Дякую за бережливе ставлення до природи. Складаю все в компост, проливаю як просто водою, так й дріжджами чи засобами для прискорення компостування. А ось вкривати листям не наважуюся через хвороби на ньому та слимаків. Слимаків дуже багато, трую, збираю сотнями, їх наче меншає, а як почнеш копати....
В мене ще є декілька курочок, то я підсипаю їм листя на підстилку. Потрошку зимою досипаю і курам тепло і за зиму вони його перетопчуть, перекублять і весною з нього вже порох. Висипаю на огород, добриво готове.
Так приємно вас слухати, ваші поради на разі дуже актуальні. Я також листя компостую і виходить чудовий грунт, але вас слухать і тим більше рідну мову - одне задоволення. Дякую за поради та мову солов'їну!
Доброго ранку, пані Оксано! Дякую за хороші поради👍 Також перекопую листя з-під фруктових дерев восени, додаючи осіннє добриво,вапно та попіл. Дійсно дуже зручно, бо навесні і так роботи вистачає, а з цим методом грядки вже готові. Добра і МИРУ нам усім🕊️💞💛💙
Класне мотиваційне відео для експериментів.Робила в тому році компост із листя у мішках, зимували вони на дворі.Цієї осені можна вже використовувати , перепріли листочки .Я листя пересипала землею та перегноєм. Дякую ,що поділились власним досвідом!!Мені сподобалась прикопка листя , треба спробувати!!
А я вирішив прикопувати трухляві пні ,сухі гілки ,кору ,де побачу якісь дерева давні лежать в кущах ,все збираю і прикопувати буду!) Перший раз таке буду робити ,бо теж на цю тему підсів випадково на каналі одного землероба ,який ще вирощує і триходерму від всіх хвороб на рослинах! І ви мабуть знаєте про нього!) Дякую!!! Ви дуже гарно все пояснюєте для таких новичків як я ,це круто!!! А сьогодні буду робити сінну паличку ,вже соломи назбирав ,пріє!)
Ігор,дуже Вам дякую за гарний і детальний коментар!Повністю з Вами згодна!Завдяки органіці,яка перепріває,ми насищуємо ґрунт і він стає більш плодородний і поживний.Солому використовую як мульчу,досить великим шаром.А коли зазирнути під неї,видно оцю плісняву,яка є сінною паличкою.І саме з неї виготовляють фітоспорин. Дуже Вам дякую за гарні слова!
Вітаю! Ми місяць тому як придбали будинок і теж маємо багато листя. Змітаємо, не викидаємо. Кажуть, що можна троянди утеплити ним на зиму. Кущі теж за мульчую. Дякую за поради та за якісний україномовний контент!👍
Привіт із Одеси.Дякую за корисне відео. Стосовно слизнів . Я вирішила спробувати все, що замульчую на городі на зиму, прикрию зверху обрізаними гілками з колючками ( в мене це ожина і малина). Адже слизнів не люблять колючок. А також я ціми галками прикрию місце посадки цибулькових квітів. Це вже для захисту від мишей
Привіт,Одеса!Дуже дякую,Оксана!Все правильно!Треба пробувати все.Різні види захисту рослин.І обов'язково знайдемо той,який нам підходить і гарно працює.
Оксана, вітаю. Дуже своєчасно Ви все розложили по поличкам. Я думаю, що все не так і добре з органічним живленням. Я в минулому році «убилась» на грядках восени все закопувала і закопувала )) і очевидно туди в тепло і добро злізлась вся живність зимувати та ще й рідню виписали)))) так от , а весною збіглись кроти ту живнісь ганяти))) то була не грядка а лабіринт підземний і врожай відповідний( . після дощу нога по коліно вгрузла(( от і не знаю, що його краще. а від слизнів , тут один біолог в місцевій групі порадив : на дощечки розложити сульфат амонію ( він каже , що це майже сіль і не шкодить навколишньому середовищу ) і борошно. борошно слугує як приманка а амоній їх тю-тю, чого на дощечку не пам‘ятаю зараз вимкнули світло не буду шукать бо інтернет пропаде. я думаю треба такі приманки спробувати в цьому році особливо по капусті нема від них спасу. Вибачайте, щось я розходилась писати))
Дуже Вам дякую,Галина,за такий змістовний коментар і поради!Я кожен рік закопую восени все,що тільки можна.Раніше навіть слимаків не було.Потім в нашому регіоні з'явилася така напасть.Просто у всіх в городах і садах,що тільки не перепробували.Скільки народних рецептів,не порахувати.Тай хімічні допомагають тільки поки не піде дощ. Я думаю кроти з'явились не через прикопане листя.Бо якщо вони прийшли,значить вони десь поруч живуть.
Доброго вечора.Приємно вас чути і дивитись відео..Тож дуже дякую.💙💛..Вставлю свої 5 копійок.В кого є горіх ,саме просте : в якомусь закутку висипте на купу ,за зиму воно намокне,вляжеться ..а влітку вже буде перепрівше добриво..Саме з горіхового листя..
Прикопувати листя можна простіше. Пару відер ґрунту, викопавши, відносимо в кінець грядки. Насипаємо листя в одержане заглиблення, а прикопуємо ґрунтом, який викопуємо поруч. Економимо сили і час
Добрий день! Зробіть будь-ласка відео на тему теплиці. Як організувати правильно. Якої ширини у Вас посадкова доріжка. Ваш досвід і н‘юанси.) наступного року планую поставити теплицю. Ніколи раніше в мене її не було. Збираю досвід.)
ua-cam.com/video/iZL4kyH9Brw/v-deo.html Доброго вечора,Світлана!Даю Вам підказку на відео про мою теплицю.Там максимально детально намагалась все розказати.
