Як влаштувати просту систему резервного живлення на сонці та на що звертати увагу.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 бер 2024
  • ‪@bogdankushlyk‬
    Зніміть рожеві окуляри. У нас будуть проблеми з електроенергією. Триватимуть вони довго, навіть після звершення війни. Тому - думайте про себе самі, наскільки це можливо.
    Які купляти панелі? Будь які з Top tier. От просто будь які. Обирайте щоб за розміром комфортно лягали на ваші скати даху чи конструкції.
    По інверторах/зарядних складніше.
    1. Дорога і крута система - це виключно на базі Victron. Це Нідерланди, це Європа, це дорого. Але працюватиме теж довго. Де купити? Атмосфера, або їх дрібніші дилери, я можу порадити хлопців з якими працюю сам, це ‪@Avangard_Solar‬
    2. Система середнього класу: на базі Deye, Huawei, Solax та їм подібних. В мене Deye гібрид та Huawei мережевий, працюють в парі, варті своїх грошей. За інші казати не буду, бо не маю з ними досвіду.
    Де купляти - або на Alibaba і везти самостійно. Або краще в офіційних представників тут з гарантією 5 років. Ті самі ‪@Avangard_Solar‬ або купа інших зі списку офіційних інсталяторів вам допоможуть.
    3. Бюджет сегмент на базі купи всякого добра з AliExpress. З того всього виділяється EASun - його можу порекомендувати на основі відгуків від людей.
    Ось посилання того що відкривав у відео: s.click.aliexpress.com/e/_DlT...
    Додатково контролер сонячний якщо треба: s.click.aliexpress.com/e/_DkA...
    Запам'ятайте - системи модульні. Варто лише правильно почати і далі ви зможете її донаростити до потрібних вам розмірів. Але "серце" системи, тобто інвертор краще зразу брати таке як треба.
    Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
    / @bogdankushlyk
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 166

  • @andrii_dmytruk
    @andrii_dmytruk 26 днів тому +2

    Дякую за відео! Дуже корисно було Вас почути.

  • @AnatolRudenko
    @AnatolRudenko 4 місяці тому +1

    Дякую за цікаву та корисну інформацію, по надзвичайно важливий темі!

  • @user-mu4hg1kq5f
    @user-mu4hg1kq5f Місяць тому +5

    Дуже хороше відео, багато почерпнув з нього, хоча не вважаю себе зовсім необізнаним, на мій погляд саме дороге, це акумулятори, бо вночі більше треба енергії, так, як в мене наприклад теплові насоси, але для початку потрібно забезпечити хоча би мінімум, опалювати газом, а кількість панелей нарощувати разом з кількістю акумуляторів, щоб цю енергію можна було б зберегти наніч. Тому в мене і була ідея з вітрогенератором, щоб хоча би ним вночі підзаряджати свій невеликий 190 амперний акумулятор, щоб від нього живити інвертор, який би свою чергу давав життя газовому котлу, щоб хоча би вистачило його роботи, доки не буде світла, щоб зарядити акумулятор до чергового відімкнення.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому

      вітряк на жаль далеко не завжди працює вночі... я це показував на графіках отут: ua-cam.com/video/3jKcyOhNZXM/v-deo.html
      найкращим і як не крути найдешевшим рішенням буде багато-багато панелей, багато-багато LiFePO4 акумуляторів і дизельген на найкритичніший випадок.
      вітряк - то вже якщо у вас дійсно зона вітрів. або якщо цікаво. хоча я з них щось таки маю і це далеко не нуль.

    • @user-mu4hg1kq5f
      @user-mu4hg1kq5f Місяць тому

      @@bogdankushlyk так прийдеться і зробити, дякую Вам за інформацію щодо гібридного інвертора easun, напевно візьму одразу на сім кіловат, тільки треба дочекатися чергового розпродажу на Алі, та і акумуляторів lifepo4, в мене теж немає, а їх там аж чотири потрібно, сам буду збирати з банок на 105 а/г, дешевше вийде, тільки бмс-ки потрібно, цікаво, чи цей інвертор може працювати з однією панеллю на 580 вт, чи потрібен якийсь більший мінімум для роботи .

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому +2

      він на 7 кВА, тобто на 6 кВт, не плутайте.
      LifePO4 треба купляти зборкою з CAN-зв'язком.
      цьому інвертору краще 2 панельки на 580 ват щоб вийти на діапазон роботи МРРТ, одної буде мало, може не стартувати.

    • @user-mu4hg1kq5f
      @user-mu4hg1kq5f Місяць тому

      @@bogdankushlyk дякую Вам за відповідь, буду розбиратися, що таке can зв'язок, вже стидно за таке запитувати.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому

      CAN-зв'язок - в даному випадку це коли інвертор вміє спілкуватись з акумулятором (точніше з його BMS) через Ethernet-шнурок.
      в автомобілях - це трошки інакше, але там теж CAN-протоколи зараз практично всюди, хоча роз'єми можуть бути інші.

  • @gorodivskyjuriy3832
    @gorodivskyjuriy3832 4 місяці тому

    Дякую за контент. Підписався

  • @user-hy8qp7hm2t
    @user-hy8qp7hm2t 26 днів тому +1

    Дякую за відео , було цікаво.
    Лишень маю декілька застережень :
    Свинцеві батареї , рідинні ,ватні ,гелеві не бажано використовувати в системах резервного живлення .
    По декількох параметрах : низький ресурс роботи від 3 до 8 років , низькі струми заряду розряду,
    Велика імовірність сульфатації а іменно коли ви їх використовуєте в розрядженому стані , так я вбив відносно нормальну батарею в час коли 2 години була електроенергія і 4 години не було розрядив батарею до 10 вольт і після цього експлуатував в такому розрядженому стані , так як часу зарядитись до повного не було. В результаті за місяь ємкість батареї впала в декілька раз, після цього її викинув .
    А інша аналогічна батарея працює без проблем вже декілька років , але я її не допускаю розрядки і використовую розряд тільки 20 відсотків від повного заряду.
    По цим причинам варто використовувати свинцеві батареї лишень коли вам вони дістались на халяву , або за дуже невелику ціну . Так як в моєму випадку коли фірма інтернет провайдер знімала з експлуатації свинцеві і переходила на літієві батареї.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  26 днів тому

      гель - це перший крок. декому треба хоч щось, тому то теж варіант який має право на існування. але я звісно що завжди топив і топитиму за LiFePO4, в заводських варіантах збірок (не самокльопні).

