Végig elképesztő a film hangulata és a feszültség tartása! Imádtam! FAM-mal egy húron pendülve, nekem a megakatarzis az volt, amikor Joker a motorháztetőn táncol egy általa nem is irányított, hanem indirekten inspirált tömeglázadás kellős közepén! Mondhatni transzba estem és csak azt tudtam hebegni...ilyen lesz...nemsoká...ez vár ránk és még a Föld sok-sok országára...egy új francia/jakobinus típusú, meritokrácia fejét követelő, mindent elsöprő lázadás... a tömegek lázadása...és készülhet ez ellen a burzsoázia, ahogy akar... bújhat fegyverrel és élelmiszerrel teletömött bunkerekbe, ha odakint százak vagy ezrek várják...
Nekem az a rész is beütött a filmben, amikor a törpe figurájából viccet farag az, és talán az egyetlen jelenet ahol a moziban a nézőtér legnagyobb része nevetett is. Hol ott tán az is látszik, hogy más emberek geciskedése is rátett Joker bajaira egy lapáttal, amit mindannyian átérzünk. Nekem kicsit a szívembe mart a jelenet mert azt éreztem, hogy kontextustól függ, hogy mit sajnálunk és, hogy mit nevetünk ki.
Én,és szerintem sokan mások,eddig sem szurkoltunk neki.A Joker karakterének ereje,hogy bármilyen abszurd garázdaságokat követ el,annyira érdekes és magával ragadó a karakter,hogy nem akarjuk igazán,hogy Batman legyőzze,mert látni akarjuk hogy mit fog legközelebb csinálni.Utóirat:minden tiszteletem Jack Nicholsoné,Mark Hamillé és persze Heath Ledgeré,de számomra ez a Joker eddig a legjobb,megértem hogy mi lenne a logika az mögött ha nem készülne folytatás,de nehezen viselném ha nem láthatnám Phoenixet még egyszer(vagy lehetőleg többször) ebben a szerepben.
ez ezért érdekes, mert egy olyan helyzetről beszélünk, ahol nincs jó és rossz. Eddig leginkább Batman szemléletéből láttunk mindent, hogy Joker és a követői a megtestesült gonosz, akik bármi komolyabb motiváció nélkül barangolnak káoszt és szenvedést maguk mögött hagyva. Most ezzel a filmmel azonban kaptunk egy teljesen új perspektívát, hogy hogy lett a Joker Joker, mi volt az az események egymással való reakciója, a háttérsztori a viselkedése mögött. A két oldalt összevéve nem lehet egyiket se hibáztatni. Batman nem tehet róla hogy beleszületett egy milliárdos családba, ezért (is) mindenki utálja őt s szüleit, akik később gyilkosság áldozatává is válnak, ennek hatására fogadja meg hogy felveszi a harcot a bűnözéssel, anélkül, hogy lesüllyedne arra a szintre, mint azok, akik ellen harcol. A film alapján Joker pedig a szar családi háttér és társadalom, a folyamatosan elnyomás végterméke, aki szimplán beleőrült abba, hogy mindenki végigmegy rajta, miközben a gazdagok élvezik a kiváltságaikat. Mindkettő az eddig életük során felállított szabályaival együtt harcol az igazáért, ezért ezután a film után nehéz oldalt választani, ha, egyáltalán lehet.
Mikor Joker bement a late night showba, olyan érzésem volt, mint mikor Puzsér bement a reggelibe és Anikó jajgatott mikor meghallotta azokat a szavakat, hogy „eutanázia” és társai.
@@-mihi- Csak elhangzott ott valami olyan kerdes hogy "mivel toltod a hetveget", mire Puzser visszakerdezett es Aniko szajabol elhangzott hogy "en peldaul kaposztaval" :D Vagy valami ilyesmi. :D
Baloldaliként emiatt undorodom az egész balliberális kurzustól. Miért buzdítana erőszakra? Annyira eltávolodtak a valódi baloldaliságtól, hogy arra szavak nincsenek. Ma néztem meg a filmet és szerintem zseniális volt, annyira jól bemutatták azt a kegyetlen valóságot, amiben benne élünk és tökre együttudtam érezni a Jokerrel. Külön tetszett az is, hogy a Wayne családot végre nem jóságos gazdag családnak állították be, hanem ők is tehetnek a társadalmi szakadékokért, a kisember kisemmizéseiért. Amikor azt mondta, hogy polgármesterként csak ő tudja elhozni a változást a kisembereknek, annyira lehetet érezni, hogy hazudik. Film után kicsit depis lettem, de megérte megnézni.
Nagyon jó kis diskurzus volt, de hogy egy bő kétórás fórumon egyetlen szót se érdemeljen Hildur Guonadóttir......... zseniális zenét komponált a filmhez.
Ne már, hogy nem láttátok a Watchment... Nem akartok véletlenül csinálni róla egy adást, ha már így felmerült? :) Kis ízelítő a filmből: "Egyszer hallottam egy viccet: Az ember elmegy orvoshoz. Azt mondja, depressziós. Hogy az élet kemény és kegyetlen. Egyedül érzi magát a fenyegető világban. Az orvos azt mondja, "a kezelés egyszerű. A kiváló bohóc, Pagliacci ma este épp a városban van. Menjen el a műsorára, az majd felvidítja." Erre az ember könnyekben tör ki: "De doktor úr, én vagyok Pagliacci!" Jó vicc. Mindenki nevet. Dobpergés. Függöny..."
Ahogy Nicholson Jokere mondta a 89-es Batman filmben: _"Az én vidámságom csupán álca... a mosolyom az arcizmaimnak köszönhetem. De ha a lelkembe látna tudhatná, hogy belül sírok."_
Elképzeltem ahogy Hajdú Péter újra elindítja a Frizbit és az egyik vendége(aki testileg-mentálisan sérült) mondja neki:Mit kapsz ha egy mentális sérültet összeadsz egy olyan társadalommal aki úgy bánik vele mint egy zsák szeméttel?Menmondom mit kapsz.Azt amit érdemelsz durrrr!
Hát igen, és ez az egész a 80as évektől kezdve a mai napig kivetíthető a társadalomra. Tökmindegy, hogy Amerika vagy Magyarország. Amit nekem üzent a film, hogy ezekben a helyzetekben egy kis szikra elég a káoszhoz, amit bizony nem a nincstelenek szopnak meg. "Tudod mi a jó a káoszban? Igazságos." (Joker 2008)
Én végig azt éreztem, hogy a film kifejezetten az amerikai "keep smiling" kritikája. Azé a működésé, hogy minden a látszat, és ha gyenge vagy, az csak a te hibád. Egyébként pl. a Breaking Badnek is van egy ilyen rétege.
Urak, kérem mérvadják önkényesen a Rammstein munkásságát! Bizonyosan van köztetek aki ismeri és imádja. Nem tudom hogy vélitek, de a német nyelv általában mindenkinek undorítóan cseng. Ők viszont zseniálisan elegyítik a szójátékot és a tökéletesen illeszkedő rengetést! Költészeti szempontból is kiemelkedő, hadd halljam véleményetek róla! Köszi!
Nálunk is téma volt még napokig, sok oldalról körüljárható a film és korunkban (ismét?) elég aktuális a jelenség / mondanivaló. Nagyon vártam, hogy beszéljetek róla, köszi.
Fleck anyja megölése után talál egy fotót Thomas Wayne-től, amire valami olyasmi szöveg volt írva, hogy milyen jó volt a nővel együtt töltött idő. Így minden bizonnyal volt viszonyuk.
Egy dolog 48:00 körül. Miért gondoljátok, hogy a gazdagokat kevésbé érdekli az emberek sorsa, mint a szegényeket? Mindenkit csak a maga sorsa érdekel, a resztlire meg tisztelettel emlékezünk...😉
Endre Barath hát, ez nagyon nem ennyire egyszerű. A gazdagoknak azért van több mert valamikor az ok okozati láncban többet vállaltak vagy kockáztattak, de hogy nyertek-e, az relatív.
@@jarlbalgruufthegreater1758 Nem teljesen értem. Rühellem a Marvelt is. De egyébként ennyire nem vészes. A 89-es Batman-nel elvoltam gyerekként, volt képregényem is. Azóta baromira nem tud érdekelni. Én ezt az egész szuperhősös szart otthagytam a gyerekkoromban. Mert kb. oda való. Amúgy nem tagadom, biztos jól szórakoznék ezeken a filmeken ma is, csak ez az a fajta szórakozás, ami addig leköt amíg tart, utána nem marad semmi. Ez a Joker végre fel mert nőni, nem a frissen pubertálókhoz akar szólni.
10en hallnakmeg Bruse család (2) A 3 bróker Az anya A Showman A volt kolégája A metrós tüntető Meg az ápoló a végén Ja és a Killing Joke is hasonló alkotás csak az "rajzfilm,, de bár rajzolt még is 3 hétig gondolkodtam rajta ( Ez a film amugy az új V mint vérbosszú)
1:05:37 A Very Bad Things Peter Berg és nem Todd Phillips film. Csak azért írom mert én meg akartam nézni, és alig találtam meg ez alapján, mint Very Bad Story.
Nemár, hogy nem látta FAMon kívül senki a Watchment... Hát ez azért elég gáz srácok! Illene azonnal pótolni! Főleg egy ilyen real szuperhősös téma után! Még több új film elemzést a szektának!!!444!!!4! Doom Patrolt is ajánlom mindenkinek!
