Юліанський vs Григоріанський календар

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 гру 2022
  • Який календар кращий?
    Підписатись на канал : ua-cam.com/channels/R2F.html...
    Intro video:
    www.canva.com/
    Music :
    Intro transition:
    mixkit.co/free-sound-effects/...
    Flamingosis & Pure Colors - Bootsy's New Bass: / purecolors
    Сторінка в Інстаграм: / dobrycheva_. .
    Сторінка в Фейсбук: profile.php?...
    Зйомка, монтаж та все інше: Дар'я Добричева.
    #astronomy #астрономія #обсерваторія #астофізикиня #астрологія #всесвіт #calendar #календарь #календар

КОМЕНТАРІ • 153

  • @artgor7119
    @artgor7119 4 місяці тому +17

    А чому тоді саме за юліанським календарем на Пасху сходить Вогонь на Голгофі? Чому саме за юліанськім календарем на Водохреща течія Йордану змінює свій напрямок? І багато інших чудес нам показує Бог саме на свята за юліанським календарем. Отже, кому вірити? Науковцям чи Богу ?

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +4

      За легендою, на Водохреща течія Йордану змінює свій напрямок, це явище відбувається в момент освячення води. Проте наукових доказів або фактичних спостережень, що підтверджують цю подію, немає. Фізична зміна напрямку течії річки вимагала б значних геологічних або гідрологічних змін, які були б відзначені вченими. Таким чином, ця історія є частиною фольклору і релігійних традицій, а не фактом, підтвердженим наукою.

    • @vobo6431
      @vobo6431 4 місяці тому +4

      Основою науки є знання. Основою релігії є віра. Це зовсім різні речі.

    • @user-vu7ox3rj2q
      @user-vu7ox3rj2q 4 місяці тому

      ​@@dariadobrycheva2588про Благодатный огонь- доказанный факт

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +1

      @@vobo6431 повністю з вами згодна! Але в мене науково-популярний канал і я науковиця, тому тут відповіді я я намагаюсь дати орієнтуючись на доказову базу науки.

    • @user-th5tr9bh9s
      @user-th5tr9bh9s 4 місяці тому +4

      Вогонь на Пасху не сходить, це видумка московської церкви. Вогонь у лампадці Гробу Господнього горить постійно сотнями років і ніколи не гаситься, лише доливається олива. Саме від цієї лампади і запалюють Вифлеємський Вогонь! І течія Йордану ніколи не повертає назад. Вода (ріки) алегорично в Святому Письмі означає народ, моря - держави. Саме народ повертає в цей час свій рух від гріха до святості...

  • @dimadima2419
    @dimadima2419 5 місяців тому +23

    Не новоюліанський а на угоду європи перейшли на римокатолицкий-григорянський календар.

  • @orestnevelskyi3867
    @orestnevelskyi3867 Рік тому +31

    Краще розкажіть коли благодатний вогонь сходить , під чяс якого календаря ??

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  Рік тому +2

      Дякую за ваш коментар! Я подумаю :)

    • @ruslanabatyk9470
      @ruslanabatyk9470 5 місяців тому +4

      Він не сходить,там стоїть лампадка і свічки запалюють від неї .Ось і все .Головне віра ,спогад .Так ,як Ісус родився один раз ,і Воскрес Христос один раз .Головне Віра . Слава БОГУ, Слава Україні. Все буде Україна.

    • @user-tg6up6sm5g
      @user-tg6up6sm5g 4 місяці тому

      ​@@ruslanabatyk9470ви перевірили?

    • @user-ig1bs6ju3f
      @user-ig1bs6ju3f 4 місяці тому +1

      Вона придумає...😂

    • @tatyana-fk8jc
      @tatyana-fk8jc 4 місяці тому

      Благодатный огонь - от зажигалки ( диплом)

  • @igornaumluk8222
    @igornaumluk8222 4 місяці тому +1

    Щиро дякую!

