ФОП: Інвойси для фрілансерів

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 лип 2022
  • #finances #investinginukraine #fop #фоп #freelance
    Mail: customer.service@golovchuk.group
    Instagram: / golovchuk.group
    Як правильно заповнити інвойс для закордонного клієнта?
    У віддаленій роботі найприємніше, але й найважливіше - виставити рахунок клієнту і отримати ваші зароблені гроші. У Європі та США оплата інвойсів (або рахунків-фактур) є золотим стандартом. І нам цьому потрібно вчитися. Забудьте усе, що вас лякало - в інвойсах немає нічого складного! Ось, дивіться.
    Що таке інвойс у віддаленій роботі та фрілансі
    Інвойс (invoice, bill) - це документ, згідно з яким ви запитуєте оплату за роботи або послуги, які ви виконали для замовника. Це - рахунок-фактура при міжнародних платежах. Цей документ постачальник послуги відправляє покупцеві (замовнику).
    Навіщо виставляти інвойс
    Підприємницька діяльність передбачає за законом наявність первинних документів, що підтверджують та обґрунтовують оплату. Інвойс необхідний вам і вашому замовнику як документ для звітності, податкової та інших перевірчих органів.
    При зарахуванні валютних платежів банк ретельно аналізує інвойси, щоб розуміти прозорість і законність підстав для отримання коштів.
    Виписувати рахунок - це визнана міжнародна практика. Це головний документ для оплати за роботи, послуги або товари, що найчастіше вбирає в себе функції акту виконаних робіт. Тому інвойс не менш важливий, ніж договір. Ви або ваш замовник можете бути чи не бути платниками ПДВ (англійською - VAT), але інвойс потрібен в будь-якому випадку.
    Клієнт може запросити попередній інвойс (в міжнародній практиці відомий як proforma invoice). Зазвичай інвойс і proforma invoice ідентичні, але proforma invoice ні до чого не зобов'язує і є попереднім документом. А основний інвойс (він ще має назву комерційний інвойс, commercial invoice) - це важливий платіжний документ. Загалом для обох видів рахунку вам підійде цей шаблон.
    Правила при оформленні інвойсу
    Обов'язкова інформація - у двох словах: хто, кому, скільки, за що і коли повинен заплатити. Детальніше за кожним пунктом - дивись шаблон інвойсу нижче.
    Як виставляти інвойс
    Зручніше створити та заповнити інвойс онлайн. Invoice generator, який ви зараз вивчаєте, містить всі необхідні поля і пояснення.
    Поради: яких помилок при оформленні інвойсу слід уникати
    Поширена помилка - відкладати виставлення інвойсу на потім. Привчіть себе виставляти інвойс або в день надання послуг, або в чітко обумовлені терміни.
    Не встановлювати терміни та умови оплати - помилка. Клієнт буде відкладати та в результаті не заплатить зовсім. Завжди чітко обговорюйте з клієнтом граничний термін оплати інвойсу.
    Коли відправили інвойс на оплату - категорично не можна його змінювати. Якщо знайшли помилку або змінились дані, узгодьте з клієнтом скасування попереднього інвойсу.
    Контролюйте оплату за кожним інвойсом. Неправильно надіслати рахунок на оплату та залишити це на совісті клієнта. Контролюйте та нагадуйте, інакше ризикуєте не отримати гроші.
    Неправильні дані та цифри в інвойсі можуть стати причиною його недійсності та приводом для відмови в оплаті. Або, щонайменш, неправильно оформлений інвойс значно ускладнить проведення платежу і збільшить терміни оплати.
    Не відправляйте інвойс способом, який зручний тільки вам. Узгодьте його з клієнтом.
    Не рекомендується робити двомовний документ (якщо це не обумовлено певними вимогами). Це ускладнює його перевірку і завірення.
    Приготуйте чернетку інвойсу заздалегідь. Будь-які незрозумілі моменти обговоріть з експертами, але не імпровізуйте.
    Обов'язково зберігайте інвойси.
    І наостанок. Вже заповнили зразок інвойсу? Добре. А тепер ще раз уважно перевірте.

КОМЕНТАРІ • 8

  • @oleksandrakedrovska1810
    @oleksandrakedrovska1810 Рік тому +4

    дякую!!! хоч зрозуміло стало шось, всі інші ресурси по темі такі "ну інвойс це бумажка яку ви скидуєте клієнту шоб вам дали гроші". піду заповнювать!

  • @irynakharchenko6088
    @irynakharchenko6088 Рік тому +1

    Дякую, корисно!

  • @mykhailokonoval1182
    @mykhailokonoval1182 9 місяців тому

    Дякую 👍

  • @dresslab14
    @dresslab14 Рік тому +3

    Дякую

  • @user-gh7zk8oc8j
    @user-gh7zk8oc8j 9 місяців тому +1

    Дякую! А чи можна працювати чисто тiльки по iнвойсах, без контрактiв?

  • @KhKh-wp7bu
    @KhKh-wp7bu 5 місяців тому

    Скажіть, будь ласка, чи потрібний електронний підпис для інвойсу? Якщо до цього був підписаний договір обома сторонами.

  • @user-zz3ir6nk5i
    @user-zz3ir6nk5i 4 місяці тому

    А якщо я просто не хочу закривати П.П. мені інвойси не потрібний?

  • @niknik8315
    @niknik8315 8 місяців тому

    И ни слова не сказано о требовании налоговой о ведении документации на украинском языке и нотариально заверенном переводе с английского на украинский.