Szerintem ennek a Jokernek nem kellene folytatást csinálni. Nincs ember, aki látni szeretné, ahogy Batman elkalapálja ezt a szerencsétlent. Annak ellenére, hogy nagyon jó dráma, nagyon jó film, Jokernek ez a Joker a DC univerzum leggyengébb Jokere. Minden Jokernek más és más pszichés betegsége volt, ez adott nekik más és más karaktert. Ez a Joker mániás depressziós. Ezzel járhat kényszeres cselekvés (nevetés, táncolás) paranoia, és kényszerképzetek is. Ez egy nagyon súlyos mentális betegség. A helyzet az, hogy ez a Joker az egyetlen Joker, amelyik nem csak közveszélyes, hanem önveszélyes is. A filmben még kb 20 év maradt hátra, hogy Batman színre lépjen, de az a helyzet, hogy valószínűbb, hogy Jokert elcsapja addig egy kocsi egy halucináció miatt, minthogy Batman utána tudjon menni bármiért is. A szomorú igazság az, hogy Joker csak korlátozottan cselekvőképes, még gyógyszeres kezelés alatt is... Olyan súlyos a betegsége. De nem csak ezért a leggyengébb Joker. Ő az egyetlen Joker, amelyik nem született vezéregyéniség. Nincs semmi ambíciója. Nincs benne rosszakarat, és a MI szempontunkból értelmezett rosszakarat. Minden gyilkosságának volt indítéka. Szó szerint kontaktolni kell Vele ahhoz, hogy Ő gyilkosság mellett döntsön a betegsége miatt. Ez a pszichológiai profil nem képes ártatlanokat fenyegetni, ártatlanok gyilkosságát elrendelni, közvetve vagy közvetlen tömeggyilkosságokat elkövetni, vagy fenyegetni vele. Ez a Joker énközpontú. Csak ő létezik az Ő világában, és a kitaszítottsága. Alkalmatlan közösségi létre, alkalmatlan csapatmunkára pszichésen, ezért sem lehet belőle gengszterféle Joker. Azzal se értek teljesen egyet, hogy gengszter szerűek voltak az előző Jokerek, mert ha viszont azt nézzük meg, hogy mit tettek, akkor inkább terroristák voltak. Csak a nyugati módon. Tim Burton Jokere egy egész Gothemet sújtó vegyi támadást intézett volna (vigyorex a közművekbe és nevetés általi halál) Nolan-féle Joker pedig megöletett 5 embert, korrumpált egy államügyészt, elrabolt embereket, megmerényelte a rendőrfőnököt (hogy sikertelenül végül az mindegy), felrobbantott egy közkórházat és fel akart robbantani egy teli kompot is. Ez terrorizmus. Számomra a film végi jelenet nem volt annyira katartikus, mert a teljes vásznat néztem és nem fókuszáltam annyira, mint Ti. Joker kirobbantott ugyan egy mozgalmat, de annak a mozgalomnak Ő nem volt vezéregyénisége. Nem volt vezére. Szinte tudta és akarata nélkül robbant ki a mozgalom. Sosem tudna embereket vezetni. 1. Ő ott a kocsi tetején csak egy szimbólum volt a tömeg számára. 2. az a tánca is neurotikus kényszeres volt. Egy tünetegyüttest látunk. 3. A tömeg tömegpszichózisban van. Amiről azért tudjuk, hogy mulandó. Az emberek nem gondolják komolyan a tapsot, az őrjöngést, az éljenzését Jokernek, csak a tömegpszichózis alatt. És ez is egy nagyon fontos üzenet szerintem a filmben. Hogy a tömegbe verődés sem megoldás. Aki volt kormányellenes tüntetésen, amelyek ilyen szánalmasan kevés embert mozgattak meg (én annak tartok még egy 100ezres tüntetést is), azok tudják milyen érzés a "sokan vagyunk és bármit elérhetünk". Aztán másnap meg jön a csalódás, hogy ja nem, a nagy büdös semmit... És miért nem? Mert akiket követtünk utána pókembereznek egy közintézményben, vagy látványosan nekibaszódnak egy zárt ajtónak, stb... Jön a csalódás. "Hogy voltam képes erre a faszra éljenezni?" Jokert a film végén éltető tömeg nincs tudatában Joker mentális betegségének, sem annak, hogy mi volt a valós indítéka a gyilkosságokra, sem az életkörülményeire, sem a személyiségére. Ha megtudnák, nem követnék. És ezt hamar meg lehet tudni, mert beszámíthatatlan, ön és közveszélyes, kényszeres, és kezelésre szorul. Egy korlátozottan cselekvőképes embert nem követ a tömeg. (most vonatkoztassunk el Gyurcsánytól, kizárólag orvosilag értem a dolgot) Nagyon jó film, de nagyon szomorú, hogy képregényfilmbe kellett csomagolni ezt a drámát, mert most először nem várjuk Batman érkezését, vagy azt, hogy Batman elkapja a Jokert. (sem azt, hogy Jokert elkapja egy kocsi, villamos, kizuhanjon magas helyről, öngyilkos legyen vagy stb, mert ez is jöhetne a betegségéből adódóan) De HA jönnie kell Batmannek, akkor az a Batman legyen egy inverz de szintén beteg Joker. Ha egy kisfiúnak a szüleit a szeme láttára lövik agyon, ott szintén támadhatnak pszichés gondok. Ennek ellenére lepakolhat 4 diplomát elit egyetemeken és lehet több harcművészetben mesterszinten jártas, de akkor valahogy érezzük azt, hogy nem egészen normális dolog denevérnek öltözni és önbíráskodni, hogy Bruce Wayne ugyan olyan zakkant, csak beszámíthatóbb, mint Joker. Akkor érezzük át annak a gyereknek a tragédiáját, és azt, amit a Robi is hiányolt, hogy miért nem arra fordítja a vagyonát, hatalmát, befolyását, hogy jobb legyen a város. Akkor legyen az a magyarázat a kettős életére, hogy nincs minden rendben a fejében, hiába az elit egyetemek, hiába minden tanult fegyelem a harcművészetekből, a fókusz végérvényesen elesett és van benne egy szadista, amelyik bosszút keres és nem megoldást. Amelyik szenved attól, hogy nem lehet normális magánélete, csak a kurvák nappal, amik nem teszik boldoggá, emiatt meg kettőzött dühvel tombol a bűnözőkön este. Akkor ne színjáték legyen a nappal, hanem egy elkeseredett próbálkozás a boldogságra kihasználva a vagyont, csak eredménytelenül, mert a szülei halála egy pótolhatatlan űrt hagyott benne, amit nem kezelt, amin nincs túl. Na egy olyan Batman már érdekesebb lenne Joker mellé. De még mindig nem tudnék szurkolni, hogy elkapja Jokert.
Szerintem világosan kiderül a filmből, hogy Arthur nem Thomas Wayne fia. Amikor ellopta az Arkhamban a papírokat, abban benne van, az anyja kezelése, a vele történteket, meg az örökbe fogadási papírok is. Ahogy FAM is mondta.
Ha nem lett volna igaz, a diagnózis, akkor gondolom nem látjuk a flashbacket a pszichiátriai kezelésről az anyjával. Plusz nem a jelentésben van az örökbefogadás ténye, ha jól emlékszem (mármint nem a jegyzőkönyv része), hanem külön benne van az aktában az örökbefogadást tanúsító oklevél/kiáltvány.
Viszont érdekes, mert miután ellopja az orvosi papirokat, talál egy fotót az anyjáról, aminek a hátuljára az van írva, hogy "Azok a szemek..." Thomas Wayne aláírásával.
@@kristofhodai5643 Az egész cselekmény kitaláció, pontosabban Arthur képzelgése. A teljes film, kivéve a vége ami a diliházban játszódik, nem történt meg, csak Joker képzelgése.
JOKER - SPOILERMENTES KRITIKA Amikor bejelentették, hogy a DC háza tájékáról új film, nevezetesen a Joker fog elkészülni, nem hozott lázba. Amikor a mozik jelentős részét már a képregényadaptációk teszik ki, joggal van az embernek csömöre: csimm-bumm, CGI, közhelyek, világmegváltó marhaságok. A film előzetese azonban valami mást sugallt, olyat, ami valóban felkelti az ember érdeklődését: ez a film az EMBERREL akar foglalkozni. Todd Phillips alkotása nem is okozott csalódást, sőt, minden várakozást felülmúlt. A DC univerzum egyik pantheonját jelentő Gotham City ezúttal valós világot mutat be: a kapitalista társadalom poklát, melyet gazdasági és társadalmi válság egyaránt sújt, s melyben pusztán költségvetési mutatók javítása szándékából sz…rnak a kisemberre, a rászorulókra, ők, mint a társadalom legkitettebb rétege bármikor feláldozható. Nincs érték, nincs empátia, az emberek között lojalitásnak rég vége van. Nem posztapokaliptikus képek ezek, sokkal rosszabbak: ez a való világ. S ebben a világban él (anti)hősünk, Arthur, aki mentális betegséggel küszködik: a Tourette-szindrómával ellentetében azonban a száját nem öblös káromkodások, hanem indokolatlan röhögőgörcs hagyja el - a kórisme: PBA. Arthur tudja, hogy szorongásos beteg, segítséget kér, de nem kap, próbál szeretni, de nem szeretik, meg-nem-értés, közöny és elutasítás fogadja. Munkájában sem sikeres, szennyes utcák zugában él nyomorúságos otthonában, ápolva rászoruló anyját. Örömre, elismerésre vágyik, nem akar sokat, csak annyit, hogy emberként kezeljék. Arthur szeretetreméltó, odafigyelés mellett egy kincs lehetne, azonban szinte az egész világ összefog ellene, s közel az összeomlás, ami logikus is, így nem csoda, ha első tettei után még megértéssel is fogadjuk őt, ami egyben félelmetes is, számára ez eredményezi megváltást, ez az, ami szorongásait oldja, s válik önmagává. A Joker korunk pszichoanalízise: kendőzetlenül, ugyanakkor reálisan és logikusan mutatja be a kisember őrületét és elveszettségét, ami a posztmodern világ pestisét jelentő folyamatos szorongásból adódik. A kapitalista rendszert egyfajta legjobb rendszernek mutatják be annak vezetői, ugyanakkor az elefántcsont-torony tetejéről nem látni azt a mocskot, mely a piramis alján halmozódik fel - nem az ott élők okán, ugyanis, akárcsak a manna, a sz…r is fentről hullik, s pont azokra, akik nem tehetnek semmiről, akik teszik a dolgukat, s akik bármikor a feláldozhatók listájára kerülhetnek. Nem véletlen hát az a társadalmi feszültség is, amit a film vizualitása, a sivár, mocskos képekkel visszaad. A mozit képregényfilmként jellemzik, de igazából csak a helyszín és egyes karakterek neve utal a képregényes alapokra. Aki tehát szuperhős mozira vágyik, csalódni fog! Aki viszont egy kiváló filmet akar látni, mindenképpen ajánlott: egy sötét hangulatú, pszicho-szocio dráma fogadja, kevés akciójelenettel, ugyanakkor nagyon erős történettel és mélyenszántó mondanivalóval - ez a film zavarba ejt, megérint, elborzaszt. Nem éppen görbe tükör ez, sokkal inkább a valóság, ami rémisztőbb, mint minden fantazmagóriánál. Ha már Joker, szót érdemel az alakítója is. Míg Cesar Romero csak egy kisfestett arcú bohós, Jack Nicholson egy ripacs, Heath Ledger káoszista, Jared Leto pedig transz-megjelenésű volt, addig Joaquin Phoenix mélyenszántó alakítást nyújt: rendkívül emberi, szánalomra méltó, rokonszenves, ugyanakkor, amikor kezd kiteljesedni, félelmetes is egyben - tökéletes. Phoenix nem egyszerűen színészi eszközökkel, hanem szinte groteszk módon betegesre fogyásával is hozzájárult az alakításához. Erősen Oscar-esélyes alakítás…. ….Lenne. Ugyanis ezt a filmet már kezdetektől támadják az Akadémia tagjai. Nem véletlenül: ez a film nem egyszerűen fontos, de egyben veszélyes is - az egyén és a társadalom pszichoanalízisével lerántja a leplet, s egyben figyelmeztető módon felemeli az ujját jelezve: még kér a nép. (11 jelölés meg is van, de mint tudjuk, a döntőben is lehet ám buktatni.) A film így egyáltalán nem píszí, s joggal megkérdőjelezi a kapitalista rendszer létjogosultságát, amely áldásaival oly sokszor sodorta válságba a társadalom ártatlan tömegeit. És a bevételi adatok, továbbá a közönség reakciója alapján elmondható: itt bizony szakadás van - a nézők megértették, a „szakavatott” kritikusok pedig tagadják az értékeit… Nocsak-nocsak. Joker úgy tűnik nemcsak a filmben teremtette meg a „káoszt” és a rend aláásását. A Joker tehát egy bátor film, az egyik legbátrabb, amit mostanában láthatunk: szakít a Hollywood-i trendekkel, ezért egy sajátos hangulatú, akár art-mozinak is definiálható, melyben mi, ki folyton a szorongó, depresszív világunkban éljünk mindennapjainkat, akár a saját fejlődéstörténetünkkel szembesülhetünk. Mert ami nem ért meg, az beteggé tesz. 9,5/10
Azt gondolom, hogy semmi szükség nem volt, hogy ez a film Jokerről szóljon. Pontosan ugyanilyen jó lenne ha egy random nagyvárosi kitaszított ember lenne a főszereplő. Gondolom a képregényhype miatti plusz ingyen PR miatt lett Joker, nem lett volna rá szükség, sőt talán kicsit el is veszi a fókuszt a lényegről. No mindegy.
34:30 _FK: pedig nagyon figyeltem, hogy kié lesz az ingatlan, mert az átkozottá válik hetedíziglen, ugyanis a Lipót elmegyógyintézetnek adta, és azzá kell válnia újra, ha majd a fejéről a talpára áll a világ.
Úgy örülök ennek a kritikának, jó hallgatni, s mint hatalmas DC/MARVEL rajongó is tetszik, hogy ismerve a filmes ízléseteket is korrekt véleményt mondtatok Batman világáról. Annyit fűznék hozzá, hogy említette FAM az 1962-es Batman és Robin sorozatot és filmet, viszont, az azért olyan rajzfilmszerű, mert camp stílusban készült, s nem annyira a képregényt tükrözi az se, igaz annak hatására, lett egy olyan világa is a képregénybeli Batmannek. Nem tudom, hogy mennyire ismeritek Batman képregényes világát (gondolom valahol a semennyire és a láttam pár oldalt között), de az a kezdetek óta egy elég komoly mélységgel rendelkezik (lehet ez egy kissé elfogult kifejezés ide), amit eddig a vásznon legfeljebb érintőlegesen adtak vissza, leszámítva egy-két animációs filmet, aminek jobban sikerült. Ugyanúgy az animációs filmeket tudom felhozni példának annak kapcsán, mikor Robi arról beszél, hogy a Joker az első, ami alulnézetből mutatja meg Gothamat, azok közt ugyanis akadnak olyanok, amik elvégzik ugyanezt a feladatot, talán csak annyi, hogy aki nem lelkesedik annyira a nem élőszereplős filmekért és sorozatokat és ezáltal nem tudja őket komolyan venni sem, azoknak ezt nehezebb átérezni. Ami Joker megszületését illeti, van olyan eredettörténet, ahol tényleg ilyen hányatott sorsú ember volt, mielőtt azzá vált volna a balesete után, ami, csak abban van eltérés, hogy egyes történetekben még sima gengszter is volt egy ideig, s ezt mutatja be nagyjából a Jack Nicholson-féle, meg a Heath Ledger-féle Joker. S, a képregényes (s esetleg animációs filmek egy részét) világot alapul véve, ez a Joker tényleg képregényfilm, nem Joker jelmezes dráma, mint ahogy Robi állítja. Megértem, hogy istenítik a drámát, mint műfajt, de nem egy önálló, piedesztálon dicsfényben levitáló jelenség, amihez semmi se ér fel, s nem áll távol annyira a képregényektől. S, hagy jegyezzem meg, hogy halál aranyosak vagytok, hogy olyan karakterek nevein álltok meg agyalni, amit sokszor olyanok is tudnak, akik utálják ezeket a filmeket.