  • @volodymyrv5897
    @volodymyrv5897 5 місяців тому +31

    За 2000 рокiв змiстивши дати григорiанський календар вiдiйшов вiд сталих природнiх явищ саме на змiщену кiлькiсть днiв , хоча зберiг сталiсть до сонцестояння.
    За 2000 рокiв, дати, старо юлiанського календаря зберегли сталiсть вiдносно природнiх явищ того регiону в якому ми живемо.
    Старо Юлiанський календар являється правильним i природнiм , на вiдмiну вiд григорiанського.
    Григорiанськi мiсяцi невiдповiдають природi того регiону в якому ми живемо, тому що 1 липня по григорiанському календарi липа вже вiдцвiтає. В давнину коли календарiв небуло люди орiєнтувалися по сталих природнiх явищах, тобто за ~2000 тисячi рокiв стале явище "цвiтiння липи" не зрiвнялося з григорiанським змiщенням дат, хоча логiчно було б якби липа починала цвiсти 1 липня, але це не так.
    Змiщення дат по григорiанському календарю робить його фальшивим вiдносно сталих природнiх явищ.
    Липа починає цвiсти 14 червня по григорiанському , або 1 червня по старо юлiанському тому що пiсля Хрещення Русi був прийнятий офiцiйно старо Юлiанський календар, який замiняв старословянськi назви мiсяцiв на новi вiзантiйськi назви iз змiщенням на один мiсяць назад . В народi, назви мiсяцiв залишились(тому i дiйшли до нашого часу як в Українi так i в Польщi),пiсля розпаду Київської Русi назви мiсяцiв повернулися але залишилось змiщення на один мiсяць назад , мiсяцi були пiдiгнанi пiд загально захiдно цивiлiзацiйнi, також враховуючи сусiднi країни Реч Посполиту i Московiю. ).
    Прямi докази фальшивостi григорiанського календаря:
    Липа починає цвiсти 14 червня по григорiанському , або 1 червня по старо юлiанському - хоча початок цвiтiння липи повиннo мати назву "1 липня".
    Це ж саме стосується травня: трава починє рости 14 квiтня по григорiанському, або 1 квiтня по старо юлiанському - хоча початок росту трави повинен мати назву "1 травня".
    (тобто 14 квiтня по григорiанському це 1 травня по старо словянському)Благовiщення пресвятоi богородицi припадало на 7 квiтня по григорiанському. Пiсля благовiщення були дозволенi роботи в полi, а зараз з новим календарем ....Ха Ха, нестиковка.
    Це ж саме стосується серпня : жнива починають 14 липня по григорiанському, або 1 липня по старо юлiанському - хоча початок жнив повинен мати назву "1 серпня".
    (тобто 14 липня по григорiанському це 1 серпня по старо словянському)
    Наглядним прикладом буде i березень: березовий сiк починає текти 14 лютого по григорiанському, або 1 лютого по юлiанському - хоча початок збору березового соку повинен мати назву "1 березня".(тобто 14 лютого по григорiанському це 1 березня по старо словянському).
    В давнину коли календарiв небуло люди орiєнтувалися по сталих природнiх явищах. Люди передавали з року в рiк назви мiсяцiв своiм нащадкам, цi назви дiйшли до нашого часу але значення iх спотворилося владою i завойовниками якi вiдкидали етнiчнiсть народу возвеличуючи тiльки себе.
    На кратних 100-му i 400-му роках григорiанський календар упускає один день , але чи це є правильно з природньої точки зору.
    З точки зору природи i БОГА. Вище наведенi докази свiдчать , що григорiанський календар не є правдивим. Природнi, сталi явища непiддаються блуду на вiдмiну вiд деяких священникiв .
    Це доводить, що природнi сталi явища незмiстилися в часi згiдно григорiанського календаря.
    +Свiдчення того що назви мiсяцiв були на мiсяць змiщенi iз старословянських пiд старо юлiанськi, вiзантiйського звучання :
    Назва гроудень засвідчена в значенні «ноябрь», зокрема в Іпатіївському літописі 1118 року.
    Ще доказ : Я як збирав цвiт липи пiсля 14 червня по григорiанському календарю 30 рокiв назад, так i зараз його збираю пiсля 14 червня тобто нiяке глобальне потеплiння невiдзначилось на цьому.
    Щодо колективного розуму вчених астрономів 1582р.:
    Папа Григорiй в 1582р., вирiшив возвеличити себе i змiстивши дати назвати це "Григорiанським календарем" , i це в часи iнквiзицii , коли iнодумцiв катували i спалювали, такий на той час був колективний розум.
    Сталiсть природнiх явищ i сонцестояння речi нетотожнi. Що i доводить вищенаведена мною стаття.
    Клiмат ви можете змiнити , але *сталiсть природного явища* (ДНК) за 2000 рокiв незмiнилась.

    • @user-cl5ej8xe4k
      @user-cl5ej8xe4k 4 місяці тому +11

      Дякую за роз'яснення.
      Погоджуюся з. Вами

    • @liana49vmm75
      @liana49vmm75 4 місяці тому +2

      Ваши объяснения и подсчёты верны, но таким как Даша не второпать, она ничего не понимает и с превеликой радостью тупо зачитывает то, что ей дали зачитать, ну и за это ей капнут копеечку. Интеллектом лицо Даши не блещет, поэтому она никаких исследований не смогла сделать, да и не сделает

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

    • @volodymyrv5897
      @volodymyrv5897 4 місяці тому

      @@dariadobrycheva2588 В 988роцi щоб зберегти свою етнiчнiсть i подальший розвиток цивiлiзованостi суспiльства було поєднано етнiчнi обряди(святкування вiдносно сталих природнiх явищ) i християнство.
      Чому словяни прийняли християнство - тому що зявилась можливiсть освоєння нових знань за допомогою писемностi i науки. Розвиток цивiлiзацiї завжди був звязаний з розвитком зовнiшнiх носiїв iнформацiї(книги,...) .
      Днк людини тягнеться до розширення своїх знань , в нас зявляється ширший погляд на предмети , а отже i досконалiше їх використання для полегшення своєї життєдiяльностi.
      Який розвиток знань ви отримуєте забувши свої традицiї ?
      Що до Рiздва то 25 грудня астрономiчне рiздво воно темне . !!!! 7 сiчня Свiтле Рiздво- тому що день *наявно* стає свiтлiшим, а не тiльки астрономiчно !!!!
      В 988 роцi почали користуватись юлiанським календарем, який неточний (похибка 1день на~~150 рокiв). Починаючи з 988 року ця неточнiсть до нашого сьогодення становить 7 днiв. Григорiанський календар, яким користуємось точно зберiгає сталiсть до сонцестояння. Доведено астрономiєю. Щоб не втратити звязку з етнiчним корiнням Рiздво повинно бути не ранiше 31 грудня, а Богоявлення(водохреща) не ранiше 12 сiчня, Благовiщення не ранiше 1 квiтня, Спаса не ранiше 12серпня.
      _ Хоча 31 грудня ми i так завжди святкуємо !

