@@grapes-and-gardening так, звичайно, із задоволенням дивлюся всі Ваші відео. Маю сливи, яблуні, груші, абрикоси, черешні, вишні. Але тільки почав цим займатися,як то кажуть: для себе. Ваш канал став справжньою знахідкою,тим більше україномовний. Та й геогарфічно й кліматично в нас схоже по обробці і по термінах вегетації. Я з Хмельниччини.
дуже Вам дякую, я вже півроку шукаю відео, яке б пояснило різницю різноі обрізки - інтуітивно я планувала веретено (не знала, що воно так називається), а всі кругом радять чашу. Будемо різати веретеном.
Найкраще пояснення яке я чув про веретено і чашу. Дякую. На початку мого садівництва відрізати гілочку було дуже тяжко, мабуть як і багатьом початківцям. Та скоро зрозумів, або плоди, або гілля і хвороби. Формую чашою і дуже обрізаю в зв’язку з високою вологістю повітря. Персики почали меньше хворіти, плоди стали більшими. Але в сухому кліматі, згоден, веретено краще.Меньше місця треба і довше життя дерева
Я спостерiгав навпаки. Хто формував персик як яблуню веретеном то через 8 рокiв вже корчував дерева. Вони майже повсихали. Приросту практично вже не було i вiдповiдно не було урожаю.
Нічого професійного, це блогер скопіював упрофісіонала Міценко І В, коли подивитесь Міценко все зрозумієте професіональноє розяснення❤, а блогеру ганьба і не обмовився в кого почув, а, преподав як своє, огидно, піарится на чужой праці😢
Все грамотно і доступно пояснено! Лайк! Маю молоді персики сорту Редхевен сформовані і чашею і веретеном, то одразу стало ясно, що веретено вже на третій рік в мене було сформоване, зав'язало і дало в три разі більший сигнальний врожай(14 персиків), тоді як чаша ще тільки формується і сигнальний врожай був значно менший(5 персиків). Тобто веретено вступає в плодоношення раніше і несе на собі менше баластної деревини! Ще один плюс Веретена, що воно значно менше затіняє сусідні рослини, бо основна тінь є від нижнього яруса, тобто тінь падає під самим деревом, а стовбур тонкий і тінь від нього рухається з рухом сонця, тому сусідні рослини мало затіняє. А от чаша має велику і широку крону підняту досить високо над землею і тому вона дає більше тіні на сусідні рослини!
Якщо штамб не забілюють вапном з мідним і зима малосніжна морозобоїнами пошкоджує кору штамбової частини персика це більше стосується півдня України .@@grapes-and-gardening
Порадь, що робити з центральним провідником при формуванні веретеном, бо дехто говорить, що його взагалі не треба чіпати доки він не досягне потрібної висоти, чи все ж його треба кілька разів обрізати з переведенням на нові пагони, як це зроблено в тебе?
@@olas838 Я так роблю, щоб не ослаблювалися нижні гілки, але це не обов'язково. Взгалі провідником є той пагін, який ви призначите, а не чіпають його щоб не вилкикати зайве галуження. Центральний обрізають в рік посадки на 120 см і вже з 3-4 року переводять на боковий пагін, але це все залежить.
Не знаю у меня персик ему лет 8 лет сформированный чяшей в прошлом году дал урожай три ведра шекарных персиков и в прошлые годы чуть меньше ведро два но ето с учётом нормировки завязи да и дерево не большое стараюсь здерживать обрезкой.Спосибо вам за опыт всех
По факту, чаша - это то же веретено только оно не одно а это несколько проводников из одного штамба. Вы правильно говорили про большую компактность и получения урожая на квадрат (тем более в первые годы) у классического веретена, про компактность. Все же остальное, при правильной обрезке чаши - далеко не факт!
Навіть не пам'ятаю який сорт та яка прищепа, все було давно на стихійному ринку. Дерево не сильноросле отже щеплене не на абрикосу, а на персик. Достигає середина липня.
