квадрат.. І в якийсь момент блискавки почали бити трохи ближче і налякали нас. И ми підійшли до підʼїзду. І в якийсь момент зі спалахом виникла куля в 1,5м над землею і вона рухалась коливаючись в нашу сторону. Нас було 4 і ми всі рванули до підʼїзду, куля плавно потріскуючи пливла в наш бік. Ми закрили залізні двері ( тоді не було домофон, принаймні в нас, але коловий замок вже був) і піднялись на перший поверх. Після потріскувань все затихло. І це відбувалося не довше ніж пів хвилини. Це було дуже швидко. Але зараз я не впевнений в своїх спогадах. Чи міг я таке вигадати? Чи знав я про кульові блискавки в 6 років? Чи може ми вигадали це все після того як дійсно просто блискавка вдарила неподалік. Не можу сказати….
Треба знайти друзів.
@@user-Kovalchuk82 вони в Лисичанську. Мало хто живий, або в Україні. Тому це чисто спогад. Я навіть не памʼятаю хто саме тоді був.
@@Simonozavr загадка
Цікаво було б побачити огляд взаємодії грозових явищ та електромагнітного гео динамо, як це пов'язано, та як впливає на підтримку життя на планеті
Це явлення холодної плазми,тому в природі зустрічається дуже рідко.
Жодної
Валеріє, Ви самостійно монтуєте відео?
1. Озон наче все ж шкідливий, типу навіть канцероген, але це коли його багато.
2. Колись читав, що блискавка заводить частину азоту в грунт, а це добриво, і гриби відповідно ростуть краще.
А блискавковідвід? Так можна казати? Якось звучить більш зрозуміло ніж блискавичник
Мабуть теж можна 😊
@vykryvach Шось ви перегинаєте палку в цій боротьбі з кальками. Може тоді і коробка передач уе калька, а потрібно скринька перепихунців, і запальничка - спалахуйка???
На мою думку "блискавковідвід" очевидно відображує суть предмета і цілком українською мовою, і класти мені на те як цей предмет називають росіяни. А "блискавичник" - це якась невідома хрінь. У мене перша асоціаця,, що це якась міфічна істота типу лісовика, чи мавки
@vykryvach Я не гуманітарій. Я хіиік. І як прикладний науковиць маю практичний підхід до проблеми, а не ідеалістичний, як гуманітарії-філологи. І я немаю жодного уявлення про "правильне" словотворення. Я відштовхуюсь від тої думки, що назва предмета має відображати його суть, і бути максимально інтуїтивно зрозуміла. Ось у нас в хімії є сотні тисяч сполук з класу вуглеводнів. І якщо спочатку їх називали хто як задумає (наприклад метан, пропан) то потім зрозуміли що кожній сполуці вигадувати назву це марна справа(ломати голову, вигадувати, потім всі запоминати). То придумали десяток правил утворення назви, де назва відображає будову молекули. Наприклад корінь назви, це римський числівник який вказує на кількість атомів карбону (пента - 5, сполука з пятьма атомами карбону - пентан....) і там маніпулюючи суфіксами та закінченнями, вказується клас сполуки, і так далі. Розумно і раціонально придумали.
Думаю що і назву предметам потрібно давати так само (ми- негуманітарії, так мислим, не так як гуманітарії, я для себе відмічаю що гуманітарії мислять більш емоційно (їм тра епітети, метафори, порівняння) а негуманітарії мислять більш раціонально і логічно, беземоційно.)
Якщо я запропонував неправильне словотворення, то придумайте правильне, але щоб там було слово, яке вказує на блискавку, і на процес, який робить цей предмет. Ну може блискавкозахист, блискавкопоглинач, блискавковловлювач. Запропонуйте свій варіант. І не забувайте що цей предмет винайшли в америці, можна попрацювати з назвою, яку придумали самі автори винаходу.
За останні 30 років, наша мова збагатилась величезною кількістю запозичених слів. "Голубий зуб" наприклад. Або там "треш". І куча різних.....
