Вітаю, зніміть відео при нагоді про напівсолодкі вина ,як досягти їх кондицій і щоб вони були стабільні. Дякую за цікаві відео вашій точності позаздрять аптеки.
Передивися відео ,дуже інформативно .Дякую ! В розрахунках зовсім не враховується той факт ,що спірт який вноситься ,теж розбавляє цукристість вина. Наприклад для розрахунку Лівадійського чорного на 30 літрів вина додається 3 літра спирту ( це рідина ) ,який однозначно зменшує цукристість вина. Треба робити на це поправку.
Дякую, за вашу роботу. Ви дуже популярно та доступно розповідаєте про виноробство. Я декілька днів потрапив на ваш канал і у захваті від ваших відео. Я не новачок і багато читаю про виноробство. Не всі розуміють, яка ця важка праця, від вирощування винограду до отримання вина.
Я наоборот подписался, не скоро еще дойду до своего виноградника в Одессе, но этот материал мне очень важен будет тогда как раз и можно будет вернуться и не искать долго! Спасибо вам!
Вирощую лише десертні сорти,але тема виноділля десь глибоко в душі захоплює,боюсь навіть починати з різних причин тим більш в наш складний час.Але ваш підхід до справи вражає.З цікавістю спостерігаю за вашою роботою.Наснаги .
Ваше майбутнє вино - це фіксація Вашої праці. СамЕ по собі виноградарство, звичайно, це захоплююча справа. Однак, виноробство, базуючись на власному виноградарстві, набагато більше може реалізувати Ваш власний потенціал. Власне цього Вам бажаю. Дякую за відгук.
Фіксую свою працю в іншому напряму заради власного майбутнього)Виноробство справа благородна.Я максималіст :вино має бути досконалим,або цим краще взагалі не займатись,а визнання може прийти вже після нас.Якщо не бачили то якось зимнім вечором перегляньте фільм "Хороший год"(2006 р.) -це мій улюбленний фільм,який спонукав встановити першу шпалеру в 50 рочків)@@Виноградарствотасучаснедомашнє
Дякую за теоретичний і практичний матеріал. В цьому році спробував моцерацію і освітлення в холоді, результат супер. Хто відписався хотіли отримати якість і без напрягу.
Я погоджуся,ваш метод виготовлення вина досить не простий та затратний,професійний в домашніх умовах.Тому мало підписників.Більшість не хочуть морочитись,їх влаштовують ''рецепти'' з водою та цукром. Я новачок у виноробстві і контент пана Олега для мене та мабуть більшості глядачів здається важким для сприйняття але весь матеріал подається грамотно,точно.Я вважаю що саме такі методи виноробства дають якісний продукт.Сам буду слідувать цій технології вже в наступному сезоні.
Понимаю что не по теме… Но есть такая проблема когда сахара не хватает 🤷♂️ Как вы относитесь к шаптализации или добавлением в вино концентрированного сока из того же сорта или сортов винограда? Дробим виноград, прессуем и заливаем в баклажки без мезги и замораживаем. Когда замерз сок в камень ставим на разморозку горлышком вниз в некую емкость так как плотность у сладкого сока отличается от влаги (вода) в винограде, сок оттаивает раньше и соответсвенно вверху баклажки остается часть влаги в виде льда. Как правило вымораживание в домашних условиях эффективно проводить несколько раз. Тогда сок будет более концентрирован природным виноградным сахаром. Да, способ ведет к удорожанию… но сегодня сахароза, декстроза, фруктоза нет гарантии что качество соответствует. Лаборатория открывает глаза 👀 Кстати, дрожжи не просто производят спирт, они также освобождают летучие ароматические компоненты из сусла. Очень многие прекурсоры ароматических соединений, которые есть в вине, связаны с сахарами, они изначально не летучи и мы не ощущаем их в виноградном соке. И только дрожжи, отрывая сахара от этих соединений, делают их более легкими, летучими, и мы получаем характерный аромат вина. А теперь представьте какие ароматы на бродит тот Сахар который вы добавите🤷♂️ Это для любителей сахарку
Дякую за вашу працю. Завжди з цікавістю дивлюся на ваше відео. Я виноробець-початківець. Переглянув безліч контенту, але так зрозуміло пояснюєте тільки ви. І найголовніше у вас завжди точний розрахунок. А якщо десь щось недоведено в конкретному ролику, то можна подивитися інші і там знайдеш свою відповідь. Спасибі вам . Чекаю на наступне відео.
