ТРОХИ ПРО ПОМИНАЛЬНІ ДНІ.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 тра 2024

КОМЕНТАРІ • 46

  • @user-zq3sx5me5n
    @user-zq3sx5me5n 17 днів тому +16

    У вас мабуть якійсь дар від Бога.Ну так приємно вас слухати.Такий спокій на душі стае,ну на любу тему.Дай Бог вам здоров'я.

  • @Useruser-xt2nb
    @Useruser-xt2nb 17 днів тому +21

    Царство Небесне всим нашим рiдним.🙏😪

  • @user-jn5zm5hx8p
    @user-jn5zm5hx8p 17 днів тому +20

    Царство небесне вашим покійним а вам довгих років життя миру і добра

  • @user-di6td8jk7t
    @user-di6td8jk7t 17 днів тому +10

    Спасибо,Лариса,что напомнили!Я тоже помни поминальные дни,мы со школы бежали на кладбище,где родители с родственниками поминали наших родных и близких!А сейчас все по-другому!Тогда люди были ближе друг к другу,несли на поминки все самое лучшее,мама запекала курочку,покупала колбасу ,свою домашнюю обжаривала,вкусную рыбу покупала!Это был праздник!Люди знали друг друга,общались,вспоминали умерших и на душе было тепло и приятно!Царствие небесное всем ушедшим в лучший мир!

  • @user-cv6zw3fv4v
    @user-cv6zw3fv4v 17 днів тому +7

    Мабуть екстрасенси, зробили свою роботу, все говорять,що не можна їсти на кладовищі, бо їжа стає мертвою. Мені 61 рік і все життя ми приходили в цей поминальний день, клали пакунок на могилку і самі повинні були з'їсти хоть цукерку, печево. Це ми в гості прийшли до своїх рідних до їх постійних домівок і вони нас пригощають. Ви праві Лариса , щось не те вже спілкування, прибігли, поклали, і побігли до дому, а леж такий день раз на рік. Треба починати відновлювати після війни ці наші традиції.

  • @user-ov5qt9mt9d
    @user-ov5qt9mt9d 17 днів тому +5

    Мені 70років і я пам'ятаю, коли була малою, то теж на наших кладовищах скраю застеляли клейонку і всі в один ряд сідали, все так як у вас. На візку привозили чавуни з капусняком і тушеною картоплею. Та як повідкривають, почнуть насипать, то такі аромати стоять.....
    Ну точно так як ви розказуєте.
    А надалі все стало мінятися, хто багатший, поробили столи, і бідніші вже знали що туди сідати не можна, хоч вони боли довгі.
    Я коли вже стала заміжня і прйшла на те кладовище, бачу, на тому місті де люди сідали на землі, стоїть довгий стіл. Ну я свою корзинку і поставила. То один дядько зауважив: твій брат строїв цього стола? То я була шокована і відійшла.
    С того часу люди стали потроху відокремлюватись і робити кожен біля своїх рідних свої столики.
    Я з київщини. Живу в селі. Поминання відбувається так як і у вас. Батюшка править службу, панахида, на могилки ложемо кульочки з цукерками, коржиками, пасочками. Дітки бігають збирають, ми поминає, спілкуємося.

  • @user-be6qr3tp9r
    @user-be6qr3tp9r 17 днів тому +12

    А в нас все галопом,забiгли,квiти поставили,поминання роздали i по хатах.Правий берег Каховського моря,шумно в нас тут.

    • @user-iu4mx5om7q
      @user-iu4mx5om7q 17 днів тому +9

      Вітання з Нової Каховка!!!Все буде Україна!!!❤

  • @lydasaliy
    @lydasaliy 17 днів тому +12

    Матусі вашій здоров'я, всім нам миру й добра

  • @user-mg5hx6sk5u
    @user-mg5hx6sk5u 17 днів тому +8

    Дякую вам за спогади. Допоки ми пам'ятаємо, згадуємо наших предків вони нам помагають, але зміни летять невпинно й хто зна що чекає нас попереду. До речі нашому селищу за 350, але поховань раніше післявоєнних немає вже.

