Я не маю украйинських литерив. Ich schreibe dann lieber auf Russisch. Я - еврей из Донецка, в Герм. - 32 г., я - на стороне Украины и помогаю КОНКРЕТНО укр. людям, прежде всего тем, кто В Украине. Да, это - главная причина. Вторая главная причина: в Герм. приехали, в осн., НЕ рабочие мигранты. Есть женщины с малыми детьми, тут ясно. Есть женщ., кот. В Украине, до войны содерж. муж (домохозяйка, нормально). Есть никогда не работали на "неприятной" работе, есть нефункцион. алкоголики... Но, конечно, В БОЛЬШИНСТВЕ - норм. люди, кто сам, кого застав., БУДУТ ТЯНУТЬ ЛЯМКУ. Кто-то найдёт себе блат. ЕСЛИ ОСТАНУТСЯ! В.О.Й.Н.А.! Кто виноват? Россия! Вся? Вся. А Германия? Мн. лет потворствовала. Нехорошо, когда намекают, что украинцы ВСЕ - ленивые.
Ми с жінкою працювали в Польщі у 2017 - 2018 роках, робили на заводі, на зборі грибів, на овочевих теплицях, на шоколадній фабриці.Робили в містах Слупськ, Торунь, Валбжих, Кам'яна Гура. З працевлаштуванням не було ніяких проблем, знаходили місце праці за 2 -3 доби і ніхто і ніколи не питав, чи розумієш ти польську мову! А мені на той час було вже 70 років ! І добре працювали і заробили грошей. А зараз мої знайомі в Німеччині закінчили мовні курси курси і більше року не можуть працевлаштуватись ! А їм по 40 - 45 років ! На мій погляд, а я живу в Німеччині більше 2 років, головна проблема полягає в супер бюрократії цієї держави !
У нього явно перша російська була. Багато кальки і помилки рівня середніх класів. (Якщо що, то я - не мовний патріот, просто знаю обидві дуже добре з дитинства і надалі веду свої соцмережі російською, а не перевзувалася для показухи)
@@maxseveroff4568а порівняльний ступінь через "саме краще", якого не існує в українській?)) Ну і так, дрібні "оговорочки по Фрейду" :) Та навіть перше ж.слово в описі (і десь там у відео теж, здається, було): "накінець маємо..." - просто калька з російської. Слово існує, але така побудова речення не органічна. "Нарешті" і т.п.
@@helenna_me до чого тут "перевзувалася для показухи". Чоловік, здається, з Харкова. Як і я (з Дніпра), розмовляв все життя російською. Наразі, більше не хочеться мати нічого спільно з російською культурою. Розмовляємо українською. От пишу вам і думаю, а чи не зробив я якусь помилку, чи не вжив якусь кальку? Бо хейту серед українців вистачає
@maxseveroff4568 я тоже с Днепра и украинский у меня тоже на олимпиадном уровне с детства. И у партнера моего, и тд. Ну не "космос" у него, не космос. Вот эта эмоциональная мотивация - и есть переобувание.
Коментарі просто шокують. Тільки українська нація може так паплюжити один одного. На кшталт: якщо мені було погано, то хай іншим буде ще гірше. Замість підтримки - лише злість і заздрість. Інші нації створюють спілки підтримки й завжди намагаються підтримати своїх співвітчизників, а от українці постійно гризуться між собою. Ну, приїхав хтось раніше з різних причин, було важко, подолали труднощі, так порадій, що тим, хто втік від війни і пережив такі страхи, трохи легше. Порадь, як бути, а не плюйся ядом. Нікому ще не стало краще від того, що іншому погано, маю на увазі нормальних та адекватних людей. Чомусь ніхто не згадує не поодинокі випадки онкології у біженців через пережитий стрес, раптовий діабет першого типу та заїкання у дітей. Війна - це страшна трагедія всього народу, і кожен переживає стрес по-різному, з різними наслідками. Війна мала б об’єднати народ, а не роз’єднувати його. Вважаю, що люди повинні завжди залишатися людьми, по будь-яку сторону кордону.
Нажаль, але Ви повністю праві і я з Вами згоден. А уявіть, коли закінчиться війна, то яка "гризня" буде після повернення із за кордону. Я не ясновидячий, але буде розподіл на страджаючих, хто не захотів або не зміг виїхати з різних причин та повернувшихся з війни і тих хто за кордоном "жирував"..........
Нажаль ви не праві, з перших днів допомогаємо чим можемо, але відразу зтикнувся з тим що абсолютна більшість хто приїхав- не біжегці від війни, а охотники за халявою. В приказному тоні требують все і одразу, при цьому відмовляються робити будьщо, основна ціль - сидіти тягарем на шиї платників податків. Якщо вже терпець урвався у тих хто завжди допомагає, то німці вже відкрито ігнорують, а після виборів нові політики будуть виконувати запит виборців. Нажаль нація яка вибирає по-приколу клоуна президентом, і цікавиться тільки халявою - іншого не заслугує.
@@katetrofymishyna9533 згідна з вами. Об'єднатися і допомагати один одному. От тільки це виглядає так- одні працюють, а інші сидять їм на шиї і ще й вимоги ставлять.
Дякую автору!Тема дуже важлива.Працював на німецьку фірму в Україні,приїхав сюди і вони відмовили на них тут працювати,причому не одна інженерна фірма .Мовні курси довгі і супереч нас ніхто тут не хоче інженерів брати на роботу.Тільки прислужниками . Потрібно разом з усіми бюрократичними штуками10 років пройти дорогу ,Мовні курси,отримати диплом інженера а потім можливо Німецька фірма розгляне тебе..😮І кажуть ім невистачає спеціалістів
Ви тут ТИМЧАСОВО. Тому і не хочуть розглядати на такі посади. Одна справа - десь на конвеєрі, зовсім інша - інженер. Навіщо їм з вами та з вашим дозволом на проживання, вибачте, колупатись?
@@ybond так нехай дають нормальну роботу,а не конвеєр і якщо бояться,що ми в будь-який момент втечемо,хай дають нормальну підходящу вакансію з гарантією того що потім без проблем та різних тяганин перейти на робочий внж,причому з будь-якою професією,тоді люди будуть охоче йти на роботу, звичайно не прибирання
@@veranekryach2913 Ніхто не зобов'язаний вам нічого давати. І допомоги, власне, теж. Видно ще буде, який уряд до влади прийде і які рішення прийме. А щодо роботи - самі шукайте.
Дякую за цікавий ефір на чудовій українській! Працевлаштуваня українців на підсобні роботи ніяк не сприятиме підвищенню економічного зростання Німеччини. Небажання приймати у супільство іноземців, численні бюрократичні препони, невизначеність... На очах випадок- людина двічи працевлаштувалася. Перший раз не дали договір, але все кпзади, що він є, працюйте, хазяїн просто зайнятий, не може зараз передати на підписання. В ітозі зняли всі зароблені гроші. Іншим разом зарплатню сплатили аж через 4 місяці. Вже півроку людина ходе до ДЦ- пояснює і пояснює, що вже не працює, а гроші від ДЦ зменшили.
На днях я отримав вперше позитивний відгук. що готові мене взяти. я айті фахівець з досвідом. б2 отримав у травні 24-го. з тих пір 6 місяців пошуків. до двох сотень відгуків на вакансію. і лише два десятки запрошень на інтервью з відмовою в результаті. але цю стіну можна пробити. дякую Вам, Олеже, за відео. всім успіхів в пошуках
@@andrewdeutsch5505 раджу починати вже зараз. мені здалося, що на початку року в них сезон найму більш активний. я рік тому так само як і ви, чекав на закінчення курсу. зараз думаю, що не треба було чекати. я розробник
@@andrewdeutsch5505 гарна ідея викласти резюме і розмовляти з усіма эйчарами, що до вас стукають. дуже страшно спочатку, Але пізніше розглядав їх лише як тренування у розмовній німецькій) а цих самозайнятих ейчарів тут сотні
70 відправлених заявок і півроку пошуку роботи, було багато відмов І нарешті знайшла роботу маркетологом Німецька В2 В 2022 році приїхала в Німеччину з двома дітьми 4 та 7 років. Все можливо
Як колега колезі, мої щирі вітання! В маркетинг наших беруть дуже неохоче. Я також доволі довго шукав роботу… Але як ви написали - Все можливо. Удачі вам.
@@NataliiaChepor, Швейцария поделена на 4 " языковых" региона в то время, как Украина унитарное государство. Почему бы вам не привести пример России, где один государственный язык русский - национальность, у которой даже нет ни своей республики, ни края, ни округа в то время, как есть Якутия, Бурятия,.., но государственный один язык и он - русский....
Це питання не визначеності і є найбільшою трагедію для українців, що виїхали із самого початку. Ми єдині з усіх біженців, що мають статус ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ. Ну поставте сете на місце роботодавця. Таку людину можна на нормальну кваліфіковану роботу тільки з жалощів взяти, чи якщо керівник розділяє позицію України в війні і хоче просто підтримати… які обʼєктивно щє причини? Незнання нормальне мови, роки інтеграції попереду, і закінчення параграфу через рік з розмитими перспективами взагалі залишитися? От і залишається робота не кваліфікована. І тут вже думає сам робітник: так в мене ж менше чим через рік захист скінчиться… я дома був юрист, тут пропонують грузчика. Ну ок, піду зірву спину, повернусь в Україну де не має страхової медицини, віддам останні штани щоб спину вилікувати. Ну це утровано я написала, але невже не зрозуміло законодавцям, що люди це люди, біженці вони чи ні. і вони намагаються будувати плани перш за все для себе, для своєї родини, дітей що треба становити на ноги. Чи вірно я розумію: навіть якщо юрист пішов мити підлогу, він все одно не може залишитися, бо він буде працювати не за спеціальністю, а грошей йому на своє утримання(зважаючи за які ціни українцям здали житло, навіть комната в так званому WG), ймовірно не вистачить. Тож треба не в Джоб Турбо вкладати, а в поліпшення правових умов для працюючих.
Так вся проблема для нас в ТИМЧАСОВОСТІ. Коли ми тільки приїхали нас лякали азюлеме: "паспорта здасте на батьківщину ніколи не повернетеся... - пишіть на 24 параграф" Тоді ніхто до толку не міг пояснити крім отих жахалок які наслідки... Але і ми не збиралися тут на довго залишатися. Нажаль, не так сталося як гадалося... Але ж і німці, правди ніде діти, гадали, що ми мало освічені і не кваліфіковані. От і думали, що заткнуть нами усі прогалини.
@@ВікторіяСластінне погоджуся тут. Багато фірм пропонує спочатку контракт на рік або два. А міграційній службі потрібний контракт для продовження титулу перебування. Я приїхала в Німеччину за робочим контрактом на 1 рік, потім подоажили
З дипломом юриста в Німеччині ви всерівно не зможете працювати. В Німеччині інші закони, треба перевчитися в Німеччині знову і отримати німецький диплом .
Дякую за компетентну інформацію. Я особисто вже вчу мову 2 рік, курс с1 проходжу. Диплом підтверджений (процес зайняв 10 місяців). Поки що працювала лише на міні-джоб. Надіюсь скоро знайти роботу на повний день. Маю багато знайомих які з 2022 року працюють без всяких курсів, на низькокваліфікованих роботах, але задоволені. Також маю знайомих молодих жінок з дітьми дошкільного віку, і вони на жаль не можуть піти працювати , бо постійно які проблеми з садочком . Якщо вчителька захворіла , то група закрита . Заміни немає. В таких ситуаціях справді не просто.
Все «тёплые» места заняты и не станут доступны. И на смену приходят молодые, которые с детского садика в Германии. А наши люди, к сожалению, последнее звено в пищевой цепи. Во всех коллективах страшнейший моббинг как от немцев, так и от выходцев из Восточной Европы, кто имеет европейское гражданство.
