to je uplne neco jineho nez kdyz vam na stavbu "napadaji" delnici a "delaji"...to cloveku kolikrat zustanou bud oci v tiku nebo pro plac. Neni to jejich, nezajima... U vas moc hezky, tepelne izolovano za jedna, hydroizolace super, poctive do detailu....snad jen nejakeho odvetrani podlozi jsem si nevsiml...
Kvalitní práce Možná takovou s technologie postavít 2 patrový cihlový RD? Zřejmě z deskou 25 cm a roxory 12mm v 2 řady, oko 200x200? Spodní beton je nutný? Pokud bez spodního betonu, jak tehdy realizovat zemnici pásek? V čemu výhody PVC fólie před asfaltovym pásem? Děkuji za odpověď
Dobrý den, v minulosti jsem toto už dělal i pod zděný dům z VPC ale to bylo také jen přízemní. Určitě není problém to udělat i pro patrový dům, je to jen o statikovi co tam napočítá. Spodní beton je min. vhodný pro srovnání podkladu kvůli kladení XPS, osobně bych to udělal v tl. do 50mm bez výztuže ale investor si to přál jak vidíte na videu. Když by to bylo bez spodního betonu tak zemnící pás zvolit ne pozink ale nerezový a vás ho v rýze okolo základové desky. PVC folii jsme zvolii pro to, protože jsme to potřebovali odizolovat pod deskou která už sama o sobě svým vyleštěným povrchem tvoří konečnou povrchovou úpravu. Jinak jako izolaci takového vany je to 100% nejvhodnější řešení.
@@pasivnidomystachstavby ja za mesiac zacinam stavat dvojpodlazny dom z vpc , idem na svojpomoc takze vyborna inspiracia. Mam 0,5m nasyp z netriedeneho rozvalu z kamenolomu s geomrezou pod xps . Posledna vrstva je frakcia 0-16 na vytvorenie roviny , ziadny beton , ziadne folie , xps a priamo beton dnu. Teraz mam dylemu ci viest odpad v zemi ako ty ,alebo v nasype 🤔
@@pasivnidomystachstavbyA môže sa PVC folia vynechať v prípade vodostavebného betónu?? Inak práve robím základy na penovom skle a len koli tomu že nikto nevie v akom stave bude XPS o 50 rokov.
Nemal by mať ten položený purenit na XPS nejaký pevný podklad pri tlaku kolmo nadol? Nebolo by staticky lepšie položiť rám okien a dverí priamo na betón.
Detail napojení např. franzouského okna mne taky napadl. Teoreticky můžou v betonu pak vyříznout drážku pro purenit a okno osadit do roviny s betonem. Ale jak to mají vymyšlené nevím.
Prosím, aký to je presne model toho vysávača. Ide zrejme o značku Oase PondoVac a model? Zhánam niečo čo saje a vylieva vodu prebežne, bez nutnosti vypínať stroj. Dakujem.
Dobrý den,ještě máme trochu pochybnosti o XPS z hlediska nasákavosti,údajně po delší nasaje vlhkost ze země a ztratí izolační vlastnosti. Máte nějaké opatření aby k tomuto nedošlo?
O tomto jsem nic neslyšel ani nečetl. V každém případě je asi rozdíl když to leží ve vodě a jestli je tam jen vzlínající vlhkost. Pro druhý případ bych se o ten XPS rozhodně nebál.
To si asi pletete s EPS, nebo EPS Perimetr. XPS má právě tu výhodu nenasákavosti. Ten perimetr má opravdu omezenou nasákavost, ale není to do stojící vody.
Odvetrani by muselo být provedeno v násypu drti pod XPS, ale myslím že tato PVC fólie vyhoví i na vysoký radon, tzn.vyhovi bez dalších doplňující opatření - to si někde ověřte.
Dobrý den, každý beton se dá takto leštit, nebo je to nějaký lepší? Líbilo by se mi takovou podlahu udělat v rokonstrukci staré chalupy. Děkuji, Jan Vaniš
Platí že min. třída betonu pro leštění je C20/25 (kvůli množství cementu), ale tenhle beton byla navíc ještě spec.trida pro leštění (více plastifikátorů atd..)
každej se dá vyleštit...ale leštěný beton se používá v 99% pouze jako finální povrchová úprava velkých hal, aby to bylo čučavý....jinak v tomhle případě se jedná o vyhozené peníze...