Дякую дуже пізнавально, як на мене, єдине напрягає,це повністю довіритись ЧКД , адже повністю дотриматись умов бродіння важко, принаймні в моїх умовах, і коли щось піде не по плану може бути конфуз.
Як завжди інформаційно! Щодо сучасних технологій, які Ви пропонуєте, то думаю вони актуальні для великих об'ємів продукції. Я, наприклад, цього року виготовив 5 л вина, і вважаю що для моїх обсягів технрлогії будуть лише додавати проблем. Проте з цікавістю дивлюсь Ваші відео. Успіхів Вам у праці та розвитку каналу.
Спасибо за подробную информацию и удобный расчёт Я раньше чз формулу разведения спирта считал)) Ещё бы провели ликбез как пользоваться ареометром А то рефрактометр врёт немного
Я ,друзі ,скажу так.. Я мала за честь замовити вина пана Олега. Що я вам скажу. Такої насолоди ще треба пошукати . От і вибрала для себе ,Олега,за вчителя. Тому що дійсно його знання це скарб ! Але.. я великий баран в цьому ділі. Тому ,щоб не позоритись йду дивитись вже з ручкою і зошитом ,по третьому кругові всі його навчальні випуски. Бо Вино по технології пана Олега - це пісня!!!
В дома теж можна робити достатньо хороші дистиляти і ректифікати на домашніх апаратах Українського виробника от як "Магнум Стіл". Я на приклад на своїй невелчкій практиці отримував псевдо-дистилят спирт ндрф 90-93% (на 50см царзі + 16см діоптр, насадка мідні кільця Рашига, вузол відбору по рідині) із зберіганням легкої ароматики матеріалу (вино з молдови, кукурудза+ячмінь+жито 80/12/8%, також чача на цукрові + шапка з вина після 2-3 денного бродіння на мезгі). А також один раз пробував ректифікацію, але не вистачило висоти насадочної частини (95см спн 3х3), тому отримав ~95.5% спирт з цукру але з достатньо гарною очисткою. Треба просто докупить царгу і насадку та бажано старт_стоп автоматику. Але то все задоволення не дешеве... Принаймні для мене. Також маю питання як до досвідченої людини конкретно по сорту Лівадійський Чорний, а точніше по дуже подібному Альмінський. Справа в тому що на днях читав форум forum.vinograd.info по темі "Сорти винограду НВФ Ампелос" і там Костик М.А. з бувшого інституту Магарача яка врятувала насліддя П.Я. Голодриги, писала що у конкретно двох сортах "Альмінський" і "Лівадійський чорний" присутні диглікозиди які більш присутні в американських сортах. Так от там колись точились комерційні війни і доказували що диглікозиди шкідливі, потім це не підтвердилось. Але мене більше цікавить як то вплине на отримання коньячного спирту, бо саме для цього планую 15 - 20 кущів Альмінського. А Лівадійський поки що в планах на вино. Дякую.
Тут я поради не надам. Однак, все-ж мені здається, що для Вашої мети краще підійшли-б більш ранні та білі, з дещо підвищеною врожайністю з сучасних поміжвидових гібридів. У них, зазвичай, повна фенологічна стиглість настає дещо раніше. Таких зараз є дуже багато.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Білі звісно ліпші, зокрема уніблан, але я вибирав по параметру врожайність/цукронакопичення із за невеликої ділянки. Альмінський по заявкам 140ц/гектара і цукор до 30%.
Дякую за корисне та докладне відео! Поясніть, будь ласка, як проконтролювати, що в процесі ферментації збродиться саме 13,9% власних цукрів (на прикладі ЛЧ), а не більше та як запобігти зброжуванню більшої кількості власних цукрів ніж потрібно? Ви якось контролюєте і вимірюєте швидкість падіння власних цукрів? Ще раз дякую за відео, та вдалого Вам вина, яке у Вас виходить дуже якісне та смачне!)
Дякую за корисну інформацію. Питання: Для десертного вина, який мінімальний показник цукру повинен бути в материалі? Для отримання показників кінцевого продукту по спирту 16 і цукру 10 треба внести 433,3 мл 40 градусного спирта на 1 літр нашого матеріалу (для розрахунку матеріал має 24 од. цукру і в розрахунках чісло 82 од ). Можливо вносити 40 градусний матеріал?