A Nolan-féle Joker nekem mindig is kicsit fura volt. Mindig magyarázta, hogy nincs terve, meg csak ráugrik arra, amit lát, stb. Mindeközben olyan komoly terveket igényeltek, amiket megcsinált, hogy nem értem, ezt hogyan hitték/hiszik el az emberek. Majd pont a Joker nem hazudik? Pont annak a Joker-nek lehet hinni, aki direkt felcseréli a raktárok címét? Pont annak a Jokernek lehet hinni, aki megölte minden társát rögtön az első percben? Nem, annak a Jokernek egy nagyon precíz, nagyon alapos terve volt. Az a Joker tökéletesen felállította a dominót. Ellopta a maffia pénzét --> A rendőrség rászállt a maffiára. --> a maffia megijed, felbérelik a kínait. --> A kínai evliszi a pénzt, és elmenekül --> A rendőrség tehetetlen --> Beszáll Batman --> A maffia látja, hogy a kínai haszontalan volt, elkeseredettek, rábíznak mindent Jokerre. Már ez is egy olyan domino, amit egyértelműen eltervezett. Nem csak úgy ellopta a maffia pénzét. Nem csak úgy mutatkozott be a maffiának. Nem csak úgy kérte a maffia pénzének a felét. Végig teljesen tudatos volt minden. És van még egy teória, ami, sokkal elrugaszkodottabb, de az sem rossz: Joker végig Gotham-et megmenteni akarta a Nolan-filmben is. Amíg Batman a rendszerben volt, egyre rosszabb lett a helyzet. Pont, amiről Gordon beszél az elején, egyre felszereltebb maffia, egyre durvább módszerek, egyre rosszabb minden. Mivel Batman ellen is küzdenek, még sokkal inkább felfegyverkeznek (lásd az elején a kutyák). Joker alatt pedig megtörténik Harvey Dent. Lehet, mondani, hogy de a Joker meg akarta ölni Broce Wayne buliján, de nem ez történt: Keresték Harvey-t. Megjelent Batman. Batman-től megszabadultak (kiugrott az ablakon), és otthagytak mindenkit. Nem keresték tovább Harvey-t. Nem zsarolták érte tovább az embereket. Egyszerűen elmentek. A film végén pedig még mindenki szemében hős Harvey. És Joker elmondja Batmannak, hogy megtörte Harvey-t. Megtehette volna, hogy ott lógnak a levegőben, Batman nem tud semmiről, Harvey megöli Gordon családját, és elbukik. De nem, Joker elmondja, hogy Harvey-t meg kell ölni, és így Harvey hősként hal meg, hála Jokernek. Kicsit olyan, mint a Watchmen-ben, mikor Manhattan-re fogják hogy tömegmészárlást követett el, hogy cserébe világbéke legyen.
1:12:08 Jokert nem tudom sajnálni "Harley Quinn" miatt aki feltétel nélkül fanatikusan szerette és joker szemétül bánt vele. Egy nálam bölcsebb ember azt mondta az alapján kel megítélni az embereket "fogónőszókat" hogy bánnak a csicskájukkal.
Minden érdekes filmek iránt érdeklődőnek ajánlom a The Lighthouse-t, remélem Robiék is beszélnek majd róla. Nagyon furcsa és egyedi hangvételű cuccról van szó.
@@hellorodgeryoung9658 formailag egészen döbbenetes, fantasztikus alkotás, a színészek is remekelnek, szuper atmoszférikus a zenéje, minden a helyén, viszont a nagy büdös semmit fedi el, sajnos nincs mögötte semmi valódi tartalom.
A 2003-as Hulk is egy hasonló eredettörténet, a főhős drámája elég erősen benne van. Ang Lee megmutatta, hogy lehet ilyent is, ezért nem lett sikeres annyira, pedig Marvel film.
Ehhez azért hozzájárult a pocsék látvány is. Tetszik, nem tetszik, ez egy ilyen műfaj, kell bele a látványos csihi-puhi, pláne ha Hulk a főszereplő. ehhez képest Ang Lee ezeken a jeleneteken csak túl akart lenni és ez látszik is, ahol látszik valami, ott olyan gagyik az effektek, ami már 2003-ban is vállalhatatlan volt (addigra túlvoltunk már A Karib-tenger kalózain, és a Gyűrűk Urán is), a többi jelenetben meg töksötét van és semmit nem látni.
@@janosfakasz5133 Marhaság. A látvány zseniális. Elképesztőek az akciók vannak benne. Néhány jelenetben valóban kilóg a cgi lóláb, de ennyi. Egyébként a gyűrűk urában is legalább annyi rossz vfx volt. Csak hát ugye az a gyűrűk ura, arra rosszat mondani nehéz:)
FAM, erősen ajánlott megismerkedned az anarchista Alan Moore munkásságával, pl. a Watchmen, a V For Vendetta, a From Hell című képregényekkel, vagy a Killing Joke-kal (szemléletmódban a Joker-filmhez kb. legközelebb álló Batman-képregény). Mind beszerezhető pazar magyar kiadásban. (Az első három mű filmváltozatai hullámzó minőségben ugyan, de mind jóval gyengébbek az alapanyagoknál.)
Valaki végre mondja már meg nekem, hogy a Tasnádi 'Ellenpont' András az egy létező személy, vagy csupán a Puzsér alternatív személyisége egy eltorzított mikrofon előtt? Mert a Tasnádi hangszíne, beszéd retorikája, hangsúlyozása, kifejezési eszközei, érvelési mechanikája, szó fordulatai kísértetiesen hasonlít a Puzsérra, csak egy kicsit mélyebb tónusban, és az ellenkező szintén "Puzséros" nézőpontból.
Erdekes,hogy a puzser nem vmi hasonlot vart a filmtol,amilyen lett ( kritikus letere),pont abbol tudtam ,hogy nagyon jo lesz mas mint a megszokott ,hogy Phoenixe lett a foszerep. Amugy ennyire zsenialis eloadast,amit Phoenix prezentalt...elkepeszto szinesz!
Második részek listához: 1. Nagy durranás II. 2. Sir Austin Powers II. 3. Texas-i láncfűrészes mészárlások II. 4. Nico (Ölve vagy halva II.) 5. És megint dühbe jövünk
Az adás eleji felvezető gondolatra reagálnék, továbbá Robi egy korábbi gondolatára a témában: "Ez egy igazi filmdráma. Egy olyasfajta film, amilyen film ma már igazán nincsen", illetve "Igazán jó filmek ma már nincsenek". Én ilyen magasröptű következtetéseket nem vonnék le, ahogy Robi azon sokszor hangoztatott gondolatát is megkérdőjelezném, miszerint mára a sorozat lett a fő kultúrahordozó médium. Egyszerűen csak annyi történt, hogy mainstream vonalon a filmipar átalakult, és a mozi már nem feltétlenül a magaskultúra színtere, hanem lényegében egy vidámpark a tonnányi képregényfilm számára, melyek felszínes örömöket okozó hullámvasútjára jegyet válthatunk. A képregényfilmek javarészt kiszorították a független filmeket, drámákat, vígjátékokat, kalandfilmeket és egyéb zsánereket a multiplexekből, de attól ez még nem azt jelenti, hogy ne készülnének színvonalas alkotások, sőt, még csak azt sem jelenti, hogy kevesebb igényes film készülne, mint az elmúlt években, évtizedekben. Pusztán csak arról van szó, hogy a Robi által hiányolt filmalkotásokat máshol kell keresni. Ezeket sokszor csak limitált számban játsszák néhány kiszemelt független (nem-multiplex) moziban, vagy csak nem kaptak akkora hírverést, esetleg kifejezetten valamelyik streaming szolgáltatónak lettek gyártva. Továbbá úgy gondolom, hogy teljesen irreleváns, hogy az adott mű Hollywood szárnya alatt készült-e, vagy esetleg a nagymama lekvárja alatt. A jó film jó film, függetlenül a hátterétől, a műfajától, a stílusától, attól, hogy mely korszakban készült, stb. Az ilyen mesterségesen felállított, beszűkítő szempontrendszerektől el kellene szakadni, a konvencionális értelemben vett Hollywood messze nem fedi le az egész filmes ipart. Egy kis kiegészítés: Még én magam is túloztam egyébként a gondolatom hevében, mert pl. csak hogy 2018-at vegyük alapul, 156 amerikai (hollywoodi) film került bemutatásra globálisan, és ebből mindössze 8 volt klasszikus értelemben vett képregényfilm - azaz a filmek 5.1%-a. És akkor még nem is néztük azokat a filmeket, amelyeket csak kis ideig és/vagy bizonyos mozikban vetítettek, vagy alapból egy streaming szolgálató felhozatalába készültek. Akkor ez az a szám közel 1000-re rúgna, ennek pedig tényleg csak elenyésző részét képezik a DC-Marvel alkotások. Ráadásul ha mondjuk visszatekintünk 1958-ra (amikor képregényfilmek helyett a western volt a trendi műfaj), akkor az az évben megjelent 285 amerikai filmből 45 volt western, ergo az összes film 15.8%-a. De akkor mégse emelte fel ez ellen a hangját senki, mert nem volt közösségi média, meg egyéb hasonló felületek. A képregényfilmek tehát maximum olyan értelemben szorítják ki a független, kisebb filmeket, hogy több figyelem jut rájuk, de azt meg a néző dönti el a saját pénztárcájával, hogy mire fog jegyet váltani. Az az ő felelőssége és neki kell tájékozódnia. Van tehát bőven miből választani manapság is, ha éppen moziba megy az ember, és készülnek bőven kiemelkedő darabok is, maximum ezeket kevésbé kapják fel, mint mondjuk régen A keresztapát, vagy a Taxisofőrt.
@@gervinm Persze. Még annak ellenére is tudok, hogy rettenetesen keveset filmeztem az utóbbi 5 évben és főleg inkább kockultam szabadidőmben. Itt van néhány példa. Harcművészeti film: The Raid 2: Berendal (2014) - Lazán minden idők egyik legjobb akciófilmje és harcművészeti filmje, emellett pedig egy kiváló gengszterfilm és dráma, amely többek között amiatt is vált különlegessé számomra, hogy amellett, hogy elképesztően magas művészi szintre emeli az erőszakot, olyan sok eltérő és érdekes karaktert vonultat fel, melyhez hasonlót utoljára az eredeti Csillagok Háborújában láttam (furcsa hasonlat, de szerintem megállja a helyét). Egyik kedvencem az enyhén pszichopátiás, elnyomott, gyanakvó természetű, a háttérből szövetkező Uco, a Yakuza-vezér fia. Kísérleti horror: It Follows (2014) - Nagyon atmoszférikus horror, szédületesen jó soundtrackkel, amely újító jelleggel hat a műfajára és szellemiségében az 1999-es The Blair Witch Projectet idézi meg. Inkább pszichológiai alapon hat a nézőre és szintén az ismeretlentől való félelemre alapoz, viszont amellett, hogy nagyszerű horror, egyben egy hangulatos coming-of-age dráma is. Paranoia-film: Get Out (2017) - A Get Out megint csak formabontó alkotás az It Follows-hoz hasonlóan, ugyanis szintén a horroron belül mozog, de talán még az előzőnél is jobban feszegeti annak műfaji határait, már-már annyira, hogy egy egészen új zsánert teremt ezzel. Tele van a film mély szimbolizmussal és elrejtett vizuális utalásokkal, a történet pedig kriptikus és csavaros, a filmnek pedig a teljes egésze egy merőben új megvilágításba fog kerülni a karakterek gyakorlatilag minden cselekedetével együtt a történet tetőpontjakor. B-akciófilm: Upgrade (2018) - Nem hibátlan alkotás, de abszolút a kiemelkedő darabok közé tartozik és tökéletesen mutatja be, hogy hogy lehet egy valóban az alkotó kezei nyomát magán hordozó, az eredeti alkotói víziót nagyban kiteljesítő, kis költségvetésű, ám hatásos akciófilmet csinálni, méghozzá bizonyos szintű mondanivalóval a sok vérontáson túl - lehet itt ugye többek között gondolni a mesterséges intelligenciára, a szabad tudatra, vagy a különböző gépi implantok fokozatos térnyerésére és az ezekkel kapcsolatos etikai aggályokra. Musical: La La Land (2016) - Nem vagyok oda a musicalekért, a La La Land viszont rendkívül erőteljes hatást gyakorolt rám. Egyrészt a zenei betétek és táncolós szegmensek nem csak egyfajta üres stílusgyakorlatként vannak jelen, hanem elengedhetetlen, kulcsfontosságú részeit képezik a központi narratívának és a karakterek útjának, melyek megléte nélkül a film nem működhetne. Emellett az alkotás egyszerre tiszteleg Hollywood aranykora előtt és fogalmaz meg róla csípős, maró kritikát. Végezetül pedig teszi mindezt magával a musical műfajával, méghozzá a végződésével, amellyel rávilágít arra, hogy a valóságban néha komoly döntések elé nézünk és nem lehet mindennek abszolút happy-end a vége - bármennyire is akarták ezt az elmúlt évtizedekben a romantikus komédiás felütéssel bíró musicalek belénk súlykolni. Dráma/Thriller: Searching (2018): Ismételten egy olyan műről van szó, amely újító lépéseket tesz a műfaján belül, hiszen az egész telefonképernyők, laptopok, monitorok, biztonsági kamerák, stb. felvételen keresztül játszódik. A koncepció működik, méghozzá nagyon is jól, az egész film rettenetesen karakterközpontú, kimért, precíz, fókuszált és feszültségteljes. Sci-Fi: Arrival (2016): Ha az ember igazi keményvonalas, mélyen elgondolkodtató és rétegelt sci-fit akar nézni, akkor gyakorlatilag keresve sem találhat jobbat ennél. Az Arrival forgatókönyve pengeéles és erősen intellektuális töltetű, a történet megértése pedig fokozott figyelmet igényel, de ezt a film meg is jutalmazza egy erőteljes katarzissal a végkifejletekor. Nincsen akció, nincsenek robbanások, nincsen semmi bombasztikus, csak színtiszta sci-fi. A film úgy hiszem, hitelesen mutatja be, hogy valójában hogyan is nézne ki az első kapcsolatfelvétel egy idegen fajjal.