Юний друже, маю досвiд , дерево 30 рокiв вирощене з кiсточки, всi роки вiдтягую гiлки в сторону щоб дiстати плоди, стовбур дiаметром приблизно 40-50см з одного боку дупло, крона около 5 м, родить добре, пiд деревом садю огiрки та iнше. головне щоб не було курчавости.
Здоров, я підписаний, і ставлю, що просиш))) а тепер про формування... Я персиком і не тільки займаюся вже 17 років. Формування «Чаша». Дивився вже багато відосів про веретено і воно мене не вражає. Гілки загнуті або і вломлені. Хіба що різать на 2-4 бруньки. Персик не скажеш що товарний, бо любить сонце. А отримання з одиниці площі? Ну я міг би показати наприклад у фей сбуці фотки на висоті 2 метра на старих деревах які красені. Головне у себе коли ріжеш не жаліти а різати як ріжеш у людей. Бо у клієнтів ріжеш правильно а у себе жалко) а тему любительського садівництва треба розвивати. Сам хотів вести блог. Та на цій темі не заробиш а час це золото. Успіхів)... Василь Агрофірма Білозерська. Херсон.
Вітаю. Як формувати ,залежить від того який у вас досвід і знання,яка техніка і скільки у вас землі. Для приватної садиби,де мало землі і хочеться спробувати різні сорти,то веретеноподібна форма буде доцільніша. Треба зачепити тему.окремо звісно.що є декілька вазаподібних формувань і декілька веретеноподібних,там є нюанси. Струнке веретено,пиллар(ось), грузбек......Так само по вазі , на три на чотири чи на шість припустимо, скелетних гілок,теж має велику різницю. Якось так. З повагою
Добрий день Вирощую персик, саду близько 12 років і обрізку проводили постійно веретеном але потім виникла ситуація коли нижній Ярус гілок сильно вражались клястоспоріозом і просто відмирали і дерево гинуло паралельно з цим частину саду я перевів на чашу і видалив майже ввесь цент провідник і ті дерева ожили На даний час (12років) з старих дерев ростуть і плодоносять тільки ті які сформовані чашою . Сад площею 2 га Дійшов висновку що обрізка персика веретеном не має права на існування
Що Ви думаєте про формування кущем. В мене під Києвом в тому році весною прибило морозом весь цвіт на персиках. І тільки на персикові, що зформований кущем, були два плодика на 20 см від землі. Новий персик спробую веретеном, але й від чаші не відмовлюсь
Як перезимував виноград ? Де відео ) Я пам’ятаю відео де було сказано що вкривати не буду ....... а потім вкрили зимою ..... от і хочеться побачити результат
Вітаю! Як персики переносять вітри? В себе на дачі посадив два роки тому три однакові персики, то той що захищений з півночі сусідською теплицею набагато вищий. Підозра що то через вітри
Тут кожен говорить по-різному, дехто каже що дуже погано, інші вважають що головне догляд і сорти, моя думка що для аматорських господарств це десь посередині.
Скажу про себе, що мені важливо мати красиві дерева, у даному відношенні, звісно, чаша виграє. Також, все-таки більша к-сть фотосинтезу, на мій погляд, є великим плюсом. А застарілість, по прикладам братів із Криму, омолождується. Свою думку нікому не нав'язую.
Нічого не можу вже сказати, останні декілька років було все добре, а цього року вимерзання величезне. Перегляньте моє відео з рекомендаціями. Але я знаю що люди мають персик і після 30 градусів морозу, буду вчитись як такого досягти!
Предполагаю что веретено можно перевести на чашу, отрезав центральный проводник. Но вот как перевести чашу на веретено, если проводник уже отрезан - не представляю.