  • @user-uz8ng7dj6x
    @user-uz8ng7dj6x 27 днів тому

    Богдан,дякую,завтра буду робити замовлення.Віктор В.

  • @user-gm3lb7lu8n
    @user-gm3lb7lu8n 3 місяці тому +1

    Підписка комент і вподобайка. Подяка за працю. Підтримка україномовного контенту.

  • @alexnik2705
    @alexnik2705 25 днів тому +2

    Дякую за інформацію!!! Дуже корисна інформація!!! Як з вами зв'язатися?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  25 днів тому

      будь ласка. в описі каналу є мої профілі в соц-мережах

  • @strber2928
    @strber2928 29 днів тому

    Це все зрозуміло і згоден абсолютно. Тільки проблема в ціні сонячної побутової електростанції. 80%+ (це тільки моя думка) процентів населення не поставить собі з економічних причин.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  29 днів тому +3

      це ви явно перебільшуєте. Мінімальний набір (в моєму розумінні комфорту) обійдеться у 2 тисячі доларів. Але можна і значно менше навіть для початку вкласти, і можна модульно, поступово, по частинах... Невже сім'я не зможе це собі дозволити назбирати в інтервалі півроку-року?
      Ні, звісно, якщо лежати на дивані і нічого не робити - то так - ніколи.

    • @strber2928
      @strber2928 29 днів тому

      @@bogdankushlyk Ну я з тієї позиції розраховую, що 10 млн (а це третина) населення це пенсіонери. Ціна 5 квт щоб купити це близько 5000$ Ті хто живуть в 20-30 км від лбз теж не будуть ставити, бо можна втратити все за одну ніч. Тому так, вважаю що ентузіасти, заможні і люди які живуть далеченько - будуть купляти/ставити, але більшість ні.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  29 днів тому

      @@strber2928 я це не коментуватиму. Нагадаю лише що розраховувати на доброго дядька який прийде і все вам дасть - це утопічний шлях.
      Та і 5 кВт набір зараз коштує на 40% дешевше, ніж ви заявили.

    • @strber2928
      @strber2928 29 днів тому

      @@bogdankushlyk Ну це якшо купувати самостійно, не самий дешевий і монтувати самостійно. Якщо загуглити "сонячна електростанція 5 квт" то ціни 150-200 тис. На доброго дядька не розраховую, це так... думки вголос. Сонячна електростанція топ, але просто дорого.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  29 днів тому

      ну якщо монтаж і обладнання від сторонньої організаціх - тоді так - 5 кілобаксів і більше. але треба навчитись таке складати самостійно. ну невже шанс зекономити 2к не є досить мотиваційним? тут вистачить і на професійні курси і ще і залишиться.

  • @user-brehunec
    @user-brehunec Місяць тому

    ❤❤❤

  • @nazar_ko
    @nazar_ko Місяць тому

    вітаю. корисне і змістовне відео. якраз вивчаю питання по панелях, треба докупити MPPT та панелі до свого Victron Quatro 5000
    продавати не планую. повнстю на автономне споживання також не цілюся. цікавить доступний комфорт при повному блекауті та, можливо, певна екномія при налаштуванні ESS
    ввагаюсь між 2 та 4 кВт панелей (4 або 8 панелей по 400-500 Вт) при середньому споживанні 15 кВт*г на добу. і переплачувати не хочеться і страшно що потім буду шкодувати що зажав на більшу потужність.
    кількість панелей вираховував орієнтуючись на моделі MPPT модулів (150/45 або 250/85)
    у який бік думати щоб прийняти виважене рішення?
    дякую

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому

      я завжди кажу так - боротись із хмарністю, з туманом, з дощем і зі снігом можна лише кількістю панелей та кількістю акумуляторів. а далі думайте. якщо є можливість і бюджет дозволяє - влупіть панелей побільше, на різні кути до сонця (схід, південь, захід - дивіться вже по своїх піках споживання). не пошкодуєте, коли матимете один із сценаріїв (дощ, хмарність, туман, сніг), а вам вистачатиме виробітку в даний момент і запасу в акумуляторах від вчора.
      і так. треба змиритись з тим що в літні сонячні дні буде обрізатись потужність, ну бо нереально буде те все спожити.

  • @user-uz9eh8wq5i
    @user-uz9eh8wq5i 26 днів тому +3

    Дякую за корисну інфу... Тобто можна коли сонце заряджає акуми через інвертор, можна одночасно заряджати ті самі акуми контролем з іншого поля панелів? А в такому разі інвертор матюкатися не буде шо йому хтось допомогає?

  • @Tim1500.
    @Tim1500. 20 днів тому

    Доброго дня. Підскажіть вашу думку в мене зараз є інвертор 4,2 кВт але його впритик так як все на електриці. Чи є сенс докупати ще один такий самий (вішати його на іншу фазу наприклад) чи краще вже зяти три фазний? Просто стабілізатори всі радять брати на кожну фазу окремо з інверторами інша ситуація?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  20 днів тому

      та все одно. має право на життя будь який варіант. хоч на кожну фазу по одному, хоч один великий трифазний

  • @user-hy8qp7hm2t
    @user-hy8qp7hm2t 26 днів тому +1

    Ще одне питання : В Китаї найшов підприємство яке випускає ВАНАДІЄВІ батареї при тому з досить малою потужністью від 5 кіловат з ємкістью від 20 кіловат годин.
    Ванадієві батареї використовують в промислових використаннях коли потрібні мегавати .
    Особливістю ванадієвих батарей це те що енергія зберігається в електроліті і він складається з саме батареї і двох ємкостей від 200 літрів , і збільшення ємкості це виключно ємкість цистерн в якому зберігається електроліт .
    Ці батареї є практично вічні і при щоденному циклі заряду розряду гарантований час порядку 50 років . після цього треба провести ремонт і поміняти мембрани в батареї а електроліт вічний.
    Виробник не дає в відкритому доступі ціну і лишень по індивідуальному запиту ..
    Мені не дуже потрібно тому і не давав запиту , але варто розказати людям про таку можливість.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  26 днів тому

      а є ще батареї з бетону, з вугілля, з піску. технологій уйма.