В мене важке минулє,-я не маю грошей та вищої освіти,-в мене не має заощаджень та великого здоров'я! АЛЕ Я говорю німецькою та допомагаю переводом в хаймі,-вчусь на мовних курсах.І багато німців з якіми я спілкуюсь пропонують мені допомогти з пошуком роботи.У Німеччині я 2 роки! З німецькою мені дуже допоміг мій наречений я з ним вже 7 місяців. Хай Господь поможе нашим жінкам влаштувати життя ❤' Мені 42
@@Nina-oj5lm работаю с первого дня приезда ,не дня не сидела на всех этих плюшках,работаю такая ,что там за трёп не платят ,в ещё и штрафуют ...так что совет у вас так себе...добра Вам
@@NataAspidova Если Вы будете каждый день 15 мин. учить Грамматику год-два и немножко потом что-то читать, то через 6 лет будете свободно говорить на ломаном немецком и без герм. жениха. Я серьёзно!
Не забувайте також що в Німеччині криза політична й економічна і це також впливає на працевлаштування людей. В багатьох німецьких фірмах іде скорочення персоналу Треба бути реалістами.
Без ВІТАМІНУ Б, роботу по спеціальності дуже тяжко знайти навіть з гарною німецькою, професією та стажем роботи. Перевірено на собі, тут це ще більш розповсюдження чим в Україні.
Мені в липні 2024 відмовили із-за того що тільки до березня 2025 був тітель. Не кажучи вже про його нервозність коли він побачив що він ВЖЕ прострочений був на тот момент. Ось так. Погодилися взяти але при оформленні відмовили.
Если компания большая, то все резюме, прежде если их прочитает живой человек, проходят автоматическую проверку через компьютер и больше половины отсеивается на предварительном этапе. Поэтому, если вакансия сильно заинтересовала, то надо под эту вакансию переделывать резюме и включать ключевые слова из требований работы, но которые реально вам соответствуют, так как немцы не любят вранья.
Ну в Данії інша стратегія, відсутність мови не є причиною відмови від роботи... Тому там відправляють на роботу з першого дня, і одночасно вимагають вивчення мови... Але навіть так, лише десь 40% працевлаштована... Причин багато, перша це український снобізм, "я на таких роботах працювати не буду, бо в Україні я була...", друга більшість з новоприбулих це жінки з дітьми, а нізкокваліфіковані роботи розраховують на працівників поза роботою дітячих установ по вечорам і вихідним...
Я працюю по спеціальності аудитором фінансової звітності у великій четвірці. Це моя перша робота в житті де мене настільки цінують, дають відповідальність і з усіма колегами у мене максимально дружні стосунки. Мені не дуже подобається Німеччина, але атмосфера на роботі набагато краща, ніж в Україні
Дякую за Вашу роботу. Коментар. На мовних курсах немає поділу слухачів за фахом. Нарімер, навіщо мені лікареві знати, як називаються полиці на скаді або як називається праска для волосся. Мені потрібно близько 50 пропозицій, щоб з'ясувати основні скарги, їх особливості та терміни виникнення. Повірте мені. Я працював в арабській країні і через місяць вів прийом і оперував. Складається враження, що Німеччині необхідно влаштувати нас на спеціальності середньоспеціальної освіти, а то й нижче. І багато наших співвітчизників через безвихідь будуть змушені з цим погодитися.
@@nomadenuit Добрий день! Що стосується мовних курсів Beruf, то для лікарів є окремий мовний курс в для молодшого мед.персоналу теж. Але їх треба самим шукати, доводити тому хто оплачує необхідність для вас. І в маленьких містечках вони взагалі можуть бути он-лайн з іншого міста.
А самому додатково навчитися того, що вам треба? Я приїхала в 1989 році без знання мови, немала ніякої допомоги, окрім пакетів з їдою, ніяких курсів, пішла працювати в Altenheim, виховувала 5-річну дитину і через 2 роки розмовляла, писала і чистила вільно. Ще через 3 роки підтвердила свій лікарський диплом. Сидять і вчіться, а не очікуйте, що вам все подадуть на тарілочці. Для вас і так багато роблять.
вам помогают, а вам всё не так... Мы когда приехали и сами всё учили, работали и учили язык без бюргергельдов и остальных плюшек. Обложись книжками и учи то что тебе нужно! Немецкий не сложнее арабского
Абсолютно точно описали проблеми. Німці в шоці що Українці (ті що хочуть працювати) не тупі як араби і це ще одна з причин. Вони тупо бояться нас. Бо ініціативні, а в Німеччині ініціатива карається. І я повністю підтримаю Вашу тезу про "тимчасовість". Німець не може брати на роботу того, хто завтра має їхати за його терміном дозволу проживання. А те що людина може перейти на робочу візу (їх декілька) Німець не розуміє. То така велика проблема що капець. я багато позицій гарних так втратив.
@Maria-dj5it ви маєте на увазі тих Українців, зо погано себе ведуть? Так то є ганебно. Разом з тим наші люди нікого в газових камерах не вбивають, тому німці можуть і пережити це.
"Не такие тупые как арабы" - это расистское, националистическое и крайне нетолерантное высказывание. И очень-очень высокомерное. В Европе так не принято.
Я диплом подтвердил, но также требуются немецкие водительские права и экзамен dguv v3 который стоит не мало денег. По этому работаю на низко квалифицированной работе. Иногда очень нудно от монотонной скучной работы. Но я уверен что скоро всё наладится 😊
@@T1MM22 да, специалист по строительству и реконструкции трансформаторных электроподстанций 110кВ. Но для такой работы нужно очень много разговаривать. Уровня языка не хватает
@Der_Elektrik я работал раньше в ДТЕК в проектно-техническом отделе, в Германии с 23го года, б1 сразу сдал а на Б2 только сейчас дали возможность учиться. Не могу найти работу в этой сфере, и не уверен что после Б2 смогу. Пошел на работу в Диакони..
Але це не причина з точки зору роботодавця і ВНЖ. За наявності працювати і договору - перехід на робочий ВНЖ відбувається швидко і на місці. Це самі люди по п.24 НЕ приймають для себе рішення ні їхати, ні залишатися, ні навіть хоча б просто не сидіти на попі рівно понад рік і тд.
@helenna_me серйозно? Ви можете отак за всіх розписатися? У мене є власний досвід три роки. І я розумію три головні причини, чому мене не беруть . Один навіть прямо заявив:"якщо ти поїдеш, що я буду робити". Тож є теорія, а є реальність. Не узагальнюйте. Бо це каже лише про вашу необізнаність у цьому питанні.
@ИраИра-э7з не говорите за всех. Условия рабочих ВНЖ и так сильно понизили перед 22ым. Кто за первые годы п.24 сам не тянул время, а сразу действительно учился и начинал с работ хоть немного попроще, тот сейчас уже на другие контракты перешёл и тд и будет. Это совершенно стандартный путь. Очень многие же ходят телом на курсы не включаясь, им уже третий раз по 3 балла на тесты В1 не хватает и они все думают, что завтра уедут, поэтому не стараются и уже почти полный третий год сидят и чего-то ждут, пока время жизни идёт.
Причина одна они не хотят брать иза языка. Посещал курсы 6 месяцев два месяца ищю работу пишу куда только можно и садовником , и строителем , потому как курсы больше одного раза не дают и я должен работать и я с этим согласен. Дипломы свои подтвердить сейчас это долгий процесс да и смысла нет пока нет необходимого уровня языка. Отправил много писем работодателям ответили двое , и то сказали что пришлют письмо и по итогу не письма не звонков .
Ввічливо нагадайте їм про себе. Усі кого я знаю, знайшли роботу після більше 100 розісланих резюме (я теж). Подайтесь на вакансію Poststelle - в багатьох великих компаніях потрібні люди, які обробляють надіслану пошту і розвозять її по тім по кабінетам. Для жінок вона трохи важка, бо треба піднімати коробки до 20 кг, але для чоловіків простіша
Никакие курсы Вас языку не научат, если у Вас самих не будет мотивации учить язык дома. И не по полчаса, а 3-4 часа минимум каждый день. Проверено на своем опыте сначала, когда учил английский язык, а сейчвс - немецкий. Если учить язык Вам не интересно и Вы не получаете кайф от его изучения, то Вы его никогда на нормальном уровне не выучите. Сейчас бесплатных ресурсов в интернете очень много и я еще раз повторюсь, что для этого нужна прежде всего мотивация.
За 3-5 лет нельзя выучить язык, Немецкий язык очень сложный если вы не скрытый полиглот. Эта цифра взята не с неба а с практики других мигрантов которые прожили больше 15 лет в Deutschland.т@@ОлегТовкач-э3е
Аналогично. Отработал 7 месяцев рабочим на станке (учеником - помощником) в цеху в три смены. Сократили. Говорят, что ты большой молодец, но заказы упали и клиенты сократились. Сейчас буду проситься в охранную фирму.
@Vadym-e6v Ти не уявляєш який це треш,я теж красень принаймні ,так кажуть і ляйтори і ментор і усі інші,але за цей час на 2 € підняли зарплатню,дуже милі та щирі люди!!!
Ви не маєте Ausweis! Вам дали Aufenthaltstitel це різні речі. Якщо ви за більше ніж два роки не змогли вивчити одне слово, то про яку роботу може іти мова?
@@NataAspidovaВрачи і інженери - універсальні добре оплачувані професії і можна працювати знаючі добре англійську. Звісно юристи, фінансисти і економісти теж, але без німецької С1-С2 працевлаштування неможливо.
Справа в тому що в Німеччині таке правило спочатку німців працевлаштувати потім люди з ЕС а потім біженці яким дають дозвіл на працю також німці не признають вивченні професії в Україні . Якщо ви належити жо ІТ спеціалістів то буде легче знайти працю але треба хоча б знати англійський . І по правді з України не так багато високо кваліфікованих з німецького погляду . Я зустрічав багато людей які розповідають що їхні професії не признають а також водійські права. Сам живу в Німеччині 35 років і проходив всі кола німецької бюрократії.
Ви напевно користуєтеся інфо двадцятирічної давності, давно це правило відмінено, мінімум років 5 назад введи новий закон. Маса в'єтнамців та бразильянців отримують згоду на роботу на будовах та в домах пристарілих, потім подають на візу з робочим контрактом у своїй країні
@tanyas.3591 буквально зустрічав біженців з України на тому тижні і вони всі говорять що їх диплом не признають . В альтехайми набирають людей з Азії тому що німці на цю роботу не спішать а в основному на цю професію вчаться від 2,5 до 3 років . Азіати чи люди другої національності працюють в більшості помічниками.
Саме так, в мене під домом відкривалося кафе ,ім швидко потрібні були люди, понабирали і німців, і людей з ЕС, також була я українка і один сирієць. Так от, як справи пішли , мене і сирійця звільнили, мотивуючи тим, що ми нічого не розуміємо, хоча , я маю В1 і там багато не треба нічого розуміти, я була на нарізці, тобто вранці треба було нарізати сири, ковбаси, овочі. Тупа дискримінація..
Чудове відео і повною мірою об'єктивний аналіз ситуації. Я особисто подався на декілька вакансій в місцевому так би мовити виконкомі районної ради та міста, і отримував відмови незважаючи на те що по суті функції як і описав пан Олег є здебільшого "технічними" і не потребують володіння мовою на рівні законотворця.
Мой муж работал в Украине, он из Азии. Мент забрал его маленький бизнес, потому что ему приглянулось место. Муж плюнул на всё и уехал в Европу А потом и нас забрал. Как- то так
Найважливіша причина низького рівня працевлаштування це насамперед небажання українців працювати на роботах які пропонує Jobcenter. Соціальні виплати дозволяють відносно комфортно жити і без роботи. Друга причина це сіре працевлаштування: багато працюють в сіру, зарплату отримують на руки і соціалку при цьому зберігають. А говорити про параграф як самий важливий критерій це смішно, тому що той хто працює чесно і має трудовий договір без проблем змінює свій параграф на робочий і може залишатися в Німеччині без терміново.
Українці самі можуть шукати роботу по смаку. Як це робили в Україні,як виявилось в Україні теж мало хто стояв в центрі зайнятості,бо там пропонують роботу не ту яка подобається
Дякую за відео. Моя донь вже три з хвостиком місяці шукає роботу після мовних курсів. І жодного відклику! Нас вже бере відчай, бо вже хочеться працювати, знудилися від безробіття.
Головною перешкодою працевлаштування є висока фінансова підтримка. Якщо людина знаходить першу роботу з мінімальною оплатою, її дохід у підсумку виявляється меншим, ніж ця підтримка, і це демотивує людей. У Польщі такого немає, і рівень працевлаштування там більш ніж у 2 рази вищий.