Proč by je tam dávali? Když mají izolovanou celou tu desku pod tím PVCčkem ;) Jediné čeho bych se bál, jestliže mají ten povrch již jako vnitřní povrch, tak aby se po dobu stavby nezničil. Jinak pěkná práce.
Pěkná práce, je vidět, že je to modelařina a to se mi líbí, jenom k zamyšlení.. taková deska a vlastně celý dům se minimálně díky těmhle materiálům a postupům prodraží, počítám o čtvrtinu to skočí oproti tradičnímu NED, jen toho extruďáku co tu je, to musí být ranec.. vyplatí se to vůbec ? Když rozpočítám energetickou ztrátu v čase převedenou na peníze vs. prodražení stavby..
@@pasivnidomystachstavby Tomu rozumím, to bylo zamyšlení spíš z pohledu zákazníka, tohle si myslím moc lidí neuvědomuje a spíš slepě následují trend, který už kolikrát postrádá význam, či efektivitu
V Německu to děláme obdobně,jen na ten styrodur neděláme izolaci,jen položíme PE fólií,armaturu dle projektu a za zabetonujeme v to.cca 20-25 cm..a styrodur dáme až k šalování..na celou plochu základové desky...
tyjo při dnešních cenách to je tak 200k jen za ten extrudovaný polystyren, ne? Jinak zajímavé řešení. Nicméně vytápět podlahovým topením 20cm betonu, to ta regulace bude reagovat tak jeden den, ne? A když koukám na ty rozvody podlahového topení, to jsou na celý barák jen dva okruhy?
XPS jsme si prozíravě koupili už před rokem než se začalo výrazně zdražovat. Je to dřevostavba tzn. ta deska je jediná masivní konstrukce se schopností akumulace tepla. Topení jde mimo mě.
@@pasivnidomystachstavby a bude i další video této stavby, nebo děláte jen desku a tím jste hotový? moc jsem ani nepochopil ten leštěný beton. To bude v celém domě taková podlaha? Tj obývák, ložnice,.. všude leštěný beton?
@@matejnadvornik4093 ano všude, je to nájemní dům, takže to asi těm nájemníkům bude muset stačit. Další video bude ještě na přípojky, dřevostavba už jde mimo mě
Právě pro pasivy se tahle deska s vyhříváním/chlazením jádra domu naprosto vyplatí protože v létě to má dlouhou setrvačnost. Jsou případy kdy při výpadku topení v -15 některé pasivy ztrácí pouze 0.5°C/den. V létě naopak nedochází k přehřívání domu. Za mě super řešení, jen uplně nechápu proč je tu ještě deska pod XPS, švédi a němci to XPS dávají rovnou na štěrk (oddělený geoškou samozřejmě) a není s tím problém. Super je že to unese i 4 patrový dům z VPC cihel.
@@IamDanielDinner mě šlo spíš o regulaci. že to má velkou akumulaci je pro dřevostavbu fajn. Mě spíš zajímá, jak se to chová, když bude týden -20°C a pak se skokově oteplí třeba na plus 5°C ta deska bude mít naakumulovaný teplo, aby to utopilo ty mrazy a najednou se razantně oteplí, topení se vypne, ale ta deska bude ještě dlouho vytápět. Ale třeba to zbytečně dramatizuju a chová se to dobře ;-)
@@pasivnidomystachstavby kvalitní práce. Potkal jste v praxe bych takovou technologie využily i pro cihlový 2 patrový RD? Zřejmě z deskou cca 25 cm a roxory cca 12mm ve 2 řady, oko 200x200mm? Pokladní beton vždy je nutný? Jake výhody PVC v porovnání s asfaltovym pásem? Jaký materiál využily na podklady pod okna? Děkuji za odpověď
Ze stavařského hlediska je to jen plýtvání penězi, přírodními zdroji a materiálem obecně. Jsem hodně zvědav na degradování materiálu za takových 35 let a velmi pochybuji, že se tyto “moderní” stavby dožijí staří 100 let. Dříve jsme stavěli domy, tak aby byli pro další generace… Dnes a denně vidim stavby, které jsou staré max 15-20 let a mají problémy jako 250 let starý kamenný dům. Jak je možné že “pokrok” zhoršil kvalitu staveb? Sakra jak je tohle možné… Fakt nechápu.
