Зубри. Цікаві факти про зубрів. Фауна України.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 бер 2023
  • Чи знаєте ви, що зубр є найбільш важким і великим наземним ссавцем Європи?
    Зубр- вражаюча тварина, вагою до 1000 кг. Однак зустрічалися і ті особини, що досягали 1500 кг.
    В давнину зубр вважався уособленням сили природи і йому поклонялися як одному з символів рідної землі.
    Зубри мають величезне тіло та дуже потужні ноги, вони досить швидко бігають, вправно пересуваються навіть по крутих схилах, вони з легкістю перестрибують двометрові перешкоди та бігають по метровому снігу. Ці великі бики добре плавають і вільно ходять по топких болотах.
    Для дорослої особини немає природних ворогів. При нападі вовчої зграї зубри швидко організують круговий захист, оберігаючи молодих і слабких особин.
    У зубрів маленькі очі та поганий зір, але вони мають відмінний слух і чуття запаху. Це допомагає їм виявляти небезпеку та знаходити їжу.
    Зубри харчуються переважно травами, листям, корою та гілками дерев.
    Малюки до року в день з'їдають близько 9 кг корму, а з віком приходять до порцій в 40 кг. У пошуках їжі стадо зубрів долає до 12 км на добу. Зубри мають дуже гарну пам'ять та можуть запам'ятовувати місця, де знаходиться їжа, щоб повернутися до неї знову і знову. Вони люблять прохолоду, тому пасуться, як правило, вранці і ввечері.
    Зубри прив'язані до сім'ї і дому: живуть стадами і не йдуть далеко від місця народження. Цікаво, що лідером в стаді є не самець, а самка.
    Кількість зубрів в стаді коливається в межах 12-20 тварин і складається з корів і молодняку. Дорослі бики приєднуються до стада тільки з настанням шлюбного періоду.
    Вагітність самки зубра триває 9 місяців, після чого на світ з’являється малюк.
    Цікаво, що дитинчата зубрів можуть самостійно ходити по землі вже через 1-2 години після народження.
    Зубр - це останній з європейських диких биків. У зубрів є найближчі родичі в Америці, яких часто плутають з ними - це бізони. Зубри і бізони дуже схожі, і саме завдяки їх подібності, обидва види можуть схрещуватися і давати потомство, яке називають зубробізонами.
    Зовсім недавно зубри були на межі зникнення. У 20-х роках минулого століття їх кількість не перевищувала 12 особин. Однак завдяки зусиллям влади, популяцію тварин вдалося не тільки зберегти, але й істотно збільшити. Сьогодні в світі налічується майже 6000 зубрів, а в Україні близько 400 особин.
    Зображення зубра - всесвітній символ природоохоронного руху за збереження зникаючих і рідкісних видів тварин.
    #зубри #цікавіфактипрозубрів #цікавіфактипротварин #твариниукраїни #вчимотварин #досліджуємоприроду #флораіфаунаукраїни #природознавство #розвиваючівідеодлядітей #протваринукраїнською

КОМЕНТАРІ • 5

  • @user-dt5sd8sn3f
    @user-dt5sd8sn3f 2 місяці тому

    Гарні.

  • @user-qz1lx4so5i
    @user-qz1lx4so5i 2 місяці тому

    Дякую ! Цікаво !

  • @Zahadumgoth
    @Zahadumgoth 9 місяців тому +2

    На жаль через діяльність людини багато видів тварин зникли, особливо у 19 столітті. Пригадую Зубри теж були під загрозою зникнення.

    • @wildnature-channel
      @wildnature-channel  9 місяців тому

      Так, на жаль(. Їх у всьому світі залишалося лише 12 особин, у 20 столітті.

  • @user-sb5uw6ko2s
    @user-sb5uw6ko2s Місяць тому

    Як дела?