  • @katerynapolishchuk5429
    @katerynapolishchuk5429 Місяць тому +1

    Хороше відео, дякую!

  • @user-qm8cl7bg3q
    @user-qm8cl7bg3q Рік тому +19

    Все дуже гарно і правильно сказано. Єдине, слід правильно наголошувати, що Україна перейшла на новий Григоріанський календар не в складі російської імперії а вже в статусі незалежної держави - УНР, і сталось це в лютому 1918 року. А на загал гарно і цікаво подано важливу інформацію. Щиро дякую Вам.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  Рік тому +2

      Я дуже вдячна за ваш коментар! Спробую виправити свою необачність!

  • @user-id3yv9pr9o
    @user-id3yv9pr9o 4 місяці тому +14

    Господь нам показує в якій церкві все правильно роблять.Благодатний вогонь сходить на православну пасху за Юліанським календарем,ріка Іордан повертає свої води в протилежний напрям на водохрище 19 січня.як тільки хрест опускають в річку.На горі Фавор на преображення Іісуса Христа сходить велика хмара раз в рік 19 серпня.Ієрусалимська церква(і не одна вона) також залишається на Юліанському календарі,а благодатний вогонь приймає патріарх ієрусалимськийДовіряти треба Богу,а не людським мудрованням.Всім добра і розуміння істини і правди.

    • @janbuz1002
      @janbuz1002 4 місяці тому +1

      Dziekuje

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дякую за ваш коментар. Цікаво чути про різні релігійні традиції і перекази. Важливо підкреслити, що і Юліанський, і Григоріанський календарі були розроблені на основі наукових знань та астрономічних спостережень свого часу. Юліанський календар був дуже точним на момент свого створення, але з плином часу вчені виявили накопичення помилки, що призвело до створення Григоріанського календаря для корекції цієї розбіжності. Що стосується згаданих явищ, які пов'язують із Юліанським календарем, важливо відзначити, що наукова спільнота не має достовірних доказів таких подій, як зміна напряму течії річки Йордан чи поява хмари на горі Фавор. Ці історії часто мають глибоке релігійне та культурне значення, але вони не підтверджені науковими спостереженнями.

    • @user-id3yv9pr9o
      @user-id3yv9pr9o 4 місяці тому

      @@dariadobrycheva2588 Ці явища підтверджені очевидцями.Все є а інтернеті.А сходження благодатного вогню взагалі всім відомий факт,бо кожного року це відбувається.А що стосується підтвердження чи не підтвердження науковцями-Бог пізнається не розумом,а серцем.Всім добра.

    • @user-ig1bs6ju3f
      @user-ig1bs6ju3f 4 місяці тому +2

      ​@dariadobrychevа 2588
      Вони просто, не можуть спростувати, тому і не можуть довести...

  • @elenaprekrasnaya1229
    @elenaprekrasnaya1229 4 місяці тому +9

    Благовещення 7 квітня +9 міс= 7 січня.И все!!!!!!

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      ваші розрахунки абсолютно вірні❤️ лишається відкрите питання: в побуті ви живете по Григоріанському календарю, а церква за Юліанським. Пропоную вам зайти на сторінку Вікіпедії і подивитись яка дата сьогодні за Юліанським календарем, а потім глянути на календар вдома і порівняти ;)

    • @user-th5tr9bh9s
      @user-th5tr9bh9s 4 місяці тому +2

      Благовіщення 25 березня - Різдво 25 грудня!!!!

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      @@user-th5tr9bh9s Дякую за ваш коментар! Пропонуючи зайти на сторінку Вікіпедії і подивитись яка дата сьогодні за Юліанським календарем, а потім глянути на календар вдома і порівняти, я хотіла саме на такі логічні розрахунки і натякнути ;)

    • @elenaprekrasnaya1229
      @elenaprekrasnaya1229 4 місяці тому

      @@user-th5tr9bh9sРухнул с дуба -на кактус?🤣🤣🤣🤣Благовещение -непереходящий праздник!Люблю тебя🥰🥰🥰

    • @elenaprekrasnaya1229
      @elenaprekrasnaya1229 4 місяці тому

      @@dariadobrycheva2588 Открою тайну:сторинки в Вики меняются как листья осенью!🥰🥰🥰Люблю Вас !!!

