Ударні музичні інструменти (з колекції ансамблю "Дніпро")

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 жов 2024
  • Київський академічний ансамбль української музики "Дніпро" має в своєму арсеналі багато незвичайних та унікальних музичних інструментів.
    Про найчисленніше і найстародавніше сімейство серед усіх музичних інструментів - УДА́РНІ МУЗИ́ЧНІ ІНСТРУМЕ́НТИ - розповідає соліст-інструменталіст ансамблю, ударник, перкусіоніст Володимир Загородний.
    з циклу передач про музичні інструменти, ТРК"Культура"
    В українській народній музиці велику роль відіграють УДАРНІ та ШУМОВІ інструменти, виникнення яких сягає своїм корінням у сиву давнину. Різноманітні брязкальця, пустотілі раковини, калатальця - все це використовувалося для подачі сигналів, а пізніше - для ритмічної організації музики. Цю ж функцію виконували часто і такі речі побутового вжитку, як деркач, било, калатало, ложки, рубель з качалкою, казани, ступи тощо.
    БАРАБАНи у різні часи й у різних народів були зовсім не схожі один на одного інструменти і спочатку були тільки фольклорним інструментом. Ймовірно першим барабаном був порожній стовбур дерева, на який натягали шкіру рептилій або риб, пізніше шкіри тварин. Спочатку звук з барабану видобували руками, а потім стали використовувати ціпки округлої форми.
    Найпоширенішим ударним інструментом у народній музиці є БУБОН.
    Легкий дерев'яний обідок, обтягнутий з одного боку шкірою, - це найпростіша конструкція бубна, що був відомий в Україні ще за часів Київської Русі. Сучасні матеріали, металеві дзвіночки, тарілочки, гарне оздоблення змінили вигляд бубна, що завжди супроводжував танцювальну музику, входив до складу полкової музики війська Запорізького.
    Із західних областей України в інші регіони прийшов екзотичний ударний інструмент, що за специфічне забарвлення звуку зветься БУГАЙ. У невеликій конусоподібній діжечці верхній отвір обтягнуто шкірою, до неї в центрі прикріплено пучок кінського волосся. Музикант зволоженими руками сіпає за волосся і видобуває звуки.

КОМЕНТАРІ • 1

  • @irasolfa
    @irasolfa 3 роки тому +1

    Дякую! Дуже цікаво!