Підтримати нашу роботу: Купіть нам кави - www.buymeacoffee.com/costua/membership Ставайте патронами www.patreon.com/costua Станьте спонсором цього каналу, щоб підтримати створення нових відео: ua-cam.com/channels/0AAh4OM7Ihs8hwk4vcJjtg.htmljoin Переказ карткою secure.wayforpay.com/donate/d5e2a1b2ed342 Підтримайте нас - купуйте найкращі книжки з економіки sgo.one/QwXCXc та подарунки своїм близьким sgo.one/eROHIH
можливо я трохи не по темі висловлюся, але...як людина, що має педагогічну освіту, аж сумно стало після перегляду (хоча відео саме дуже інформативне, моя Вам подяка!). тобі, молодому вчителеві (англійської мови), виливають у ВНЗ найновіші методичні рекомендації щодо навчання учнів/студентів, показують усі доступні інноваційні технології, навчають іноземних мов, але потім ти йдеш у школу/коледж (для університету треба магістратура, тому маю на увазі переважно бакалаврів) і розумієш, що твої попередники-вчителі (бабусі-дідусі або ті, що диплома купували й навіть не мають пед. освіти) так спаскудили дітей, що їх треба вчити спочатку писати й читати, а потім вже рухатися далі. і що вже казати за технічне забезпечення: воно або на особливий випадок, або його нема, або воно не має сенсу, бо учням, знову ж, треба пояснювати, чого сонце кругле, а не квадратне (і це я ще не говорю про те, які іноді мені підручники попадаються: матеріал для 8 класу вже у 6-му вивчають). з одного боку ми (кажу зі своїх спостережень) маємо молодих ентузіастів, які здатні надати якісну освіту й зробити навчання хоча б цікавішим (все таки невелика різниця у віці в мене й старшокласників), з іншого боку - ніхто не фінансує тебе (усі ці платформи для створення тестів, програми для навчання тощо - все потребує грошей), ще й учням нецікаво, бо вони, умовно, років 9-10 провчилися абияк, а тепер від них хочуть неможливого: дисципліни, роботи на уроці й логічного та творчого мислень.
@@putinisakiller8093 1. наразі вивчення іноземних мов у школах є необхідним, особливо якщо ми говоримо про англійську, і причин володіти нею зараз доволі багато (нічого не можу сказати про практичність вивчення інших мов, я навчати можу лише англійської мови). 2. все залежить від того, який навчальний заклад, які діти й який в них клас. зазвичай методичка каже, що метод у нас має бути комбінований (себто всі існуючи методи навчання із тимчасовим акцентом на один з них: десь допоможе усний метод, десь аудіо-лінгвальний, десь переклад тощо), але де-факто треба розробляти методичку для кожного класу окремо. я не можу давати, наприклад, матеріал для читання дітям/підліткам, що не вміють (або їх не навчили, теж буває) читати (а я таке навіть у 11 класі зустрічаю) вимовляючи слова правильно (нехай з акцентом, але ж не сокіаблє): мені треба в такому випадку як мінімум ввести побільше фонетичних вправ. так само я не можу дати граматичний матеріал (наприклад якийсь граматичний час), якщо учням незрозуміло, що воно взагалі таке і нащо треба: доведеться пояснювати на прикладі рідної мови (якщо те чи інше граматичне явище там є). ну одне можу сказати: головне - не намагатися вичавити з учнів те, що їм поки що не дається, підбадьорювати і не відставати від їх інтересів (межах адекватного, звичайно). я давно знаю, що в і старшій, і в середній школах дітям хочеться поговорити, продемонструвати свою особистість, десь застосувати знання з інших предметів - я йду на зустріч. P. S.: оцінюю я їх суворіше, ніж розповідаю, але коли мова йде про тестування чи роботу в класі/вдома, я не планую ніколи їх валити (хоч іноді даю завдання на логічне мислення).
@@maksymzhokha8405 подібне, я гадаю, підійде для студентів з кафедри іноземної філології, якщо 1-ша мова англійська, але дещо з переліченого цілком повинно бути застосованим: наприклад, мультфільми чи серіали були б доречними - краще вже дивитися про те, що учням цікаво, хоч загалом розумітимуть зміст почутого й побаченого. граматичний матеріал не такий страшний, а зменшити його обсяг неможливо. однак, все залежить від того, як його подати: я, до прикладу, вчив якось учнів "бунтарського лайфхаку" уникати Future Simple користуючись Present Simple для красномовства - засвоїли. вчинив дуже ризиковано і розповів старшокласникам коротенько, звідки неправильні дієслова узялися, чому вимова і орфографія дивні, особливості порядку слів тощо - перестали дивитися на граматику, як на щось, що є своєрідною "аксіомою нізвідки". а от з читанням тут як пощастить...на жаль, мій досвід показує, що школярі не читають або читають без задоволення й розуміння змісту твору. можна, звичайно, іноді уривки з творів вводити, але тоді й коментувати було б бажано.)
Сиджу і плачу від цього випуску. В мене дитина у третьому класі, навчання онлайн майже с першого класу, з перевою на початок війни. Уроки по 30 звилин. З уроків тільки математика, укр мова+читання, інформатика, англійська, ядс. В цьому році додалась музика. Вчителька не встигає приділити увагу всім, вона сама мені казала, що визиває тільки тих, хто швидко відповідає. А інші-час від часу. До того ж онлайн і дорослим важко дається в плані дисципліни, а дітям.... Чому можна так навчитись? Я намагаюсь з нею займатись сама, читати стала після приватних онлайн-занять. Шукаю для неї цікаві уроки, щоб хоч трохи було їй легше щось дізнаватись. Дуже переживаю за наших дітей-який рівень знань у них буде? Навчатись додатково всім предметам на додаткових заняттях-це подвійне навантаження для дитини і фінансове для родини. Сумно.
моя знайому яка зараз живе в Кореї чотири роки , ми спілкуємось кожні два тиждені .вона розповідала що після цих екзаменів діти взагалі нехочуть жити і нічого робити . ,багато реально хто робить спроби самгоубства або пригає в під наркотиками в річку хан якщо результат негативний . багато її клієнтів розповідають що їх діти хотіли це зробити. але у всіх відео про Корею про це мовчять . ,бо ніхто нехоче руйнувати в себе в голові думку що корея це така прекрасна країна,головне це хайп )) отсанні роки в кореї меншає дітей які хочуть посупати а топ-3 універи країни(це золотий стандарт успіху в Кореї) і все більше розумних корейців просто тікає навчятися в США,Австралаїю ,Малайзїю і інші країни.де немає цього правила ,що шкільний екзамен вірішує твоє життя. і потім можливо дехто може повертається назад до Кореї. через в корейському суспільстві до звичайних дітей які незмогли поступити в престижні універи де навчаються діти багатіїв,політиків і інших держслужбовців вішається клеймо невдахи ледь не навсе життя. так само ця знайома розповідала що бачила випадки,як люди припиняли між собою спілкуватися в момент коли хтось сказав що невдало здав цей тест(( це зробило корейців однією з найбільш депресивних і закритих націй в світі. і головне самі молоді корейці кажуть що цей тест є ледь неголовною причиною того,що наслення Кореї зменшується буквально на очах. Корейці ненавидять цей екзамен і хочуть змін аби їх діти жили життям а неставали через нього зомбаками які живуть з понеділка по пятницю і були трохи щясливими,але нажать їх уряд і керівництво в державі дуже корумповане .доречі нагадує одну країну ,де кажуть що побороли корупції і беріть нас в ЄС негайно)))) це негативний приклад освіти Кореї як прикладу. якщо вже копіювати якусь систему освіти ,то краще вже скандинавську чи американську модель. А і ще забув додати, що нещодавно був перелік професій ким хочуть бути корейці і вчитель старших класів має найнижий рейтинг( але якщо брати дані про вчителів початкових класів і дитячий виховалетів це дійсно правда ,особливо серед кореянок які нехочуть їхати в Сеул це одна з найпопулярніших професій )) . після того як одна молода вчителька старших класів зробила суєцид в школі після уроків коли .батьки деяких учнів після школи хотіли робити фізичну розправу з нею,за те що вона поставила погану оцінку їх дітям. в відео чомусь це не розповідається. про те що в багатьох сеульских школах батьки прямо погружують вчителям і були випадки прямих розрав. увага аби небуло непороузумінь це лише про старші класи коли, не про молодші і середні . Але якщо брати дошкільну і освіту молодших класів ,тут нампотрібно благати наше мертве міністерство освіти аби воно винищило радянську систему і брало приклад з Кореї саме в освіті дітей на цьому рівні. підсумовуючи скажу що якщо щось і копіювати тільки те що потрібно .якщо хтось до читав до цього .то моя знайомва це моя колишня однокласница ,яка працує в Кореї саме викладачем в дитячому садку.
@@costua як раз на вихідних в мене буде відео звязок з знайомю в неї запитаю про те чієї якась статистика від перевірених корейських джерел. боюсь надати якусь нету інфу якщо. дивно що вас цікавить це))) а не то що ця система освіту робить з людьми omg . майже всі адекватні корейці ненавидять цю систему , ви б бажали такого собі або своїй дитині будучи корейцем?
@@costuaось вам відео того що зараз відбувається з кореською системою освіти)) думаю субтитри ввімкнути зможете і почитати коментарі. статистика про еміграцію з Кореї є але вона з 2019 року тому використовується її нестав бо це те саме що розповідати про доллар по 23 .
Дякую за дуже якісне відео. Дивлюсь останні півроку всі ваші свіжі випуски, це знахідна. Окрема подяка за дуже кваліфікованого диктора, з яким перегляд відео дууууже приємний.
От лотерея кожні 5 років, то цікава штука. А от щодо навантаження на дітей, то вважаю, що воно занадто. Плюс свободи вибору майбутньої професії фактично не має. Олігархічні мегаконцерни фактично контролюють весь ринок праці. Звісно вони інноваційні, але така монополія шкодить. Загалом в Кореї багато чого можна перейняти. Хоча мені здається, що ментально ми більш близькі до США
Дякую за якісний, україномовний контент. Дуже сподіваюся і хочу, щоб одного дня і ми прийшли до такого рівня розвитку суспільства і держави в цілому. З Повагою, Громадянин України.
Досвід корейців справді варто частково запозичувати, але саме частково. При всіх плюсах їхньої освіти не варто забувати й про мінуси. Через надзвичайно високе навантаження, конкуренцію і стрес, на жаль, в країні часті випадки суїциду після завалення, а то й просто недостатньо доброї здачі випускного екзамену. Це явно не те, чого ви хочете, коли у вас демографічна криза
Таку куйню наклепати може тільки повністю відірвана від реальності людина. Яка нахер конкуренція в Україні...😅😅😅 Єдина конкуренція це гроші, а не знання. Бо вчитися мають змогу тільки ті хто занесе гроші в деканат, чи дитина якогось "обранця" Перше. Щоб запровадити таку систему освіти в Україні, треба вкласти трилліон долларів, бо корупціонерам треба десь в тричи, а місцями в п'ять разів більше, чим сама собівартість. Друге. Знайти такого діяча, який збудує таку систему освіти з п'ятикратною собівартістю, це ще та проблема, бо перший же діячь спиЗдить всі кошти на другий день, навіть "не викопавши яму під фундамент". Третє, кому потрібна образована людина в Україні!!!!???? Ліснику, який пиЗдить ліс вагонами? Директору магазину побутових товарів? Може якомусь колл-центру лохотронщиків? Начальнику комунального хозяйства? КОМУ БЛЯДЬ, Я ВАС ПИТАЮ.. Кому потрібна здрава конкуренція, де приорітет є знання, а не зв'язки? Ми блядь країна в якій мери сміттєві баки закуповують за кордоном, бо так легше відмити гроші.. Ми ж самі не способні зробити бак для сміття, нам треба в'їбати трилліон в освіту, забравши гроші у пенсіонерів.. Про які самогубства від перенавчання може йти мова!? Яке ж Ви наївне. Подивилося казочку, про те, що щавтра все буде добре, піздонуло якусь куйню в комент та й лягло собі спати вУмною людиною..😅😅😅😅
Корею перетворила на економічного гіганта не освіта. Скоріш, надмірні інвестиції та жорстке авторитарне правління. Людський капітал не вважався цінним ресурсом в часи росту Кореї. Скоріш, це наслідок. Відео сумнівне й далеке від реального аналізу.