@vykryvachdemoniv Ну, от навіщо ви брешете як це роблять боти - людина жодного разу не агресувала, на відміну від вас, коли ви вжили агресивний оборот з переходом на особистість.
Якщо ви філолог - то проведіть простий контент‑аналіз висловлювань. Агресія є у вас і немає у вашого співбесідника.
А якщо по суті, щодо блискавковідводу, то людина ще й більш раціональна, на відміну від. Бо мова справді не про щось рівня побутового дрючка - а про ФУНКЦІОНАЛЬНУ КОНСТРУКЦІЮ і тут вже конструюються ПРОФЕСІОНАЛІЗМИ, з функціональними сплсобами словотворень - а ніяк НЕ ТРАДИЦІОНАЛІЗМИ.
Інша справа, що слово довге, хочеться скоротити, і тут «блискавичник» може бути в нагоді.
Я би не казав би те що правила Кірхгофа когось оминають,тому варто бути обережним,але це дуже цікаве явище.
Можна припустити що чоловіки трохи вище за жінок тому частіше б'є чоловіків.
Я не знаю чи правда, але моя тітка розповідала про кульову блискавку, що побачила під час грози. Описувала саме як кулю, зроблену зі світла, що вдарила у стовб.
В дитинстві ірраціонально сильно боялась грому, але потім почала шукати причину, й зрозуміла що все почалось після одного фільма-катастрофи 2012 року (тоді вони були популярні) і там саме фігурували блискавки, в тому числі шарова, здається. Після того як я зрозцміла причину, страх зник. Хоча як і всіх мене можуть лякати гучні звуки як от грім, та ірраціональної паніки вже немає.
А як назва фільму?
@@user-Kovalchuk82 здається "жах, торнадо у нью-йорку"
@@AstasiiaMowe дякую. Пошукаю!;)
@@user-Kovalchuk82 англійсьою "NYC: Tornado Terror"
оце так ВАУ!!! завжди заворожували блискавки, але дууууже стрьомно від них (добре спостерігати у велике заченене вікно з кружечкою кави чи какави )))
Жодної фобії не додалось🙃
Ще існує легенда, що якщо підніматись в горах під час грози, і ви відчуваєте як у вас волосся стає дибки, то варто трішки спуститись і перечекати, бо є високий ризик, що стукне по тобі блискавкою.
бабуся розповідала, що бачила кульову блискавку. У вікно залітала до їхнього дому в селі, коли була підлітком ще
Всі бабусі таке бачили!;) це ж бабусі
29:29 правила безпеки для слабаків 😎
Бо померти від розряду або потім лікуватись від хвороб нервової системи і опіків , мабуть, сміливіше 😑. Взагалі, сміливість -це про ризик життю заради важливої мети, без неї це просто тупість
@@artcory6224Ви абсолютно праві
Щодо озону, він не дуже корисний, навіть не корисний. Озон дуже активний, бо нестабільний ,розкладається на звичайний кисень і атом кисню, який є радикалом, і якщо цим дихати, то можна отримати опік легень
Дякую за відео
Якщо в будинку, захоплююсь. На відкритій місцевості ( ненавиджу) боюсь
Звісно, вони любили відбудовувати.
Відмивання грошей було
і тоді.
Вогні святого Ельма на пальцях -це ознака того що тебе невдовзі може швакнути! Бо виникають вони в місцях сильної напруженості електричного поля
Де я вас бачив
Не знаю чи це правда, але мені казала що під час ремонту літом в мій клас влетіла шарова блискавка, опалила проводку на стіні, й вилетіла в інше вікно. Цього ніхто не бачив, тому, можливо то було коротке замикання.
То напевно більше грошей з ваших батьків хотіли зняти))
Типу, ремонт уже був готовий, а тут блискавка залетіла, треба на новий ремонт гроші збирати))
@@Liubomyr_H 😄😄 можливо. Або робітники замикання зкинули на блискавку
@@Liubomyr_H😂👍 дотепно
Відео круте і цікаве, але під час перегляду трохи напрягало якесь завивання на фоні музики. Може мені привидилось, мені це дуже нагадало завивання під музику під час зимової сцент у "Бембі". (^~^;)ゞ Трохи тривожно. ┐(‘~`;)┌
0:10 "блискавку дослідили лише в 20му столітті" ?
