Köszi a videót. Így "más kárán tanulok" Nálam csak 7% volt a legkevesebb töltöttség. Viszont nem szégyen a füstös autó, hisz mindannyian azzal kezdtük. Tiszteljük a múltat, független attól, hogy most hogy látjuk a múltat, mert ez sem biztos, hogy e autóval jó úton vagyunk.
Nagyon tetszett a videód ahogy élesben ráfaragtál és ezzel rengeteg villanyautós társadnak segítettél.Gratulálok!Nekem ez űrtechnika maradok a 2.8 V6 turbónál 😁
Nem ürtechnika, ha nem mész tankolni a 2.8 v6 al is ugyanígy jársz, feltéve ha van nálad kanna, de nem megfelelő űzemaanyag van benne. Természetesen egy kannát könnyebb cipelni mint egy 45 kilós akkupakkot.
@@fileferenc7920 Teljesen jogos amit írsz,féltanknál mindig tele tankolom,nem járok így!A honvédségnél sofőr voltam "90-ben és ott igénybevétel után mosás, tankolás volt a program addig nem lehetett a telephelyre bevinni a jószágot,én itthon is így járok el :)
Teljesen gyakorlatias és hasznos teszt. 👍 Számomra három "dolog" jött le belőle: 1. Az autó által hátralévő kilóméterként feltüntetett távolságtól többet lehet menni. És nem csak azt tartom hasznosnak, hogy többet lehet menni vele, hanem azt, hogy a valóságban ez konkrétan mennyit jelent. Az én dízelautóm 20 km hátralevőnél leáll. Azzal az autóval kényszer esetén ennek az információnak megfelelően közlekedem. 2. Lehet tolni az autót. Egy automataváltós benzines, vagy dízel autót P állásban természetesen nem lehet tolni, de álló motornál át sem lehet rakni N-be, ahol tolhatóvá válna a kocsi. 3. Az is hasznos információ, hogy azzal a mobil töltővel nem tölthető a Zoe. És azért azt ki kell emelni, hogy ezt a saját autóval nagyon kevesen próbálnák ki. 😉
Szia! Nagyon tanulságos teszt volt. Már a videó kezdetén láttam szomorú sorsodat. :-) Csodálkoztam is, hogy miért álltál neki OBD olvasó és CanZoe alkalmazás nélkül a tesztnek és azt sem nagyon értettem, hogy miért pont 10 C fokban csinálod ezt, mert ez nagyon nem tesz jót a "hisztis kislány" akkupakkjának. Nekem 22 kWh-s Zoém volt és imádtam is meg gyűlöltem is egyszerre. :-) Az OBD-vel kitűnően lehet látni a határokat. Én sosem mentem többet, mint nulla az applikáció szerint. Volt, hogy 200 watt maradt az akkuban. Figyelni kell a cellafeszültégeket is, hogy ne legyen gond. Bizony járhattál volna még ennél is rosszabbul, ha annyira lemerül az akksi, hogy nem hajlandó elindítani utána a töltést sem. Igen, ilyen is van. :-( Gondolom Varsányi Péterrel konzultáltál telefonon. Amikor elővetted a "powerbankot" már, akkor is láttam szomorú sorsodat, mert a Zoé nagyon hisztis a védőföldre. Az mondjuk jó ötlet volt, hogy megpróbáltátok szimulálni a védőföldet. Na, de azt sem értem, miért nem próbáltad ki lemerülés előtt, hogy tölt-e róla? Ok-ok utólag mindenki tud okos lenni. :-) A Zoé egyébként kitűnő autó ilyen szempontból, hogy nem hazudik a kilométerekben, mint pl. az Ioniq, amit most használok. Na azzal nagyon meg lehet szívni, ha valaki a kiírt kilométerekre hagyatkozik. Ott is az OBD ami segít. 3 Volt alá sosem megyek cella feszültségben. Ioniqnál mindig legyen 30 km plusz az a tuti. :-) Bátor teszt volt! Köszönjük!
Kedves Laci, hát szeretek veszélyesen élni😎, amúgy meg nem nagyon használom a CANZE appot, mondjuk ennek több oka is van, de már mindegy. Igen beszéltem Péterrel ezzel kapcsolatban és a legnagyobb probléma az volt, hogy a kütyüt a teszt előtt hoztam el és a Zoe-val nem volt idő tesztelni, így ez akkor élesben ment, de persze látható volt, hogy nem nagy sikerrel. Amúgy még a régi Leaf sem engedi magát tölteni így, de a modern elektromos autókkal megy, és ezen felbuzdulva akartam a sajátomat is tölteni, és megmondom őszintén akkor meg sem fordult a fejemben, hogy szívni fogok a védőföld miatt. De ez van ami történt megtörtént! Szoktam nézni a videóidat, nagyon tanulságos dolgokat szoktál mondani, köszönet érte!
@@Autosnavi - Én is gondolkodtam már egy ilyen hordozható PowerBankon mert néha mikor nagy para van, jól jönne. Ám nekem az a módszerem, hogy nem nagyon engedem az akkut 50% alá, hanem rátöltök, amilyen gyakran csak lehet út közben. Egyrészt mindig melegítek picit az akkun, de nem főzöm meg így egyetlen hosszú töltéssel, másrészt ez jobb az akkupakknak is, hogy keveset veszünk ki belőle többször. A Zoéval én azt tapasztalatam, hogy jót tesz neki 5-6 töltésenként, ha lemeríted 3-4% környékére, persze nem télen, akkor csak 15% inkább és ezután kap egy folyamatos 100%-ra töltést. Így marad meg a Health érték magasan. Azt is érdemes mókolni vele, hogy100% ra töltés után kb. 20 perccel, ismét felteszed tölteni, így a BMS látja a saját korlátait, mert bizony a Zoé valóban újraszámol indításkor és ilyenkor rájön a szentem, hogy bizony fér még abba az akkuba delej. A BMS upgrade nélküli Zoékat pl. így lehet csak teletölteni, ha leállítod, majd újra töltöd.
@@nepazarolj Valóban jó cucc csak mocskos drága. Én ahol lehet töltök rá napközben, bár elég sokat járok hétköznap, így bizony mostanában sokszor 20% körülre lemegy az akku kapacitás, de többnyire 30-90% között tartom. Folyamatosan klímázok, fűtök évszaktól függően, így még ilyen hidegben is az utcai töltésnél is, szinte mindig 18-20kW között tölt. Bár a korábbira visszatérve, én is mint Renault utálom, de mint elektromos autót imádom a Zoe-t a maga kompromisszumaival együtt.
Úgy vélem ez a videó így volt hiteles és objektív, szemben más tartalom gyártókkal nem szépít, reklámoz titkon, hanem a valóságot adja. Mert az átlag nem fog obd olvasóval járni pl. Sokan tanulhatnának a készítőtől, kedves Laci. Etikát, objektivitást satöbbit. Reméljük az ilyen tartalmak lesöprik a semmitmondó reklámokat, a vágyakkal átszőtt gondosan megvágott megtervezett "tesztekkel" szemben.
A limited performance-ig mi is eljutottunk egyszer. 22KWH-os Zoe 2013-ból, 155 km után. épp bevánszorogtunk egy töltőállomáshoz. 4-5x újra kellett indítani a töltést a hiba miatt. Aztán minden szépen ment tovább. Azt hiszem elég ezt csak egyszer átélni:)
Végülis mindenki kiveheti magának a legfontosabb információt. Köszönjük az áldozatot! És ha röhög valaki is rajta ne foglalkozz vele. Te most sokunknak olyan infókkal szolgáltál, amit nem mertünk elérni.
17.42-nál indul a legjobb jelenet.... ilyet már jómagam is csináltam a benzinessel, pedig abban nem az üzemanyag fogyott ki, csak az elektromos rendszer adta meg magát. de vhogy roppant mód nem izgatott, hogy látja-e a fél világ, vagy sem.
Üdv! Köszönet az önfeláldozó videóért. (Egy dízel autós) Olyan kérésem lenne, ha viszed a következő kötelező szervizbe a Zoét, akkor szerviz előtt és szerviz után is mérd le a megtehető hatótávot. Szeretném megtudni, hogy a szervizben a szoftverfrissítéssel tényleg szándékosan degradálják-e az akkumulátort? Ui: Ne foglalkozz a tajparaszt negatív kommentelőkkel!!
Üdv, a szervizben nem frissítenek, ha nem kérem, a hatótáv esetében pedig nem panaszkodhatok, hiszen a gyári wltp adatnál többet is tud az autó, amúgy a szándékos degradációnak semmi értelme nem lenne. Ilyet egyedül a Tesla esetében hallottam, hogy a tényleges akkukapacitás csak egy részét engedték szoftveresen elérni, és amikor szükség volt rá, jellemzően Amerikában katasztrófa helyzetekkor, akkor távolról elérhetővé tettek plusz 50-100km-t.