Э інший бік медалі. Через слабке навантаження багато людей, котрі не повинні отримувати освіту, поступають в універи й отримують дипломи, після чого ми отримуємо купу не професіоналів. Я пам'ятаю це ще зі свого навчання. Половина студентів пішли в універ де я вчився бо в інші не взяли, а в армію не хотілося. Все це вилилося в те що історичні питання, а я історик за освітою, обговорювалися в контексті пропаганди. Зокрема пітання Донбасу звучали наступним чином: "Це сталося бо росіяни погані, а ми жерта". Я не виключаю що росіяни погані, просто усі обговорення полягали лише в цьому. Жодного разу не було обговорювань зі стратегічної точки зору, роботи спецслужб і т. д. Я просто одного разу всадив одногрупника у калюжу спитавши" чому рф не використовує мяку силу, як це робили Британці з ОАЕ, а одразу пішли війною". Він навіть не зрозумів питання, відповів викладач. Я до чого це кажу. Можливо потрібна жорстка система відсіювання, як в Кореї, просто треба дати зрозуміти людям що прибиральник важливий для системи і що отримати освіту можна і в 30ть років. Японці, до речі так і роблять. В кожному їх фільмі про школярів говориться що не біда якщо ти не поступив в універ з першого разу, та й що робота автомеханіка важлива. Система відсіювання важлива, бо створює конкуренцію і з рештою освіту добувають кращі з кращих. Так і повинно бути. Проблема в тому що у нас вишка це не профіль, а просто довідка що ти не дебіл. Так не має бути, бо з рештою ми отримуємо купу непрофесійних співробітників.
Високі показники самогубств у зв'язку з навчанням - приклад розвитку освітньої програми. Загалом проблема у тому що там справді є мотивація вступити в найбільші компанії країни і для цього потрібно мати високі оцінки, враховуючи що в тих компаніях працюють більшість свого життя, цей етап справді може дуже давити на студентів. Загалом нам би хоча б стратегію якусь вибрати в освіті і плавно рухатись наміченим шляхом, а не те що зараз.
@@costua По-перше статистика лише 15-19 років, проблема у більшості може виникати пізніше на фінальному етапі розуміння свого майбутнього. По-друге це статистика суїциду молоді без інформації, чим він був спровокований. По-третє уряд Південної Кореї сам визнає це проблемою та робить можливі кроки для її усунення. Наприклад найбільший показник суїциду в світі за вашою статистикою в Новій Зеландії, чи говорить це про те що у них проблема із надмірним тиском в рамках освіти? Не думаю. Можете якраз розібрати питання статистики і як з нею працювати.
@@costua Згідно з даними Національного інституту психічного здоров'я Південної Кореї, у 2023 році рівень самогубств серед безробітних становив 30,1 на 100 000 осіб. Це на 72,4% вище, ніж серед зайнятих осіб (17,4 на 100 000 осіб). Чоловіки безробітні мають вищий ризик самогубства, ніж жінки безробітні. У 2023 році рівень самогубств серед безробітних чоловіків становив 43,1 на 100 000 осіб, а серед безробітних жінок - 17,1 на 100 000 осіб.
Працюю з лікарем кореянкою. Розказувала про своє життя, це жах ніякого дитинства, крім навчання нічого не було, батьки наказували за кожну помилку. Конкуренція шалена, це постійний стрес і тривога, тому і рівень суїциду там високий. Вона виїхала в Канаду, щоб її діти це не проходили. Все мусить бути в міру.
Так rat race і постійна думка,що якщо ти небудеш жити і працювати в Сеулі.то ти рахуй невдаха.Колишня однокласниця живе в Инчхоні чотири роки і працує там викладем в дит садку. дуже часто розповідає про те як її колеги в кого діти ідуть в страшу школу,або закінчили її ,що вони майже як зомбі.просто втрачають реальність і одна дівчина навіть хотіла пригати з моста.бо в неї були недуже добрі оцінки,аби поступи в big-3 .але ніхто в відео про Корею,якщо незнаходиться в Кореї ніколи нескаже.бо просто влада Кореї замовчує ці випадки масово ((
Бо це шалений стрес для дитини, не всі обдаровані, не всі можуть сидіти зранку до ночі та вчитися, це не кожен дорослий витримає. А саме жахливе це те що батьки очікують від дитини відмінне навчання, і не враховують можливості дитини. Це нещасливі люди не зважаючи на високу економічну ситуацію в країні.
😢Це абсолюна, абсолютна брехня. В південній Кореї величезна проблема з конкуренцією. Надзвичайно важко знайти хорошу роботу. Та будь-яку роботу важко. Країна розвинена, це може й вигідно роботодавцям, але не працівникам. Фільм "Паразит" торкається цієї їх теми - якщо ти бідний і з низьким соціальним статусом, то тільки підробивши документи можеш влаштуватися. І діти навчаються в школі неадекватні години через страх батьків, що вони не будуть конкурентними на ринку праці Не розумію, навіщо було створювати таке абсолютно брехливе, перебільшене відео і вводити нас всіх в оману?
ви не достатньо уважно дивились відео. не гарантує. 5% працевлаштування педагогів після фахового коледжу тому приклад. подумайте, куди йдуть решта 95% ?
@@MrShapod це ви не розумієте що таке отримати спеціальність і бути спеціалістом! Той самий педагог може викладати онлайн індивідуально, створювати курси, навчати учнів за кордоном. Але потрібно чудово розуміти цей фах, володіти комп'ютерною грамотністю та іноземними мовами. Але більшість педагогів ледве справляється з навчанням учнів по готовій виданій програмі.
@@ShedewrS звісно я не розумію... ви ж все про мене знаєте, тому перейшли на особистості - це дуже міцна позиція в дискусії. щодо вашої заяви про "курси і навчання за кордоном": тобто, звичайним школам, що працюють з 8 до 18 вистачає 5% випусників. а курси і індівідуалка поглинає решту 95% випусників? дуже цікава логіка... 5% навчають корейців вдома, а 95% навчають корейців за кордоном?
Відео не тільки про освіту, а і про рівний доступ та справедливі можливості. Про те, що досягати успіху можна наполегливою працею. Прекрасне відео! Дякую за роботу!
Я був би не щасливий жити та навчатися в такій системі. Звісно вони доволі розумні, але чи щасливі, ось це питання. Я б брав приклад з фінської моделі освіти, коли діти ходять з задоволенням в школу.
@@costua Chat-GPT каже таке - In the 2023 World Happiness Report, South Korea was ranked 57th out of 137 countries. Не особливо вражає. Хоча, як на мене, тут не потрібно сперичатися де краща система, у фінів чи корейців. Тут щвидше питання в тому, щоб якісно продумати, сформувати і РЕАЛІЗУВАТИ план щодо системи освіти. Корейці молодці) Фіни молодці) Є чого повчитися у них.
@@costua а для чого рейтинг щастя, якщо окремо взятий коментатор пише, що був би не щасливим навчатись в такій системі? Не все вимірюється статистикою😉
Я вважаю, що нормальна Освіта - один з стовпів української незалежності та й взагалі життя України. Маємо гарну освіту - маємо кваліфікованих спеціалістів. Маємо замотивованих вчителів - маємо гарний, індивідуальний підхід до дітей, відповідно їм навчатися стане цікавіше.
мені здається що Україні може і варто орієнтуватися на приватну освіту з точки зору якості, але точно не у плані культури освіти. Та ж сама естонія займає високі позиції, при цьому не маючи таких драконівських навантажень на учнів.
Міністерство освіти тормозить розвиток освіти регулюючи в тому числі приватні школи в вони це знають не хочуть спростити регулювання бо як тоді виправдати їх зарплати і кількість родичів, друзів-працівників у міністерстві. Ці мудаки настільки зажрались, що Зеленському довелося просити Мінцифру зробити реформу освіти незважаючи на те що працівники Мінцифри на цьому не спеціалізуються
Не надмірні навантаження повинні бути, а якісно зорганізовані і дуже цікаві, людина повинна розвиватися не тільки соціально а також фізично, а то неможливо якщо до 22 вчився до 1 ранку робив домашнє а о 8 вже в школі маєш бути. В Україні не існує жодної соціологічної платформи де громадяни можуть радити органам освіти, як змінити навчання на краще, дуже погано що заможні дер. службовці все вирішують, вони і гадки не мають про звичайне статистичне життя, тому і так живемо.
Нажаль досвіду роботи в сфері IT я не маю, але залюбки підтримаю людей, які б могли таке зорганізувати. Що до західних багатіїв то нічого, IT сфера може працювати і там і в Україні адже технології цьому тільки сприяють,а на заході спеціалісти набудуть досвід, який згодом може бути використаний для нашої держави, і нічого поганого в тому я не бачу.
@@ua8074 Єдина проблема - 90% прибутку залишається за кордоном. :) Тобто, якби усі ІТ-фахівців працювали в України, то могли б приводити сюди грошей у 5-10-20 разів більше.
ДЯКУЄМО ВАМ ЗА ВАШУ ВАЖЛИВУ РОБОТУ, СПОДІВАЮСЯ, ЩО НАШІ КЕРІВНИКИ БУДУТЬ БРАТИ В КОЖНІЙ КРАЇНІ НАЙГОЛОВНІШЕ, НАЙЦІННІШЕ... ТРЕБА НАВЧАТИСЯ ХОРОШОГО, А ПОГАНЕ НА ЖАЛЬ, ПРИХОДИТЬ САМЕ І ШВИДКО.
З приводу статусу ви звичайно злукавили - статус для корейців це святе, дітям багатіїв відкриті усі двері до приватних шкіл та хагвонів, які не можуть собі дозволити звичайні люди. До того ж існує дискримінація під час працевлаштування, яка нам і не снилася - по зовнішній привабливості, тому став нормою таки й подарунок на 16 річчя як пластична операція, бо тоді більше шансів отримати гарну роботу серед усіх однаково усних конкурентів.
@@costua Повірте мені ви такого життя не хочете. Мої друзі спеціально після народження дітей переїхали в Канаду аби їх діти не були у цій системі. А таких людей багато. Я згодна що частково можна запозичити певні моменти з їх системи. Але лише частково.
Молитва на освіту дуже нагадує нашу ситуацію, коли всі хотіли піти вчитися на юриста. Бо освіта юриста, по віруванням людей з невеличких міст або сіл, гарантувала їх чадам великі гроші.
@@costuaякісна освіта не гарантує високооплачувану посаду. Бо в наших компаніях HR дивляться також не тільки на вміння, а ще й на психічний стан майбутнього працівника. Адже є якась вже сформована команда і якщо людина не впишеться, які б геніальні навички вона б не демонструвала, її звільнять.
Цікавий досвід і чудова країна але для України не зовсім підходящий нам більш підійшов би досвід Польщі чи Естонії які мають високі показники в якості освіти без надмірного навантаження на учня а також є вихідцями з соцтабору як і ми. Насправді в нас все не так і погано просто потрібно трохи раціональніше користуватись тими можливостями що в нас є. Переглянути держзамовлення в освіті, скоротити кількість навчальних закладів, провести якісне оцінювання викладацького складу.
Достеменно не знаю так чи то, але здається, що коли в розвинених країнах вчитель - почесна професія, куди йдуть найкращі, то у нас зробили з професії ганьбу, куди йдуть ті, у кого більше ніде нічого не вийшло. Треба це виправляти!
Знаю на власному досвіді освітню систему в Японії і Кореї. Нам воно не треба. Серйозно. Руйнування фізичного і ментального здоров'я молодого покоління, яке НЕ компенсується рівнем життя, бо свій рівень життя вони НЕ відчувають високим. Часу усвідомити вивчене фізично немає. Наслідки для соціального життя катастрофічні. Треба шукати інші шляхи. В Японії тільки почали все переосмислювати, бо зайшли в глухий кут. Корея ще на попередньому етапі, але поступово теж починають
Ви праві, люди не витягують рівня планки що їм задирають з самого дитинства, тому в Південній Кореї найвищий рівень споживання алкоголю з усіх цивілізованих країн світу (ну з тих де можна підрахувати значення випиього плкоголю за акцизами), народ просто перегорає.