40-градусною добавкою буде внесено 600 мл. води з кожним літром. Тому у такому разі матеріал повинен бути надзвичайно цукристим. Взагалі-то я-б взагалі не використовував-би горілку для кріплення. Як на мене мінімальне значення цукру у матеріалі для десертного має бути хоча-б 22. 23-24 - нормально. Вище цього - дуже добре. Ці показники опосередковано характеризують повноту набуття фенологічної стиглості, що дуже важливо для якісних десертних.
Дякую за корисну відповідь. Підкажіть, як правильно шукати інформацію по числу 80, бо як його не називав, а знайти не можу в інтернеті? @@Виноградарствотасучаснедомашнє
Дякую. Дуже пізнавально. А як щодо столових вин? Адже там спиртуозність та цукристість значно нижчі і, відповідно, число Делле буде набагато менше. Вони зовсім не стійкі? Який час та в яких умовах вони можуть зерігатися?
Правило Деле для вин із залишковим цукром. Якщо це так, і немає 80, або зовсім на небагато менше, то такі вина підлягали пастеризації або підлягали неодноразовій фільтрації з поміщенням у прохолоду. У магазині прохолоди не буде, тому, ймовірніше всього пастеризація або солідна сульфітація.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Правило Деле підходить для виготовлення стабільних кріплених, міцних, лікерних та десертних вин ,а для напівсухих та напівсолодких , де є залишковий цукор по правилу Деле, не досяжні 80 одиниць ,тому воно там не працює
Підкажіть будь ласка, чи не пробували ви робити вино з сорту винограду Цвіточний. Я понасажував і вино не получилось. Багато кислоти. Ще молоде. Може до весни щось зміниться. Але в коментарях про цей сорт пишуть, що краще з ним не зв'язуватися.
Дякую за інформативне відео по технології виробництва! Чи є напрацювання або наміри виробляти витримані десертні вина (аля портвейн, мадера та ін.), або є причини, чому, на Вашу думку, це не доцільно (в домашніх умовах)?
Так, авжеж. Цікава Ваша думка щодо витримки в екстремальних умовах (згідно історичним описам по походженню напоїв), таких як розміщення бочок у літню спеку на горищах будинків де денний перепад температури близько 30 градусів
Мені звичайно відомо про це. Але у мене дуже малі масштаби виноробства, тому про бочку десертного мова не може йти взагалі. Навіть на пів-барика. Тому у цьому напрямку не рухаюсь, бо "лучшее - враг хорошего"
Олег,скажи будьласка,я правильно розумію,що десертне вино виготовлене з додаванням спирту, при попадання кисню у відкриту тару не портиться, а якщо дисертне вино виготовлене с поміччю пастерезаціі воно буде зберігатись лише при закритій тарі і коли немає повітря між дзеркалом вина і горловиною?Чи може у пастеризованого вина і смакові якості гірше,чи як?
Вплив кисню буде відбуватися на будь-яке вино, як і сухе так і з 80 балами Деле. Правило деле стосується будь-якиз вин з залишковим цукром, бо останній являється несприятливим фактором у плані стабільності вина щодо негативних мікробіологічних змін. І допущене окислення може бути найменшим злом з можливих.
Станом на сьогоднішній день об'єктивно порадити не можу. Багато змін у назвах місць продажу. Можливо це пов'язано з особливостями діяльності таких місць. У будь-якому випадку доцільно спочатку купити якусь мінімально можливу кількість, а потім після перевірки отриманого приймати остаточне рішення. Для початку гляньте тут: spirt24.online/product/spirt-pshenichnaya-sleza/ чи тут: spirt-opt.cc/uk/spirt-psheniznaja-sleza-uk/
Дякую за інформацію. Головна мета ручного спиртування, щоб в готовому продукті було менше сивушних масел , метилу та інших непотрібних речовин що утворюються при бродінні?
Мета - залишити у вині цукор. Я так думаю, що цей цукор має бути натуральний, та самий корисний - глюкоза, фруктоза. А як більшість робе: зброжує природній цукор повністю у спирт, а потім підсоложує звичайним цукром. То краще спирт додати відразу.