@@Autosnavi minden evban van buffer ami elérhető ha lemeríted a kocsit 0% alá. Azért van a 0% alatt még töltöttség, hogy az akku cella feszültségek ne másszanak el ha lemerítenéd a kiírt hatótáv határára. Elektromos motoromon ahol limitálva van a mérete az akkunak maximálisan már 50% körül érezhető a gyengülés. 20% alatt pedig kimondottan veszít a dinamikából a motor. Használható okosan extra vész akkunak is "tiltott" akku, de komolyabb gyorsítások nem ajánlottak 0% körül már :) (teslaMaster tesztelte le kimérve az egész folyamatot ha érdekelne) Amúgy mi értelme lenne annak hogy "feloldja" egy gyártó vészhelyzet esetén az extra kapacitást? Kifizeted, cipeled de a gyártó nem engedi, hogy használd, mert csak?
@@gezenguz95 ezért fontos a nettó, bruttó kapacitása az EV-nek, minél nagyobb a két érték között az eltérés, annál nagyobb a "biztonsági" tartalék. A Zoe esetében kb 10% ami tekintve a 300km-es max hatótávját ( ilyen időben már csak 250-270 megtehető km) a video alapján reális is. A Teslás tiltásról itt egy cikk thedriven.io/2019/11/13/with-flick-of-switch-tesla-adds-more-battery-capacity-to-help-ev-owners-escape-bush-fires/amp/
Ha a BMS-t újra kalibrálják, akkor csökkenhet a kijelzett akku kapacitás. Szándékosan nem tudják degradálni, mert OBD-n keresztül közvetlenül mérhető az akku minden paramétere, szóval kiderülne, ha nem engedné lesütni.
@@Autosnavi Régi Model S szériában lehetséges ezek szerint az extra kapacitás erről nem tudtam, bár szerintem ez csak ilyen költségcsökkentés volt, hogy ne kelljen több féle akkut gyártaniuk anno így rakták minden 60 70-s modellbe az azonos akkukat.
A videó perfekt, őszinte, valós, nem túlzó. Viszont továbbra is csak arra erősít rá, hogy az EV-k ebben a formában, jelenleg messziről kerülendők. Pontosabban szólva ezeken az árakon teljesen komolytalanok. Egy ilyen Zoe használtan jelenleg 8.5-9m forint (az új ára röhej), miközben hasonló kategóriás, dettó ennyire keveset futott benzinesek, ne adja ég dízelek vannak negyed áron és nincs várakozás a töltőnél, mert az idő továbbra is pénz. Hiába drága az üzemanyag, mire az EV ledolgozná a vételi árak közti különbséget lassan lehet is eladni... Erősen béta tesztnek tűnik ez súlyos milliókért, miközben ezzel bolygót menteni nem lehet.
A minap egy kommentre válaszolva írtam, hogy egy ezzel egyező műszaki alapokon nyugvó benzines Clio kevés kilométerrel, 4 millió körül mozog a dízel pedig 5 millióhoz közel, ha van eladó. Ez a 2019-es autó 1 éve 5,5 millió volt ( most 7-7,5 millió) . Új áron valóban elérhetetlennek tűnően drágák, bár ez is relatív. A napközbeni töltés időigényes folyamat lehet, de szerintem a legtöbben otthon töltik éjszaka, így a töltés sem jelent problémát. Ez egy más rutint igénylő közlekedési forma amihez át kell szokni, készítettem erről illetve, hogy megérte-e az E autó megvásárlása egy új videót, esetleg érdemes megnézni azt is, minden esetre Köszönöm a kommentet! 👍
@@Autosnavi Igen, aki a gebasz előtt váltott, meg napelemet is szereltetett annak most természetesebb a mosolya, ezt nem is vitatnám, de sajnos ez a nagyon elenyésző kisebbség. Ellenben a többséggel is kellene kezdeni valamit, hogy tisztább legyen a városok levegője, de ez így nem fog menni. Persze biztató, hogy a kutatási eredmények alapján, az akku techno "hamarosan" nagyot fog változni, olcsóbb cellák, nagyobb hatótáv, drámaian gyorsabb töltés, akkor lesz majd megint egy kisebb forradalom, de ha az árakkal nem kezdenek valamit, akkor továbbra is szívni fogjuk a kormot.
Nem értem Ha valaki egy ilyen teszt videót csináld miért van folyamatosan fogalomzavar ban és a szavak tévesztés évben egyfolytában jó lenne már tudni hogy a hatótáv meg a megtehető távolság az két külön fogalom míg az előző és oda vissza
Kedves Szilvia! Ez a valós nem előre megírt videók varázsa, hogy olykor téveszt az ember. Viszont ha elfogad egy jó tanácsot, akkor ha legközelebb hozzászólást ír, amiben kritizálja valakinek a fogalmazását, ne úgy tegye, hogy a sajátjában a magyar nyelvtan összes helyesírási szabályát mellőzi. .., 😉
Tanulság, tesztelni kell előtte a powerbankos töltést, mielőtt az ember teljesen lemeríti 😁Leafet én úgy teszteltem, hogy fűtéssel merítettem nullára a töltő mellett. Az nem működött volna ha egy külön dróttal leföldeled a PE vezetéket mondjuk az ott lévő lámpaoszlophoz, aminek vélhetően elsőrangú a földelése?
Akkor sajnos nem volt rá lehetőség meggondolatlanul indultam neki a sztorinak. Amúgy otthon hálózatra kötve az EcoFlow és arról az 1 fázisú töltés sem indul el, pedig ott van a készüléknek földelése. Valamit nem úgy érzékel a kütyüből az autó, ahogy kellene neki. Ez van.
@@Autosnavi Mindenesetre a bosszúságod nem volt hiábavaló, mert mindannyian okosabbak lettünk. Nekem azért is érdekes ez, mert feleségemnek is ZOE-ja van, és éppen most alakítom át a házat napelemes sziget üzemre. Vicces lesz ha nem tudjuk tölteni napelemről, és azt az ágat vissza kell kötni a hálózatra. Bár ez ugye fixen telepített dolog, ezért nem földfüggetlen, mint az EcoFlow, de az inverter rész az ugyan úgy működik.
@@Autosnavi Szia, Ezt már rengeteg helyen hallottam. Valóban tilos 1 fázisról tölteni? Oké, hogy Mo. energiaipari nagyhatalom, de számos nyugati országban a 3 fázis otthoni felhasználásra elérhetetlen / önkormányzat nem engedélyezi. Ennek ellenére számos Zoet látok otthon tölteni 1 fázisú fali töltőről, mégsem látom a sárga angyalt sűrűn Zoek mellett.
@@attilab.2818 nem tilos, hanem nem ajánlott. A Zoe alapban 3 fázisú töltésre lett kitalálva, aztán 2014-re felmerült az otthoni töltés lehetősége és adtak az autókhoz 220v-os un. vésztöltőt is. Az így töltött autók ha el is romlottak kint vagy garanciában vagy pénzért javították őket töltő elektronika fő darab cserével. Jellemzően ezek már a konnektorról 1 fázisról töltött autók kerülnek kicsi Hazánkba és itt haláloznak el a vásárlás utáni 3-6 hónapon belül. A probléma az, hogy a Zoe fedélzeti töltőjének eredendően kell a 3 fázis, mert ha 1 fázisról van folyamatosan töltve, akkor a fedélzeti töltő bemenetén lévő 3 fázisú kondenzátor, a nem egyenletes terhelés miatt idővel aszimmetrikus értékekkel bír majd és 3 fázisú töltés indításnál letiltja a töltést. Azt pedig, hogy melyik autót korábban hogy töltötték, senki sem tudja megmondani. Van erről egy korábbi videóm ahol ezt konkrétan elmondom és bemutatom a hibás alkatrészeket. ua-cam.com/video/9MKJ_xTBU3M/v-deo.html
Nem kellett volna számolni, de ez van így sikerült.
2 роки тому
Ebben az eredményben szerintem nincs nagy meglepetés. Az autópályára kellett volna kimenni felgyorsítani 130-ra és kész. Itt a fékezés, gyorsítás váltakozása hozta ezt a növekedést.
