Як написати аргументативне есе? - Короткі поради - Марта Томахів

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 сер 2020
  • Вміння чітко висловлювати власну думку та переконливо її аргументувати - універсальне і варте опанування. Нам часто випадає писати есе - як елемент екземену (ЗНО, іспити з визначення рівня володіння іншою мовою тощо) чи контрольне завдання. Зазвичай, саме аргументативне есе вимагають як частину заявки для отримання стипендії чи участі в конкурсі. Все ж, необхідно пам'ятати, що аргументативне есе відрізняється від твору-роздуму, з яким ми його іноді плутаємо. Саме про останній різновид есе детально розповість (та проілюструє на прикладі) спеціалістка Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP, Марта Томахів, Ph.D. Вашій увазі - наступний епізод «Короткі поради від SAIUP».
    У цьому відео ви дізнаєтеся про:
    - що таке есе та для чого вчитися його писати;
    - етапи написання есе;
    - «формулу» написання аргументативного есе з п’яти абзаців;
    - структуру складових частин есе (вступу, абзаців основної частини та висновку) на прикладі;
    - що варто пам’ятати (академічну доброчесність і не тільки) під час написання есе.
    Серія відео «Короткі Поради від SAIUP» відзнята у рамках Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP. «Як написати аргументативне есе?» - … відео із серії. Слідкуйте за попередніми та наступними випусками на нашому UA-cam-каналі та Facebook-сторінці.
    Більше матеріалів про написання академічних текстів, принципи академічної доброчесності, уникнення плагіату у письмових роботах, та загалом про забезпечення якості освіти ви можете знайти на сайті saiup.org.ua/.

КОМЕНТАРІ • 17

  • @jkghjdfhkfgk
    @jkghjdfhkfgk 3 роки тому +1

    Надзвичайна робота над деталями, простий(легкий для розуміння) зміст - все це дає змогу відчути, що собою являє есе. Цей матеріал мені дуже допоміг, дякую 😁

  • @natella84
    @natella84 3 роки тому +6

    Як лаконічно та змістовно вийшло. Дуже дякую всім причетним за таку роботу! Радитиму це відео студентам та аспірантам)

  • @natkash
    @natkash 3 роки тому +1

    Корисне відео. І приклад цікавий)

  • @user-bx1lr1yr3r
    @user-bx1lr1yr3r Рік тому

    Цікавий та доступний виклад. Дякую авторці.

  • @DexXHAs-is2jf
    @DexXHAs-is2jf 9 місяців тому

    🔥🔥🔥🔥🔥🔥

  • @essay_writing_studio
    @essay_writing_studio 3 роки тому +1

    Книга “Жанр есе. Як писати есе на різні теми” Обиденної Марії допоможе Вам навчитись писати неймовірно цікаві есе та вразити вчителів та викладачів письменницькою майстерністю. Сайт автора - http:books.text-online.com

  • @SunShine-ws5be
    @SunShine-ws5be 3 роки тому

    Как жаль, что нет субтитров на русском(Привет из Баку)

  • @user-uc6db1fb9i
    @user-uc6db1fb9i 2 роки тому

    От безграмотні... правильно говорити "спеціаліст", "автор" і т.д. В кожної нормальної людини від цих "авторок" дрижаки беруть. Поява таких слів - ознака деградації нашої рідної мови

    • @sofiia6061
      @sofiia6061 2 роки тому +6

      Чому ж одразу деградації? Мова є динамічною та змінюється. Те, що в українській мові з'являються фемінітиви говорить про наш менталітет та цінності. Зараз це звучить трохи незвично, проте потрібно адекватно ставитися до змін, адже це означає, що ми не стоїмо на місці та рухаємося у напрямку прогресу. Якби люди кожне нове явище вважали деградацією та відхиленням від норми, де б ми були зараз? Риторичне запитання.

    • @user-uc6db1fb9i
      @user-uc6db1fb9i 2 роки тому +1

      @@sofiia6061зміни це цілком нормальне явище і я чудово це розумію. Але зміни можуть бути негативними (що власне і є деградація), або позитивнимм (прогрес). Відрізняти одне від іншого іноді буває складно, але тут все достатньо очевидно. Фемудативи в нашій мові = деградація. Діагноз вірний і сперечатися з цим марно.

    • @user-bx1lr1yr3r
      @user-bx1lr1yr3r Рік тому +2

      @@user-uc6db1fb9i то ви в лісі заблукали, якісь есе. Це тільки сказати, що ви нічого не робили для цього тексту авторки? то ми й так зрозуміли, що тут ніякого вашого особистого вкладу немає. І жодного вдячного слова авторці не бачу, невіглас.

    • @user-uc6db1fb9i
      @user-uc6db1fb9i Рік тому

      @@user-bx1lr1yr3r якщо хочете аби хоч хтось зрозумів ту маячню, що ви верзете - хоча б навчіться розтавляти слова в правильній послідовності. А ще краще, зав'язуйте з психотропними речовинами)

    • @user-or9py4pf8b
      @user-or9py4pf8b Рік тому +2

      Фемінітиви тепер не вважаються помилкою, їх навпаки радять використовувати