  • @farik28
    @farik28 Рік тому +13

    Багато неточностей. Кажете весняне рівнодення 25 березня, хоча цього року це рівнодення припадає на 20 березня

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +1

      Дякую за ваш коментар! Весняне рівнодення не припадає на один і той самий день кожного року з кількох причин, пов'язаних із Землею та її орбітою навколо Сонця. Тут впливають декілька факторів. Одне з них те що орбіта Землі навколо Сонця не є ідеальним колом, а еліпсом. Це означає, що швидкість, з якою Земля обертається навколо Сонця, не є сталою. Відстань між Землею та Сонцем змінюється протягом року, що також впливає на точний час рівнодень та сонцестоянь. Інші планети Сонячної системи, також впливають на Землю своєю гравітацією, злегка змінюючи форму її орбіти та нахил осі, що також може змінювати дату рівнодення з року в рік. І ще є декілька факторів. Наприклад християни вибирають якийсь усереднений день в цьому проміжку для своїх святкувань, чому вони це роблять краще звернутись до них, а от стосовно дат рівнодень та сонцестоянь з наукової точки зору, як вони розраховуються певно треба зробити окреме відео і все пояснити :)

    • @farik28
      @farik28 4 місяці тому

      @@dariadobrycheva2588 нічого точно і сталого немає. Все змінюється. Он земля обертається навколо своєї осі за 23г 56хв і 4 секунди, так пише гугл. То це виходить і доба коротша.
      А ще наша сонячна система не стоїть на місці а кудись мандрує. Сама галактика тоже. Все таке цікаве, і непостійне

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

    • @farik28
      @farik28 4 місяці тому

      @@dariadobrycheva2588 дякую

  • @user-ir9vo5nu1i
    @user-ir9vo5nu1i 5 місяців тому +9

    А чому по юліанському на хрещення Господнє навіть вчені свідчать що вода змінює склад ,а по грігореанському ні ? І ще інші докази , благодатний вогонь на Пасху ?

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +3

      На сьогоднішній день не існує наукових доказів того, що релігійні ритуали можуть змінювати фізичний склад води.

    • @user-fy5dj8ue2y
      @user-fy5dj8ue2y 4 місяці тому

      @@dariadobrycheva2588 За старшим календарем живе Бог. 4 грудня, на Введения до храму Богородиці о 12 ночі розпускається верба. Іордан тече проти течії 19 січня, на Хрещення Господине. На православну Пасху сходить Благодатний вогонь і грає сонце на небі. 19 серпня сходить хмара на гору Фавор у свято Преображення Господнього. На Успіння Богородиці 28 серпня сповзаються змії і обливають Її ікону не пам'ятаю у якому місці, але ви самі зможете у цьому переконатися, Гугл вам допоможе, там і фільм є про це. ТОБТО Є КУПА ДОКАЗІВ, ЩО БОГ НЕ ПЕРЕЙШОВ ГА НОВИЙ СТИЛЬ. І ВЕЛИКЕ НАХАБСТВО САМОВІЛЬНО, БЕЗ ЙОГО ДОЗВОЛУ СВЯТКУВАТИ ЙОГО РІЗДВО НА ДВІ НЕДІЛІ РАНІШЕ. ВАМ БИ ЦЕ НЕ СПОДОБАЛОСЬ.

  • @beymoskalevych
    @beymoskalevych Рік тому +3

    Дякусі за роз'яснення! Все стало зрозуміло!

    • @user-fy5dj8ue2y
      @user-fy5dj8ue2y 4 місяці тому

      За старшим календарем живе Бог. 4 грудня, на Введения до храму Богородиці о 12 ночі розпускається верба. Іордан тече проти течії 19 січня, на Хрещення Господине. На православну Пасху сходить Благодатний вогонь і грає сонце на небі. 19 серпня сходить хмара на гору Фавор у свято Преображення Господнього. На Успіння Богородиці 28 серпня сповзаються змії і обливають Її ікону не пам'ятаю у якому місці, але ви самі зможете у цьому переконатися, Гугл вам допоможе, там і фільм є про це. ТОБТО Є КУПА ДОКАЗІВ, ЩО БОГ НЕ ПЕРЕЙШОВ ГА НОВИЙ СТИЛЬ. І ВЕЛИКЕ НАХАБСТВО САМОВІЛЬНО, БЕЗ ЙОГО ДОЗВОЛУ СВЯТКУВАТИ ЙОГО РІЗДВО НА ДВІ НЕДІЛІ РАНІШЕ. ВАМ БИ ЦЕ НЕ СПОДОБАЛОСЬ.

  • @user-ew4ik4tm1w
    @user-ew4ik4tm1w 4 місяці тому +5

    А як на випадок з віфлиємським вогнем, який возгораєттся на паску православну за юліанським календарем, звичайно якщо це не шахрайство попів. Свята якось так для ледарів чиим більше тим краще, а коли вони будуть та хоч кожний день,а працюватияк не крути треба, Будь яку рослину висаджують ні по григоріанському ні по юліанському, а коли буде готова земля і насіння рослини, вчасно вкинеш більше збереш.

  • @user-wl2ls4kg4i
    @user-wl2ls4kg4i Рік тому +5

    Цікава інформація та класна подача! Дякую😉

  • @krymuslyubov5526
    @krymuslyubov5526 Рік тому +3

    Дуже цікаво! Чекаємо нових відео☺️

  • @liudmylahoncharenko6947
    @liudmylahoncharenko6947 Рік тому +6

    Цікаве відео, дякую.