Оце сама головна причина! Навіщо працювати як шо й так дадуть. І багато хто якраз по цю халяву і приїхав. А ще великої думки про себе, що їм робота не по кваліфікації. А ви знаєте що роботу по спеціальності і самим німцям не легко знайти. І вони в відміну від українців тут в своїй державі нічого за дарма не отримують.
Через некваліфіковану роботу не можливо на даний момент залишитись у Німеччині. Тому працюй, не працюй - ВНЖ після 24 параграфу не отримаєш без кваліфікації(
Мої колеги працюють в Польщі вже 3 роки... я вчила мову, але хоча на великий попит на фах робить свою справу бюрократію...Дуже багато сил забирає пошук роботи, це робота кожного дня і підготовка до співбесід. Але на підприємства, де вже працюють українці, беруть дуже охоче, бо мають позитивний досвід.
@@Augustin-bt4ztНіхто нічого не видаляє, якщо ти не вмієш спілкуватися то ютубі таких автоматично видаляє, ти видно узький, з Узії, вас видно з далеку, не цивілізовані!
Очень информативный выпуск. Также много нужной информации. Согласна, что немцы должны уже сейчас побеспокоиться, чтобы пустить на свой рынок труда украинцев. Но только они уже видели как наши работают. И их это пугает. Потому что украинцы работают не только качественно , но и очень активно. И об этом они тоже задумываються.
Вітаю. Вважаю, що проблема з недостатньою кількістю кадрів в Німеччині, надумана і не має нічого спільного з дійсністю. Тут багато молоді, у дитячих садках та школах не вистачає місця, друге питання чим ця молодь збирається займатися у майбутньому? Також, Німецька економіка не зростає два роки поспіль, а попереду теж не легкі часи дорогих енергоносіїв, до ціни яких Німеччина не готувалася.
З серпня 2022 року знаходжуся у Німеччині. 50 років. З великими труднощами отримала право вивчати німецьку мову на рівні В2. Мова дається складно, але я вперта)) диплом підтвердила умовно, на розгляд роботодавця. Маю міні-джоб та волонтерську діяльність у BUFDI. Маю безстроковий договір. Взагалі не маю повноцінних вихідних вже півтора року 😅. Є відчуття виснаження, але маю надію залишитись тут попри все. Бо моє місто окуповане, а безхатьком у своїй країні бути не хочу.
Спасибо большое за информацию! Но в воздухе повис вопрос, что же нам нужно делать? Идти на не первую квалифицированную работу, или ждать у моря погоды?
Про садики это точно. Год мы искали место. Три месяца ждали начала учебного года. Потом месяц ходили в сад с ребенком -период привыкания. Потом в саду около месяца не было персонала достаточно и ребенок оставался дома так как мы не работающие ещё родители а курсы не приоритет для посещения детского сада. ....
Основная причина того почему процент трудоустроенных украинцев это естественно языковой барьер. Второй причиной я бы назвал то, что в Германии очень щепитильно относятся к специалистам, это не так как на нашей Родине, где ты и сварщик и плотник или имеешь ещё какую нибудь специальность, здесь приоритет - знания, умения и опыт. Третья причина, это трудность при трудоустройстве женщин с детьми до 12 лет. С этим пунктом понятно. Четвёртая причина- нежелание работать не по своей квалификации. Как же, я инженер,значит и в Германии хочу быть инженером! А то , что немецкого/ английского нет, человек об этом не думает, передвигаться не хочет, да и хлопотно это дело. Ну и последняя причина, самая неприятная - " А нафига я буду работать, когда всё оплачено и я ещё по-чёрному имею?" Таких людей довольно много... Есть ещё целый ряд причин как инвалидность,пожилой возраст и далее.
У Німеччині працює близько 1,5 мільйона поляків, і вони без проблем знаходять роботу на простих, спеціалістів чи керівних посадах, а їхні заробітки статистично перевищують середній німецький рівень. Тобто мова тут не найбільша проблема. Поляки також мають багато власних компаній у Німеччині і в них самих працює багато людей. Поляки, як і українці та всі іноземці, також повинні вивчати німецьку мову, щоб працювати в Німеччині. Але тоді вони не мають проблем з працевлаштуванням, головним чином тому, що в ЄС єдиний ринок праці і немає бюрократичних перепон. На мій погляд, проблема українців полягає в тому, що з бюрократичного боку їх важко працевлаштувати, тому що вони не з ЄС, і вони є більшою ціною для роботодавців через ці «паперові» проблеми, які в Німеччині є свого роду бюрократичне та фінансове пекло... Українські дипломи також є проблемою, оскільки в країнах ЄС до них ставляться як до ненадійних (через корупцію в українських університетах, на відміну від дипломів країн ЄС).
Наявність диплому нікого не цікавить, якщо ти не можеш говорити і нічого не вмієш. Якщо ж ти медик вчений чи фізик, чи айтішник з великим досвідом, то вистачить і англійської.
Статус перебування до 03/2026 у Німеччині не є причиною відмоаою в роботі. Особливо молоді працівники змінюють роботу кожні два-три роки, гарантії, що хтось залишиться в організації до пенсії взагалі не існує
Мені особисто два працедавця написали що шукають довгострокового працівника. Один вже збирався на співбесіду покликати, але після уточнення питання скільки я планую тут перебувати, відмовив. Так що це таки заважає, і дуже😢
Я вам скажу как мне ответил од н работодатель крупной довольно фирмы в саксене. - Мы сейчас возьмём его на работу, вложимся в него, обучим, а он через полгода развернётся и уедет в Украину. Лучше я найду немца,чем рисковать ауслендерами. А на мелкие работы охотно берут ауслендеров! А людям с профессиональным опытом немного сложнее
Насправді все набагато простіше. Українцям важко працевлаштуватись в Німеччині не через мову або визнання кваліфікації. А просто тому, що вони не німці. Зрозумійте, будь ласка, та приміть як даність - німці беруть на роботу лише німців. Звістно, пуцати чи пфлеге, то без проблем, нізькокваліфіковані працівники завжди потрібні. А ось кваліфікована праця, то для титульної нації. Повірте 11-річному досвіду життя в Німеччині.
Я інженер-електрик, підтвердив диплом, пройшов інтеграційний курс, отримав В1. Написав лише одну заявку на роботу, просив практику для підвищення рівня німецької мови, через неділю зі мною провели 2 телефонні розмови і сказали, що давай здавай В2 і зразу виходь на зв'язок. Тобто для висококваліфікованої роботи я повинен знати мову. І це правильна позиція роботодавців. Так, при прийомі на роботу перевага буде у німців, але висококваліфікованих німців на існуючі вакансії не хватає. Тому, у кожного, хто шукає і не здається завжди є шанс!
Это естественно, что немцы больше доверяют своим. Не стоит личный опыт возводить в аксиому. Большинство моих знакомых из Украины нашли высококвалифицированную работу в Германии в медицине, школьном образовании и IT.
Для пфлеге потрібен Аусбілдунг 2 або 3 роки. Ми можемо претендувати тільки на помічників пфлеге. Але і для цього потрібна німецька В1 і 4-місячні курси з догляду за пацієнтами.
В цілому - так. Я б хотів трохи скорегувати. 1. Якщо німця немає, можуть розглядати не-німців, хто виріс в Німеччині. Або хоча б вчився тут в Університеті і має німецьку близьку до носіїв. 2. Для складних професій (як правило інженерних або наукових) роблять винятки, хоч і не охоче.
@@ОлегТовкач-э3е який ти молодець, мамина черешня, ось би усім так як тобі. Один думає якщо в нього так склалось то в інших також так має бути, а якщо ні то вони лузери та лежибоки, авжеж.
Треба ще добавати основне це небажання німців брати українців з дипломомами на більш менш роботи так як по-перше це місце готовилось для німця якому теж треба робота,а по друге чого доброго цей українець може ще виявитись розумнішим за тогож самого Ганса і що тоді???)))Так що мити туалети а потім коли на фронті скінчаться силяни по дзвінку назад на Батьківщину.В окоп.Бо Ганс не піде)
Повністю згоден! Шкода що росіяни такі, а могли б об'єднатися і всипати німцям ще раз🔥🔥Ну відчувається в них якась зверхність до інших націй, вони мало получили у 44-45-хх
Уркаінціа викидають на вулицю, як непотріб. Лишають без роботи, без житла. І говорити про демократію, про права- це не про Німеччину. Украінці хочуть працювати, але роботодавці та посредники роблять все, щоб украінці залишали Німеччину, повертались додому, або сиділи на виплатах. Роботодавці не виплачують повністю заробітню платню. Звертатись до суду -це марна справа.
Для мене особисто є декілька проблем. Мова досить важка, вчусь на В2, досі нормально не можу говорити, практики дуже мало!Розумію не погано, говорити складно!В Німеччині одна з донькою, 1 клас, теоретично проблеми це не повинно становити, практично це ускладнюю пошук, бо привʼязана по часу!Маленьке містечко, роботи не багато, багато поляків, які мають пріоритет, бо не поїдуть додому по закінчення війни!Ну і освіта, я юрист, маю сертифікат масажиста, хотіла б працювати більш менш в знайомих мені напрямках!Навесні закінчу курс, буду активно шукати роботу, зараз також дивлюсь часто вакансії, склала гарне резюме, але якби вміти гарно спілкуватися, думаю я б знайшла тут себе! Дякую Німеччині за підтримку нас тут!
Наївна))) ти ще навіть не шукала роботи і не пробувала)))) Дарма лише мову вчила, а я вивчив англійську знаходячись в Німеччині і тепер можу в будь-якій країні себе реалізувати а твоя німецька нікому за територією Німеччини не потрібна!
Німеччина дуже зарегульована парадоксальними законами , плюс бюрократія , плюс фірми лейки ,які наймають на тиждень ,потім ти знову шукаєш роботу . Коротше усе дуже важко ,довго і усім байдуже , байдуже скільки часу ти будеш добиратися до роботи ,можливо до 6 годин на день . Байдуже , як ти потрапиш на робоче місце у снігопад чи будь які важкі погодні катаклізми ,коли не їздять поїзди ,а по селам не їздть навіть автобуси . Усе якось через ж ...
Німеччина мене дуже сильно здивувала, більше 30 заявок від джобцентра відправив на різні підприємства і десь 6 тільки відгукнулось. І то після співбесіди - відмова. Звісно мова в мене десь на А2, але ж навіть вантажником чи пакувальником навіть не хочуть брати...😢
Ще одна з проблем що усі різні, є інтроверти, є екстраверти, ну не підійде наприклад інтроверту робота з великою кількістю людей, тут потрібно діяти залежно від себе, потрібно своєю дупою ворушити, я сама знайшла собі курси, сама оплатила, сама змінила професію, грошей які дає джобценр, вистачає на навчання , зараз працюю на фрілансі)
Якщо людина буде мати постійний робочий контракт, то буде підстава для зміни параграфу, таким чином виникає перспектива для роботодавця утримувати працівника. Чи я помиляюся?
Шановні українці! Якщо Ви маєте диплом природничої науки ( будь-якої, чи то фізика, чи хімія, чи біологія) хорошого українського университету типу КНУ імені Тараса Шевченка, роботу в Німеччині Ви знайдете завжди, знаючи тільки англійську мову. Просто, на превеликий жаль, в Україні модно вчити або економіку, або юриспруденцію, а такі дипломи мало кого цікавлять за кордоном
Дві причини - маразм і дискримінація. Пропрацював півтора роки надивився багато чого. І це на добрій посаді в лабораторії з вищою освітою. А що там коїться на робітничих посадах, то взагалі мабуть ад.
@nnddii дуже просто, коли в твоїй роботі начальство годинами шукають якусь дрібну срань яка ні на що не впливає, при цьому інші коллеги роблять місяцями такі очевидні косяки що можна просто тупо звільняти, але ж їх нізяя чипати, одне сидить 20 років на посаді друге 15 і у всіх вітамін Б. Коли їм показуєш їх помилки то це нічого, ми всі люди. Але якщо ти десь крапку не поставив, то це прям трагедія в трьох актах. А коли вони вибачте майже пісюни в тих документах малюють, де ні змісту ні логіки немає то хай буде. Проста нікчемна печерна дискримінація. І от спробуй попрацюй в такій атмосфері, де тобі кожен день треба просто вигризати собі якийсь здоровий глузд в тому маразмі. А іще не забувай при цьому бути фройндлих та дойтлих, бо арбайтскліма погіршиться, і якщо ту тупу фальшиву посмішку на лице як вони не натягнеш, то все ти вже штрессіг і бёзе.
