Fick den kameran (En GoPro3) av någon som messade mig på sociala medier, minns inte ens vart. Stort tack till honom iaf för möjligheten till en till vinkel :)
i guess im asking the wrong place but does someone know a trick to log back into an Instagram account..? I somehow lost my login password. I love any help you can give me.
@Tyson Jayden i really appreciate your reply. I got to the site on google and im in the hacking process atm. I see it takes quite some time so I will get back to you later when my account password hopefully is recovered.
flibben du är en bäst,! Ingen. Protest! Om du behöver någon hjälp med vad som helst nästa säsong skulle jag verkligen via det!! Behövs inga pengar. Jsg har en egen fin kamera. Allt väl till dig !mm.Å
Ratshit Toenails En mycket gammal ramsa (som knappt sjungs längre) som Smarasson drar igång med klacken efter marchen ( kolla slutet på filmen, runt 31.00)
Det är håret på huvudet det handlar om. Kikar du runt på nätet så står det att ramsan kom till i början av 90-talet genom att tjejer i klacken hade rakat av sig håret. Farsan, som växte upp på söder under 60-talet, hävdar att fenomenet är ännu äldre och att det skulle vara en homage till att tjejerna i de södra arbetarkvarteren, söderbönorna, i regel var kortklippta på den tiden (och bröt tidens normer). Vad som är rätt vågar jag inte säga, men det kanske inte är så viktigt i det här sammanhanget. Ramsan är gammal och ofta kommenterad av folk från äldre generationer av Bajare eller andra fotbollsälskare.
du är grymast på denna jord, tänk hur mycket du har utvecklas under dessa åren dina filmer håller världsklass. bra kvalite´, bra redigering, bra vinklar, allt är så bra det kan vara. Evigt tacksam! Cred till dig flibben!
Framförallt så går det inte att vinna derbyn när man släpper in 3-4 mål. Vet inte varför men blir farligt så fort bollen kommer in i vårat straffområde i derbyn. Krävs inte många chanser för ajk/bajen att näta... Det absolut tråkigaste är att jag tycker vi har material för att prestera bättre. Grattis Hammarby.
Fan va du är bra flibben! När man vill tagga inför match, när man sitter hemma och vill minnas eller när man helt enkelt inte kan gå på matcherna av diverse anledningar så finns dina klipp här sedvanligt. Heder åt flibben!
Det blir tufft när en person som man är van vid alltid finns inom bajensfären help plötsligt aldrig kommer möta en med det där skinande leendet. Jag hoppas och tror att det han gjort inte kommer falla i glömska.
Väldigt häftigt tifo all cred till Bajen! Det ända jag är lite triggered över är att dom använder "så skönt å vara öisare" melodin till sin egna ramsa. Men annars var det väldigt häftigt må jag säga! / Öisare
Så försvinn djurgårdsjävlar härifrån, söderort kommer alltid vara vårt, för ni har inga fans och ni har inget hem så kom aldrig hit till bajenland igen - repeat
Kommer Kalmar Komma? För det är ändå hemmapremiär, för ja tror att du inte missat en Bajenpremiär sedan du började lägga upp matcher ganska regelbundet.
Hammarby har dem sjukaste tifon. Tummen upp 👍
Priset för årets bästa film går till.... Flibben!
WOW!!! Tack för ditt hårda arbete Flibben! Den här filmer kommer gå på repeat hos många!! RIP Patrik!
anggoon helt rätt det kommer, tittar på den nu igen 3år senare🇳🇬🇳🇬
@@haraldhagman1859 6 år senare :D
Fc twente hommoby 2_1 beye beye hahahaha Hahahaha
Grym match! Vi slår dif i sedvanlig ordning.
Vila i frid, Patric. Massor av grönvit kärlek till dig! 💚
Fille Vippen 💚
Magisk film, magisk seger! Tack Bajen, Tack Flibben!
Älskar kameran bakom målet. Blir riktigt fett med måljublet.
Fick den kameran (En GoPro3) av någon som messade mig på sociala medier, minns inte ens vart. Stort tack till honom iaf för möjligheten till en till vinkel :)
ALLWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE!!
Xartim DURU DURU, DURU DURU DURU
huge respect from a green white brother from greece..forza panathinaikos forza hammarby
thanasis goros my man 💚🤍💚
i guess im asking the wrong place but does someone know a trick to log back into an Instagram account..?
I somehow lost my login password. I love any help you can give me.
@Andres Nikolas Instablaster :)
@Tyson Jayden i really appreciate your reply. I got to the site on google and im in the hacking process atm.
I see it takes quite some time so I will get back to you later when my account password hopefully is recovered.
@Tyson Jayden it did the trick and I finally got access to my account again. I'm so happy!
Thank you so much you really help me out!
