Відмова від мобілізації з релігійних переконань - позиція Верховного суду

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 тра 2024
  • Верховний суд виклав позицію щодо можливості відмови від мобілізації з релігійних переконань у справі № 344/12021/22.
    Зокрема ВС зазначив, що гарантоване ст. 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право сповідувати свою релігію або переконання в аспекті можливості сумлінної відмови від військової служби не є абсолютним, а може бути обмежене виключно для цілей та у спосіб, що зазначені в ч. 2 цієї статті.
    Критеріями правомірності відповідного обмеження є: законність; легітимна мета - інтереси громадської безпеки, необхідність охорони публічного порядку, здоров’я чи моралі, а також захист прав і свобод інших осіб; пропорційність, що окреслює межі правомірного втручання у право й дозволяє здійснення його лише тією мірою, якою це необхідно для досягнення зазначених вище законних цілей.
    Положення ч. 4 ст. 35 Конституції України як конституційно-правова норма згідно із ч. 3 ст. 8 Основного Закону є нормою прямої дії. Проте цим конституційним положенням лише передбачено конституційну гарантію заміни військової служби альтернативною невійськовою за умови наявності такої обставини, як несумісність виконання військового обов’язку з релігійними переконаннями громадянина.
    Суд вважає, що наразі є високі ризики недобросовісної поведінки осіб, що підлягають призову, спрямованої на ухилення від виконання конституційного обов’язку захисту країни.
    За таких особливих умов досягнення справедливого балансу між правом людини за ст. 9 Конвенції і ст. 35 Конституції України в аспекті можливості сумлінної відмови від військової служби та інтересами захисту суверенітету, територіальної цілісності України, прав і свобод інших осіб вимагає забезпечення об’єктивної перевірки тверджень особи про несумісність її релігійних переконань з військовою службою та підтвердження доказами наявності відповідних переконань.
    Це не означає, що можливість реалізації права на сумлінну відмову від військової служби обмежується членством у зареєстрованих релігійних організаціях, зміст віровчення яких передбачає безумовну неприпустимість такої служби, носіння та використання зброї.
    Право на свободу віросповідання має як зовнішній, так і внутрішній аспекти, та об’єднання з іншими людьми в релігійні організації як соціальні структури є лише однією з альтернативно можливих форм його зовнішнього вираження. Проте, відмовляючись від служби у збройних силах з міркувань совісті, особа має продемонструвати наявність у неї відповідних глибоких, щирих і послідовних релігійних переконань певними даними, крім власних слів та тверджень близьких осіб та довести наявність глибокого й непереборного конфлікту між зазначеними переконаннями і військовим обов’язком.

КОМЕНТАРІ • 58

  • @user-jy1jw3qr6j
    @user-jy1jw3qr6j 6 днів тому +6

    Почему я должен кому то что то доказывать. Кажлый человек считающий мебя христианином не должен брать в руки оружие и убивать себе подобных. И я не должен пренадоежать какой нибудь конфессии, люди очнитесь, не делайтесь варисеями (законниками). Бог создал нас свободными, независимыми . Павел не ходил , и не доказывал что он верующий . Не предтявлял никаких спавок . Все знали что он воин Тисуса Христа в том чтсле дузовный мир. Можео принадлежать ьой или иной конфесси , но оставаться при этом непонятно кем . Ьаких много в церквях прикрывающихся Богом . Очнитесь мы никому ничего нюне должны кроме Бога. Это Он отдал за нас Сына Своего .та власть от сатаны и мы не должны ей ничего доказывать .

  • @ZION-DNEPR
    @ZION-DNEPR 8 днів тому +7

    18 травня Україна прокинеться у ГЕТТО?

  • @user-je2up6ep2v
    @user-je2up6ep2v 5 днів тому +2

    Навіщо називати судом ще й верховним тих які творять беззаконня

  • @user-te7oc7yp7o
    @user-te7oc7yp7o 10 днів тому +5

    Я знаю, что у Свидетелей Иеговы есть старейшины, они вполне официально должны были подтвердить что он является членом их организации. Тем более в этой организации есть люди разных профессий в том числе и адвокаты и юристы.