Здається відео робили ті, хто абсолютно не цікавився культурою Кореї до цього. Волосся дибки від того, що авторам не відомо, що освіта - це надприбутковий бізнес. Там багато батьків платять неймовірно багато грошей, щоб віддати дитинку ще з 3х місяців на якісь розвиваючі курси. Не все там від держави фінансується, а від непомірного страху конкуренції. Надзусилля - це норма і для дітей і для батьків. Та кількість годин, що діти проводять за партою - контр продуктивна. Вони елементарно не сплять. Який сенс мучити дітей за партами по 12-16 годин? Вони давно вже відключилися від навчання. Суспільство в Кореї доволі станове. Конкуренція велика і всі використовують все, що мають аби влаштуватися на роботу. І соціальний стан там досить важливий при прийомі на роботу. Існують служби, які орендують дорогі, брендові сумки спеціально для співбесіди. Окрім сумки, ще проведуть до авто на якому приїхав/ла і оцінять соціальний стан по ньому. Нашумівший фільм 'Паразит' якраз говорить про те, як важко влаштуватися на будь-яку роботу, коли ти бідний - і це реальна проблема Південної Кореї😢 Тому не треба оці казочки та ідеалізацію всього, що там за кордоном. Приведіть позитивні сторони, але ж не брешіть! Це ницо і вводить людей і оману - ніби у нас тут крайня форма найгіршої освіти, а в Кореї проблем нема. Якби це відео вплинуло б на нашу систему освіти, то завершилося б тим, що до наших проблем додали б ще й їхні. Завжди так, коли починають пускати слюні на все, що "ненаше"
@@costua ви мабуть неуважно читали мою претензію - я не сперечаюся, що держава може витрачати багато грошей на освіту. Але ви оминули той факт, що освіта в Південній Кореї - це величезна індустрія і далеко не все там державне. І чому саме так? Тому, що надзвичайно велика конкуренція і дітей змалечку, буквально ще до року, можуть віддавати на різні курси розвитку - аби підготувати ДО школи. І під час школи також багато різних репетиторів і додаткових занять. Все це відбувається не на державні кошти. Такий запит суспільства, бо інакше ніяк. Бо знайти роботу нелегко, навіть з вищою освітою. Корея - чудова, розвинена країна і комусь жити там добре. Але це зовсім нелегко для дітей. Освітня система надзвичайно складна і не є супер ефективною в порівнянні з тими стражданнями, що спричиняє. Сумно, що в нас до будь-яку практику із закордону ідеалізують, хоча там теж багато поганих практик. Звісно, навряд чи через це відео наше суспільство перебере їх до себе, але якби таке сталося, то точно взяли б все найгірше(
@@Enthe0genic дуже дякую! Це така рідкість побачити просто позитивний коментар-підтримку. Буває підтримуємо блогерів, а іншим безликим незнайомцям або агресія, або повчання. Це зрозуміло - зараз важкі часи і всі справляються, як можуть. Тому так неочікувано просто отримати похвалу за аргументований коментар)
@@justinemot2282агресивно плюсую вашому коментарю. Я зараз на навчанні в Пд.Кореї і тут такий підхід до навчання через декілька причин, основна з яких - якщо ви справді розумна і старанна дитина, вас візьмуть вчитися в гарний ВУЗ без хабаря, АЛЕ тут просто скажена монополія приватних репетиторів: дитина може вчитися в школі до 4 години, а потім до пізньої ночі мотатися по хагвонах (приватні репетитори). Ну і ціна. Моя вчителька розповідала, що на репетиторів її племінниці витрачають 2к доларів щомісяця. Ну і нерівномірність освіти: до старшої школи байдикують, а з 9 класу - вчаться в хагвонах до ночі, а в класах - відсипаються
Маючи 10 років досвіду роботи вчителем і навантаження 150% від норми зарплатня становить 9500 грн. Тому, все ж , варто спочатку підняти престижність вчительської професії. В педагогічні ВНЗ йдуть ті, хто ніде більше не пройшов ( особливо непопулярні спеціальності: фізика та хімія). Якість таких працівників в подальшому дуже низька. Дітей вони нічому не навчать, а ті хто розумніший на такі спеціальності не вступає. Таким чино ми отримуємо замкнене коло. Через 5 років вчителів фізики не залишиться зовсім ( Рівненська обл.). Адже Фізика - це єдиний предмет в сучасній школі, який не є обов'язковим при вступі на БУДЬ-ЯКУ спеціальність в Україні.
Чернівецька обл - з фізикою ситуація катастрофічна. Йде мова про закриття кафедр фізики, тому що ніхто не поступає. А ті, що поступають... це є жах. І їх тримають, бо якщо виженуть, то закриють групу і не дадуть годин.
Це звісно жахливі цифри, але чи ви не думаєте про інші додаткові види заробітку і витрачання менше часу на неефективну роботу? Той же ютуб, репетиторство чи застосування інших власних навиків? Ми всі хочемо змін в цьому параметрі і нормальну систему освіти, але ви розумієте, це може зайняти дуже багато часу і залежатиме від всієї країни, тобто це на довго
Україна - це волелюбна країна. Я поясню свою думку. Ми дуже любимо і вміємо працювати коли це дає плоди і ми маємо змогу їх бачити. Я вважаю,що українці це природжена нація підприємців. І якщо нам дати свободу в підприємництві та не душити надуманими штрафами,то в нас є чудова змога розвивати підприємництво в Україні. А якщо ми ще й наявно будемо бачити куди йдуть наші податки,то ми із задоволенням будемо сплачувати їх. Не усі повинні бути фізиками,енергетиками чи нейрохірургами. Але багато хто може бути кравцем, будівельником чи мати невелике виробництво манікюрних ножиць або брекетів для котлів.
За умови що люди не дурні (а у нас люди не дурні, тільки б навчались), коли населення в країні мало - це перевага й користь для добробуту країни. А от коли населення надто дофіга - це завжди фігово, і завжди проблема. Бо тоді доведеться йти шляхом Індії або Китаю, що означає купу ротів вимушених виконувати низькооплачувану роботу, і ніколи не стати поважними й заможними, або сидіти без роботи і жебракувати, що те саме. Це ніяк не сприяє загальному добробуту, тільки елітарна система...
@@demiurgecreator2705За вашою логікою вам треба переїхати жити на хутір, бо там багато висококваліфікованої роботи. Насправді, висока щільність населення створює багато висококваліфікованої роботи, а мало людей створює примітивне суспільство.
@@demiurgecreator2705у нас немає кастової системи чи такого трудоголізму як в Китаї або Індії. Та й база в нас значно краще, ніж у них була в плані освіти і технологізації економіки
Між фінами та південнокорейцями є спільне - суттєві вкладення в освітню систему, а ось уже як її будувати, ці країни підходили по-різному. Як на мене, з досвіду Південної Кореї нам варто взяти за приклад власне ці вкладення в освіту і потенційно фінансування державою навчання технічних спеціальностей. Цікаво виглядають вимоги щодо постійного профнавчання вчителів, а також лотереї
Подякували за чудову вимову українською мовою! Ваші відео як абетка, кожен звук вимовляєте чітко і правильно. Де ви були 10 років тому, коли ми так потребували просвіти! Тепер вмикаю всі ваші відео дітям-підліткам. Слухають... Сподіваюсь, щось відкладається. Робіть більше контенту!
Моя думка, це ще уміння використовувати знання для досягнення цілей. Бо інформація і знання це не одне й те саме. Згадується пісня з радянського фільму: хто більше знає, той більше забуває, хто більше забуває менше знає, то скажіть, заради осмінога, навіщо вчитися.
Що можна сказати про Ваші відео взагалі. Гарна картинка і сценарії, достатньо динамічні і псевдо науковиі , щоб запудрити мізки людям. Але як завжди однобоко.
Здається прірва безмежна. Я пару років тому закінчив школу у звичайному місті, і ставлення до навчання тут і там це небо і земля. В першу чергу культура не сумісна з повним перейняттям досвіду Кореї, перевчити буде надто важко а то і, як я вважаю, неможливо. Нам потрібен унікальний і розроблений власним розумом варіант розвитку освіти. Зі всього світу по крихті, фірмовий соус, і вийде наша політика розвитку освіти
При цьому в Південній Кореї багато бідної молоді, бо конкуренція занадто велика, маючі освіту в тебе все одно мало шансів, бо так вчиться більшість. При цьому без додаткових занять - шансів буде ще менше, бо для вишу мало лише шкільної програми. При цьому мало шансів що поступиш туди, куди хочеш, бо місця обмежені, популярні спеціальності миттєво займають ті, що знайшли кафе з найшвидшим інтернетом. Діти отримують купу психологічних травм і вбивають своє здоров'я, бо вчитись так неможливо без наслідків. Якщо не склав головний екзамен - нормального життя вважай не буде. Освіта важлива, але в Кореї - занадто, думки піти с життя не рідкість у школярів
Тобто фактично вони навчаються з 8:00 (9:00) до 22:00 і це їм ще треба домашне завдання робити. Дитинство в смітник. Життя в обмін на економічне процвітання. А економічне процвітання ради чого? Люди навіть не живуть, вони просто виконують функцію.
Якщо чесно, у нас у молоді нині такий самий графік по суті. Принаймі у тих, хто хоче вступити до вишу. Тільки після офіційної школи, що у старших класах закінчується десь о 15-00, 16-00, замість хаквонів приватні репетитори (хоча по суті різниці немає: і те, і інше існує через те, що офіційна школа не дає достатньо знань)...
Я би не хотіла так жити, якщо чесно... Постійні навантаження. Хоча це ціна успіху Кореї. Кажу саме Корея, бо для мене це одна країна, одна нація, мова, просто розділена штучно. Сподіваюся, північна її частина незабаром буде звільнена від диктатури, возз'єднається з південною та буде так само потужно розвиватися❤
на мою думку корейський досвід нам не підходить, освіта там може і хороша, але надто вже маргіналізована мало хто в Україні буде навчатися по 15 годин на день, та і що каже медицина з цього приводу? робити уроки до ночі - брєд собачій (кажу як студент, який пів року тому закінчив 11 клас) фінська система освіти - найкращий варіант, і добре що саме наслідування цього прикладу обрали в Україні а за відео про корейську та фінську освіту - окремий респект❤ чекаємо відео про пенсійну систему України😊
Дуже цікаво те, що в Кореї і дівчата, і хлопці дуже успішні в математиці, різниця усього в 4 балах, та й то через те, що хлопців в принципі в Кореї більше. Ось нам би такі показники.
Яскравий приклад коли в погоні за кращим життям приноситься в жертву індивідуалізм і дитинство. А в перспективі і нація вимре, тому і освіта буде нікому не потрібна як така. При стрімкому рості інтелектуального рівня нації народжуваність так же стрімко падає і на даний момент становить 0,84. Здається, що щось вони роблять не так. Але зате люли в них розумні(сарказм). І, чесно кажучи, не розумію тих людей які кричать в коментарях, що нашим дітям теж таке потрібно. Нам потрібна своя система, насамперед без корупції і кумовства!!! А відео дуже хороше, дякую.
З одного боку корейці молодці, що так прокачали свою освіту та економіку. Та з іншого - за три покоління вони так розігнали урбанізацію та рівень освіти, що майже припинили розмножуватися. Це не кажучи про високий рівень самогубств, внаслідок стресової конкуренції. Та і зачмирювання гуманітарних наук на поталу технічним може вилізти боком - політично та фінансово безграмотним населенням, совок тому приклад.
Корейці молодці, видно, як їх держава росте високими темпами завдяки їх менталітету та принципам в навчанні та роботи. Але, добре там, де є міра. У них все ж такі навантаження дуже впливають на психіку і багато хто не витримує. Я зустрічала азіатів в Канаді, емігрантів, з Кореї, Гонконгу та країн з подібним підходом до навантажень в навчанні та роботі. І всі вони кажуть, що емігрували заради дітей, тому що в їх країнах надмірні навантаження і вимоги до дітей та дорослого суспільства, а вони хочуть, щоб їх діти були щасливі та здорові.