@@AzUniverzumUraesParancsoloja Ő azt állította korábban, hogy manapság nincsenek igazán jó filmek, illetve most azt állította, hogy manapság nem igazán vannak ilyen drámák, pedig vannak. Ergo nincs igaza. Erről szólt az írásom.
@@konczdavid Ez a kevés cím ekkora időintervallumból, elég szegényes. Beleillik a "kivétel erősíti a szabályt" kategóriába. Robi sorozatokkal kapcsolatos kijelentésén én is felszisszentem, aztán az idő igazolta őt és beláttam.
Nem is értem, hogy a watchman hogy maradt ki a többieknek. FAM ahogy öregszik tiszta budhára tankapuzza magát. Lassan olyan lesz, mint egy aranyos állatka. :)
Nem egy rossz film a Watchmen, de (tudom, tudom, károgás) a képregénytől eléggé eltávolodott a szemléletében. Szóval, ahogy manapság mondani szokás: nem jó, de nem is tragikus. Szóval filmnek oké, de feldolgozásnak gyatra volt nagyon.
Nekem az a film valahogy nem jött át. Nem tudom elhelyezni, nem értem igazából, hogy mit akar. Érzem, hogy akar üzenni valamit, de eltereli a figyelmemet a giccs. Mintha nagyon próbálna okosnak látszani, de valahogy nem megy neki. De lehet, hogy csak arról van szó, hogy nem bírom Zack Snydert.
5 років тому
@@3hutp Szerintem jól érzed, Zack Snyder. Olvasd el a képregényt inkább.
Tetszett, hogy végre valakik ugyan azon a véleményen vannak Arthur állapotáról, mint én. Sokan tévesen pszichopatának nevezik ( Arthur nem genetikailag sérült, mint a pszichopaták és nem érzelmek nélküli, üres test, hanem a külső tényezők alakították ki Jokert ) , holott egyértelműen inkább szociopatává válik a film végére. A tanult, felvett torz viselkedése ezt bizonyítja.
Hát Robi, azért látszik hogy nem vagy képben egyáltalán a batman sztorivonallal, és hogy élesen kritizáltad, ez több ponton kibukik. Már 6. éve kb hogy kint van a gotham sorozat, ami bemutatja alulról is gothamet, és ez a feltételezés, hogy ehhez milyen batman tartozik, az is eléggé téves kép. Ehhez pont a hagyományos értelemben vett batman tartozik, aki igazságot akar gyilkolás nélkül, mindenkinek, függetlenül gazdag és szegénytől. És ezt sorolhatnám a 2 órás felhozatalból.
Tehát egy mentálisan sérült apa és tervér nélküli előadó, akit behálózott az anyja, lelövi a képmutató nyomorból pénzt csináló showmant és marxista lázadást csinál a városban. Robi, egyre jobban féltem tőled Hajdú Pétert és Budapestet. :D
Nem lehet, hogy a Split azért nem futott be, mert végtelenül középszerű és üres film volt? És hogy lehet egyáltalán összehasonlítani a Jokerrel? Konkrétan annyi közös van a két filmben, hogy mindkettőben volt egy őrült. Shyamalan egy trash rendező.
Nagyon, szinte már zavaróan hasonlít a hanghordozása T.Andrásnak Robiéra. Nem tudom eldönteni, hogy direkt utánozza Robit a rá jellemző melléknév felsorolással, a szélsőségekben csapongó igazságkereséssel, vagy pedig tényleg így beszél. Nagyon meglennék lepve,ha tényleg ilyen lenne az eredeti hangja.Összpontosítanom kellett a hallgatás során, hogy megtudjam őket különböztetni.Mindenesetre Puzsér-hangutánzásból kiváló :)
Jó, azért már a Nolan filmek is művészfilmek voltak a többihez képest
5 років тому+8
Szerintem Ledger Jokere simán következhet ebből a Phoenix-es Joker-ből. Még azt is elhinném, hogy egy univerzum, ha nem ismernénk Thomas Wayne-t mindkét filmben.
Érdekes dolgokat mondanak viszont feleslegesen sok a káromkodás. Káromkodás nélkül is lehetne elmondani a véleményüket. Ettől nem lesznek nagyobb szakértők vagy megmondó emberek, hogy mocskos a szájuk. Kivétel a Puzsér.
Am a Watchmen valóban ellenpontozás, de nem a Marvelé. A DC nagy karaktereit helyezi be egy 'reális' történelmi helyzetbe. Dr Manhattan Superman, a Komédiás Joker, Ozy, Éjjeli Bagoly és Rorschach pedig Batman. Azt pedzegeti, hogy milyenek lennének ezek a figurák, ha valóban léteznének.
Sétáló Gotham City lett volna a megoldás
😂😂
@@Existence01 De ott az "előválasztáson" lelőtték a konkurenciát :)
ua-cam.com/video/_P2GnkyVlWg/v-deo.html
Életem legjobb filmje...hálás vagyok a sorsnak, hogy egy évszázadban lehetek Joaquin Phonix-szel.
😂😂😂 még mindig?????
😂🎉😂🎉🎉😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2 óra 16 perc, azt hittem az egész filmet felraktad xd
Ès mindvègig èlvezetes,lebilincselő.
ua-cam.com/video/_P2GnkyVlWg/v-deo.html
Kétszer ennyit is simán megérne, erről a filmről beszélni.
Én: most átrágom magam 60 oldalnyi, számomra teljesen érdektelen tananyagon a holnapi vizsgára
Puzsér Róbert:
"i'm gonna end this man's whole career"
Kurvára nyomasztó, hogy nem tanultok rendesen!
Radíros végű?
@@jatszosgizike újra itt
Van kapás?
Idén az Oscar kaphatna Joker díjat..
❤❤💙
@@flycorvus Kicsodára??
2:01:37
"Kurva nyomasztó."
- FAM
Én akartam :D
@Emmerich August :DDD
Ámen, ómen, Batman !
ua-cam.com/video/_P2GnkyVlWg/v-deo.html
Végig elképesztő a film hangulata és a feszültség tartása! Imádtam! FAM-mal egy húron pendülve, nekem a megakatarzis az volt, amikor Joker a motorháztetőn táncol egy általa nem is irányított, hanem indirekten inspirált tömeglázadás kellős közepén! Mondhatni transzba estem és csak azt tudtam hebegni...ilyen lesz...nemsoká...ez vár ránk és még a Föld sok-sok országára...egy új francia/jakobinus típusú, meritokrácia fejét követelő, mindent elsöprő lázadás... a tömegek lázadása...és készülhet ez ellen a burzsoázia, ahogy akar... bújhat fegyverrel és élelmiszerrel teletömött bunkerekbe, ha odakint százak vagy ezrek várják...
Black Lives Matter?
Tasnádi hangja olyan, mint egy megfázott Robi.
ő puzs dagadt gonoszikertestvére.. bár mindkettő dagadt
Igen. :,D
ua-cam.com/video/_P2GnkyVlWg/v-deo.html
@@germanlearning6951 igen amúgy nagyon próbálja mímelni a Puzsért beszédstílusban, még a szókincset is alkalmazza
Hmmm vocoderbe kéne rakni mindkettőt, amúgy tényleg zavaró, hogy majmolja :D
Végre! Erről akartam hallani.
már csak Újpest és megvagyunk
2019 legjobb filmje: A Joker
Ez a dzsóker a ujpesten lakik he? mert jó lene má arol is lene szo
:D:D:D hahahaha
Baromira Jokerról beszél.Baromira!De ujpestről soha.
A dzsóker egy dolog! Újpest egy másik dolog! Hello!
Hát, ha batman ferencvárosi akkor szerintem joker az pont újpesti kell hogy legyen.
De Zuglóban nyert választást! :)
Nekem az a rész is beütött a filmben, amikor a törpe figurájából viccet farag az, és talán az egyetlen jelenet ahol a moziban a nézőtér legnagyobb része nevetett is. Hol ott tán az is látszik, hogy más emberek geciskedése is rátett Joker bajaira egy lapáttal, amit mindannyian átérzünk. Nekem kicsit a szívembe mart a jelenet mert azt éreztem, hogy kontextustól függ, hogy mit sajnálunk és, hogy mit nevetünk ki.
Fontos, amit írtál.
Arra gondolsz, mikor nem tudta kinyitni az ajtót?
"Paudics Béla a Mokkában"
"a Frizbi utolsó adása"
:D
Zseniális! Elképesztő, hogy mekkora hatást gyakorolt rám....és Joaquin játéka...monumentális alkotás...végre!
Rantaa Koivu na azért nem kell magadhoz nyúlni!!
@@vassferenc82 ?
@@vassferenc82 ?
Ezután a film után már képtelen lennék Batman nek szurkolni...
Én,és szerintem sokan mások,eddig sem szurkoltunk neki.A Joker karakterének ereje,hogy bármilyen abszurd garázdaságokat követ el,annyira érdekes és magával ragadó a karakter,hogy nem akarjuk igazán,hogy Batman legyőzze,mert látni akarjuk hogy mit fog legközelebb csinálni.Utóirat:minden tiszteletem Jack Nicholsoné,Mark Hamillé és persze Heath Ledgeré,de számomra ez a Joker eddig a legjobb,megértem hogy mi lenne a logika az mögött ha nem készülne folytatás,de nehezen viselném ha nem láthatnám Phoenixet még egyszer(vagy lehetőleg többször) ebben a szerepben.
En eddig se birtam
Nem mindig a jó a jó...ezt már a történelem is bizonyította.
ua-cam.com/video/_P2GnkyVlWg/v-deo.html
ez ezért érdekes, mert egy olyan helyzetről beszélünk, ahol nincs jó és rossz. Eddig leginkább Batman szemléletéből láttunk mindent, hogy Joker és a követői a megtestesült gonosz, akik bármi komolyabb motiváció nélkül barangolnak káoszt és szenvedést maguk mögött hagyva. Most ezzel a filmmel azonban kaptunk egy teljesen új perspektívát, hogy hogy lett a Joker Joker, mi volt az az események egymással való reakciója, a háttérsztori a viselkedése mögött. A két oldalt összevéve nem lehet egyiket se hibáztatni. Batman nem tehet róla hogy beleszületett egy milliárdos családba, ezért (is) mindenki utálja őt s szüleit, akik később gyilkosság áldozatává is válnak, ennek hatására fogadja meg hogy felveszi a harcot a bűnözéssel, anélkül, hogy lesüllyedne arra a szintre, mint azok, akik ellen harcol. A film alapján Joker pedig a szar családi háttér és társadalom, a folyamatosan elnyomás végterméke, aki szimplán beleőrült abba, hogy mindenki végigmegy rajta, miközben a gazdagok élvezik a kiváltságaikat. Mindkettő az eddig életük során felállított szabályaival együtt harcol az igazáért, ezért ezután a film után nehéz oldalt választani, ha, egyáltalán lehet.