Я вкриваю горіховим листям на зиму часник і зтмову цибулю, не прибираю його навесні. І повірте, до моменту збору урожаю його там і сліду немає-все перегниває. Зате все літо слугує мені як мульча
Доброго ранку,Надія!Це взагалі класний варіант,якщо ще й сусіди допомагають листям.Я б також десь ще листя набрала,але у нас всі його компостують або прикопують.Дуже люблю мульчувати будь чим.Потім також не копаю,і бур'янці поодинокі тільки з'являються.
@@OksanaStesenko А в нас навпаки до сих пір щоб не дай Боже якийсь листочок завалився то погана хозяйка,а спочатку на мене дивилась з подивом,а тепер і вже є деякі сусіди,які теж мульчують лисям.
Надя,я Вас розумію В мене мама з села,там так у всіх,на городі повинно бути майже віником виметено.І вона так звикла:не мульчує,не підсипає листя в кущі,все в компост.Але все одно добре,в компості воно перепріє і тоді на город.Органіка повертається в грунт.
Доброго вечора,Олена!Користувалась будь якими,дія приблизно однаково.Все одно потрібно підсипати ще після дощу чи поливу.Не існує препарата,щоб вбив їй один раз і назавжди.
Дякую за дуже корисну інформацію. Скажіть будь ласка, у опалому листі є багато шкідників, які ховаються в ньому під зиму, що треба робити з цими шкідниками ? Які препарати, Ви використовуєте від слимаків ?
Дякую,Юлія!Від хвороб проливаю фітоспоріном.Зараз і навесні,коли висаджую розсаду.Від слизнів-уліцид і все що знайду в садовому магазині.Більше нічого не роблю.Хімію намагаюсь використовувати в екстренних випадках.
Оксано ,дякую за пораду. Ми листя з саду виносили за межі,а горіхове спалювали. В мене не грудочки сформовані,а просто не велика діляночка. Можна просто висипати на городі і на прикопувати? Чи в такому разі листя розлититься. Я висаджую на зиму часник і цибулю.Під них зразу перекопати ділянку з листям чи потім прикрити ним? Буду вдячна за підказку.
Наталія,дякую Вам за коментар!Часник і цибулю,я завжди вкриваю дуже товстим шаром листя.Навесні можна ще додати листя,якщо взимку зберегти його в мішках.А інше листя можна прикопати,на наступний рік буде дуже поживна грядка.Якщо прикопувати,розлітатися не буде.Та воно і на часнику не розлітається.Коли саджаємо вже дуже волого,листя важке,а потім сніг придавить.
@@OksanaStesenko Дякую за відповідь.Взагалом зрозуміла. Весною листя,яким вкривали не перепріє,то ви прополюєте з ним?Я одного разу вкривала восени. Навесні по незнанню ледь вигрибли з ділянки. Для мене більш прийнятний варіант внести листя на ділянку під посадку цибулі і часнику і зразу з ним перекопати. Я підгортаю,як картоплю бортиком і ніколи не замерзає. Що скажете?
Я зимнє мульчування ніколи не з цибулі і часнику.Навпаки,навесні і впродовж літа ще вкриваю сіном,скошеною травою,листям яке залишилось після зими.Мульча захищає ґрунт влітку,від пересихання.А коли перепріває насичує його поживними елементами.
Доброго дня Оксана!Дуже вдячна за Ваш україномовний канал.Я живу в Білгород=Дністровськом ра=ні.Одеської обл.Дуже хочу мати квітники гарні кущі.але не дуже виходить,тяжка глиняна земля і сильна посуха.Виписую,але часто буває висилають будь що. чи сидить в землі дзьобом.Може Ви підкажете надійну фірму виписати декоративні кущі,гортензію.Дужемені хочется,щоб вона у мене росла. Ще хочу Вас спитати незалишилась роса да лаванди.Хотіла би придбати чотири кустика.Дякую
Доброго дня,Вєра!Лаванди нажаль вже немає.Розділила і россадила по саду,в наступному році восени буде дуже багато.Фірму не підкажу,бо сама зовсім не купую в інтернеті.В садових магазинах в нашому місті,на базарі,в окремих людей що займаються вирощуванням рослин.Люблю спочатку побачити рослину,а потім купувати.Авжеж в цьому випадку є ризик пересорту.
Дякую за відео-актуальна тема на сьогодні)Запитання:ви висипали листя під кущ гортензії,воно ж легеньке ще і не злежане ,його вітром не здуває і не розносить? і друге :перед посадкою розсади нічим потім землю не проливаєте від всяких гнилей і хвороб? Бо мене бентежить ,що всеодно на листі якісь плями є ,тобто трапляються листочки з якимись хворобами і чи не переходять потім хвороби вже на розсаду
Дуже дякую Вам,Леся!З під кущів не розлетиться,сплю і під смородину,малину,бо все одно восени йдуть дощі і трішки його прибьють між гілками.А потім сніг придавить.Проти хвороб:зараз пролила фітоспоріном,і після висадки россади,також завжди проливаю фітоспоріном навкруги.Можна пролити всю грядку.
