Неочікувано дуже корисне відео. Тобто, мені давно подобається цей канал, дивлюся всі відео, але коли тільки включив конкретно це відео, то навіть не очікував що воно буде настільки(!) корисне. Дякую ❤
Пам'ятаю в універі в часи Silverlight (а точніше Moonlight) переписували ActiveX компонент. 😅 Щодо технологій, просто змиріться що всі вони підуть і треба або вчитися, або йти в управдоми. Тож вчить базу яка не зміниться впродовж десятиліть - MVC, MVVM, C/C++, memory management, design patterns, SQL, XPath, RegEx etc.
тай і у нативних (база) речах все змінюється, в лінуксах усі з x11 на вейленд переходять (тобто якщо у тебе програма написана з використанням віджетів xlib вона тупо на вейланді фізично не запрацює), дуже часто бачу вже використовують musl замість glibc...та і багато іншого, якщо покопатись.
Ви праві - це лотерея. І навіть чутки, ніби Х направлення/технологія скоро загнеться часто буває чутками. Наприклад, останні років 10 чую, що от-от PHP не стане, що Java активно втрачає позиції, і що почекати крапельку для повного переходу на IPv6 із остаточною відмовою від IPv4. І навпаки - не зважаючи на експертні думки про "тільки зріст" Фейсбука, деякі критичні помилки, політика компанії та формат ресурсу в цілому перетворили популярну соцмережу у "будинок для похилих", де розсилають фото котиків, рекламу казино та обговорюють політику.
@@antontytm Ні, в 2021 створили The PHP Foundation в який увійшли ключові розробники і яку спонсорують багато компаній (в тому числі laravelm sentry і symfony) тому зараз вони можуть пропонувати гарну оплату крутим розробникам В кор розробниках зараз жодного росіянина (можеш глянути у них на сайті). Там є один з активних контриб'юторів з росії. І ще 2 у ветеранах (при чому вони уже давно виїхали з росії один в Берліні, а інший в Амстердамі). Всього в board там 10 людей, в кор команді ще 10 і активних контрибюторів ще 5 Тому ні. PHP розвиває не 2 людини
Хм, цікава особливість - ті технології, які померли, були не Open Source - ні Flash, ні Silverlight. До сих пір пам'ятаю той звіздецовий документ, який ще Macromedia заставляла прочитати, коли треба було скачати доку по SWF формату - можна читати, можна писати, а написати свій плеєр - ні-ні, ви шо, нізя ніколи. Натомість, ті, яким зараз загрожує (уявне) помирання, є Open Source. То може, те, що вони відкриті, допомагає їхньому виживанню? Чи є якісь Open Source технології, які померли протягом останніх 10-15 років?
Як людина зі світу пхп, можу навести аж три приклади - Codeigniter, Zend Framework i Yii. Всі три є open source, займали значну частку ринку і були майже повністю витіснені іншим open sourse - згаданим у відео Laravel i Symfony. На мою думку, тут значну роль грає ціна розробника. Якщо розробник коштує дорого, бізнес цю технологію не вибере і вона буде загинатись.
@@taintedmind3033 так, після якогось обʼєму комʼюніті реакція вже сама себе підтримує... але цей обʼєм має набратися, і перш за все з поміж компаній, готових то використовувати й розвивати, а не просто програмістів, і незрозуміло який це обʼєм для тої чи іншої технології... го подібне, напевно, витримає... а от флатер, тут, мабуть, складніше...
Пробачайте за лонгрід. Якщо ви обираєте технології, обертайте кор технології, не фрейворки. Для веб фронтенду ваша технологія це браузер, для мобільних це операційна система, для бекенду - бази даних та гіперскелери. Для всіх- фундаментальна компьютена теорія, хочаб топ 10 книжок. Потім спеціалізація в предметній галузі, наприклад фінанси, логістика, страхування, залізо, процесінг даних і таке інше - все що стосується вашого продукту. Мова програмування та фреймворки допоможуть вам знайти замовлення на фрілансі, але не допоможуть стати топовим спеціалістом в індустрії за 10 років. Бажаю успіхів!
Дякую за класне відео. А можна попросити про наступне відео: критерії вибору технологій для проекту. Нижче пишу кілька питань, які може не тільки мені здаються цікавими. Типу - опенсорс, що так зразу не помре чи сторонні технології чи бібліотеки з закритим кодом, які можуть в любий момент або вмерти, або стати непомірно дорогими? Що вчити з мов програмування? Що краще, гнатись за хайпом, чи триматись скромних стабільних рішень? Фішки чи простота і стабільність роботи? Чи вивчати щось трошки з нуля чи прокачувати освоєні технології? Типу нахіба мені раст чи го , якщо є с++ і пітон? Дякую.
Блін, після таких відео розумієш наскільки ця робота ризикована та ресурсоємна. Постійно вчитись дуже виснажливо, навіть якщо це твоя улюблена сфера, через деякий час ригати хочеться. Хочеться працювати в IT, але не з кодом
ну очевидно, що ніяк не вийде працювати все життя по одному алгоритму в одному софті на одних технологіях. все завжди змінюється, щось випадково вмирає, у когось губиться розробник, щось застаріває, щось починає рухатися не в ту сторону. дуже добре автор зауважив - що дуже бажано ПОСТІЙНО, по трішки, маленькими порціями, ЗАВЖДИ пробувати щось нове. щоб не давати своїм мізкам задубіти. бо потім дуууууже боляче в попі буде, коли звичний вам продукт помре остаточно, і вам потрібно буде з жахом досліджувати стрибок прогресу тривалістю в 10-15 років. і це не лише програмування стосується.
@@elismorph1340 это есть возможность адаптироваться, например сменить стек в рамках компании иначе сейчас это почти нереально, если говорить про коммерческое применение. А так то люди вон ракеты строят на просторах ютуба в свободное от работы время :)
Обирають напрямок, а там вже є якісь мови (і технології), які, де-факто, галузевий стандарт + якісь цікавинки (як от флатер). Так мобайл/бекенд ти не будеш писати на сі, а рендери для якихось рушіїв (ігрових, наприклад) ти не будеш писати на пітон чи жеес.
@, так це зрозуміло, до того ж, щоб не обрав, потрібно знати та розуміти базові речі в програмуванні, без яких ніяк. Просто дуже багато відео де розповідають про мову X, для тих, хто тільки починає і вагається що саме обрати. І на тебе виливається відро води про переваги та зарплати і як там все райдужно і круто. Особливо, коли це говорять ті, хто продає курси. Це як мінімум, холодний душ, що не існує однієї технології, навіть в одному напрямку, яка вирішить всі проблеми. Щось нове зʼявляється, щось вмирає, щось приходить на заміну. Обираючи щось одне, можна як злетіти, так і прогоріти. Я хотів би побачити це відео, перед тим, як починав свій шлях.