Mikor Joker bement a late night showba, olyan érzésem volt, mint mikor Puzsér bement a reggelibe és Anikó jajgatott mikor meghallotta azokat a szavakat, hogy „eutanázia” és társai.
Mihály Józsa káposztával
@@pezo1919 Parancsolsz?
@@-mihi- Csak elhangzott ott valami olyan kerdes hogy "mivel toltod a hetveget", mire Puzser visszakerdezett es Aniko szajabol elhangzott hogy "en peldaul kaposztaval" :D Vagy valami ilyesmi. :D
@@pezo1919 Haha igen, valóban:DDd
Baloldaliként emiatt undorodom az egész balliberális kurzustól. Miért buzdítana erőszakra? Annyira eltávolodtak a valódi baloldaliságtól, hogy arra szavak nincsenek. Ma néztem meg a filmet és szerintem zseniális volt, annyira jól bemutatták azt a kegyetlen valóságot, amiben benne élünk és tökre együttudtam érezni a Jokerrel. Külön tetszett az is, hogy a Wayne családot végre nem jóságos gazdag családnak állították be, hanem ők is tehetnek a társadalmi szakadékokért, a kisember kisemmizéseiért. Amikor azt mondta, hogy polgármesterként csak ő tudja elhozni a változást a kisembereknek, annyira lehetet érezni, hogy hazudik. Film után kicsit depis lettem, de megérte megnézni.
Nagyon jó kis diskurzus volt, de hogy egy bő kétórás fórumon egyetlen szót se érdemeljen Hildur Guonadóttir......... zseniális zenét komponált a filmhez.
Ne már, hogy nem láttátok a Watchment... Nem akartok véletlenül csinálni róla egy adást, ha már így felmerült? :)
Kis ízelítő a filmből:
"Egyszer hallottam egy viccet: Az ember elmegy orvoshoz. Azt mondja, depressziós. Hogy az élet kemény és kegyetlen. Egyedül érzi magát a fenyegető világban. Az orvos azt mondja, "a kezelés egyszerű. A kiváló bohóc, Pagliacci ma este épp a városban van. Menjen el a műsorára, az majd felvidítja." Erre az ember könnyekben tör ki: "De doktor úr, én vagyok Pagliacci!" Jó vicc. Mindenki nevet. Dobpergés. Függöny..."
Imádom. Tényleg meg van benne a Sin City-ség.
Ahogy Nicholson Jokere mondta a 89-es Batman filmben: _"Az én vidámságom csupán álca... a mosolyom az arcizmaimnak köszönhetem. De ha a lelkembe látna tudhatná, hogy belül sírok."_
Elképzeltem ahogy Hajdú Péter újra elindítja a Frizbit és az egyik vendége(aki testileg-mentálisan sérült) mondja neki:Mit kapsz ha egy mentális sérültet összeadsz egy olyan társadalommal aki úgy bánik vele mint egy zsák szeméttel?Menmondom mit kapsz.Azt amit érdemelsz durrrr!
Hát igen, és ez az egész a 80as évektől kezdve a mai napig kivetíthető a társadalomra. Tökmindegy, hogy Amerika vagy Magyarország.
Amit nekem üzent a film, hogy ezekben a helyzetekben egy kis szikra elég a káoszhoz, amit bizony nem a nincstelenek szopnak meg.
"Tudod mi a jó a káoszban? Igazságos."
(Joker 2008)
Én végig azt éreztem, hogy a film kifejezetten az amerikai "keep smiling" kritikája. Azé a működésé, hogy minden a látszat, és ha gyenge vagy, az csak a te hibád. Egyébként pl. a Breaking Badnek is van egy ilyen rétege.
Ehhez a végtelenül beteg világszemlélethez nem kell amerikáig menni, elég ha egy multinál irodista rabszolga vagy.
Egyetértek Tasnádival, a "képregényfilmekről" általában nyilatkozni, pontosan annyira korrekt, mintha a "drogokról" beszélnénk általában.
Na erre vártam már mióta. Tegnap láttam negyedszer 😁
"Batman" szerepében az Amerikai pszicho című filmben láttuk Christian Bale-t
Huha, igaz
Pontos a kórkép. Gépész és Amerikai pszichó.
Uuuuu ez mennyire jo
Az Alelnökben is Chirstian de ott inkább Bél
ua-cam.com/video/_P2GnkyVlWg/v-deo.html
A Watchmen köztudottan a legjobb képregény, és a legjobb képregényfilm. Kötelező mindenkinek, főleg nektek! :)
Urak, kérem mérvadják önkényesen a Rammstein munkásságát! Bizonyosan van köztetek aki ismeri és imádja. Nem tudom hogy vélitek, de a német nyelv általában mindenkinek undorítóan cseng. Ők viszont zseniálisan elegyítik a szójátékot és a tökéletesen illeszkedő rengetést! Költészeti szempontból is kiemelkedő, hadd halljam véleményetek róla! Köszi!
Nálunk is téma volt még napokig, sok oldalról körüljárható a film és korunkban (ismét?) elég aktuális a jelenség / mondanivaló. Nagyon vártam, hogy beszéljetek róla, köszi.
Robi ehhez a Jokerhez nem Batman hanem Batemen illik a, Patrick
4:35
Szóval Patrick Bateman?
A színészt mondjuk jól eltaláltad :D
Egy megjegyzés:
Bateman ---- Batman
Aztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! :O
35:49 Oszi! Joaquin Phoenix-nek már megvan a tapasztalata a szülő(k ) párnával való kiiktatásában, lásd Gladiátor. :)
nekem is ez jutott eszembe film nézés közben
Fleck anyja megölése után talál egy fotót Thomas Wayne-től, amire valami olyasmi szöveg volt írva, hogy milyen jó volt a nővel együtt töltött idő. Így minden bizonnyal volt viszonyuk.
"Love your smile. T.W."
Huh fiúk, most már nagyon meg akarom nézni. Üdvözlet Helsinkiből!
Nagyon tetszett a Joker ,a szinesz valami fantasztikusat alkotott.Végre 1 jo film.
Egy dolog 48:00 körül. Miért gondoljátok, hogy a gazdagokat kevésbé érdekli az emberek sorsa, mint a szegényeket? Mindenkit csak a maga sorsa érdekel, a resztlire meg tisztelettel emlékezünk...😉
Endre Barath hát, ez nagyon nem ennyire egyszerű. A gazdagoknak azért van több mert valamikor az ok okozati láncban többet vállaltak vagy kockáztattak, de hogy nyertek-e, az relatív.
Végre, FAM! 💙
szia uram
Szekta
@@BB94TM Sajnálom, ezt nem lehet kihagyni..reflex
Túlértékelik sokan "FAM"-ot. Sokszor jókat, elementálisakat mond, deeee...simulékony, már-már modoroskodó a beszédstílusa, ami sokat jelent......
komédia királya nagy film. puzsér 100-as listáját is ajánlanom :D pazar lista
Be vagyok oltva Batman-filmek ellen, kétszeresen is meg kellett győzni, hogy megnézzem, a hype-ot amúgy is rühellem, de ez zseniális volt.
dettó.
Itt is detto.
Pedig a Nolan filmek királyak. De mondd csak, hogy lehet batman filmek ellen beoltva lenni de Marvel bármi ellen nem? 😀
@@jarlbalgruufthegreater1758
Nem teljesen értem. Rühellem a Marvelt is. De egyébként ennyire nem vészes. A 89-es Batman-nel elvoltam gyerekként, volt képregényem is. Azóta baromira nem tud érdekelni. Én ezt az egész szuperhősös szart otthagytam a gyerekkoromban. Mert kb. oda való. Amúgy nem tagadom, biztos jól szórakoznék ezeken a filmeken ma is, csak ez az a fajta szórakozás, ami addig leköt amíg tart, utána nem marad semmi. Ez a Joker végre fel mert nőni, nem a frissen pubertálókhoz akar szólni.
@@AdammTheDude kb. Igy vagyok vele en is. A Batmant meg elviselem, a Marvelt gyerekkent el-el neztem, egyiket-masikat, de ma mar el nem viselnem.
10en hallnakmeg
Bruse család (2)
A 3 bróker
Az anya
A Showman
A volt kolégája
A metrós tüntető
Meg az ápoló a végén
Ja és a Killing Joke is hasonló alkotás csak az "rajzfilm,, de bár rajzolt még is 3 hétig gondolkodtam rajta
( Ez a film amugy az új V mint vérbosszú)
Korrekt film, de újat nem kaptam tőle, csak jól van megcsinálva.
Hogy én ezt az adást mennyire vártam....
The Boys című sorozatot nézzétek meg!! Ott vannak igazan "emberi" szuperhősök. FAM-nak tuti tetszene.
God Damn City!
1:05:37 A Very Bad Things Peter Berg és nem Todd Phillips film. Csak azért írom mert én meg akartam nézni, és alig találtam meg ez alapján, mint Very Bad Story.
A Másnaposok kreatív stábja mintha megtermékenyítené Hollywoodot. Craig Mazinnak, a Másnaposok írójának köszönhetjük a Csernobilt.
Craig Mazin megtermékenyítette,Todd Philips meg az arcára verte
@@liteoner amennyiben arra gondolsz, hogy a Csernobil fasza volt, a Joker pedig szar, akkor ebben csak 50%-ban tudok egyetérteni.
@@fertaly1 A Csernobil egy mestermunka, a Joker pedig egy giccsparádé.
@@liteoner hány éves vagy?
@@fertaly1 ez mennyiben releváns?
És nem ismerik a Watchmen filmet (amúgy maga az Alan Moore képregény önmagában zseniális, tízszer erősebb a filmnél), beszarás :D :D
Hát ezen én is kiakadtam, pedig nagyon alap mű.
Pont most akartam megnézni újra, de számomra is meglepő, hogy még csak hallani se hallottak róla
És pont a FAM látta XD akiről legkevésbe gondolnád
A Watchmen meg is adja a valaszt Puzserek felvetesere, hogy milyen lesz ennek a Jokernek a Batmane: Rorschach-Batman.
A most futó sorozat változata viszont pont az ellentéte, hatalmas PC SJW fostenger
Nemár, hogy nem látta FAMon kívül senki a Watchment... Hát ez azért elég gáz srácok! Illene azonnal pótolni! Főleg egy ilyen real szuperhősös téma után!
Még több új film elemzést a szektának!!!444!!!4!
Doom Patrolt is ajánlom mindenkinek!
Én is meglepődtem. Elég alap képregényfilm témához.
Szerintem ennek a Jokernek nem kellene folytatást csinálni. Nincs ember, aki látni szeretné, ahogy Batman elkalapálja ezt a szerencsétlent. Annak ellenére, hogy nagyon jó dráma, nagyon jó film, Jokernek ez a Joker a DC univerzum leggyengébb Jokere.
Minden Jokernek más és más pszichés betegsége volt, ez adott nekik más és más karaktert. Ez a Joker mániás depressziós. Ezzel járhat kényszeres cselekvés (nevetés, táncolás) paranoia, és kényszerképzetek is. Ez egy nagyon súlyos mentális betegség. A helyzet az, hogy ez a Joker az egyetlen Joker, amelyik nem csak közveszélyes, hanem önveszélyes is. A filmben még kb 20 év maradt hátra, hogy Batman színre lépjen, de az a helyzet, hogy valószínűbb, hogy Jokert elcsapja addig egy kocsi egy halucináció miatt, minthogy Batman utána tudjon menni bármiért is. A szomorú igazság az, hogy Joker csak korlátozottan cselekvőképes, még gyógyszeres kezelés alatt is... Olyan súlyos a betegsége.
De nem csak ezért a leggyengébb Joker. Ő az egyetlen Joker, amelyik nem született vezéregyéniség. Nincs semmi ambíciója. Nincs benne rosszakarat, és a MI szempontunkból értelmezett rosszakarat. Minden gyilkosságának volt indítéka. Szó szerint kontaktolni kell Vele ahhoz, hogy Ő gyilkosság mellett döntsön a betegsége miatt. Ez a pszichológiai profil nem képes ártatlanokat fenyegetni, ártatlanok gyilkosságát elrendelni, közvetve vagy közvetlen tömeggyilkosságokat elkövetni, vagy fenyegetni vele. Ez a Joker énközpontú. Csak ő létezik az Ő világában, és a kitaszítottsága. Alkalmatlan közösségi létre, alkalmatlan csapatmunkára pszichésen, ezért sem lehet belőle gengszterféle Joker.