Листья в настоящей компостной яме должны перепреть при такой температуре, когда болячки погибают. А так нужно проливать от болезней. Отак как вы гортензию подсыпали, то листья будут гнить и попреет гортензия.
Ольга,я на протязі сезону обробляла дерева від різних хвороб,тому все листя використовую для переробки.Можна обробити препаратом,не пам'ятаю назву,від хвороб для осінньої обробки.І скласти в коспост.
спасибо за видео. Подскажите пожалуйста, у Вас зимой температура в теплице плюсовая? Можно ли поставить мешок с листьями в сарай, где бывает минусовая температура? Заранее благодарю. Крым.
Спасибо большое,Анна!Огромный привет в Крым!В сарай можно поставить,потому что теплица у меня не отапливаемая и там минусовая температура всю зима,как и на улице.
В мене листя ніколи не викидаються, чи спалюються. На компостній кучі або по городу розсипаю, і обовьязково з компосту беру лопату з червьяками, і до кінця весни, його нема.
Ви дуже правильно все робите!Листя-дуже цінний продукт,щоб його зібрати в мішок і винести на сміття.Підживлюємо органікою,менше використовуємо мінеральних добрив-бережемо навколишнє середовище!
Ні,Олена,не прибираю.Та від них майже нічого не залишається до весни.Такий тоненький,напів перепрівший шар.Зверху ще насиплю навесні компост,трохи мінеральних добрив,і гортензія буде задоволена і гарно підживлена.
Я думаю,що саме для мульчування ця суміш буде досить волога.Я краще або прикопала би її в грядки,або склала в мішок,навесні додала ґрунту і вийшла би шикарна тепла грядка для ранніх огірочків або кабачків.
Робила так позаминулого року, яке листя поклала в осени в мішок, таке і залишилося по весні. Листя чомусь у мене лежить шо в мішку, шо на грядкі як в осени., не перегніває.
Такого не може буди!Це не природньо.Будь який живий організм,в тому числі і рослини,після смерті перегнивають.В компості ж перегніває?То чому в іншому місті залишається цілим?
@@Ipa1303 Якщо Вам такийтакий спосіб не подобаеться,складайте його в компост.Але все одно використовуйте,не викидайте на сміття.Це ж дуже корисне підживлення для нашого городу.
@@OksanaStesenko та хто ж таке добро викидає? В мене все листя на компост йде. Сусіди ,бачила, вивозили на город і переорювали. Мені самій цікаво чому за рік не перепріло до кінця🤔(звичайно воно не було як свіже, процес перепрівання відбувався) , але я не здаюсь- докинула свіжого і залишила до весни😉
@@Ipa1303 От і молодець,Ірина!Здаватися не можна!В мене батьки і сестра також компостують.В них багато горіхового листя,але в компості,коли багато інших залишків:кухонних,скошеної трави,воно перепріває за зиму і весну.І наступної весни вони вже додають той компост під россаду.А я для себе обрала ті варіанти,що показала.Мені так подобається використовувати опале листя.
Дякую,Аліна,за підказку!Не наголосила на цьому,бо листя збирала вологе,тай восени зазвичай листя дуже вологе.Якщо сухе,авжеж потрібно змочити,ще краще й с фітоспорином.
Дякую,Ігор,за коментар!Не знаю,мені подобається нім користуватися.Використовую його починаючи з розсади,потім коли вґрунт її висаджую,теж підливаю.Моя розсада не хворіє на кореневі гнилі, в теплиці і на вулиці гарно наростає,і від хвороб нічим іншим її не обробляю.
Дуже приємно слухати рідною українською мовою ♥️ Дякую вам за це і за вашу працю! Миру, перемоги і здоров'я вам!
Дуже Вам дякую,Наталія!Миру і спокою нашій Україні!
Ставлю Вам лай вже після того що Ви кажете " Я з України"!!!!!
Дуже дякую Вам,Ірина!
Приєднуюсь!!!❤💕💕💕
@@Олена-с6ф Дякую,Олена!
Приэднуюсь!!!!❤❤❤
@@МаринаТопчак-п8л Дуже Вам дякую,Марина!Мені дуже приємно!
Дякую за корисну інформацію рідною українською мовою. Слава Україні і її людям.
Дуже Вам дякую,Ігор!Слава Україні!!!
Дякую вам за чудову українську мову. З самого ранку переглядаю ваші відео та відпочиваю душею. Вітання з Києва. Дякую за корисну інформацію
Дуже Вам дякую,Тетяна!Вітання у Київ!
Ура, ура, ура! Все більше й більше україномовного контенту! Підписуюся! Лайк ставлю відразу! Зичу процвітання каналу!
Дуже Вам дякую,Людмила,за гарні слова і побажання!
Дякую за поради та україномовний контент.
Дякую Вам!
Дякую! І за корисну пораду і за любов до землі, і за любов до рідної мови!
Дуже Вам дякую,Олександра!Мені приємні Ваші слова!
От тепер i я не викидатему листья. Добре що знайшла ваш канал. Дякую i все буде Украïна !
Дякую Вам,Вікторія!Миру і спокою нашій Україні!
Доброго дня і мирного неба.
Дякую за нашу мову солов'їну.Бажаю щоб завжди були врожаї,гарна погода ,міцне здоров'я і все буде Україна.
Доброго дня,Лідія!Дякую за гарні побажання!Навзаєм!Вам всього найкращого!