Суперечливий досвід. Мене в житті дитини цікавить ще її щастя, можливість гратися, розвиватися, спілкуватися. Це при тому, що старша в математичному ліцеї, і навантаження там суттєві. Чи хотіла б я більші навантаження для неї? Хіба що якщо вона сама хоче. Життя нам для здобутків у всіх сферах, не лише щоб на Самсунг працювати. PS. Освіту в Україні звісно потрібно продовжувати реформувати. Хоча найголовніше- перемогти у війні, щоб українські діти особливо в прифронтових містах нарешті змогли нормально вчитися
а теперь поясняйте о том как отлично живется в таком сверхконкурентном обществе, об взаимоотношениях между социальными слоями, об травле в учебных заведениях и работу и так далее. ведь это отличная идея брать пример с страны с самой большой скоростью вымирания
Великий потік мігрантів із Південно-Східної Азії, а серед самих корейців рівень народжуваності дуже низький (і неостанню роль тут відіграє аргумент, що на освіту дітей треба витрачити ВЕЛИЧЕЗНІ кошти, відповідно, працювати мало не до здоху) і нація катастрофічно старіє. А до чого приводить наплив мігрантів -- бачимо на прикладі Європи.@@costua
Тут варто зазначити, що зарплатня 24-27 тисяч доларів на рік - це насправді невисока зарплатня для Кореї, тим паче для великих міст. Проте, разом з цим, привабливими для корейців є соціальні гарантії, відпустка, пенсії вчителів. Більшою мірою це робить роботу педагогів престижною. А їхнє прагнення до постійного підвищення кваліфікації пов'язане ще з тим, що вчителі, які працюють за контрактом, прагнуть отримати постійне місце і мають конкурувати за нього з іншими. Це досить складна система зі своїми перегинами, але якщо ціль - отримати висококласних спеціалістів для конкретного ринку, то так, вона працює.
Виглядає це, як якесь маячіння божевільного садиста. Якщо діти будуть вчитись по п'ятнадцять годин на день, а потім так само працювати, то до тридцяти від них вже й нічого не залишиться. Не зміг додивитись це відео, бо просто, блін, страшно слухати таке.
але як і всі складні системи, економічне зростання залижить від комплексної роботи різних інститутів. високоосвідченні висококласні спеціалісти дуже швидко можуть знати роботу за кородном... тож, ринок праці України має створювати відповідний попит з конкурентними умовами. системи правоохоронніх органів мають створювати достатній ривень безпеки життя, а також достатні механізми контролю за виконанням законів. та багато чого іншого. той же ринок праці залежить від приватного сектору, та бажання інвестувати в нашій країні. тож, роботи дуже-дуже багато. і "пахати" потрібно вже зараз, а не чекати "після перемоги"
@@costuaцей коментар дивний тільки якщо неглибоко знати економічну і соціальну ситуацію в Японії і Кореї. Простіше кажучи - дивитися лише на цифри, не обдумуючи передумови і наслідки
Не розумію, яким чином у нас студенти отримують дипломи. Один мій знайомий отримав диплом у електротехнічному коледжі та поступив до університету на аналогічну спеціальність. Проте, й досі не може пояснити, чим змінний струм відрізняється від постійного. А коли він сказав, що у ноьго є предмет "електричні машини і апарати", я попросив його навести приклади електричних машин. Так він на повному серйозі, після хвилини роздумів сказав, що Тесла - електрична машина, наприклад.
Це я той знайомий, на екзамені по фізиці все було ок до ключового питання чи трансформатор постійний струм чи змінний. Досі постійно плутаю. Поясніть для ідіотів яка тесла машина якщо не електрична )
Коли я працював у приймальній комісії - міг спостерігати як на бюджет на прикладну фізику брали студентів зі 140~ балів по основному предметові. І це не зміниться, аж доки держава пов'язує бюджет на ВНЗ з кількістю студентів. Беремо слабеньких, не відраховуємо, бо не можемо собі дозволити.
@@tanyazaya122 Та нехай і так. У 20 років я й сам був таким, що через ще 20 років ставало соромно. Проте, дивує, як той хлопець взагалі зміг вступити до ВНЗ. Наприклад, з математики він знає лише чотири арифметичні операції (про корені квадратного рівняння не питайте), з хімії - не може пояснити, що таке вода; плутає катети та гіпотенузу у прямокутному трикутнику; біт від байту не відрізняє; знає столиці 5 країн - максимум. Можу ще з десяток прикладів навести. Як той хлопець школу закінчив взагалі? Що таке - незалежне оцінювання? Як воно працює? Зате, "рішала" він швидкий. Знає хлопців, які знають хлопців, і все таке.
Мені здається рівнятися на Корею взагалі не варто, їх система освіти призводить до жахливого стресу і суїцидам. Робота вважається престижною тільки в певних місяцях, жорстка майже кастова градація по тому звідки ти випустився та які в тебе статки. Це круто зробити професію вчителя високооплачуваної, але треба памʼятати, якою ціною це зроблено в Корею. Та й математика взагалі в усіх країнах Азії на першому місці, вона їм легше дається.
згоден. маю знайому колишню одноклсаницу яка,парцую в Кореї в дитсадку і вона дуже часто розповідає про ці жахи які їй розповідають її колеги в кого діти начаються в старших класах. ніколи нехоті би такого в свої шкільні часи ((
Між 16 годинним *навчально-робочим* днем і вільним часом своєї доньки я беру щасливе дитинство. Змушувати вчитись до 12 ночі калічить психіку, кажу як інвалід фізмату 😢
@@costuaцікавво а виб погодились жити як кореєць .Тільки ремарка не в Україні ,а в самій Кореї .просто уявіть що ви старшелаксник або студент .Думаю вам би було дуже весело від стресу і всього цього давління на вас в момент коли ви формуєтесь як людина)
У корейців ротація вчителів/директорів. Цікаво було б зробити ротацію народів - розумні народи відправити на ресурсні території, а працьовиті народи відправити на території без ресурсів.
цей пост спеціально для вас ua-cam.com/channels/0AAh4OM7Ihs8hwk4vcJjtg.htmlcommunity?lc=UgyJbnYY8VsjJFrh1DR4AaABAg&lb=UgkxRd5LusLVSvYNDdumzKgaeOgEABGDrlbC
Головна помилка авторів полягає в тому, що з одного боку вони виділяють явну проблему освіти, як «освіта заради освіти», а з іншого боку кажуть, що більше фінансування освіти = краща освіта. Краща освіта заради кращої освіти? Якісна освіта стає потрібною, коли є зміст в ній! Якщо на території України нема ніяких технологічних гігантів або ІТ компаній, які створюють продукт, або інших галузей, де потрібні клепки, то який зміст в освіті за стандартами розвинених країн ? Що перше, курка чи яйце? Вбухайте в освіту хоч 10 хоч 100 мільярдів, результат буде ОДНАКОВИЙ!!!
@@costua ага, ага, наприклад в майкрософт, де ти будеш знімати справжню конуру за 3к в місяць і просто з часом не перегориш. Або в силіконову долину, де вже давно тупо торгують стартапами... а потім коли ти вже будеш неконкурентний, тебе система пережує і виплюне
@@costua наш айті майже увесь працює на аутсорс.... найголовніше запитання залишається: освіта навіщо в цьому випадку? Є курси, самоосвіта, в інтернеті дофіга теоретичного матеріалу, нейромережі вкінці-кінців. Нафіга вкладати державі великі бабки в освіту?
Підтримати нашу роботу:
Купіть нам кави - www.buymeacoffee.com/costua/membership
Ставайте патронами www.patreon.com/costua
Станьте спонсором цього каналу, щоб підтримати створення нових відео:
ua-cam.com/channels/0AAh4OM7Ihs8hwk4vcJjtg.htmljoin
Переказ карткою secure.wayforpay.com/donate/d5e2a1b2ed342
Підтримайте нас - купуйте найкращі книжки з економіки sgo.one/QwXCXc та подарунки своїм близьким sgo.one/eROHIH
можливо я трохи не по темі висловлюся, але...як людина, що має педагогічну освіту, аж сумно стало після перегляду (хоча відео саме дуже інформативне, моя Вам подяка!).
тобі, молодому вчителеві (англійської мови), виливають у ВНЗ найновіші методичні рекомендації щодо навчання учнів/студентів, показують усі доступні інноваційні технології, навчають іноземних мов, але потім ти йдеш у школу/коледж (для університету треба магістратура, тому маю на увазі переважно бакалаврів) і розумієш, що твої попередники-вчителі (бабусі-дідусі або ті, що диплома купували й навіть не мають пед. освіти) так спаскудили дітей, що їх треба вчити спочатку писати й читати, а потім вже рухатися далі.
і що вже казати за технічне забезпечення: воно або на особливий випадок, або його нема, або воно не має сенсу, бо учням, знову ж, треба пояснювати, чого сонце кругле, а не квадратне (і це я ще не говорю про те, які іноді мені підручники попадаються: матеріал для 8 класу вже у 6-му вивчають).
з одного боку ми (кажу зі своїх спостережень) маємо молодих ентузіастів, які здатні надати якісну освіту й зробити навчання хоча б цікавішим (все таки невелика різниця у віці в мене й старшокласників), з іншого боку - ніхто не фінансує тебе (усі ці платформи для створення тестів, програми для навчання тощо - все потребує грошей), ще й учням нецікаво, бо вони, умовно, років 9-10 провчилися абияк, а тепер від них хочуть неможливого: дисципліни, роботи на уроці й логічного та творчого мислень.
Цікаво. Ви вважаєте доцільним вивчення іноземних мов у загально-освітніх школах? Який метод кращий для 30 учнів із 2 уроками щотижня?
@@maksymzhokha8405
Do you really speak English? Have you watched teen tv serieses? How many English books have you read?
@@putinisakiller8093
1. наразі вивчення іноземних мов у школах є необхідним, особливо якщо ми говоримо про англійську, і причин володіти нею зараз доволі багато (нічого не можу сказати про практичність вивчення інших мов, я навчати можу лише англійської мови).
2. все залежить від того, який навчальний заклад, які діти й який в них клас.
зазвичай методичка каже, що метод у нас має бути комбінований (себто всі існуючи методи навчання із тимчасовим акцентом на один з них: десь допоможе усний метод, десь аудіо-лінгвальний, десь переклад тощо), але де-факто треба розробляти методичку для кожного класу окремо.
я не можу давати, наприклад, матеріал для читання дітям/підліткам, що не вміють (або їх не навчили, теж буває) читати (а я таке навіть у 11 класі зустрічаю) вимовляючи слова правильно (нехай з акцентом, але ж не сокіаблє): мені треба в такому випадку як мінімум ввести побільше фонетичних вправ.
так само я не можу дати граматичний матеріал (наприклад якийсь граматичний час), якщо учням незрозуміло, що воно взагалі таке і нащо треба: доведеться пояснювати на прикладі рідної мови (якщо те чи інше граматичне явище там є).
ну одне можу сказати: головне - не намагатися вичавити з учнів те, що їм поки що не дається, підбадьорювати і не відставати від їх інтересів (межах адекватного, звичайно).
я давно знаю, що в і старшій, і в середній школах дітям хочеться поговорити, продемонструвати свою особистість, десь застосувати знання з інших предметів - я йду на зустріч.
P. S.: оцінюю я їх суворіше, ніж розповідаю, але коли мова йде про тестування чи роботу в класі/вдома, я не планую ніколи їх валити (хоч іноді даю завдання на логічне мислення).
@@maksymzhokha8405 подібне, я гадаю, підійде для студентів з кафедри іноземної філології, якщо 1-ша мова англійська, але дещо з переліченого цілком повинно бути застосованим: наприклад, мультфільми чи серіали були б доречними - краще вже дивитися про те, що учням цікаво, хоч загалом розумітимуть зміст почутого й побаченого.
граматичний матеріал не такий страшний, а зменшити його обсяг неможливо.