Azzal se értek teljesen egyet, hogy gengszter szerűek voltak az előző Jokerek, mert ha viszont azt nézzük meg, hogy mit tettek, akkor inkább terroristák voltak. Csak a nyugati módon. Tim Burton Jokere egy egész Gothemet sújtó vegyi támadást intézett volna (vigyorex a közművekbe és nevetés általi halál) Nolan-féle Joker pedig megöletett 5 embert, korrumpált egy államügyészt, elrabolt embereket, megmerényelte a rendőrfőnököt (hogy sikertelenül végül az mindegy), felrobbantott egy közkórházat és fel akart robbantani egy teli kompot is. Ez terrorizmus.
Számomra a film végi jelenet nem volt annyira katartikus, mert a teljes vásznat néztem és nem fókuszáltam annyira, mint Ti. Joker kirobbantott ugyan egy mozgalmat, de annak a mozgalomnak Ő nem volt vezéregyénisége. Nem volt vezére. Szinte tudta és akarata nélkül robbant ki a mozgalom. Sosem tudna embereket vezetni.
1. Ő ott a kocsi tetején csak egy szimbólum volt a tömeg számára.
2. az a tánca is neurotikus kényszeres volt. Egy tünetegyüttest látunk.
3. A tömeg tömegpszichózisban van. Amiről azért tudjuk, hogy mulandó. Az emberek nem gondolják komolyan a tapsot, az őrjöngést, az éljenzését Jokernek, csak a tömegpszichózis alatt. És ez is egy nagyon fontos üzenet szerintem a filmben. Hogy a tömegbe verődés sem megoldás. Aki volt kormányellenes tüntetésen, amelyek ilyen szánalmasan kevés embert mozgattak meg (én annak tartok még egy 100ezres tüntetést is), azok tudják milyen érzés a "sokan vagyunk és bármit elérhetünk". Aztán másnap meg jön a csalódás, hogy ja nem, a nagy büdös semmit... És miért nem? Mert akiket követtünk utána pókembereznek egy közintézményben, vagy látványosan nekibaszódnak egy zárt ajtónak, stb... Jön a csalódás. "Hogy voltam képes erre a faszra éljenezni?" Jokert a film végén éltető tömeg nincs tudatában Joker mentális betegségének, sem annak, hogy mi volt a valós indítéka a gyilkosságokra, sem az életkörülményeire, sem a személyiségére. Ha megtudnák, nem követnék. És ezt hamar meg lehet tudni, mert beszámíthatatlan, ön és közveszélyes, kényszeres, és kezelésre szorul. Egy korlátozottan cselekvőképes embert nem követ a tömeg. (most vonatkoztassunk el Gyurcsánytól, kizárólag orvosilag értem a dolgot)
Nagyon jó film, de nagyon szomorú, hogy képregényfilmbe kellett csomagolni ezt a drámát, mert most először nem várjuk Batman érkezését, vagy azt, hogy Batman elkapja a Jokert. (sem azt, hogy Jokert elkapja egy kocsi, villamos, kizuhanjon magas helyről, öngyilkos legyen vagy stb, mert ez is jöhetne a betegségéből adódóan)
De HA jönnie kell Batmannek, akkor az a Batman legyen egy inverz de szintén beteg Joker. Ha egy kisfiúnak a szüleit a szeme láttára lövik agyon, ott szintén támadhatnak pszichés gondok. Ennek ellenére lepakolhat 4 diplomát elit egyetemeken és lehet több harcművészetben mesterszinten jártas, de akkor valahogy érezzük azt, hogy nem egészen normális dolog denevérnek öltözni és önbíráskodni, hogy Bruce Wayne ugyan olyan zakkant, csak beszámíthatóbb, mint Joker. Akkor érezzük át annak a gyereknek a tragédiáját, és azt, amit a Robi is hiányolt, hogy miért nem arra fordítja a vagyonát, hatalmát, befolyását, hogy jobb legyen a város. Akkor legyen az a magyarázat a kettős életére, hogy nincs minden rendben a fejében, hiába az elit egyetemek, hiába minden tanult fegyelem a harcművészetekből, a fókusz végérvényesen elesett és van benne egy szadista, amelyik bosszút keres és nem megoldást. Amelyik szenved attól, hogy nem lehet normális magánélete, csak a kurvák nappal, amik nem teszik boldoggá, emiatt meg kettőzött dühvel tombol a bűnözőkön este. Akkor ne színjáték legyen a nappal, hanem egy elkeseredett próbálkozás a boldogságra kihasználva a vagyont, csak eredménytelenül, mert a szülei halála egy pótolhatatlan űrt hagyott benne, amit nem kezelt, amin nincs túl. Na egy olyan Batman már érdekesebb lenne Joker mellé. De még mindig nem tudnék szurkolni, hogy elkapja Jokert.
Szerintem világosan kiderül a filmből, hogy Arthur nem Thomas Wayne fia. Amikor ellopta az Arkhamban a papírokat, abban benne van, az anyja kezelése, a vele történteket, meg az örökbe fogadási papírok is. Ahogy FAM is mondta.
Persze, hogy nem a fia, és ezt Puzsér meg FAM is tudja - aztán hagyja magát behülyíteni a másik két barom által
Miért ne lehetne hamisított a diagnózis? Illetve nem is hamisított, de az írva bele, amit a város legbefolyásosabb embere akar...?
Ha nem lett volna igaz, a diagnózis, akkor gondolom nem látjuk a flashbacket a pszichiátriai kezelésről az anyjával. Plusz nem a jelentésben van az örökbefogadás ténye, ha jól emlékszem (mármint nem a jegyzőkönyv része), hanem külön benne van az aktában az örökbefogadást tanúsító oklevél/kiáltvány.
Viszont érdekes, mert miután ellopja az orvosi papirokat, talál egy fotót az anyjáról, aminek a hátuljára az van írva, hogy "Azok a szemek..." Thomas Wayne aláírásával.
@@kristofhodai5643 Az egész cselekmény kitaláció, pontosabban Arthur képzelgése. A teljes film, kivéve a vége ami a diliházban játszódik, nem történt meg, csak Joker képzelgése.
JOKER - SPOILERMENTES KRITIKA
Amikor bejelentették, hogy a DC háza tájékáról új film, nevezetesen a Joker fog elkészülni, nem hozott lázba. Amikor a mozik jelentős részét már a képregényadaptációk teszik ki, joggal van az embernek csömöre: csimm-bumm, CGI, közhelyek, világmegváltó marhaságok. A film előzetese azonban valami mást sugallt, olyat, ami valóban felkelti az ember érdeklődését: ez a film az EMBERREL akar foglalkozni. Todd Phillips alkotása nem is okozott csalódást, sőt, minden várakozást felülmúlt.
A DC univerzum egyik pantheonját jelentő Gotham City ezúttal valós világot mutat be: a kapitalista társadalom poklát, melyet gazdasági és társadalmi válság egyaránt sújt, s melyben pusztán költségvetési mutatók javítása szándékából sz…rnak a kisemberre, a rászorulókra, ők, mint a társadalom legkitettebb rétege bármikor feláldozható. Nincs érték, nincs empátia, az emberek között lojalitásnak rég vége van. Nem posztapokaliptikus képek ezek, sokkal rosszabbak: ez a való világ. S ebben a világban él (anti)hősünk, Arthur, aki mentális betegséggel küszködik: a Tourette-szindrómával ellentetében azonban a száját nem öblös káromkodások, hanem indokolatlan röhögőgörcs hagyja el - a kórisme: PBA. Arthur tudja, hogy szorongásos beteg, segítséget kér, de nem kap, próbál szeretni, de nem szeretik, meg-nem-értés, közöny és elutasítás fogadja. Munkájában sem sikeres, szennyes utcák zugában él nyomorúságos otthonában, ápolva rászoruló anyját. Örömre, elismerésre vágyik, nem akar sokat, csak annyit, hogy emberként kezeljék. Arthur szeretetreméltó, odafigyelés mellett egy kincs lehetne, azonban szinte az egész világ összefog ellene, s közel az összeomlás, ami logikus is, így nem csoda, ha első tettei után még megértéssel is fogadjuk őt, ami egyben félelmetes is, számára ez eredményezi megváltást, ez az, ami szorongásait oldja, s válik önmagává.
A Joker korunk pszichoanalízise: kendőzetlenül, ugyanakkor reálisan és logikusan mutatja be a kisember őrületét és elveszettségét, ami a posztmodern világ pestisét jelentő folyamatos szorongásból adódik. A kapitalista rendszert egyfajta legjobb rendszernek mutatják be annak vezetői, ugyanakkor az elefántcsont-torony tetejéről nem látni azt a mocskot, mely a piramis alján halmozódik fel - nem az ott élők okán, ugyanis, akárcsak a manna, a sz…r is fentről hullik, s pont azokra, akik nem tehetnek semmiről, akik teszik a dolgukat, s akik bármikor a feláldozhatók listájára kerülhetnek. Nem véletlen hát az a társadalmi feszültség is, amit a film vizualitása, a sivár, mocskos képekkel visszaad.
A mozit képregényfilmként jellemzik, de igazából csak a helyszín és egyes karakterek neve utal a képregényes alapokra. Aki tehát szuperhős mozira vágyik, csalódni fog! Aki viszont egy kiváló filmet akar látni, mindenképpen ajánlott: egy sötét hangulatú, pszicho-szocio dráma fogadja, kevés akciójelenettel, ugyanakkor nagyon erős történettel és mélyenszántó mondanivalóval - ez a film zavarba ejt, megérint, elborzaszt. Nem éppen görbe tükör ez, sokkal inkább a valóság, ami rémisztőbb, mint minden fantazmagóriánál.
Ha már Joker, szót érdemel az alakítója is. Míg Cesar Romero csak egy kisfestett arcú bohós, Jack Nicholson egy ripacs, Heath Ledger káoszista, Jared Leto pedig transz-megjelenésű volt, addig Joaquin Phoenix mélyenszántó alakítást nyújt: rendkívül emberi, szánalomra méltó, rokonszenves, ugyanakkor, amikor kezd kiteljesedni, félelmetes is egyben - tökéletes. Phoenix nem egyszerűen színészi eszközökkel, hanem szinte groteszk módon betegesre fogyásával is hozzájárult az alakításához. Erősen Oscar-esélyes alakítás….
….Lenne. Ugyanis ezt a filmet már kezdetektől támadják az Akadémia tagjai. Nem véletlenül: ez a film nem egyszerűen fontos, de egyben veszélyes is - az egyén és a társadalom pszichoanalízisével lerántja a leplet, s egyben figyelmeztető módon felemeli az ujját jelezve: még kér a nép. (11 jelölés meg is van, de mint tudjuk, a döntőben is lehet ám buktatni.) A film így egyáltalán nem píszí, s joggal megkérdőjelezi a kapitalista rendszer létjogosultságát, amely áldásaival oly sokszor sodorta válságba a társadalom ártatlan tömegeit. És a bevételi adatok, továbbá a közönség reakciója alapján elmondható: itt bizony szakadás van - a nézők megértették, a „szakavatott” kritikusok pedig tagadják az értékeit… Nocsak-nocsak. Joker úgy tűnik nemcsak a filmben teremtette meg a „káoszt” és a rend aláásását.
A Joker tehát egy bátor film, az egyik legbátrabb, amit mostanában láthatunk: szakít a Hollywood-i trendekkel, ezért egy sajátos hangulatú, akár art-mozinak is definiálható, melyben mi, ki folyton a szorongó, depresszív világunkban éljünk mindennapjainkat, akár a saját fejlődéstörténetünkkel szembesülhetünk. Mert ami nem ért meg, az beteggé tesz. 9,5/10
Azt gondolom, hogy semmi szükség nem volt, hogy ez a film Jokerről szóljon. Pontosan ugyanilyen jó lenne ha egy random nagyvárosi kitaszított ember lenne a főszereplő. Gondolom a képregényhype miatti plusz ingyen PR miatt lett Joker, nem lett volna rá szükség, sőt talán kicsit el is veszi a fókuszt a lényegről. No mindegy.
Most már értem a legyen tánc videót
Ha Puzsér énekelne jó kis Bassbariton hangja lenne az országnak 😁👌
34:30 _FK: pedig nagyon figyeltem, hogy kié lesz az ingatlan, mert az átkozottá válik hetedíziglen, ugyanis a Lipót elmegyógyintézetnek adta, és azzá kell válnia újra, ha majd a fejéről a talpára áll a világ.
Ahh,de nagyok vagytok!!!
