Катерина Косьяненко: виставка VICTORY KYIV. Екскурсія куратора Віктора Гищука. Картини з евакуації.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 кві 2024
  • В рамках виставкового проєкту Катерини Косьяненко
    «VICTORY Kyiv» в Музеї книги і друкарства України
    - кураторська екскурсія Віктора Гищука за участю авторки робіт.
    Підпишіться на канал: / @lookthatistheartist
    Катерина Косьяненко
    народилась у творчій сім’ї, її батько - художник, мама - історикиня мистецтва; за словами художниці, «традиція» мала велике значення у її творчому становленні та виборі ким стати. Мистецтво для неї є «сродною працею», філософією життя, самим життям, молитвою. Катерина Косьяненко здобула ґрунтовну мистецьку освіту.
    Вона Українська Художниця з великої літери. У творах Катерини Косьяненко помітний вплив київської мистецької школи - у тому варіанті, в якому творили і бачили її видатні українські митці Фотій Красицький, Микола Мурашко, Михайло Бойчук, Василь Кричевський, Микола Стороженко, Феодосій Гуменюк. Композиції художниці інколи представлені символічно-алегоричною мовою, з ви- користанням іконописних прийомів одновимірного простору, як на давніх середньовічних іконах, інколи передають мить стану природи імпресіоністично, інколи обидва підходи поєднано в одному творі.
    ❤️Станьте СПОНСОРОМ нашого каналу (це - 0.80$ на місяць) і ДОПОМОЖІТЬ нам створювати ЯКІСНИЙ 🇺🇦 УКРАЇНСЬКИЙ контент, підтримайте УКРАЇНСЬКУ культуру:
    / @lookthatistheartist
    Серія «VICTORY» 2022
    «Картини створені від середини березня 2022-го в евакуації. У цих картинах відсутня кон- кретність локацій, дат, імен, оскільки трагедія війни охоплює глобально, безмежно. У серії багато алюзій, символів, цитування українського іконопису. Ці роботи - моя молитва в картинах, прохання про допомогу Небесних Сил, із вірою в Перемогу та стійкість наших людей. Сюжетні композиції, пейзажі, портрети - це узагальнені образи, цитовані з укра- їнських ікон, поєднані з побаченим на власні очі та прочитаним у новинах.»
    (Катерина Косьяненко)
    Картини «Сховище», “Freedom”, «Тихо», «Блокпост» про реальність війни. У цих роботах те, що продряпане, - тимчасове, його не має бути в нашому житті. Це танки, ракети, снаряди, понищені бу- дівлі та машини. Те, що кольорове, - це наше життя. «Сховище» нагадує композицію «Оплакування Христа» на давніх українських іконах. У сховищі лише жінки, бо чоловіки воюють. Жінки у поставах мироносиць біля гробу Господнього - з піднесеними до обличчя руками, що означає глибоке душевне переживання, смуток, жаль, тривогу. Це про Бучу, Ірпінь, Маріуполь та про їхніх відважних жителів. Чи ці жінки у сховищі ще живі? “Freedom” теж про сховище. Тут так само використано іконописний прийом зображення людей.
    Наш Фейсбук: is.gd/DddaIS
    Наш Telegram: t.me/Looktheartist
    Наша Viber-спільнота: surl.li/koubu
    Персональний сайт художниці:
    www.katerynko.com.ua
    Робота «Паска» про Великдень українського героя, Велик- день 2022 року. В ній використано композицію ікони з клеймами. У центрі воїн із автоматом і паскою, обабіч та зверху клейма з його історією: «різдво», «кохання», «вдома з батьками», «ріжуть кабана», «юнацькі роки». Тут також апокаліптична сцена жінки, «зодягненої в сонце», що переможе страшного семиголового звіра, та боротьба людей із потворою. Угорі посередині небесні покровителі воїна: Богородиця та святі Миколай і Юрій. Паска-Великдень - це про перемогу добра над злом, про Воскресіння Христа і про початок історії спасіння людства, початок нової історії. Паска - це неймовірно радісне свято, проте їй передувала жертва Христа, який пішов на добро- вільну смерть задля нас. Ця робота нагадує нам про наших героїв, які віддали своє життя заради нашої перемоги. Воїн намальований як на іконі з клеймами, бо це - вже «святий воїн».
    Тр😊😘😊шки допомогти каналу на PATREON, підпишіться: / looktheartist
    «Тихо» - це пережиття художниці перших тижнів війни. Це про моторошну тишу на темних вулицях, у покинутих квартирах. Будинок із заклеєними скотчем вікнами стоїть як примара. Без штучно- го освітлення вечірнє небо сприймається зовсім інакше. Воно чисте, темно-синє, його разючий колір відбивається на будинку. Тому вся робота практично монохромна.
    «Блокпост» передає відчуття художниці, коли вона їхала з Києва до Чернівців «на еміграцію» 7 березня 2022 року. На той час наші дороги були повсюдно перекриті блокпостами, що їх стерегли захисники з територіальної оборони - звичайні люди, які здебільшого не мали ані військового вишколу, ані спорядження. Вони оберігають нас від драконоподібної багатоголової потвори, яка підступно намагається вдертися на нашу землю, за бар’єр, але не може. Ця потвора пожирає себе від люті.
    #КатеринаКосьяненко #живопис #українськийживопис #художник #victory
  • Розваги

КОМЕНТАРІ • 10

  • @LookThatIsTheArtist
    @LookThatIsTheArtist  Місяць тому

    Донат для нашого каналу: 🔗Посилання на банку
    send.monobank.ua/jar/68niBtrKV8
    Кожна Ваша гривня на вагу золота! ❤️
    💳Номер картки банки
    5375 4112 0653 1928

  • @sonyashnyk
    @sonyashnyk 28 днів тому +1

    Щиро дякую за Вашу працю.
    💙💛❤️🖤

  • @tanjamayer5220
    @tanjamayer5220 Місяць тому +1

    Дякуєм за знайомство

  • @user-cq8cv6gz7s
    @user-cq8cv6gz7s Місяць тому

    DANKE 👍👍👍🍀🌞🌐🕊️🕊️🕊️🕊️🌸🌺🕊️🕊️🕊️🕊️🌻🌻🌻🕊️🕊️🕊️🕊️🌷🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🌞🍀💙

    • @LookThatIsTheArtist
      @LookThatIsTheArtist  Місяць тому

      Vielen Dank für Ihre Aufmerksamkeit. ❤️ Bitte teilen Sie den Link zu diesem Video, damit mehr Menschen es sehen können!

  • @wassabied
    @wassabied Місяць тому

    вау❤

  • @user-bv9fn4cd9b
    @user-bv9fn4cd9b Місяць тому

    Де ж перегляди? Це так несправедливо( Вражаючі твори, талановиті і глибокі, це більше ніж просто гарний живопис.

    • @LookThatIsTheArtist
      @LookThatIsTheArtist  Місяць тому +1

      Згодні. Треба поширити для тих, кому буде цікаво.

    • @user-bv9fn4cd9b
      @user-bv9fn4cd9b Місяць тому

      Неодмінно)