ja mam treba montovanou drevostavbu a ta rozhodne vydrzi dele nez 20 let. ale samozrejme, tohle se nestavi aby to vydrzelo 500 let. protoze je pokrok tak rychly, tak za 100 let budete mit jine naroky na bydleni. a tak si ten kdo tu v tu dobu bude postavi co bude sam chtit. pro nej bude mit cenu pozemek v hezke lokalite. otravovat se z opravou nejakeho stareho baraku je spis za trest, aby jste to dostal do dnesnich standardu. vim o cem mluvim, jeden dum jsem si poridil na rekonstrukci a nakonec sem byl rad ze jsem se ho zbavil a postavil si dum novy. vsechno je tu totiz jak potrebuji ja.
blbost - máme moderní novostavbu 28 rok a zatím absolutně bez investic. právě že moderní zděné domy se stavějí mnohem stabilněji než 100 let staré bez základů. bez věnců a pomalu i bez malty
Dovolím si komentár. Nevidím zjemnenie, ôk da sa cez zemiaky tyče, ale načo, že...peňazí je dosť...a co najviac rozporuplné je ako a chcete nastaviť hydroizolaciu bez poškodenia tepelnej izolácie do ktorej ste to tak krásne pracne zabalili?...veď je to nefunkčné. Darmo je to krásne e ak je takto hrubá chyba už v základe leštený beton vám je nanič...toľko za mňa...ale rad sa nech poučiť
@@pasivnidomystachstavby zvarom sa po celom obvode predsa nevyhnete a pri spodnej stavbe dokonca prepoj medzi zvislou a vodorovnou izoláciou sa zdvojuje, takže tepelne to pri 400 stupňoch na fatrafole alebo horák pri NAIP zdegraduje....myslím, že je chybou ,že šírite medzi laickou verejnosťou takéto hrubé chyby už v spodnej stavbe HSV. Text predtým, mi skomolil telefón ale uzemnenie je nutné a tam tiež nieje, možno som prehliadol.......nejdem tu rozdávať rozumy, každého vec, aj liečiť sa už v tejto dobe vedia všetci cez internet a nakoniec skončia na urgente.
@@rastiokudjak9438 Pane Kudjaku, zemnící pás s vývody tam je uložený v podkladním betonu a to co píšete o té izolaci je nesmysl, ale spíš asi jen nerozumím tomu co píšete takže ani nevím co přesně odpovědět, ale fakt je ten že provedené je to dobře a funkčně. Navíc to stavím pro člověka který je také z oboru a způsob provedení jsme si vzájemně odsouhlasili.
@@pasivnidomystachstavby Jak je spojený uzemňovací pásek se zemí? Když je mezi páskem v betonu a zemí textilie a pvc folie? Takto vzniklo pouze pospojování, ale ne uzemnění.
Taky už jsem něco postavil za těch pár let. Tohle je moc hezká/ poctivá práce :-)
Pěkná práce takovích lidí a firem je málo.
to je uplne neco jineho nez kdyz vam na stavbu "napadaji" delnici a "delaji"...to cloveku kolikrat zustanou bud oci v tiku nebo pro plac. Neni to jejich, nezajima...
U vas moc hezky, tepelne izolovano za jedna, hydroizolace super, poctive do detailu....snad jen nejakeho odvetrani podlozi jsem si nevsiml...
Odvětrání zde nebylo potřeba, fólie dostatečně izoluje i proti radonu
Krásná práce!
Kvalitní práce
Možná takovou s technologie postavít 2 patrový cihlový RD? Zřejmě z deskou 25 cm a roxory 12mm v 2 řady, oko 200x200? Spodní beton je nutný? Pokud bez spodního betonu, jak tehdy realizovat zemnici pásek?
