Як правильно подати заяву про злочин

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 лис 2022
  • ЯК ПРАВИЛЬНО ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ЗЛОЧИН ДО ПОЛІЦІЇ
    Заяви (повідомлення) бувають усні та письмові:
    Усні заяви (повідомлення) від осіб уповноважена службова особа органу поліції або інший поліцейський, до повноважень якого це належить, вносить до протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення;
    Під час особистого звернення до органу (підрозділу) поліції із письмовою заявою (повідомленням) уповноважена службова особа органу поліції її приймає і реєструє.
    Усна заява може бути подана і по 102, наприклад, при кражі.
    Письмова заява скаладається у 2х примірниках із фактичним коротким викладом обставин справи.
    Письмова ж заява подається через канцелярію поліції, з необхідністю отримання відмітки про одержання поліцією на другому
    Екземплярі.
    Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24. години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
    При цьому згідно із п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України та абз. 5 п. 1 глави 2 розділу І Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 06.04.2016 № 139, до Реєстру вносяться відомості про короткий виклад обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
    всі заяви і звернення громадян вносяться до журналу єдиного обліку прийняття та реєстрації органами поліції заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень.
    Що відбувається після подання заяви про кримінальне правопорушення.
    Як уже з’ясували в поліції є 24 години на прийняття рішення: чи є склад правопорушення у викладеній заяві чи ні? Чи вносити дані відомості до реєстру досудових розслідувань і починати розслідування чи ні?
    Якщо говорити про реальний подальший хід справи, то звісно у 90% випадків заяву передають на дільничного, який дає відповідь, що ознак правопорушення не знайдено і відповідно ніхто нічого не робить і поскаржитися вже нікуди і час сплинув.
    Як же варто подавати заяву (повідомлення) про правопорушення?
    Спочатку розповіді я казала про письмову заяву про злочин, яка подається у 2х примірниках на одному з яких ставиться відмітка про прийом даної заяви (це наш примірник), а інший відповідно лишається у поліції.
    Якщо говорити з точки зору закону, то при прийомі реєстрації даної заяви громадянинові мають видати талон з присвоєним номером ЄОМ - номер реєстрації в журналі прийому заяв.
    У разі відсутності такого талону нам і потрібен наш екземпляр з відміткою про прийом заяви про злочин.
    Тут уже в силу вступають норми кримінально-процесуального кодексу (закону).
    Так, відповідно до ст.303 КПК України на протязі 10 діб можна звернутися зі скаргою на слідчого за невнесення, викладених у заяві, відомостей до реєстру правопорушень.
    Така заява пишеться на слідчого суддю районного суду в межах територіальності знаходження поліції, до якої було подано заяву (повідомлення) про злочин.
    До цієї заяви додається копія заяви (повідомлення ) про злочин до поліції як підтверджуючий факт подання даної заяви та часу скільки пройшло з моменту подання заяви.
    Після розгляду даної скарги суддя виносить ухвалу про зобов’язання поліції внести відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.
    Після отримання ухвали поліція зобов’язана розпочати досудове розслідування і видати витяг з ердр #lawyer #адвокат #адвокаткиїв #адвокатпоуголовнымделам #заявапрозлочин #дінадрижакова

КОМЕНТАРІ • 16

  • @romanbolgar
    @romanbolgar Рік тому

    Спасибо. Грамотно по существу И очень удобно что написано ещё и в описании к видео. Странно что так мало просмотров. Музыка правда слишком громко - отвлекает. Ещё бы найти как подавать заявление в электронной форме. Неужели обязательно ехать в полицию и прокуратуру? Есть же электронно-цифровой подписи. Что делать если "Наслідок розслідування кримінального закрито ч.1 ст.284 КПК України п 2" А другое обращение вообще затерялось в полиции.

    • @dryzhakova
      @dryzhakova  Рік тому

      Дякую за коментар, врахую на майбутнє стосовно музики. Щодо електронної форми, то можна надіслати на електронну пошту поліції району з електронним підписом. Проте кажу з практики - 90%, що вона десь загубиться і для скарги до суду знов прийдеться подавати в паперовому вигляді.