Erre is, meg a teslákra is kellene kenyérgőzös pedálokat feláras extraként kérni. Az külső szemlélők számára fel sem tűnne, hogy mi folyik az utastérben és non-stop mehetne tovább a veretés.😋
Nem tudom milyen a földhurok szimulátor, de ha már ott volt melletted a füves placc, akkor nem lehetne megoldás lenyomni a földbe egy védőföld szondát? Nyilván nem volt nálad olyan, csak egy próbát megérne még úgy is kipróbálni, ha van hova kötni (gondolom van, ha a földhurok szimulátort rá lehetett kötni) És persze nem nullára merült akkuval kipróbálni, mert a működőképesség ellenőrzéséhez nem feltétel :-)
Sajnos akkor ott nem volt más, 220-ba meg nem nyúlkálunk, mert megrázó lehet az élmény. A föld hurok szimulátor rendszer csatira köthető és visszadugózva az egyik AC kimenetre egy relével a nullát földeli, de sajnos otthon az eszközt hálózatra kötve sem indítja el az 1 fázisú konnektoros töltést, a sima konnektorról meg megy, ebből is látszik, hogy a Zoe nagyon háklis a megfelelő védelemre.
@@Autosnavi Kíváncsi vagyok, hogy azok a szolgáltatók (angoloknál van ilyen) , akik lemerült akku esetén kimennek és töltenek bele némi kraftot a furon hátuljában levő akkupakkból, azok vajon hogyan olják meg a Zoé esetében. Kell legyen valami megoldás 🙂
@@eszgabor lehet hogy van csak az nem EcoFlow generátor. Amúgy jó eséllyel a régi Zoe ilyen szempontból menthetetlen a régi Leaf-el együtt, vagyis tréler. A Pappasnak van már egy akkukkal felszerelt busza, amivel mentenek, ha kell, de az DC-vel tölt viszonylag gyorsan.
Sajnos a jelenlegi aksis elektromos autókra majd 10-15 év múlva úgy tekintünk majd, hogy az autós történelem egyik nagy zsákutcája.. értem, hogy még nincs más, de nem ez fogja elhozi az elektromos autózás kánaánját.
19:27 "kis hordozható otthoni töltő..." azaz, "mindössze" 45 kg... 😁 Csak zsebrevágom, s már rohanok is vele tovább; meg van oldva a telóm töltése egész évre... (hacsak nem kunyizik földelésért az is...). 😊 Komolyra fordítva a szót: 1. Én úgy tudom, hogy az e. autók nem vontathatóak, mert vmi. oknál fogva elromolhatnak emiatt. A Zoe ez alól is kivétel? 2. Az autó használati utasításában szerepelnek ezek a tudnivalók (mint pl. az, hogy nem tanácsos egy fázisról tölteni, vagy hogy ki kell várni amíg "bealszik" [jujj! félreérthető! 😱 e és l betű hián... 😊. Talán inkább kialszik vagy elalszik...] az autó elektronikája ahhoz, hogy újra tölthető legyen akár három fázisról is), vagy pedig fórumokon meg - lám - videókból kell összeguberálnia ezeket a háttérinformációkat a (majdani) Zoe tulajoknak? (Amúgy, szemből, te és handrás nagyon hasonlóak vagytok. :) Nem mondták már mások is?)
A "kis hordozható otthoni" töltő az 1 fázisú konnektoros, amivel nem lehet folyamatosan tölteni a Zoe-t. Hivatalosan ez "vésztöltőként" van aposztrofálva, de az 1 fázisú folyamatos töltés erről nem ajánlott, mert károsítja a töltő elektronikáját az autónak. A vontatás valóban nem ajánlott a visszatermelés miatt, ami autónként változik, de itt van lehetőség max 5km/h sebességig rövid távon tolni, vagy vontatni ( adnak az autóhoz vonószemet is). Handrásnak több haja van és alacsonyabb nálam😉, de nem mondták még, hogy hasonlítanék rá.
@@Autosnavi Ja, vagy úgy... Nem derült ki számomra, hogy egy másik töltő is képbe került. Bár nem értek hozzá, feltételezem, hogy ha a visszatermelés a probléma vontatás esetén, akkor ez csak attól a ponttól okoz bajt, ha az akksi a vontatás következtében fullra töltődött. Bár így sem értem egészen, hisz tudomásom szerint létezik túltöltés elleni védelem a mai akksiknál, még a telefonoknál is. Avagy ez a funkció nem működik vontatás általi visszatermelés esetén?
@@zb1065 pontosan nem tudom, de gyanítom, hogy a vontatáskor a motor által termelt energia, ha nincs az autó bekapcsolt állapotban, akkor a fedélzeti töltőt károsíthatja. Üresbe mondjuk csak bekapcsolt autónál lehet a váltót kapcsolni, így ez a Zoe esetében annyira talán nem gond, de nagy sebességgel nem lehet húzni az autót. Sok márkánál van rá protokoll, hogy mennyivel és mekkora távolságra engedett a vontatás vagy tolás, de ez nem általános szabály sajnos.
A kísérletnél még margón megemlíthetted volna, így nulláról valóságban 100% ra töltve mennyi a valós energia felvétel. Ugyanis kezdő villanyosok vagy váltani vágyók gondolkodása átformálás alatt van és fontos mankó tud lenni. Persze a rutinos villanyos, már nem foglalkozik a töltési veszteséggel vagy kitapasztalja. De tőlem, aki masszívan használ villanyost es phev-et egyaránt, sokszor kérdezik, a töltés es töltés közötti verdiktet…
Mivel akkor nem töltöttem 100%-ra ( nem volt már rá időm, sietnem kellett) így nem tudtam volna ezt megmondani, de a töltési veszteség sok tényezőtől függ. A tapasztalat az, hogy a legnagyobb veszteség az otthon töltésnél, az 1 fázisú lassú töltésnél jelentkezik, a Zoe különböző mérési eredmények alapján a 11kWh töltés esetén a leghatékonyabb illetve ezt közelíti a 22kWh is. Szerintem a kezdő villanyautósokat, vagy akik venni akarnak pont nem érdekli a töltési veszteség (engem sem érdekelt anno😉és most se nagyon), de persze később amikor már komolyabban foglalkoztatja a technika az embert, akkor már felmerül ez is. Amúgy mondtam a töltés közben, hogy a kb 4kWh betöltött energia után váltott nulláról 1%-ra a töltési szint jelző, ami egyezik a nettó-bruttó (41-45kWh)akkukapacitás közti differenciával.
Érdekes, hogy háromfázisú töltőn jött a Battery charging impossible, mert ekkor elvileg a Zoe töltője Buck PFC módban megy, tehát elvileg a (hálózathoz képesti) túlontúl alacsony akkufeszültség nem lehet probléma. 1F-on esetleg lehet, de pont ezért képes a Zoe az előtöltő (3F félhidakkal) kicsit ugyan elcseszni a powerFactor-t, mert így képes megindítani a töltést.
Legközelebb Lemerülés előtt kell kipróbálni hogy felveszi e a töltést amúgy király lett mert ez érdekes (fun fact)hogy 0km után meg mennyit tudnak bizonyos autók tipusok
Üdvözletem egy régebbi videóban említetted , hogy a q210es zoe-t nem ajánlod ! Meg szeretném kérdezni ,hogy mi a probléma a 210 esek-kel amiért nem ajánlod ? Én tavasszal szeretnék használt zoe-t vásárolni és minden jótanács nagyon jól jön A q210esek bő is van 41kwh akkus verzió ha jól tudom ! Vagy nem csak az akku mérettel van probléma vagy mással is ? Válaszodat előre is köszönöm !
Max azt mondhattam, hogy nem vennék ilyet. A Q210-el a fő probléma, hogy régi. Ezek az első generációs Zoe-k és csak 22kWh-s akkuval gyártották. Talán egyetlen nagy előnye a 43kW-os töltési teljesítmény amivel akár 40-50 perc alatt fel van töltve, viszont ilyen teljesítményű AC töltőoszlopból igen kevés van. Ami nagyobb akksis az a Q90-es ezek jóval fiatalabbak 2017-től gyártották. Szerintem egy ilyen fiatalabb autóval jóval kisebb a kockázata a fő meghibásodásának, a töltő elektronika hibának, és még élhet rá akku garancia is bár ez nem jellemző, hogy meghibásodna.