Úgy örülök ennek a kritikának, jó hallgatni, s mint hatalmas DC/MARVEL rajongó is tetszik, hogy ismerve a filmes ízléseteket is korrekt véleményt mondtatok Batman világáról. Annyit fűznék hozzá, hogy említette FAM az 1962-es Batman és Robin sorozatot és filmet, viszont, az azért olyan rajzfilmszerű, mert camp stílusban készült, s nem annyira a képregényt tükrözi az se, igaz annak hatására, lett egy olyan világa is a képregénybeli Batmannek. Nem tudom, hogy mennyire ismeritek Batman képregényes világát (gondolom valahol a semennyire és a láttam pár oldalt között), de az a kezdetek óta egy elég komoly mélységgel rendelkezik (lehet ez egy kissé elfogult kifejezés ide), amit eddig a vásznon legfeljebb érintőlegesen adtak vissza, leszámítva egy-két animációs filmet, aminek jobban sikerült. Ugyanúgy az animációs filmeket tudom felhozni példának annak kapcsán, mikor Robi arról beszél, hogy a Joker az első, ami alulnézetből mutatja meg Gothamat, azok közt ugyanis akadnak olyanok, amik elvégzik ugyanezt a feladatot, talán csak annyi, hogy aki nem lelkesedik annyira a nem élőszereplős filmekért és sorozatokat és ezáltal nem tudja őket komolyan venni sem, azoknak ezt nehezebb átérezni.
Ami Joker megszületését illeti, van olyan eredettörténet, ahol tényleg ilyen hányatott sorsú ember volt, mielőtt azzá vált volna a balesete után, ami, csak abban van eltérés, hogy egyes történetekben még sima gengszter is volt egy ideig, s ezt mutatja be nagyjából a Jack Nicholson-féle, meg a Heath Ledger-féle Joker.
S, a képregényes (s esetleg animációs filmek egy részét) világot alapul véve, ez a Joker tényleg képregényfilm, nem Joker jelmezes dráma, mint ahogy Robi állítja. Megértem, hogy istenítik a drámát, mint műfajt, de nem egy önálló, piedesztálon dicsfényben levitáló jelenség, amihez semmi se ér fel, s nem áll távol annyira a képregényektől.
S, hagy jegyezzem meg, hogy halál aranyosak vagytok, hogy olyan karakterek nevein álltok meg agyalni, amit sokszor olyanok is tudnak, akik utálják ezeket a filmeket.
Te nézted a Paul Dini, Bruce Tim féle Animated Seriest?
@@CzBeno az volt életem első Batmanje, örökre nyomot hagyott bennem.
Eskü olyan jóízűen cigizett a joker, hogy film közbe megkívántam én is 😄🤔
FÉL DOBOZ PIROS MARCSÁT PUKKANTOTTAM EL JOIZUEN MIRE VEGE LETT A FILMNEK :/
Ellenpontnak üzenem hogy a cethalban nem Noé volt, hanem Jónás :) Amúgy jó elemzés!
1:05.51: FAM mindig pozitív csalódás. Most éppen az egyik kedvenc vígjátékomat emlegette, amihez képest a Másnaposok egy light verzió :D
A Nolan-féle Joker nekem mindig is kicsit fura volt. Mindig magyarázta, hogy nincs terve, meg csak ráugrik arra, amit lát, stb. Mindeközben olyan komoly terveket igényeltek, amiket megcsinált, hogy nem értem, ezt hogyan hitték/hiszik el az emberek. Majd pont a Joker nem hazudik? Pont annak a Joker-nek lehet hinni, aki direkt felcseréli a raktárok címét? Pont annak a Jokernek lehet hinni, aki megölte minden társát rögtön az első percben?
Nem, annak a Jokernek egy nagyon precíz, nagyon alapos terve volt. Az a Joker tökéletesen felállította a dominót. Ellopta a maffia pénzét --> A rendőrség rászállt a maffiára. --> a maffia megijed, felbérelik a kínait. --> A kínai evliszi a pénzt, és elmenekül --> A rendőrség tehetetlen --> Beszáll Batman --> A maffia látja, hogy a kínai haszontalan volt, elkeseredettek, rábíznak mindent Jokerre.
Már ez is egy olyan domino, amit egyértelműen eltervezett. Nem csak úgy ellopta a maffia pénzét. Nem csak úgy mutatkozott be a maffiának. Nem csak úgy kérte a maffia pénzének a felét. Végig teljesen tudatos volt minden.
És van még egy teória, ami, sokkal elrugaszkodottabb, de az sem rossz: Joker végig Gotham-et megmenteni akarta a Nolan-filmben is. Amíg Batman a rendszerben volt, egyre rosszabb lett a helyzet. Pont, amiről Gordon beszél az elején, egyre felszereltebb maffia, egyre durvább módszerek, egyre rosszabb minden. Mivel Batman ellen is küzdenek, még sokkal inkább felfegyverkeznek (lásd az elején a kutyák).
Joker alatt pedig megtörténik Harvey Dent. Lehet, mondani, hogy de a Joker meg akarta ölni Broce Wayne buliján, de nem ez történt: Keresték Harvey-t. Megjelent Batman. Batman-től megszabadultak (kiugrott az ablakon), és otthagytak mindenkit. Nem keresték tovább Harvey-t. Nem zsarolták érte tovább az embereket. Egyszerűen elmentek.
A film végén pedig még mindenki szemében hős Harvey. És Joker elmondja Batmannak, hogy megtörte Harvey-t. Megtehette volna, hogy ott lógnak a levegőben, Batman nem tud semmiről, Harvey megöli Gordon családját, és elbukik. De nem, Joker elmondja, hogy Harvey-t meg kell ölni, és így Harvey hősként hal meg, hála Jokernek.
Kicsit olyan, mint a Watchmen-ben, mikor Manhattan-re fogják hogy tömegmészárlást követett el, hogy cserébe világbéke legyen.
a 2011-es ruben östlünd féle PLAY és a WHIPLASH kritikát nagyon igénylem tőletek
"Én vagyok DZSÁKI! Akarsz velem játszani?" Oh FAM bazmeg.
végre fam
Jót röhögtem rajta.
Margaret Szecsör, Tramp, Gádem sziti is jók voltak :D
Felnőtt Fam a lepukkant gyerekszobájábam már egy fél Joker!
ez faszás!
igen, a FAM-os hehere Jokeres, egyből ez ugrott be, aztán meg lettem erősítve :)
A szinkron is nagyon jó a filmben Rátóti Zoltantól.
Te Robi ki az a Dzsoakim Főnix? 😂😂
És a Gáddem sziti? :D
Robi, Nézzétek meg a Richard Nixon merényletet Sean Penn-el 2004-ből.
Sean Penn csak ezért biztos nem fog Magyarországra jönni. Meg nem is ismeri Robiékat, miért nézné meg velük a filmet?
@@montezuma472 köszönjük. :)
A watchment ajanlom figyelmetekbe, hasonloan eros film, sok sok mondanivaloval. Akar errol is keszulhetne video, kivancsi vagyok a velemenyetekre
1:12:08 Jokert nem tudom sajnálni "Harley Quinn" miatt aki feltétel nélkül fanatikusan szerette és joker szemétül bánt vele. Egy nálam bölcsebb ember azt mondta az alapján kel megítélni az embereket "fogónőszókat" hogy bánnak a csicskájukkal.
Erre vártam egész nap :O
Minden érdekes filmek iránt érdeklődőnek ajánlom a The Lighthouse-t, remélem Robiék is beszélnek majd róla. Nagyon furcsa és egyedi hangvételű cuccról van szó.
@@hellorodgeryoung9658 Egy hete néztem a Puskinban
@@hellorodgeryoung9658
artmozi.hu/filmek/vilagitotorony?het=2019-45
Nov 8, Toldi
Úgy látszik nagyon ráérek ennek utánajárni meló közben :D
Bizony, az egy kiváló film! 🎯
Kár, hogy már erre a vetítésre is rég elkelt az összes jegy :(
@@hellorodgeryoung9658 formailag egészen döbbenetes, fantasztikus alkotás, a színészek is remekelnek, szuper atmoszférikus a zenéje, minden a helyén, viszont a nagy büdös semmit fedi el, sajnos nincs mögötte semmi valódi tartalom.
A 2003-as Hulk is egy hasonló eredettörténet, a főhős drámája elég erősen benne van.
Ang Lee megmutatta, hogy lehet ilyent is, ezért nem lett sikeres annyira, pedig Marvel film.
Borzasztó film bűnnek tartom a 2003as Hulkot😕
Ehhez azért hozzájárult a pocsék látvány is. Tetszik, nem tetszik, ez egy ilyen műfaj, kell bele a látványos csihi-puhi, pláne ha Hulk a főszereplő. ehhez képest Ang Lee ezeken a jeleneteken csak túl akart lenni és ez látszik is, ahol látszik valami, ott olyan gagyik az effektek, ami már 2003-ban is vállalhatatlan volt (addigra túlvoltunk már A Karib-tenger kalózain, és a Gyűrűk Urán is), a többi jelenetben meg töksötét van és semmit nem látni.
@@janosfakasz5133
Marhaság. A látvány zseniális. Elképesztőek az akciók vannak benne.
Néhány jelenetben valóban kilóg a cgi lóláb, de ennyi. Egyébként a gyűrűk urában is legalább annyi rossz vfx volt. Csak hát ugye az a gyűrűk ura, arra rosszat mondani nehéz:)
FAM, erősen ajánlott megismerkedned az anarchista Alan Moore munkásságával, pl. a Watchmen, a V For Vendetta, a From Hell című képregényekkel, vagy a Killing Joke-kal (szemléletmódban a Joker-filmhez kb. legközelebb álló Batman-képregény). Mind beszerezhető pazar magyar kiadásban. (Az első három mű filmváltozatai hullámzó minőségben ugyan, de mind jóval gyengébbek az alapanyagoknál.)
Ha jól emlékszem említette már a művész urat.
Valaki végre mondja már meg nekem, hogy a Tasnádi 'Ellenpont' András az egy létező személy, vagy csupán a Puzsér alternatív személyisége egy eltorzított mikrofon előtt? Mert a Tasnádi hangszíne, beszéd retorikája, hangsúlyozása, kifejezési eszközei, érvelési mechanikája, szó fordulatai kísértetiesen hasonlít a Puzsérra, csak egy kicsit mélyebb tónusban, és az ellenkező szintén "Puzséros" nézőpontból.
Ma néztem meg. Irtó jó film. Phoenix alakítása óriási. Kb mint a keresztapa.
Érdekes volt a beszelgetes
1:22:00 -tól lévő résznél csodálkoztam, hogy a tolvajkergetők párhuzam nem jött fel.
Mert azt tomcat vezette, ő meg "náci"
Erdekes,hogy a puzser nem vmi hasonlot vart a filmtol,amilyen lett ( kritikus letere),pont abbol tudtam ,hogy nagyon jo lesz mas mint a megszokott ,hogy Phoenixe lett a foszerep.
Amugy ennyire zsenialis eloadast,amit Phoenix prezentalt...elkepeszto szinesz!
Második részek listához:
1. Nagy durranás II.
2. Sir Austin Powers II.
3. Texas-i láncfűrészes mészárlások II.
4. Nico (Ölve vagy halva II.)
5. És megint dühbe jövünk
Az adás eleji felvezető gondolatra reagálnék, továbbá Robi egy korábbi gondolatára a témában: "Ez egy igazi filmdráma. Egy olyasfajta film, amilyen film ma már igazán nincsen", illetve "Igazán jó filmek ma már nincsenek".
Én ilyen magasröptű következtetéseket nem vonnék le, ahogy Robi azon sokszor hangoztatott gondolatát is megkérdőjelezném, miszerint mára a sorozat lett a fő kultúrahordozó médium. Egyszerűen csak annyi történt, hogy mainstream vonalon a filmipar átalakult, és a mozi már nem feltétlenül a magaskultúra színtere, hanem lényegében egy vidámpark a tonnányi képregényfilm számára, melyek felszínes örömöket okozó hullámvasútjára jegyet válthatunk.
A képregényfilmek javarészt kiszorították a független filmeket, drámákat, vígjátékokat, kalandfilmeket és egyéb zsánereket a multiplexekből, de attól ez még nem azt jelenti, hogy ne készülnének színvonalas alkotások, sőt, még csak azt sem jelenti, hogy kevesebb igényes film készülne, mint az elmúlt években, évtizedekben. Pusztán csak arról van szó, hogy a Robi által hiányolt filmalkotásokat máshol kell keresni. Ezeket sokszor csak limitált számban játsszák néhány kiszemelt független (nem-multiplex) moziban, vagy csak nem kaptak akkora hírverést, esetleg kifejezetten valamelyik streaming szolgáltatónak lettek gyártva.
Továbbá úgy gondolom, hogy teljesen irreleváns, hogy az adott mű Hollywood szárnya alatt készült-e, vagy esetleg a nagymama lekvárja alatt. A jó film jó film, függetlenül a hátterétől, a műfajától, a stílusától, attól, hogy mely korszakban készült, stb. Az ilyen mesterségesen felállított, beszűkítő szempontrendszerektől el kellene szakadni, a konvencionális értelemben vett Hollywood messze nem fedi le az egész filmes ipart.