    • @dryzhakova
      @dryzhakova  Рік тому +1

      @romanbolgar щодо закриття кримінального провадження за ч.1 ст.284 КПК, то постанову про закриття також можна оскаржити до суду і відновити ЕРДР . Хто ступить тому відкривають

    • @dryzhakova
      @dryzhakova  11 місяців тому +1

      Раджу переглянути інструкцію про порядок приймання, реєстрації та розгляду
      в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються

    • @dryzhakova
      @dryzhakova  11 місяців тому

      Так , необхідно оскаржити до суду

    • @romanbolgar
      @romanbolgar 11 місяців тому

      @@dryzhakova Спасибо за совет Сегодня переслушал zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0571-04#Text Но то ли это не то то ли я что-то не понял Ничего стоящего там не нашёл.

  • @oleksandrshynk6736
    @oleksandrshynk6736 11 місяців тому

    Підкажіть, де в законах перелічені вимоги до написання заяви про правопорушення як до юридичного документу?

    • @dryzhakova
      @dryzhakova  11 місяців тому

      На рівні законодавства чітких вимог до написання заяви про вчинення кримінального правопорушення не визначено. Досить важливо описати всі відомі факти і обґрунтувати наявність ознак злочину. Оскільки на підставі заяви і відомостях, що в ній зазначені, буде вноситися інформація до Реєстру, то раджу вказати наступні дані: назву відділу поліції до якого звертаєтеся, своє прізвище, ім’я, по батькові, номер телефону, короткий виклад і опис подій та обставин, які можуть свідчити про вчинення злочину (з детальним описом ситуації), докази, які маєте (фото або відео записи).

  • @anatoliikorzh7917
    @anatoliikorzh7917 Рік тому

    При виклику слідчої оперативної группи і написанні заяви на місці:
    1. Чи треба писати заяву в 2-х примірниках?
    2. Чи може слідчий на місці видати номер реєстрації заяви в журналі?
    3. Якщо є відеозапис злочину на телефоні, але не було часу зберегти його на електронний носій і прикріпити до заяви. Як про це вказати в заяві?

    • @dryzhakova
      @dryzhakova  Рік тому

      1. У двох примірниках вже не потрібно, бо при виїзді сог є реєстрація на 102, можете у слідчого на місці дізнатися номер внесення до системи обліку
      3. Зазначити в заяві, що є відеозапис, який згодом буде долучено до матеріалів

    • @anatoliikorzh7917
      @anatoliikorzh7917 Рік тому

      @@dryzhakova Дякую за відповідь.

  • @user-yo1ib9kj8f
    @user-yo1ib9kj8f 11 місяців тому

    Якщо заяву про злочин прийнято неуповноваженою особою?які наслідки?є практика верховного суду?

    • @dryzhakova
      @dryzhakova  11 місяців тому

      Якщо заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, прийняті неуповноваженою посадовою особою правоохоронного органу, то вони мають бути негайно передані для вирішення у встановленому порядку слідчому, прокурору. Часом подання заяви, повідомлення вважається час (рік, місяць, день, година доби), коли вони надійшли до службової особи правоохоронного органу, що зазначається на письмовій заяві, повідомленні або в протоколі відібрання усної заяви, повідомлення. Отже, якщо коротко, то на вашу екземплярі лишається відмітка про прийом заяви, тобо якщо результатів не буде, і ви розумієте, що вашу заяву нікуди не передано, слід звертатися до слідчого судді …

    • @user-yo1ib9kj8f
      @user-yo1ib9kj8f 11 місяців тому

      @@dryzhakova Заява прийнята оперативним працівником дбр, а на приймання заяви згідно внутрішнього наказу уповноважений тільки черговий слідчий, інформація, описана в заяві здобута оперативним працівником дбр не в межах повноважень, визначених ст. 41 КПК України, в подальшому заява передана слідчому. Тому у данному випадку постає питання, чи вважати заяву належно поданою, або інформація, викладена у заяві, здобута незаконним шляхом поза межами повноважень. Ось такий ребус. Дякую Вам за реакцію на питання!

    • @dryzhakova
      @dryzhakova  11 місяців тому +1

      @@user-yo1ib9kj8f у даному випадку слідчий має викликати заявника (потерпілого , особу, в інтересах якої подана заява) для надання пояснень. Дані пояснення вже стануть чи не стануть підставою для внесення відомостей до ЕРДР. У 90% випадків слідчі дуже рідко викликають за заявою потерпілого, як правило, обмежуються відповіддю, що не їх підслідність і суб’єкт не той

    • @user-yo1ib9kj8f
      @user-yo1ib9kj8f 11 місяців тому

      @@dryzhakova Дякую!