  • @dashavas1033
    @dashavas1033 17 днів тому +2

    Я теж памятаю як на маминій малій батьківщині стелити рядна, діставали хто що приніс і гульбенили трохи відійшовши від могил, один раз в дитинстві я там знатно отруїлась, більше 20 років минуло, а досі пам'ятаю. А в тата в селі, там поминальні дні на трійцю, то завжди провідували могили рідних, а потім йшли додому і збирались обідати сім'ями чи з ближніми сусідами збирались. Одна область, але такі різні традиції

  • @user-ok8or3us8v
    @user-ok8or3us8v 17 днів тому +20

    І в нас сиділи на могилках вже років 35-40 як не сидять, священик обходить три рази кладовище зпівчими і кадилом оспівають,тоді до фігури,так у нас називають,вірніше перед цим люди зносять поминальні книжечки,плату за служіння,пасочки,проходить служба моління,тоді священник обходить,як я написала раніше,на могилках кладуть по кілька цукерок,печиво,кусочок пасочки,не накладають багато щоб розводились комахи,краще роздаєм діткам солодощі,квіти висаджуємо живі,приносим теж живі,щоб менше було пластмасового сміття,це так на Хмельниччині у нас,вічна пам'ять померлих та здоров'я і витримки нашим дорогим військовим❤

  • @user-zs2qc1th8z
    @user-zs2qc1th8z 17 днів тому +4

    Я була мала, але пам'ятаю гробки, поминання, село було як одне ціле, як і Ви розповіли, зараз і тих людей не має, і села майже теж. А кладовище стало як ціле містечко. Поминать приїжджають правнуки, яких і не бачив, і не знаєш. Такі настали часи.

  • @user-tm2xe1oy4s
    @user-tm2xe1oy4s 17 днів тому +2

    А у нашому селі шість кладовищ. У нас і зараз хто сідає, у кого є ще родина більша,а в кого два, три чоловіка, то прийдуть покачають яйця, покладуть цукерки, пасочки і йдуть додому.

  • @SamsungA-te8ic
    @SamsungA-te8ic 17 днів тому +3

    Христос Воскрес!Ви Лариса розповідаєте ніби дитинства.А вже більш як 10 років сім'ями по хатах.Всім миру,здоров'я,добра.

  • @user-cp7sn4lh8g
    @user-cp7sn4lh8g 17 днів тому +3

    В Зорівці столи беликі та лавки й так давно там не була але дійсно років 10 ще були обіди…. А зараз я й не знаю- сестрині там родичі живуть по чоловіку… спілкування було таке тепле та душевне…

  • @OlyaRetsukevych
    @OlyaRetsukevych 17 днів тому +1

    Дякую, тобі Ларіса, за відео!❤

  • @olgazubko6054
    @olgazubko6054 17 днів тому +2

    ❤❤❤❤❤❤❤

  • @user-rs2jb5xl3e
    @user-rs2jb5xl3e 17 днів тому +1

    Лариса, всегда ваши видео интересные.Всегда на душе такое тепло идет когда смотрю вас.Дай Бог вам здоровья,всего только хорошего, МИРА .❤Привет с Германии.❤

  • @user-iq6sg9sr2e
    @user-iq6sg9sr2e 17 днів тому +2

    Да Лариса правда, а в нас в силі було готовили борщ, такий казан великий, а на друге жіночки різали локшину а туди яйця і ото все мяско яке варилось у борщі, і хоть у нас село велике, кладовищ багатенько но тільки на двох так робили, успіхів вам 💙🙏💜

  • @user-id2ut3cs4b
    @user-id2ut3cs4b 17 днів тому +1

    Дякую за відео

  • @Useruser-xt2nb
    @Useruser-xt2nb 17 днів тому +2

    Миру Вам🙏👌👍

  • @user-xi3mm9qq3w
    @user-xi3mm9qq3w 17 днів тому +3

    Вчора була Дарна неділя ,такий звичай давній український ,вшанування пам'яті померлих . Відвідують могили тих ,хто був і залишився дорогий серцю.Люди були більш згуртовані раніше , ви запам'ятали це, зараз час інший ...

  • @user-hd7oy9ep1h
    @user-hd7oy9ep1h 17 днів тому +5

    Я старше Вас,поэтому,хоть и живу всю жизнь в городе,но хорошо помню поминальные дни.Почему-то мне всегда было не комфортно кушать на кладбище и я всегда удивлялась этому всенародному гулянию.На меня даже обижались,но мне реально кусок в горло не лез.А дома всегда делала поминальный обед и ела с удовольствием.Так что,всё субъективно.

    • @lidia639
      @lidia639 17 днів тому +5

      Я теж, не можу поминальний день назвати якимось святом. Це поминки. В колі родини, чи друзів, але поминки.