V čemu výhody PVC fólie před asfaltovym pásem? Děkuji za odpověď
Dobrý den, v minulosti jsem toto už dělal i pod zděný dům z VPC ale to bylo také jen přízemní. Určitě není problém to udělat i pro patrový dům, je to jen o statikovi co tam napočítá. Spodní beton je min. vhodný pro srovnání podkladu kvůli kladení XPS, osobně bych to udělal v tl. do 50mm bez výztuže ale investor si to přál jak vidíte na videu. Když by to bylo bez spodního betonu tak zemnící pás zvolit ne pozink ale nerezový a vás ho v rýze okolo základové desky. PVC folii jsme zvolii pro to, protože jsme to potřebovali odizolovat pod deskou která už sama o sobě svým vyleštěným povrchem tvoří konečnou povrchovou úpravu. Jinak jako izolaci takového vany je to 100% nejvhodnější řešení.
@@pasivnidomystachstavby ja za mesiac zacinam stavat dvojpodlazny dom z vpc , idem na svojpomoc takze vyborna inspiracia.
Mam 0,5m nasyp z netriedeneho rozvalu z kamenolomu s geomrezou pod xps . Posledna vrstva je frakcia 0-16 na vytvorenie roviny , ziadny beton , ziadne folie , xps a priamo beton dnu. Teraz mam dylemu ci viest odpad v zemi ako ty ,alebo v nasype 🤔
@@pasivnidomystachstavbyA môže sa PVC folia vynechať v prípade vodostavebného betónu?? Inak práve robím základy na penovom skle a len koli tomu že nikto nevie v akom stave bude XPS o 50 rokov.
Nemal by mať ten položený purenit na XPS nejaký pevný podklad pri tlaku kolmo nadol? Nebolo by staticky lepšie položiť rám okien a dverí priamo na betón.
Detail napojení např. franzouského okna mne taky napadl. Teoreticky můžou v betonu pak vyříznout drážku pro purenit a okno osadit do roviny s betonem. Ale jak to mají vymyšlené nevím.
Prosím, aký to je presne model toho vysávača. Ide zrejme o značku Oase PondoVac a model? Zhánam niečo čo saje a vylieva vodu prebežne, bez nutnosti vypínať stroj. Dakujem.
Dobrý den,ještě máme trochu pochybnosti o XPS z hlediska nasákavosti,údajně po delší nasaje vlhkost ze země a ztratí izolační vlastnosti.
Máte nějaké opatření aby k tomuto nedošlo?
O tomto jsem nic neslyšel ani nečetl. V každém případě je asi rozdíl když to leží ve vodě a jestli je tam jen vzlínající vlhkost. Pro druhý případ bych se o ten XPS rozhodně nebál.
To si asi pletete s EPS, nebo EPS Perimetr. XPS má právě tu výhodu nenasákavosti. Ten perimetr má opravdu omezenou nasákavost, ale není to do stojící vody.
Dobrý den, jak se u plovoucí desky s PVC řeší izolace proti radonu a odvětrání? Děkuji
Odvetrani by muselo být provedeno v násypu drti pod XPS, ale myslím že tato PVC fólie vyhoví i na vysoký radon, tzn.vyhovi bez dalších doplňující opatření - to si někde ověřte.
Dobrý den, každý beton se dá takto leštit, nebo je to nějaký lepší? Líbilo by se mi takovou podlahu udělat v rokonstrukci staré chalupy. Děkuji, Jan Vaniš
Platí že min. třída betonu pro leštění je C20/25 (kvůli množství cementu), ale tenhle beton byla navíc ještě spec.trida pro leštění (více plastifikátorů atd..)
každej se dá vyleštit...ale leštěný beton se používá v 99% pouze jako finální povrchová úprava velkých hal, aby to bylo čučavý....jinak v tomhle případě se jedná o vyhozené peníze...
@@krtek673 pokud na to už nepřijde ani nivelačka ani podl. krytina tak to je spíš úspora
Dobrý den)) pod zdivo již nedávaly žádné hydroizolace?
Proč by je tam dávali? Když mají izolovanou celou tu desku pod tím PVCčkem ;) Jediné čeho bych se bál, jestliže mají ten povrch již jako vnitřní povrch, tak aby se po dobu stavby nezničil. Jinak pěkná práce.
Může se prosím zeptat na +/- cenu desky na m2 této technologie?