  • @andriyhachkevych3698
    @andriyhachkevych3698 Рік тому +10

    Дякую за відео! Багато істориків стверджують, що зараз, згідно з календарем, яким користувались київські князі, 7530 рік. Новоліття наступає весною. Зробіть, будь-ласка, відео про літочислення наших предків.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  Рік тому +4

      Дуже дякую за коментар! Календарів по всьому світу було дуже багато :) але на сьогодні найточніший календар є Григоріанський календар :) тому його використовують по всьому світу як визнаний стандарт. Коли ви берете квиток на потяг, літак або на любий інший транспорт в квитку вказується дата григоріанського календаря. Якщо діло йде про релігію, то по всьому світу і на сьогодні є багато інших календарів. Можливо, в наступних відео ми ще повернемось до календарів ;)

    • @oriybrahman5376
      @oriybrahman5376 4 місяці тому +1

      7532рік

    • @user-oe7ip1gg7f
      @user-oe7ip1gg7f 4 місяці тому

      Від створення світу в зірковому храмі.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      А якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

    • @andriyhachkevych3698
      @andriyhachkevych3698 4 місяці тому

      Дякую!)@@dariadobrycheva2588

  • @user-ho3jn8eg2x
    @user-ho3jn8eg2x Рік тому +9

    Супер!
    Все буде Україна!
    Віримо! Переможемо! Святкуватимемо все як треба!

    • @user-fy5dj8ue2y
      @user-fy5dj8ue2y 4 місяці тому +1

      За старшим календарем живе Бог. 4 грудня, на Введения до храму Богородиці о 12 ночі розпускається верба. Іордан тече проти течії 19 січня, на Хрещення Господине. На православну Пасху сходить Благодатний вогонь і грає сонце на небі. 19 серпня сходить хмара на гору Фавор у свято Преображення Господнього. На Успіння Богородиці 28 серпня сповзаються змії і обливають Її ікону не пам'ятаю у якому місці, але ви самі зможете у цьому переконатися, Гугл вам допоможе, там і фільм є про це. ТОБТО Є КУПА ДОКАЗІВ, ЩО БОГ НЕ ПЕРЕЙШОВ ГА НОВИЙ СТИЛЬ. І ВЕЛИКЕ НАХАБСТВО САМОВІЛЬНО, БЕЗ ЙОГО ДОЗВОЛУ СВЯТКУВАТИ ЙОГО РІЗДВО НА ДВІ НЕДІЛІ РАНІШЕ. ВАМ БИ ЦЕ НЕ СПОДОБАЛОСЬ.

    • @user-xn5zg1iy1k
      @user-xn5zg1iy1k 4 місяці тому

      Щоб святкувати ще потрібно відвоювати незалежність, але громадя ни не дуже туди спішать

    • @user-kj6vn9vh9w
      @user-kj6vn9vh9w 4 місяці тому

      Не буде

  • @demmas4304
    @demmas4304 4 місяці тому +1

    1.интересная книга на фоне... название 🤔🙃
    2. то щоб святкувати Різдво, за яке всі вчипилися, треба спочатку визнати 7-ме січня 25-им грудня...

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дякую за ваш коментар :) книжка називається Cosmology автор Sten Odenwald :) гарна науково популярна книжка.

  • @user-tt1mz8hl6v
    @user-tt1mz8hl6v 5 місяців тому +6

    Недарма кажуть:всі календарі брешуть! Неможливо узгодити астрономічний рік з рівною кількістью днів в році!

    • @user-fy5dj8ue2y
      @user-fy5dj8ue2y 4 місяці тому

      За старшим календарем живе Бог. 4 грудня, на Введения до храму Богородиці о 12 ночі розпускається верба. Іордан тече проти течії 19 січня, на Хрещення Господине. На православну Пасху сходить Благодатний вогонь і грає сонце на небі. 19 серпня сходить хмара на гору Фавор у свято Преображення Господнього. На Успіння Богородиці 28 серпня сповзаються змії і обливають Її ікону не пам'ятаю у якому місці, але ви самі зможете у цьому переконатися, Гугл вам допоможе, там і фільм є про це. ТОБТО Є КУПА ДОКАЗІВ, ЩО БОГ НЕ ПЕРЕЙШОВ ГА НОВИЙ СТИЛЬ. І ВЕЛИКЕ НАХАБСТВО САМОВІЛЬНО, БЕЗ ЙОГО ДОЗВОЛУ СВЯТКУВАТИ ЙОГО РІЗДВО НА ДВІ НЕДІЛІ РАНІШЕ. ВАМ БИ ЦЕ НЕ СПОДОБАЛОСЬ.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

  • @olenakompaniiets545
    @olenakompaniiets545 4 місяці тому +1

    Оооо, кайф) дуже актуально)

  • @volodymyrs1810
    @volodymyrs1810 7 місяців тому +3

    Нічого не понятно но дуже інтересно

  • @user-tw6yq5bw4h
    @user-tw6yq5bw4h Рік тому +5

    Цікаво, у 45 році до нашої ери Юлій Цезар наказав розробити календар, а весь Рим перейшов на нього у 46 році до нашої ери . Хм...

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  Рік тому +2

      Дуже дякую Вам за коментар! 🙏Спробую виправити, свою необачність😔

    • @user-tw6yq5bw4h
      @user-tw6yq5bw4h Рік тому

      @@dariadobrycheva2588 🤗

  • @lyudmylavorozhbyt340
    @lyudmylavorozhbyt340 4 місяці тому +5

    Володимир приніс православ’я в Київську Русь! Православне Різдво 7 січня! Примусовий перехід святкування Різдва Христова владою України попри Конституції України, бо Україна світська країна, тобто церква відділена від государства! Тому я вважаю що це відео маніпулятивно!
    Всім па-па…

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Всі святкують різдво 25 грудня :) лише дивляться на різні календарі :) суспільство живете по Григоріанському календарю, а церква за Юліанським. Пропоную вам зайти на сторінку Вікіпедії і подивитись яка дата сьогодні за Юліанським календарем, а потім глянути на календар вдома і порівняти ;) Коли буде 7 січня за Григоріанським календарем, подивіться яка дата буде за Юліанським :) ви будете дуже здивована :)

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

  • @VitolZ
    @VitolZ Рік тому +4

    Коли початок року встановив Юлій Цезар? Коли Юліанський календар почали рахувати від сотворення світу? інші переноси початку року коли траплялись?