@@vvril7 чому ви дивитеся на їх помилки. Пишіть фидбек менеджеру, таким чином покращуйте робочі процеси. Спробуйте щось покращити в своїх обовʼязках та скаліруйте на всю лабораторію. Тількі так вибʼєте собі кращі умови.
З 1,2 млн українських біженців 1/3 діти і 1/3 пенсіонери. Статистику приводять про працездатний рік. На сайті Гете інституту визначені середні строки вивчення мов, українці вчать німецьку до В2 ~ 2,5 роки і навпаки, німці українську до рівня В2 також 2,5 роки. 70% працездатного віку мають вищу освіту. Ті, хто працював в сфері послуг вже рік працюють з рівнем В1.
@@tanyas.3591 але є нюанс.... в Україні брови та нігті роблять з вищою освітою ті, хто на ту вищу освіту пішов бо у нас так прийнято, та мама з татом запихнули вчитися на маркетолога, економіста, менеджера, які в такій кількості Україні нахрін не потрібні, та й рівень освіти там ніякий!!! У мене у самого є близька родичка, яка закінчувала у Миколаєві "міжнародний менеджмент готельного та туристичного бізнесу". Людина повинна була три мови знати та економіку. Вона ПОВНИЙ НУЛЬ, два слова зв'язати англійською навіть не може. Працює продавцем в Україні - ковбасу продає. От вам і вища освіта. Так, таких багато й сюди до Німеччини виїхало. Але ж виїхало й багато інженерів, перекладачів, вчителів, архітекторів і т.п. з десятиліттями досвіду роботи!!!!! І всі вони зараз або сидять без роботи, або змушені працювати на складі або конвейєрі - пакувати печиво.
прямо в точку! Про невизначенність... Вона заважає рободавцю (вони ж люблять передбачуванність!). Вона дуже заважає тим людям, які готові вкладатися по повній..., але не впевнені, що зможуть тут залишится після закінчення 24 параграфу
Шановні! Я відпрацювала у Німеччині 20 років, зараз на пенсії. Хоч і не велика, проте більша, ніж за ту, яку б мала в Україні за 25 років праці вдома. Як в Україні, так і Німеччині я викладала нім. мову. Усі мої дипломи, академічні звання з України визнані. Маю право називатися "доктор". Що заважає людям знайти роботу і утриматись на ній? Вчіться бути німцями: ментальність, культура, побутові звички і правила поведінки. Дослухайтеся до колег. Успіхів краяни!
Оце ви висказались.... Ніби всі українці, що приїхали, мали знання німецької на вашому рівні. Ви самі розумієте, що написали? Всі українці, весь мільйон, викладали в Україні німецьку мову і приїхали зі знанням німецької на рівні вчителя німецької? Ви скільки років вчили мову? Дев'ять місяців? Як можна таке порівнювати? Ви бігли в Німеччину з одною сумкою в руці і дитиною в іншій руці? Я не знаю, як можна мати освіту і писати таке неподобство.
@Nina-oj5lm вы читать умеете? Человек пишет, какой она прекрасный специалист. Доктор. При этом ехала в страну целенаправленно. Скорее всего, имеет немецкие или еврейские корни - а это совсем другой параграф. Работала и на Родине, и в новой стране не на "попроще" работе, а по специальности. Учила язык много лет, спокойно и методически. Знала, куда и зачем едет. Элементарно: взяла с собой в чемодан трусы с носками и не бежала под обстрелами, и не рисковала замёрзнуть в оккупации на улице, и не прикрывала своим телом детей от "градов" - и вообще знала, на что шла. Что из этой истории может пригодиться украинцам, чтобы повторить ее путь? Я очень сомневаюсь, что человек самодостаточен. Потому что она явно самоутверждается за чужой счёт И ни о какой работе "попроще" речь не шла. Она написала, что она доктор и большой молодец. Сравнила несравнимое. Дальше. Поинтересуйтесь процентом людей на работе "попроще", которых обманывают работодатели. "Кидают", проще говоря. Ещё и аргументируют тем, что Германия - правовая страна. Цифры сумасшедшие. Работодатели из разряда дамочки выше. Которые пользуются моментом, чтобы поплясать на костях обиженных.
Спасибо за интересное видео. Живу в Германии 2 года, Б2, трудоустроился в офис как 2 мес. Тяжело с языком в личном общении, общение по телефону это катастрофа. Все таки языковой барьер это очень существенный фактор.
Я не маю украйинських литерив. Ich schreibe dann lieber auf Russisch. Я - еврей из Донецка, в Герм. - 32 г., я - на стороне Украины и помогаю КОНКРЕТНО укр. людям, прежде всего тем, кто В Украине. Да, это - главная причина. Вторая главная причина: в Герм. приехали, в осн., НЕ рабочие мигранты. Есть женщины с малыми детьми, тут ясно. Есть женщ., кот. В Украине, до войны содерж. муж (домохозяйка, нормально). Есть никогда не работали на "неприятной" работе, есть нефункцион. алкоголики... Но, конечно, В БОЛЬШИНСТВЕ - норм. люди, кто сам, кого застав., БУДУТ ТЯНУТЬ ЛЯМКУ. Кто-то найдёт себе блат. ЕСЛИ ОСТАНУТСЯ! В.О.Й.Н.А.! Кто виноват? Россия! Вся? Вся. А Германия? Мн. лет потворствовала. Нехорошо, когда намекают, что украинцы ВСЕ - ленивые.
Спасибо вам.Вы замечательный человек.
@@OlenaShopashnik ❤
Дякую!❤😢
@@Саня-о6з3ц 🤎, але немаэ за що!
100% так, дякую.
Ми с жінкою працювали в Польщі у 2017 - 2018 роках, робили на заводі, на зборі грибів, на овочевих теплицях, на шоколадній фабриці.Робили в містах Слупськ, Торунь, Валбжих, Кам'яна Гура. З працевлаштуванням не було ніяких проблем, знаходили місце праці за 2 -3 доби і ніхто і ніколи не питав, чи розумієш ти польську мову! А мені на той час було вже 70 років ! І добре працювали і заробили грошей. А зараз мої знайомі в Німеччині закінчили мовні курси курси і більше року не можуть працевлаштуватись ! А їм по 40 - 45 років ! На мій погляд, а я живу в Німеччині більше 2 років, головна проблема полягає в супер бюрократії цієї держави !
Вибачте, але польску мову можна зрозуміти, плюс ментально ми і поляки схожі. З Німеччиною інша історія.
На деяких вакансіях,той рівень який Німеччина вимагає і не потрібен.Раніше С1 мали мати медики і юристи,а зараз майже всі
Ви офіційно працювали чи по чорному?
Давай про бюрократия в Украине ещё пообщаемся. В Германии для работы надо кроме языка ещё и профессию иметь. При чем тут бюрократия????
За чей счёт ты в Германии 2 года?
Олег, дякую за вашу працю! Рівень - космос! Чудова українська
зверніть, будь ласка, увагу на вираз "річ іде". це некоректний переклад з російської - речь идёт о... мова йде про... йдеться про...)
У нього явно перша російська була. Багато кальки і помилки рівня середніх класів.
(Якщо що, то я - не мовний патріот, просто знаю обидві дуже добре з дитинства і надалі веду свої соцмережі російською, а не перевзувалася для показухи)
@@maxseveroff4568а порівняльний ступінь через "саме краще", якого не існує в українській?))
Ну і так, дрібні "оговорочки по Фрейду" :)
Та навіть перше ж.слово в описі (і десь там у відео теж, здається, було): "накінець маємо..." - просто калька з російської. Слово існує, але така побудова речення не органічна. "Нарешті" і т.п.
@@helenna_me до чого тут "перевзувалася для показухи". Чоловік, здається, з Харкова. Як і я (з Дніпра), розмовляв все життя російською. Наразі, більше не хочеться мати нічого спільно з російською культурою. Розмовляємо українською. От пишу вам і думаю, а чи не зробив я якусь помилку, чи не вжив якусь кальку? Бо хейту серед українців вистачає
@maxseveroff4568 я тоже с Днепра и украинский у меня тоже на олимпиадном уровне с детства. И у партнера моего, и тд.
Ну не "космос" у него, не космос.
Вот эта эмоциональная мотивация - и есть переобувание.
Коментарі просто шокують. Тільки українська нація може так паплюжити один одного. На кшталт: якщо мені було погано, то хай іншим буде ще гірше. Замість підтримки - лише злість і заздрість. Інші нації створюють спілки підтримки й завжди намагаються підтримати своїх співвітчизників, а от українці постійно гризуться між собою. Ну, приїхав хтось раніше з різних причин, було важко, подолали труднощі, так порадій, що тим, хто втік від війни і пережив такі страхи, трохи легше. Порадь, як бути, а не плюйся ядом. Нікому ще не стало краще від того, що іншому погано, маю на увазі нормальних та адекватних людей. Чомусь ніхто не згадує не поодинокі випадки онкології у біженців через пережитий стрес, раптовий діабет першого типу та заїкання у дітей. Війна - це страшна трагедія всього народу, і кожен переживає стрес по-різному, з різними наслідками. Війна мала б об’єднати народ, а не роз’єднувати його. Вважаю, що люди повинні завжди залишатися людьми, по будь-яку сторону кордону.
Нажаль, але Ви повністю праві і я з Вами згоден. А уявіть, коли закінчиться війна, то яка "гризня" буде після повернення із за кордону. Я не ясновидячий, але буде розподіл на страджаючих, хто не захотів або не зміг виїхати з різних причин та повернувшихся з війни і тих хто за кордоном "жирував"..........
Нажаль ви не праві, з перших днів допомогаємо чим можемо, але відразу зтикнувся з тим що абсолютна більшість хто приїхав- не біжегці від війни, а охотники за халявою. В приказному тоні требують все і одразу, при цьому відмовляються робити будьщо, основна ціль - сидіти тягарем на шиї платників податків. Якщо вже терпець урвався у тих хто завжди допомагає, то німці вже відкрито ігнорують, а після виборів нові політики будуть виконувати запит виборців. Нажаль нація яка вибирає по-приколу клоуна президентом, і цікавиться тільки халявою - іншого не заслугує.
@@katetrofymishyna9533 згідна з вами. Об'єднатися і допомагати один одному. От тільки це виглядає так- одні працюють, а інші сидять їм на шиї і ще й вимоги ставлять.
Нажаль це так. Є допомагають один одному багато, але більше всего у чатах бачу сварки по любому правду 😢
@@user-npro5678 Нація як раз проголосувала не по приколу, а проти Порошенка-олігарха. А Ви вважаєте, що було б по інакшому, як би Порошенко вибрали?
Дякую автору!Тема дуже важлива.Працював на німецьку фірму в Україні,приїхав сюди і вони відмовили на них тут працювати,причому не одна інженерна фірма .Мовні курси довгі і супереч нас ніхто тут не хоче інженерів брати на роботу.Тільки прислужниками .
Потрібно разом з усіми бюрократичними штуками10 років пройти дорогу ,Мовні курси,отримати диплом інженера а потім можливо Німецька фірма розгляне тебе..😮І кажуть ім невистачає спеціалістів
Ви тут ТИМЧАСОВО. Тому і не хочуть розглядати на такі посади. Одна справа - десь на конвеєрі, зовсім інша - інженер. Навіщо їм з вами та з вашим дозволом на проживання, вибачте, колупатись?
@@ybondЯкщо,,тимчасово" то якого хріна заставляють вчити свою мову??? Яка ніде в світі не потрібна
@@Sasha-r6lТак езжайте в англоязычную страну, не мучайтесь с немецким.
@@ybond так нехай дають нормальну роботу,а не конвеєр і якщо бояться,що ми в будь-який момент втечемо,хай дають нормальну підходящу вакансію з гарантією того що потім без проблем та різних тяганин перейти на робочий внж,причому з будь-якою професією,тоді люди будуть охоче йти на роботу, звичайно не прибирання
@@veranekryach2913 Ніхто не зобов'язаний вам нічого давати. І допомоги, власне, теж. Видно ще буде, який уряд до влади прийде і які рішення прийме. А щодо роботи - самі шукайте.