Nem mint látható a Delta Pro-val nem működik, így azt nem kell venni!😉 a Zoe kapható használtan is töredék áron, és ha megtanuljuk használni nem fog teljesen lemerülni.😎
Űdvözlöm.Mindig nagy figyelemmel nézem a videoit,öné a legtartalmasabbak.Mindig lényegretörő és az adott jármű legfontosabb dolgaival foglalkozik,még a töbség leragadt műszerfal kopogtatasnál,k.Egy e-auto legfontosabb része az akkumlátor,de senkinem foglalkozik ezzel.Ez a video a zoe tulajdonosok számára nagyon fontos ,hogy tisztában legyenek autojuk valos hatotáv lehetöségeivel..Most már elég tapasztalat összegyűlhetett ,hogy kűlönbözö e-autok akkujainak hibáit,tulajdonságait közzé lehetne tenni. Saját autom 64KW e-nirom 10 honapos,4800km-nél 99% töltöttségnél csak AC- töltéssel csak 361km hatotávot ir ki,mások 460-480km szemben.Már átvételkor jeleztem,hogy valami nem stimmel a KIA Walisnál,kérésem ellenére nem volt 100%-ra töltve csak 97re és 425km volt a megtehető hatotáv Azt mondták,hogy kimérték,nincs semmi probléma,ez majd jobb lessz.Villamos müszaki ember vagyok,ezt már akkor sem hittem el teljesen,de gondoltam nagyobb tapsaztalatuk van litium aksik terén.Eltelt idő során fokozatosan cökkent a megtehehetö hatotáv,szerintem cellazárlatos lehet az akku csoport,önnek mi a véleménye.Januárra igazolt vissza szerviz. Gratulálok és várom a következö videot .
Tapasztalatom szerint, a megtehető hatótáv sok tényezőtől függ, és az autó vezérlése az aktuális rendelkezésre álló adatok alapján kalkulálja. Legfontosabbak az akku hőmérséklete, külső környezeti hőmérséklet, illetve a megtett út alapján számolt fogyasztás. Ezekből kihoz egy értéket, ami nyáron és télen is a fenti paraméterek alapján különböző lesz. A Niro esetében szerintem először érdemes lenne egy BMS frissítést kérni a márkaszerviztől és ha bénáznak érdemes más szerviz is megkeresni a Wallis-on kívül. Amúgy az akkukkal viszonylag ritkán van baj, ráadásul ez egy új autó új rendszerű akkupakkal. Szerintem szoftveres probléma lesz vele, ilyen autóval volt már és a frissítés után helyreállt a lelki világa.
Ja, ha lett volna nálam biztos beleverem a szondát a kalapáccsal az EcoFlow-ba 😂. A Zoe-t otthon konnektorról sem lehet az EcoFlow-on keresztül tölteni, se így se földhurok szimulátorral. A probléma a Zoe védelmében van.....
És akkor meg is érkeztünk ahhoz a ponthoz az elektromos(akkus) kocsik mire jók.. 1.5tonna. Az elektromos áram nem benzin, nem tölthető, nem tárolható(csak korlátozottan). Városon, napi 3-060km bejáráson kívül erősen esik az értelmezhetősége is. Mindazon által, én pl nagyon vennék Zoe-t. Töltés hibát nagyon sokan írják. És mindnél a földeléssel lehet a gond. Ha autógyártó lennék nem is tolnám az akku méretet tovább max 200km kevesebb súly és aksi, töltögessétek, városba való. 50km-erenként erősebb töltő pontok (városok) De szerintem a hidrogén lesöpri az egészet. mert ahhoz nem kell környezetszennyező akku technológia újra hasznosítás.
Én nagyon sokat megyek vele nap mint nap, és a Zoe talán a leghasználhatóbb EV a piacon a gyors AC tölthetősége miatt nem véletlen, hogy közkedvelt, de az erénye egyben a hátránya is a fedélzeti töltő érzékenysége miatt. A hidrogén szerintem is a jövő üzemanyaga lesz, nem véletlen, hogy már több autógyártó is ezt fejleszti. Csak az a fránya drága infrastruktúra hiányzik hozzá.
Így van-így van, ha kifogy a benzin, akkor pedig ne vegyünk benzines autót! Ha valamit nem tud használni az ember, akkor ne vegye meg (vagy tanulja meg használni) :)
Gratulálok a megállapításodhoz, hogy csak ezt voltál képes leszűrni a videóból! Akkor ezek szerint az nem ment át neked, hogy a cél az volt, hogy MINDENÁRON lemeríteni az autót, még akkor is, ha az már azt mondja, ne menj tovább, hanem SOS töltsd föl! … ehhez képest az autó még engedett 25 km-t menni, és ha 25 km-en belül te nem találsz egy töltőoszlopot, de még egy nyamvadt konnektort sem, akkor az azt jelenti, hogy nem is akarsz (12 km-en belül Mo-n mindenhol van egy település), vagy pedig a Mars-on vagy! - Ha a benzines/dízel autóból szándékosan kifogyasztod az üzemanyagot (ráadásul az nem is figyelmeztet ennyiszer), akkor az utána beindul?? Arról meg már nem is beszélve, hogy ez egy 12 éve fejlesztett régi típusú E-autó, ráadásul gyakorlatilag ez és talán még 1-2 régi e-autó van, ami nem vesz fel töltést az Ecoflow-ból, mindegyik más, az a maradék 300 autótípus, az igen. És igen, te ne vegyél elektromos autót, mindenki más venni fog! … mert annyival jobb, mint ezek a lassú, tohonya, büdös, hangos, rezgő, 3-4X annyi üzemanyagot fogyasztó, sűrű olajcserét és szervizelést igénylő, azaz rendszeres pénzleszívó, fűteni/hűteni 99%-ban csak járó motor mellett képes hagyományos és mára már elavult füstösök.
És valóban! Akkor és ott annyira nem volt vidám a hangulatom, és mivel a Teslákat, Mercedes EQ szériát, az új Mustang Mach E-t a VW ID szériát vidáman tudtam tölteni vele, akkor meg sem fordult a fejemben, hogy a Zoe-val nem fog működni. Amúgy a régi LEAF ugyanúgy nem veszi fel a töltést mint a ZOE, de legalább az újabb EV-k tölthetők így is. De jó móka lett a vége. 😅😂
@@Autosnavi Ilyen az igazi teszt!Megmutatni az autó valódi képességeit,nem felszínes tesztek amit egyes felkapott tesztelök csinálnak!Csak igy tovább!!!!!!!
Jók ezek az autók ha arra használjuk amire való, az akkuk még telefonakku szinten vannak sajnos csak! A telefont sem hagyjuk lemerülni 0-ra sosem azért bírják! Az akku valós leadható teljesítménye 20-80% töltöttség között reális az infók alapján amiket az eddigiekből leszűrtem! ez a saját véleményem. egyenlőre nem veszek sem elektromos sem hibrid autót
Nekem full hybrid Toyotám van, és jelenleg azt mondom, hogy a szívó benzines autóra sem térnék vissza, nem hogy a turbós benzinesekre. Ha nem akarsz a töltéssel szarakodni, akkor városban, országúton talán a legideálisabb választás a full hybrid (autópályán azért már 6 liter fölé kúszik a fogyasztása picivel, aki sokat pályázik, annak még mindig a dízel a nyerő). Nem kell ódzkodni a hybridtől.
Köszi a videót. Így "más kárán tanulok" Nálam csak 7% volt a legkevesebb töltöttség. Viszont nem szégyen a füstös autó, hisz mindannyian azzal kezdtük. Tiszteljük a múltat, független attól, hogy most hogy látjuk a múltat, mert ez sem biztos, hogy e autóval jó úton vagyunk.
Nagyon tetszett a videód ahogy élesben ráfaragtál és ezzel rengeteg villanyautós társadnak segítettél.Gratulálok!Nekem ez űrtechnika maradok a 2.8 V6 turbónál 😁
Teljesen igazad van.
Nem űrtechnika, csak megfizethetetlen.
Nem ürtechnika, ha nem mész tankolni a 2.8 v6 al is ugyanígy jársz, feltéve ha van nálad kanna, de nem megfelelő űzemaanyag van benne. Természetesen egy kannát könnyebb cipelni mint egy 45 kilós akkupakkot.
@@fileferenc7920 Teljesen jogos amit írsz,féltanknál mindig tele tankolom,nem járok így!A honvédségnél sofőr voltam "90-ben és ott igénybevétel után mosás, tankolás volt a program addig nem lehetett a telephelyre bevinni a jószágot,én itthon is így járok el :)
Teljesen gyakorlatias és hasznos teszt. 👍 Számomra három "dolog" jött le belőle:
1. Az autó által hátralévő kilóméterként feltüntetett távolságtól többet lehet menni. És nem csak azt tartom hasznosnak, hogy többet lehet menni vele, hanem azt, hogy a valóságban ez konkrétan mennyit jelent. Az én dízelautóm 20 km hátralevőnél leáll. Azzal az autóval kényszer esetén ennek az információnak megfelelően közlekedem.
2. Lehet tolni az autót. Egy automataváltós benzines, vagy dízel autót P állásban természetesen nem lehet tolni, de álló motornál át sem lehet rakni N-be, ahol tolhatóvá válna a kocsi.