Ні, абрикос де зріжете там і дасть новий пагін, його можна спокійно виводити на будь-яке формування. Головне постійно теж оновлювати деревину і далеко не відпускати
Літом видаляють те що росте різко вертикально і різко донизу, а також часто переводять на бокові пагони. Можливо навіть потрібно прорідити роздвоєння, з трьох забрати середній і так далі
@@grapes-and-gardening десь в якомусь відео ви рекомендували формувати персик кущом. Чи я щось путаю? Якщо путаю, то питання: як ви відноситесь до куща?
Дякую за запитання) Насправді не маю дуже ніякого ставлення до цього, бо не маю досвіду. Скажу тільки що кожне формування має і переваги і недоліки. А головне тут підібрати сорти і підщепу під регіон, а щоб це зробити треба багато перепробувати різного.
А якщо проводити постійні обрізки, то якось можна зробити так, щоб дерево прожило 30-50 років, а стовбур був шириною з пів мене? Щоб я через 10-15 років міг вилізти на нього не боячись все пообломувати? Якщо так, то таке дерево буде так само добре плодоносити, чи при старінні його врожай падає?
Такого я не досліджував, але є практика вирощувати персик без обрізки в США. Також гарно себе рекомендують висаджені з кісточки персики, кажуть що вони набагато довговічніші.
@@grapes-and-gardening Хех. А я думав що прищеплюють виключно щоб не тратити час на насіння - прищепив де і коли зручно, і не переймаєшся, проросте чи не проросте.
Доброго дня пропустив кропку рожевого бутону персика тої осені посадив чим би зараз порекомендували оприскувати вже де не де є цвіт а де не де лише пускає цвіт буду ввесь зривати
Писала вам в інстаграм,але мабуть не заходите. Допоможіть будь ласка порадою- в минулому році навесні посадила персик " флемінг фьюрі" , зробила обрізку чашею, він дуже гарно ріс, влітку теж робила обрізку бо дуже заростав, але я хочу змінити на веретено. Як правильно змінити вид крони? Може у вас є по цьому питанню відео,буду вдячна за допомогу
Дійсно персик пускає з стовбура. Веретено це новий спосіб, а у Вас більшість це старші посадки. Є і в Ваших регіонах посадки з системою веретено, я бачив відеоматеріали.
Название выбирают для формировки чтобы было сразу понятно - чаша например - сразу понятно как выглядит дерево. Но "веретено" б.л.т.ь это ЧТО ТАКОЕ? вот что я , садовод-любитель должен представить услышав слово "веретено" ? Вот автор, он разве не понимает, что зритель не знает что такое б.л.ть "веретено"? Вот нах.уа объяснять одно непонятное с помощью другого непонятного? Может раньше когда предмет под названием "веретено" был в широком обиходе, то (тогда) было понятно что имеется в виду. Но сейчас этот предмет не то, что редкий, а вообще никем не используется. То есть нужно уже искать другой подходящий образ. Но какого хрена ПРОДОЛЖАТЬ использовать непонятный большинству лбдей образ чтобы объяснить другое непонятное Вот скажите у одного меня бомбит от такой тупости или недалекости, не знаю как это назвать . Или автор сказал слово "веретено" и всем нах..у.й всё стало понятно? Может я просто придираюсь?
Да - опять 25. Ребята - если у вас вымерзает горький миндаль - не занимайтесь персиком. Пумисилект и манчжурский - это баловство. Вы не получите той прибыли о которой мечтаете. Нет ничего лучше обрезки типа чаша на сильнорослом подвое. Когда вы видете персиковый сад которому 35 лет и он несколько раз омоложенный и дает отличного качества плоды - вы понимаете, что онанизм с опорой, слаборослыми подвоями, капельным орошением вообще ни о чем. Что это за гадство - когда персику 10 лет и агроном начинает бегать как усратый и кричать что древесина уже старая и непродуктивная и что через 2 года надо все корчевать. Все это для зарабатывания денег питомниками - это маркетинг, основанный на садоводческом невежестве.