Цель остановить брожение и получить сладкое вино. Дрожжи умирают при, условно, 16% спирта. Если сусло начало бродить и сахаристость уменьшилась, например, на 30% (70% сахара в сусле еще остается) и вы в этот момент вливаете спирта столько, чтобы общая спиртуозность сусла стала 16% с учётом набродившего спирта + влитого. В этот момент дрожжи погибают, брожение останавливается, а 70% сахара остается. Получаем сладкое вино и остановившееся брожение.
@@Sergiy_Y А спирт з чого зроблений ? З Картоплі чи зерна !) Тоді вже правильно додавати спирт з винограду. Тому ще не факт ,що краще спірт з картоплі добавляти чи цукор з буряка. Доданий спірт частенько випирає в тому вині ,як і буряковий цукор.
Щось з мене аш дим повалив. Буду передивлятися ще раз. Зацікавило те що у такому вині відсутнє повторне бродіння, яке буває в мене при підвищенні температури у підвалі хоч і вносив метабисульфат
З повагою до вас пане Олег ,але.. купа чисел в які ну ніяк не можу вʼїхати . Підкажіть літературу по якій ви навчались,будь ласка.Ну чесне слово для новачків це дуже не зрозуміло. А хочеться ж навчитись. Таке враження що ви навчаєте і розповідаєте вже для гуру виноробства. Так і не зрозуміла про дробове внесення спирту. Коли? Скільки? Точно ,що дим йде
Не все правильно. Ровно 12 сахара не будет. Вносимый спирт разбавит сахар. Если это не критично, то можно и так. Но если нужно 16-18 сахара, то у Валуйко в книге есть формулы крепления сусла. Раздел крепленные вина. Я по ней делал 16/16. В формуле расчет с условием разбавления сахаров в сусле.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє формула, по моему, не Валуйко. Я не помню из какой книги я ее вычитал, но расчеты в тетради 2023 года есть..... По расчетам у вас получается 10.88 сахара. Суть в том, что вы должны Остаточный сахар умножить на Литраж сусла, полученное поделить на Литраж сусла+ Литраж добавляемого спирта.... 12 сахара х 1л сусла ____________________________= 1 л сусла. + 0.1024 л спирта 12 _______= 10,88 сахара 1,1024 Разница в 1,12 % сахара. Опять таки, некритично, если вас это устраивает. Но, если вы будете крепить дистиллятом в 80° или ещё меньше, то сахара разбавляются ещё больше
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Вітаю, зніміть відео при нагоді про напівсолодкі вина ,як досягти їх кондицій і щоб вони були стабільні. Дякую за цікаві відео вашій точності позаздрять аптеки.
Передивися відео ,дуже інформативно .Дякую !
В розрахунках зовсім не враховується той факт ,що спірт який вноситься ,теж розбавляє цукристість вина. Наприклад для розрахунку Лівадійського чорного на 30 літрів вина додається 3 літра спирту ( це рідина ) ,який однозначно зменшує цукристість вина. Треба робити на це поправку.
Дякую, за вашу роботу. Ви дуже популярно та доступно розповідаєте про виноробство. Я декілька днів потрапив на ваш канал і у захваті від ваших відео. Я не новачок і багато читаю про виноробство. Не всі розуміють, яка ця важка праця, від вирощування винограду до отримання вина.
Дякую за відгук.
Дякую за Ваші відео! 👍🤝
Дякуємо 🤝
Як завжди цікаво та повчально .
👍🏻
Дякую, все зрозуміло.
Дякуємо за ваш труд!
Я наоборот подписался, не скоро еще дойду до своего виноградника в Одессе, но этот материал мне очень важен будет тогда как раз и можно будет вернуться и не искать долго! Спасибо вам!
Насправді дуже цікавий канал. Дуже б хотілося якось з вами зустрітись і поспілкуватись наживо.
Дякую , дуже цiкаво . Щеб хотiлось побачити , як Ви отримуeте свiй власний дистилят.
👍💪✌ Дякую за відео. Бажаю миру і добра.
Дякую за навчання.
Дякую вам за вашу працю .Роблю за вашим методом все виходить добре.Кожен ваш ролик чекаю з нетерпінням.