Свого часу також працював з Laravel , але потім перейшов на Django. А стосовно навігації, то ми для PoC юзали Google Maps, але через вартість також переїхали, але на Leaflet.
О, а це цікаво, поміняти не просто фреймворк, а і мову програмування. Ви на ранньому етапі переїхали чи адаптовували команду під іншу мову, чи міняли команду
@mrBurlaka1 от чесно, мені прям дуже не сподобалось працювати з реакт нейтівом (і це при тому, що я вже декілька років пишу фронтенди на реакті і, в цілому, він виконує поставлені задачі). А нейтів, це така штука, де в тебе спочатку купа проблем з білдом, а потім, якщо тобі треба щось більше, ніж просто кнопка, яка по натисненню міняє якийсь текст, тобто тобі треба мікрофон, аудіо, відео, вебсокети, тощо, то ти або покладаєшся на стрьомні модулі із 2000 скачувань або лізеш в нативний код на джаві, котліні, свіфті, тощо... Є ще експо, яке покращує ситуацію (хоча не вирішує всіх проблем) але і з ним можуть бути проблеми в вигляді інтеграції у вже існуючі проекти, чи гігантського білда
@@Андрій-к9с2г я чомусь також спочатку думав про флатер/дарт, але от тут вже виявляється, що вони по-трохи помирають (я просто не дуже сильно слідкував за мобільним ринком до тих пір, доки мені не прийшлось над моб додатком працювати)
@@onion8661 погортай коменти/погугли) флатер зайняв зараз по популярності не сильно відстає від чистого андроіду при тому що реліз був дуже нещодавно відносно інших мов/фреймворків
Класне відео, можливо ви б могли записати відео про перспективеість мов та фреймворків і про помираючі технології, думаю новачкам і тим хто хоче розширити кругозір було б цікаво, куди вітер дує в ІТ)Дякую за увагу)
Дякую за цікаве відео! Підтверджуєте моє припущення, що варто розуміти основні концепції різних фреймворків, бо їх життя дуже стрімке. Можна добряче залипнути, намагаючись оволодіти інструментом досконало. І краще знати кілька мов, бо якесь відчуття неповноцінності з'являється, коли знаеш лише JavaScript, і бажаєш працювати з React Native поза Expo.
Дякую за відео - було цікаво слухати аналітику. Було б чудесно - якщо ще й мату не було (в мене діти і не хочу щоб вони це слухали поки я їду в машині і слухаю цей канал, та й самому матюки ріжуть вуха)
Дякую за відео. Сподобалось. Як на мене - не вистачило перерахувати акими саме способами ви слідкуєте за новинками. Скажімо, чи достатньо обмежитись лише Tech radar від Thoughworks, чи треба постійно день починати з Hacker news чи ще з чого такого передового. В яких випадках яких інструментів пошуку нових рішень може бути достатньо. Може якість специфічні спільноти для вашої сфери. А ще дивно що ви Лару приводите як приклад. Знав про неї коли вона виходила, глянув всередину, але вона ну дуже не сподобалась і я лишився на Сімфі. Так, тоді я ще писав на PHP... Зараз і не на PHP і не пишу( ...
Я не розробник, але таки ІТ-вець, для того щоб бути в курсі цікавих мені подій - я завів окремий твіттер акаунт та впродовж тижня/двох активно користувався пошуком та переглядом потрібної мені інформації. Далі алгоритми твітера роблять свою справу. Чому твітер? Коли щось трапляється - першим дізнається твіттер. Далі підписуюсь на потрібні/цікаві канали/спеціалістів і в решті дивлюсь по сповіщеннях чи є щось цікаве, звісно, якщо є - читаю/вивчаю. Якось так.
@gordonfreeman4122 дуже не поганий підхід. Єдине що - не знаю як там з інформаційним шумом. Чи не менше там користі за одиницю часу. Ви ж, на скільки розумію, вбудували те в свою щоденну рутину. По-іншому воно ж не ефективне. Його ж не можна раз на рік відкривати
Флаттер вмирає?) Вже ігри на флаттері роблять. І бекенд на дарті пишуть. - шо дуже зручно, бо флаттер дев може переглянути бекенд код і не задрочувати бекенд дева.
Дякую за відео. Правда не з усім погоджуюся, як на мене, то поки ти джун, не потрібно розсіювати свій час і ресурси на все по трохи, краще вибрати одну технологію, стати в ній експертом, а тоді вже можна починати розширювати свій стек технологій.
7:00 я переписував Laravel 5 на Laravel 8. Бо плагіни для сервісів, які використовувалися, потрібно було оновити, бо без оновлення сервіси вже не працюють. А оновити плагіни не можна, бо вони використовують новішу версію PHP, ніж може підтримувати Laravel 5. Ще інші плагіни сервісів, з новими версіями, змінили повністю функціонал для API.
Поливився вакансії на джині iOS 40 Android 36 Flutter 29 Роки 2 тому співвідношення було рази в три, зараз різниця на третину Повторюсь Пруфи за флатер будуть чи прорекламувати росіян була єдина мета цього відео?
12:58 це типу синдром вивченої безпорадності. Його здається спростували . PS. То що завжди потрібно вчити то що на хайпв ітд це чуть-чуть не так.Є наприклад мова COBOL яка ще досих пір використовується і приносить не погані гроші програмістам.Те саме з Java.
Хочете прікол? Переважній більшості девелоперів, менеджерів і решті дотичних хто приймає рішення про софтверні продукти як правило: 1. Не цікаво чи будете софт/хард працювати в продакшені (ні, не у QA на машині, в продакшені у юзера яке в майбутньому) 2. Не цікаво що сукупна складність яка complexity продукту, особливо непоміряна і неконтрольована - це як правило велика проблема. Яку помічають вже коли помирає або сам продукт , або технологія на якій воно базоване. Стає дуже дорого щось підтримувати, не працює настільки що конторі перестають платити гроші і так далі. 3. Щоб забороти пункт 1 і 2 треба було би користуватись Computer Science як наукою. Але на CS як на науку забили болт ще десь в кінці 1970х. А перестали визнавати що воно потрібно в кінці 2000х. Тепер маємо те що маємо - купа людей і справді бігають і мають справу з непередбачуваним софтом (в тому числі і я). Чи то лотерея? наскільки памятаю у лотереї є статистична модель де є розподіл результатів по вірогідностям. (Саме оту модель і її наявність штормлять регуляторні органи) А у софта ? ... ну хз
хорошо спроектированный и написаный софт и уж тем более project management это никак не CS а Software engineering. Сейчас многие литкод кинулись решать и спрашивать и что помогло это софту? Вы видели какой интерфейс и naming у очень CS емких библиотек типа NumPy, SymPy и прочих? А эти приколы что у некоторых сонстанта это let или val или const :))) Или например как выглядят решения задач того же литкода в комментах к задаче? а они наверное шарят в CS ну по крайне мере мир считает что шарят...Одна из проблем, которую вижу я, по крайней в мире мобайла, так это что все кинулись быть контрибьюторами и изобретают "фреймворки" и "архитектуры" забывая при этом хорошо проверенные способы работы.