  • @user-di6ge6vv5w
    @user-di6ge6vv5w 4 місяці тому

    Доброго дня.
    На сьогоднішній день у мене стоїть гібридна СЕС. Панелі Longi 550, по 11 шт. схід /захід. Інвертор трифазний Deye 12kW. Акумулятори (2 шт) Heckman WLF51100A. Нарешті підключив зелений тариф....
    Поки що я більше 6.3 кіловат на інверторі не бачив..... На вашу думку у літній період показники будуть більші? Чи краще докупляти панелі?
    Дякую.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      якщо схід-захід - ви пік не побачите мабуть ніколи.
      але це нормально. якщо є місце куди доставляти панелі - доставляйте однозначно. тільки якщо надумаєте раптом ще один інший скат задіяти - тоді вже без оптимізаторів ніяк.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому +1

      додам для порівняння. на моєму 10кВт Deye висять longi 545, 10шт на PV2 та 13шт на PV1. всі під одним кутом, трошки на схід від півдня, ну або azimuth -22 якщо по правильному. то максимум з 12.535 кВт панелей я бачу десь 11.3-11.4. оптимізаторів нема, це те що якраз в процесі.
      буде десь орієнтовно в липні доставлено
      +3 панелі на захід
      +2 панелі на схід
      + 28 оптимізаторів
      сподіваюсь виходити в якісь часові проміжки на пікові 13000W

  • @PolBen
    @PolBen 9 днів тому +1

    У мене однофазний лічильник 60А, є електроопалення, котел 7.5 кВт потужності, вистачає його роботи в обмеженні в 5 кВт.
    В рік споживання 15000 кВт. В опалювальний сезон в середньому 1800 кВт в місяць.
    1. Інвертор потрібен потужності 15квт? щоб витримував пікові навантаження?
    2. Панелів потрібно скільки, щоб в рік виробили 15 тис кВт якщо підключити зелений тариф чи по взаєморазрахунку в мережу?
    Це щоб по максимум.
    Або робити систему з батареями з огляду літнього споживання а на зиму по тарифу електроопалення...

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  8 днів тому

      @@PolBen
      1. 10-12 кВт має вистачити
      2. Завантажити інвертор на 10-12 кВт максимумом панелей - якраз десь майже 15тис кВт-год буде на рік.
      3. Акумулятори обов'язково, на х2 потужності інвертора мінімум, краще більше.
      4. ЗТ теж обов'язково, окупите значну частину станції. Не білінг не такий вигідний, він і так у всіх нас зеленотарифників буде з 2030 року.

    • @PolBen
      @PolBen 8 днів тому

      @@bogdankushlyk 3. Тобто 20+ кВт батарея має бути? Це дуже не дешево. І батарею планую на літо, коли тариф максимальний а споживання мінімальне. Та й навантаження не буде більше 5 кВт /год. Хотів батарей по мінімум, чисто на потреби коли нема в мережі. А так ЗТ чи по білінгу мені все рівно, бо панелей ставити по максимум (це 30 кВт) нема змоги, дах 4 скатний і лише на 2х можна розмістити панелі, інші 2 сторони максимально затемненні.
      Загалом ідея така, щоб видобувати в рік тих 12-15 тис. квт сонцем. І вийти в ноль по платіжках.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  8 днів тому +1

      @@PolBen та можете брати хоч 5кВт АКБ... але ж заряджати і забирати одномоментно більші ніж 2.5 кВт в такому випадку не зможете. ось і вся суть.
      це я вже з досвіду кажу - що акумуляторів в результаті завжди буде мало!

    • @PolBen
      @PolBen 7 днів тому

      @@bogdankushlyk дякую вам за відповіді.

  • @user-js8kn9ql8v
    @user-js8kn9ql8v 27 днів тому

    Привіт. У мене інвертор з контролером pwm, здається) На вході, з панелей, написано до 75v і до30А. Які панелі підібрати було б най оптимальніше? Дякую

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  26 днів тому +1

      Привіт. Так щоб влізло по 2 панелі на 2 паралельних масиви.
      Панелі з Voc до 37 вольт та Isc до 15А.
      Ні, можна звісно і пошукати маленькі зі струмом Isc менше 10А, тоді ними можна набрати 3 паралельних масиви, а по скільки штук - це вже дивитись на Voc і рахувати.

    • @user-js8kn9ql8v
      @user-js8kn9ql8v 26 днів тому

      @@bogdankushlyk зрозумів, сердечно дякую)

  • @miggi666
    @miggi666 20 днів тому

    Дякую. Поділіться досвідом замовлення дорогих речей на Аліекспрес? Якщо 500$+ товар, що з мииницею і доставкою на практиці?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  20 днів тому +1

      є хитрість - просите китайця вказати ціну товару таку як треба. деколи може допомогти. але то не факт.
      але реально розраховувати треба що на все що перевищує 150 євро буде 33% нараховано податку.

    • @miggi666
      @miggi666 20 днів тому

      @@bogdankushlyk дякую! 10% + 20% вцілому не проблема - мене турбує сам процесс і щоб вона не "зависла" десь там

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  20 днів тому +1

      @@miggi666 навіть те що до мене приїжджало з митом - жодного разу ніде не зависало.