однак, все залежить від того, як його подати: я, до прикладу, вчив якось учнів "бунтарського лайфхаку" уникати Future Simple користуючись Present Simple для красномовства - засвоїли.
вчинив дуже ризиковано і розповів старшокласникам коротенько, звідки неправильні дієслова узялися, чому вимова і орфографія дивні, особливості порядку слів тощо - перестали дивитися на граматику, як на щось, що є своєрідною "аксіомою нізвідки".
а от з читанням тут як пощастить...на жаль, мій досвід показує, що школярі не читають або читають без задоволення й розуміння змісту твору.
можна, звичайно, іноді уривки з творів вводити, але тоді й коментувати було б бажано.)
Вразили деталі державного іспиту південнокорейських школярів. Неймовірна увага до деталей. Прекрасне відео, чудовий україномовний контент.
Сиджу і плачу від цього випуску. В мене дитина у третьому класі, навчання онлайн майже с першого класу, з перевою на початок війни. Уроки по 30 звилин. З уроків тільки математика, укр мова+читання, інформатика, англійська, ядс. В цьому році додалась музика. Вчителька не встигає приділити увагу всім, вона сама мені казала, що визиває тільки тих, хто швидко відповідає. А інші-час від часу. До того ж онлайн і дорослим важко дається в плані дисципліни, а дітям.... Чому можна так навчитись? Я намагаюсь з нею займатись сама, читати стала після приватних онлайн-занять. Шукаю для неї цікаві уроки, щоб хоч трохи було їй легше щось дізнаватись. Дуже переживаю за наших дітей-який рівень знань у них буде? Навчатись додатково всім предметам на додаткових заняттях-це подвійне навантаження для дитини і фінансове для родини. Сумно.
На жаль, такі реалії війни. Треба дійсно батькам самим ще окремо займатися.
моя знайому яка зараз живе в Кореї чотири роки , ми спілкуємось кожні два тиждені .вона розповідала що після цих екзаменів діти взагалі нехочуть жити і нічого робити . ,багато реально хто робить спроби самгоубства або пригає в під наркотиками в річку хан якщо результат негативний . багато її клієнтів розповідають що їх діти хотіли це зробити. але у всіх відео про Корею про це мовчять . ,бо ніхто нехоче руйнувати в себе в голові думку що корея це така прекрасна країна,головне це хайп )) отсанні роки в кореї меншає дітей які хочуть посупати а топ-3 універи країни(це золотий стандарт успіху в Кореї) і все більше розумних корейців просто тікає навчятися в США,Австралаїю ,Малайзїю і інші країни.де немає цього правила ,що шкільний екзамен вірішує твоє життя. і потім можливо дехто може повертається назад до Кореї. через в корейському суспільстві до звичайних дітей які незмогли поступити в престижні універи де навчаються діти багатіїв,політиків і інших держслужбовців вішається клеймо невдахи ледь не навсе життя. так само ця знайома розповідала що бачила випадки,як люди припиняли між собою спілкуватися в момент коли хтось сказав що невдало здав цей тест(( це зробило корейців однією з найбільш депресивних і закритих націй в світі. і головне самі молоді корейці кажуть що цей тест є ледь неголовною причиною того,що наслення Кореї зменшується буквально на очах. Корейці ненавидять цей екзамен і хочуть змін аби їх діти жили життям а неставали через нього зомбаками які живуть з понеділка по пятницю і були трохи щясливими,але нажать їх уряд і керівництво в державі дуже корумповане .доречі нагадує одну країну ,де кажуть що побороли корупції і беріть нас в ЄС негайно)))) це негативний приклад освіти Кореї як прикладу. якщо вже копіювати якусь систему освіти ,то краще вже скандинавську чи американську модель. А і ще забув додати, що нещодавно був перелік професій ким хочуть бути корейці і вчитель старших класів має найнижий рейтинг( але якщо брати дані про вчителів початкових класів і дитячий виховалетів це дійсно правда ,особливо серед кореянок які нехочуть їхати в Сеул це одна з найпопулярніших професій )) . після того як одна молода вчителька старших класів зробила суєцид в школі після уроків коли .батьки деяких учнів після школи хотіли робити фізичну розправу з нею,за те що вона поставила погану оцінку їх дітям. в відео чомусь це не розповідається. про те що в багатьох сеульских школах батьки прямо погружують вчителям і були випадки прямих розрав. увага аби небуло непороузумінь це лише про старші класи коли, не про молодші і середні . Але якщо брати дошкільну і освіту молодших класів ,тут нампотрібно благати наше мертве міністерство освіти аби воно винищило радянську систему і брало приклад з Кореї саме в освіті дітей на цьому рівні. підсумовуючи скажу що якщо щось і копіювати тільки те що потрібно .якщо хтось до читав до цього .то моя знайомва це моя колишня однокласница ,яка працує в Кореї саме викладачем в дитячому садку.
яка кількість корейців тікає в інші країни?
@@costua як раз на вихідних в мене буде відео звязок з знайомю в неї запитаю про те чієї якась статистика від перевірених корейських джерел. боюсь надати якусь нету інфу якщо. дивно що вас цікавить це))) а не то що ця система освіту робить з людьми omg . майже всі адекватні корейці ненавидять цю систему , ви б бажали такого собі або своїй дитині будучи корейцем?
@@costuaось вам відео того що зараз відбувається з кореською системою освіти)) думаю субтитри ввімкнути зможете і почитати коментарі. статистика про еміграцію з Кореї є але вона з 2019 року тому використовується її нестав бо це те саме що розповідати про доллар по 23 .
@@Traffi8532можна посилання на відео? Цікаво глянути
дуже чітко пояснили як побудована освітня система у Кореї і варто зазначити, що корейці таки вміють дивувати!
Суперський макроекономічний, пізнавальний, освітній, науково - популярний, суспільно важливий та необхідний контент !
Дякую. ПРЕКРАСНИЙ репортаж! Приклад , як держава піклується про свій народ! Повчально !
Дякую за дуже якісне відео. Дивлюсь останні півроку всі ваші свіжі випуски, це знахідна. Окрема подяка за дуже кваліфікованого диктора, з яким перегляд відео дууууже приємний.
Дуже раді, що наші відео вам подобаються
От лотерея кожні 5 років, то цікава штука. А от щодо навантаження на дітей, то вважаю, що воно занадто. Плюс свободи вибору майбутньої професії фактично не має. Олігархічні мегаконцерни фактично контролюють весь ринок праці. Звісно вони інноваційні, але така монополія шкодить. Загалом в Кореї багато чого можна перейняти. Хоча мені здається, що ментально ми більш близькі до США
Дякую за якісний, україномовний контент. Дуже сподіваюся і хочу, щоб одного дня і ми прийшли до такого рівня розвитку суспільства і держави в цілому.
З Повагою,
Громадянин України.
В Радянському Союзі школи не розвивали науки, пов'язані з критичним мисленням, бо це був би постріл в ногу для самого режиму.
Досвід корейців справді варто частково запозичувати, але саме частково. При всіх плюсах їхньої освіти не варто забувати й про мінуси. Через надзвичайно високе навантаження, конкуренцію і стрес, на жаль, в країні часті випадки суїциду після завалення, а то й просто недостатньо доброї здачі випускного екзамену. Це явно не те, чого ви хочете, коли у вас демографічна криза
Згідна, зайшла в коментарі щоб написати про те ж
Таку куйню наклепати може тільки повністю відірвана від реальності людина. Яка нахер конкуренція в Україні...😅😅😅 Єдина конкуренція це гроші, а не знання. Бо вчитися мають змогу тільки ті хто занесе гроші в деканат, чи дитина якогось "обранця" Перше. Щоб запровадити таку систему освіти в Україні, треба вкласти трилліон долларів, бо корупціонерам треба десь в тричи, а місцями в п'ять разів більше, чим сама собівартість. Друге. Знайти такого діяча, який збудує таку систему освіти з п'ятикратною собівартістю, це ще та проблема, бо перший же діячь спиЗдить всі кошти на другий день, навіть "не викопавши яму під фундамент". Третє, кому потрібна образована людина в Україні!!!!???? Ліснику, який пиЗдить ліс вагонами? Директору магазину побутових товарів? Може якомусь колл-центру лохотронщиків? Начальнику комунального хозяйства? КОМУ БЛЯДЬ, Я ВАС ПИТАЮ.. Кому потрібна здрава конкуренція, де приорітет є знання, а не зв'язки? Ми блядь країна в якій мери сміттєві баки закуповують за кордоном, бо так легше відмити гроші.. Ми ж самі не способні зробити бак для сміття, нам треба в'їбати трилліон в освіту, забравши гроші у пенсіонерів.. Про які самогубства від перенавчання може йти мова!? Яке ж Ви наївне. Подивилося казочку, про те, що щавтра все буде добре, піздонуло якусь куйню в комент та й лягло собі спати вУмною людиною..😅😅😅😅
Корею перетворила на економічного гіганта не освіта. Скоріш, надмірні інвестиції та жорстке авторитарне правління. Людський капітал не вважався цінним ресурсом в часи росту Кореї. Скоріш, це наслідок. Відео сумнівне й далеке від реального аналізу.
Э інший бік медалі. Через слабке навантаження багато людей, котрі не повинні отримувати освіту, поступають в універи й отримують дипломи, після чого ми отримуємо купу не професіоналів. Я пам'ятаю це ще зі свого навчання. Половина студентів пішли в універ де я вчився бо в інші не взяли, а в армію не хотілося. Все це вилилося в те що історичні питання, а я історик за освітою, обговорювалися в контексті пропаганди. Зокрема пітання Донбасу звучали наступним чином: "Це сталося бо росіяни погані, а ми жерта". Я не виключаю що росіяни погані, просто усі обговорення полягали лише в цьому. Жодного разу не було обговорювань зі стратегічної точки зору, роботи спецслужб і т. д. Я просто одного разу всадив одногрупника у калюжу спитавши" чому рф не використовує мяку силу, як це робили Британці з ОАЕ, а одразу пішли війною". Він навіть не зрозумів питання, відповів викладач. Я до чого це кажу. Можливо потрібна жорстка система відсіювання, як в Кореї, просто треба дати зрозуміти людям що прибиральник важливий для системи і що отримати освіту можна і в 30ть років. Японці, до речі так і роблять. В кожному їх фільмі про школярів говориться що не біда якщо ти не поступив в універ з першого разу, та й що робота автомеханіка важлива. Система відсіювання важлива, бо створює конкуренцію і з рештою освіту добувають кращі з кращих. Так і повинно бути. Проблема в тому що у нас вишка це не профіль, а просто довідка що ти не дебіл. Так не має бути, бо з рештою ми отримуємо купу непрофесійних співробітників.
@@aleksax7465я вчилась в Україні, без корупції і "занесення грошей в деканат"... У нас доволі непогана освіта в школі насправді, проте є куди рости
Високі показники самогубств у зв'язку з навчанням - приклад розвитку освітньої програми. Загалом проблема у тому що там справді є мотивація вступити в найбільші компанії країни і для цього потрібно мати високі оцінки, враховуючи що в тих компаніях працюють більшість свого життя, цей етап справді може дуже давити на студентів. Загалом нам би хоча б стратегію якусь вибрати в освіті і плавно рухатись наміченим шляхом, а не те що зараз.
можете навести статистику у порівнянні з іншими країнами?
www.oecd.org/els/family/CO_4_4_Teenage-Suicide.pdf які високі? середні серед країн ОЕСР. Не поширюйте міфи
@@costua По-перше статистика лише 15-19 років, проблема у більшості може виникати пізніше на фінальному етапі розуміння свого майбутнього. По-друге це статистика суїциду молоді без інформації, чим він був спровокований. По-третє уряд Південної Кореї сам визнає це проблемою та робить можливі кроки для її усунення. Наприклад найбільший показник суїциду в світі за вашою статистикою в Новій Зеландії, чи говорить це про те що у них проблема із надмірним тиском в рамках освіти? Не думаю. Можете якраз розібрати питання статистики і як з нею працювати.
@@costua Згідно з даними Національного інституту психічного здоров'я Південної Кореї, у 2023 році рівень самогубств серед безробітних становив 30,1 на 100 000 осіб. Це на 72,4% вище, ніж серед зайнятих осіб (17,4 на 100 000 осіб).