Дякую за вашу роботу по інформуванню українців.
Дякую за цікавий ефір на чудовій українській!
Працевлаштуваня українців на підсобні роботи ніяк не сприятиме підвищенню економічного зростання Німеччини. Небажання приймати у супільство іноземців, численні бюрократичні препони, невизначеність...
На очах випадок- людина двічи працевлаштувалася. Перший раз не дали договір, але все кпзади, що він є, працюйте, хазяїн просто зайнятий, не може зараз передати на підписання. В ітозі зняли всі зароблені гроші. Іншим разом зарплатню сплатили аж через 4 місяці. Вже півроку людина ходе до ДЦ- пояснює і пояснює, що вже не працює, а гроші від ДЦ зменшили.
чудовою українською мовою:)
На днях я отримав вперше позитивний відгук. що готові мене взяти. я айті фахівець з досвідом. б2 отримав у травні 24-го. з тих пір 6 місяців пошуків. до двох сотень відгуків на вакансію. і лише два десятки запрошень на інтервью з відмовою в результаті. але цю стіну можна пробити. дякую Вам, Олеже, за відео. всім успіхів в пошуках
Місцеві теж не одразу знаходять
Яка у Вас спеціалізація? Теж планую навесні активно шукати місце праці після закінчення курсу. Диплом інформатика вже підтвердили.
@@andrewdeutsch5505 раджу починати вже зараз. мені здалося, що на початку року в них сезон найму більш активний. я рік тому так само як і ви, чекав на закінчення курсу. зараз думаю, що не треба було чекати. я розробник
@@andrewdeutsch5505 гарна ідея викласти резюме і розмовляти з усіма эйчарами, що до вас стукають. дуже страшно спочатку, Але пізніше розглядав їх лише як тренування у розмовній німецькій) а цих самозайнятих ейчарів тут сотні
Скажіть будь-ласка який уВас напрямок в ІТ?
70 відправлених заявок і півроку пошуку роботи, було багато відмов
І нарешті знайшла роботу маркетологом
Німецька В2
В 2022 році приїхала в Німеччину з двома дітьми 4 та 7 років.
Все можливо
Як колега колезі, мої щирі вітання! В маркетинг наших беруть дуже неохоче. Я також доволі довго шукав роботу… Але як ви написали - Все можливо. Удачі вам.
Respekt👍
Олеже, дякую за відео! Ви дуже добре розмовляєте українською, приємно слухати. Я ваш давній підписник, та земляк.
В Швейцарии 4 официальных мов и все дружно живут и не ткнут носом других , в отличие от Вас !
задрали уже со своей мовой!
@@NataliiaChepor,
Швейцария поделена на 4 " языковых" региона в то время, как Украина унитарное государство.
Почему бы вам не привести пример России, где один государственный язык русский - национальность, у которой даже нет ни своей республики, ни края, ни округа в то время, как есть Якутия, Бурятия,.., но государственный один язык и он - русский....
Це питання не визначеності і є найбільшою трагедію для українців, що виїхали із самого початку. Ми єдині з усіх біженців, що мають статус ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ. Ну поставте сете на місце роботодавця. Таку людину можна на нормальну кваліфіковану роботу тільки з жалощів взяти, чи якщо керівник розділяє позицію України в війні і хоче просто підтримати… які обʼєктивно щє причини? Незнання нормальне мови, роки інтеграції попереду, і закінчення параграфу через рік з розмитими перспективами взагалі залишитися? От і залишається робота не кваліфікована. І тут вже думає сам робітник: так в мене ж менше чим через рік захист скінчиться… я дома був юрист, тут пропонують грузчика. Ну ок, піду зірву спину, повернусь в Україну де не має страхової медицини, віддам останні штани щоб спину вилікувати. Ну це утровано я написала, але невже не зрозуміло законодавцям, що люди це люди, біженці вони чи ні. і вони намагаються будувати плани перш за все для себе, для своєї родини, дітей що треба становити на ноги. Чи вірно я розумію: навіть якщо юрист пішов мити підлогу, він все одно не може залишитися, бо він буде працювати не за спеціальністю, а грошей йому на своє утримання(зважаючи за які ціни українцям здали житло, навіть комната в так званому WG), ймовірно не вистачить. Тож треба не в Джоб Турбо вкладати, а в поліпшення правових умов для працюючих.
Відкрию секрет, я вже давно не мрію про кваліфіковану тут роботу, не має ніякої....😢
Так вся проблема для нас в ТИМЧАСОВОСТІ.
Коли ми тільки приїхали нас лякали азюлеме: "паспорта здасте на батьківщину ніколи не повернетеся... - пишіть на 24 параграф"
Тоді ніхто до толку не міг пояснити крім отих жахалок які наслідки... Але і ми не збиралися тут на довго залишатися. Нажаль, не так сталося як гадалося...
Але ж і німці, правди ніде діти, гадали, що ми мало освічені і не кваліфіковані. От і думали, що заткнуть нами усі прогалини.
Про спину і останні штани - зовсім не утрировано!!! Все саме так і буде!
@@ВікторіяСластінне погоджуся тут. Багато фірм пропонує спочатку контракт на рік або два. А міграційній службі потрібний контракт для продовження титулу перебування. Я приїхала в Німеччину за робочим контрактом на 1 рік, потім подоажили
З дипломом юриста в Німеччині ви всерівно не зможете працювати. В Німеччині інші закони, треба перевчитися в Німеччині знову і отримати німецький диплом .
Дякую за компетентну інформацію. Я особисто вже вчу мову 2 рік, курс с1 проходжу. Диплом підтверджений (процес зайняв 10 місяців). Поки що працювала лише на міні-джоб. Надіюсь скоро знайти роботу на повний день. Маю багато знайомих які з 2022 року працюють без всяких курсів, на низькокваліфікованих роботах, але задоволені. Також маю знайомих молодих жінок з дітьми дошкільного віку, і вони на жаль не можуть піти працювати , бо постійно які проблеми з садочком . Якщо вчителька захворіла , то група закрита . Заміни немає. В таких ситуаціях справді не просто.
Як змогли курс С1 отримати? Майже нікому не дають
Все індивідуально, мені теж пропонували, не змогла по часу. Кому потрібно дійсно - ще дають@@DmitryD-o9s
@@DmitryD-o9sдают, если вы докажете что этот курс вам необходим для подтверждения вашей профессии
@@АлександрСтороженко-ъ5ф я доказываю что без него не берут на работу, говорят финансирования нет. Раньше может и давали
непотрібно їм "висококваліфіковані" їм потрібно діри затикати там де ніхто нехоче йти.Ми для них такий же самий ресурс як газ чи електрика
А де вони газ купують у вас чи електрику а ви доведіть що ви ціний працівник так як в Україні тут не буде і треба привикатм
@@ReneGullmann Чудо, йди проспися. Бо таке пишеш що х.й розбереш.
Дякую Вас за вашу працю!
Все «тёплые» места заняты и не станут доступны. И на смену приходят молодые, которые с детского садика в Германии. А наши люди, к сожалению, последнее звено в пищевой цепи. Во всех коллективах страшнейший моббинг как от немцев, так и от выходцев из Восточной Европы, кто имеет европейское гражданство.
Езжайте в западную. Там есть работа и нет ракет. Ах да, и бюргергельд там тоже нет.
@@GEZ-123человек написал свое мнение! Нах..й вы рассказываете куда ему ехать? Своим детям расскажи, может опытнее и умнее тебя станут
@@GEZ-123 нет ракет? А от чего тогда люди гибнут там, путивизор сказал нет ракет значит нет?
В цілому знайти важко роботу, про які там цже кваліфікаціїї мова . Живіть в реаліях
💯
В мене важке минулє,-я не маю грошей та вищої освіти,-в мене не має заощаджень та великого здоров'я!
АЛЕ Я говорю німецькою та допомагаю переводом в хаймі,-вчусь на мовних курсах.І багато німців з якіми я спілкуюсь пропонують мені допомогти з пошуком роботи.У Німеччині я 2 роки!
З німецькою мені дуже допоміг мій наречений я з ним вже 7 місяців.
Хай Господь поможе нашим жінкам влаштувати життя ❤'
Мені 42
Добрый день,прошу скажите,как Вы учите язык?
Ну і шо з того?!Все Одно ти в Німеччині завжди будеш 4-тім сортом...
@@NataAspidova разговаривает со своим женихом. Идите на работу, так же через год болтать будете
@@Nina-oj5lm работаю с первого дня приезда ,не дня не сидела на всех этих плюшках,работаю такая ,что там за трёп не платят ,в ещё и штрафуют ...так что совет у вас так себе...добра Вам
@@NataAspidova Если Вы будете каждый день 15 мин. учить Грамматику год-два и немножко потом что-то читать, то через 6 лет будете свободно говорить на ломаном немецком и без герм. жениха. Я серьёзно!
Не забувайте також що в Німеччині криза політична й економічна і це також впливає на працевлаштування людей. В багатьох німецьких фірмах іде скорочення персоналу
Треба бути реалістами.
Оце крута інформація та крутий аналіз!
Без ВІТАМІНУ Б, роботу по спеціальності дуже тяжко знайти навіть з гарною німецькою, професією та стажем роботи. Перевірено на собі, тут це ще більш розповсюдження чим в Україні.
100%
Вибачте, без чого 😮? Що таке "вітамін Б"?@@kates4607
Що?
Про який вітамін йде мова?
@@metelica8612 Це вас не стосується і так додому всіх до України відправляти будуть...
Мені в липні 2024 відмовили із-за того що тільки до березня 2025 був тітель. Не кажучи вже про його нервозність коли він побачив що він ВЖЕ прострочений був на тот момент. Ось так. Погодилися взяти але при оформленні відмовили.
Если компания большая, то все резюме, прежде если их прочитает живой человек, проходят автоматическую проверку через компьютер и больше половины отсеивается на предварительном этапе. Поэтому, если вакансия сильно заинтересовала, то надо под эту вакансию переделывать резюме и включать ключевые слова из требований работы, но которые реально вам соответствуют, так как немцы не любят вранья.
Ну в Данії інша стратегія, відсутність мови не є причиною відмови від роботи... Тому там відправляють на роботу з першого дня, і одночасно вимагають вивчення мови... Але навіть так, лише десь 40% працевлаштована... Причин багато, перша це український снобізм, "я на таких роботах працювати не буду, бо в Україні я була...", друга більшість з новоприбулих це жінки з дітьми, а нізкокваліфіковані роботи розраховують на працівників поза роботою дітячих установ по вечорам і вихідним...
Дякую за Вашу працю, і високоякісний україномовний контент. Кожен новий випуск очікую з нетерпінням.
Я працюю по спеціальності аудитором фінансової звітності у великій четвірці. Це моя перша робота в житті де мене настільки цінують, дають відповідальність і з усіма колегами у мене максимально дружні стосунки. Мені не дуже подобається Німеччина, але атмосфера на роботі набагато краща, ніж в Україні
Що таке велика четвірка?
Вы одновременно во всех четырех фирмах работаете?
Есть такое, один шеф 3 раза переспросил имею ли я право работать и вернусь ли я в украину
Дякую за Вашу роботу. Коментар. На мовних курсах немає поділу слухачів за фахом. Нарімер, навіщо мені лікареві знати, як називаються полиці на скаді або як називається праска для волосся. Мені потрібно близько 50 пропозицій, щоб з'ясувати основні скарги, їх особливості та терміни виникнення. Повірте мені. Я працював в арабській країні і через місяць вів прийом і оперував. Складається враження, що Німеччині необхідно влаштувати нас на спеціальності середньоспеціальної освіти, а то й нижче. І багато наших співвітчизників через безвихідь будуть змушені з цим погодитися.
Як ви собі уявляєте поділ на спецгрупи у маленьких містечках, наприклад? І де взяти навчених фахівців на спец. лексику по кожній окремій групі?
@@nomadenuit
Добрий день!