@andreypopov6166 it seems like you're not quite sure what CS even is... (The science part of it) Short answer - it's That Thing that software engineering was supposed to be based on. In another words - if software refuses to adhere to CS as a science then it's not an engineering. And software devs start to look a bit too similar to apothecaries in the 17th century trying to cure smallpox with snake oil (Yes, it's that bad) Just FYI, pure algorithms and a bunch of quite complex math that has to do with statistics alone Does Not constitute the core of CS. So no, numPy doesn't count. (Ви собі вирішили погратися в рандомне перемикання мови. Тому ОК, я теж так вмію)
@@alex-kovalchuk Очікував цього питання. Нажаль, так і не пробував, і відкладанню цього заняття добряче пострияли агресивні фанати Rust. Поки можу лиш розповісти враження від статей про Rust. Це мова доволі високого рівня, і "макроасемблеру С" вона точно не складає конкуренцію, бо не є макроасемблером =). Це приблизно рівень С++, а якщо точніше - десь Basic/Pascal. Через доволі вибагливий рантайм підтримку Rust з великим скрипом затягнули в Linux (маю на увазі проєкт ,а не сімейство ОС), тому я й не поспішаю її приміряти на мікроконтроллери. Хоча контроллери теж різні бувають... сьогодні розгортаю веб-морду на ARM8 з мегабайтом рами, товстими конвеєрами і кешами, а завтра правлю баги на якомусь ATiny212 з 128 байтами рами...
Я ще після закінчення школи зрозумів, що мови програмування та технології - це річ, яка не варта того, щоб забивати нею мізки. Вчи базові та постійні речі, такі як функціонування заліза, структури даних, алгоритми, математика, хімія, фізика, функціонування мереж та інші речі, які не є черговою абстракцією, створеною для бізнесу. Потім ти зможеш за 3-6 місяців опанувати будь-який інструмент.
Наразі доволі гарні передчуття. Буквально пів року назад laravel розширився і його автор зареєстрував компанію, залучив $57 млн і зараз активно розігнався вперед. Тому думаю все буде гарно найближчі роки, а далі буду дивитись. Якщо що зїдемо з нього
@@ryuu97 по популярності серед розробників, згідно з опитуванням стаковерфлов, флатер і реакт нейтів йдуть нога в ногу з невеликою перевагою флатера і позитивною для нього динамікою. Враховуючи, що js всюди і компаніям, які мають веб розробку на js, логічно, що легше вибрати реакт нейтів, ніж флатер - то результат дуже не поганий. І якщо реакт нейтів розвивається швидше, то чому ж досі не може догнати флатер і як це впливає на те, що флатер загинається чи процвітає?)
@@carapas_ а в чому не може догнати флаттер? У флаттера є code push оновлення по повітрю для апок? Можливість не тільки в скіа малювати, а і нативні елементи (рн вміє і так, і так), є якийсь аналог Expo? Зате у РН вже є нова архітектура та гарна швидкодія. Чим Флаттер намагався ці кілька років конкурентів брати. Але це вже не актуально, тому ж. Яка причина зараз брати Флаттер? Якщо сервіси краще у РН (експо, код пуш і тп.), а швидкодія вже приблизно однакова?
@@ryuu97 не можу порівняти повноцінно, бо не працював з РН, але з того, що я бачу і що читав флатер все ж випереджає РН і з нативної розробки швидше свічнуться в нього, ніж РН. Те, що в РН появляються нові архітектури, гарна швидкодія і т.п. просто ще раз показує, що не так легко поховати якусь технологію, коли виходить щось нове, тому казати, що флатер загинається ще дуже і дуже скоро. Тим більше, говорити це в контексті мега свіжого КММ
1:30 Міністерство доходів і зборів вирішило написати клієнтське програмне забезпечення для податківців на Silverlight, а воно просило IE 11. Інженери думали як встановити IE 11 на комп'ютери, які максимум тягнуть XP. А IE 10 вже не підтримувався на Vista. В результаті оновили комп'ютерний парк самим дешевим, що знайшли і вставили Windows 7.
За експеримент, то там був не з мишами, а з собаками і не проходження лабіринту, а вражали струмом. І ті хто не змогли його уникнути потім навіть не намагались, бо думали що це не можливо. Можна по "синдром навченої безпорадності" пошукати
Пишіть на Сі - буде швидкість як у блискавки. Проте є одне але - криптографія і TLS не хотілося б з нуля це робити - де є бібліотеки - я не знаю... Будівництво - це піраміда... насититься ринок і усе.Населення не сильно зростає хіба що в Індії серед найбіднійших каст. Приплили...
слуха ти мені я початківцю в сфері іт ти мені відкрив очі шо є не тільки html java і тд а ще куча фігнь я досліджу цю тему і спробую попрацювати в інших напрямках
З мап бокс не можна було використовувати один акаунт тіньовий, і в самій програмі реалізувати акаунти, які б використовували цей один акаунт мап бокса, чи це б викрилось і дай бог здоров'я, допобачення?
я б сказав, що це не просто лотерея, а цілком природній процес еволюції в рамках якоїсь екосистеми (в даному випадку, технологічної)... він не може не відбуватися, відповідно, треба памʼятати про нього і діяти з його врахуванням... таке справедливо для всіх складних галузей, просто в ІТ швидкість процесів більша...
Ось одна погана річ, це смерть flash, я вам честно кажу, я б і зараз ним користувався, я знаю дуже багато людей які його полюбляють, та я і зараз заробляю на життя його використовуючи, но чому Стів Джобс такий????
По суті підзабили на підтримку. Ще нові версії випускають але темпи такі що комюніті починає переживати. Останні місяці часто бачу пости переживання і плани переїзду
@@alex-kovalchuk аналогічно бачу пости переживання про рн і переїзди НА ФЛАТЕР ) суб'єктивна думка ідіота. про те що флатер помирає говорили ще в 21му, з того часу тільки збільшилась кількість вакансій і проектів
О, якщо б Гугл вбив Го це було б просто супер. Зараз вже є Rust який по всім параметрам набагато краще ніж Го (та будь яка інша мова в цілому). Й знищити Го поки він зі всіма його хибними рішеннями (будь то додавання можливості data race, помилки на мільйон доларів, обробки помилок, звання самої повільної з компільованих мов) було б дуже гарно для індустрії, поки він не став новим php якого ніяк не можуть позбутися.