Дякую за бережливе ставлення до природи. Складаю все в компост, проливаю як просто водою, так й дріжджами чи засобами для прискорення компостування. А ось вкривати листям не наважуюся через хвороби на ньому та слимаків. Слимаків дуже багато, трую, збираю сотнями, їх наче меншає, а як почнеш копати....
Дякую Вам,Тетяна,що делитесь своїм досвідом!
В мене ще є декілька курочок, то я підсипаю їм листя на підстилку. Потрошку зимою досипаю і курам тепло і за зиму вони його перетопчуть, перекублять і весною з нього вже порох. Висипаю на огород, добриво готове.
Та це у Вас безвідходне хазяйство!Навесні маєте майже перепрівше листя,та й ще з додаванням курячого посліду.Супер суміш!Навіть заздрісно!😉😄
О , ви молодчинка 😊
@guspodar Дякую!
Дякуємо Вам🙏
Дуже корисні поради👍👍👍
Дякую Вам,Саша!
У хорошей хозяйки ничего непропадает, тем более листья - чудесная органика. Очень хорошая закладка для нового урожая.
Спасибо большое!Я думаю овощи в будущем году отблаголарят хорошим урожаем,за такую землю.
Доброго дня ,теж використовую усi вiдходи у доходи" ,дивуюсь коли бачу що люди все виносять у смiття
Доброго дня,Любов!Я також не розумію як можна викидати на сміття органічні відходи.Я б не відмовилась,якби ще десь можна було взяти опале листя.
Пані Оксано, дякую за корисну пораду і практичну ілюстрацію. Ви мене надихнули і підштовхнули до дії.
Дуже Вам дякую,Ната,за приємні слова!Рада бути корисною!
дякую я теж листя використовую для грядок як перегній гарного вам дня здоровя мирного неба на все добре😉👍👍👍
Дуже Вам дякую,Любов!Всі хазяйновити господині,не викидають органічні відходи,підготовлюють завдяки ним грунт на наступний рік.
Так приємно вас слухати, ваші поради на разі дуже актуальні. Я також листя компостую і виходить чудовий грунт, але вас слухать і тим більше рідну мову - одне задоволення. Дякую за поради та мову солов'їну!
Дуже Вам дякую,Віра,за приємні слова!
Доброго дня теж листя не викидаю в хозяйстві все пригодиця ,гарного дня🌿🌿🌿
Доброго вечора,Надя!Всю органіку потрібно повернути в грунт,туди звідки її винесли рослини.
Дякую за українську мову!
Дуже дякую Вам,Віталій!
Дякую за корисні поради і за прекрасну українську мову.
Дуже Вам дякую,Люба!
Вітання вам з Харківщини і підписка.
Дуже Вам дякую,Евгенія!Вітання на Харківщину!
Такий цінний продукт і ми використовуємо, у нас багато листя, кожен рік ми його збираємо і підживлюємо город 👍
Дякую за коментар!Вы дуже вірно поступаєте!Повертаєте органіку в ґрунт.
Це все чудово і саме правільніше рішення коли нема кротів.
Дякую,Олена!Знаю,що кроти,то дуже велика проблема на деяких ділянках.
Кроти ненавидять запах чесноку ,пряних трав, а поруч з капустою сіють календулуі від білокрилки і ще між капустою треба сіяти кріп
Дякую,Ігор,за підказки!Впевнена,вони багатьом будуть корисні!
Дякую ,піду теж збирати листя
Дякую Вам,Евгенія!
Доброго ранку, пані Оксано! Дякую за хороші поради👍 Також перекопую листя з-під фруктових дерев восени, додаючи осіннє добриво,вапно та попіл. Дійсно дуже зручно, бо навесні і так роботи вистачає, а з цим методом грядки вже готові. Добра і МИРУ нам усім🕊️💞💛💙
Доброго ранку,Наталя!Дуже Вам дякую!Дійсно дуже зручний спосіб підготовки грядок до висадки россади овочів.Мирного і спокійного дня!
Вподобайка україномовному каналу.
Дуже дякую Вам,Людмила!
Дякую за таке відео, не робила так ніколи, тепер і я буду використовувати листя, а його в мене не мало.
Дуже дякую,Людмила!Це дуже гарно,кли є багато опалого листя!Можна дуже ретельно підготувати грядки на наступний рік.
Класне мотиваційне відео для експериментів.Робила в тому році компост із листя у мішках, зимували вони на дворі.Цієї осені можна вже використовувати , перепріли листочки .Я листя пересипала землею та перегноєм.
Дякую ,що поділились власним досвідом!!Мені сподобалась прикопка листя , треба спробувати!!
Дуже Вам дякую!Із землею і перегноєм,у Вас взагалі шикарний грунт для россади получився.Дякую за Ваш варіант використання опалого листя!
Дякую за корисне відео! Цього року теж не викидаю, а мульчую опалим листям. Сьогодні вперше потрапила на ваш канал - дуже цікаво! Лайк )
Дуже Вам дякую!Мені дуже приємно!
Листопад на вулиці, листопад у душі...яка милозвучна мова...Дякуємо за практичні поради...життя триває!!!
Дуже Вам дякую,Світлана!Так!Життя триває!І все буде добре!
Дякую Вам Оксано за те,що ви ділитесь своіми знаннями, завжди все згідно пори року,та вчасно!!!
Дуже Вам дякую,Світлана!Рада бути корисною!
Як я рада чути українську мову.Дякую.
Дякую Вам!