Чоловіки безробітні мають вищий ризик самогубства, ніж жінки безробітні. У 2023 році рівень самогубств серед безробітних чоловіків становив 43,1 на 100 000 осіб, а серед безробітних жінок - 17,1 на 100 000 осіб.
це тільки по безробіттю
@@costua
Працюю з лікарем кореянкою. Розказувала про своє життя, це жах ніякого дитинства, крім навчання нічого не було, батьки наказували за кожну помилку. Конкуренція шалена, це постійний стрес і тривога, тому і рівень суїциду там високий. Вона виїхала в Канаду, щоб її діти це не проходили. Все мусить бути в міру.
Українці теж їдуть в Канаду
Їдуть, но з інших причин.
Так rat race і постійна думка,що якщо ти небудеш жити і працювати в Сеулі.то ти рахуй невдаха.Колишня однокласниця живе в Инчхоні чотири роки і працує там викладем в дит садку. дуже часто розповідає про те як її колеги в кого діти ідуть в страшу школу,або закінчили її ,що вони майже як зомбі.просто втрачають реальність і одна дівчина навіть хотіла пригати з моста.бо в неї були недуже добрі оцінки,аби поступи в big-3 .але ніхто в відео про Корею,якщо незнаходиться в Кореї ніколи нескаже.бо просто влада Кореї замовчує ці випадки масово ((
Бо це шалений стрес для дитини, не всі обдаровані, не всі можуть сидіти зранку до ночі та вчитися, це не кожен дорослий витримає. А саме жахливе це те що батьки очікують від дитини відмінне навчання, і не враховують можливості дитини.
Це нещасливі люди не зважаючи на високу економічну ситуацію в країні.
круто, що отримання диплому в Кореї практично гарантує високооплачувану роботу і небідне майбутнє.
😢Це абсолюна, абсолютна брехня. В південній Кореї величезна проблема з конкуренцією. Надзвичайно важко знайти хорошу роботу. Та будь-яку роботу важко. Країна розвинена, це може й вигідно роботодавцям, але не працівникам.
Фільм "Паразит" торкається цієї їх теми - якщо ти бідний і з низьким соціальним статусом, то тільки підробивши документи можеш влаштуватися.
І діти навчаються в школі неадекватні години через страх батьків, що вони не будуть конкурентними на ринку праці
Не розумію, навіщо було створювати таке абсолютно брехливе, перебільшене відео і вводити нас всіх в оману?
Ви перепутали совок з Кореєю. Спочатку диплом потрібно заслужити знаннями та освіченістю, а знання гарантують роботу в будь-якій країні!
ви не достатньо уважно дивились відео. не гарантує. 5% працевлаштування педагогів після фахового коледжу тому приклад. подумайте, куди йдуть решта 95% ?
@@MrShapod це ви не розумієте що таке отримати спеціальність і бути спеціалістом! Той самий педагог може викладати онлайн індивідуально, створювати курси, навчати учнів за кордоном. Але потрібно чудово розуміти цей фах, володіти комп'ютерною грамотністю та іноземними мовами. Але більшість педагогів ледве справляється з навчанням учнів по готовій виданій програмі.
@@ShedewrS звісно я не розумію... ви ж все про мене знаєте, тому перейшли на особистості - це дуже міцна позиція в дискусії.
щодо вашої заяви про "курси і навчання за кордоном": тобто, звичайним школам, що працюють з 8 до 18 вистачає 5% випусників. а курси і індівідуалка поглинає решту 95% випусників? дуже цікава логіка... 5% навчають корейців вдома, а 95% навчають корейців за кордоном?
Молодець, що показує і популяризує книги з різним змістом, )!
Відео не тільки про освіту, а і про рівний доступ та справедливі можливості. Про те, що досягати успіху можна наполегливою працею. Прекрасне відео! Дякую за роботу!
Я був би не щасливий жити та навчатися в такій системі. Звісно вони доволі розумні, але чи щасливі, ось це питання. Я б брав приклад з фінської моделі освіти, коли діти ходять з задоволенням в школу.
давайте подивимось рейтинг щастя у світі?
@@costua Chat-GPT каже таке - In the 2023 World Happiness Report, South Korea was ranked 57th out of 137 countries. Не особливо вражає. Хоча, як на мене, тут не потрібно сперичатися де краща система, у фінів чи корейців. Тут щвидше питання в тому, щоб якісно продумати, сформувати і РЕАЛІЗУВАТИ план щодо системи освіти. Корейці молодці) Фіни молодці) Є чого повчитися у них.
@@costua а для чого рейтинг щастя, якщо окремо взятий коментатор пише, що був би не щасливим навчатись в такій системі? Не все вимірюється статистикою😉
Після перегляду відео, ніби сам побував в Кореї і посидів за партою. Настільки жива та динамічна картинка, переглядати суцільне задоволення👏👏👏
Я вважаю, що нормальна Освіта - один з стовпів української незалежності та й взагалі життя України. Маємо гарну освіту - маємо кваліфікованих спеціалістів. Маємо замотивованих вчителів - маємо гарний, індивідуальний підхід до дітей, відповідно їм навчатися стане цікавіше.
А де економіка? :)
мені здається що Україні може і варто орієнтуватися на приватну освіту з точки зору якості, але точно не у плані культури освіти. Та ж сама естонія займає високі позиції, при цьому не маючи таких драконівських навантажень на учнів.
Міністерство освіти тормозить розвиток освіти регулюючи в тому числі приватні школи в вони це знають не хочуть спростити регулювання бо як тоді виправдати їх зарплати і кількість родичів, друзів-працівників у міністерстві. Ці мудаки настільки зажрались, що Зеленському довелося просити Мінцифру зробити реформу освіти незважаючи на те що працівники Мінцифри на цьому не спеціалізуються
Як завжди все цікаво та корисно знати
Хай квітне Український ютуб ❤❤❤❤
Не надмірні навантаження повинні бути, а якісно зорганізовані і дуже цікаві, людина повинна розвиватися не тільки соціально а також фізично, а то неможливо якщо до 22 вчився до 1 ранку робив домашнє а о 8 вже в школі маєш бути. В Україні не існує жодної соціологічної платформи де громадяни можуть радити органам освіти, як змінити навчання на краще, дуже погано що заможні дер. службовці все вирішують, вони і гадки не мають про звичайне статистичне життя, тому і так живемо.
Давайте створімо цю платформу. Гей, я забув, що весь ІТ-сектор працює на западних багатіїв. :D
Нажаль досвіду роботи в сфері IT я не маю, але залюбки підтримаю людей, які б могли таке зорганізувати. Що до західних багатіїв то нічого, IT сфера може працювати і там і в Україні адже технології цьому тільки сприяють,а на заході спеціалісти набудуть досвід, який згодом може бути використаний для нашої держави, і нічого поганого в тому я не бачу.
@@ua8074
Єдина проблема - 90% прибутку залишається за кордоном. :) Тобто, якби усі ІТ-фахівців працювали в України, то могли б приводити сюди грошей у 5-10-20 разів більше.
згодні
ДЯКУЄМО ВАМ ЗА ВАШУ ВАЖЛИВУ РОБОТУ, СПОДІВАЮСЯ, ЩО НАШІ КЕРІВНИКИ БУДУТЬ БРАТИ В КОЖНІЙ КРАЇНІ НАЙГОЛОВНІШЕ, НАЙЦІННІШЕ...
ТРЕБА НАВЧАТИСЯ ХОРОШОГО, А ПОГАНЕ НА ЖАЛЬ, ПРИХОДИТЬ САМЕ І ШВИДКО.
З приводу статусу ви звичайно злукавили - статус для корейців це святе, дітям багатіїв відкриті усі двері до приватних шкіл та хагвонів, які не можуть собі дозволити звичайні люди.
До того ж існує дискримінація під час працевлаштування, яка нам і не снилася - по зовнішній привабливості, тому став нормою таки й подарунок на 16 річчя як пластична операція, бо тоді більше шансів отримати гарну роботу серед усіх однаково усних конкурентів.
дякуємо за уточнення
Дякую за чудовий матеріал
Ви крутезні! Мені цікаві усі відео. Просто , доступно та цікаво подається інформація!
Суперовий, першокласний контент !
Коментар для просування відео. Потрібно нам ще багато працювати. Слава Україні!
Дякую за ролик.
Ви найкращі у світі
Дякую за цікавий український контент🙌🏻🇺🇦
Це занадто. Усю молодість 24/7 вчитися, перебувати під нереальним тиском.
зато розвинута країна та нація
@@costua Повірте мені ви такого життя не хочете. Мої друзі спеціально після народження дітей переїхали в Канаду аби їх діти не були у цій системі. А таких людей багато. Я згодна що частково можна запозичити певні моменти з їх системи. Але лише частково.
Дякую Ціна Держави за просвітницьку діяльність!
Молитва на освіту дуже нагадує нашу ситуацію, коли всі хотіли піти вчитися на юриста. Бо освіта юриста, по віруванням людей з невеличких міст або сіл, гарантувала їх чадам великі гроші.
якісна і конкурентоспроможна освіта, а не аби яка заради диплому
так декілька моїх знайомих потім з дипломами юриста їздили в польщю на полуницю) зате є диплом без знань
@@Traffi8532 це ще херня, моя одногрупниця яка закінчила фіз-фак, зараз працює бібліотекарем з зп 5500
@@costuaякісна освіта не гарантує високооплачувану посаду. Бо в наших компаніях HR дивляться також не тільки на вміння, а ще й на психічний стан майбутнього працівника. Адже є якась вже сформована команда і якщо людина не впишеться, які б геніальні навички вона б не демонструвала, її звільнять.
@@Ganna-Mel софт скіли ніхто не відміняв
Південна Корея - друга моя найулюбленіша країна. Після України.
Дуже круте відео
Дуже цікаве відео! Дякую!
Дякую вам!
Круто! Мені дуже подобається хід думок авторів відео . Дякую
Дуже цікаве та якісне відео, дякую Вам ❤
Дякую за чудове відео! Дуже конструктивний і якісний контент🙌🏻
Дякую!
Дуже корисне відео, Україні точно треба вчитися у Кореї вчитися
Дякую за контент, приємно дивитись і слухати!
дякую за відео
Цікавий досвід і чудова країна але для України не зовсім підходящий нам більш підійшов би досвід Польщі чи Естонії які мають високі показники в якості освіти без надмірного навантаження на учня а також є вихідцями з соцтабору як і ми. Насправді в нас все не так і погано просто потрібно трохи раціональніше користуватись тими можливостями що в нас є. Переглянути держзамовлення в освіті, скоротити кількість навчальних закладів, провести якісне оцінювання викладацького складу.
Резонує з моєю думкою 🙌🏼
Подивилась, які у них класи і оснащення - в такій школі хочеться вчитись)
Хіба дорослим, які дивляться це відео. Дітям -- не хочеться=)
Достеменно не знаю так чи то, але здається, що коли в розвинених країнах вчитель - почесна професія, куди йдуть найкращі, то у нас зробили з професії ганьбу, куди йдуть ті, у кого більше ніде нічого не вийшло. Треба це виправляти!
Не впевнена, що це так, наприклад, в США (чим не розвинена країна?). Буду рада, якщо канал зробить огляд
Дякую. Цікаве і пізнавальне відео.
Знаю на власному досвіді освітню систему в Японії і Кореї. Нам воно не треба. Серйозно. Руйнування фізичного і ментального здоров'я молодого покоління, яке НЕ компенсується рівнем життя, бо свій рівень життя вони НЕ відчувають високим. Часу усвідомити вивчене фізично немає. Наслідки для соціального життя катастрофічні. Треба шукати інші шляхи. В Японії тільки почали все переосмислювати, бо зайшли в глухий кут. Корея ще на попередньому етапі, але поступово теж починають
а що саме вони починають переосмислювати?
Ви праві, люди не витягують рівня планки що їм задирають з самого дитинства, тому в Південній Кореї найвищий рівень споживання алкоголю з усіх цивілізованих країн світу (ну з тих де можна підрахувати значення випиього плкоголю за акцизами), народ просто перегорає.