3. Az is hasznos információ, hogy azzal a mobil töltővel nem tölthető a Zoe.
És azért azt ki kell emelni, hogy ezt a saját autóval nagyon kevesen próbálnák ki. 😉
Hulyeseget irsz.miert ne lehetne allo helyzetbol P-bol...N-be tenni?35 eve automataval jarok...ilyen olya tipus de ilyennel meg nem talalkoztam.
Megpróbáltad, hogy mi ne próbáljuk meg! Köszi!
Nagyszerű videó köszi szépen. Hasznos volt nagyon több szempontból is nekem. Gratula a kitartáshoz.
Szia! Nagyon tanulságos teszt volt.
Már a videó kezdetén láttam szomorú sorsodat. :-) Csodálkoztam is, hogy miért álltál neki OBD olvasó és CanZoe alkalmazás nélkül a tesztnek és azt sem nagyon értettem, hogy miért pont 10 C fokban csinálod ezt, mert ez nagyon nem tesz jót a "hisztis kislány" akkupakkjának. Nekem 22 kWh-s Zoém volt és imádtam is meg gyűlöltem is egyszerre. :-) Az OBD-vel kitűnően lehet látni a határokat. Én sosem mentem többet, mint nulla az applikáció szerint. Volt, hogy 200 watt maradt az akkuban. Figyelni kell a cellafeszültégeket is, hogy ne legyen gond. Bizony járhattál volna még ennél is rosszabbul, ha annyira lemerül az akksi, hogy nem hajlandó elindítani utána a töltést sem. Igen, ilyen is van. :-( Gondolom Varsányi Péterrel konzultáltál telefonon. Amikor elővetted a "powerbankot" már, akkor is láttam szomorú sorsodat, mert a Zoé nagyon hisztis a védőföldre. Az mondjuk jó ötlet volt, hogy megpróbáltátok szimulálni a védőföldet. Na, de azt sem értem, miért nem próbáltad ki lemerülés előtt, hogy tölt-e róla? Ok-ok utólag mindenki tud okos lenni. :-)
A Zoé egyébként kitűnő autó ilyen szempontból, hogy nem hazudik a kilométerekben, mint pl. az Ioniq, amit most használok. Na azzal nagyon meg lehet szívni, ha valaki a kiírt kilométerekre hagyatkozik. Ott is az OBD ami segít. 3 Volt alá sosem megyek cella feszültségben. Ioniqnál mindig legyen 30 km plusz az a tuti. :-)
Bátor teszt volt! Köszönjük!
Kedves Laci, hát szeretek veszélyesen élni😎, amúgy meg nem nagyon használom a CANZE appot, mondjuk ennek több oka is van, de már mindegy. Igen beszéltem Péterrel ezzel kapcsolatban és a legnagyobb probléma az volt, hogy a kütyüt a teszt előtt hoztam el és a Zoe-val nem volt idő tesztelni, így ez akkor élesben ment, de persze látható volt, hogy nem nagy sikerrel. Amúgy még a régi Leaf sem engedi magát tölteni így, de a modern elektromos autókkal megy, és ezen felbuzdulva akartam a sajátomat is tölteni, és megmondom őszintén akkor meg sem fordult a fejemben, hogy szívni fogok a védőföld miatt. De ez van ami történt megtörtént! Szoktam nézni a videóidat, nagyon tanulságos dolgokat szoktál mondani, köszönet érte!
@@Autosnavi - Én is gondolkodtam már egy ilyen hordozható PowerBankon mert néha mikor nagy para van, jól jönne. Ám nekem az a módszerem, hogy nem nagyon engedem az akkut 50% alá, hanem rátöltök, amilyen gyakran csak lehet út közben. Egyrészt mindig melegítek picit az akkun, de nem főzöm meg így egyetlen hosszú töltéssel, másrészt ez jobb az akkupakknak is, hogy keveset veszünk ki belőle többször.
A Zoéval én azt tapasztalatam, hogy jót tesz neki 5-6 töltésenként, ha lemeríted 3-4% környékére, persze nem télen, akkor csak 15% inkább és ezután kap egy folyamatos 100%-ra töltést. Így marad meg a Health érték magasan. Azt is érdemes mókolni vele, hogy100% ra töltés után kb. 20 perccel, ismét felteszed tölteni, így a BMS látja a saját korlátait, mert bizony a Zoé valóban újraszámol indításkor és ilyenkor rájön a szentem, hogy bizony fér még abba az akkuba delej.
A BMS upgrade nélküli Zoékat pl. így lehet csak teletölteni, ha leállítod, majd újra töltöd.
@@nepazarolj Valóban jó cucc csak mocskos drága. Én ahol lehet töltök rá napközben, bár elég sokat járok hétköznap, így bizony mostanában sokszor 20% körülre lemegy az akku kapacitás, de többnyire 30-90% között tartom. Folyamatosan klímázok, fűtök évszaktól függően, így még ilyen hidegben is az utcai töltésnél is, szinte mindig 18-20kW között tölt. Bár a korábbira visszatérve, én is mint Renault utálom, de mint elektromos autót imádom a Zoe-t a maga kompromisszumaival együtt.
Úgy vélem ez a videó így volt hiteles és objektív, szemben más tartalom gyártókkal nem szépít, reklámoz titkon, hanem a valóságot adja.
Mert az átlag nem fog obd olvasóval járni pl.
Sokan tanulhatnának a készítőtől, kedves Laci. Etikát, objektivitást satöbbit. Reméljük az ilyen tartalmak lesöprik a semmitmondó reklámokat, a vágyakkal átszőtt gondosan megvágott megtervezett "tesztekkel" szemben.
Esküszöm, azt hittem le lehet menni minimumra a töltöttséggel
A limited performance-ig mi is eljutottunk egyszer. 22KWH-os Zoe 2013-ból, 155 km után. épp bevánszorogtunk egy töltőállomáshoz. 4-5x újra kellett indítani a töltést a hiba miatt. Aztán minden szépen ment tovább. Azt hiszem elég ezt csak egyszer átélni:)
Mondjuk egy sokezret zároló has to be oszlopnál azért az eléggé bosszantó töltés lett volna :')
Végülis mindenki kiveheti magának a legfontosabb információt. Köszönjük az áldozatot! És ha röhög valaki is rajta ne foglalkozz vele. Te most sokunknak olyan infókkal szolgáltál, amit nem mertünk elérni.
17.42-nál indul a legjobb jelenet.... ilyet már jómagam is csináltam a benzinessel, pedig abban nem az üzemanyag fogyott ki, csak az elektromos rendszer adta meg magát. de vhogy roppant mód nem izgatott, hogy látja-e a fél világ, vagy sem.
Létezik olyan variáció is, amikor a kis akksi is lemerül annyira, hogy nem enged tölteni, akkor előbb külön az indító akkumulátort tölteni kell
Üdv!
Köszönet az önfeláldozó videóért. (Egy dízel autós)
Olyan kérésem lenne, ha viszed a következő kötelező szervizbe a Zoét, akkor szerviz előtt és szerviz után is mérd le a megtehető hatótávot. Szeretném megtudni, hogy a szervizben a szoftverfrissítéssel tényleg szándékosan degradálják-e az akkumulátort?
Ui: Ne foglalkozz a tajparaszt negatív kommentelőkkel!!
Üdv, a szervizben nem frissítenek, ha nem kérem, a hatótáv esetében pedig nem panaszkodhatok, hiszen a gyári wltp adatnál többet is tud az autó, amúgy a szándékos degradációnak semmi értelme nem lenne. Ilyet egyedül a Tesla esetében hallottam, hogy a tényleges akkukapacitás csak egy részét engedték szoftveresen elérni, és amikor szükség volt rá, jellemzően Amerikában katasztrófa helyzetekkor, akkor távolról elérhetővé tettek plusz 50-100km-t.
@@Autosnavi minden evban van buffer ami elérhető ha lemeríted a kocsit 0% alá. Azért van a 0% alatt még töltöttség, hogy az akku cella feszültségek ne másszanak el ha lemerítenéd a kiírt hatótáv határára. Elektromos motoromon ahol limitálva van a mérete az akkunak maximálisan már 50% körül érezhető a gyengülés. 20% alatt pedig kimondottan veszít a dinamikából a motor. Használható okosan extra vész akkunak is "tiltott" akku, de komolyabb gyorsítások nem ajánlottak 0% körül már :) (teslaMaster tesztelte le kimérve az egész folyamatot ha érdekelne)
Amúgy mi értelme lenne annak hogy "feloldja" egy gyártó vészhelyzet esetén az extra kapacitást? Kifizeted, cipeled de a gyártó nem engedi, hogy használd, mert csak?