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Гарні питання, дякую вам за них. Я спробую на них відповісти в наступних відео. А якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

  • @theory_of_reality
    @theory_of_reality 4 місяці тому +5

    дуже цікаво як вимирювали тривалість - календарного року так точно до секунди??

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +1

      Тривалість календарного року вимірюється з високою точністю завдяки атомним годинникам та астрономічним спостереженням. Атомні годинники дозволяють вимірювати час із надзвичайною точністю, в той час як спостереження за рухом Землі навколо Сонця допомагають визначити тривалість року. Це все допомагає мати єдині міжнародні стандарти, які визначають точну тривалість секунди та використання координованого всесвітнього часу (UTC) для підтримки синхронізації часу по всьому світу.

    • @theory_of_reality
      @theory_of_reality 4 місяці тому +1

      @@dariadobrycheva2588 Тобто ви точно самі не знаєте деталей..
      чому в саме 365 днів і майже 6 годин?

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +1

      @@theory_of_reality для формату коментаря в ютубі, я розписала максимально ясно, на мою думку :) Для того щоб зрозуміти з усіма деталями, вам прийдеться прослухати курс лекцій з небесної механіки.

    • @user-pi9bq4ms1n
      @user-pi9bq4ms1n 4 місяці тому

      ​@@dariadobrycheva2588Ви не знаєте, пропонуєте слухати лекції

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +1

      Знайшла що може вас зацікавити, якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

  • @user-yf5hp3hm2d
    @user-yf5hp3hm2d Рік тому +3

    Дуже цікаво! Дякую! Чекаємо наступних відосиків.
    А де особистий секретар Рік?

  • @oksanapoberejna2640
    @oksanapoberejna2640 5 місяців тому +4

    🤔🤔🤔 у мене є годинник ,який вже йде більше року без заміни батерейок, і він не відстає

  • @wolfigelkott
    @wolfigelkott Рік тому +4

    Можна було ще про новоюліанський згадати, бо без нього картина не повна.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  Рік тому +2

      Дякую за коментарнехай 😊новоюліанський залишиться на самоопрацювання для тих хто зацікавиться😊

    • @111SPire
      @111SPire Рік тому

      @@dariadobrycheva2588 йой, ще, може , й залік буде?)

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  Рік тому +1

      @user-hn7kg5qf4n тільки самооцінювання😄

  • @user-pi9bq4ms1n
    @user-pi9bq4ms1n 4 місяці тому

    А Новий рік через 100 років коли буде?

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дякую за ваше питання! Якщо ми дотримуємося григоріанського календаря, то Новий рік через 100 років буде відзначатися 1 січня, так само як і зараз.

  • @user-rk9th1qh9z
    @user-rk9th1qh9z 4 місяці тому

    Сонячий.

  • @user-th5tr9bh9s
    @user-th5tr9bh9s 4 місяці тому

    Основа нового стилю (Григоріанський календар) - це пов'язка певних дат Єгипетського календаря (365 днів), який взяв за основу Юлій Цезар - 22 грудня (найкоротший день), 22 червня (найдовший день), 22 червня, 22 вересня - рівнодення на постійні місця. Саме так розміщені світила у Богом створеній Вселенній. Саме з навечірря 24 грудня ( Святий Вечір) і 25 грудня, а не 7 січня збільшується день, спадає ніч. Світло Нове народилось - Христос ( Спаситель) народився!!! "Я Світло для світу" (Святе Письмо).Три дні перед народженням Іісуса на Землі була найбільша темінь (як пророк Йона три дні перебував в утробі кита, так планета наша в ній перебувала). Аж ось Свіло світові явилось! Після рівнодення 22 березня, перша неділя після повного місяця - це День Святої Паски. Так її вичисляють католики. А православні, чомусь, прийнявши григоріанський календар, Паску вичисляють за "своїм" "Новоюліанським стилем" , а саме чекають після рівнодення і повнолуння щоб євреї відсвяткували свою Пасху, невідомо чому (кажуть, що так було в час розп'яття Христа). Уявімо собі теоретично, що євреї розкаялись і визнали Христа за Месію, якого й вони чекали. Вони відмовляються від своєї Пасхи і пристануть до кого? До католиків. А православні вже не зможуть святкувати найважнішого Свята християнства... Календар - це людський фактор, тим більше, що цезарі Юлій, Август й інші колотили ним як хотіли - забрав Август день у лютого і поставив у свій місяць серпень (август), і стало два місяці підряд мати по 31 дню, а міг і лютий мати 29-30 днів, а ще питання: чому саме лютий, а не квітень... високосні...... Питань багато, проте Істина одна: "В єдності сила народу", поки будемо спорити де правильно, де ні, ворог користуватиметься розбратом... Христос ся рождає! Славімо Його!

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +1

      Дякую за такий глибокий і розгорнутий коментар!