  • @MrSidoryk
    @MrSidoryk 3 місяці тому

    Підкажіть, а що на сьогодні по вартості 1кВт літію ? Що я маю на увазі: Ціна збірки від спеців і заводське рішення. Яка розбіжність цін? Чому, мене це цікавить?
    Був адептом заводських рішеннь. Аж доки на ютубі. Добрі люди не розковиряли - заводський акум з китаю. Ті що продавались з Польщі. Там був треш повний. Від битих комірок, поплавлених бмс. І до в 3х завужених дротів.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  3 місяці тому

      Ну то тому що "з Польщі", мабуть. Чим добрий завод - гарантія і віддалена прошивка і оновлення. Чим недобрий завод - ціна. Маніпуляції недобросовісних можуть бути що у заводу, що у саморобщиків.
      По співвідношенню цін, якщо завод нормальний на сьогодні коштує десь 320-370 доларів за 1кВт-год запасу, то добра самозбірка має бути порядка 230-260. Але якщо хочете самозбірку - я б радив вивчити досконально і робити самому, бо їх доведеться обслуговувати і краще знати що ви робите.
      Ну і наостанок, коли ми говоримо "літій" то я маю на увазі виключно LiFePO4, і ніяких там старих автоакумів з тесли чи з ліфа, бо там інша технологія і воно значно менш подежобезпечне.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  3 місяці тому +1

      хоча... я ось пошуршав по сірих дилерах - то типу заводські варіанти в них значно дешевше виходять. ну але там свій стрьом. купите фактично без гарантії. вже тоді є сенс самостійно везти з алібаби

    • @user-ge4fz6hn9n
      @user-ge4fz6hn9n Місяць тому

      підозрюю також що "чесні" поляки могли купити нормальний акум з китаю, розковиряти, забрати нові комірки і запхати всередину гівенце, та продати наївному українцю на 10% дешевше ринкової з обличчям святої бабусі-одуванчика... А могли і китайці таке вчудити... тут уже як повезе і де брати на свій страх і ризик, робити заміри ємності і здавати по гарантії, чи робити повернення коштів якщо брали в Україні... Тут чимало підводних каменів...

  • @user-vh9vy1rs8f
    @user-vh9vy1rs8f 28 днів тому

    Підкажіть, будь ласка, чи має запропонований Вами інвертор наявність двох МРРТ трекерів, що дозволяє здійснювати монтаж як на одній так і на двох площинах. Якщо ні, можливо можете запропонувати дані інвертори з використаного Вами сайту.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  28 днів тому

      він має 1 трекер, відповідно одна площина.
      якщо треба ще одна - купляєте маленький сонячний контролер (я давав теж на нього посилання у описі) і панелі з іншого масиву подаєте прямо у АКБ.

    • @user-js8kn9ql8v
      @user-js8kn9ql8v 27 днів тому

      ​​@@bogdankushlykІ контролери не будуть конфліктувати? Скажімо, якщо у гібридному інверторі pwm контролер, а друге поле буде мати мррт?

  • @user-xx7rt2of8h
    @user-xx7rt2of8h 3 місяці тому

    Це все так. Але до цієї чималої суми ще потрібно доплатити за встановлення. Якщо трошки назбирав (на 3 кВт), то на встановлення не вистачає.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  3 місяці тому +4

      такі прості системи треба навчитись ставити самостійно. нема там нічого складного. і якраз навпаки є купа прикладів, інструкцій і схем.
      головне почати з малого. а далі як зрозумієте як воно працює - апетит сам по собі прийде.

  • @Igor.Gerbish
    @Igor.Gerbish Місяць тому

    привіт. а підкажіть прошу, чи до такої простої системи можна в перспективі прикрутити вітрогенератор? можливо Ви про це десь говорили? тобто панелі 6-8 шт, інвертор 6 квт, ліфепо4 на 5 квт. і вітрячок такий десь на 0.5-1 квт. Вдячний наперед,

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому +2

      привіт. можна. через окремий контролер напряму в акумулятори.
      ваш варіант це М5 вітряк (десь 500 баксів) + синій контролер до нього на 48 вольт (десь 150 баксів). можна брати комплектом, можна окремо. отує є варіант комклектом, брати на 48 вольт: s.click.aliexpress.com/e/_De1kboD
      наразі бачу ціну $775,78 за комплект без знижок і кодів. Після всіх знижок у мене в кошику він виходить за $618,32.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому +1

      додам - той вітряк з посилання вище якраз на 1 кВт буде, причому покаже він їх на вітрі десь 11-12 м/с. ніяких 5000 ват звісно ніколи ви не побачите з нього, мною зафіксовані значення які я бачив у інших з нього - 1500 ват миттєвих.

    • @Igor.Gerbish
      @Igor.Gerbish Місяць тому

      @@bogdankushlyk дякую дуже. ми говоримо про квт за годину, вірно? тобто на такому легенькому 4-6 м/с буде десь 100-200 ват/год +-?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому

      на 4-6 100-180 реально.

  • @andrii7577
    @andrii7577 20 днів тому

    Доброго дня! Як я зрозумів з Ваших відео, Ви пропонуєте рішення переважно для окремих індивід. будинків. А як бути тим хто живе в квартирі?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  20 днів тому

      не зовсім. ось дивіться, для квартири підійде одна з двох схем з цього відео:
      ua-cam.com/video/jWhgdGOAhl0/v-deo.html
      схема 1 - дуже бюджетно і обмежено.
      схема 2 (якщо пункти 1-3) - то це якраз для квартири, як повний пауербанк на всю квартиру. якщо треба + електроплита - то це вже важче, але насправді просто впирається у бюджет і теж можна зробити.
      і по батареях LiFePO4 - ось окреме відео, тут багато чого стане зрозуміло: ua-cam.com/video/LsIr_MUHSgs/v-deo.html

    • @andrii7577
      @andrii7577 20 днів тому

      Я придбав зарядну станцію із залізо-фосфатною батарею на 1,2 квт. Думаю ще поставити сонячну панель на 400 ват для зарядки цієї зарядної станції. На Вашу думку - це працюватиме? І дякую за відповідь.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  20 днів тому

      якщо вхід по напрузі відповідає напрузі панельки - так, цілком може працювати

    • @andrii7577
      @andrii7577 20 днів тому

      @@bogdankushlyk думаю взяти контролер, як Ви радили. Лише є одне але. Вхід сприймає 6,5 А при напрузі від 13 до 60 В. А контролери лише на 10 А є. Чи можливо взяти такий на 10 А і обмежити напругу?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  20 днів тому

      @@andrii7577 треба уважно читати інструкцію до вашої станції - там має бути щось написано про те як підключати в неї панель. я такого досвіду не маю, але здається мені що не потрібен там контролер...