Побажання по рекламі сумнівних інвестицій, попереджати глядача що у будь-яких інвестиціях він має більше шансів втратити свої гроші ніж отримати дохід. Таки буде чесно.
що мене бісить в програмістах, так це те як у них все сложно завжди.... я оце слухаю всі оці сотні назв - і мені (як не програмісту) складно бодай трохи усвідомити що це все, нахіба його так багато, чому його все треба постійно міняти? воно все перестає фізично працювати? чи кожен день в веброзробці з'являються якісь супермега потреби? дійсно не зрозуміло. так багато суєте кожні пару років. а сайти одні й ті ж самі. текст, картиночки, відосіки.
це тому що гроші програмістам платить бізнес. а бізнес - це їбануті на всю голову дебіли, які весь час міряються пісюнами з конкурентами. вони рішення куди інвестувати часто приймають на основі тупо хайпу, або щоб не гірше аніж у конкурентів, і так само і технології обираються. нове? хайпове? всьо, беремо, прогери пишіть на ньому софт! вже маємо оновлення заради оновлень, оновлення що лише шкодять, і софт часто густо сміттєвого рівня. А на початку 00х софт просто ПРАЦЮВАВ! зараз ми спостерігаємо аферу століття з тим ШІ, основна задача якого зібрати максимум бабла з дурних буржуїв, яким маркетологи задурили мізки, на користь інших теж таки буржуїв, але хитріших.
Забийте болт. Те, що ви описали, це лише спосіб заробляти гроші! Я світчер, був довго юристом до цього. То сфери подібні одна в один! Нам вигідніше не робити все гарно, надійно і на довго, а мати якийсь затяжний процес на років 10 і жити за його рахунок) мій опис дуже загальний, але відповідає суті того,що я хотів вам передати
@@AndriiMarusiak я не програміст, тому уточню: тобто можна робити все якимись більш фундаментальними класичними способами, без використання всієї цієї модної їбали з безкінечними назвами?)
Неочікувано дуже корисне відео. Тобто, мені давно подобається цей канал, дивлюся всі відео, але коли тільки включив конкретно це відео, то навіть не очікував що воно буде настільки(!) корисне. Дякую ❤
Дякую за підтримку
Ви мене випередили, аналогічні відчуття.
Підтримую! Нарешті, хтось доступною мовою пояснив майбутнім "ІТ-вцям", що не все так просто, і потрібно постійно вчитись та розвиватись.
Алекс, дякую. Дуже цікавий випуск. Побільше такої інформації про актуальні технології👍
Як вже писали пхп і джава будуть жити поза цими правилами)
дуже цікаво було послухати ваш досвід
Відео просто бомба. Було цікаво послухати різні цікаві байки з життя.
Дякую цікаві роздуми та за практичні приклади з власного досвіду, бо це саме цінне. Дууууже крутезне відео. 🔥 Відгукнулось кожною думкою!
Лайк за відсутність цензури! Це було дуже неочікувано та приємно
Дякую, за цікавий українськомовний контент! Бажаю, творчої наснаги!
дякую за корисне відео, багато чого не знав
Актуальна та цікава інформація. Дякую.
Пам'ятаю в універі в часи Silverlight (а точніше Moonlight) переписували ActiveX компонент. 😅 Щодо технологій, просто змиріться що всі вони підуть і треба або вчитися, або йти в управдоми. Тож вчить базу яка не зміниться впродовж десятиліть - MVC, MVVM, C/C++, memory management, design patterns, SQL, XPath, RegEx etc.
тай і у нативних (база) речах все змінюється, в лінуксах усі з x11 на вейленд переходять (тобто якщо у тебе програма написана з використанням віджетів xlib вона тупо на вейланді фізично не запрацює), дуже часто бачу вже використовують musl замість glibc...та і багато іншого, якщо покопатись.
Оце ти базанув! Більше б розробників з подібною думкою - світ був би кращім.
У нас в універі в 2009 році вчили java аплети. І вирішили оновити лабораторну по малюванню на канвасі з аплетів на Flash.
@@mrkotyuk то что вы описали уже не база. А вот использование grep это база и пофиг какие там либы или фреймворки на линуксе.
Ви праві - це лотерея. І навіть чутки, ніби Х направлення/технологія скоро загнеться часто буває чутками. Наприклад, останні років 10 чую, що от-от PHP не стане, що Java активно втрачає позиції, і що почекати крапельку для повного переходу на IPv6 із остаточною відмовою від IPv4. І навпаки - не зважаючи на експертні думки про "тільки зріст" Фейсбука, деякі критичні помилки, політика компанії та формат ресурсу в цілому перетворили популярну соцмережу у "будинок для похилих", де розсилають фото котиків, рекламу казино та обговорюють політику.
Та поки той помираючий пхп таки вмре, то ще не одна нова мова чи технологія народиться і помре. Як дарт і флатер, на приклад=)
Та пхп хоронять з початку нульових. Тобто десь років 20 вже. А він все краще і краще стає з релізом
PHP розвиває дві людини, обидва росіянці. Тому ризик, що з ним щось станеться таки великий.
@@antontytm Ні, в 2021 створили The PHP Foundation в який увійшли ключові розробники і яку спонсорують багато компаній (в тому числі laravelm sentry і symfony) тому зараз вони можуть пропонувати гарну оплату крутим розробникам
В кор розробниках зараз жодного росіянина (можеш глянути у них на сайті). Там є один з активних контриб'юторів з росії. І ще 2 у ветеранах (при чому вони уже давно виїхали з росії один в Берліні, а інший в Амстердамі).
Всього в board там 10 людей, в кор команді ще 10 і активних контрибюторів ще 5
Тому ні. PHP розвиває не 2 людини
Хм, цікава особливість - ті технології, які померли, були не Open Source - ні Flash, ні Silverlight. До сих пір пам'ятаю той звіздецовий документ, який ще Macromedia заставляла прочитати, коли треба було скачати доку по SWF формату - можна читати, можна писати, а написати свій плеєр - ні-ні, ви шо, нізя ніколи.
Натомість, ті, яким зараз загрожує (уявне) помирання, є Open Source. То може, те, що вони відкриті, допомагає їхньому виживанню?
Чи є якісь Open Source технології, які померли протягом останніх 10-15 років?
Як людина зі світу пхп, можу навести аж три приклади - Codeigniter, Zend Framework i Yii. Всі три є open source, займали значну частку ринку і були майже повністю витіснені іншим open sourse - згаданим у відео Laravel i Symfony. На мою думку, тут значну роль грає ціна розробника. Якщо розробник коштує дорого, бізнес цю технологію не вибере і вона буде загинатись.
справді, тому поінт щодо гугла і гошки сумнівний. вклад комʼюніті вже занадто великий
@@taintedmind3033 так, після якогось обʼєму комʼюніті реакція вже сама себе підтримує... але цей обʼєм має набратися, і перш за все з поміж компаній, готових то використовувати й розвивати, а не просто програмістів, і незрозуміло який це обʼєм для тої чи іншої технології...
