Debata 4.0-Q&A/Obornik/Czarna Kreda/Szeroko czy Wąsko Siew/Aminokwasy/Kim jest Kapelusznik 🤠Życiorys

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 14

  • @dawidg.9270
    @dawidg.9270 Рік тому +4

    21:20 Edi poczytaj o CTF w rolnictwie. I nie zmieniaj tematu bez podsumowania albo wypowiedzi innych.

  • @jerzyrutecki6297
    @jerzyrutecki6297 Рік тому +3

    Z powodu słabej jakości sygnału u mnie, Edi musiał trochę wyciąć. Mówiłem, że ogólnie wszystko składa się z minerałów i one muszą być dostępne. To roślina i gleba musi je dostarczyć, aby nastąpiło namnażanie. Jak już namnożą się, to aby wiązać wolny azot muszą mieć energię, a tą uzyskują z cząsteczek zbudowanych z węgla, tlenu, wodoru, azotu i fosforu. Żeby wbudować w siebie azot atmosferyczny muszą mieć dodatkowo jony wapnia, magnezu, żelaza, molibdenu, siarki i przy brodawkach miedzi. To wszystko musi być. Natomiast azot wbudowany jest azotem organicznym i jest udostępniany stopniowo po obumarciu w trakcie mineralizacji. Ale , jeżeli gleba i roślina jest w stanie wykarmić pasożyta z korzyścią dla rośliny następczej, to sama też na tym KORZYSTA. Jak mówiłem, może być lepiej ODŻYWIONA i ZDROWSZA dzięki bardzo różnym procesom, które wywołują zaaplikowane preparaty. I tu też możemy wykorzystać ocenę stanu odżywienia za pomocą analizy soków komórkowych i N-testera. Pozdrawiam

  • @zifi123
    @zifi123 Рік тому +2

    Podzielę się krótko tym, co robią moi klienci(dostarczam im produkty mikrobiologiczne).
    Kiedy mają zamówiony obornik w dużej ilości, a jest to obornik z kurników, bądź podłoże z pieczarkarni, lub poferment z biogazowni, zalecam im, by użyli mikrobiologii z dużą ilością wody, którą zleją ten materiał biologiczny, przerzucając go ładowaczem z jednej pryzmy na drugą. Jest to trochę pracy, bo trzeba poświęcić na to trochę czasu, jednak finalnie ta praca przynosi ogromny efekt, bo przerobiony przez mikroorganizmy obornik zupełnie inaczej zachowuje się w glebie. Wystarczy, że te przerzucone i zaszczepione biologią pryzmy poleżą pół roku, a znika smród obornika i pojawia się miły zapach przerobionej materii organicznej. Procesy, które zachodzą w tej materii, to procesy jej humifikacji, a nie procesy gnilne, czyli te niepożądane przez rolnika..
    Tak, słuchać Jerzego Ruteckiego to sama przyjemność. Pozdrawiam wszystkich prelegentów, a dla Ediego podziękowania za to wszystko, co robi na swoim kanale.
    Bardzo żałuję, że ucięło pana Bronisława, bo skądinąd wiem, że jego doświadczenia na polu są bezcenne i warto by dać mu szansę podzielenia się z nami tym, co robił, kiedy robił i jak to robił. Pozdrawiam.

  • @leszeksroka5801
    @leszeksroka5801 Рік тому +3

  • @cezaryol1831
    @cezaryol1831 Рік тому +1

    Panowie mam pobraną glebę, jakie konkretnie badania mam zlecić do laboratorium aby wykonać analizy takie jak wy robicie? Kolejne pytanie to gdzie mogę takie analizy wykonać, czy zwykłe OSCHR-y, np Olsztyn, wykonują takie badania?

  • @Rafa-cz3nh
    @Rafa-cz3nh Рік тому +3

    Czy bylo to nagrane wcześniej,...

  • @bernardwawrzyniak5447
    @bernardwawrzyniak5447 2 місяці тому

    Ale czym ten obornik polewacie,jakim środkiem??

  • @Rafa-cz3nh
    @Rafa-cz3nh Рік тому +3

    Można zadać pytanie na bieżąco teraz.....

    • @edzio777300
      @edzio777300  Рік тому +3

      Lepiej po filmie to premiera nie live ale prosze zadac postaramy sie odpowiedziec

  • @Rafa-cz3nh
    @Rafa-cz3nh Рік тому +3

    Edi...czytasz,

  • @elespe8167
    @elespe8167 Рік тому +5

    Edi cenzor, nie pozwolił ,,kapelusznikowi" dokończyć, oj nie ładnie🙄

    • @edzio777300
      @edzio777300  Рік тому +4

      panu Bronkowi się tel rozładował 🤨🤨i tak wyszło pozdro