  • @petrykpjatochkin9693
    @petrykpjatochkin9693 4 місяці тому

    Підкажіть як підключити додатеові панелі до сонячного інвертора з одним входом. Прилад від лоджік павер на 48 воль . Але там вхід на панелі один. А думаю друстановити ще 4 панелі на інший східний скат даху.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому +1

      тоді на цей інвертор ніяк, бо не можна різні скати вішати на один MPPT - будете мати проблеми і шалені втрати на обох масивах в результаті.
      але є спосіб як це обійти. і спосіб дуже простий. окремий контролер для цього нового масиву і подача напряму в батареї.
      контролер як наприклад я у описі до відео подавав, чи будь який аналогічний: s.click.aliexpress.com/e/_DkAOfD7
      і вже на нього вішаєте собі на ваш інший скат поле з 2-3-4 панелей (залежно від розміру, параметрів, і т.д.)

    • @user-gt45
      @user-gt45 2 місяці тому

      @@bogdankushlyk Підключив паралельно через діоди Шоткі. Втрати мі-ні-маль-ні.

  • @romantehnik2618
    @romantehnik2618 26 днів тому

    Виходить,якщо не стягуєш сонячне поле,ставиш 1-2 панелі і вдуваєш прямо в акум,а пізніше буде но ПнСх або ПнЗх.

  • @-st-print3861
    @-st-print3861 23 дні тому

    Вітаю! Порадьте, будь-ласка: є інвертор deye 5k. Підбираю до нього панельки. В одній компанії продавець радить Longi 585, в іншій Risen 455 або Longi 410(мотивуючи це нижчими струмами?). Чи правильний підхід до вибору?
    1. Спочатку рахую максимально можливу к-сть панелей для інвертора поділивши потужність інвертора (6500вт) на потужність панельки. Виходить Longi 585 треба 9шт, Risen 455 - 12шт, Longi 410 - 13шт.
    2. Перевіряю максимальну напругу системи перемноживши напругу холостого ходу панелі на к-сть панелей. Longi 585 - 471вольт, Risen 455 - 481вольт, Longi 410 - 482вольти. По х-ках інвертора макс. вхідний струм 370В(125~500В)(ось цього моменту не зрозуміло). Діапазон роботи МРРТ - 150-425В.
    3. Аналогічно перевіряю макс.напругу при макс.потужності. Longi 585 - 397вольт, Risen 455 - 399вольт, Longi 410 - 408вольти.
    4. Рахую яку максимальну потужність можна отримати перемноживши к-сть панелей на їхню потужність. Longi 585 - 5265Вт, Risen 455 - 5460Вт, Longi 410 - 5330Вт.
    В усіх панельках струм трохи більший 13,06-13,69А, по х-ках інвертора макс.13А. Чи не є це проблемою?
    По ціні усі комплекти панельок виходять +/- з різницею в 50$. По напрузі різниця теж лише у декілька вольт.
    І з того напрошується висновок, що єдине у чому більш помітна різниця, це площа встановлення. Для Longi 585 її треба трохи менше, навіть не зважаючи на більший розмір однієї панелі. Порадьте щось конструктивне чи відрадьте)

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  23 дні тому +1

      трошки дивно рахуєте, але є логіка і результат прийнятний.
      у ващому випадку підійде бйдь який з трьох вами описаних варіантів.
      з досвіду - з меншими панелями легше працювати (ну бо вага і габарит... а то все ще на дах тягти треба...). але для більших панелей треба менше кріплень, тобто з більшим розміром - ви більше зекономите на прижимах.

    • @-st-print3861
      @-st-print3861 23 дні тому

      @@bogdankushlyk а чому дивно?І як би мало рахуватись? Рахував "на хлопський розум")
      К-сть панелей я вірно порахував? І чи перебільшення тих 13А на панелях не зашкодить інвертору(там до 13А)?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  23 дні тому

      @@-st-print3861 не зашкодить, то ж ви на панелі Isc бачите чуть більше 13А, то ж не робочий.
      "на хлопський розум" - от це якраз те що я мав на увазі під "дивно".
      результат є, це головне.

    • @-st-print3861
      @-st-print3861 23 дні тому +1

      @@bogdankushlyk Ви хороший співрозмовник, з вашого дозволу, ще одне питання)
      Якщо умовно ставимо менше панелей ніж розрахували, на скільки це вплине на продуктивність системи загалом?
      До прикладу 7шт Longi 585, дадуть 366в напруги холостого ходу і 309в при макс. потужності, при цьому розрахункова потужність впаде 4095Вт. В такій конфігурації недолік лише в зменшенні потужності, чи є ще якісь моменти?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  23 дні тому

      @@-st-print3861 лише в зменшенні потужності і більш нічоо

  • @user-gr2uf2ex6b
    @user-gr2uf2ex6b 21 день тому

    А є такий інвертор щоб по одному проводу заряджався коли є електрика і по ньому ж віддавав коли її немає?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  21 день тому

      ну майже... гібридний/автономни інвертор ставиться в розрив основної ліні постачання. щоб споживачі не помічали вимкнень

  • @032triton4
    @032triton4 24 дні тому

    Добрий день !
    А чи не підкажете , чи коректно гібридні інвертори працють у мережі 220 вольт , де немає нуля !?
    Бо у мене в багатоквартирному будинку мережа під'єднана до підстанції , де трансформатор з'єднанний не зіркою , а трикутником ( так зване з'єднання ''дельта'' ) , і у мене на двох гніздах розетки індикаторна викрутка світиться !

