Як уникнути проблем із першим шаром у 3D друці: ТОП-8 причин і рішень

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 лют 2025

КОМЕНТАРІ •

  • @LedNeonLights2713
    @LedNeonLights2713 28 днів тому +1

    Супер. Все чітко і зрозуміло. Розвитку вашому каналу.

  • @igorcws8750
    @igorcws8750 9 днів тому

    Дякую, дуже корисно! Буду користуватись! Тепер мені прояснилась причина одного випадку у мене, коли перестав виходити філамент, а я його на гарячу проштовхнув "прутком" ПЕТЖа, пощастило того разу, допомогло, мабуть таки то була не велика часткова корка.

  • @СергейБакуменко-е4ж

    Дуже кінцівка сподобалась )
    "Разом ми зробимо 3Д друк доступнішим, та якіснішим"
    Я б ще додав
    Дякую за відео!

    • @3dfarmer_ua
      @3dfarmer_ua  16 днів тому

      Дякую за добрі слова! Радий, що відео було корисним.

  • @silverplan5
    @silverplan5 28 днів тому

    дякую дякую дякую 🎉

    • @3dfarmer_ua
      @3dfarmer_ua  28 днів тому

      Дякую за цікавість до мого каналу!

  • @BiLL_top
    @BiLL_top 17 днів тому

    От 8 місяців друкую щось, друкую... а щось елементарне все одно треба довчити) Дякую!

    • @3dfarmer_ua
      @3dfarmer_ua  16 днів тому

      Я восьмий рік щось друкую, друкую, а щось цікавеньке все рівно з'являється)

  • @tatugroup4832
    @tatugroup4832 29 днів тому

    Так саме це питання я і запитував. Готовлю відео по цій темі.

  • @tarabario
    @tarabario 28 днів тому +1

    Додам ще одну причину, яку ніхто не вказує навіть на англомовних ресурсах, - занадто високе значення обдуву.
    На прикладі Bambu A1 та PETG: були були часткові або повні відлипання під час друку на 100% обдуву моделі, бо вже надруковані шари охолоджувались. Всі налаштування, типу швидкості та калібровок були в нормі, стіл протираю ізопропанолом перед кожним друком.
    Зниження обдуву моделі до 30-40% прибрало проблему та підвищило якість друку.
    Зверніть увагу, що налаштування обдуву трохи складне для розуміння, бо залежить від часу друку одного шару.
    Тож перевіряйте фактичну температуру друку моделі в розділі слайсера (вже нарізаної моделі), а також перевіряйте з фактичною температурою, яка відображається в розділі Принтер.

    • @3dfarmer_ua
      @3dfarmer_ua  28 днів тому

      Круто! Дякую! А якщо збільшити значення кількості перших шарів без обдуву? Звісно що коли деталь відносно не висока , то різниці може і не бути, а от на чомусь височенькому, відсутність охолодження виробу, може спричинити не бажані артефакти перегріву. Всерівно, не погана порада, дякую ще раз!

  • @denysdovhopolyy4833
    @denysdovhopolyy4833 28 днів тому

    Буває і навпаки, буває що відкалібрував не те що по папірцю, а по щупам і сітці - всі 25 точок поверхні! І швидкість першого шару 30, і сам перший шар 0.35, і навіть обдув на першому шарі 0%... Адгезія була ідеальна, друкував і не знав клопоту. Але перед друком масивної детальки, на всяк випадок вирішив поновити адгезив - поприскати 3Д лаком. Надрукувалось ідеально, але відірвалося прям зі склом... тепер там ямка ~0.1 мм. Висновок - якщо і так липне, то зайвий раз лаком не прискай!😸

    • @3dfarmer_ua
      @3dfarmer_ua  28 днів тому

      Скло рве і не лише у вас. Якщо друкувати петж пластик на скло, то він періодично відриває скло, не так часто як АБС, але трапляється. У мене на попередніх принтерах теж було скло. Коли довилось друкувати багато АБС пластиком, якщо прогавив момент остигання скла до 40 градусів, гарантовано отримував вирваний шмат. Щоб цього не допускати, доводилось чергувати біля принтера та коли скло охолоджувалось до 55-60 градусів, брискав спиртом під виріб та відривав його. Це спостерігалось лише на АБС. Він гарантовано відривав шматки скла. Рвав він не лише звичайне скло з прирізки, а і штатну ультрабазу ведмідя п'ятого. За ПЛА такого не помічав. Петж, як я вже казав, рвав теж скло, але рідко дуже.
      Порада тут одна - друкуєш на скло, май запас нового скла, благо нарізати його можливо будь де в найближчій прирізці скла, коштує копійки.

    • @denysdovhopolyy4833
      @denysdovhopolyy4833 28 днів тому

      @@3dfarmer_ua Дякую за відповідь. Виходить мені "пощастило". У мене це трапилось саме з PETg і на рідній ультрабазі Flyingbear Aone 2. До того віддрукував ~20 кг PETgа і перший раз таке трапилось. Мабуть співпало що ще і деталька була масивна, з великою поверхнею прилягання та на 350г. Знав що звичайне скло може виривати, але думав що ультрабаза від ведмедів цеж фактично якісне гартоване скло, тож просто не думав що і з ним таке може статися.

    • @3dfarmer_ua
      @3dfarmer_ua  28 днів тому

      @denysdovhopolyy4833 нічого гартованого в ньому нема. Якби виріб пошкодив поверхню гартованого скла, воно б одразу розлетілось би на дріб'язок)

  • @HOSTRASOKYRA
    @HOSTRASOKYRA 28 днів тому

    Може ви переплутали PLA та PETG. PLA липне на холодний стіл.

    • @3dfarmer_ua
      @3dfarmer_ua  28 днів тому +1

      Так, є певна не точність. PLA дійсно може липнути і на холодний стіл, а інколи може і відліпати навіть від нагрітих поверхонь. Дякую що звернули увагу на цей момент.

    • @3dfarmer_ua
      @3dfarmer_ua  28 днів тому

      На якому принтері ви дрикиєте PLA без підігріву столу? Також цікавить швидкість друку виробу

    • @HOSTRASOKYRA
      @HOSTRASOKYRA 28 днів тому

      ​@@3dfarmer_ua самосбір дригастіл. скло зі столярним клієм + 10% vp/copolimer. це не потрібне, насправді, але там же друкую PETG тому залишається. Для нього клей просто ідеально працює. Кубик 10х10 без юбки не відірвати на 60 градусах, а коли охолоне відстає сам. Раніше було просто чисте, гарно вимите оконне скло. всі спеціалізовані поверхні повикидав дуже давно. швидкості до 200 можна але зазвичай 80-120.