Здається відео робили ті, хто абсолютно не цікавився культурою Кореї до цього. Волосся дибки від того, що авторам не відомо, що освіта - це надприбутковий бізнес. Там багато батьків платять неймовірно багато грошей, щоб віддати дитинку ще з 3х місяців на якісь розвиваючі курси. Не все там від держави фінансується, а від непомірного страху конкуренції. Надзусилля - це норма і для дітей і для батьків.
Та кількість годин, що діти проводять за партою - контр продуктивна. Вони елементарно не сплять. Який сенс мучити дітей за партами по 12-16 годин? Вони давно вже відключилися від навчання.
Суспільство в Кореї доволі станове. Конкуренція велика і всі використовують все, що мають аби влаштуватися на роботу. І соціальний стан там досить важливий при прийомі на роботу. Існують служби, які орендують дорогі, брендові сумки спеціально для співбесіди. Окрім сумки, ще проведуть до авто на якому приїхав/ла і оцінять соціальний стан по ньому.
Нашумівший фільм 'Паразит' якраз говорить про те, як важко влаштуватися на будь-яку роботу, коли ти бідний - і це реальна проблема Південної Кореї😢
Тому не треба оці казочки та ідеалізацію всього, що там за кордоном. Приведіть позитивні сторони, але ж не брешіть! Це ницо і вводить людей і оману - ніби у нас тут крайня форма найгіршої освіти, а в Кореї проблем нема. Якби це відео вплинуло б на нашу систему освіти, то завершилося б тим, що до наших проблем додали б ще й їхні. Завжди так, коли починають пускати слюні на все, що "ненаше"
Ви мабуть неуважно дивилися відео. Ми розповіли про те, що багато грошей витрачають на освіту
@@costua ви мабуть неуважно читали мою претензію - я не сперечаюся, що держава може витрачати багато грошей на освіту. Але ви оминули той факт, що освіта в Південній Кореї - це величезна індустрія і далеко не все там державне. І чому саме так? Тому, що надзвичайно велика конкуренція і дітей змалечку, буквально ще до року, можуть віддавати на різні курси розвитку - аби підготувати ДО школи. І під час школи також багато різних репетиторів і додаткових занять. Все це відбувається не на державні кошти. Такий запит суспільства, бо інакше ніяк. Бо знайти роботу нелегко, навіть з вищою освітою.
Корея - чудова, розвинена країна і комусь жити там добре. Але це зовсім нелегко для дітей. Освітня система надзвичайно складна і не є супер ефективною в порівнянні з тими стражданнями, що спричиняє.
Сумно, що в нас до будь-яку практику із закордону ідеалізують, хоча там теж багато поганих практик. Звісно, навряд чи через це відео наше суспільство перебере їх до себе, але якби таке сталося, то точно взяли б все найгірше(
Який чудовий, розгорнутий і аргументований коментар, дякую вам ❤
@@Enthe0genic дуже дякую! Це така рідкість побачити просто позитивний коментар-підтримку. Буває підтримуємо блогерів, а іншим безликим незнайомцям або агресія, або повчання. Це зрозуміло - зараз важкі часи і всі справляються, як можуть. Тому так неочікувано просто отримати похвалу за аргументований коментар)
@@justinemot2282агресивно плюсую вашому коментарю. Я зараз на навчанні в Пд.Кореї і тут такий підхід до навчання через декілька причин, основна з яких - якщо ви справді розумна і старанна дитина, вас візьмуть вчитися в гарний ВУЗ без хабаря, АЛЕ тут просто скажена монополія приватних репетиторів: дитина може вчитися в школі до 4 години, а потім до пізньої ночі мотатися по хагвонах (приватні репетитори). Ну і ціна. Моя вчителька розповідала, що на репетиторів її племінниці витрачають 2к доларів щомісяця. Ну і нерівномірність освіти: до старшої школи байдикують, а з 9 класу - вчаться в хагвонах до ночі, а в класах - відсипаються
Дякую
Маючи 10 років досвіду роботи вчителем і навантаження 150% від норми зарплатня становить 9500 грн. Тому, все ж , варто спочатку підняти престижність вчительської професії.
В педагогічні ВНЗ йдуть ті, хто ніде більше не пройшов ( особливо непопулярні спеціальності: фізика та хімія). Якість таких працівників в подальшому дуже низька. Дітей вони нічому не навчать, а ті хто розумніший на такі спеціальності не вступає. Таким чино ми отримуємо замкнене коло.
Через 5 років вчителів фізики не залишиться зовсім ( Рівненська обл.). Адже Фізика - це єдиний предмет в сучасній школі, який не є обов'язковим при вступі на БУДЬ-ЯКУ спеціальність в Україні.
Чернівецька обл - з фізикою ситуація катастрофічна. Йде мова про закриття кафедр фізики, тому що ніхто не поступає. А ті, що поступають... це є жах. І їх тримають, бо якщо виженуть, то закриють групу і не дадуть годин.
Це звісно жахливі цифри, але чи ви не думаєте про інші додаткові види заробітку і витрачання менше часу на неефективну роботу? Той же ютуб, репетиторство чи застосування інших власних навиків? Ми всі хочемо змін в цьому параметрі і нормальну систему освіти, але ви розумієте, це може зайняти дуже багато часу і залежатиме від всієї країни, тобто це на довго
Україна - це волелюбна країна.
Я поясню свою думку.
Ми дуже любимо і вміємо працювати коли це дає плоди і ми маємо змогу їх бачити.
Я вважаю,що українці це природжена нація підприємців.
І якщо нам дати свободу в підприємництві та не душити надуманими штрафами,то в нас є чудова змога розвивати підприємництво в Україні.
А якщо ми ще й наявно будемо бачити куди йдуть наші податки,то ми із задоволенням будемо сплачувати їх.
Не усі повинні бути фізиками,енергетиками чи нейрохірургами.
Але багато хто може бути кравцем, будівельником чи мати невелике виробництво манікюрних ножиць або брекетів для котлів.
А толку?!
Я щось чих плюсів не бачу
Живемо на зарплату нижче чим в Нігерії
"якщо нам дати" - волелюбні люди так не говорять. Беріть самі!
@@Jec-man ну хз. Среди моих знакомых бедных почти нет. Ты походу ни с кем не общаешься. В Украине серая зарплата очень не плоха.
@@ОлегТолот бідних по мірках африки?
Поздоровяю
@@Jec-man ну 50 тыщ грн доход это по меркам Африки очень не плохо
Зробіть, будь ласка, відео про демографію та її вплив на економіку. На прикладі України та інших країн
спробуємо. Хоча це не дуже наша тема
@@costua
Демографія - це фундамент економіки та суспільства.
За умови що люди не дурні (а у нас люди не дурні, тільки б навчались), коли населення в країні мало - це перевага й користь для добробуту країни.
А от коли населення надто дофіга - це завжди фігово, і завжди проблема. Бо тоді доведеться йти шляхом Індії або Китаю, що означає купу ротів вимушених виконувати низькооплачувану роботу, і ніколи не стати поважними й заможними, або сидіти без роботи і жебракувати, що те саме. Це ніяк не сприяє загальному добробуту, тільки елітарна система...
@@demiurgecreator2705За вашою логікою вам треба переїхати жити на хутір, бо там багато висококваліфікованої роботи. Насправді, висока щільність населення створює багато висококваліфікованої роботи, а мало людей створює примітивне суспільство.
@@demiurgecreator2705у нас немає кастової системи чи такого трудоголізму як в Китаї або Індії. Та й база в нас значно краще, ніж у них була в плані освіти і технологізації економіки
Дуже крутий контент. Нам потрібно брати приклад. А то освіта - на відчепись практично.
Нехай більше людей побачать цей відос !!1
схоже на...пекло. здається ніби діти без дитинства(
фінська система видається привабливішою
зато в Кореї високий рівень життя
Між фінами та південнокорейцями є спільне - суттєві вкладення в освітню систему, а ось уже як її будувати, ці країни підходили по-різному. Як на мене, з досвіду Південної Кореї нам варто взяти за приклад власне ці вкладення в освіту і потенційно фінансування державою навчання технічних спеціальностей. Цікаво виглядають вимоги щодо постійного профнавчання вчителів, а також лотереї
@@olgatomenko1828 так, так, а ще мені сподобались ротації вчителів...але для дітей такі навантаження по-моєму то занадто
Подякували за чудову вимову українською мовою! Ваші відео як абетка, кожен звук вимовляєте чітко і правильно. Де ви були 10 років тому, коли ми так потребували просвіти! Тепер вмикаю всі ваші відео дітям-підліткам. Слухають... Сподіваюсь, щось відкладається. Робіть більше контенту!
Ми з 2017 року викладаємо відео. А зараз це робимо щотижнево
Моя думка, це ще уміння використовувати знання для досягнення цілей. Бо інформація і знання це не одне й те саме.
Згадується пісня з радянського фільму: хто більше знає, той більше забуває, хто більше забуває менше знає, то скажіть, заради осмінога, навіщо вчитися.
Супер, дякую за контент. Дивився весь час з відкритим ротом. І ще питав себе, чи дійсно нашим дітям важко вчитись в Україні, та не вже?
Що можна сказати про Ваші відео взагалі. Гарна картинка і сценарії, достатньо динамічні і псевдо науковиі , щоб запудрити мізки людям. Але як завжди однобоко.
ну робіть свої і не запудрюйте мізки
@@costua так запудрюєте мізки Ви, а не я. Мені це не потрібно, а от для чого воно Вам? Для лайків, заробітку?
Здається прірва безмежна. Я пару років тому закінчив школу у звичайному місті, і ставлення до навчання тут і там це небо і земля. В першу чергу культура не сумісна з повним перейняттям досвіду Кореї, перевчити буде надто важко а то і, як я вважаю, неможливо. Нам потрібен унікальний і розроблений власним розумом варіант розвитку освіти. Зі всього світу по крихті, фірмовий соус, і вийде наша політика розвитку освіти
Власне цікаво, що в Фінляндії вчителі самі активно долучались до реформування освіти і Фінляндія отримала ще кращий результат
А ще в Південній кореї по телебаченню в прайм тайм розв'язують математичні завдання. Стендап-шоу в них не затребувані так як у нас.
Дураків недосвідчених там просто не поважають. А в нас... схалявив, щось потягнув з роботи - герой вечірок!
Дякую за неймовірно цікавий контент🔥🔥🔥
Хай квітне Україна 🇺🇦
При цьому в Південній Кореї багато бідної молоді, бо конкуренція занадто велика, маючі освіту в тебе все одно мало шансів, бо так вчиться більшість. При цьому без додаткових занять - шансів буде ще менше, бо для вишу мало лише шкільної програми. При цьому мало шансів що поступиш туди, куди хочеш, бо місця обмежені, популярні спеціальності миттєво займають ті, що знайшли кафе з найшвидшим інтернетом. Діти отримують купу психологічних травм і вбивають своє здоров'я, бо вчитись так неможливо без наслідків. Якщо не склав головний екзамен - нормального життя вважай не буде. Освіта важлива, але в Кореї - занадто, думки піти с життя не рідкість у школярів
Тобто фактично вони навчаються з 8:00 (9:00) до 22:00 і це їм ще треба домашне завдання робити. Дитинство в смітник. Життя в обмін на економічне процвітання. А економічне процвітання ради чого? Люди навіть не живуть, вони просто виконують функцію.
заради того, щоб заможно жити
Так вони і потім по 10 годин на добу до пенсії пиздячать)
Якщо чесно, у нас у молоді нині такий самий графік по суті. Принаймі у тих, хто хоче вступити до вишу. Тільки після офіційної школи, що у старших класах закінчується десь о 15-00, 16-00, замість хаквонів приватні репетитори (хоча по суті різниці немає: і те, і інше існує через те, що офіційна школа не дає достатньо знань)...
Ви робите неоціненний вклад в розвиток країни 🔥 дякую ❤️
Я би не хотіла так жити, якщо чесно... Постійні навантаження. Хоча це ціна успіху Кореї.