  • @user-ir5hr1fe6e
    @user-ir5hr1fe6e 4 місяці тому +3

    Науковці дійшли до висновку ,що Земля обертається як навколо своєї осі, так і в сонячній системі нерівномірно. Тому ніякий календар не можна сприймати як аксіому. І про якись хвилини, чи секунди не може бути мови.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дякую за ваш коментар! З першим реченням абсолютно згодна! Саме тому і було враховано всі нюанси в розрахунках. Зараз, з розвитком атомних годинників і суперкомп'ютерів, ми можемо визначати тривалість тропічного року з надзвичайною точністю. Атомні годинники дозволяють вимірювати час з точністю до наносекунд, а суперкомп'ютери дозволяють проводити складні астрономічні обчислення та моделювання.

    • @user-ir5hr1fe6e
      @user-ir5hr1fe6e 4 місяці тому

      @@dariadobrycheva2588 Бог дає людині можливість користуватися комп'ютером і іншими електронними системами, але хто запитав у Бога, яким календарем користуватися? А от святі люди, мощі яких нетлінні віками спілкуватися з Богом, і наприклад церковні свята, по їх вказівках, повинні почитатися людиною за юліанським календарем.

  • @user-vg9tz7fy6r
    @user-vg9tz7fy6r Рік тому +3

    Дзякуй, што працягваеце ўсміхацца!

    • @user-fy5dj8ue2y
      @user-fy5dj8ue2y 4 місяці тому

      За старшим календарем живе Бог. 4 грудня, на Введения до храму Богородиці о 12 ночі розпускається верба. Іордан тече проти течії 19 січня, на Хрещення Господине. На православну Пасху сходить Благодатний вогонь і грає сонце на небі. 19 серпня сходить хмара на гору Фавор у свято Преображення Господнього. На Успіння Богородиці 28 серпня сповзаються змії і обливають Її ікону не пам'ятаю у якому місці, але ви самі зможете у цьому переконатися, Гугл вам допоможе, там і фільм є про це. ТОБТО Є КУПА ДОКАЗІВ, ЩО БОГ НЕ ПЕРЕЙШОВ ГА НОВИЙ СТИЛЬ. І ВЕЛИКЕ НАХАБСТВО САМОВІЛЬНО, БЕЗ ЙОГО ДОЗВОЛУ СВЯТКУВАТИ ЙОГО РІЗДВО НА ДВІ НЕДІЛІ РАНІШЕ. ВАМ БИ ЦЕ НЕ СПОДОБАЛОСЬ.

  • @user-zh2ui8lu2r
    @user-zh2ui8lu2r 4 місяці тому +1

    Приклад з годинниками переконливий.

  • @user-od3pf6eg8w
    @user-od3pf6eg8w 4 місяці тому +6

    Да и не забудьте свои дни рождения перенести 😂

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дуже дякую за коментар! Календарів по всьому світу було дуже багато :) але на сьогодні найточніший календар є Григоріанський календар :) тому його використовують по всьому світу як визнаний стандарт. Коли ви берете квиток на потяг, літак або на любий інший транспорт в квитку вказується дата григоріанського календаря. вихід відео на ютубі за Григоріанським :) Якщо діло йде про релігію, то по всьому світу і на сьогодні є багато інших календарів. Пропоную вам зайти на сторінку Вікіпедії і подивитись яка дата сьогодні за Юліанським календарем, а потім глянути на календар вдома і порівняти ;)

    • @user-od3pf6eg8w
      @user-od3pf6eg8w 4 місяці тому +2

      @@dariadobrycheva2588 не хочу и смотреть или предки праздновали рождество так и я буду праздновать так календари правители менять под себя могут , взбрендит завтра ещё что придумают

  • @svitlanababych5653
    @svitlanababych5653 Рік тому +1

    👍👍👍

  • @topvideooftheworld2391
    @topvideooftheworld2391 4 місяці тому

    Якщо Іордан тече в зворотньому напрямку в ід цього чуда і візьміть відлік.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дякую за ваш цікавий коментар! Справді, немає наукових доказів або спостережень, які б підтверджували таку зміну напрямку течії цієї або будь-якої іншої річки. У наш час, коли майже у кожного є смартфон і доступ до інтернету, подібні явища, якщо б вони мали місце, безсумнівно були б зафіксовані та широко обговорені.

  • @oriybrahman5376
    @oriybrahman5376 4 місяці тому

    Де ділися 5032 роки???

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дуже дякую за ваш коментар! Але я не розумію вашого питання. Чи могли б ви сформувати його більш точніше? Дякую.

  • @user-ji6mh8xz3v
    @user-ji6mh8xz3v 4 місяці тому +1

    1:13 - 100 років - ? У 2100 році вже восьмого січня. Все дуже приблизно і ріже слух. Але тема вірна.

  • @delo_vkusa_recepti_na_ura
    @delo_vkusa_recepti_na_ura 4 місяці тому +1

    Вы так непонятно объясняете.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дякую за ваш коментар та чесний зворотний зв'язок. Мені дуже важливо, щоб мої відео були зрозумілими та корисними для всіх глядачів. Якщо не складно, будь ласка, уточніть, які моменти були незрозумілі, або що саме вам здалося складним для розуміння. Це допоможе мені покращити майбутні відео та зробити інформацію більш доступною. Дякую, що дивилися і за вашу участь!