го подібне, напевно, витримає... а от флатер, тут, мабуть, складніше...
Давно хотів написати цей коментар, я QA але мені дуже цікаво дивитись ваш канал)
Пробачайте за лонгрід. Якщо ви обираєте технології, обертайте кор технології, не фрейворки. Для веб фронтенду ваша технологія це браузер, для мобільних це операційна система, для бекенду - бази даних та гіперскелери. Для всіх- фундаментальна компьютена теорія, хочаб топ 10 книжок. Потім спеціалізація в предметній галузі, наприклад фінанси, логістика, страхування, залізо, процесінг даних і таке інше - все що стосується вашого продукту. Мова програмування та фреймворки допоможуть вам знайти замовлення на фрілансі, але не допоможуть стати топовим спеціалістом в індустрії за 10 років. Бажаю успіхів!
Цей коментар має вагу золота. Дякую
8:40 :) в податковій так на віртуалці запускали MS DOS і використовували базу ідентифікаційних кодів і друкували на матричному принтері. :)
Матричний принтер... Цей звук вї'вся в мої мізки разом з діал-ап модемом.
Дякую за класне відео. А можна попросити про наступне відео: критерії вибору технологій для проекту. Нижче пишу кілька питань, які може не тільки мені здаються цікавими.
Типу - опенсорс, що так зразу не помре чи сторонні технології чи бібліотеки з закритим кодом, які можуть в любий момент або вмерти, або стати непомірно дорогими?
Що вчити з мов програмування?
Що краще, гнатись за хайпом, чи триматись скромних стабільних рішень?
Фішки чи простота і стабільність роботи?
Чи вивчати щось трошки з нуля чи прокачувати освоєні технології?
Типу нахіба мені раст чи го , якщо є с++ і пітон?
Дякую.
Я не айтівець, і навряд ним буду, максимум якийсь профанські тєми з ші, але не можу пропустити жодного відео, дуже цікаво!
Блін, після таких відео розумієш наскільки ця робота ризикована та ресурсоємна. Постійно вчитись дуже виснажливо, навіть якщо це твоя улюблена сфера, через деякий час ригати хочеться. Хочеться працювати в IT, але не з кодом
Коли знаєш базу, тоді адаптуєшся достатньо швидко
ну очевидно, що ніяк не вийде працювати все життя по одному алгоритму в одному софті на одних технологіях. все завжди змінюється, щось випадково вмирає, у когось губиться розробник, щось застаріває, щось починає рухатися не в ту сторону. дуже добре автор зауважив - що дуже бажано ПОСТІЙНО, по трішки, маленькими порціями, ЗАВЖДИ пробувати щось нове. щоб не давати своїм мізкам задубіти. бо потім дуууууже боляче в попі буде, коли звичний вам продукт помре остаточно, і вам потрібно буде з жахом досліджувати стрибок прогресу тривалістю в 10-15 років. і це не лише програмування стосується.
@@elismorph1340 это есть возможность адаптироваться, например сменить стек в рамках компании иначе сейчас это почти нереально, если говорить про коммерческое применение. А так то люди вон ракеты строят на просторах ютуба в свободное от работы время :)
Згоден з кожним словом.Ніяк не можу крім свої джави почати ще щось. Та і ніколи коли гребеш веслом. Все-таки дуже мотивує.Дякую за відос.
Оцу ти мене флешбекнув з хепі трі френдс 🤣
Muy interesante, gracias. Aun recuedo Flash
все вірно сказано дякую за нагадування! :)
Опа новий відосік
Дякую за контент! Лайк, комент (більше 7 слів) в підтримку каналу!
Одне відео, яке перекреслило сотні чи, навіть, тисячі відео «Яку мову обрати [новачку, в 20__ році, і т.д.]» 😅
Дякую, дуже цікаве та корисне відео)
Обирають напрямок, а там вже є якісь мови (і технології), які, де-факто, галузевий стандарт + якісь цікавинки (як от флатер). Так мобайл/бекенд ти не будеш писати на сі, а рендери для якихось рушіїв (ігрових, наприклад) ти не будеш писати на пітон чи жеес.
@, так це зрозуміло, до того ж, щоб не обрав, потрібно знати та розуміти базові речі в програмуванні, без яких ніяк. Просто дуже багато відео де розповідають про мову X, для тих, хто тільки починає і вагається що саме обрати. І на тебе виливається відро води про переваги та зарплати і як там все райдужно і круто. Особливо, коли це говорять ті, хто продає курси. Це як мінімум, холодний душ, що не існує однієї технології, навіть в одному напрямку, яка вирішить всі проблеми. Щось нове зʼявляється, щось вмирає, щось приходить на заміну. Обираючи щось одне, можна як злетіти, так і прогоріти. Я хотів би побачити це відео, перед тим, як починав свій шлях.
Свого часу також працював з Laravel , але потім перейшов на Django. А стосовно навігації, то ми для PoC юзали Google Maps, але через вартість також переїхали, але на Leaflet.
О, а це цікаво, поміняти не просто фреймворк, а і мову програмування. Ви на ранньому етапі переїхали чи адаптовували команду під іншу мову, чи міняли команду
@ я почав вивчати Laravel, але так як знайомий працював з Python/Django - змінив, щоб було хоч в когось запитати що і як
дякую за такі думки, буду старатися більш широко дивитися на розробку, хоча я і так уже широко розвиваюся...