Що стосується мовних курсів Beruf, то для лікарів є окремий мовний курс в для молодшого мед.персоналу теж. Але їх треба самим шукати, доводити тому хто оплачує необхідність для вас. І в маленьких містечках вони взагалі можуть бути он-лайн з іншого міста.
А самому додатково навчитися того, що вам треба? Я приїхала в 1989 році без знання мови, немала ніякої допомоги, окрім пакетів з їдою, ніяких курсів, пішла працювати в Altenheim, виховувала 5-річну дитину і через 2 роки розмовляла, писала і чистила вільно. Ще через 3 роки підтвердила свій лікарський диплом. Сидять і вчіться, а не очікуйте, що вам все подадуть на тарілочці. Для вас і так багато роблять.
вам помогают, а вам всё не так... Мы когда приехали и сами всё учили, работали и учили язык без бюргергельдов и остальных плюшек. Обложись книжками и учи то что тебе нужно! Немецкий не сложнее арабского
Гниші
Абсолютно точно описали проблеми. Німці в шоці що Українці (ті що хочуть працювати) не тупі як араби і це ще одна з причин. Вони тупо бояться нас. Бо ініціативні, а в Німеччині ініціатива карається. І я повністю підтримаю Вашу тезу про "тимчасовість". Німець не може брати на роботу того, хто завтра має їхати за його терміном дозволу проживання. А те що людина може перейти на робочу візу (їх декілька) Німець не розуміє. То така велика проблема що капець. я багато позицій гарних так втратив.
Німці в шоці від українців. Це ви вірно написали, от тільки шок приховується в іншому.
@Maria-dj5it ви маєте на увазі тих Українців, зо погано себе ведуть? Так то є ганебно. Разом з тим наші люди нікого в газових камерах не вбивають, тому німці можуть і пережити це.
@@grazhdanin93А немцы кого-то сейчас в газовых камерах убивают? Вы в себе?
"Не такие тупые как арабы" - это расистское, националистическое и крайне нетолерантное высказывание.
И очень-очень высокомерное.
В Европе так не принято.
Я диплом подтвердил, но также требуются немецкие водительские права и экзамен dguv v3 который стоит не мало денег. По этому работаю на низко квалифицированной работе. Иногда очень нудно от монотонной скучной работы. Но я уверен что скоро всё наладится 😊
А при чём тут водительские права? А если человек не хочет иметь авто?
@Svitlana-k4b я тоже спросил, зачем мне права если я на работе не выездной? Ответ: в случае необходимости чтоб быстро приехал а не добирался поездом
Вы инженер электрик по специальности?
@@T1MM22 да, специалист по строительству и реконструкции трансформаторных электроподстанций 110кВ. Но для такой работы нужно очень много разговаривать. Уровня языка не хватает
@Der_Elektrik я работал раньше в ДТЕК в проектно-техническом отделе, в Германии с 23го года, б1 сразу сдал а на Б2 только сейчас дали возможность учиться. Не могу найти работу в этой сфере, и не уверен что после Б2 смогу. Пошел на работу в Диакони..
Олег, дякую
Мені було дуже цікаво
Дякую Вам за вашу роботу. Ви все правильно кажете, якби тільки прислухались.
Дякую. Це справді серйозна причина -невизначеність із майбутнім.
Але це не причина з точки зору роботодавця і ВНЖ. За наявності працювати і договору - перехід на робочий ВНЖ відбувається швидко і на місці.
Це самі люди по п.24 НЕ приймають для себе рішення ні їхати, ні залишатися, ні навіть хоча б просто не сидіти на попі рівно понад рік і тд.
@helenna_me серйозно? Ви можете отак за всіх розписатися? У мене є власний досвід три роки. І я розумію три головні причини, чому мене не беруть . Один навіть прямо заявив:"якщо ти поїдеш, що я буду робити". Тож є теорія, а є реальність. Не узагальнюйте. Бо це каже лише про вашу необізнаність у цьому питанні.
Смішно, а ви як думали? Що вам зразу громадняство дадуть чи ПМЖ?)
@@helenna_me 45+ людчм, которых тут очень много, рабочий контракт не светит из-за мал.зарплаты.
@ИраИра-э7з не говорите за всех. Условия рабочих ВНЖ и так сильно понизили перед 22ым.
Кто за первые годы п.24 сам не тянул время, а сразу действительно учился и начинал с работ хоть немного попроще, тот сейчас уже на другие контракты перешёл и тд и будет. Это совершенно стандартный путь.
Очень многие же ходят телом на курсы не включаясь, им уже третий раз по 3 балла на тесты В1 не хватает и они все думают, что завтра уедут, поэтому не стараются и уже почти полный третий год сидят и чего-то ждут, пока время жизни идёт.
Причина одна они не хотят брать иза языка. Посещал курсы 6 месяцев два месяца ищю работу пишу куда только можно и садовником , и строителем , потому как курсы больше одного раза не дают и я должен работать и я с этим согласен. Дипломы свои подтвердить сейчас это долгий процесс да и смысла нет пока нет необходимого уровня языка.
Отправил много писем работодателям ответили двое , и то сказали что пришлют письмо и по итогу не письма не звонков .
Ввічливо нагадайте їм про себе.
Усі кого я знаю, знайшли роботу після більше 100 розісланих резюме (я теж).
Подайтесь на вакансію Poststelle - в багатьох великих компаніях потрібні люди, які обробляють надіслану пошту і розвозять її по тім по кабінетам. Для жінок вона трохи важка, бо треба піднімати коробки до 20 кг, але для чоловіків простіша
Никакие курсы Вас языку не научат, если у Вас самих не будет мотивации учить язык дома. И не по полчаса, а 3-4 часа минимум каждый день. Проверено на своем опыте сначала, когда учил английский язык, а сейчвс - немецкий. Если учить язык Вам не интересно и Вы не получаете кайф от его изучения, то Вы его никогда на нормальном уровне не выучите. Сейчас бесплатных ресурсов в интернете очень много и я еще раз повторюсь, что для этого нужна прежде всего мотивация.
Порекомендуйте безкоштовний корисний курс
Так у вас и с русским языком огромные проблемы. ИщЮ 😢, господи...
За 3-5 лет нельзя выучить язык, Немецкий язык очень сложный если вы не скрытый полиглот. Эта цифра взята не с неба а с практики других мигрантов которые прожили больше 15 лет в Deutschland.т@@ОлегТовкач-э3е
Маю вищу економічну освіту,склав іспит В2,але працюю водіем вантажівки,бо набридло сидіти дома!
Попрацюєте водієм, отримаєте досвід в логістиці та згодом відкриєте свою фірму перевозок. Таким шляхом багато російськомовних людей просунолося
Аналогично. Отработал 7 месяцев рабочим на станке (учеником - помощником) в цеху в три смены. Сократили. Говорят, что ты большой молодец, но заказы упали и клиенты сократились. Сейчас буду проситься в охранную фирму.
@Vadym-e6v Ти не уявляєш який це треш,я теж красень принаймні ,так кажуть і ляйтори і ментор і усі інші,але за цей час на 2 € підняли зарплатню,дуже милі та щирі люди!!!
Дякую за інформативне відео. Так, дійсно головна причина не можливості працевлаштування - це прострочений Ausweis.
Ви не маєте Ausweis! Вам дали Aufenthaltstitel це різні речі. Якщо ви за більше ніж два роки не змогли вивчити одне слово, то про яку роботу може іти мова?
Я в вересні 2022 знайшов роботу в Німеччині в айті сфері, перейшов на блю карту , а в листопаді 2024 вже отримав картку ПМЖ на руки
Да, сразу сказали айти и врачи здесь нужны . Все остальные ...
Скiльки рокiв досвiду у вас?спасибо
@@Ya_Skazochnaya не думаю що це особливо роль якусь грає)) я тестувальником працюю
@@NataAspidovaВрачи і інженери - універсальні добре оплачувані професії і можна працювати знаючі добре англійську. Звісно юристи, фінансисти і економісти теж, але без німецької С1-С2 працевлаштування неможливо.
Справа в тому що в Німеччині таке правило спочатку німців працевлаштувати потім люди з ЕС а потім біженці яким дають дозвіл на працю також німці не признають вивченні професії в Україні . Якщо ви належити жо ІТ спеціалістів то буде легче знайти працю але треба хоча б знати англійський . І по правді з України не так багато високо кваліфікованих з німецького погляду . Я зустрічав багато людей які розповідають що їхні професії не признають а також водійські права. Сам живу в Німеччині 35 років і проходив всі кола німецької бюрократії.
Ви напевно користуєтеся інфо двадцятирічної давності, давно це правило відмінено, мінімум років 5 назад введи новий закон. Маса в'єтнамців та бразильянців отримують згоду на роботу на будовах та в домах пристарілих, потім подають на візу з робочим контрактом у своїй країні
@tanyas.3591 буквально зустрічав біженців з України на тому тижні і вони всі говорять що їх диплом не признають . В альтехайми набирають людей з Азії тому що німці на цю роботу не спішать а в основному на цю професію вчаться від 2,5 до 3 років . Азіати чи люди другої національності працюють в більшості помічниками.
Саме так, в мене під домом відкривалося кафе ,ім швидко потрібні були люди, понабирали і німців, і людей з ЕС, також була я українка і один сирієць. Так от, як справи пішли , мене і сирійця звільнили, мотивуючи тим, що ми нічого не розуміємо, хоча , я маю В1 і там багато не треба нічого розуміти, я була на нарізці, тобто вранці треба було нарізати сири, ковбаси, овочі. Тупа дискримінація..
@@L.V-u9vякщо справи пішли, яка мотивація була вас звільняти?
Без англійської взагалі не візьмуть на хороше місце. Це базові знання для спеціалістів.
Чудове відео і повною мірою об'єктивний аналіз ситуації. Я особисто подався на декілька вакансій в місцевому так би мовити виконкомі районної ради та міста, і отримував відмови незважаючи на те що по суті функції як і описав пан Олег є здебільшого "технічними" і не потребують володіння мовою на рівні законотворця.
А много в Украине работало иностранцев из стран третьего мира? Мы для них такие же, как для вас представитель Африки или Азии.
Мой муж работал в Украине, он из Азии. Мент забрал его маленький бизнес, потому что ему приглянулось место. Муж плюнул на всё и уехал в Европу А потом и нас забрал. Как- то так
@@L.V-u9vпри Януковиче у любого могли все забрать а заодно и посадить. Где то в комментариях и о россии такое же описывалось.
@@vasvd5496 , это при Кучме было.
Спасибо Олег. Как всегда лаконично и по Теме, без воды. В ютубе , мало таких экспертов как Ты.!
Найважливіша причина низького рівня працевлаштування це насамперед небажання українців працювати на роботах які пропонує Jobcenter. Соціальні виплати дозволяють відносно комфортно жити і без роботи.
Друга причина це сіре працевлаштування: багато працюють в сіру, зарплату отримують на руки і соціалку при цьому зберігають.
А говорити про параграф як самий важливий критерій це смішно, тому що той хто працює чесно і має трудовий договір без проблем змінює свій параграф на робочий і може залишатися в Німеччині без терміново.
💯Але робочий параграф також має термін. Його треба продовжувати.
Українці самі можуть шукати роботу по смаку. Як це робили в Україні,як виявилось в Україні теж мало хто стояв в центрі зайнятості,бо там пропонують роботу не ту яка подобається
Так, але змінити параграф саме з 24-го... З цим є питання. Але в процесі вивчення
Мне джобцентр вообще никакую работу не предлагает. Финансбухгалтер с опытом работы в украинском банке. Хочу работать. Банки не присылают предложения 😊
Все вірно, прямо в точку
Дякую за відео. Моя донь вже три з хвостиком місяці шукає роботу після мовних курсів. І жодного відклику! Нас вже бере відчай, бо вже хочеться працювати, знудилися від безробіття.
Продолжайте. Не отчаивайтесь. Удачи.
@@JuLiMoNa818 дякую Вам за підтримку!
Дякую за роз'яснення
Головною перешкодою працевлаштування є висока фінансова підтримка. Якщо людина знаходить першу роботу з мінімальною оплатою, її дохід у підсумку виявляється меншим, ніж ця підтримка, і це демотивує людей. У Польщі такого немає, і рівень працевлаштування там більш ніж у 2 рази вищий.