Дякую, дуже цінно, спробую і я! Лайк і підписка, вже з вами надалі!!!
Дуже Вам дякую,Людмила,за підтримку і гарні слова!
А я вирішив прикопувати трухляві пні ,сухі гілки ,кору ,де побачу якісь дерева давні лежать в кущах ,все збираю і прикопувати буду!) Перший раз таке буду робити ,бо теж на цю тему підсів випадково на каналі одного землероба ,який ще вирощує і триходерму від всіх хвороб на рослинах! І ви мабуть знаєте про нього!) Дякую!!! Ви дуже гарно все пояснюєте для таких новичків як я ,це круто!!! А сьогодні буду робити сінну паличку ,вже соломи назбирав ,пріє!)
Ігор,дуже Вам дякую за гарний і детальний коментар!Повністю з Вами згодна!Завдяки органіці,яка перепріває,ми насищуємо ґрунт і він стає більш плодородний і поживний.Солому використовую як мульчу,досить великим шаром.А коли зазирнути під неї,видно оцю плісняву,яка є сінною паличкою.І саме з неї виготовляють фітоспорин.
Дуже Вам дякую за гарні слова!
Осенний сад обладает удивительным очарованием: какие краски, ароматы и тишина! Дякую за видео, Оксаночка! 🍁🍄🍂☀💚💚💚
Большое Вам спасибо за приятные слова,Ева!
Дякую,що ділитесь зі своїми сикретиками можна,так сказать.
Дуже дякую Вам,Людмила!
Дякую за цінні поради до часу
Дякую,Хелена!Рада бути корисною!
Дякую за корисне відео)
Дякую,Людмила!
Вітаю! Ми місяць тому як придбали будинок і теж маємо багато листя. Змітаємо, не викидаємо. Кажуть, що можна троянди утеплити ним на зиму. Кущі теж за мульчую. Дякую за поради та за якісний україномовний контент!👍
Дуже Вам дякую,Олена!Вітаю з такою важливою і приємною покупкою!
дякую вам за поради і таке натхненне відео
Дуже Вам дякую,Настёна!
Здоров'я Вам і наснаги. Спасибі за мову.
Слава Україні!
Дякую Вам,Валентина!Слава Україні!Героям слава!
Привіт із Одеси.Дякую за корисне відео. Стосовно слизнів . Я вирішила спробувати все, що замульчую на городі на зиму, прикрию зверху обрізаними гілками з колючками ( в мене це ожина і малина). Адже слизнів не люблять колючок. А також я ціми галками прикрию місце посадки цибулькових квітів. Це вже для захисту від мишей
Привіт,Одеса!Дуже дякую,Оксана!Все правильно!Треба пробувати все.Різні види захисту рослин.І обов'язково знайдемо той,який нам підходить і гарно працює.
Дуже подобається ваші відео. Дякую!
Велике дякую Вам,Наташа!
Оксана, вітаю. Дуже своєчасно Ви все розложили по поличкам. Я думаю, що все не так і добре з органічним живленням. Я в минулому році «убилась» на грядках восени все закопувала і закопувала )) і очевидно туди в тепло і добро злізлась вся живність зимувати та ще й рідню виписали)))) так от , а весною збіглись кроти ту живнісь ганяти))) то була не грядка а лабіринт підземний і врожай відповідний( . після дощу нога по коліно вгрузла(( от і не знаю, що його краще. а від слизнів , тут один біолог в місцевій групі порадив : на дощечки розложити сульфат амонію ( він каже , що це майже сіль і не шкодить навколишньому середовищу ) і борошно. борошно слугує як приманка а амоній їх тю-тю, чого на дощечку не пам‘ятаю зараз вимкнули світло не буду шукать бо інтернет пропаде. я думаю треба такі приманки спробувати в цьому році особливо по капусті нема від них спасу. Вибачайте, щось я розходилась писати))
Дуже Вам дякую,Галина,за такий змістовний коментар і поради!Я кожен рік закопую восени все,що тільки можна.Раніше навіть слимаків не було.Потім в нашому регіоні з'явилася така напасть.Просто у всіх в городах і садах,що тільки не перепробували.Скільки народних рецептів,не порахувати.Тай хімічні допомагають тільки поки не піде дощ.
Я думаю кроти з'явились не через прикопане листя.Бо якщо вони прийшли,значить вони десь поруч живуть.
Спробуйте обсадити грядки бобовими (квасоля, горох, сидерати віка, конюшина і т. п.). Кроти їх не люблять і зупиняються.
@@virazalitok7071 Дякую за підказку!Я знаю у багатьох є ця проблема-кроти.І Ваш варіант знадобиться тим,хто з нею зіштовхнувся.
Доброго вечора.Приємно вас чути і дивитись відео..Тож дуже дякую.💙💛..Вставлю свої 5 копійок.В кого є горіх ,саме просте : в якомусь закутку висипте на купу ,за зиму воно намокне,вляжеться ..а влітку вже буде перепрівше добриво..Саме з горіхового листя..
Доброго вечора,Валя!Дуже дякую Вам за ще один рецепт отримання органічного добрива з опалого листя,саме горіха!
Дякую за українську❤️❤️🥰🥰 Краса🤗
Дуже Вам дякую,Майя!
Розумничка. Хороша хозяйка. Я також роблю так з листям уже на протязі тридцяти восьми років. А
Дуже Вам дякую!Так багато років Вашого досвіду,підтвердили,що я роблю правильно.