Кажу саме Корея, бо для мене це одна країна, одна нація, мова, просто розділена штучно. Сподіваюся, північна її частина незабаром буде звільнена від диктатури, возз'єднається з південною та буде так само потужно розвиватися❤
ми поважаємо вашу думку
@@costua а я поважаю вашу працю над відео)))
У нас не так тому що освічену націю складніше обкрадати. А корупція та популізм у нас є основними цілями влади.
чому не так?
@@costua так я ж написав вже у тому коменті чому не так - люди неосвічені бо корупція треба владі.
Я вас обожнюю
Дякуємо
на мою думку корейський досвід нам не підходить, освіта там може і хороша, але надто вже маргіналізована
мало хто в Україні буде навчатися по 15 годин на день, та і що каже медицина з цього приводу? робити уроки до ночі - брєд собачій (кажу як студент, який пів року тому закінчив 11 клас)
фінська система освіти - найкращий варіант, і добре що саме наслідування цього прикладу обрали в Україні
а за відео про корейську та фінську освіту - окремий респект❤
чекаємо відео про пенсійну систему України😊
Так, треба менше навчатись і більше їбатись. Їбатись, блядь, а не зайобуватись. І буде якісна освіта)
хочеться плакати....
чого?
Дуже цікаво те, що в Кореї і дівчата, і хлопці дуже успішні в математиці, різниця усього в 4 балах, та й то через те, що хлопців в принципі в Кореї більше. Ось нам би такі показники.
Яскравий приклад коли в погоні за кращим життям приноситься в жертву індивідуалізм і дитинство. А в перспективі і нація вимре, тому і освіта буде нікому не потрібна як така. При стрімкому рості інтелектуального рівня нації народжуваність так же стрімко падає і на даний момент становить 0,84. Здається, що щось вони роблять не так. Але зате люли в них розумні(сарказм). І, чесно кажучи, не розумію тих людей які кричать в коментарях, що нашим дітям теж таке потрібно. Нам потрібна своя система, насамперед без корупції і кумовства!!! А відео дуже хороше, дякую.
подивимось, хто вимре, а хто ні
З одного боку корейці молодці, що так прокачали свою освіту та економіку. Та з іншого - за три покоління вони так розігнали урбанізацію та рівень освіти, що майже припинили розмножуватися. Це не кажучи про високий рівень самогубств, внаслідок стресової конкуренції. Та і зачмирювання гуманітарних наук на поталу технічним може вилізти боком - політично та фінансово безграмотним населенням, совок тому приклад.
Корейці молодці, видно, як їх держава росте високими темпами завдяки їх менталітету та принципам в навчанні та роботи. Але, добре там, де є міра. У них все ж такі навантаження дуже впливають на психіку і багато хто не витримує. Я зустрічала азіатів в Канаді, емігрантів, з Кореї, Гонконгу та країн з подібним підходом до навантажень в навчанні та роботі. І всі вони кажуть, що емігрували заради дітей, тому що в їх країнах надмірні навантаження і вимоги до дітей та дорослого суспільства, а вони хочуть, щоб їх діти були щасливі та здорові.
Без таких титанічних потуг суспільства, аналогічних корейським зусиллям в освіті ми не виліземо.., чуда не станеться.
Сіндзі не лізь в робота а йди вчись. Дякую за відео.
Ні - пригніченню, Ні! - обов'язковій освіті!
шкільна освіта має бути обов'язковою
Суперечливий досвід. Мене в житті дитини цікавить ще її щастя, можливість гратися, розвиватися, спілкуватися. Це при тому, що старша в математичному ліцеї, і навантаження там суттєві. Чи хотіла б я більші навантаження для неї? Хіба що якщо вона сама хоче. Життя нам для здобутків у всіх сферах, не лише щоб на Самсунг працювати.
PS. Освіту в Україні звісно потрібно продовжувати реформувати. Хоча найголовніше- перемогти у війні, щоб українські діти особливо в прифронтових містах нарешті змогли нормально вчитися
дякуємо за ваш досвід, що розкрили
а теперь поясняйте о том как отлично живется в таком сверхконкурентном обществе, об взаимоотношениях между социальными слоями, об травле в учебных заведениях и работу и так далее.
ведь это отличная идея брать пример с страны с самой большой скоростью вымирания
до них багато хто приїжджає жити і до вимирання їм далеко
Великий потік мігрантів із Південно-Східної Азії, а серед самих корейців рівень народжуваності дуже низький (і неостанню роль тут відіграє аргумент, що на освіту дітей треба витрачити ВЕЛИЧЕЗНІ кошти, відповідно, працювати мало не до здоху) і нація катастрофічно старіє. А до чого приводить наплив мігрантів -- бачимо на прикладі Європи.@@costua
Тут варто зазначити, що зарплатня 24-27 тисяч доларів на рік - це насправді невисока зарплатня для Кореї, тим паче для великих міст. Проте, разом з цим, привабливими для корейців є соціальні гарантії, відпустка, пенсії вчителів. Більшою мірою це робить роботу педагогів престижною. А їхнє прагнення до постійного підвищення кваліфікації пов'язане ще з тим, що вчителі, які працюють за контрактом, прагнуть отримати постійне місце і мають конкурувати за нього з іншими. Це досить складна система зі своїми перегинами, але якщо ціль - отримати висококласних спеціалістів для конкретного ринку, то так, вона працює.
там ще купа соціальних плюшек - як відрахування на пенсію
відео топ
Виглядає це, як якесь маячіння божевільного садиста. Якщо діти будуть вчитись по п'ятнадцять годин на день, а потім так само працювати, то до тридцяти від них вже й нічого не залишиться. Не зміг додивитись це відео, бо просто, блін, страшно слухати таке.
а треба додивитися відео
але як і всі складні системи, економічне зростання залижить від комплексної роботи різних інститутів. високоосвідченні висококласні спеціалісти дуже швидко можуть знати роботу за кородном... тож, ринок праці України має створювати відповідний попит з конкурентними умовами. системи правоохоронніх органів мають створювати достатній ривень безпеки життя, а також достатні механізми контролю за виконанням законів. та багато чого іншого. той же ринок праці залежить від приватного сектору, та бажання інвестувати в нашій країні. тож, роботи дуже-дуже багато. і "пахати" потрібно вже зараз, а не чекати "після перемоги"
лeгeнько пройшлись, алe й на тому дякую
а як треба було?
Просто Корея ще не дійшла до того часу, як у Японії, де молодь дійшла висновку, що нафіг так напрягатись, всерівно практично нічого не доб’єшся.
дуже дивний коментар )
@@costua тим не менш, це тренд
@@costuaцей коментар дивний тільки якщо неглибоко знати економічну і соціальну ситуацію в Японії і Кореї. Простіше кажучи - дивитися лише на цифри, не обдумуючи передумови і наслідки
Наші міністри в кулуарах говорять: "реформи це складно. Американці грошей дадуть - нам вистачить"
Не розумію, яким чином у нас студенти отримують дипломи. Один мій знайомий отримав диплом у електротехнічному коледжі та поступив до університету на аналогічну спеціальність. Проте, й досі не може пояснити, чим змінний струм відрізняється від постійного. А коли він сказав, що у ноьго є предмет "електричні машини і апарати", я попросив його навести приклади електричних машин. Так він на повному серйозі, після хвилини роздумів сказав, що Тесла - електрична машина, наприклад.
Це я той знайомий, на екзамені по фізиці все було ок до ключового питання чи трансформатор постійний струм чи змінний. Досі постійно плутаю. Поясніть для ідіотів яка тесла машина якщо не електрична )
Коли я працював у приймальній комісії - міг спостерігати як на бюджет на прикладну фізику брали студентів зі 140~ балів по основному предметові.
І це не зміниться, аж доки держава пов'язує бюджет на ВНЗ з кількістю студентів. Беремо слабеньких, не відраховуємо, бо не можемо собі дозволити.
@@tanyazaya122 Та нехай і так. У 20 років я й сам був таким, що через ще 20 років ставало соромно. Проте, дивує, як той хлопець взагалі зміг вступити до ВНЗ. Наприклад, з математики він знає лише чотири арифметичні операції (про корені квадратного рівняння не питайте), з хімії - не може пояснити, що таке вода; плутає катети та гіпотенузу у прямокутному трикутнику; біт від байту не відрізняє; знає столиці 5 країн - максимум. Можу ще з десяток прикладів навести. Як той хлопець школу закінчив взагалі? Що таке - незалежне оцінювання? Як воно працює? Зате, "рішала" він швидкий. Знає хлопців, які знають хлопців, і все таке.
@@d.reeman5820 в мене були на потоці кєнти з 120-130 середнім по 3 зно))) І це здається навіть на бюджет
19^30
у нас би якась Валентина Душнілова сказала б, що ці компухтери їй не треба
Заберіть вчителів від екранів, особливо в другій частині відео!!)
Мені здається рівнятися на Корею взагалі не варто, їх система освіти призводить до жахливого стресу і суїцидам. Робота вважається престижною тільки в певних місяцях, жорстка майже кастова градація по тому звідки ти випустився та які в тебе статки. Це круто зробити професію вчителя високооплачуваної, але треба памʼятати, якою ціною це зроблено в Корею. Та й математика взагалі в усіх країнах Азії на першому місці, вона їм легше дається.
згоден. маю знайому колишню одноклсаницу яка,парцую в Кореї в дитсадку і вона дуже часто розповідає про ці жахи які їй розповідають її колеги в кого діти начаються в старших класах. ніколи нехоті би такого в свої шкільні часи ((
у них середні показники за суїцидом
@@costua я жила в Азії, спілкувалася особисто з корейцями, китайцями. Вчилася в Гонконгу, тому кажу з особистого досвіду.
Між 16 годинним *навчально-робочим* днем і вільним часом своєї доньки я беру щасливе дитинство. Змушувати вчитись до 12 ночі калічить психіку, кажу як інвалід фізмату 😢
В Україні насправді не набагато менше за 16 годин. Тільки проблема в тому що ці години ідуть на різний непотріб по типу християнської етики.
дякуємо за думку
@@costuaцікавво а виб погодились жити як кореєць .Тільки ремарка не в Україні ,а в самій Кореї .просто уявіть що ви старшелаксник або студент .Думаю вам би було дуже весело від стресу і всього цього давління на вас в момент коли ви формуєтесь як людина)
У корейців ротація вчителів/директорів. Цікаво було б зробити ротацію народів - розумні народи відправити на ресурсні території, а працьовиті народи відправити на території без ресурсів.
нагадали преіод абітурієнства - екзамени, нерви, безсоння😮💨... добре, що це все позаду😁
Така система освіти вивела Корею у топ країн світу із кількості самогубств на душу населення...
цей пост спеціально для вас ua-cam.com/channels/0AAh4OM7Ihs8hwk4vcJjtg.htmlcommunity?lc=UgyJbnYY8VsjJFrh1DR4AaABAg&lb=UgkxRd5LusLVSvYNDdumzKgaeOgEABGDrlbC
Головна помилка авторів полягає в тому, що з одного боку вони виділяють явну проблему освіти, як «освіта заради освіти», а з іншого боку кажуть, що більше фінансування освіти = краща освіта. Краща освіта заради кращої освіти? Якісна освіта стає потрібною, коли є зміст в ній! Якщо на території України нема ніяких технологічних гігантів або ІТ компаній, які створюють продукт, або інших галузей, де потрібні клепки, то який зміст в освіті за стандартами розвинених країн ? Що перше, курка чи яйце? Вбухайте в освіту хоч 10 хоч 100 мільярдів, результат буде ОДНАКОВИЙ!!!
Краща освіта заради роботи в найпотужніших компаніях світу
@@costua ага, ага, наприклад в майкрософт, де ти будеш знімати справжню конуру за 3к в місяць і просто з часом не перегориш. Або в силіконову долину, де вже давно тупо торгують стартапами... а потім коли ти вже будеш неконкурентний, тебе система пережує і виплюне
@@costua наш айті майже увесь працює на аутсорс.... найголовніше запитання залишається: освіта навіщо в цьому випадку? Є курси, самоосвіта, в інтернеті дофіга теоретичного матеріалу, нейромережі вкінці-кінців. Нафіга вкладати державі великі бабки в освіту?