Почитайте про експеримент з повітряним змієм американського президента Франкліна у 1752 році
Між "почали досліджувати" ти "дослідили" є певна різниця, чи не так?
@@cynic3859 а ви не можете впевненно сказати що якийсь природний феномен досліджений повністю.
На момент проведення експерименту, мети експерименту було досягнено, в цьому обʼємі дослідження вдало завершено.
А саме: вчений Б. Франклін допустив гіпотезу про природу блискавки, після чого довів свої теорії експериментом.
Увага, важливий момент. Природа блискавки підтверджена експериментально у 18 столітті.
Єдине чого я боюсь це стати відкритим геєм, в нашій країні це досить небезпечно.
Можливо провідність у цих місцинах дуже потужна
дякую мала
А якщо її перетворювати на зарядку потужного лазера🤔
"електроди відриваються?" якщо вже робиш научпоп, то хоча б почитай чим відрізняються електроди від електронів
Блискавкоприймачі, правильно не блискавичники, а блискавкоприймачі (згідно нормативної документації з блискавкозахисту ДСТУ 62305-3:2012)
блискавоприймач - це елемент блискавичника - палка на даху. а ще є дріт і заземлення. інформація перевіряється в два кліка))
@@NxRM4 блискавкоприймач- це елемент системи блискавкозахисту, блискавкоприймач- + струмовідвід - це блискавковідвід. Система заземлення складається з заземлювача (не ізольовані металеві елементи, що безпосередньо контактують з землею) та заземлюючих провідників (з'єднувальний провідник між заземлювачем та струмовідводом). Блискавичниками у деяких доповідях вчених, що займаються системами блискавкозахисту, називається елемент внутрішньої блискавкозахисної системи, що слугує для захисту внутрішніх та зовнішніх електропровідних мереж споруд або майданчиків від вторинних проявів блискавки та комутаційних процесів в високовольтних електричних системах, але в нормативних документах він називається розрядник.
31:20 ..атомарний азот розчиняється у воді ..🤦🤦
Ти серйозно??
я думаю малось на увазі, що атоми поєднуються з киснем і утворюють окис азоту, а той в свою чергу розчиняється і перетворюється на добрива
@@NxRM4 по таймкоду вона словами каже "розділені Атоми азоту розчиняються у воді"
Я боюсь більше грому, ніж блискавки. Знаю що це не логічно, але така я є
"Попередники" "а нє предкі"
Так, я заплутався. Озон точно не можна назвати шкідливим? Бо я тут прочитав, що він рахується забрудником повітря.
"Ozone is known to have significant effects on human health. Exposure to ozone has been linked to pre-mature mortality and a range of morbidity health end-points such as hospital admissions and asthma symptom days. In addition to its effects on human health, ozone can significantly impact vegetation and decrease the productivity of some crops. It can also injure flowers and shrubs and may contribute to forest decline in some parts of Canada. Ozone can also damage synthetic materials, cause cracks in rubber, accelerate fading of dyes, and speed deterioration of some paints and coatings. As well, it damages cotton, acetate, nylon, polyester and other textiles." Environment and Climate Change Canada (ECCC)
принаймні, у високих шарах атмосфери він точно корисний
класне відео. і канал цікавий.
але я вас дуже прошу, згідно З і відповідно ДО. вибачте.
19:06 - не хитай картиною, я ж твоє видиво дивитись намагаюсь.
+
Якщо громовиця синонім до блискавка, то чи може бути синонімом до блискавичника громовицевідвід? 😅
Ще ні один вчений не обяснив кулеву блискавку
Цікаві казочки, підходять і для дітей і для дорослих. Проте авторці варто визначитись, чи вона популяризує науку, чи переказує міфи.
І ЩЕ. Є люди, які випадково подивляться все відео, до кінця. І дізнаються, що спочатку відео грози частіше трапляються на морі, а в кінці відео вони частіше трапляються на суші(((
я хачю какатб