Дякую за корисну інформацію! Гарного Вам дня і мирного неба!💙💛
Дуже Вам дякую,Таша!Мирного і спокійного дня!
Дякую за корисну інформацію!!! Подивилася з задоволенням!
Дуже Вам дякую,Надія!
Дякую Вам, відео супер!
Дуже дякую Вам,Олександра!
Дуже вчасно та корисно!
Дякую за пораду та ваш досвід!
Дуже Вам дякую,Олена!Дуже рада бути корисною!
Дякую за Ваш досвід 🙏💙💛
Дуже Вам дякую,Соня!
Доброго дня, Оксана. Дякую за відео. Ви найкраща !
Галина!Дуже Вам дякую,за такий комплімент!😊
Спробую так зробити на дачі.Щиро дякую за дуже потрібну інформацію.)
Дуже Вам дякую,Оксана!
Прикопувати листя можна простіше.
Пару відер ґрунту, викопавши, відносимо в кінець грядки. Насипаємо листя в одержане заглиблення, а прикопуємо ґрунтом, який викопуємо поруч.
Економимо сили і час
Дякую,Любов,за Ваш варіант!Можна і так.Кому як зручно.Головне що грядка получається дуже поживна на наступний рік.
Вітаю! Дякую Вам за гарні поради!!!🤗🤗🤗
👍👍👍
Вітаю!Дуже дякую Вам!
Дякую вам за поради ,, моя порада вам ,,намочить листя ,тоді лекше покласти в будь яку ямку і накрити
Дякую,Віктор,за пораду!Воно,начебто,і так досить вологе було.Дощі.
Beautiful sharing beta ji ❤️ lovely 🎁 stay connected with stay bless 😘
Thank you very much for your comment
Добрий день! Зробіть будь-ласка відео на тему теплиці. Як організувати правильно. Якої ширини у Вас посадкова доріжка. Ваш досвід і н‘юанси.) наступного року планую поставити теплицю. Ніколи раніше в мене її не було. Збираю досвід.)
ua-cam.com/video/iZL4kyH9Brw/v-deo.html Доброго вечора,Світлана!Даю Вам підказку на відео про мою теплицю.Там максимально детально намагалась все розказати.
👍👍👍❤️❤️❤️
Дякую,Любов!
Я вкриваю горіховим листям на зиму часник і зтмову цибулю, не прибираю його навесні. І повірте, до моменту збору урожаю його там і сліду немає-все перегниває. Зате все літо слугує мені як мульча
Дуже дякую,Ніна,що делитесь своїм досвідом!Мені,і багатьом,він буде дуже корисний!Дуже люблю все мульчувати.
Доброго вечора,я попрохала сусідів не викидати листя,а приносити мені і вкриваю на зиму всі гряди, потім не має сорняків і я не копаю землю.
Доброго ранку,Надія!Це взагалі класний варіант,якщо ще й сусіди допомагають листям.Я б також десь ще листя набрала,але у нас всі його компостують або прикопують.Дуже люблю мульчувати будь чим.Потім також не копаю,і бур'янці поодинокі тільки з'являються.
@@OksanaStesenko А в нас навпаки до сих пір щоб не дай Боже якийсь листочок завалився то погана хозяйка,а спочатку на мене дивилась з подивом,а тепер і вже є деякі сусіди,які теж мульчують лисям.
Надя,я Вас розумію В мене мама з села,там так у всіх,на городі повинно бути майже віником виметено.І вона так звикла:не мульчує,не підсипає листя в кущі,все в компост.Але все одно добре,в компості воно перепріє і тоді на город.Органіка повертається в грунт.
Оксаночко, як називається ваша плетиста троянда рожева на арці ? Досі квітує.
Я 100% не знаю,просто не пам'ятаю.Але багато коментарів мені написали що це Параде.
🇺🇦👍👏😍
Дякую,Олексій!💛💙
👏👏👏
Дякую,Анна!
Доброго вечора! Підкажіть назву препарату від слизняків.
Доброго вечора,Наталія!В цьому році придбала Брос(в коментарях дуже його хвалили,і я придбала).Ще Уліцид,теж не поганий,користувалась ним.
Доброго вечора. Яркий припарат вiд слизнiв? Дякую !!!
Доброго вечора,Олена!Користувалась будь якими,дія приблизно однаково.Все одно потрібно підсипати ще після дощу чи поливу.Не існує препарата,щоб вбив їй один раз і назавжди.
я висипаю купою на город і до літа нема вже більшої половини, а в середині літа - геть все з'їдають черви
Можна і так робити,якщо є вільне місце.
Оксана, я побачила в теплиці крапельну систему поливу. Підкажіть, десь є відео з його оглядом ? Хочу зробити, та ніяк не наважусь...
ua-cam.com/video/icyb3Q3IyQ4/v-deo.html Марина,залишаю Вам відео підказку про крапельний полив.Наважуйтесь!Це дуже зручно!
Дякую за дуже корисну інформацію. Скажіть будь ласка, у опалому листі є багато шкідників, які ховаються в ньому під зиму, що треба робити з цими шкідниками ? Які препарати, Ви використовуєте від слимаків ?
Дякую,Юлія!Від хвороб проливаю фітоспоріном.Зараз і навесні,коли висаджую розсаду.Від слизнів-уліцид і все що знайду в садовому магазині.Більше нічого не роблю.Хімію намагаюсь використовувати в екстренних випадках.