Bra film som vanligt :) Och fan vad skönt med vinst mot Djurgården.
satt jävligt fint med ännu en 3-poängare.
flibben Absolut!
flibben du är en bäst,! Ingen. Protest! Om du behöver någon hjälp med vad som helst nästa säsong skulle jag verkligen via det!! Behövs inga pengar. Jsg har en egen fin kamera. Allt väl till dig !mm.Å
Det här slår Tv1000 kl tolv alla dagar i veckan! Tack Flibben för din grymma filmer!
:)
Guld Flibben! Jygårn, jygårn ge oss en sång...episkt :) ...och Smarra förtjänar livstidskontrakt för att dra igång Bajen, bärs och rakade brudar.
Vad menar du med Rakade brudar?
Ratshit Toenails En mycket gammal ramsa (som knappt sjungs längre) som Smarasson drar igång med klacken efter marchen ( kolla slutet på filmen, runt 31.00)
Patrick Geiryd
Aha! trodde att du mena bokstavligen,
''' Rakade brudar '' haha
Det är håret på huvudet det handlar om.
Kikar du runt på nätet så står det att ramsan kom till i början av 90-talet genom att tjejer i klacken hade rakat av sig håret. Farsan, som växte upp på söder under 60-talet, hävdar att fenomenet är ännu äldre och att det skulle vara en homage till att tjejerna i de södra arbetarkvarteren, söderbönorna, i regel var kortklippta på den tiden (och bröt tidens normer). Vad som är rätt vågar jag inte säga, men det kanske inte är så viktigt i det här sammanhanget. Ramsan är gammal och ofta kommenterad av folk från äldre generationer av Bajare eller andra fotbollsälskare.
Muppetdump
Aha ja
du är grymast på denna jord, tänk hur mycket du har utvecklas under dessa åren dina filmer håller världsklass. bra kvalite´, bra redigering, bra vinklar, allt är så bra det kan vara. Evigt tacksam! Cred till dig flibben!
Så sjukt bra film o skön vinst mot hyresgästerna
Den här videon förtjänar fan det finaste pris en filmskapare kan få! så sjukt bra video Flibben!
Skönaste vinsten i år💚💚
24:48 bästa förnedringen jag någonsin varit med om i ett derby
Underbart att återuppleva derbyt! Bra film! Forza Bajen! :)
Älskar Smaradonas val av ramsa i slutet!
hur gick den?
R.I.P Ljungström
Barra Brava Hammarby vem var han jag har inte hängt med så länge så vet inte
Det står kort om honom på hemsidan www.hammarbyfotboll.se/aktuellt/nyheter/en-kreatorssjal-har-ovantat-och-sorgligt-lamnat-oss/
Barra Brava Hammarby - R.I.P. 💚💚💚
Respekt från Blåvitt, sjukt bra video!
Bra match, precis som derbyn ska vara! Tyvärr räckte det inte för oss än en gång. Nästa gång tar vi er ;) Bra film! // Gårdare
Tack, ja det kan inte vara lätt att vara gårdare och gå på derbyn för tillfället.
5 torsk av 5 möjliga denna säsong. Aldrig varit lätt för oss på derbyn. Vi måste ge 110% i 90 min för att ha en chans och tyvärr gör inte vi det.
Framförallt så går det inte att vinna derbyn när man släpper in 3-4 mål. Vet inte varför men blir farligt så fort bollen kommer in i vårat straffområde i derbyn. Krävs inte många chanser för ajk/bajen att näta... Det absolut tråkigaste är att jag tycker vi har material för att prestera bättre.
Grattis Hammarby.
Ja det gick ju bra, ni vann inte de två senaste gångerna heller. ;))
Fan va du är bra flibben! När man vill tagga inför match, när man sitter hemma och vill minnas eller när man helt enkelt inte kan gå på matcherna av diverse anledningar så finns dina klipp här sedvanligt. Heder åt flibben!
ZERO önskar dig en nice söndag, heja Bajen.
Otroligt fina ord om Patric, Flibben! Kommer bli en tuff tid utan honom, men tack för att du uppmärksammar en del av allt det han gjorde.
Det blir tufft när en person som man är van vid alltid finns inom bajensfären help plötsligt aldrig kommer möta en med det där skinande leendet. Jag hoppas och tror att det han gjort inte kommer falla i glömska.
"Always look on the bright side of life" JÄVLIGT mäktigt. Bra jobbat. //AIK
Älska flibben
:)
flibben vem e Patrik ?
flibben hej
flibben kommer det video mot AIK derbyt
William Nyström ja
Nu är jag här flera år senare och är fortfarande lika glad över denna vinsten
Fan vad grym du är Flibben, fortsätt så!!
Fan vad bra du är Flibben!
Tack!
Fan va skönt o somna såhär ännu en gång. Glädjetårar igen, så jävla tung video du gör också! Creed till dig!!