  • @user-cp7sn4lh8g
    @user-cp7sn4lh8g 17 днів тому +8

    Дружина чи сестра вашого чоловіка якщо родичі племінниць? Трохи розгубилась- не зрозуміла

    • @user-pm2ie9rn9x
      @user-pm2ie9rn9x  17 днів тому

      Родичі це дід баба,дядько і мама поховані.Дружина мого брата.

  • @lidia639
    @lidia639 17 днів тому +3

    І куди тоді всі ті продукти, які люди на несли, діваються? Колись давно, ( скажемо, років 30 тому) розказували люди, коли хтось пішов додому до нашого батюшки по якихось справах і побачив, як багато хліба і пасочок валяється у свиней в базку. Люди і священника годують і його свиней. От молодці.

    • @user-pm2ie9rn9x
      @user-pm2ie9rn9x  17 днів тому

      Я такого не чула. Батюшка нам сказав самим віддать панахиду нужденним Я свою віддала одинокій, старенькій бабусі.

    • @lidia639
      @lidia639 17 днів тому

      @@user-pm2ie9rn9x Ви не чули, бо це у нас в селі таке було. І взагалі у нас люди не дуже люблять церковних "працівників" саме за це....Мовляв люди нанесуть в церкву всього, а вони ділять - ти сьогодні бери цукор, а я олію, а на другий раз поміняємось...

  • @user-bc7pq6tz9x
    @user-bc7pq6tz9x 17 днів тому +2

    Лариса дякую тобі за відео які ти знімаєш. Ти купувала розсаду у Люди , і вона казала що підживлює все Кеміра плюс , це універсальна підживка. Я собі її купила ,попідживлюю все , і вже буду хозяйка😄.Дякую 👍

    • @user-pm2ie9rn9x
      @user-pm2ie9rn9x  17 днів тому +1

      І якуплю таку підживку,теж хочу,щоб все росло гарно🙂

  • @lidia639
    @lidia639 17 днів тому +1

    У нас раніш люди говорили: " Весь час людей несуть на кладовище і лишень в цей день несуть з кладовища". Я думаю, Ви зрозуміли про що мова.

  • @user-ox9qy1rm4l
    @user-ox9qy1rm4l 17 днів тому +1

    Так і в нас було...У Вас така добра ,світла аура,дуже приємно слухати Ваші речі,наче близьку людину слухаєш.

  • @user-cg2ed4vt1i
    @user-cg2ed4vt1i 3 дні тому +1

    Звичай їсти на кладовищі- це не радянщина. Не знаєте не говоріть дурниць. Це ще дохристиянський звичай. Провідувати рідних і ділитися з ними дарами. Все, що їсте в цей день і кладете буде і в них на столі на тому світові. Почитайте класиків наприклад Квітку Основяненка твір Маруся, як він описує поминання. В цей день люди спільно сідали, бо це спільність роду. Гуртувалася родини, всі згадували покійних та бажали здоровя живим. Діти і старі ходили і збирали дарунки, да і так їх обдаровували. А тепер така дибільна думка, що цей наш звичай це щось не пристойне, і навіть біля своїх могил не сідають, не їдять. А капусняк чи борщ варили, бо за віруваннями душі харчуються парою через те і на похорони і поминки всі століття готували цю ритуальну страву.

  • @user-xs4lb4oz6q
    @user-xs4lb4oz6q 17 днів тому +4

    На львівщині нема обичаю обідати на цвинтарі

  • @user-jh7hj2eq7i
    @user-jh7hj2eq7i 17 днів тому +2

    П.Ларисо чому батюшка це ж расєйською по нашому свящкнник,в нас такого нема,щоб нести на цвинтар пасочки,а тим більшк там їсти.Це слово "батюшка"мене вбиває вибачте.

    • @user-mg8fd8kh6l
      @user-mg8fd8kh6l 17 днів тому

      Моя ридня на днипропетровщини теж кажуть БАТЮШКА, або ПИП

  • @user-ot7tk7hb4u
    @user-ot7tk7hb4u 17 днів тому +8

    На Київ нові паски печуть на гробки і яйц красть, а не тижневої давності. Теж не розумію, як можна їсти, пити на кладовищі, треба відходить від цеї радянщини

    • @user-cv6zw3fv4v
      @user-cv6zw3fv4v 17 днів тому +2

      Це не радянщина, це зовсім інше, не треба все притягувати до радянщини бо при радянщині ми не ходили в церкви, центральна, східна , південна та північна Україна.