Egy kis kiegészítés:
Még én magam is túloztam egyébként a gondolatom hevében, mert pl. csak hogy 2018-at vegyük alapul, 156 amerikai (hollywoodi) film került bemutatásra globálisan, és ebből mindössze 8 volt klasszikus értelemben vett képregényfilm - azaz a filmek 5.1%-a. És akkor még nem is néztük azokat a filmeket, amelyeket csak kis ideig és/vagy bizonyos mozikban vetítettek, vagy alapból egy streaming szolgálató felhozatalába készültek. Akkor ez az a szám közel 1000-re rúgna, ennek pedig tényleg csak elenyésző részét képezik a DC-Marvel alkotások. Ráadásul ha mondjuk visszatekintünk 1958-ra (amikor képregényfilmek helyett a western volt a trendi műfaj), akkor az az évben megjelent 285 amerikai filmből 45 volt western, ergo az összes film 15.8%-a. De akkor mégse emelte fel ez ellen a hangját senki, mert nem volt közösségi média, meg egyéb hasonló felületek.
A képregényfilmek tehát maximum olyan értelemben szorítják ki a független, kisebb filmeket, hogy több figyelem jut rájuk, de azt meg a néző dönti el a saját pénztárcájával, hogy mire fog jegyet váltani. Az az ő felelőssége és neki kell tájékozódnia. Van tehát bőven miből választani manapság is, ha éppen moziba megy az ember, és készülnek bőven kiemelkedő darabok is, maximum ezeket kevésbé kapják fel, mint mondjuk régen A keresztapát, vagy a Taxisofőrt.
Ha már ilyen jól megfogalmaztad ellenérved, tudsz pár példát mondani az elmúlt 5 év távlatából?:)
@@gervinm Persze. Még annak ellenére is tudok, hogy rettenetesen keveset filmeztem az utóbbi 5 évben és főleg inkább kockultam szabadidőmben. Itt van néhány példa.
Harcművészeti film: The Raid 2: Berendal (2014) - Lazán minden idők egyik legjobb akciófilmje és harcművészeti filmje, emellett pedig egy kiváló gengszterfilm és dráma, amely többek között amiatt is vált különlegessé számomra, hogy amellett, hogy elképesztően magas művészi szintre emeli az erőszakot, olyan sok eltérő és érdekes karaktert vonultat fel, melyhez hasonlót utoljára az eredeti Csillagok Háborújában láttam (furcsa hasonlat, de szerintem megállja a helyét). Egyik kedvencem az enyhén pszichopátiás, elnyomott, gyanakvó természetű, a háttérből szövetkező Uco, a Yakuza-vezér fia.
Kísérleti horror: It Follows (2014) - Nagyon atmoszférikus horror, szédületesen jó soundtrackkel, amely újító jelleggel hat a műfajára és szellemiségében az 1999-es The Blair Witch Projectet idézi meg. Inkább pszichológiai alapon hat a nézőre és szintén az ismeretlentől való félelemre alapoz, viszont amellett, hogy nagyszerű horror, egyben egy hangulatos coming-of-age dráma is.
Paranoia-film: Get Out (2017) - A Get Out megint csak formabontó alkotás az It Follows-hoz hasonlóan, ugyanis szintén a horroron belül mozog, de talán még az előzőnél is jobban feszegeti annak műfaji határait, már-már annyira, hogy egy egészen új zsánert teremt ezzel. Tele van a film mély szimbolizmussal és elrejtett vizuális utalásokkal, a történet pedig kriptikus és csavaros, a filmnek pedig a teljes egésze egy merőben új megvilágításba fog kerülni a karakterek gyakorlatilag minden cselekedetével együtt a történet tetőpontjakor.
B-akciófilm: Upgrade (2018) - Nem hibátlan alkotás, de abszolút a kiemelkedő darabok közé tartozik és tökéletesen mutatja be, hogy hogy lehet egy valóban az alkotó kezei nyomát magán hordozó, az eredeti alkotói víziót nagyban kiteljesítő, kis költségvetésű, ám hatásos akciófilmet csinálni, méghozzá bizonyos szintű mondanivalóval a sok vérontáson túl - lehet itt ugye többek között gondolni a mesterséges intelligenciára, a szabad tudatra, vagy a különböző gépi implantok fokozatos térnyerésére és az ezekkel kapcsolatos etikai aggályokra.
Musical: La La Land (2016) - Nem vagyok oda a musicalekért, a La La Land viszont rendkívül erőteljes hatást gyakorolt rám. Egyrészt a zenei betétek és táncolós szegmensek nem csak egyfajta üres stílusgyakorlatként vannak jelen, hanem elengedhetetlen, kulcsfontosságú részeit képezik a központi narratívának és a karakterek útjának, melyek megléte nélkül a film nem működhetne. Emellett az alkotás egyszerre tiszteleg Hollywood aranykora előtt és fogalmaz meg róla csípős, maró kritikát. Végezetül pedig teszi mindezt magával a musical műfajával, méghozzá a végződésével, amellyel rávilágít arra, hogy a valóságban néha komoly döntések elé nézünk és nem lehet mindennek abszolút happy-end a vége - bármennyire is akarták ezt az elmúlt évtizedekben a romantikus komédiás felütéssel bíró musicalek belénk súlykolni.
Dráma/Thriller: Searching (2018): Ismételten egy olyan műről van szó, amely újító lépéseket tesz a műfaján belül, hiszen az egész telefonképernyők, laptopok, monitorok, biztonsági kamerák, stb. felvételen keresztül játszódik. A koncepció működik, méghozzá nagyon is jól, az egész film rettenetesen karakterközpontú, kimért, precíz, fókuszált és feszültségteljes.
Sci-Fi: Arrival (2016): Ha az ember igazi keményvonalas, mélyen elgondolkodtató és rétegelt sci-fit akar nézni, akkor gyakorlatilag keresve sem találhat jobbat ennél. Az Arrival forgatókönyve pengeéles és erősen intellektuális töltetű, a történet megértése pedig fokozott figyelmet igényel, de ezt a film meg is jutalmazza egy erőteljes katarzissal a végkifejletekor. Nincsen akció, nincsenek robbanások, nincsen semmi bombasztikus, csak színtiszta sci-fi. A film úgy hiszem, hitelesen mutatja be, hogy valójában hogyan is nézne ki az első kapcsolatfelvétel egy idegen fajjal.
Koncz Dávid
“Mivel máshol kell keresni...” ezért van igaza Robinak.
@@AzUniverzumUraesParancsoloja Ő azt állította korábban, hogy manapság nincsenek igazán jó filmek, illetve most azt állította, hogy manapság nem igazán vannak ilyen drámák, pedig vannak. Ergo nincs igaza. Erről szólt az írásom.
@@konczdavid Ez a kevés cím ekkora időintervallumból, elég szegényes. Beleillik a "kivétel erősíti a szabályt" kategóriába.
Robi sorozatokkal kapcsolatos kijelentésén én is felszisszentem, aztán az idő igazolta őt és beláttam.
Nem is értem, hogy a watchman hogy maradt ki a többieknek. FAM ahogy öregszik tiszta budhára tankapuzza magát. Lassan olyan lesz, mint egy aranyos állatka. :)
Watchmen*
Nem egy rossz film a Watchmen, de (tudom, tudom, károgás) a képregénytől eléggé eltávolodott a szemléletében. Szóval, ahogy manapság mondani szokás: nem jó, de nem is tragikus. Szóval filmnek oké, de feldolgozásnak gyatra volt nagyon.
Nekem az a film valahogy nem jött át. Nem tudom elhelyezni, nem értem igazából, hogy mit akar. Érzem, hogy akar üzenni valamit, de eltereli a figyelmemet a giccs. Mintha nagyon próbálna okosnak látszani, de valahogy nem megy neki. De lehet, hogy csak arról van szó, hogy nem bírom Zack Snydert.
@@3hutp Szerintem jól érzed, Zack Snyder. Olvasd el a képregényt inkább.
@ Bocs, de engem nem érdekel annyira :P Elhiszem, hogy jó, de nem olvasok képregényeket.
Film vegere,hianyoltam a legnagyobb szoveget!:)tancoltal mar az ordogel sápadt holtfenybe
Tetszett, hogy végre valakik ugyan azon a véleményen vannak Arthur állapotáról, mint én. Sokan tévesen pszichopatának nevezik ( Arthur nem genetikailag sérült, mint a pszichopaták és nem érzelmek nélküli, üres test, hanem a külső tényezők alakították ki Jokert ) , holott egyértelműen inkább szociopatává válik a film végére. A tanult, felvett torz viselkedése ezt bizonyítja.
Jó beszélgetés srácok. Sok mindenben szinkronizálunk: ua-cam.com/video/Bm0_pavE6rA/v-deo.html
Hát Robi, azért látszik hogy nem vagy képben egyáltalán a batman sztorivonallal, és hogy élesen kritizáltad, ez több ponton kibukik. Már 6. éve kb hogy kint van a gotham sorozat, ami bemutatja alulról is gothamet, és ez a feltételezés, hogy ehhez milyen batman tartozik, az is eléggé téves kép. Ehhez pont a hagyományos értelemben vett batman tartozik, aki igazságot akar gyilkolás nélkül, mindenkinek, függetlenül gazdag és szegénytől. És ezt sorolhatnám a 2 órás felhozatalból.
ez 2orás verzioja a végtelen de végtelen spirálnak?
Tehát egy mentálisan sérült apa és tervér nélküli előadó, akit behálózott az anyja, lelövi a képmutató nyomorból pénzt csináló showmant és marxista lázadást csinál a városban. Robi, egyre jobban féltem tőled Hajdú Pétert és Budapestet. :D
Nem lehet, hogy a Split azért nem futott be, mert végtelenül középszerű és üres film volt? És hogy lehet egyáltalán összehasonlítani a Jokerrel? Konkrétan annyi közös van a két filmben, hogy mindkettőben volt egy őrült. Shyamalan egy trash rendező.
8:34, 29:56 az a joker nevetés😐
A kritika nem rosz.Joaqim phoenix oltàràra viszont szànhattatok volna több időt!! Ha ez nem oscar, mi az!!??
Nagyon, szinte már zavaróan hasonlít a hanghordozása T.Andrásnak Robiéra. Nem tudom eldönteni, hogy direkt utánozza Robit a rá jellemző melléknév felsorolással, a szélsőségekben csapongó igazságkereséssel, vagy pedig tényleg így beszél. Nagyon meglennék lepve,ha tényleg ilyen lenne az eredeti hangja.Összpontosítanom kellett a hallgatás során, hogy megtudjam őket különböztetni.Mindenesetre Puzsér-hangutánzásból kiváló :)
Mondjuk az igaz, hogy ezután a film után a DC Univerzum elég nevetséges/komolytalan lesz. Nagyon feltették a lécet.
Eddig is az volt
Szerintem feladták az univerzumosdit, szerencsére......
Hova bazd meg? Ennek a karakternek mi köze jokerhez? De amúgy komolyan?
Jó, azért már a Nolan filmek is művészfilmek voltak a többihez képest
Szerintem Ledger Jokere simán következhet ebből a Phoenix-es Joker-ből. Még azt is elhinném, hogy egy univerzum, ha nem ismernénk Thomas Wayne-t mindkét filmben.
Na ez a kurva ciki, hogy univerzumban gondolkodsz...
1:10:55 Ki at a tarkovszki :D????
Érdekes dolgokat mondanak viszont feleslegesen sok a káromkodás. Káromkodás nélkül is lehetne elmondani a véleményüket. Ettől nem lesznek nagyobb szakértők vagy megmondó emberek, hogy mocskos a szájuk. Kivétel a Puzsér.
1:12:56 - 1:13:09 kibaszott nagy monológ :D
13 mp
Érted, 13!
13!
Állítsátok le a filmet ott, ahol a füzetet lapozza és ott, ahol a kezében tartva beszél. Érdekes élmény lesz. A két sötét alak precízen megegyezik.
az alak 1:40:19-nél és 1:40:59-nél ugyanaz ... nem értek hozzá, a megadott időpontoknál nézzétek a filmet!
Tasnádi minimum 1x kevesebbszer nézte meg a filmet, mint kellett volna!!!!
Am a Watchmen valóban ellenpontozás, de nem a Marvelé. A DC nagy karaktereit helyezi be egy 'reális' történelmi helyzetbe. Dr Manhattan Superman, a Komédiás Joker, Ozy, Éjjeli Bagoly és Rorschach pedig Batman. Azt pedzegeti, hogy milyenek lennének ezek a figurák, ha valóban léteznének.