A 6 lépéses rendszer amit lemásolva Te is pénzügyileg tudatos leszel

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 17

  • @volanpeti
    @volanpeti 4 місяці тому +1

    Köszi a videó és az ingyenes táblázatot. Hasonlót már régóta vezetek hasonlót, de nem ilyen részletes és profi táblázatot lusta voltam összerakni

    • @nyugatonazelet
      @nyugatonazelet  4 місяці тому

      Remélem hasznodra válik! Van valami amit egyébként változtatnál ezen? Üdv

  • @WiesingerFasten
    @WiesingerFasten 4 місяці тому +4

    2:30 környékén nagyon tetszett, hogy a WC papírra nem futotta! 🤣🤣🤣

    • @nyugatonazelet
      @nyugatonazelet  4 місяці тому +1

      Rendbe kellene tennem a prioritásokat 😀

  • @jat25-08x
    @jat25-08x 4 місяці тому

    Köszönjük,szuper video

  • @peterserdult9293
    @peterserdult9293 4 місяці тому +1

    Szia Ármin! Hasznos információk, jó gondolatok. jó kezdés annak, aki most kezdené tudatosan kezelni a pénzügyeit, vagy esetleg kiegészítés, ha az illető valamire nem gondolt. Az egyes pontok kivitelezésének megoldása az egyénre van bízva, kinek mi az igénye, hogyan egyszerűbb számára. Én, a véleményem szerint elég későn lettem tudatosabb, de az életminőségemen merőben javított az, hogy egy esetlegesen felmerülő nagyobb kiadás, vagy akár hóvégi állandó matekozás miatti pénzügyi stressz elmaradt. Ez számokkal nem mérhető, de nagyon sok mindenre kihathat, egészség, kapcsolatok, stb...
    Gondolkoztál már azon, hogy a család legkisebb tagjának mikor és hogyan add át ezt, hogyan kezd el vele ezt felépíteni? Lássa azt, hogy mi az előnye ha dolgozik a pénz? Még van rá idő, de érdekes téma mindenképp.

    • @nyugatonazelet
      @nyugatonazelet  4 місяці тому +2

      Szia Peti! Köszi a pozitív szavakat. Ahogy mondani szokás: A probléma megoldása ott kezdődik, hogy felismerjük, hogy probléma van" Jó olvasni, hogy ez nálad megtörtént és tettél ellene.
      Ami a család legkisebb tagját illeti: Azért is kezdtem el neki születése napjától befektetni pénzt, hogy majd amikor arra kerül sor, hogy erről beszélgessünk (10+ év múlva) akkor lássa a matekot, hogy mi lett volna ha nem fektetem be és csak összeadódik a havi összeg azzal szemben amit látni fog a portfolióban, hogy hogyan is hatott erre az összegre a kamatos kamat. Remélhetőleg ez már önmagában elég beszédes lesz és nekem már csak annyi marad, hogy látom a csillogást a szemében. Érdekes téma valóban. Lehet fel is dolgozom :) Üdv!

    • @peterserdult9293
      @peterserdult9293 4 місяці тому

      @@nyugatonazelet Igen, mindenképp jó és fontos téma. Az is fontos, hogy lásson valami példát, eredményt. Én 10 éves lányommal kezdtem el az "apabankot" 10.000forint kezdő tőkével és heti 1% kamattal. Ez volt 2 éve. Elején annyira nem értette, nem érdekelte, hiába magyaráztam neki. Most már kezdi látni az eredményét és azt, hogyan dolgozik a pénz, kezdi felfogni a lényegét. 18 éves korára bele fogok rokkanni a kamatokba. :)

    • @nyugatonazelet
      @nyugatonazelet  4 місяці тому +1

      @@peterserdult9293 Wow, ez az apabank ötlet nagyon tetszik! A pénztárcádnak valószínűleg annyira nem :D

  • @blizardo13
    @blizardo13 4 місяці тому +3

    0:57 egy a baj azzal a kamattal h nem TBSZ számán tartott pénzre adja, Szóval arra a kamatra fizetni kell kamat adót, tudomásom szerint. Akkor már inkább állampapír ami kamatadó mentes.
    Vagy ETF tbsz-en.

    • @nyugatonazelet
      @nyugatonazelet  4 місяці тому

      Hmm erre talán nem is gondoltam. Viszont TBSZ számlán tartani a pénzt amire szükséged lehet egyáltalán nem ajánlom (ugye az a fránya adó megint ha hozzányúlsz idő előtt). ETF-be meg semmiképp. Legalábbis részvényalapúba.

  • @zoltan888
    @zoltan888 4 місяці тому +1

    TBSZ❤

  • @daniszalkai4209
    @daniszalkai4209 4 місяці тому +1

    🌿🌍⭐