Neumím rict kolik za komplet, pokládku XPS a topení zajišťoval investor mimo mě.
@@pasivnidomystachstavby A Vaše představa pro 170m2, taky pro dřevsotavbu.
@@M4DK1X já dřevostavby nestavím, takže cenu nevim
škoda jen, že z mluveného slova na videu je jen krášný šum větru na začátku. Jinak to je pěkná práce..
Njn, snad to bude příště bez větru 😉
Pěkná práce, je vidět, že je to modelařina a to se mi líbí, jenom k zamyšlení.. taková deska a vlastně celý dům se minimálně díky těmhle materiálům a postupům prodraží, počítám o čtvrtinu to skočí oproti tradičnímu NED, jen toho extruďáku co tu je, to musí být ranec.. vyplatí se to vůbec ? Když rozpočítám energetickou ztrátu v čase převedenou na peníze vs. prodražení stavby..
Návratnost neřeším, pracuji na přání zákazníka.
@@pasivnidomystachstavby Tomu rozumím, to bylo zamyšlení spíš z pohledu zákazníka, tohle si myslím moc lidí neuvědomuje a spíš slepě následují trend, který už kolikrát postrádá význam, či efektivitu
@@michal7582 tohle efektivní bylo, zákazník se nad tím zamyslel dostatečně. Já jen odpovídám narychlo přes mobil a nechci se tu tak moc rozepisovat.
V Německu to děláme obdobně,jen na ten styrodur neděláme izolaci,jen položíme PE fólií,armaturu dle projektu a za zabetonujeme v to.cca 20-25 cm..a styrodur dáme až k šalování..na celou plochu základové desky...
tyjo při dnešních cenách to je tak 200k jen za ten extrudovaný polystyren, ne? Jinak zajímavé řešení. Nicméně vytápět podlahovým topením 20cm betonu, to ta regulace bude reagovat tak jeden den, ne? A když koukám na ty rozvody podlahového topení, to jsou na celý barák jen dva okruhy?
XPS jsme si prozíravě koupili už před rokem než se začalo výrazně zdražovat. Je to dřevostavba tzn. ta deska je jediná masivní konstrukce se schopností akumulace tepla. Topení jde mimo mě.
@@pasivnidomystachstavby a bude i další video této stavby, nebo děláte jen desku a tím jste hotový? moc jsem ani nepochopil ten leštěný beton. To bude v celém domě taková podlaha? Tj obývák, ložnice,.. všude leštěný beton?
@@matejnadvornik4093 ano všude, je to nájemní dům, takže to asi těm nájemníkům bude muset stačit. Další video bude ještě na přípojky, dřevostavba už jde mimo mě
Právě pro pasivy se tahle deska s vyhříváním/chlazením jádra domu naprosto vyplatí protože v létě to má dlouhou setrvačnost. Jsou případy kdy při výpadku topení v -15 některé pasivy ztrácí pouze 0.5°C/den. V létě naopak nedochází k přehřívání domu. Za mě super řešení, jen uplně nechápu proč je tu ještě deska pod XPS, švédi a němci to XPS dávají rovnou na štěrk (oddělený geoškou samozřejmě) a není s tím problém. Super je že to unese i 4 patrový dům z VPC cihel.
@@IamDanielDinner mě šlo spíš o regulaci. že to má velkou akumulaci je pro dřevostavbu fajn. Mě spíš zajímá, jak se to chová, když bude týden -20°C a pak se skokově oteplí třeba na plus 5°C ta deska bude mít naakumulovaný teplo, aby to utopilo ty mrazy a najednou se razantně oteplí, topení se vypne, ale ta deska bude ještě dlouho vytápět. Ale třeba to zbytečně dramatizuju a chová se to dobře ;-)
Nezda se mi ze by se to melo zasypavat hlinou.... jakeho zhutneni dosahnete kdyz pechem udusate hlinu??? To se mi nezda....
ja som počítal, že to zosílenie, čo je po obvode, bude aj v strede, medzi domami.
Takto je to zcela dostatečné, ta deska je silná 20cm. Bude na tom jen lehká přízemní dřevostavba.