Оксано ,дякую за пораду.
Ми листя з саду виносили за межі,а горіхове спалювали.
В мене не грудочки сформовані,а просто не велика діляночка.
Можна просто висипати на городі і на прикопувати?
Чи в такому разі листя розлититься.
Я висаджую на зиму часник і цибулю.Під них зразу перекопати ділянку з листям чи потім прикрити ним?
Буду вдячна за підказку.
Наталія,дякую Вам за коментар!Часник і цибулю,я завжди вкриваю дуже товстим шаром листя.Навесні можна ще додати листя,якщо взимку зберегти його в мішках.А інше листя можна прикопати,на наступний рік буде дуже поживна грядка.Якщо прикопувати,розлітатися не буде.Та воно і на часнику не розлітається.Коли саджаємо вже дуже волого,листя важке,а потім сніг придавить.
@@OksanaStesenko Дякую за відповідь.Взагалом зрозуміла.
Весною листя,яким вкривали не перепріє,то ви прополюєте з ним?Я одного разу вкривала восени.
Навесні по незнанню ледь вигрибли з ділянки.
Для мене більш прийнятний варіант внести листя на ділянку під посадку цибулі і часнику і зразу з ним перекопати.
Я підгортаю,як картоплю бортиком і ніколи не замерзає.
Що скажете?
Я зимнє мульчування ніколи не з цибулі і часнику.Навпаки,навесні і впродовж літа ще вкриваю сіном,скошеною травою,листям яке залишилось після зими.Мульча захищає ґрунт влітку,від пересихання.А коли перепріває насичує його поживними елементами.
зола сповільнює утворення компосту
Нічого такого не помітила.
@@OksanaStesenko вона трошки як консервант
@sschelkunchiki Навіть не помітила такі властивості.Листя завжди гарно пепепріває,і маю багато свого домашнього компосту.
Якщо мішки не в теплиці,чи встигне листя до весни перепріти ?
Можна поставити в погріб,на терасу.А коли навесні буде вже тепло,пролити препаратом для пришвидшення компостування.
@@OksanaStesenko компост у погребі -- то для мене занадто )))) та експериментальний варік таки треба натрамбувати
@@galkanova5654 Поставте десь в сараї,гаражі,хоз будівлі.
Доброго дня Оксана!Дуже вдячна за Ваш україномовний канал.Я живу в Білгород=Дністровськом ра=ні.Одеської обл.Дуже хочу мати квітники гарні кущі.але не дуже виходить,тяжка глиняна земля і сильна посуха.Виписую,але часто буває висилають будь що. чи сидить в землі дзьобом.Може Ви підкажете надійну фірму виписати декоративні кущі,гортензію.Дужемені хочется,щоб вона у мене росла. Ще хочу Вас спитати незалишилась роса
да лаванди.Хотіла би придбати чотири кустика.Дякую
Доброго дня,Вєра!Лаванди нажаль вже немає.Розділила і россадила по саду,в наступному році восени буде дуже багато.Фірму не підкажу,бо сама зовсім не купую в інтернеті.В садових магазинах в нашому місті,на базарі,в окремих людей що займаються вирощуванням рослин.Люблю спочатку побачити рослину,а потім купувати.Авжеж в цьому випадку є ризик пересорту.
Віра, живу поруч, в Одесі. Дуже задоволена розплідником "Зелені янголи". Якщо плануєте троянди, то "Мир Роз"
@@Rodika_Gontareva Дякую,що підказали перевірених продавців!
@@Rodika_Gontareva Велике дякую Мені ця інформація дуже потрібна
Дякую за відео-актуальна тема на сьогодні)Запитання:ви висипали листя під кущ гортензії,воно ж легеньке ще і не злежане ,його вітром не здуває і не розносить? і друге :перед посадкою розсади нічим потім землю не проливаєте від всяких гнилей і хвороб? Бо мене бентежить ,що всеодно на листі якісь плями є ,тобто трапляються листочки з якимись хворобами і чи не переходять потім хвороби вже на розсаду
Дуже дякую Вам,Леся!З під кущів не розлетиться,сплю і під смородину,малину,бо все одно восени йдуть дощі і трішки його прибьють між гілками.А потім сніг придавить.Проти хвороб:зараз пролила фітоспоріном,і після висадки россади,також завжди проливаю фітоспоріном навкруги.Можна пролити всю грядку.
Листья в настоящей компостной яме должны перепреть при такой температуре, когда болячки погибают. А так нужно проливать от болезней. Отак как вы гортензию подсыпали, то листья будут гнить и попреет гортензия.
Спасибо за комментарий!Я так подсыпаю и декоративные и плодовые кусты много лет.Всё всегда нормально.
Оксаночко, дякую за черговий корисний ролік!
Я в огіркову та кабачкову грядку теж прикопую листя. А от до томатної та під перці теж корисно?
Дуже Вам дякую,Олена!Авжеж корисно!Томати,і особливо перці,дуже люблять максимально поживний грун.А перепрівше листя-це ж компост прямо на грядці.
Пані Оксана, як бути з листям яке має ознаки грибкової або вірусної хвороби?
Ольга,я на протязі сезону обробляла дерева від різних хвороб,тому все листя використовую для переробки.Можна обробити препаратом,не пам'ятаю назву,від хвороб для осінньої обробки.І скласти в коспост.