@@gezenguz95 ezért fontos a nettó, bruttó kapacitása az EV-nek, minél nagyobb a két érték között az eltérés, annál nagyobb a "biztonsági" tartalék. A Zoe esetében kb 10% ami tekintve a 300km-es max hatótávját ( ilyen időben már csak 250-270 megtehető km) a video alapján reális is. A Teslás tiltásról itt egy cikk thedriven.io/2019/11/13/with-flick-of-switch-tesla-adds-more-battery-capacity-to-help-ev-owners-escape-bush-fires/amp/
Ha a BMS-t újra kalibrálják, akkor csökkenhet a kijelzett akku kapacitás. Szándékosan nem tudják degradálni, mert OBD-n keresztül közvetlenül mérhető az akku minden paramétere, szóval kiderülne, ha nem engedné lesütni.
@@Autosnavi Régi Model S szériában lehetséges ezek szerint az extra kapacitás erről nem tudtam, bár szerintem ez csak ilyen költségcsökkentés volt, hogy ne kelljen több féle akkut gyártaniuk anno így rakták minden 60 70-s modellbe az azonos akkukat.
A videó perfekt, őszinte, valós, nem túlzó. Viszont továbbra is csak arra erősít rá, hogy az EV-k ebben a formában, jelenleg messziről kerülendők. Pontosabban szólva ezeken az árakon teljesen komolytalanok. Egy ilyen Zoe használtan jelenleg 8.5-9m forint (az új ára röhej), miközben hasonló kategóriás, dettó ennyire keveset futott benzinesek, ne adja ég dízelek vannak negyed áron és nincs várakozás a töltőnél, mert az idő továbbra is pénz. Hiába drága az üzemanyag, mire az EV ledolgozná a vételi árak közti különbséget lassan lehet is eladni... Erősen béta tesztnek tűnik ez súlyos milliókért, miközben ezzel bolygót menteni nem lehet.
A minap egy kommentre válaszolva írtam, hogy egy ezzel egyező műszaki alapokon nyugvó benzines Clio kevés kilométerrel, 4 millió körül mozog a dízel pedig 5 millióhoz közel, ha van eladó. Ez a 2019-es autó 1 éve 5,5 millió volt ( most 7-7,5 millió) . Új áron valóban elérhetetlennek tűnően drágák, bár ez is relatív. A napközbeni töltés időigényes folyamat lehet, de szerintem a legtöbben otthon töltik éjszaka, így a töltés sem jelent problémát. Ez egy más rutint igénylő közlekedési forma amihez át kell szokni, készítettem erről illetve, hogy megérte-e az E autó megvásárlása egy új videót, esetleg érdemes megnézni azt is, minden esetre Köszönöm a kommentet! 👍
@@Autosnavi Igen, aki a gebasz előtt váltott, meg napelemet is szereltetett annak most természetesebb a mosolya, ezt nem is vitatnám, de sajnos ez a nagyon elenyésző kisebbség. Ellenben a többséggel is kellene kezdeni valamit, hogy tisztább legyen a városok levegője, de ez így nem fog menni. Persze biztató, hogy a kutatási eredmények alapján, az akku techno "hamarosan" nagyot fog változni, olcsóbb cellák, nagyobb hatótáv, drámaian gyorsabb töltés, akkor lesz majd megint egy kisebb forradalom, de ha az árakkal nem kezdenek valamit, akkor továbbra is szívni fogjuk a kormot.
Nem értem Ha valaki egy ilyen teszt videót csináld miért van folyamatosan fogalomzavar ban és a szavak tévesztés évben egyfolytában jó lenne már tudni hogy a hatótáv meg a megtehető távolság az két külön fogalom míg az előző és oda vissza
Kedves Szilvia! Ez a valós nem előre megírt videók varázsa, hogy olykor téveszt az ember. Viszont ha elfogad egy jó tanácsot, akkor ha legközelebb hozzászólást ír, amiben kritizálja valakinek a fogalmazását, ne úgy tegye, hogy a sajátjában a magyar nyelvtan összes helyesírási szabályát mellőzi. .., 😉
Tanulság, tesztelni kell előtte a powerbankos töltést, mielőtt az ember teljesen lemeríti 😁Leafet én úgy teszteltem, hogy fűtéssel merítettem nullára a töltő mellett.
Az nem működött volna ha egy külön dróttal leföldeled a PE vezetéket mondjuk az ott lévő lámpaoszlophoz, aminek vélhetően elsőrangú a földelése?
Akkor sajnos nem volt rá lehetőség meggondolatlanul indultam neki a sztorinak. Amúgy otthon hálózatra kötve az EcoFlow és arról az 1 fázisú töltés sem indul el, pedig ott van a készüléknek földelése. Valamit nem úgy érzékel a kütyüből az autó, ahogy kellene neki. Ez van.
@@Autosnavi Mindenesetre a bosszúságod nem volt hiábavaló, mert mindannyian okosabbak lettünk. Nekem azért is érdekes ez, mert feleségemnek is ZOE-ja van, és éppen most alakítom át a házat napelemes sziget üzemre. Vicces lesz ha nem tudjuk tölteni napelemről, és azt az ágat vissza kell kötni a hálózatra. Bár ez ugye fixen telepített dolog, ezért nem földfüggetlen, mint az EcoFlow, de az inverter rész az ugyan úgy működik.
@@lacikeri3102 a házban nem lesz gond, úgyis 3 fázisú töltő kell majd a Zoe-hoz és ott alapvető a nulla, védőföld megléte.
@@Autosnavi
Szia,
Ezt már rengeteg helyen hallottam. Valóban tilos 1 fázisról tölteni? Oké, hogy Mo. energiaipari nagyhatalom, de számos nyugati országban a 3 fázis otthoni felhasználásra elérhetetlen / önkormányzat nem engedélyezi. Ennek ellenére számos Zoet látok otthon tölteni 1 fázisú fali töltőről, mégsem látom a sárga angyalt sűrűn Zoek mellett.
@@attilab.2818 nem tilos, hanem nem ajánlott. A Zoe alapban 3 fázisú töltésre lett kitalálva, aztán 2014-re felmerült az otthoni töltés lehetősége és adtak az autókhoz 220v-os un. vésztöltőt is. Az így töltött autók ha el is romlottak kint vagy garanciában vagy pénzért javították őket töltő elektronika fő darab cserével. Jellemzően ezek már a konnektorról 1 fázisról töltött autók kerülnek kicsi Hazánkba és itt haláloznak el a vásárlás utáni 3-6 hónapon belül. A probléma az, hogy a Zoe fedélzeti töltőjének eredendően kell a 3 fázis, mert ha 1 fázisról van folyamatosan töltve, akkor a fedélzeti töltő bemenetén lévő 3 fázisú kondenzátor, a nem egyenletes terhelés miatt idővel aszimmetrikus értékekkel bír majd és 3 fázisú töltés indításnál letiltja a töltést. Azt pedig, hogy melyik autót korábban hogy töltötték, senki sem tudja megmondani. Van erről egy korábbi videóm ahol ezt konkrétan elmondom és bemutatom a hibás alkatrészeket. ua-cam.com/video/9MKJ_xTBU3M/v-deo.html
Látványosabb lett volna a teszt elején nullázni
a napi számlálót..
Nem kellett volna számolni, de ez van így sikerült.
Ebben az eredményben szerintem nincs nagy meglepetés.
Az autópályára kellett volna kimenni felgyorsítani 130-ra és kész.
Itt a fékezés, gyorsítás váltakozása hozta ezt a növekedést.
Nem, az akku puffer (4kWh) kapacitása, ennyit jelent km-ben.
Erre is, meg a teslákra is kellene kenyérgőzös pedálokat feláras extraként kérni. Az külső szemlélők számára fel sem tűnne, hogy mi folyik az utastérben és non-stop mehetne tovább a veretés.😋
Nem tudom milyen a földhurok szimulátor, de ha már ott volt melletted a füves placc, akkor nem lehetne megoldás lenyomni a földbe egy védőföld szondát? Nyilván nem volt nálad olyan, csak egy próbát megérne még úgy is kipróbálni, ha van hova kötni (gondolom van, ha a földhurok szimulátort rá lehetett kötni)
És persze nem nullára merült akkuval kipróbálni, mert a működőképesség ellenőrzéséhez nem feltétel :-)
Sajnos akkor ott nem volt más, 220-ba meg nem nyúlkálunk, mert megrázó lehet az élmény. A föld hurok szimulátor rendszer csatira köthető és visszadugózva az egyik AC kimenetre egy relével a nullát földeli, de sajnos otthon az eszközt hálózatra kötve sem indítja el az 1 fázisú konnektoros töltést, a sima konnektorról meg megy, ebből is látszik, hogy a Zoe nagyon háklis a megfelelő védelemre.