  • @Maxx_parfumer
    @Maxx_parfumer 12 днів тому +10

    Суддю Ієгова покарає. А хлопця жалко. Перефразуя слова із басні Крилова: "ти виноват уж тем, что хочешь просто жить".

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  12 днів тому +1

      з іншого боку, пів України б наразі заявили, що вони мають релігійні переконання, якщо підходити ліберально до цього питання

    • @user-wz3ys3hl9p
      @user-wz3ys3hl9p 11 днів тому

      До чого тут взагалі свідки Єгови. Ця справа їх не стсоується жодним чином

    • @user-wz3ys3hl9p
      @user-wz3ys3hl9p 11 днів тому +3

      @@advocateLaw переконання висловлюються, а не доводяться. Якщо держава має сумніви - вона ж і має перевіряти людину згідно встановленної законом прозорої і зрозумілої процеудури.

    • @user-wz3ys3hl9p
      @user-wz3ys3hl9p 11 днів тому

      @@advocateLaw ВС в цій справі спирався на рішення ЄСПЛ в справі "Дягілев проти РФ", але Дягілев був світським відмовником, і ставлення ЄСПЛ до відмови з релігійних переконань відрізняється від ставлення до світських відмовників, про що було вказано в рішення ЄСПЛ.

    • @admin7715
      @admin7715 4 дні тому +1

      @@advocateLawну и что? Человек должен иметь право решать за свою жизнь быть верующим или нет, идти ли защищать здобуткы святого Майдана или нет, если ты изначально был против. Раз половина не хочет - не идёт. Значит нет нужды такой державе

  • @bergamont401
    @bergamont401 7 днів тому +2

    За цю державу Тюрму не воювати треба а валити любими способами

  • @user-gz3ok8mw4f
    @user-gz3ok8mw4f 8 днів тому +4

    Чи ми незнаїм нашіх судів заплатив управдають незаплатив посадять

  • @Pochni_s_Pochatku_5
    @Pochni_s_Pochatku_5 День тому

    Конституція діє у всі часи! Конституція вище всяких законів!

  • @user-zu2to7vs8v
    @user-zu2to7vs8v 9 днів тому

    Май, последний месяц, военной строевой службы.35 ст. была не для тех, кому от 27 до 60 лет, спасибо ?

  • @user-wz3ys3hl9p
    @user-wz3ys3hl9p 11 днів тому +4

    Суд заявив що переконання мають бути продемонстровані "певними данними", якими данними не зрозуміло. Наявність переконань неможливо довести. Людина може їх тільки висловити і обгрунтувати.

    • @user-zu2to7vs8v
      @user-zu2to7vs8v 8 днів тому

      Нужны три документа, и перечень конфессий по 35 ст. в Украине.
      Раньше была комиссия в тцк, по альтернотивк,теперь её нет.Дело передают в суд, но больше военной срочной службы с 18 до 25 нет.
      35 ст. не даёт право тем, кто старше 25 на альтпрнативку, верующий, уже в военной части на войне, будет её требовать, после присиги ?

    • @natansharanskiy8899
      @natansharanskiy8899 8 днів тому

      @@user-zu2to7vs8v я по своим Евангельским убеждениям не могу принимать присягу . этоже не логично принять присягу что ты будеш защищать Родину с оружием в руках а потом говорить что ты не можеш по убеждениям брать оружие и воевать само произношение присяги тоесть клятвы запрещено Христом Он сказал не клянись вовсе Евангелие от Матвея 5 глава 34 стих можете сами прочитать если не верите мне

  • @user-iz9lr2ih4r
    @user-iz9lr2ih4r 8 днів тому +1

    есть евроконвенция ст 4.