@@grapes-and-gardening Ну наверное потому что я вырос в персиковых садах. И когда вы слово пэрсик видели на картинке в книжке - я их уже обрезал и собирал. 10 лет и под выкорчевку - это прибыль для питомника. Корректно стравнивать американскую обрезку с чашей - тут я могу согласиться. Был много раз в Калифорнии и лично убедился в урожайности и качестве плодов при американке. Но это другая исторя - подвой там кстати все равно сильнорослый.
Добре хлопче, корисна інфа.Дякую
Дякую, приємно ,що хоч раз конкретно із знанням і любовю до своєї справи.Молодець.Божого захисту молодому хлопцеві в цей тривожний час.
Дякую!
I know I'm kind of randomly asking but do anybody know of a good place to watch newly released movies online?
@Jad Elon flixportal :P
@Cassius Kashton thanks, I went there and it seems to work :) I appreciate it !
@Jad Elon Happy to help :D
ДУЖЕ ПРОФЕСІЙНО . Молодець, дякую.
Приємно слухати,що так впевнено,конкретно і в той же час пізнавально(в міру детально),незважаючи на свій юний вік - молодець!
Я може молодо виглядав тоді, а було мені вже 22 рочки)
Посадив восени 20 персиків, і тепер з задоволенням дивлюся Ваші відео.
Дякую за довіру! Цікаво Вам буде про обрізку і наступні обробки послухати?
@@grapes-and-gardening так, звичайно, із задоволенням дивлюся всі Ваші відео. Маю сливи, яблуні, груші, абрикоси, черешні, вишні. Але тільки почав цим займатися,як то кажуть: для себе. Ваш канал став справжньою знахідкою,тим більше україномовний. Та й геогарфічно й кліматично в нас схоже по обробці і по термінах вегетації. Я з Хмельниччини.
Дякую, як завжди цікаво.
Прошу! Завжди приємна підтримка!
Дякую за інформативне відео
Прошу!
дуже Вам дякую, я вже півроку шукаю відео, яке б пояснило різницю різноі обрізки - інтуітивно я планувала веретено (не знала, що воно так називається), а всі кругом радять чашу. Будемо різати веретеном.
Нічого проти чаші не маю, але все таки потрібно більше площі під цю форму крони
Найкраще пояснення яке я чув про веретено і чашу. Дякую. На початку мого садівництва відрізати гілочку було дуже тяжко, мабуть як і багатьом початківцям. Та скоро зрозумів, або плоди, або гілля і хвороби. Формую чашою і дуже обрізаю в зв’язку з високою вологістю повітря. Персики почали меньше хворіти, плоди стали більшими. Але в сухому кліматі, згоден, веретено краще.Меньше місця треба і довше життя дерева
Дякую за досвід і конструктив)
Я спостерiгав навпаки. Хто формував персик як яблуню веретеном то через 8 рокiв вже корчував дерева. Вони майже повсихали. Приросту практично вже не було i вiдповiдно не було урожаю.
@@seim_ персик взагалі не довговічний
Дякую за відео,все як завжди на висоті!
Успіхів🤗
👍
Дякую! Вашого коменраря чекаю завжди найбільше!
Гарні поради! Маю два персики з обрізкою під чашу і мабуть наступного року вони підуть під зріз через перелічені недоліки такого типу формування.
Ви вже давніше вирішили це зробити?
То переформуйте,нащо різати!?
Огромное спасибо! Очень убедительно. Удачи во всех Ваших делах!!!!!
Дякую! Взаємно!
@@grapes-and-gardening скажіть будьласка коли обрізати персик в нас в лютому чи березні
Молодець!
Дякую!
Дякую. Росповідь цікава.А Вам удачі
Дякую! Взаємно!
Підтримую!
Дякую за підтримку!
Лайк для підтримки вашого каналу.
Дякую також за коментар!
Дякую! Тепер зрозуміло. А мені та чаша не подолабась, але я вже думала що кращого варіанту формування нема.