@@Autosnavi Kíváncsi vagyok, hogy azok a szolgáltatók (angoloknál van ilyen) , akik lemerült akku esetén kimennek és töltenek bele némi kraftot a furon hátuljában levő akkupakkból, azok vajon hogyan olják meg a Zoé esetében. Kell legyen valami megoldás 🙂
@@eszgabor lehet hogy van csak az nem EcoFlow generátor. Amúgy jó eséllyel a régi Zoe ilyen szempontból menthetetlen a régi Leaf-el együtt, vagyis tréler. A Pappasnak van már egy akkukkal felszerelt busza, amivel mentenek, ha kell, de az DC-vel tölt viszonylag gyorsan.
Sajnos a jelenlegi aksis elektromos autókra majd 10-15 év múlva úgy tekintünk majd, hogy az autós történelem egyik nagy zsákutcája.. értem, hogy még nincs más, de nem ez fogja elhozi az elektromos autózás kánaánját.
Ennyi idő alatt elmegyek a kútra, és veszek kannaba benzint.... Ha van
Mi az az 1827km amiről beszélsz?
Az induláskori napi számláló (Trip A) állása. Nem lett nullázva.
Hagyományos autóknál is van vésztartalék pár liter, amivel elmegy még 50km, hiába fekszik a mutató. Gondolom itt is ez van.
Igen erre is szolgál a puffer, többek közt ezért adják meg a bruttó és a nettó akkukapacitást a gyártók. Itt 4kWh kb 20km megtételére volt elég.
19:27 "kis hordozható otthoni töltő..." azaz, "mindössze" 45 kg... 😁 Csak zsebrevágom, s már rohanok is vele tovább; meg van oldva a telóm töltése egész évre... (hacsak nem kunyizik földelésért az is...). 😊
Komolyra fordítva a szót:
1. Én úgy tudom, hogy az e. autók nem vontathatóak, mert vmi. oknál fogva elromolhatnak emiatt. A Zoe ez alól is kivétel?
2. Az autó használati utasításában szerepelnek ezek a tudnivalók (mint pl. az, hogy nem tanácsos egy fázisról tölteni, vagy hogy ki kell várni amíg "bealszik" [jujj! félreérthető! 😱 e és l betű hián... 😊. Talán inkább kialszik vagy elalszik...] az autó elektronikája ahhoz, hogy újra tölthető legyen akár három fázisról is), vagy pedig fórumokon meg - lám - videókból kell összeguberálnia ezeket a háttérinformációkat a (majdani) Zoe tulajoknak?
(Amúgy, szemből, te és handrás nagyon hasonlóak vagytok. :) Nem mondták már mások is?)
A "kis hordozható otthoni" töltő az 1 fázisú konnektoros, amivel nem lehet folyamatosan tölteni a Zoe-t. Hivatalosan ez "vésztöltőként" van aposztrofálva, de az 1 fázisú folyamatos töltés erről nem ajánlott, mert károsítja a töltő elektronikáját az autónak.
A vontatás valóban nem ajánlott a visszatermelés miatt, ami autónként változik, de itt van lehetőség max 5km/h sebességig rövid távon tolni, vagy vontatni ( adnak az autóhoz vonószemet is).
Handrásnak több haja van és alacsonyabb nálam😉, de nem mondták még, hogy hasonlítanék rá.
@@Autosnavi
Ja, vagy úgy... Nem derült ki számomra, hogy egy másik töltő is képbe került.
Bár nem értek hozzá, feltételezem, hogy ha a visszatermelés a probléma vontatás esetén, akkor ez csak attól a ponttól okoz bajt, ha az akksi a vontatás következtében fullra töltődött. Bár így sem értem egészen, hisz tudomásom szerint létezik túltöltés elleni védelem a mai akksiknál, még a telefonoknál is. Avagy ez a funkció nem működik vontatás általi visszatermelés esetén?
@@zb1065 pontosan nem tudom, de gyanítom, hogy a vontatáskor a motor által termelt energia, ha nincs az autó bekapcsolt állapotban, akkor a fedélzeti töltőt károsíthatja. Üresbe mondjuk csak bekapcsolt autónál lehet a váltót kapcsolni, így ez a Zoe esetében annyira talán nem gond, de nagy sebességgel nem lehet húzni az autót. Sok márkánál van rá protokoll, hogy mennyivel és mekkora távolságra engedett a vontatás vagy tolás, de ez nem általános szabály sajnos.
A "ramaty" dízel még akkor is megy majd, amikor ebből csak veszélyes hulladék lesz! 🤣🤣
a dizel mar ujkorában az
ez egy reklám volt vagy teszt:-)!?
Mégis mit reklámoztam volna? 🤔
A benzines aggregátor befér a csomiba?
Az büdös, ha beférne se raknám be😉
Menyi idő allat tőlt fel 0rol szàzra?
22kW-os töltővel kb 2,5 óra.
A kísérletnél még margón megemlíthetted volna, így nulláról valóságban 100% ra töltve mennyi a valós energia felvétel. Ugyanis kezdő villanyosok vagy váltani vágyók gondolkodása átformálás alatt van és fontos mankó tud lenni. Persze a rutinos villanyos, már nem foglalkozik a töltési veszteséggel vagy kitapasztalja. De tőlem, aki masszívan használ villanyost es phev-et egyaránt, sokszor kérdezik, a töltés es töltés közötti verdiktet…
Mivel akkor nem töltöttem 100%-ra ( nem volt már rá időm, sietnem kellett) így nem tudtam volna ezt megmondani, de a töltési veszteség sok tényezőtől függ. A tapasztalat az, hogy a legnagyobb veszteség az otthon töltésnél, az 1 fázisú lassú töltésnél jelentkezik, a Zoe különböző mérési eredmények alapján a 11kWh töltés esetén a leghatékonyabb illetve ezt közelíti a 22kWh is. Szerintem a kezdő villanyautósokat, vagy akik venni akarnak pont nem érdekli a töltési veszteség (engem sem érdekelt anno😉és most se nagyon), de persze később amikor már komolyabban foglalkoztatja a technika az embert, akkor már felmerül ez is. Amúgy mondtam a töltés közben, hogy a kb 4kWh betöltött energia után váltott nulláról 1%-ra a töltési szint jelző, ami egyezik a nettó-bruttó (41-45kWh)akkukapacitás közti differenciával.
Érdekes, hogy háromfázisú töltőn jött a Battery charging impossible, mert ekkor elvileg a Zoe töltője Buck PFC módban megy, tehát elvileg a (hálózathoz képesti) túlontúl alacsony akkufeszültség nem lehet probléma. 1F-on esetleg lehet, de pont ezért képes a Zoe az előtöltő (3F félhidakkal) kicsit ugyan elcseszni a powerFactor-t, mert így képes megindítani a töltést.
Még az 1 fázisról töltési hibák be voltak ragadva, és ezért nem engedte. De nullázás után helyreállt.
ennél jobban már csak annak örülnek az emberek ha BMW-t tolnak.
Nos egyelőre nem győzött meg, hogy annyira venni kellene elektromos autót. Helyben futkosósnak nagyon drágák.
Legközelebb Lemerülés előtt kell kipróbálni hogy felveszi e a töltést amúgy király lett mert ez érdekes (fun fact)hogy 0km után meg mennyit tudnak bizonyos autók tipusok
Hát ezt már én is tudom😉
egy jo BENZINES ARAMFEJLESZTO a csomagtartoba es a problema megoldva! :)
azzal sem töltött volna és még büdös is..😉 ez egy ZOE egy Rönó, ez egy külön világ.
Üdvözletem egy régebbi videóban említetted , hogy a q210es zoe-t nem ajánlod ! Meg szeretném kérdezni ,hogy mi a probléma a 210 esek-kel amiért nem ajánlod ? Én tavasszal szeretnék használt zoe-t vásárolni és minden jótanács nagyon jól jön A q210esek bő is van 41kwh akkus verzió ha jól tudom ! Vagy nem csak az akku mérettel van probléma vagy mással is ? Válaszodat előre is köszönöm !
Max azt mondhattam, hogy nem vennék ilyet. A Q210-el a fő probléma, hogy régi. Ezek az első generációs Zoe-k és csak 22kWh-s akkuval gyártották. Talán egyetlen nagy előnye a 43kW-os töltési teljesítmény amivel akár 40-50 perc alatt fel van töltve, viszont ilyen teljesítményű AC töltőoszlopból igen kevés van. Ami nagyobb akksis az a Q90-es ezek jóval fiatalabbak 2017-től gyártották. Szerintem egy ilyen fiatalabb autóval jóval kisebb a kockázata a fő meghibásodásának, a töltő elektronika hibának, és még élhet rá akku garancia is bár ez nem jellemző, hogy meghibásodna.