  • @Pochni_s_Pochatku_5
    @Pochni_s_Pochatku_5 День тому

    Мова не у відмові від собілізації, а у заміні війскової на НЕвійскову службу. Читайте перелік церков у постанові Кабміну 2066, 1999року.

  • @user-wz3ys3hl9p
    @user-wz3ys3hl9p 11 днів тому +4

    Справа була кримінальною, особа не була забовязана доводити свою невинуватість, слідство мало довести що у людини немає декларованих переконань.

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  11 днів тому +2

      критикувати це рішення можна безкінечно, але мета мого відео вказати на те, яку позицію зайняла судова ланка в питаннях відстрочки від призову за релігійними переконаннями. Тобто Верховний суд встановив критерії, на які безумовно будуть спиратися усі суди нижчих рівнів. Уніфікація судової практики з цього питання, оскільки таких справ з'являється дедалі більше і судді першої інстанції не розуміли, що з ними робити

    • @user-wz3ys3hl9p
      @user-wz3ys3hl9p 11 днів тому +3

      @@advocateLaw верховний суд встановив критерії яких не можливо дотриматись. Неможливо довести наявність якихось переконань. Нормальні судді розуміли що робити - застосовували Конституцію як норму прямої дії і рішення ЄСПЛ як джерала права.

  • @7uv9zu1t
    @7uv9zu1t 8 днів тому +6

    Так в нас християн,теж перша заповідь "Не вбий",чому ж християни,яких більшість в Україні не мають таких ж прав ,як свідки Єгови?

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  8 днів тому +5

      всі віросповідання мають рівні права. Якщо релігійні переконання християнські не дозволяють брати в руки зброю - то заявляйте про це і пробуйте довести в ТЦК

    • @Redmi-qe2pj
      @Redmi-qe2pj 8 днів тому

      Свідки єгови не є християнами!

    • @user-ss9eg2ef7z
      @user-ss9eg2ef7z 8 днів тому +5

      Бо з вас "християн" тільки назва одна по факту

    • @user-lt7jo3cn9h
      @user-lt7jo3cn9h 7 днів тому +4

      У свідків є один позитивний момент - вони не беруть зброю , при чому як наші так і російські , і відповідно ніякої загрози для нас не становлять .

    • @mihailevdokimov-li3fw
      @mihailevdokimov-li3fw 6 днів тому

      @@advocateLaw тільки ті церкви та віровчення, що зазначені у постанові КМУ №2066 від 10.11.1999р

  • @user-rp8kd7pk2n
    @user-rp8kd7pk2n 7 днів тому +11

    Якщо будуть заставляти віруючу людину воювати, а вона боїться гріха, то держава точно програє, Бог за це може покарати.

    • @bergamont401
      @bergamont401 7 днів тому +1

      Не користуйся Богом!!!!

    • @user-yy9zx4iv2s
      @user-yy9zx4iv2s 5 днів тому

      Бог покарати?? А ваш бог не хоче, часом, покарати какцапів які вже третій рік вбивають не винних людей??
      Не смішіть мої тапки...

  • @user-tq3nz7cd3s
    @user-tq3nz7cd3s 9 днів тому

    То, по вашому, більшість військових які є віруючими можуть звільнитись?

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  9 днів тому +1

      впевнений що - ні. з якої підстави?

    • @Jesus56784
      @Jesus56784 8 днів тому +1

      ​@@advocateLawКОНСТИТУЦІЯ ст 35!!!

    • @Redmi-qe2pj
      @Redmi-qe2pj 8 днів тому +4

      Називатись християнином і бути християнином, велика різниця! А щодо віри, то в більшості людей, які називають себе християнами, віри абсолютно нема ніякої. І це не їхня вина, а тих поводирів, які будучи самі сліпі, ведуть за собою інших. Ісус говорив про таких, що вони обоє впадуть до ями.

