Вечір духовної віднови "Шляхом Блаженного Йосафата Коциловського" Стрий-2024
Вставка
- Опубліковано 25 лис 2024
- У суботу, в перший день вшанувань на молитовних чуваннях присутні були учасниками співаної вервички з розважаннями про життя Блаженного, далі було читання Святого Письма, спогади про життя Блаженного Йосафата Коциловського, освячення образочків з зображенням Блаженного та мирування.
Ми навіть не уявляємо собі, яку духовну реліквію маємо тут у Стрию.. Ми повинні пишатися цим, і тому постановляємо щомісяця 17 числа вшановувати пам'ять Блаженного Йосафата Коциловського, служачи при боковому престолі Серця Ісусового біля мощей Блаженного Йосафата молебень до нього, - підкреслив отець Петро Монька. - І в першу чергу молитимемось за Перемогу України, за мир і процвітання для нашої держави. Адже Блаженний Йосафат не зрадив рідній землі, не залишився за кордоном у час лихоліть, а був як вірний пастир зі своєю паствою.
В неділю, 17 листопада, в день 77-мих роковин від часу його мученицької смерті, відбулося святкове вшанування Бл. Йосафата Коциловського з обходом навколо церкви з мощами Блаженного. Парафіяни церкви провели також благодійний ярмарок для потреб ЗСУ.
Господь чинить Свою милість руками людей, надихаючи їхні серця! Дякуємо, що є ті, котрі мають відкрите серце й бажають допомагати, дякуємо тим воїнам та волонтерам, котрі допомагають нам не забувати, що означає бути Людиною! Саме завдяки жертовній праці численних наших парафіян та усіх учасників благодійного ярмарку вдалося зібрати для потреб воїнів ЗСУ 42.001 грн., котрі були розділені наступним чином: 20.000 грн. передано для закупівлі предметів тактичної медицини для наших захисників; інші 22.001 грн. будуть використані на основу для маскувальних сіток, вибиті сітки, грілки для воїнів та протизастудні ліки - повідомили на сторінці церкви Благовіщення у facebook.
Довідково
«Бл. свщмч. Йосафат Коциловський належав до когорти чільних подвижників Української греко-католицької церкви, які в надзвичайно складній і драматичній першій половині XX століття на чолі з митрополитом Андреєм Шептицьким не тільки визначали стратегічний курс Церкви, а й впливали на суспільно-політичне життя західноукраїнського краю. Перемисько-Самбірський і Сяноцький єпископ Йосафат Коциловський розділив трагічну долю автохтонних українців Лемківщини, Західної Бойківщини, Надсяння, Холмщини, яких у 1944-1951 роках в результаті етнічної чистки, сумнозвісної операції «Вісла», брутально вигнали з прабатьківських земель…
12 квітня 2001 року у присутності папи Івана Павла ІІ у Ватикані відбулося проголошення декрету мучеництва Йосафата Коциловського.
Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 року у Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі папи Івана Павла ІІ під час його паломництва в Україну 23-27 червня 2001 року.
12 серпня 2001 року в церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Стрию у бічному престолі Серця Христового, під час Божественної Літургії, яку служив Патріярх УГКЦ Преосвященний Любомир Гузар за участі владик, востаннє перезахоронено прах єпископа Йосафата Коциловського.
Єпископа Йосафата Коциловського посмертно реабілітували лише у жовтні 2015 року» (З вільних джерел)