Fan de finaste jag sett
Otroligt jobb du gör💚
Går ej att sova utan att se dina filmer innan! Tack
Blir det nya filmer iår Flibben? :) keep up the good work! (Y)
Riktig bra video! Måste ha varit en skön seger! Hejar alltid på Bajen om den inte ÖFK / ÖFKare
älska flibben
:D
Älska flibbens Bajen filmer
💚👍vilken skön seger FORZA BAJEN 💚👍
Bra film flibben du är kung för kan man inte se matcherna kollar man på dig tack för att du finns
Älskar Hammarby😄♥️
BAJEN
!
Kommer det videos även i år ?
Jaaaa tack!
24:09 - 25:17 - "Djurgårn, Djurgårn Ge Oss En Sång" & Sen Så Får Vi En Sång. Haha Sköna!
Många bra capos på den tiden som verkligen fick igång. Vad hände med alla?
Kommer du filma allsvenskan
Vänta i en vecka på detta klipp och det va det värt!
#plötsligthänderdet
Lagt ner filmandet?
DJUGÅRDEN KAN INTE VINNA💚💚💚
flibben langar kvalle i sina filmer som vanligt!
Bajen, bärs o rakade brudar!
kommer du lägga ut filmer i år?
Vila I Frid Patric Ljungström 💚💚💚
Väldigt häftigt tifo all cred till Bajen! Det ända jag är lite triggered över är att dom använder "så skönt å vara öisare" melodin till sin egna ramsa. Men annars var det väldigt häftigt må jag säga! / Öisare
vilken ramsa?
Synd att det inte verkar bli någon film från vårderbyt, bara. Hade vart guld värt om det skulle bli någon.
Mycket bra
Om man ska gå på en allsvensk match vad kostar en biljet?
Vad sjunger ni i ramsan 15:15? //Nyfiken Färjestadssupporter som hatar Djurgården.
Så försvinn djurgårdsjävlar härifrån, söderort kommer alltid vara vårt, för ni har inga fans och ni har inget hem så kom aldrig hit till bajenland igen - repeat
Ingen trumma eller pyro i klacken?🤨
Bra film som vanligt :-) DJURGÅRDEN KAN INTE VINNA💚⚪️💚⚪️
vad händer med dina filmer Flibben?
medgångare
Fantastico!
Thank you Ricardo, always a pleasure to meet you! See you soon I hope!
💚
Hej flibben! Jag undrar om du kommer lägga upp Hammarby - Norrköping? Du är bäst
kommer hammarby norrköping upp?
har du slutatat eller vart är årets filmer då
flibben är bäst
Flibben vad säger de när Bajen har hörnor eller vad det är???
Forza Bajen, in med bollen, Hey Hey
flibben jaha oktack!! Bajen love
Flibben
Forza Bajen 💚
Vad sjunger dom 26:20
europa league med kennedy
Fan vackert
HEJA BAJEN JUST IDAG ÄR JAG STARK 🎤 BAJEN BAJEN BAJEN
GAMMAL MEN SKÖN VINST
kommer Östersund hammarby 2016 upp?
+Sixtengaming var ej där tyvärr.
+Sixtengaming var ej där tyvärr.
Gav djurgården er någon sång?
Tobias Persson Ja. Någon jävla sång vne vilken,man hörde nt som vanligt
De körde "Vi hatar Bajen". Bajen svarade med jubel.
Fyndigt av dom :) den vann dem
Lyrics på sången 21:40?
Always look on the bright side of life - du du - dudududu - always look on the bright side of life
Kommer Kalmar Komma?
För det är ändå hemmapremiär, för ja tror att du inte missat en Bajenpremiär sedan du började lägga upp matcher ganska regelbundet.
Har den där Patric gått bort?
Valle Nalle men vad tror du själv?
8.18 vad säger de?
Forza bajen in med bollen, hej hej...
Har Patric gått bort?
+Valle Nalle ja
flibben 😭😭😭😭 var det din kompis?
fint
Sann Banderoll
Γειά σας Σουηδοί, έχετε βλέπω μεγάλο πάθος γιά το ποδόσφαιρο. Να το χαίρεστε χωρίς βία εύχομαι. Είναι καλό γιά όλους.
Malmö
Oförglömlig derbyseger. Någon annan än jag som längtar till säsongen börjar eller??
20:18 - Thumbnail Haha
Vore kanske snällt att sudda ut hans ansikte vid ua-cam.com/video/3OECfbDc8_s/v-deo.html ? 09:18
Saker som görs i vid firande/av glädje är inte något som ger avstägnign.
Här kommer hjältarna från söder
Kommer Svenska Cupen Upp mot Varberg
Hata dif
Man får rysningar
Haha 24:08 till 25:16!!!!
Ba ba ba bajen, bärs och rakade brudar ;)
How many fans in the lower section??
RYZE TELLO
Dunder
4 dagar vaken-bra?
Green frogclub
💛❤️💙
9:08 jävla galna supporter FORZA DIF