Дякую.корисний контент
Блін, глянути на котлін мультиплатформ, чи шо.... Бо реакт нейтів, кнєш, ті ще костилі. Ну і відео хороше, як завжди)
я думав реакт нейтів вчити)) А тут треба котлін вчити
@mrBurlaka1 от чесно, мені прям дуже не сподобалось працювати з реакт нейтівом (і це при тому, що я вже декілька років пишу фронтенди на реакті і, в цілому, він виконує поставлені задачі). А нейтів, це така штука, де в тебе спочатку купа проблем з білдом, а потім, якщо тобі треба щось більше, ніж просто кнопка, яка по натисненню міняє якийсь текст, тобто тобі треба мікрофон, аудіо, відео, вебсокети, тощо, то ти або покладаєшся на стрьомні модулі із 2000 скачувань або лізеш в нативний код на джаві, котліні, свіфті, тощо... Є ще експо, яке покращує ситуацію (хоча не вирішує всіх проблем) але і з ним можуть бути проблеми в вигляді інтеграції у вже існуючі проекти, чи гігантського білда
Краще все-таки флатер хоча б спробувати
Бо котлін то русня
@@Андрій-к9с2г я чомусь також спочатку думав про флатер/дарт, але от тут вже виявляється, що вони по-трохи помирають (я просто не дуже сильно слідкував за мобільним ринком до тих пір, доки мені не прийшлось над моб додатком працювати)
@@onion8661 погортай коменти/погугли)
флатер зайняв зараз по популярності не сильно відстає від чистого андроіду при тому що реліз був дуже нещодавно відносно інших мов/фреймворків
Класне відео, можливо ви б могли записати відео про перспективеість мов та фреймворків і про помираючі технології, думаю новачкам і тим хто хоче розширити кругозір було б цікаво, куди вітер дує в ІТ)Дякую за увагу)
Подумаю над цим. Сфера дуже вузька але така тема буде корисна
цікаво як flutter дев розказує, що flutter загинається і ніяк не загнеться)))
про реакт прям в точку))
оце було цікаво, дякую
Дякую, Алексе, люблю твій контент
Дякую, це дуже приємно
Хитрі пехепешники хочуть перемагати на свою сторону )
Мій лайк перший)
Дякую за цікаве відео! Підтверджуєте моє припущення, що варто розуміти основні концепції різних фреймворків, бо їх життя дуже стрімке. Можна добряче залипнути, намагаючись оволодіти інструментом досконало. І краще знати кілька мов, бо якесь відчуття неповноцінності з'являється, коли знаеш лише JavaScript, і бажаєш працювати з React Native поза Expo.
Найкорисніше відео) я зараз роблю стартап для водіїв в США, і багато над чим задумався)
Головне послухай автора відоса і скористайся продуктом росіянців
Флатер жи вмирає😂😂😂
@ про який продукт мова?
Котлін розробка джет браєнс
Джет браєнс то росіяни@@stanislavafanasiev5766
Дякую за відео - було цікаво слухати аналітику.
Було б чудесно - якщо ще й мату не було (в мене діти і не хочу щоб вони це слухали поки я їду в машині і слухаю цей канал, та й самому матюки ріжуть вуха)
Оууу, щось не думав що мене слухають з дітьми
коли побачив назву, подумав: "зараз знову буде - штучний інтелект забере нашу роботу", але виявилось цікаве відео :)
Про штучний інтелект відео буде трішки пізніше 😅
Дядько навалив бази, мислення знову змінилось
Дякую! Кому цікаво - Lackner виклав цілий курс на 5 годин по Multiplatform.
Дякую за відео. Сподобалось. Як на мене - не вистачило перерахувати акими саме способами ви слідкуєте за новинками. Скажімо, чи достатньо обмежитись лише Tech radar від Thoughworks, чи треба постійно день починати з Hacker news чи ще з чого такого передового. В яких випадках яких інструментів пошуку нових рішень може бути достатньо. Може якість специфічні спільноти для вашої сфери.
А ще дивно що ви Лару приводите як приклад. Знав про неї коли вона виходила, глянув всередину, але вона ну дуже не сподобалась і я лишився на Сімфі. Так, тоді я ще писав на PHP... Зараз і не на PHP і не пишу( ...
Я не розробник, але таки ІТ-вець, для того щоб бути в курсі цікавих мені подій - я завів окремий твіттер акаунт та впродовж тижня/двох активно користувався пошуком та переглядом потрібної мені інформації. Далі алгоритми твітера роблять свою справу. Чому твітер? Коли щось трапляється - першим дізнається твіттер. Далі підписуюсь на потрібні/цікаві канали/спеціалістів і в решті дивлюсь по сповіщеннях чи є щось цікаве, звісно, якщо є - читаю/вивчаю. Якось так.
@gordonfreeman4122 дуже не поганий підхід. Єдине що - не знаю як там з інформаційним шумом. Чи не менше там користі за одиницю часу. Ви ж, на скільки розумію, вбудували те в свою щоденну рутину. По-іншому воно ж не ефективне. Його ж не можна раз на рік відкривати
про смерть пхп теж давно говорять)
Флаттер вмирає?) Вже ігри на флаттері роблять. І бекенд на дарті пишуть. - шо дуже зручно, бо флаттер дев може переглянути бекенд код і не задрочувати бекенд дева.
Люди що тільки починають вчити флатер після перегляду 💀💀💀
Ну перейдуть на іншу мову. Боляче втрачений час, але який неякий досвід.
Не розумію чому люди кажуть, що флаттер вмирає
люди що тільки но починають вчити Adobe flash 😢
Прикро те що флатер направді класний, як на мене...
І правильно роблять що вчать
Вакансій на мінімальний досвід на флатер більше ніж на андроїд
Дякую за відео. Правда не з усім погоджуюся, як на мене, то поки ти джун, не потрібно розсіювати свій час і ресурси на все по трохи, краще вибрати одну технологію, стати в ній експертом, а тоді вже можна починати розширювати свій стек технологій.
7:00 я переписував Laravel 5 на Laravel 8. Бо плагіни для сервісів, які використовувалися, потрібно було оновити, бо без оновлення сервіси вже не працюють. А оновити плагіни не можна, бо вони використовують новішу версію PHP, ніж може підтримувати Laravel 5.
Ще інші плагіни сервісів, з новими версіями, змінили повністю функціонал для API.
Хочу зробити новинний портал на телетексті. Як думаєте, вистрелить?
На чому?)
@@alex-kovalchuk ви дійсно не знаєте? Це десь поряд з іграми на аудіокасетах.
Ясно. Автору сикстильйон років
Поливився вакансії на джині
iOS 40
Android 36
Flutter 29
Роки 2 тому співвідношення було рази в три, зараз різниця на третину
Повторюсь
Пруфи за флатер будуть чи прорекламувати росіян була єдина мета цього відео?
ще про java апплети забув;) але якщо чесно - невмирущі технології хіба в банках)
Люблю твої відео, але хотілося б більше їх бачити, бо мені не вистачає
Постараюсь робити більше, але як завжди то щось одне навалиться то інше
12:58 це типу синдром вивченої безпорадності.
Його здається спростували .
PS. То що завжди потрібно вчити то що на хайпв ітд це чуть-чуть не так.Є наприклад мова COBOL яка ще досих пір використовується і приносить не погані гроші програмістам.Те саме з Java.
Хочете прікол?
Переважній більшості девелоперів, менеджерів і решті дотичних хто приймає рішення про софтверні продукти як правило:
1. Не цікаво чи будете софт/хард працювати в продакшені (ні, не у QA на машині, в продакшені у юзера яке в майбутньому)
2. Не цікаво що сукупна складність яка complexity продукту, особливо непоміряна і неконтрольована - це як правило велика проблема.
Яку помічають вже коли помирає або сам продукт , або технологія на якій воно базоване. Стає дуже дорого щось підтримувати, не працює настільки що конторі перестають платити гроші і так далі.