Вирощую лише десертні сорти,але тема виноділля десь глибоко в душі захоплює,боюсь навіть починати з різних причин тим більш в наш складний час.Але ваш підхід до справи вражає.З цікавістю спостерігаю за вашою роботою.Наснаги .
Ваше майбутнє вино - це фіксація Вашої праці.
СамЕ по собі виноградарство, звичайно, це захоплююча справа. Однак, виноробство, базуючись на власному виноградарстві, набагато більше може реалізувати Ваш власний потенціал. Власне цього Вам бажаю.
Дякую за відгук.
Фіксую свою працю в іншому напряму заради власного майбутнього)Виноробство справа благородна.Я максималіст :вино має бути досконалим,або цим краще взагалі не займатись,а визнання може прийти вже після нас.Якщо не бачили то якось зимнім вечором перегляньте фільм "Хороший год"(2006 р.)
-це мій улюбленний фільм,який спонукав встановити першу шпалеру в 50 рочків)@@Виноградарствотасучаснедомашнє
Ураааа!!! Я нарешті зрозуміла! Дякую!!!
Ум-ніч-ка.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє не пройшло і три роки😂😂😂
Дякую за теоретичний і практичний матеріал. В цьому році спробував моцерацію і освітлення в холоді, результат супер.
Хто відписався хотіли отримати якість і без напрягу.
Я погоджуся,ваш метод виготовлення вина досить не простий та затратний,професійний в домашніх умовах.Тому мало підписників.Більшість не хочуть морочитись,їх влаштовують ''рецепти'' з водою та цукром.
Я новачок у виноробстві і контент пана Олега для мене та мабуть більшості глядачів здається важким для сприйняття але весь матеріал подається грамотно,точно.Я вважаю що саме такі методи виноробства дають якісний продукт.Сам буду слідувать цій технології вже в наступному сезоні.
Дякую вам за наскільки пізнавальне відео! Дуже важко переоцінити користь яку ви несете своєю роботою!
Понимаю что не по теме…
Но есть такая проблема когда сахара не хватает 🤷♂️
Как вы относитесь к шаптализации или добавлением в вино концентрированного сока из того же сорта или сортов винограда?
Дробим виноград, прессуем и заливаем в баклажки без мезги и замораживаем.
Когда замерз сок в камень ставим на разморозку горлышком вниз в некую емкость так как плотность у сладкого сока отличается от влаги (вода) в винограде, сок оттаивает раньше и соответсвенно вверху баклажки остается часть влаги в виде льда. Как правило вымораживание в домашних условиях эффективно проводить несколько раз. Тогда сок будет более концентрирован природным виноградным сахаром.
Да, способ ведет к удорожанию… но сегодня сахароза, декстроза, фруктоза нет гарантии что качество соответствует. Лаборатория открывает глаза 👀
Кстати, дрожжи не просто производят спирт, они также освобождают летучие ароматические компоненты из сусла. Очень многие прекурсоры ароматических соединений, которые есть в вине, связаны с сахарами, они изначально не летучи и мы не ощущаем их в виноградном соке. И только дрожжи, отрывая сахара от этих соединений, делают их более легкими, летучими, и мы получаем характерный аромат вина. А теперь представьте какие ароматы на бродит тот Сахар который вы добавите🤷♂️
Это для любителей сахарку
Шикарне відео. З теорією яка підкріплена практикою. Так тримати. Дякую.
Дякую за вашу працю. Завжди з цікавістю дивлюся на ваше відео. Я виноробець-початківець. Переглянув безліч контенту, але так зрозуміло пояснюєте тільки ви. І найголовніше у вас завжди точний розрахунок. А якщо десь щось недоведено в конкретному ролику, то можна подивитися інші і там знайдеш свою відповідь. Спасибі вам . Чекаю на наступне відео.
Як таке відео може бути нецікавим? Для саморозвитку все зрозуміло і інформативно. Дякую!
Щиро дякую за таке потрібне і детальне відео!
Дякую дуже пізнавально, як на мене, єдине напрягає,це повністю довіритись ЧКД , адже повністю дотриматись умов бродіння важко, принаймні в моїх умовах, і коли щось піде не по плану може бути конфуз.
Насправді з ними все нормально, навіть у прохолоді. Справляються.
Дякую.За інформацію.
Благодарю за детальную практическую информацию. Кто занимается виноделием по технологии, тому будет полезно.
