Зірка: Ромовська. Апокрифи фільму | ч. 1. Витоки: Корені і дорога до права | Сповіді юристів

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 сер 2024
  • Вашій увазі апокрифи (унікальні додаткові матеріали) фільму "Зірка" (реж. В'ячеслав Бігун, 2023, www.imdb.com/title/tt9042128) циклу “Дума про право - сповіді юристів”. Професор Ромовська розповідає про свої корені, почуття обов’язку, засноване на любові, усміхнене личко, шлях до права.
    Зорислава Василівна Ромовська (нар. 18 вересня 1940 року, Косів) - доктор юридичних наук, професор. Заслужений юрист України. Заслужений професор Львівського університету, професор кафедри цивільного права і процесу університету.
    Зміст:
    00:18 - Яскравий спогад дитинства. Розтріляні хлопці.
    01:30 - В перший клас з другого півріччя. Обарінчик як заохочення.
    02:20 - Хліб. Канапки. Оґонок. Яєчня із 5 яєць. Почуття голоду. Кулеша. Чир. “Чому ти плачеш - вони сміються”.
    07:03 - Що основне для дівчини? Усміхнене личко. Батькова наука. Живі батьки.
    08:54 - Почуття обов’язку, засноване на любові. Материнська любов. Спогади про маму. Вона безмежно любила тата.
    10:33 - Мамин брат - вуйко - отець Олександр Обушкевич.
    11:05 - Яка освіта була доступна для українців за Польщі. Тиф. Життя в плебанії.
    12:40 - Краса простих людей. Товаришка мами - Доця. Незверхність. Виховання в родині священика. Як одягалися дівчата.
    13:45 - Гуцул. Чоботи блищать. Культура гуцулів. "Я не гуцулка, але я погуцулилася". Любов до гуцульського краю. Не дай Бог образити гуцула. Бартка.
    14:57 - Родинні корені - Львівщина. Обов’язок священика. Тиф. Дід помер.
    16:16 - Залишилося 6 дітей. Єврей прийняв на роботу. Настрій "виганяти українців". З00 злотих і що означає їх втратити. Переїзд до вуйка на Косівщину.
    17:37 - Мамин капелюх. Традиції за Польщі. Капелюх і панчохи. Зміна влади в 1943. Переляк. Спогади Степана Базилевича як солдат зірвав капелюха. Піджак тата. Етикет. Звичаєве право. Що жінка мусила мати?
    20:57 - Школа. Семирічка. День смерті Сталіна. Гра в “ручейок”. Майже дорослі. Аби взяв за руку "саме той". Старші класи. Викладачі російської були артистами. Класна Ніна Лугова. Голодомор. Як з батька хотіли зробити ковбасу. Вчителі і НКВД. Установка викладати українську, аби її не хотілося знати. Вчителі пильнували: не ходити до церкви. Маївки. Бажання “потримати дзвіночок”. Вчитель боявся втратити роботу.
    24:40 - Смерть однокласників. Наталія Волощук. Данка Стриналюк. Спогади про Зірку. Зустрічі випускників. Залишилися одиниці.
    26:35 - Пісня “Робіть добро” - дитячий церковний хор.
    27:55 - Віра, молитва, конфесії. Ментальність дітей з сім’ї священика. Студентам: помоліться. Кожен день подякуйте Богові, що Ви і Ваші батьки - живі. Сучасна віра в Бога - без фанатизму. Батьки - радянські вчителі - не ходили до церкви. Внутрішня потреба віри. Чи може жінка купувати паску в магазині? Виховання потреби в Бозі. "Розумію, що Бог є, бо я його потребую". Підказки від Бога. "В те, що Бога нема - я не вірю". Психологічна броня молитви. Якщо не звернуся до Бога, Бог не знатиме, кому допомагати.
    32:16 - Улюблені храми. Будь-якої конфесії. Гарнізонний храм. Маленька церква, де відспівували Шевченка - меценатка. Косівський костел. Зі студентами у костел - смерть Івана Павла ІІ. Чому православна йде до католицького костелу?
    34:30 - Св. Миколай. Солодощі як радість. Цукерки в церкві Св. Василія Великого (Косів).
    35:20 - Многая літа - вітання землячці.
    35:20 - Змужніла. Вбивство Ярослава Галана - обвинувачений родич. Переляк. Знищення родинних фотографій. Перегляд справи Галана. Арзен Ухаль дає зрозуміти: це робота спецслужб. Наказ УПА. Реабілітація Галана? Стиль Галана чи стиль НКВД? Вірші Тичини. Мусили мовчати. Повість “Гори димлять” - щось фантастичне.
    39:55 - Доля батька під час війни. Капітан Закіров як керівник військкомату. “У нас троє маленьких дітей”. Чи взяли тата до війська і чому став би гарматним м’ясом?
    41:10 - Могила Батьків.
    41:30 - Сині кури в Львові. Тролейбус сміявся. Ми були молоді. Що головне? Подяка Любомиру Бориславському: “Любчик, покажи мені свій гаманець”.
    43:50 - Дорога до права. Мрія стати лікарем. Вступні іспити. “Той самий білет”. Поставили трійку. “Можливо так воно і було написано”.
    45:10 - Робота після школи - секретар судового засідання. Як влаштуватися на роботу. Рекомендація від Мирошниченка. Грудень 1956. Агітація на вступ до Львівського ун-ту. “Я не така вже і дурна”.
    46:40 - Львівський університет. Вступ на заочне і перевід на стаціонар. На роботі в університеті з 1962. Працювати в суді? Степан Рудик. Сокуренко. Цільова аспірантура. Проф. Геннадій Матвєєв (ГеКа): “Ви мені як донька”. Алоїза Савіцька.
    48:20 - Секретар судового засідання. Косів. Спогади про справи.
    49:00 - Втеча гуцулки з поселення. Тюрма чи рідна земля. Гуцули народ гордий. “Своє - основа єства”. Повага. Обмеження закону.
    51:33 - Розлучення. Батько не прийшов побачити дитину.
    52:15 - Побиття. Двоє б’ються, а третій - розбороняє.
    52:44 - Сімейне насильство. Донька і син вбиває батька. Приховування.
    54:30 - За що неодружена жінка вбиває чоловіка ступкою?
    55:55 - Справа про крадіжку грошей з церкви.
    57:45 - Багато несправедливості на правничій ниві. Причини.
  • Фільми й анімація

КОМЕНТАРІ • 1

  • @DmytroHudyma
    @DmytroHudyma 10 місяців тому

    Цікава розповідь. Приємно бачити та чути Зориславу Василівну. Дякую!