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

  • @user-oh3dr2rb1h
    @user-oh3dr2rb1h 4 місяці тому +1

    Кому ти вішаїш лапшу на вуха де в ті часи були, години, хвилини, тим паче секунди

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дякую за ваш коментар! Цікаво, що хоча години, хвилини та секунди, як ми їх знаємо сьогодні, не були використані в давні часи так, як зараз, концепція ділення дня на менші одиниці була відома ще з античності. Давні цивілізації, такі як вавилоняни, використовували шістдесяткову систему для поділу години на менші частини, що поклало основу для сучасних хвилин та секунд. Юліанський календар, створений за указом Юлія Цезаря у 45 році до нашої ери, був спробою реформувати римський календар і зробити його більш точним щодо сонячного року. Він не включав секунди, але встановив тривалість року у 365.25 днів, додавши щорічний високосний день. Це був важливий крок у вимірюванні часу, і хоча наші сучасні методи є набагато точнішими, основи, закладені юліанським календарем, досі мають вплив на наш спосіб рахування часу.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

  • @oriybrahman5376
    @oriybrahman5376 4 місяці тому

    Де ділися 9000 тисяч років???

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дуже дякую за ваш коментар! Але я не розумію вашого питання. Чи могли б ви сформувати його більш точніше? Дякую.

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Якщо вам цікаво почитати самостійно, раджу книгу українського вченого, який один з напрямків свого дослідження присвятив історії та теорії календарів shron1.chtyvo.org.ua/Klymyshyn_Ivan/Kalendar_i_khronolohiia.pdf?

  • @user-tt1mz8hl6v
    @user-tt1mz8hl6v 5 місяців тому +2

    Тому й вирішили перейти на Новоюліанський,та всі релігійні св'ята відмічати по ньому,як більшість християнських громад,в тому числі й православні!

  • @user-dw8yw8ij5e
    @user-dw8yw8ij5e 4 місяці тому +1

    Дурью маемся

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дуже дякую за ваш коментар! Але я не розумію вашого питання. Чи могли б ви сформувати його більш точніше? Дякую.

  • @user-zw5yw7zt3g
    @user-zw5yw7zt3g 4 місяці тому

    Если бы вернули тот час что своровали в народа в тридцатых годах ,а потом еще и в восьмидесятых чтоб народ вставал со сходом солнца ,и больше работал ,не учитывая никаких поясов ,разьве это правльно?все православные

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому

      Дуже дякую за ваш коментар! Але я не розумію вашого питання. Чи могли б ви сформувати його більш точніше? Дякую.

    • @user-zw5yw7zt3g
      @user-zw5yw7zt3g 4 місяці тому +1

      @@dariadobrycheva2588 Подача видео выложена очень грамотно и понятно! Благодарю! 🌟🌈

  • @LightPalladin
    @LightPalladin Рік тому +6

    Україна перейшла на григоріанський календар у складі річь посполитою однією з перших...

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  Рік тому +2

      Дуже дякую вам за ваш коментар! Ми в наступних відео повернемось до цього питання ;)

  • @vladhammer1242
    @vladhammer1242 5 місяців тому +6

    Нашли кого слушать. Правильный календарь Юлианский, а не григорианский

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  4 місяці тому +3

      Юліанський календар був розроблений науковцями того часу, враховуючи основі наукові знання того часу. Григоріанський календар, є удосконаленням Юліанського календаря, оскільки час іде і методи стають все точнішими. На даний час Григоріанський календар є найточнішим і найбільш широко використовуваним календарем у світі.

  • @sofa.fisherman
    @sofa.fisherman Рік тому +2

    Інтерестно, есть ли на ютьюбе простое обьяснение 'на пальцах" так щоб все понятно было .. Живу и умру за Юлианским календарем ,так и неузная в чем разница)

    • @dariadobrycheva2588
      @dariadobrycheva2588  Рік тому

      я все ж таки думаю, що дні народження ви святкуєте за Григоріанським календарем :) і коли берете квитки на потяг або автобус то дата там теж за Григоріанським календарем :) в паспорті у вас теж дата вашого народження за Григоріанським календарем :) і Новий рік святкуєте скоріш всього за Григоріанським календарем :)

    • @sofa.fisherman
      @sofa.fisherman Рік тому +2

      @@dariadobrycheva2588 Річ в тому,що народження і Новий рік я несвяткую.,і квитки я беру у вівторок чи в суботу ..а живу я за православним календарем..!
      З Різдвом Христовим!

    • @user-yy9zx4iv2s
      @user-yy9zx4iv2s Рік тому +2

      @@sofa.fisherman Такого календаря нема й не було ніколи.

    • @Vitalij_R2
      @Vitalij_R2 8 місяців тому

      Живеш і помреш за григоріанським календарем - юліанським користується лише церква для визначення дат свят, але в церковному календарі дати за світським григоріанським.

    • @sofa.fisherman
      @sofa.fisherman 8 місяців тому +2

      @@Vitalij_R2 Так я і живу з церквою одним календарем..))
      Я це знаю і так..а до чого тут : "новоюліаньський календарь" - особисто мені..?? ..Хай порошенко живе пр ньому))

  • @aleksandrakhazeeva8729
    @aleksandrakhazeeva8729 Рік тому +2

    Дякую! класне відео!