Оце сама головна причина! Навіщо працювати як шо й так дадуть. І багато хто якраз по цю халяву і приїхав. А ще великої думки про себе, що їм робота не по кваліфікації. А ви знаєте що роботу по спеціальності і самим німцям не легко знайти. І вони в відміну від українців тут в своїй державі нічого за дарма не отримують.
@@vg613отримують мої колеги німці дуже багато хто Wohngeld, і не треба казати, що нічого
@@vg613 100-% 👍🏻
@@vg613немцы которые не могут найти работу с образованием или без, также получают халявный по вашему Бюргельгельд
@@vg613 Что ты мелишь? Коментарий совершенно о другом!
Дякую за корисну інформацію 👌
Через некваліфіковану роботу не можливо на даний момент залишитись у Німеччині. Тому працюй, не працюй - ВНЖ після 24 параграфу не отримаєш без кваліфікації(
Дааа?😂😂😂
Т . е вы вообще работать не собираетесь ?)
Ну если вам нравиться быть паразитом, то продолжайте в том же духе.
@@lydiaadamowitsch7690 Ой, скольким нравится!
Минусы будут?
Дякую за інформацію.
Мої колеги працюють в Польщі вже 3 роки... я вчила мову, але хоча на великий попит на фах робить свою справу бюрократію...Дуже багато сил забирає пошук роботи, це робота кожного дня і підготовка до співбесід. Але на підприємства, де вже працюють українці, беруть дуже охоче, бо мають позитивний досвід.
Ким ви працюєте в Польщі і як швидко вивчили польську мову з 0?
@@kx3jhукраинцу не выучить польскую мову за полгода ( ну пусть год максимум) это ПОЗОР!!!
Напишіть,будь ласка,про які підприємства в Німеччині йде мова? Крім Амазону не знаю,куди можна тут підти.
О дураки, и тут комментарии удаляют 😀
@@Augustin-bt4ztНіхто нічого не видаляє, якщо ти не вмієш спілкуватися то ютубі таких автоматично видаляє, ти видно узький, з Узії, вас видно з далеку, не цивілізовані!
Дякую пане Олеже за вашу працю.
Очень информативный выпуск. Также много нужной информации. Согласна, что немцы должны уже сейчас побеспокоиться, чтобы пустить на свой рынок труда украинцев. Но только они уже видели как наши работают. И их это пугает. Потому что украинцы работают не только качественно , но и очень активно. И об этом они тоже задумываються.
Качественно и активно сидят на диване и получают удовольствие от жизни за чужой счёт
Это вы сейчас пошутили ?
😂
Олеже, дякую за вашу українську мову!
Вітаю. Вважаю, що проблема з недостатньою кількістю кадрів в Німеччині, надумана і не має нічого спільного з дійсністю. Тут багато молоді, у дитячих садках та школах не вистачає місця, друге питання чим ця молодь збирається займатися у майбутньому? Також, Німецька економіка не зростає два роки поспіль, а попереду теж не легкі часи дорогих енергоносіїв, до ціни яких Німеччина не готувалася.
Молодих здорових, згідних працювати швидко і багато за малі гроші, не так вже й багато.
Саме таких кадрів не вистачає роботодавцям
@@ВалерийЕуров в них одна тут проблема - маразм. Купа людей може працювати, але ж їм все треба ускладнювати там де не треба.
З серпня 2022 року знаходжуся у Німеччині. 50 років. З великими труднощами отримала право вивчати німецьку мову на рівні В2. Мова дається складно, але я вперта)) диплом підтвердила умовно, на розгляд роботодавця. Маю міні-джоб та волонтерську діяльність у BUFDI. Маю безстроковий договір. Взагалі не маю повноцінних вихідних вже півтора року 😅. Є відчуття виснаження, але маю надію залишитись тут попри все. Бо моє місто окуповане, а безхатьком у своїй країні бути не хочу.
До впертості ще потрібно аналізувати, як ефективніше її ту мову осилити, щоб не було відторгнення від самого процесу. Удачі.!!! нам всим в вивченні.
Ви молодець
Розумію Вас. Мені 54,з Харківщини. Волонтерю,повертатися нікуди. Тримаймося
Нехай Вам Боженька помагає❤
По німецьким мірках ви не інтегровані, бо не платите ніяких податків.
Спасибо большое за информацию! Но в воздухе повис вопрос, что же нам нужно делать? Идти на не первую квалифицированную работу, или ждать у моря погоды?
Ви маєтет цілком рацію! Це головна проблема, тимчасове перебування тут.
Файно дякую 🙌🏻
Про садики это точно. Год мы искали место. Три месяца ждали начала учебного года. Потом месяц ходили в сад с ребенком -период привыкания. Потом в саду около месяца не было персонала достаточно и ребенок оставался дома так как мы не работающие ещё родители а курсы не приоритет для посещения детского сада. ....
У местных немцев та же самая проблема, представляете?
Та ви що? А куди всі гроші на школи, дитсадки, вчителям та вихователям йдуть, як думаєте?
Олег, поможіть влаштуватися на роботу, як з вами зв'язатися в німеччині, м.шверін.
Основная причина того почему процент трудоустроенных украинцев это естественно языковой барьер.
Второй причиной я бы назвал то, что в Германии очень щепитильно относятся к специалистам, это не так как на нашей Родине, где ты и сварщик и плотник или имеешь ещё какую нибудь специальность, здесь приоритет - знания, умения и опыт.
Третья причина, это трудность при трудоустройстве женщин с детьми до 12 лет. С этим пунктом понятно.
Четвёртая причина- нежелание работать не по своей квалификации. Как же, я инженер,значит и в Германии хочу быть инженером! А то , что немецкого/ английского нет, человек об этом не думает, передвигаться не хочет, да и хлопотно это дело.
Ну и последняя причина, самая неприятная - " А нафига я буду работать, когда всё оплачено и я ещё по-чёрному имею?" Таких людей довольно много...
Есть ещё целый ряд причин как инвалидность,пожилой возраст и далее.
У Німеччині працює близько 1,5 мільйона поляків, і вони без проблем знаходять роботу на простих, спеціалістів чи керівних посадах, а їхні заробітки статистично перевищують середній німецький рівень. Тобто мова тут не найбільша проблема. Поляки також мають багато власних компаній у Німеччині і в них самих працює багато людей. Поляки, як і українці та всі іноземці, також повинні вивчати німецьку мову, щоб працювати в Німеччині. Але тоді вони не мають проблем з працевлаштуванням, головним чином тому, що в ЄС єдиний ринок праці і немає бюрократичних перепон. На мій погляд, проблема українців полягає в тому, що з бюрократичного боку їх важко працевлаштувати, тому що вони не з ЄС, і вони є більшою ціною для роботодавців через ці «паперові» проблеми, які в Німеччині є свого роду бюрократичне та фінансове пекло... Українські дипломи також є проблемою, оскільки в країнах ЄС до них ставляться як до ненадійних (через корупцію в українських університетах, на відміну від дипломів країн ЄС).
Дякую за інформацію . Ще бюрократія дуже стоїть на перепоні навчання і працевлаштування .
Бюрократія заважає вчити мову? Скоро це відмінять, можна буде вчити тільки за свої
@ я за мову не писав , читай уважніше .
@@karimarima8952Баранєнкова до чого тут мова?? Він за мову щось писав?
@@karimarima8952До чого тут мова одоробало ти без мозге?
Добрий день ,скажіть будласка ви даете консультації? Чи помічь ? Перехід на робочий параграф? Дякую
Наявність диплому нікого не цікавить, якщо ти не можеш говорити і нічого не вмієш.
Якщо ж ти медик вчений чи фізик, чи айтішник з великим досвідом, то вистачить і англійської.
Працював на будівництві в Ганновері, Штутгарті. ніяких перспектив.шок! Посередники здирники
Статус перебування до 03/2026 у Німеччині не є причиною відмоаою в роботі. Особливо молоді працівники змінюють роботу кожні два-три роки, гарантії, що хтось залишиться в організації до пенсії взагалі не існує
💯
Мені особисто два працедавця написали що шукають довгострокового працівника. Один вже збирався на співбесіду покликати, але після уточнення питання скільки я планую тут перебувати, відмовив. Так що це таки заважає, і дуже😢
Так, названа вами причина дійсно є важливою. З цім стикаюсь постійно починаючи з 22 року. І хоча я працюю, це далеко не те, що я можу.
Я вам скажу как мне ответил од н работодатель крупной довольно фирмы в саксене. - Мы сейчас возьмём его на работу, вложимся в него, обучим, а он через полгода развернётся и уедет в Украину. Лучше я найду немца,чем рисковать ауслендерами. А на мелкие работы охотно берут ауслендеров! А людям с профессиональным опытом немного сложнее
Вам же сказали, что вас надо обучать, а вы потом вдруг уедете. Работодатель должен быть уверен, что вы будете работать после обучения.
@@nadyahoffmann4896 а ячто-то другое написал??Это по поводу людей которм я помогал было сказано, а они также хотят остаться. Меня не надо обучать😅
Я не поняла, что это по поводу других людей. Я думала это вас лично касалось.@@Lex-Strong
високий відсоток українців з вищою освітою! медики, вчителі, економісти, ... юристи повинні спочатку все починати
Насправді все набагато простіше. Українцям важко працевлаштуватись в Німеччині не через мову або визнання кваліфікації. А просто тому, що вони не німці. Зрозумійте, будь ласка, та приміть як даність - німці беруть на роботу лише німців. Звістно, пуцати чи пфлеге, то без проблем, нізькокваліфіковані працівники завжди потрібні. А ось кваліфікована праця, то для титульної нації. Повірте 11-річному досвіду життя в Німеччині.
Я інженер-електрик, підтвердив диплом, пройшов інтеграційний курс, отримав В1. Написав лише одну заявку на роботу, просив практику для підвищення рівня німецької мови, через неділю зі мною провели 2 телефонні розмови і сказали, що давай здавай В2 і зразу виходь на зв'язок. Тобто для висококваліфікованої роботи я повинен знати мову. І це правильна позиція роботодавців. Так, при прийомі на роботу перевага буде у німців, але висококваліфікованих німців на існуючі вакансії не хватає. Тому, у кожного, хто шукає і не здається завжди є шанс!
Это естественно, что немцы больше доверяют своим. Не стоит личный опыт возводить в аксиому. Большинство моих знакомых из Украины нашли высококвалифицированную работу в Германии в медицине, школьном образовании и IT.
Для пфлеге потрібен Аусбілдунг 2 або 3 роки. Ми можемо претендувати тільки на помічників пфлеге. Але і для цього потрібна німецька В1 і 4-місячні курси з догляду за пацієнтами.
В цілому - так. Я б хотів трохи скорегувати.
1. Якщо німця немає, можуть розглядати не-німців, хто виріс в Німеччині. Або хоча б вчився тут в Університеті і має німецьку близьку до носіїв.
2. Для складних професій (як правило інженерних або наукових) роблять винятки, хоч і не охоче.
@@ОлегТовкач-э3е який ти молодець, мамина черешня, ось би усім так як тобі. Один думає якщо в нього так склалось то в інших також так має бути, а якщо ні то вони лузери та лежибоки, авжеж.
Дякуємо ❤
дякую дякую
Все точно, так і є
Треба ще добавати основне це небажання німців брати українців з дипломомами на більш менш роботи так як по-перше це місце готовилось для німця якому теж треба робота,а по друге чого доброго цей українець може ще виявитись розумнішим за тогож самого Ганса і що тоді???)))Так що мити туалети а потім коли на фронті скінчаться силяни по дзвінку назад на Батьківщину.В окоп.Бо Ганс не піде)
Да никто и не сомневается,что вы умнее Ганса,поэтому и не берут вас "умных на работу.
Повністю згоден! Шкода що росіяни такі, а могли б об'єднатися і всипати німцям ще раз🔥🔥Ну відчувається в них якась зверхність до інших націй, вони мало получили у 44-45-хх
@@Sasha-r6lОбъединитесь уже где-нибудь за пределами Германии. Bitte🙏
@@lydiaadamowitsch7690 Увага рузьке в чаті☝️
И широкое,нет лучше звучит ширые тоже в чате.@@Sasha-r6l
Дякую!
У вас опечатка. Чому українцям важко знайти гарну та високосплачувану роботу?