3. Щоб забороти пункт 1 і 2 треба було би користуватись Computer Science як наукою. Але на CS як на науку забили болт ще десь в кінці 1970х. А перестали визнавати що воно потрібно в кінці 2000х.
Тепер маємо те що маємо - купа людей і справді бігають і мають справу з непередбачуваним софтом (в тому числі і я).
Чи то лотерея? наскільки памятаю у лотереї є статистична модель де є розподіл результатів по вірогідностям. (Саме оту модель і її наявність штормлять регуляторні органи)
А у софта ? ... ну хз
хорошо спроектированный и написаный софт и уж тем более project management это никак не CS а Software engineering. Сейчас многие литкод кинулись решать и спрашивать и что помогло это софту? Вы видели какой интерфейс и naming у очень CS емких библиотек типа NumPy, SymPy и прочих? А эти приколы что у некоторых сонстанта это let или val или const :))) Или например как выглядят решения задач того же литкода в комментах к задаче? а они наверное шарят в CS ну по крайне мере мир считает что шарят...Одна из проблем, которую вижу я, по крайней в мире мобайла, так это что все кинулись быть контрибьюторами и изобретают "фреймворки" и "архитектуры" забывая при этом хорошо проверенные способы работы.
@andreypopov6166 it seems like you're not quite sure what CS even is... (The science part of it)
Short answer - it's That Thing that software engineering was supposed to be based on.
In another words - if software refuses to adhere to CS as a science then it's not an engineering. And software devs start to look a bit too similar to apothecaries in the 17th century trying to cure smallpox with snake oil (Yes, it's that bad)
Just FYI, pure algorithms and a bunch of quite complex math that has to do with statistics alone Does Not constitute the core of CS. So no, numPy doesn't count.
(Ви собі вирішили погратися в рандомне перемикання мови. Тому ОК, я теж так вмію)
Цей відос здатен змінити чиєсь життя
18:52 теж пройшов всі ці зберальники і Vite - крутий, тим паче якщо він живе в окремому контейнері ))
як казав класик: не кожен може дивитися у завтрашній день)
Дуже цікаві речі у вас там в світі веб-розробки... але я піду далі писати прошивку мікроконтроллера на старому доброму С.
А rust пробував? як враження?
@@alex-kovalchuk Очікував цього питання. Нажаль, так і не пробував, і відкладанню цього заняття добряче пострияли агресивні фанати Rust.
Поки можу лиш розповісти враження від статей про Rust. Це мова доволі високого рівня, і "макроасемблеру С" вона точно не складає конкуренцію, бо не є макроасемблером =). Це приблизно рівень С++, а якщо точніше - десь Basic/Pascal.
Через доволі вибагливий рантайм підтримку Rust з великим скрипом затягнули в Linux (маю на увазі проєкт ,а не сімейство ОС), тому я й не поспішаю її приміряти на мікроконтроллери. Хоча контроллери теж різні бувають... сьогодні розгортаю веб-морду на ARM8 з мегабайтом рами, товстими конвеєрами і кешами, а завтра правлю баги на якомусь ATiny212 з 128 байтами рами...
Я ще після закінчення школи зрозумів, що мови програмування та технології - це річ, яка не варта того, щоб забивати нею мізки. Вчи базові та постійні речі, такі як функціонування заліза, структури даних, алгоритми, математика, хімія, фізика, функціонування мереж та інші речі, які не є черговою абстракцією, створеною для бізнесу. Потім ти зможеш за 3-6 місяців опанувати будь-який інструмент.
а що з флаттером 👀
Ви сказали, що гугл вбив флаттер. Поясніть будь ласка, що ви мали на увазі і чому ви так вважаєте. Хотілося вчити цю технологію 😢
Перший)))
Встиг моментально😎
Active Server Pages десь на тому ж цвинтарі 😊
Про те, що говорять, що пиха помирає, автор вирішує не зважати увагу)
Ларавел залучив $57кк інвестицій, не схоже на помирання)
Дякую за відео. А який прогноз на php i Laravel?
Наразі доволі гарні передчуття. Буквально пів року назад laravel розширився і його автор зареєстрував компанію, залучив $57 млн і зараз активно розігнався вперед.
Тому думаю все буде гарно найближчі роки, а далі буду дивитись. Якщо що зїдемо з нього
о, базовані випуски, особливо з деталями про власний стартап
+ за Laravel.
Ще в той час +- були YII, Phalcon.
так чому флатер загинається?) По логіці, що вже років 5 його ховають, так можна сказати, що і пхп загинається
Флаттер по кількості вакансій 5 років не може наздогнати той же React Native, який розвивається швидше
@@ryuu97 по популярності серед розробників, згідно з опитуванням стаковерфлов, флатер і реакт нейтів йдуть нога в ногу з невеликою перевагою флатера і позитивною для нього динамікою. Враховуючи, що js всюди і компаніям, які мають веб розробку на js, логічно, що легше вибрати реакт нейтів, ніж флатер - то результат дуже не поганий. І якщо реакт нейтів розвивається швидше, то чому ж досі не може догнати флатер і як це впливає на те, що флатер загинається чи процвітає?)
бо так сказали індуси) перші відео, що він загинається бачив в них, але чомусь вони на ньому далі все штампують)
@@carapas_ а в чому не може догнати флаттер? У флаттера є code push оновлення по повітрю для апок? Можливість не тільки в скіа малювати, а і нативні елементи (рн вміє і так, і так), є якийсь аналог Expo?
Зате у РН вже є нова архітектура та гарна швидкодія. Чим Флаттер намагався ці кілька років конкурентів брати. Але це вже не актуально, тому ж. Яка причина зараз брати Флаттер?
Якщо сервіси краще у РН (експо, код пуш і тп.), а швидкодія вже приблизно однакова?
@@ryuu97 не можу порівняти повноцінно, бо не працював з РН, але з того, що я бачу і що читав флатер все ж випереджає РН і з нативної розробки швидше свічнуться в нього, ніж РН. Те, що в РН появляються нові архітектури, гарна швидкодія і т.п. просто ще раз показує, що не так легко поховати якусь технологію, коли виходить щось нове, тому казати, що флатер загинається ще дуже і дуже скоро. Тим більше, говорити це в контексті мега свіжого КММ
В якому місті флатер вмирає?
В Тернополі
@@Shinever от справді, з контексту виглядає що автор говорить про Тернопіль
1:30 Міністерство доходів і зборів вирішило написати клієнтське програмне забезпечення для податківців на Silverlight, а воно просило IE 11.
Інженери думали як встановити IE 11 на комп'ютери, які максимум тягнуть XP. А IE 10 вже не підтримувався на Vista.
В результаті оновили комп'ютерний парк самим дешевим, що знайшли і вставили Windows 7.
Якраз під обід відосик новий
Смачного
15:03 робимо схожу рішення було би цікаво попрацювати разом...