спасибо за видео. Подскажите пожалуйста, у Вас зимой температура в теплице плюсовая? Можно ли поставить мешок с листьями в сарай, где бывает минусовая температура? Заранее благодарю. Крым.
Спасибо большое,Анна!Огромный привет в Крым!В сарай можно поставить,потому что теплица у меня не отапливаемая и там минусовая температура всю зима,как и на улице.
@@OksanaStesenko спасибо
В мене листя ніколи не викидаються, чи спалюються. На компостній кучі або по городу розсипаю, і обовьязково з компосту беру лопату з червьяками, і до кінця весни, його нема.
Ви дуже правильно все робите!Листя-дуже цінний продукт,щоб його зібрати в мішок і винести на сміття.Підживлюємо органікою,менше використовуємо мінеральних добрив-бережемо навколишнє середовище!
ОКСАНА,СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА,ЯКИЙ РОЗМІР ТЕПЛИЦІ У ВАС,ДЯКУЮ
Довжина 9м.Ширина приблизно 3м.Є відео,весняне,там дуже детально розказала про мою теплицю.Розміри,матеріали,облаштування.
Оксано,добрий день)
Підкажіть,будь ласка,чи можна вкривати листям з винограду цибульку і часник?)
Доброго дня,Олена!Будь яким листям можна вкривати і часник і цибулю.А на весні не знімайте,нехай перепріє і буде гарне підживлення на протязі літа.
@@OksanaStesenko щиро дякую ,за швидку відповідь)🌺
Будб ласка, де можна придбати такі мішки ?
Купувала в тому відділі,де всі сміттєві пакети продаються.Вони бувають на 60,90,120 літрів.
Оксаночко, а навесні з квітів ви прибираєте зайві листя, що зараз насипали?
Ні,Олена,не прибираю.Та від них майже нічого не залишається до весни.Такий тоненький,напів перепрівший шар.Зверху ще насиплю навесні компост,трохи мінеральних добрив,і гортензія буде задоволена і гарно підживлена.
@@OksanaStesenko 👍👍💋
А що використ від слизнів
Уліцид.Будь який препарат від слимаків,який є в продажу.
Дякую,я теж так листя використовую
@@fgfhhh5458 Дякую за Ваш коментар!
В моєму листі ховаються слимаки? Що робити?
Я також помітила слимаків у себе в листі,вони скрізь.Сиплю гранули від слимаків на протязі всього сезону.Інакше з ними ніяк не впоратися.
Хочу задати питання: а якщо з опалим листям будуть опалі яблука? Звичайно, вже гнилі. Чи можна таку мульчу навесні використовувати?
Я думаю,що саме для мульчування ця суміш буде досить волога.Я краще або прикопала би її в грядки,або склала в мішок,навесні додала ґрунту і вийшла би шикарна тепла грядка для ранніх огірочків або кабачків.
Робила так позаминулого року, яке листя поклала в осени в мішок, таке і залишилося по весні. Листя чомусь у мене лежить шо в мішку, шо на грядкі як в осени., не перегніває.
В мене також за рік не перепріло. Але в мене було горіхове листя і трави трохи, а таке листя довго перепріває. А у вас яке було?
Такого не може буди!Це не природньо.Будь який живий організм,в тому числі і рослини,після смерті перегнивають.В компості ж перегніває?То чому в іншому місті залишається цілим?
@@Ipa1303 Якщо Вам такийтакий спосіб не подобаеться,складайте його в компост.Але все одно використовуйте,не викидайте на сміття.Це ж дуже корисне підживлення для нашого городу.
@@OksanaStesenko та хто ж таке добро викидає? В мене все листя на компост йде. Сусіди ,бачила, вивозили на город і переорювали.
Мені самій цікаво чому за рік не перепріло до кінця🤔(звичайно воно не було як свіже, процес перепрівання відбувався) , але я не здаюсь- докинула свіжого і залишила до весни😉
@@Ipa1303 От і молодець,Ірина!Здаватися не можна!В мене батьки і сестра також компостують.В них багато горіхового листя,але в компості,коли багато інших залишків:кухонних,скошеної трави,воно перепріває за зиму і весну.І наступної весни вони вже додають той компост під россаду.А я для себе обрала ті варіанти,що показала.Мені так подобається використовувати опале листя.
щоробит з горіховим листям
Можно в компосний ящик,разом з іншими відходами.Я його не відокремлюю,разом з іншим листям і прикопую,і мульчюю ним,і в мішки свладаю.
Нужно обязательно пролить в мешке листья водой. Сухими они сохранятся в целости и сохранности.
Дякую,Аліна,за підказку!Не наголосила на цьому,бо листя збирала вологе,тай восени зазвичай листя дуже вологе.Якщо сухе,авжеж потрібно змочити,ще краще й с фітоспорином.
@@OksanaStesenko підкажіть будь ласка нащо додаєте фітоспорін? Дякую за увагу
@@LeckyW Фітоспорин-це біопрепарат від захворювань.До опалого листя додаю для їх знезараження.
@@OksanaStesenko всі кажуть ,що цей фітоспорин це вимотування грошей і ніякого толку з нього!
Дякую,Ігор,за коментар!Не знаю,мені подобається нім користуватися.Використовую його починаючи з розсади,потім коли вґрунт її висаджую,теж підливаю.Моя розсада не хворіє на кореневі гнилі, в теплиці і на вулиці гарно наростає,і від хвороб нічим іншим її не обробляю.
Очень много предисловия
Все по справі,про опале листя і його переробку.