Дякую
Уркаінціа викидають на вулицю, як непотріб. Лишають без роботи, без житла. І говорити про демократію, про права- це не про Німеччину. Украінці хочуть працювати, але роботодавці та посредники роблять все, щоб украінці залишали Німеччину, повертались додому, або сиділи на виплатах. Роботодавці не виплачують повністю заробітню платню. Звертатись до суду -це марна справа.
Это капитализм. А чего вы ожидали?
Для мене особисто є декілька проблем. Мова досить важка, вчусь на В2, досі нормально не можу говорити, практики дуже мало!Розумію не погано, говорити складно!В Німеччині одна з донькою, 1 клас, теоретично проблеми це не повинно становити, практично це ускладнюю пошук, бо привʼязана по часу!Маленьке містечко, роботи не багато, багато поляків, які мають пріоритет, бо не поїдуть додому по закінчення війни!Ну і освіта, я юрист, маю сертифікат масажиста, хотіла б працювати більш менш в знайомих мені напрямках!Навесні закінчу курс, буду активно шукати роботу, зараз також дивлюсь часто вакансії, склала гарне резюме, але якби вміти гарно спілкуватися, думаю я б знайшла тут себе!
Дякую Німеччині за підтримку нас тут!
Наївна))) ти ще навіть не шукала роботи і не пробувала)))) Дарма лише мову вчила, а я вивчив англійську знаходячись в Німеччині і тепер можу в будь-якій країні себе реалізувати а твоя німецька нікому за територією Німеччини не потрібна!
Німеччина дуже зарегульована парадоксальними законами , плюс бюрократія , плюс фірми лейки ,які наймають на тиждень ,потім ти знову шукаєш роботу . Коротше усе дуже важко ,довго і усім байдуже , байдуже скільки часу ти будеш добиратися до роботи ,можливо до 6 годин на день . Байдуже , як ти потрапиш на робоче місце у снігопад чи будь які важкі погодні катаклізми ,коли не їздять поїзди ,а по селам не їздть навіть автобуси . Усе якось через ж ...
Никто ж не держит?
@@Nina-oj5lm Как? А пособие?
Весь патриотизм особы выше заключён в аватарке.
@@Nina-oj5lmРузьких
Ви праві на 1000%!
Кто мотивирован-- найдёт всегда.. трудно иногда...но реально..😂😂
Украина и украинцы привыкли к халяве, все им должны.
Мене теж не беруть на роботу , а я хочу працювати
Німеччина мене дуже сильно здивувала, більше 30 заявок від джобцентра відправив на різні підприємства і десь 6 тільки відгукнулось. І то після співбесіди - відмова. Звісно мова в мене десь на А2, але ж навіть вантажником чи пакувальником навіть не хочуть брати...😢
Из 30 заявок 6 откликов - так это вы выиграли Джекпот. Прекрасный показатель, что вы на правильном пути.
Згоден, немає там що робити
Ще одна з проблем що усі різні, є інтроверти, є екстраверти, ну не підійде наприклад інтроверту робота з великою кількістю людей, тут потрібно діяти залежно від себе, потрібно своєю дупою ворушити, я сама знайшла собі курси, сама оплатила, сама змінила професію, грошей які дає джобценр, вистачає на навчання , зараз працюю на фрілансі)
Якщо людина буде мати постійний робочий контракт, то буде підстава для зміни параграфу, таким чином виникає перспектива для роботодавця утримувати працівника. Чи я помиляюся?
должна быть квалифицированная работа и подтвержденный диплом для смены параграфа на рабочий.
Після 45 дохід має бути наче 4500 евро на місяць, щоб змінити параграф на робочий. Як ви гадаєте хто іноземцям буде тут такі гроші платити? Ніхто
Дякую.
Шановні українці! Якщо Ви маєте диплом природничої науки ( будь-якої, чи то фізика, чи хімія, чи біологія) хорошого українського университету типу КНУ імені Тараса Шевченка, роботу в Німеччині Ви знайдете завжди, знаючи тільки англійську мову. Просто, на превеликий жаль, в Україні модно вчити або економіку, або юриспруденцію, а такі дипломи мало кого цікавлять за кордоном
Економічні дипломи ще як цікавлять….Не пропадуть у Німеччині з ним.
Спасибо за рекламу. Очень информативно.
Дві причини - маразм і дискримінація. Пропрацював півтора роки надивився багато чого. І це на добрій посаді в лабораторії з вищою освітою. А що там коїться на робітничих посадах, то взагалі мабуть ад.
Дискримінація -це особливість людини, чужі є незнайомими варварами. В Україні теж чурками студентів з Ближнього Сходу звали😮
І моббінг. Якщо ти українець, та ще й з поганою мовою, то тільки лінивий не витре об тебе ноги..
Як проявляється маразм в лабораторії?
@nnddii дуже просто, коли в твоїй роботі начальство годинами шукають якусь дрібну срань яка ні на що не впливає, при цьому інші коллеги роблять місяцями такі очевидні косяки що можна просто тупо звільняти, але ж їх нізяя чипати, одне сидить 20 років на посаді друге 15 і у всіх вітамін Б. Коли їм показуєш їх помилки то це нічого, ми всі люди. Але якщо ти десь крапку не поставив, то це прям трагедія в трьох актах. А коли вони вибачте майже пісюни в тих документах малюють, де ні змісту ні логіки немає то хай буде. Проста нікчемна печерна дискримінація. І от спробуй попрацюй в такій атмосфері, де тобі кожен день треба просто вигризати собі якийсь здоровий глузд в тому маразмі. А іще не забувай при цьому бути фройндлих та дойтлих, бо арбайтскліма погіршиться, і якщо ту тупу фальшиву посмішку на лице як вони не натягнеш, то все ти вже штрессіг і бёзе.
@@vvril7 чому ви дивитеся на їх помилки. Пишіть фидбек менеджеру, таким чином покращуйте робочі процеси. Спробуйте щось покращити в своїх обовʼязках та скаліруйте на всю лабораторію. Тількі так вибʼєте собі кращі умови.
Проблема в тому, що німецькі работодавці не хочуть брати на роботу з поганою мовою. Тобі будуть всюди відмовляти.
А як бути з тими, у кого рівень мови А2?😢 Чи реальні шанси знайти хоч якусь роботу??
Окрім жінок з дошкільниками, скільки пенсіонерів. Як мінімум 35% людей не можуть працювати, бо старі або малі ще.
З 1,2 млн українських біженців 1/3 діти і 1/3 пенсіонери. Статистику приводять про працездатний рік. На сайті Гете інституту визначені середні строки вивчення мов, українці вчать німецьку до В2 ~ 2,5 роки і навпаки, німці українську до рівня В2 також 2,5 роки. 70% працездатного віку мають вищу освіту. Ті, хто працював в сфері послуг вже рік працюють з рівнем В1.
Дуже вірно сказано, про дуже важливий момент з невизначеністю! Але це ж питання до всього ЕС, а не тільки до Німеччини
Ви не праві, не до всього, до прикладу в умовній Іспанії чи Румунії у вас будуть більші шанси знайти роботу і залишитися аніж у тій німеції
Ну це ж насправді просто жах, коли серед працюючих на некваліфікованих роботах 72%!!!!!!!!!!!!! мають вищу освіту!!!!!!!!!!!!!!!!!
У нас в Україні брови та нігті роблять теж люди з вищою освітою. Виш - не дорівнює "кар'єра"
@@tanyas.3591 💯И никаких возмущений по этому поводу я в Украине не слышу.
@@tanyas.3591 але є нюанс.... в Україні брови та нігті роблять з вищою освітою ті, хто на ту вищу освіту пішов бо у нас так прийнято, та мама з татом запихнули вчитися на маркетолога, економіста, менеджера, які в такій кількості Україні нахрін не потрібні, та й рівень освіти там ніякий!!! У мене у самого є близька родичка, яка закінчувала у Миколаєві "міжнародний менеджмент готельного та туристичного бізнесу". Людина повинна була три мови знати та економіку. Вона ПОВНИЙ НУЛЬ, два слова зв'язати англійською навіть не може. Працює продавцем в Україні - ковбасу продає. От вам і вища освіта.
Так, таких багато й сюди до Німеччини виїхало. Але ж виїхало й багато інженерів, перекладачів, вчителів, архітекторів і т.п. з десятиліттями досвіду роботи!!!!! І всі вони зараз або сидять без роботи, або змушені працювати на складі або конвейєрі - пакувати печиво.
Ті 72% і в Україні не всі працювали по своєму диплому. А в Німеччині, починають всі працювати на простих роботах.
Якщо дипломи куплені як у Зе, то не дивно
Навіть шкільний вік тут проблема, початкова школа з 8:10 до 12:25 що можна встигнути за цей час? Звісно повноцінний робочій день відпадає
прямо в точку! Про невизначенність... Вона заважає рободавцю (вони ж люблять передбачуванність!). Вона дуже заважає тим людям, які готові вкладатися по повній..., але не впевнені, що зможуть тут залишится після закінчення 24 параграфу
Шановні! Я відпрацювала у Німеччині 20 років, зараз на пенсії. Хоч і не велика, проте більша, ніж за ту, яку б мала в Україні за 25 років праці вдома. Як в Україні, так і Німеччині я викладала нім. мову. Усі мої дипломи, академічні звання з України визнані. Маю право називатися "доктор". Що заважає людям знайти роботу і утриматись на ній? Вчіться бути німцями: ментальність, культура, побутові звички і правила поведінки. Дослухайтеся до колег. Успіхів краяни!
Оце ви висказались.... Ніби всі українці, що приїхали, мали знання німецької на вашому рівні.
Ви самі розумієте, що написали?
Всі українці, весь мільйон, викладали в Україні німецьку мову і приїхали зі знанням німецької на рівні вчителя німецької?
Ви скільки років вчили мову?
Дев'ять місяців?
Як можна таке порівнювати?
Ви бігли в Німеччину з одною сумкою в руці і дитиною в іншій руці?
Я не знаю, як можна мати освіту і писати таке неподобство.
Да,правила поведения в немецком (!) обществе нужно преподавать !
@@YuliaVolodina-u5m вам же не пишут, чтобы вы преподавали немецкий язык. Можно простую работу найти
@Nina-oj5lm вы читать умеете? Человек пишет, какой она прекрасный специалист. Доктор. При этом ехала в страну целенаправленно. Скорее всего, имеет немецкие или еврейские корни - а это совсем другой параграф. Работала и на Родине, и в новой стране не на "попроще" работе, а по специальности. Учила язык много лет, спокойно и методически. Знала, куда и зачем едет. Элементарно: взяла с собой в чемодан трусы с носками и не бежала под обстрелами, и не рисковала замёрзнуть в оккупации на улице, и не прикрывала своим телом детей от "градов" - и вообще знала, на что шла.
Что из этой истории может пригодиться украинцам, чтобы повторить ее путь?
Я очень сомневаюсь, что человек самодостаточен. Потому что она явно самоутверждается за чужой счёт
И ни о какой работе "попроще" речь не шла. Она написала, что она доктор и большой молодец.
Сравнила несравнимое.
Дальше. Поинтересуйтесь процентом людей на работе "попроще", которых обманывают работодатели. "Кидают", проще говоря. Ещё и аргументируют тем, что Германия - правовая страна.
Цифры сумасшедшие. Работодатели из разряда дамочки выше. Которые пользуются моментом, чтобы поплясать на костях обиженных.
Не треба бути вчитися німцями. Ми - українці. Варто бути чесними, вихованими та культурними, поважаючи культуру та традиції країни, що прихистила
Дякую Вам!
У вас є посилання на цю статтю від інституту? Було б дуже корисно прочитати самій.
Спасибо за интересное видео. Живу в Германии 2 года, Б2, трудоустроился в офис как 2 мес. Тяжело с языком в личном общении, общение по телефону это катастрофа. Все таки языковой барьер это очень существенный фактор.
У вас просто нет В2. Вот и всё. Без обид.....
Правда, многие привыкли хвастаться, а нечем.
@натальярадченко-т4ф как раз Б2 и есть. Вот только там где я работаю половина сотрудников говорят на баварском диалекте.
@@yaroslav.frolov Откуда вы знаете? По результатам сертификата? Это просто смешно.
Да можете смеяться сколько угодно, это Ваше право.