О ти робиш навігатор для далекобійників? А що за продукт, як вас знайти?
@alex-kovalchuk freetrack система gps моніторингу, це український продукт одне з рішень це додаток водія з навігацією
За експеримент, то там був не з мишами, а з собаками і не проходження лабіринту, а вражали струмом. І ті хто не змогли його уникнути потім навіть не намагались, бо думали що це не можливо.
Можна по "синдром навченої безпорадності" пошукати
Як знайти посилання на patreon?
Дооформив і добавив: patreon.com/alex_kovalchuk
Пишіть на Сі - буде швидкість як у блискавки. Проте є одне але - криптографія і TLS не хотілося б з нуля це робити - де є бібліотеки - я не знаю... Будівництво - це піраміда... насититься ринок і усе.Населення не сильно зростає хіба що в Індії серед найбіднійших каст. Приплили...
В Африці теж стабільно зростає, але вони ще не поширили за аутсорс )
Ахахах, за хапі трі френдс жиза, я так ридал
слуха ти мені я початківцю в сфері іт ти мені відкрив очі шо є не тільки html java і тд а ще куча фігнь я досліджу цю тему і спробую попрацювати в інших напрямках
Хай живе PHP!
Створений, щоб помирати і переживе всіх 😅
PHP open source. Подивись, хто його розробляє і підтримує останні роки.
(Спойлер: русня, 2 людини)
З мап бокс не можна було використовувати один акаунт тіньовий, і в самій програмі реалізувати акаунти, які б використовували цей один акаунт мап бокса, чи це б викрилось і дай бог здоров'я, допобачення?
я б сказав, що це не просто лотерея, а цілком природній процес еволюції в рамках якоїсь екосистеми (в даному випадку, технологічної)... він не може не відбуватися, відповідно, треба памʼятати про нього і діяти з його врахуванням... таке справедливо для всіх складних галузей, просто в ІТ швидкість процесів більша...
Флеш помер через жадібність адобі
Ні чого собі канал. Чувак, де знайти такого файного ментора ( можна за грошики, але, з України і онлайн , бо Ізраїль )?
Хммм треба буде подумати мені над менторством)
Не знав шо флаттер загинається, ну земля йому пухом😅
Флеш у мене залишив приємні спогади.
Ось одна погана річ, це смерть flash, я вам честно кажу, я б і зараз ним користувався, я знаю дуже багато людей які його полюбляють, та я і зараз заробляю на життя його використовуючи, но чому Стів Джобс такий????
Цікаво було б про флеш та його загибель послухати більш детально.
Як гугл дарт і флатер вбив? Я щось не в темі
По суті підзабили на підтримку. Ще нові версії випускають але темпи такі що комюніті починає переживати. Останні місяці часто бачу пости переживання і плани переїзду
@@alex-kovalchuk Зрозумів, сумно звісно, флатер мені подобається, думав з ним надалі розвиватись:(
@@alex-kovalchuk аналогічно бачу пости переживання про рн і переїзди НА ФЛАТЕР )
суб'єктивна думка ідіота.
про те що флатер помирає говорили ще в 21му, з того часу тільки збільшилась кількість вакансій і проектів
@@regens8748 та забий, компетенція цього дядька - пару клікбейтних статей
На кого можна покластись, так це php 😊 переживе всіх
Дивлюся на стіну і розумію в якій ти країні)
О, якщо б Гугл вбив Го це було б просто супер. Зараз вже є Rust який по всім параметрам набагато краще ніж Го (та будь яка інша мова в цілому). Й знищити Го поки він зі всіма його хибними рішеннями (будь то додавання можливості data race, помилки на мільйон доларів, обробки помилок, звання самої повільної з компільованих мов) було б дуже гарно для індустрії, поки він не став новим php якого ніяк не можуть позбутися.
він вже ніяк не згине, бо на ньому працює більшість k8s кластерів, власне gcp на ньому теж
@@oleksovd коли те, що проектом користується купа користувачів зупиняло Гугл від того, щоб закрити цей проект?)
Що значить реакт нецтів не дуже нецтів? То реакт нейтів кращій за Котлін чи ні?
а цей бінарікс точно не обман?))
Ага, якось ненадійно звучить
А Patreon скільки % забирає?
Від 8 до 18% Зараз пробую замісь патреону ще підняти на українських сервісах, але якщо не вийде піду на патреон
Цікаво, а чому ви вважаєте, що flutter помирає?
Знаю я одну таку компанію яка почала випилювати флеш в 2018 році…
Будь ласка, поясніть, чи є ризики втратити кошти на платформі, яку Ви пекламуєте?
Есть и немалые
Так, інвестиції це ризикова діяльність за своїм визначенням. Ще й з таким високим % прибутку
Побажання по рекламі сумнівних інвестицій, попереджати глядача що у будь-яких інвестиціях він має більше шансів втратити свої гроші ніж отримати дохід. Таки буде чесно.
Дякую за вашу працю та цікавий контент
що мене бісить в програмістах, так це те як у них все сложно завжди.... я оце слухаю всі оці сотні назв - і мені (як не програмісту) складно бодай трохи усвідомити що це все, нахіба його так багато, чому його все треба постійно міняти? воно все перестає фізично працювати? чи кожен день в веброзробці з'являються якісь супермега потреби? дійсно не зрозуміло. так багато суєте кожні пару років. а сайти одні й ті ж самі. текст, картиночки, відосіки.
це тому що гроші програмістам платить бізнес. а бізнес - це їбануті на всю голову дебіли, які весь час міряються пісюнами з конкурентами. вони рішення куди інвестувати часто приймають на основі тупо хайпу, або щоб не гірше аніж у конкурентів, і так само і технології обираються. нове? хайпове? всьо, беремо, прогери пишіть на ньому софт! вже маємо оновлення заради оновлень, оновлення що лише шкодять, і софт часто густо сміттєвого рівня. А на початку 00х софт просто ПРАЦЮВАВ!
зараз ми спостерігаємо аферу століття з тим ШІ, основна задача якого зібрати максимум бабла з дурних буржуїв, яким маркетологи задурили мізки, на користь інших теж таки буржуїв, але хитріших.
Забийте болт. Те, що ви описали, це лише спосіб заробляти гроші!
Я світчер, був довго юристом до цього. То сфери подібні одна в один! Нам вигідніше не робити все гарно, надійно і на довго, а мати якийсь затяжний процес на років 10 і жити за його рахунок) мій опис дуже загальний, але відповідає суті того,що я хотів вам передати
@@AndriiMarusiak я не програміст, тому уточню: тобто можна робити все якимись більш фундаментальними класичними способами, без використання всієї цієї модної їбали з безкінечними назвами?)
Go віддали в аутсорс одразу після релізу 1.0, тому навряд гугл зможе вбити Go. Тим паче, що саме Go вже фіча-фул