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  24 дні тому

      як це мережа 220 без нуля?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  24 дні тому

      між чим і чим у вас виникає різниця потенціалів у 220 вольт?
      фаза і фаза? американскьий варіант?

    • @032triton4
      @032triton4 24 дні тому

      СТара частина Львова має підстанції не зірковим з'єднанням ПТП , а з трикутним

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  24 дні тому

      інвертору треба чесний нуль і чесна земля - це 100%. а як він поведе себе у вашій ситуації - я не маю такого досвіду.

    • @032triton4
      @032triton4 24 дні тому

      В Бельгії частина країни теж на трикутнику ( дельті ) сидить , і Віктрони вони якимось чином ставлять

  • @vit9970
    @vit9970 25 днів тому

    Доброго дня, у мене інвертор Ісан 3 кВт, я планую купити Лонгі стар 13 а , 585 вт в кількості 5 штук. Чи правильний вибір? Чи можна перевищувати панелями потужність інвертора?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  25 днів тому +1

      потужність перевищувати можна, якщо не перевищуєте Voc та Isc

    • @vit9970
      @vit9970 25 днів тому

      @@bogdankushlyk voc до 450 в, а що таке Isk?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  25 днів тому +1

      @@vit9970 струм КЗ

    • @vit9970
      @vit9970 25 днів тому

      @@bogdankushlyk А по якому параметру на інверторі дивитись, струм КЗ 14,27 стоїть плавкий запобіжник після послідовно з'єднаних панелей 16А, інвертор 3000 кВт 24 В, тобто 13 А. Підходить по СКЗ?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  25 днів тому +1

      так, підходить

  • @YriKarpenko
    @YriKarpenko Місяць тому

    Добрый день!такой вопрос:потребление по дому 120квт летом, 160 зимой.если поставить панелей на 1 квт и акб железофосфат 100а/ч,на что иожно расчитывать особенно зимой.и еще что лучше 12в 200а/ч или 24в 100а/ч.? По ватам то одинаково.спасиюо.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому

      привіт.
      1. краще ситему на 24 вольти, а ще краще на 48. менша сила струму, можна менший/тонший кабель використовувати, відповідно менша втрата буде.
      2. що може ваш кіловат панелей треба рахувати калькулятором. ось: re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/
      я так розумію що це під власне споживання планується? спробуйте поставити краще 2-2,5 кВт орієнтацією на південь. і 0,5-1кВт орієнтацією на схід (тільки ймовірно східні треба буде через окремий контролер, бо навряд чи у вас буде 2 MPPT на інверторі). побачите - це закриє ваше споживання повністю у всі місяці крім листопада, грудня і січня.
      взимку у вас буде нестача десь 50-70 % від споживання. можна частково догнатись вітряком (якщо людським), але краще поставити більше панелей.

    • @YriKarpenko
      @YriKarpenko Місяць тому

      Спасибо за столь содержательный ответ.и хоть с калькулятором ниче не понял, но из ваших советов понял,что для аврийного эл.снабжения 1квт панелей,контролер гибридный лучше и 2500вт акб будет вполне достмточно

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  Місяць тому

      так, цього вистачить закрити критичну групу

    • @YriKarpenko
      @YriKarpenko Місяць тому

      Вітаю.пернварююси всю кашу з різних ресурсів,думаю над такою схемою.гібридний інвертор на 4,2квт єасун з вашої поради, заліззо фосфатний акб з комірок на 105ач,на 36в.бмс на 100а.питання по баланстрам активні чи пасивні і які,та ппнелі яка напруга на них повина бути,бо єна 12 і на 36,вобщем тупік.прошу поради.по масиву поки готовий ват на 500,-1000.незручне розташування криші, на південний схід,теж дєлєма

    • @user-ge4fz6hn9n
      @user-ge4fz6hn9n Місяць тому

      @@YriKarpenko на 4,2квт інвертор потрібен акум 24вольти а не 36вольт, тобто збірка з 8ми залізофосфатних акумів, і нормальну БМС, наприклад від JK на 4-8 комірок на 100А, уже з інтегроватим активним балансироб(на БМС не економимо)
      Що до панелей, то краще відразу на 36в, і таку кількість щоб почав працювати МППТ контролер, а це мінімум 2 панелі(500-560ват)послідовно щоб він почав працювати... при бажанні завжди можете доставити третю, четверту, п'яту послідовно, тим самим закриваючи ваші потреби....
      P.S. До речі на б/у ринку можна купити за доступні гроші 36в 280-285ватні полікристалічні панелі (так у них ККД буде нижчий ніж у нових монокристалічних) і певний рівень "зношеності" наприклад 90% потужності, проте обійдеться вам на 30-40% дешевше ніж купувати нові. А так як кількість ви плануєте невелику, то купити 4шт 280ватні панелі(які будуть видавати принаймі 250-270ват), площі потрібно небагато, то обійдеться вам доволі дешево

  • @user-rn8oh4hn9t
    @user-rn8oh4hn9t 4 місяці тому

    Доброго дня можливо хтось підкаже, в мене акумулятор lifepo(залізофосфат) 12 в 105 ач. Стоїть бмс плата з балансиром.Щоб добавити ще такий же акумулятор в паралелі треба купити бмс для 4 комірок чи треба бмс одну для 8 комірок? Буду вдячний за пораду.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      якщо чесно - можна і так і так. на побутовому рівні згодиться будь який варіант.
      проте якщо доколупуватись до деталей - то краще одна правильно зібрана батарея на 24В зі своєю BMS аніж 2х12В в паралель.