Як завжди інформаційно!
Щодо сучасних технологій, які Ви пропонуєте, то думаю вони актуальні для великих об'ємів продукції.
Я, наприклад, цього року виготовив 5 л вина, і вважаю що для моїх обсягів технрлогії будуть лише додавати проблем.
Проте з цікавістю дивлюсь Ваші відео. Успіхів Вам у праці та розвитку каналу.
Дякую за відео!
Класс. Не все зрозумів але ще пару раз передивлюсь і дожену (по формулам).
Дякую.
Спасибо за подробную информацию и удобный расчёт
Я раньше чз формулу разведения спирта считал))
Ещё бы провели ликбез как пользоваться ареометром
А то рефрактометр врёт немного
Я ,друзі ,скажу так..
Я мала за честь замовити вина пана Олега. Що я вам скажу. Такої насолоди ще треба пошукати . От і вибрала для себе ,Олега,за вчителя. Тому що дійсно його знання це скарб ! Але.. я великий баран в цьому ділі. Тому ,щоб не позоритись йду дивитись вже з ручкою і зошитом ,по третьому кругові всі його навчальні випуски. Бо Вино по технології пана Олега - це пісня!!!
Дякую, Олена. Це добре що Вам сподобалось.
Дякую за інформацію,де можна придбати ареометри для виміру густини і які потрібні?
Гугліть АЗП-1. До тисячі, та два наступних після тисячі. Пропозицій багато.
В дома теж можна робити достатньо хороші дистиляти і ректифікати на домашніх апаратах Українського виробника от як "Магнум Стіл". Я на приклад на своїй невелчкій практиці отримував псевдо-дистилят спирт ндрф 90-93% (на 50см царзі + 16см діоптр, насадка мідні кільця Рашига, вузол відбору по рідині) із зберіганням легкої ароматики матеріалу (вино з молдови, кукурудза+ячмінь+жито 80/12/8%, також чача на цукрові + шапка з вина після 2-3 денного бродіння на мезгі). А також один раз пробував ректифікацію, але не вистачило висоти насадочної частини (95см спн 3х3), тому отримав ~95.5% спирт з цукру але з достатньо гарною очисткою. Треба просто докупить царгу і насадку та бажано старт_стоп автоматику. Але то все задоволення не дешеве... Принаймні для мене.
Також маю питання як до досвідченої людини конкретно по сорту Лівадійський Чорний, а точніше по дуже подібному Альмінський. Справа в тому що на днях читав форум forum.vinograd.info по темі "Сорти винограду НВФ Ампелос" і там Костик М.А. з бувшого інституту Магарача яка врятувала насліддя П.Я. Голодриги, писала що у конкретно двох сортах "Альмінський" і "Лівадійський чорний" присутні диглікозиди які більш присутні в американських сортах. Так от там колись точились комерційні війни і доказували що диглікозиди шкідливі, потім це не підтвердилось. Але мене більше цікавить як то вплине на отримання коньячного спирту, бо саме для цього планую 15 - 20 кущів Альмінського. А Лівадійський поки що в планах на вино. Дякую.
Тут я поради не надам.
Однак, все-ж мені здається, що для Вашої мети краще підійшли-б більш ранні та білі, з дещо підвищеною врожайністю з сучасних поміжвидових гібридів.
У них, зазвичай, повна фенологічна стиглість настає дещо раніше.
Таких зараз є дуже багато.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Білі звісно ліпші, зокрема уніблан, але я вибирав по параметру врожайність/цукронакопичення із за невеликої ділянки. Альмінський по заявкам 140ц/гектара і цукор до 30%.
👍👍👍👍👍👍👍
Дякую за корисне та докладне відео! Поясніть, будь ласка, як проконтролювати, що в процесі ферментації збродиться саме 13,9% власних цукрів (на прикладі ЛЧ), а не більше та як запобігти зброжуванню більшої кількості власних цукрів ніж потрібно? Ви якось контролюєте і вимірюєте швидкість падіння власних цукрів? Ще раз дякую за відео, та вдалого Вам вина, яке у Вас виходить дуже якісне та смачне!)
