Оксана Забужко читає Лесині листи

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 лют 2017
  • Сьогодні у книгарні "Є" проходить надихаюча зустріч з Оксаною Забужко, яка читатиме Листи Лесі Українки.
    Поринути у світ "забутих текстів" ви зможете онлайн у прямому ефірі заходу на ONLINE.UA.
    Листи Лесі Українки - один із найзахопливіших "нон-фікшин романів" у літературі європейського модернізму, твердить Оксана Забужко, - треба тільки вміти їх читати... Тепер, коли цей корпус "забутих текстів", що довгі роки лишався надбанням вузького кола втаємничених, приходить до широкого читача, є можливість прочитати їх разом із авторкою "Notre Dame d`Ukraine" - і відкрити для себе зблизька світ культурних еліт української Belle Epoque.
    У передмові до книги літературознавиця Віра Агеєва зазначає, що «Леся Українка. Листи 1876-1897» - шанс перетворити кам’яну письменницю на живу людину, замість сяйливої ікони нарешті побачити деталізований портрет, і, що найважливіше, кожен матиме шанс цей портрет написати власноруч. Листами Лесі Українки зачитуєшся не лише як документами епохи, а й як інтелектуальним доробком. Окремої уваги варто те, з якою пильною ніжністю та ніжною пильністю упорядниця Валентина Прокіп поставилася до цих листів: на кожному з них вказано місце зберігання епістолярного джерела, авторські дати, подано посторінкові примітки-довідки про згадуваних осіб, описано чималу географію кореспонденції, текст подано зі збереженням всіх морфологічних, пунктуаційних особливостей автографів, перенесено всі авторські позначки.
    Можливість побачити дитинство очима самої Лесі Українки, почути історію з перших вуст, без чужих пере- і надінтерпретацій. Це дає розуміння, що насправді українські канонічні автори не з’являлися із пророцтвом на вустах і не сиділи із букварями у бур’янах, як би нас у цьому не хотіло переконати Міністерство освіти і автори підручників. Вони жили, як нормальні діти, юнаки і дівчата: сварилися, мирилися, знаходили друзів і ворогів, переживали перше кохання до живої людини, а не до неньки-України чи «робітничого люду».

КОМЕНТАРІ • 9

  • @user-tw6pz8wr8x
    @user-tw6pz8wr8x 7 років тому +5

    Дякую!!!!!

  • @Ts-tv7my
    @Ts-tv7my 11 місяців тому +5

    Як цікаво жили люди і які вільні були жінки наша думуюча інтелігенція не вистачає цього прошарку суспільства

  • @finanszdoba7146
    @finanszdoba7146 Рік тому +3

    Оксана Стефанівна надзвичайно цікава жінка! Розумна!

  • @l.u.7834
    @l.u.7834 7 років тому +20

    Початок на 27:44 хвилині, не дякуйте.
    Отак зайде іноземець почитати про Лесю в Вікіпедії, англійською, а там написано про якесь білоруське походження. Все крадуть, що погано лежить. Я то звісно зайшла і виправила на правду, але ж адміністрація добро не дасть, бо більшість статей англійською мовою про Україну та її культурних діячів пишуть десь на Росії під Ростовом. Там видніше. Тож пильнуйте, панове, або потім не дивуйтеся коли іноземці правду не знають про Україну, її нашу правду за нас розказали, звісно, перебрехавши.
    Про родовід Косач
    uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%87%D1%96

  • @isaakkaz
    @isaakkaz 7 років тому +13

    Але ж то розумна жінка! Браво!

  • @TarasKokovsky
    @TarasKokovsky 7 років тому +11

    гарно! прохання вирізати порожній відтинок відео спочатку :-)

  • @ukrwikifem
    @ukrwikifem 7 місяців тому

    27:44 Початок. Лекція пані Забужко про забуті тексти Лариси Косач в контекстах історичної визвольної боротьби українства. Біографічно-літературний нарис про Лесю Українку та спотворений її образ.
    46:03 Читання листів Лесі Українки з інтерпретативним коментарем пані Забужко.
    Додаємо у відеоколекції "Леся Українка" та "Оксана Забужко" на нашому каналі.

  • @Nadi4kaRuda
    @Nadi4kaRuda Рік тому +2

    Неймовірна мислителька. Соромно, що я її для себе так пізно відкриваю