@@pasivnidomystachstavby kvalitní práce. Potkal jste v praxe bych takovou technologie využily i pro cihlový 2 patrový RD? Zřejmě z deskou cca 25 cm a roxory cca 12mm ve 2 řady, oko 200x200mm?
Pokladní beton vždy je nutný?
Jake výhody PVC v porovnání s asfaltovym pásem?
Jaký materiál využily na podklady pod okna?
Děkuji za odpověď
Ze stavařského hlediska je to jen plýtvání penězi, přírodními zdroji a materiálem obecně. Jsem hodně zvědav na degradování materiálu za takových 35 let a velmi pochybuji, že se tyto “moderní” stavby dožijí staří 100 let. Dříve jsme stavěli domy, tak aby byli pro další generace… Dnes a denně vidim stavby, které jsou staré max 15-20 let a mají problémy jako 250 let starý kamenný dům.
Jak je možné že “pokrok” zhoršil kvalitu staveb? Sakra jak je tohle možné… Fakt nechápu.
ja mam treba montovanou drevostavbu a ta rozhodne vydrzi dele nez 20 let. ale samozrejme, tohle se nestavi aby to vydrzelo 500 let. protoze je pokrok tak rychly, tak za 100 let budete mit jine naroky na bydleni. a tak si ten kdo tu v tu dobu bude postavi co bude sam chtit. pro nej bude mit cenu pozemek v hezke lokalite. otravovat se z opravou nejakeho stareho baraku je spis za trest, aby jste to dostal do dnesnich standardu. vim o cem mluvim, jeden dum jsem si poridil na rekonstrukci a nakonec sem byl rad ze jsem se ho zbavil a postavil si dum novy. vsechno je tu totiz jak potrebuji ja.
Co by tam mělo degradovat? Však je to normálně z betonu, akorát je navíc ještě zateplený.
blbost - máme moderní novostavbu 28 rok a zatím absolutně bez investic.
právě že moderní zděné domy se stavějí mnohem stabilněji než 100 let staré bez základů. bez věnců a pomalu i bez malty
Dovolím si komentár. Nevidím zjemnenie, ôk da sa cez zemiaky tyče, ale načo, že...peňazí je dosť...a co najviac rozporuplné je ako a chcete nastaviť hydroizolaciu bez poškodenia tepelnej izolácie do ktorej ste to tak krásne pracne zabalili?...veď je to nefunkčné. Darmo je to krásne e ak je takto hrubá chyba už v základe leštený beton vám je nanič...toľko za mňa...ale rad sa nech poučiť
Děkuji za komentář, ale mýlíte se. Převislý konec fólie se vytáhne po stěně nahoru, na rozích se to převaří. Po vnějšku pak proběhne zateplení.
@@pasivnidomystachstavby zvarom sa po celom obvode predsa nevyhnete a pri spodnej stavbe dokonca prepoj medzi zvislou a vodorovnou izoláciou sa zdvojuje, takže tepelne to pri 400 stupňoch na fatrafole alebo horák pri NAIP zdegraduje....myslím, že je chybou ,že šírite medzi laickou verejnosťou takéto hrubé chyby už v spodnej stavbe HSV. Text predtým, mi skomolil telefón ale uzemnenie je nutné a tam tiež nieje, možno som prehliadol.......nejdem tu rozdávať rozumy, každého vec, aj liečiť sa už v tejto dobe vedia všetci cez internet a nakoniec skončia na urgente.
@@rastiokudjak9438 Pane Kudjaku, zemnící pás s vývody tam je uložený v podkladním betonu a to co píšete o té izolaci je nesmysl, ale spíš asi jen nerozumím tomu co píšete takže ani nevím co přesně odpovědět, ale fakt je ten že provedené je to dobře a funkčně. Navíc to stavím pro člověka který je také z oboru a způsob provedení jsme si vzájemně odsouhlasili.
@@pasivnidomystachstavby Jak je spojený uzemňovací pásek se zemí? Když je mezi páskem v betonu a zemí textilie a pvc folie? Takto vzniklo pouze pospojování, ale ne uzemnění.
@@pasivnidomystachstavby robit bazen je podla mna najhorsia vec ako ochrana proti vode,
tolko zbytocne vyhodenych penazi... ale praca pekna