Також дуже цікавить таке питання
Дякую за корисну інформацію. Питання: Для десертного вина, який мінімальний показник цукру повинен бути в материалі? Для отримання показників кінцевого продукту по спирту 16 і цукру 10 треба внести 433,3 мл 40 градусного спирта на 1 літр нашого матеріалу (для розрахунку матеріал має 24 од. цукру і в розрахунках чісло 82 од ). Можливо вносити 40 градусний матеріал?
40-градусною добавкою буде внесено 600 мл. води з кожним літром. Тому у такому разі матеріал повинен бути надзвичайно цукристим.
Взагалі-то я-б взагалі не використовував-би горілку для кріплення.
Як на мене мінімальне значення цукру у матеріалі для десертного має бути хоча-б 22. 23-24 - нормально. Вище цього - дуже добре. Ці показники опосередковано характеризують повноту набуття фенологічної стиглості, що дуже важливо для якісних десертних.
Дякую за корисну відповідь. Підкажіть, як правильно шукати інформацію по числу 80, бо як його не називав, а знайти не можу в інтернеті? @@Виноградарствотасучаснедомашнє
Правило Делле
Дякую!@@Виноградарствотасучаснедомашнє
Дякую. Дуже пізнавально. А як щодо столових вин? Адже там спиртуозність та цукристість значно нижчі і, відповідно, число Делле буде набагато менше. Вони зовсім не стійкі? Який час та в яких умовах вони можуть зерігатися?
Правило Деле для вин із залишковим цукром.
Якщо це так, і немає 80, або зовсім на небагато менше, то такі вина підлягали пастеризації або підлягали неодноразовій фільтрації з поміщенням у прохолоду. У магазині прохолоди не буде, тому, ймовірніше всього пастеризація або солідна сульфітація.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Правило Деле підходить для виготовлення стабільних кріплених, міцних, лікерних та десертних вин ,а для напівсухих та напівсолодких , де є залишковий цукор по правилу Деле, не досяжні 80 одиниць ,тому воно там не працює
Підкажіть будь ласка, чи не пробували ви робити вино з сорту винограду Цвіточний. Я понасажував і вино не получилось. Багато кислоти. Ще молоде. Може до весни щось зміниться. Але в коментарях про цей сорт пишуть, що краще з ним не зв'язуватися.
Можете вірити, можете ні, але проблема на 95 % не у Цвіточному.
Поняв. Треба шукати ключі й аналізувати свої помилки )
Вино з Цвіточного одне з найкращих. Роблю Купаж з Цитронним Магарача
У Елесеевих є вино тільки з Цвіточного , так то шедевр.
Дякую за інформативне відео по технології виробництва! Чи є напрацювання або наміри виробляти витримані десертні вина (аля портвейн, мадера та ін.), або є причини, чому, на Вашу думку, це не доцільно (в домашніх умовах)?
Ви маєте на увазі витримку у дубовій бочці, чи щось інше?
Так, авжеж. Цікава Ваша думка щодо витримки в екстремальних умовах (згідно історичним описам по походженню напоїв), таких як розміщення бочок у літню спеку на горищах будинків де денний перепад температури близько 30 градусів
Мені звичайно відомо про це. Але у мене дуже малі масштаби виноробства, тому про бочку десертного мова не може йти взагалі. Навіть на пів-барика.
Тому у цьому напрямку не рухаюсь, бо "лучшее - враг хорошего"
Олег,скажи будьласка,я правильно розумію,що десертне вино виготовлене з додаванням спирту, при попадання кисню у відкриту тару не портиться, а якщо дисертне вино виготовлене с поміччю пастерезаціі воно буде зберігатись лише при закритій тарі і коли немає повітря між дзеркалом вина і горловиною?Чи може у пастеризованого вина і смакові якості гірше,чи як?
Вплив кисню буде відбуватися на будь-яке вино, як і сухе так і з 80 балами Деле.
Правило деле стосується будь-якиз вин з залишковим цукром, бо останній являється несприятливим фактором у плані стабільності вина щодо негативних мікробіологічних змін. І допущене окислення може бути найменшим злом з можливих.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Дякую.
Чи мали справу з яблучними винами?
Добрий день.Підскажіть будь ласка де ви купуєте якісний спирт?Не хотілося б потрапити на аферистів.
Станом на сьогоднішній день об'єктивно порадити не можу.
Багато змін у назвах місць продажу. Можливо це пов'язано з особливостями діяльності таких місць. У будь-якому випадку доцільно спочатку купити якусь мінімально можливу кількість, а потім після перевірки отриманого приймати остаточне рішення.