З нетерпінням чекаю відповіді. Дякую.
Переконав дуже професійно. Дякую!
Нічого професійного, це блогер скопіював упрофісіонала Міценко І В, коли подивитесь Міценко все зрозумієте професіональноє розяснення❤, а блогеру ганьба і не обмовився в кого почув, а, преподав як своє, огидно, піарится на чужой праці😢
Спасибо. Буду пробовать веретено.
Будь ласка, пробуйте!
Все грамотно і доступно пояснено! Лайк!
Маю молоді персики сорту Редхевен сформовані і чашею і веретеном, то одразу стало ясно, що веретено вже на третій рік в мене було сформоване, зав'язало і дало в три разі більший сигнальний врожай(14 персиків), тоді як чаша ще тільки формується і сигнальний врожай був значно менший(5 персиків).
Тобто веретено вступає в плодоношення раніше і несе на собі менше баластної деревини!
Ще один плюс Веретена, що воно значно менше затіняє сусідні рослини, бо основна тінь є від нижнього яруса, тобто тінь падає під самим деревом, а стовбур тонкий і тінь від нього рухається з рухом сонця, тому сусідні рослини мало затіняє.
А от чаша має велику і широку крону підняту досить високо над землею і тому вона дає більше тіні на сусідні рослини!
Дякую, Ваш досвід безцінний і буде цікавий мені, а також глядачам!
Верно! Однако, персик правильно сформированный чашей, обгонит по урожайности веретено, когда вступит в полное плодоношение.
Ще одним із мінусів веретена це пошкодження штамбу сильним морозом у зимку .Подяка за вашу роботу .
Прошу! Можете мені розказати про ці ушкодження? Бо я це зустрічаю вперш
Якщо штамб не забілюють вапном з мідним і зима малосніжна морозобоїнами пошкоджує кору штамбової частини персика це більше стосується півдня України .@@grapes-and-gardening
Не півдня а півночі вибачаюся.
@@ФО47ВараваОлексій Розумію, дякую!
Дякую за докладну інформацію 😉
Гарного врожаю+38 👍
Дякую!
Дякую за професійне відео.Приємно бачити доступну та стислу інформацію. Чекаю інші відео, лайк і підписка однозначно!
Дякую, запрошую!
Дякую вам за пораду
Дуже дякую .
Дякую за фахове відео! Рідко можливо знайти такий контент.
Дякую Вам)
Дуже вчасно, а то не знала на чому зупинитися. Дякую.
Прошу, приємно!
Прошу ділитись своїм досвідом!
Порадь, що робити з центральним провідником при формуванні веретеном, бо дехто говорить, що його взагалі не треба чіпати доки він не досягне потрібної висоти, чи все ж його треба кілька разів обрізати з переведенням на нові пагони, як це зроблено в тебе?
@@olas838 Я так роблю, щоб не ослаблювалися нижні гілки, але це не обов'язково. Взгалі провідником є той пагін, який ви призначите, а не чіпають його щоб не вилкикати зайве галуження. Центральний обрізають в рік посадки на 120 см і вже з 3-4 року переводять на боковий пагін, але це все залежить.
Дякую!!! Лайк!!!
Прошу!
Дякую!Скористаюся порадою!
Прошу! Радий допомогти!
Дякую,гарно донесли питання,яке дуже цікавило.
Дуже радий!
Вот Маценко это утверждает. А он гуру. Успехов тебе.
Дякую! Дуже вчасно подивилась ваше відео, скористаюся вашими порадами ))) Лайк однозначно і підписка !
Прошу! Запрошую на канал!
Дякую.
Дякую
Прошу)
Лайк однозначно, молодець
Дякую!
дуже цікаво, дякую!
Дуже радий, прошу)
Однозначно лайк за відео👍
Інформативно, цікаво, та якісно💣
Так тримати👊
Буду продовжувати стежити за вашим каналом 👀
Дякую за високу похвалу! Ласкаво прошу на канал!