Drága Kacag!
Szóval egy zoe 15.000.000 újonnan +kell vennem 1.500.000 Delta prot hogy biztonságba legyek ha lemerül! 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔
Nem mint látható a Delta Pro-val nem működik, így azt nem kell venni!😉 a Zoe kapható használtan is töredék áron, és ha megtanuljuk használni nem fog teljesen lemerülni.😎
Űdvözlöm.Mindig nagy figyelemmel nézem a videoit,öné a legtartalmasabbak.Mindig lényegretörő és az adott jármű legfontosabb dolgaival foglalkozik,még a töbség leragadt műszerfal kopogtatasnál,k.Egy e-auto legfontosabb része az akkumlátor,de senkinem foglalkozik ezzel.Ez a video a zoe tulajdonosok számára nagyon fontos ,hogy tisztában legyenek autojuk valos hatotáv lehetöségeivel..Most már elég tapasztalat összegyűlhetett ,hogy kűlönbözö e-autok akkujainak hibáit,tulajdonságait közzé lehetne tenni.
Saját autom 64KW e-nirom 10 honapos,4800km-nél 99% töltöttségnél csak AC- töltéssel csak 361km hatotávot ir ki,mások 460-480km szemben.Már átvételkor jeleztem,hogy valami nem stimmel a KIA Walisnál,kérésem ellenére nem volt 100%-ra töltve csak 97re és 425km volt a megtehető hatotáv Azt mondták,hogy kimérték,nincs semmi probléma,ez majd jobb lessz.Villamos müszaki ember vagyok,ezt már akkor sem hittem el teljesen,de gondoltam nagyobb tapsaztalatuk van litium aksik terén.Eltelt idő során fokozatosan cökkent a megtehehetö hatotáv,szerintem cellazárlatos lehet az akku csoport,önnek mi a véleménye.Januárra igazolt vissza szerviz.
Gratulálok és várom a következö videot .
Tapasztalatom szerint, a megtehető hatótáv sok tényezőtől függ, és az autó vezérlése az aktuális rendelkezésre álló adatok alapján kalkulálja. Legfontosabbak az akku hőmérséklete, külső környezeti hőmérséklet, illetve a megtett út alapján számolt fogyasztás. Ezekből kihoz egy értéket, ami nyáron és télen is a fenti paraméterek alapján különböző lesz. A Niro esetében szerintem először érdemes lenne egy BMS frissítést kérni a márkaszerviztől és ha bénáznak érdemes más szerviz is megkeresni a Wallis-on kívül. Amúgy az akkukkal viszonylag ritkán van baj, ráadásul ez egy új autó új rendszerű akkupakkal. Szerintem szoftveres probléma lesz vele, ilyen autóval volt már és a frissítés után helyreállt a lelki világa.
@@Autosnavi Köszönöm!
De azért nem tudtad azt mondani a fiuknak hogy "KÖSZÖNÖM" .
Akkor, ott természetesen megköszöntem nekik, és azóta is nagyon hálás vagyok, azért amit tettek értem!
Ecoflow mint egy iszonyú drága benzines kanna.
Legközelebb kell vinni egy földelőszondát,meg egy kalapácsot is,és kész is.😭
Ja, ha lett volna nálam biztos beleverem a szondát a kalapáccsal az EcoFlow-ba 😂. A Zoe-t otthon konnektorról sem lehet az EcoFlow-on keresztül tölteni, se így se földhurok szimulátorral. A probléma a Zoe védelmében van.....
Nem nyomtam like-ot, mert össze-vissza használod a kW és kWh mértékegységeket! Tessék jobban figyelni!
És akkor meg is érkeztünk ahhoz a ponthoz az elektromos(akkus) kocsik mire jók.. 1.5tonna. Az elektromos áram nem benzin, nem tölthető, nem tárolható(csak korlátozottan). Városon, napi 3-060km bejáráson kívül erősen esik az értelmezhetősége is. Mindazon által, én pl nagyon vennék Zoe-t. Töltés hibát nagyon sokan írják. És mindnél a földeléssel lehet a gond. Ha autógyártó lennék nem is tolnám az akku méretet tovább max 200km kevesebb súly és aksi, töltögessétek, városba való. 50km-erenként erősebb töltő pontok (városok) De szerintem a hidrogén lesöpri az egészet. mert ahhoz nem kell környezetszennyező akku technológia újra hasznosítás.
Én nagyon sokat megyek vele nap mint nap, és a Zoe talán a leghasználhatóbb EV a piacon a gyors AC tölthetősége miatt nem véletlen, hogy közkedvelt, de az erénye egyben a hátránya is a fedélzeti töltő érzékenysége miatt. A hidrogén szerintem is a jövő üzemanyaga lesz, nem véletlen, hogy már több autógyártó is ezt fejleszti. Csak az a fránya drága infrastruktúra hiányzik hozzá.
Talán ezért jobb egy hatótáv növelő benzin motor.
Ha van bele benzin😉
@@Autosnavi ez valóban gond volt 3 napig. Reméljük nem lesz többet...
mindenki verje bele elekromos rulez
A tanulság még mindig ne vegyünk elektromos autót!
Így van-így van, ha kifogy a benzin, akkor pedig ne vegyünk benzines autót!
Ha valamit nem tud használni az ember, akkor ne vegye meg (vagy tanulja meg használni) :)
Gratulálok a megállapításodhoz, hogy csak ezt voltál képes leszűrni a videóból!
Akkor ezek szerint az nem ment át neked, hogy a cél az volt, hogy MINDENÁRON lemeríteni az autót, még akkor is, ha az már azt mondja, ne menj tovább, hanem SOS töltsd föl!
… ehhez képest az autó még engedett 25 km-t menni, és ha 25 km-en belül te nem találsz egy töltőoszlopot, de még egy nyamvadt konnektort sem, akkor az azt jelenti, hogy nem is akarsz (12 km-en belül Mo-n mindenhol van egy település), vagy pedig a Mars-on vagy!
- Ha a benzines/dízel autóból szándékosan kifogyasztod az üzemanyagot (ráadásul az nem is figyelmeztet ennyiszer), akkor az utána beindul??
Arról meg már nem is beszélve, hogy ez egy 12 éve fejlesztett régi típusú E-autó, ráadásul gyakorlatilag ez és talán még 1-2 régi e-autó van, ami nem vesz fel töltést az Ecoflow-ból, mindegyik más, az a maradék 300 autótípus, az igen.
És igen, te ne vegyél elektromos autót, mindenki más venni fog!
… mert annyival jobb, mint ezek a lassú, tohonya, büdös, hangos, rezgő, 3-4X annyi üzemanyagot fogyasztó, sűrű olajcserét és szervizelést igénylő, azaz rendszeres pénzleszívó, fűteni/hűteni 99%-ban csak járó motor mellett képes hagyományos és mára már elavult füstösök.
Egyszerű, nem kell e-schrottot venni! Probléma megoldva
Tetves Zoe mi? Mert mindig az autó a szar, nem az user a hülye. Nem kellett volna ezt előtte tisztázni? 😀
És valóban! Akkor és ott annyira nem volt vidám a hangulatom, és mivel a Teslákat, Mercedes EQ szériát, az új Mustang Mach E-t a VW ID szériát vidáman tudtam tölteni vele, akkor meg sem fordult a fejemben, hogy a Zoe-val nem fog működni. Amúgy a régi LEAF ugyanúgy nem veszi fel a töltést mint a ZOE, de legalább az újabb EV-k tölthetők így is. De jó móka lett a vége. 😅😂
@@Autosnavi Ilyen az igazi teszt!Megmutatni az autó valódi képességeit,nem felszínes tesztek amit egyes felkapott tesztelök csinálnak!Csak igy tovább!!!!!!!
Jók ezek az autók ha arra használjuk amire való, az akkuk még telefonakku szinten vannak sajnos csak! A telefont sem hagyjuk lemerülni 0-ra sosem azért bírják! Az akku valós leadható teljesítménye 20-80% töltöttség között reális az infók alapján amiket az eddigiekből leszűrtem! ez a saját véleményem. egyenlőre nem veszek sem elektromos sem hibrid autót
Nekem full hybrid Toyotám van, és jelenleg azt mondom, hogy a szívó benzines autóra sem térnék vissza, nem hogy a turbós benzinesekre. Ha nem akarsz a töltéssel szarakodni, akkor városban, országúton talán a legideálisabb választás a full hybrid (autópályán azért már 6 liter fölé kúszik a fogyasztása picivel, aki sokat pályázik, annak még mindig a dízel a nyerő). Nem kell ódzkodni a hybridtől.