    • @user-rn8oh4hn9t
      @user-rn8oh4hn9t 4 місяці тому

      Дійсно так краще але в мене контролер окремо, а інвертор автомобільний 12 в. І він включений не постійно, а освітлення в будинку напряму від контролера 12в. Я збираюся докупити ще пару панелей, але переробляти все під 24 вольти поки не буду, колись зроблю, але трішки пізніше на хороший інвертор треба хороші гроші.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      можна почати з невеликого як я у описі відео радив. 200-300 доларів за непоганий інвретор бюджет класу це недорого. ну але вам вирішувати звісно. просто слідкуйте щоб система не ставала франкенштейном... бо потім важче буде її розплутувати.

    • @user-rn8oh4hn9t
      @user-rn8oh4hn9t 4 місяці тому

      @@bogdankushlyk дякую за поради,треба думати.

  • @user-ck5wo7we8j
    @user-ck5wo7we8j 4 місяці тому

    Богдан у мене хватає 3 клв інвертора і сонця 2,8квт і вся вся хата і 3 морозилки +дровяний котел і акб заряджені в ніч .Хватає ,правда солнєчні повертаю ,ну єслі є вітер то вітряк дає .І для чого більше і дороже ,даже безперебійник "лоджик павер" справиться з цією задачой .

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому +1

      це чудово. а мені навпаки, моєї системи мало і все через електричне опалення.
      згоден що багатьом буде досить мінімального інвертора на 2-3 кВт і панелей на 3-4 кВт. і одної пачки акумуляторів. але багато хто не має і того і не знає з чого почати.

    • @user-ck5wo7we8j
      @user-ck5wo7we8j 4 місяці тому

      @@bogdankushlyk я з тобой згодний зараз така година ,що просту квартиру і того в досталь ,но в квартирах 3 кіла сонця не всунеш на балкон.То три кіла гибрида з головой і бойлер и чайник і вся хата буде довольна,все завісить від акб йомкості на ніч ,согласний?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      @@user-ck5wo7we8j абсолютно. 3-5 кВт інвертора на квартиру якщо не електроплита - вистачить з головою. Якщо електроплита - там вже трудніше.

    • @user-ck5wo7we8j
      @user-ck5wo7we8j 4 місяці тому +1

      Для його є мені кажеться у кожній хаті ,,мульті варка,, ,вовна економна , .даже мікро волновка більше бере .

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      є таке. ну але я все одно буду прихильником такого, що якщо є модель на 2 кВт яка коштує 120 доларів і на 3 кВт яка коштує 150 - то брати більшу, на 3. невеликий запас міцності ще нікому не завадив.

  • @vidvertyy
    @vidvertyy 4 місяці тому

    13:10
    Акумулятори краще купувати на nkon

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      якщо вони надають сервіс перевірки - тоді так. а якщо ні - найкраще брати чим ближче до заводу, а краще з самого заводу.

    • @maksimbober8443
      @maksimbober8443 3 місяці тому

      @@bogdankushlyk Завод не буде продавати по 8 шт. З заводу беруть коробками, і то не з заводу а у тих хто наліпки переклеює. Заводи працюють тільки по контрактам для великих замовників, а те що не пройшло по допускам можуть викинути на ринок.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  3 місяці тому

      @@maksimbober8443 ви пробували що так стверджуєте?
      буде продавати і малу партію також. перевірено.

  • @WladimirTarasov
    @WladimirTarasov 24 дні тому

    подскажите пожалуйста где можно приобрести пару солнечных панелей. Узнавал в нескольких магазинах, они только оптом продают

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  24 дні тому

      шукайте на барахолках

  • @kluchkat4701
    @kluchkat4701 27 днів тому

    Не всі мають функцію підмішування.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  27 днів тому

      нема такої функції "підмішування" і цей термін придумали дилетанти. неправильно так казати.
      будь який автономний чи гібридний інвертор вміє задавати пріоритети звідки з якого джерела в якій послідовності брати електроенергію. як саме - читайте інструкцію до конкретного приладу.
      не вміють так робити лише звичайні так звані "автомобільні" інвертори. ну бо в них всього одне джерело - це батарея.

  • @NOWAR2024
    @NOWAR2024 4 місяці тому +1

    вариант два по бедному всё по 12 вольт панели 12 вольт конролер 12 вольт акумуляторы 12 вольт все потребители 12 вольт типа дешево но сердито можна зупустить автомобильный тв авто холодильник ноутбук 12 вольтовый лапочки повесить 12 вольтовые вобщем привратить ваш дом в авто дом это тоже дешево но сердито прямо стиль жосткого выживальщика в условитях пост апокалисиса !!!

    • @NOWAR2024
      @NOWAR2024 4 місяці тому

      постскриптум все панели паралельно на диодах на случай прилета чтобы они продолжили работу даже имея поврежденые панели

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      @@NOWAR2024 так. можна і так. якийсь мінімум працюватиме.

    • @NOWAR2024
      @NOWAR2024 4 місяці тому

      это я предлагаю совсем по бедному всё что питается от 12 вольт не так и много потрябляет потому экономим и на акумуляторах и на панелях и не сидим как в каменом веке без удобств цивилизации@@bogdankushlyk

    • @notinterested9147
      @notinterested9147 24 дні тому

      В режимі тотального блекаута коли немає сонця це актуально. Сам інвертор споживає, без нього все пропрацює на порядок довше

  • @Валодимир
    @Валодимир 4 місяці тому

    Можна і ппру полів паралель мппт непропустить більше провірено

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      кожну схему треба малювати індивідуально. в першу чергу відштовхуючись від того скільки панелей можна втулити на конкретні площини даху.