🤗
Супер
Так, планую дерева формувати веретеном.
Багато хто вже на це переходить
Спасибо за сравнение видов формировки плодовых деревьев. Плюсы веретена на персике понятны. Какие плодовые деревья можно формировать веретеном?
Супер!👍
Дякую!
Чудовий ролик!
Дякую!
Не знаю у меня персик ему лет 8 лет сформированный чяшей в прошлом году дал урожай три ведра шекарных персиков и в прошлые годы чуть меньше ведро два но ето с учётом нормировки завязи да и дерево не большое стараюсь здерживать обрезкой.Спосибо вам за опыт всех
По факту, чаша - это то же веретено только оно не одно а это несколько проводников из одного штамба. Вы правильно говорили про большую компактность и получения урожая на квадрат (тем более в первые годы) у классического веретена, про компактность. Все же остальное, при правильной обрезке чаши - далеко не факт!
Це класична інформація і щей дуже узагальнене.
Вподобайка.
Дякую!
абсолютно с вами согласен
і мені дуже приємно)
Дякую, у мене веретено
На моєму персиковому дереві пагони при омолодженні чаші відбиваються.
Спочатку замінив два рукави, а на наступний рік ще два.
Дереву 17 років.
Респект! А який сорт і підщепа?
Навіть не пам'ятаю який сорт та яка прищепа, все було давно на стихійному ринку. Дерево не сильноросле отже щеплене не на абрикосу, а на персик. Достигає середина липня.
Дякую за відео.
Попрошу вас показати літні операції на формуванні веретеном. Не можу знайти ніде відео на цю тему. Дяк❤
Не знаю чому, у мене на каналі є декілька таких відео.
Юний друже, маю досвiд , дерево 30 рокiв вирощене з кiсточки, всi роки вiдтягую гiлки в сторону щоб дiстати плоди, стовбур дiаметром приблизно 40-50см з одного боку дупло, крона около 5 м, родить добре, пiд деревом садю огiрки та iнше. головне щоб не було курчавости.
Здоров, я підписаний, і ставлю, що просиш))) а тепер про формування... Я персиком і не тільки займаюся вже 17 років. Формування «Чаша». Дивився вже багато відосів про веретено і воно мене не вражає. Гілки загнуті або і вломлені. Хіба що різать на 2-4 бруньки. Персик не скажеш що товарний, бо любить сонце. А отримання з одиниці площі? Ну я міг би показати наприклад у фей сбуці фотки на висоті 2 метра на старих деревах які красені. Головне у себе коли ріжеш не жаліти а різати як ріжеш у людей. Бо у клієнтів ріжеш правильно а у себе жалко) а тему любительського садівництва треба розвивати. Сам хотів вести блог. Та на цій темі не заробиш а час це золото. Успіхів)...
Василь Агрофірма Білозерська. Херсон.
Дякую за змістовний відгук! Так, дуже багато не заробиш!
👍!
Дякую!
Красавчик, всё чётко.веретено лучше.
Радий що Ви зі мною погоджуєтесь!
Салам из Дагестана
@@gamletkadimov2037 Валейкум а салам
Вітаю. Як формувати ,залежить від того який у вас досвід і знання,яка техніка і скільки у вас землі. Для приватної садиби,де мало землі і хочеться спробувати різні сорти,то веретеноподібна форма буде доцільніша. Треба зачепити тему.окремо звісно.що є декілька вазаподібних формувань і декілька веретеноподібних,там є нюанси. Струнке веретено,пиллар(ось), грузбек......Так само по вазі , на три на чотири чи на шість припустимо, скелетних гілок,теж має велику різницю. Якось так. З повагою
Дякую за грунтовний коментар!
Добрий день! Як правильно перевести 2 річний персик з чаші в веретено?