Для початку гляньте тут:
spirt24.online/product/spirt-pshenichnaya-sleza/
чи тут:
spirt-opt.cc/uk/spirt-psheniznaja-sleza-uk/
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Дякую
Дякую за інформацію. Головна мета ручного спиртування, щоб в готовому продукті було менше сивушних масел , метилу та інших непотрібних речовин що утворюються при бродінні?
Мета - залишити у вині цукор. Я так думаю, що цей цукор має бути натуральний, та самий корисний - глюкоза, фруктоза. А як більшість робе: зброжує природній цукор повністю у спирт, а потім підсоложує звичайним цукром. То краще спирт додати відразу.
Цель остановить брожение и получить сладкое вино.
Дрожжи умирают при, условно, 16% спирта.
Если сусло начало бродить и сахаристость уменьшилась, например, на 30% (70% сахара в сусле еще остается) и вы в этот момент вливаете спирта столько, чтобы общая спиртуозность сусла стала 16% с учётом набродившего спирта + влитого. В этот момент дрожжи погибают, брожение останавливается, а 70% сахара остается. Получаем сладкое вино и остановившееся брожение.
@@Sergiy_Y А спирт з чого зроблений ? З Картоплі чи зерна !) Тоді вже правильно додавати спирт з винограду.
Тому ще не факт ,що краще спірт з картоплі добавляти чи цукор з буряка. Доданий спірт частенько випирає в тому вині ,як і буряковий цукор.
Олександр, Ви, напевне, пропустили відповідну частину де йшла мова про якісний зерновий спирт.
Доброго дня.Підкажіть будь ласка де ви купили такий шприц,бо ніде не можу знайти.
Шукайте на Джумі:
at.joom.com/dl/p6uKpzFT8khohsfs6
Я такий шприц купив у ветаптеці.
@@kazik308sw3 Дякую,гляну.
😊😊😊
👍
Щось з мене аш дим повалив. Буду передивлятися ще раз. Зацікавило те що у такому вині відсутнє повторне бродіння, яке буває в мене при підвищенні температури у підвалі хоч і вносив метабисульфат
З повагою до вас пане Олег ,але.. купа чисел в які ну ніяк не можу вʼїхати . Підкажіть літературу по якій ви навчались,будь ласка.Ну чесне слово для новачків це дуже не зрозуміло. А хочеться ж навчитись. Таке враження що ви навчаєте і розповідаєте вже для гуру виноробства. Так і не зрозуміла про дробове внесення спирту. Коли? Скільки? Точно ,що дим йде
Лєна, доброго дня.
Мабуть краще зателефонуйте.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє то не допоможе. Треба до вас їхати . Брати талмути і вчитись 😢😢😢
Не все правильно. Ровно 12 сахара не будет. Вносимый спирт разбавит сахар. Если это не критично, то можно и так. Но если нужно 16-18 сахара, то у Валуйко в книге есть формулы крепления сусла. Раздел крепленные вина. Я по ней делал 16/16. В формуле расчет с условием разбавления сахаров в сусле.
Давайте перевіримо. Порахуйте по згаданій Вами формулі згідно параметрів у першому прикладі у відео. Які значення у Вас виходять?
Хорошо, позже
@@Виноградарствотасучаснедомашнє формула, по моему, не Валуйко. Я не помню из какой книги я ее вычитал, но расчеты в тетради 2023 года есть..... По расчетам у вас получается 10.88 сахара. Суть в том, что вы должны Остаточный сахар умножить на Литраж сусла, полученное поделить на Литраж сусла+ Литраж добавляемого спирта....
12 сахара х 1л сусла
____________________________=
1 л сусла. + 0.1024 л спирта
12
_______= 10,88 сахара
1,1024
Разница в 1,12 % сахара. Опять таки, некритично, если вас это устраивает. Но, если вы будете крепить дистиллятом в 80° или ещё меньше, то сахара разбавляются ещё больше
Не засмучуйся що від писалися .В мене таке саме тільки скажу дріжджі або приміняю сірку ,то відразу чую то в тебе якась херня .
Я не знаю як в цьому розібратись 😢😢😢
Олена, телефонуйте якщо буде така необхідність.
👍
👍