    • @Валодимир
      @Валодимир 4 місяці тому

      @@bogdankushlyk я не промісце я прото що пише на інверторі наприклад 500в 5000ват то спокіно туда можна тулити наприклад 20штук пенелей по 10 і паралель і все працює роками

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      так. тут треба не перевищити дві речі Vsc та Isc. якщо два масиви в паралель дадуть струм вищий ніж допустимо інвертору - згорить навіть якщо напруга буде в нормі. і навпаки. якщо струм буде в нормі, а напруга зависока - теж згорить.
      тому малювати індивідуально схему і рахувати. під кожні скати та під різні інвертори може бути по своєму. паралелити на один MPPT-трекер можна, це часта практика, головне повторюсь ще раз - не перебрати по струму.
      ну і ще одне - всі паралельні масиви, що на одному трекері висять мають мати один кут до сонця, інакше будуть втрати.

    • @Валодимир
      @Валодимир 4 місяці тому

      @@bogdankushlyk якраз по струму можна перевищети ви не уважні нечуєте що я написав

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      оце вперше читаю про те що струм допуску можна перевищити...
      це ви кому такі рекомендації роздаєте??
      НЕ МОЖНА!! згорить! постійний перегрів і робота компонентів на межі. ясно що навіть коли виробник пише допуск він все одно закладає запас "на дурака". але це знизить ресурс довговічності.
      на моєму Deye ліміти по 13А на стрінг. і все. більше не можна.
      а ви робіть собі як хочете

  • @Валодимир
    @Валодимир 4 місяці тому

    Немає гарантій на дею ніякої то самі платимо пару зелених на перед і продаван ніби надає гарантію за наші гривні як то працює вони продали наприклад 10штук заробили енну суму і за ту суму ніби по гарантії ремонтують

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      є гарантія на Deye. в тому числі від заводу. в тому числі від інсталятора. не кажіть якщо не знаєте.

    • @Валодимир
      @Валодимир 4 місяці тому

      @@bogdankushlyk прошу пана то все маячня знаю що кажу я є власником 4штук інверторів дей різного типу тому знаю як все це працює

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      купляли їх де? у заводу? у офіційного представника? 100% я впевнений що ні там ні там. саме тому у вас і нема гарантії, а у мене є.

    • @Валодимир
      @Валодимир 4 місяці тому

      @@bogdankushlyk купряв внас через нібито офіційний сайт деї

    • @maksimbober8443
      @maksimbober8443 3 місяці тому

      @@Валодимир взагалі то ви описали як працює гарантійне обслуговування у будь якого товару, для кінченого покупця немає різниці кому переплачувати за гарантію, заводу чи магазину) Просто законодавство забороняє не надавати гарантію в 2 роки на складні прилади.

  • @NOWAR2024
    @NOWAR2024 4 місяці тому

    первое с чем надо определиться что мы хотим и на что хватит денег если мы хотим лиш заряжать гаджеты в блекауты то нам надо все по 5 вольт панели на 5 вольт контролет на 5 вольт и литий на 3.7 минимум по нищебродски это всего 1 ампер панели и 65 тысяч милиампер лития а конролер должен тупо подмешивать бо на одном ампере от солнца этот кирпичь не зарядить никогда но того кирпича нам хватит на неделю заряжать гаджеты почему панели один ампер ну если кирпичь посадим совсем то меньше ампера заряжать гаджеты просто невозможно и идеально ампер 5 для быстрой зарядки кирпича и тайпси для гаджетов это нищебродский вариант дешевле некуда но реально поможет с любыми гаджетами можна поэкономить на кирпиче взять на 20 тысяч милиампер но это совсем гавно что сядет за пару дней в ноль хотя заряжать его легче ему 5 ампер ненужно хватит и пары ампер

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      є таке. для таких цілей і у мене є кріпічік на 1 кг маси (десь на 50 mAh як пишуть і то схоже на правду), з сонячною панелькою 5х10см ззаду. так от. він таки зарядить повністю себе сам від сонця за 3 дні. і також він може заряджати гаджети дуже і дуже і дуже довго. маєм такі два, і вони зими 22-23 спасали дуже сильно

    • @NOWAR2024
      @NOWAR2024 4 місяці тому

      постскриптум панели тут уносимые чтобы в случае прилета их не побило

    • @NOWAR2024
      @NOWAR2024 4 місяці тому

      лучше внешняя панель на несколько ампер и чтоб на кирпиче под неё вход был @@bogdankushlyk

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  4 місяці тому

      такі штуки то вже дорожче. там кірпічік (міні станція) буде десь 100-120 баксів. ну і + панель (якщо гнучка - то 100 доларів 100 ват, якщо звичайна - то там теж малі дорогі. а адекватна ціна тільки на великі панелі на жаль.)
      на порівняння нормальний павербанк з сонячною панелькою буде 30-32 долари всього.

    • @NOWAR2024
      @NOWAR2024 4 місяці тому

      ладно за сравнительно небольшую цену получиш возможность заряжать любые гаджеты у кирпича есть выход тайпси есть вход тайпси ну и панель как по мне оно того стоит только гибкие панели гавно раслаиваются однако @@bogdankushlyk

  • @user-ok4mn3sq3h
    @user-ok4mn3sq3h 23 дні тому +1

    Приветствую! А тот дешёвый контроллер на 16:00 в видео, действительно МРРТ ? Или он ШИМ, а только надпись МРРТ ? Не увидел нигде фото его внутренностей,ни на сайте продавца ,ни в отзывах.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  23 дні тому

      @@user-ok4mn3sq3h не маю можливості довести або одне або інше. Але навіть якщо PWM - то це теж непоганий варіант.

    • @user-ok4mn3sq3h
      @user-ok4mn3sq3h 23 дні тому

      Спасибо за ответ и информацию, которую даёте людям.
      Дешовый ШИМ у меня есть,функцию свою выполняет,думал что бывают и дешовые МРРТ...)

  • @user-pt2ns9ks7y
    @user-pt2ns9ks7y 26 днів тому

    99% современного населения Украины не способны решить для себя то ,о чем вы говорите, ввиду полнейшей нищеты. Тогда для кого эта завумная лекция.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  26 днів тому

      ви помиляєтесь

    • @seselychkuharskiy6614
      @seselychkuharskiy6614 25 днів тому +2

      А как вы высчитали 99% , это сообщение кремлёвских ипсо ...!?