  • @user-vp7ci2wb2h
    @user-vp7ci2wb2h 8 днів тому

    Якщо я не помиляюсь то відповідач в Суді не просив як написано в статті 35 Конституції замінити йому військову службу на не військову, а через релігійні переконання ,просто намагався уникнути мобілізації

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  8 днів тому

      так, намагався уникнути мобілізації. Тільки він не відповідач у цій справі, а обвинувачений. І щодо нього був винесений обвинувальний вирок.

  • @Stepan-nk9kk
    @Stepan-nk9kk 9 днів тому +1

    святі корови😂😂😂🤥

  • @UriNik
    @UriNik 2 дні тому

    Я не член і не ходю до церкви. Але, на роботі і сусіди - всі давно знають мене як віруючу людину. І далеко не всі члени церков є справжніми християнами. А ще я пишу христіянські вірши і вірую з 1988 року, маючи 7 дорослих віруючих дітей.

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  2 дні тому

      бажаю вам довести справжність своїх переконань, якщо справа дійде до суду

    • @UriNik
      @UriNik 2 дні тому +1

      @@advocateLaw Дуже дякую Вам за відповідь! Це я так наперед поцікавився, тому що все може бути і до суду не дай Бог дійти. Спасибі.

  • @user-lk9lk3jb3r
    @user-lk9lk3jb3r 6 днів тому +3

    А разве не БОГ определяет кто ЕГО. а кто нет ?!!! Люди взялись судить в сфере где не должны и за это как правило будет от БОГА ответ

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  5 днів тому

      цікава точка зору. але є земний суд, а є Божий. І це різні речі і є різні закони

  • @user-iz9lr2ih4r
    @user-iz9lr2ih4r 8 днів тому +2

    чушь какая, какие религиозные убеждения? евроконвенция по правам человека ст4-личные убеждения человека и точка.

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  8 днів тому +4

      ст. 35 Конституції України -
      У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.

  • @Jesus56784
    @Jesus56784 8 днів тому +4

    А що Конституція зупиняється під час військового стану???? Не будьте недоюристом)

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  8 днів тому +3

      вы взагалі дивились відео?
      про те що Верховний суд підтвердив, що норми Конституції є нормами прямої дії.
      Але визначив певні критерії...
      Чи ви пишете коментар, аби щось написати ?

  • @endyken5035
    @endyken5035 12 днів тому

    инквизиция стартует, полиграф в помощь

    • @advocateLaw
      @advocateLaw  12 днів тому +1

      поліграф може бути застосовано тільки за згодою і бажанням обвинуваченого

  • @user-hr9lz2ol3e
    @user-hr9lz2ol3e 8 днів тому +1

    На розмінування, без зброї

  • @nekto-ant
    @nekto-ant 7 днів тому +2

    Ті, хто дійсно вірують Богу(!!!) мають бути в перших рядах ЗСУ!

    • @user-rp8kd7pk2n
      @user-rp8kd7pk2n 7 днів тому

      Путін сатаніст зробив війну, щоб винищити хрестиян. Якщо віруючих без згоди їхньої на передову, це програш війни. Вони будуть боятись гріха і не стріляти, щей буде божа кара.

    • @user-rp8kd7pk2n
      @user-rp8kd7pk2n 7 днів тому +1

      Таке написав сатаніст віруючих на передову.

    • @user-jy1jw3qr6j
      @user-jy1jw3qr6j 6 днів тому

      Вы баран. Обоснуйте свою позицию

    • @user-yy9zx4iv2s
      @user-yy9zx4iv2s 5 днів тому +1

      @@user-rp8kd7pk2n А чо сатаність? Правильно він все написав.
      Може, як на сам передок поставити найбільш віруючих, то їхній Бог війну зупинить..., перемога прийде....?
      Чи Ви в таке не вірите?)
      Бо якось цікаво виходить: Як американську гуманітарочку тягти додому, то ви всі віруючі. А як на війну - то хай "безбожники" воюють, так?