Добрий день
Вирощую персик, саду близько 12 років і обрізку проводили постійно веретеном але потім виникла ситуація коли нижній Ярус гілок сильно вражались клястоспоріозом і просто відмирали і дерево гинуло паралельно з цим частину саду я перевів на чашу і видалив майже ввесь цент провідник і ті дерева ожили
На даний час (12років) з старих дерев ростуть і плодоносять тільки ті які сформовані чашою . Сад площею 2 га
Дійшов висновку що обрізка персика веретеном не має права на існування
Немаю чого додати
👍👍👍🍇🍇🍇🤗
Дякую!
+++.Клас.
Дякую!
Нарешті знаю у чому особливості веретена!
Прошу! Радий підказати!
На миндале формирую чашу, классика., на манжурском веретено.
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍💖💖💖💖💖💖
Що Ви думаєте про формування кущем. В мене під Києвом в тому році весною прибило морозом весь цвіт на персиках. І тільки на персикові, що зформований кущем, були два плодика на 20 см від землі. Новий персик спробую веретеном, але й від чаші не відмовлюсь
Думаю що теж має свої переваги, треба завжди експериментувати
Коли зима сніжна та морозна, якраз формування кущем може врятувати бруньки під снігом.
Як перезимував виноград ? Де відео ) Я пам’ятаю відео де було сказано що вкривати не буду ....... а потім вкрили зимою ..... от і хочеться побачити результат
Я не казав що не буду вкривати, я на це надіявся. Відео буде незабаром, до нас знову прийшов холод
зніми відео як переводиш чашу в веретино.
дякую завчасно.
Можливо покажу
Перший😁
Так! Дякую! Навіть випередили мене!
Вітаю! Як персики переносять вітри? В себе на дачі посадив два роки тому три однакові персики, то той що захищений з півночі сусідською теплицею набагато вищий. Підозра що то через вітри
Тут кожен говорить по-різному, дехто каже що дуже погано, інші вважають що головне догляд і сорти, моя думка що для аматорських господарств це десь посередині.
@@grapes-and-gardening Ясно. Дякую. Буду набиратись досвіду і з часом буде видно
Скажу про себе, що мені важливо мати красиві дерева, у даному відношенні, звісно, чаша виграє. Також, все-таки більша к-сть фотосинтезу, на мій погляд, є великим плюсом. А застарілість, по прикладам братів із Криму, омолождується. Свою думку нікому не нав'язую.
Так само і я тільки ділюсь досвідом і роздумами
@@grapes-and-gardening Успіхів Вам і Вашому садові. Великий привіт із Харкова!
@@oleksandrkozhanov5465 Дякую, величезний привіт зі Львова!
@@grapes-and-gardening где вы во Львове находитесь?
@@Юрій-ь4ч на кордоні з Польщою
А що для яблуні порекомендуєш, чаша чи веретено?
Веретено, абрикос і слива - чаша
@@grapes-and-gardening подякував
Чи можна персик з чаші 10років переробити на веретено тим подовжити плодоношення.
Дуже сумніваюсь. Звідки на Вашу думку можна вигнати центральний провідник?
Дяекую
Прошу!
Сьогодні 22 квітня. Чи можна ще обрізати персик, чи вже пізно? Бо немав я знання і розуміння про таке дерево, як персик. Щиро дякую.
Звісно, персики можна різати увесь сезон, доречно навіть проводити літню обробку
@@grapes-and-gardening Дякую
Доброго дня, скажіть будь-ласка які сорти персика найкраще приживаються та добре плодоносять на території Західної України (Франківськ)
Нічого не можу вже сказати, останні декілька років було все добре, а цього року вимерзання величезне. Перегляньте моє відео з рекомендаціями. Але я знаю що люди мають персик і після 30 градусів морозу, буду вчитись як такого досягти!
Предполагаю что веретено можно перевести на чашу, отрезав центральный проводник. Но вот как перевести чашу на веретено, если проводник уже отрезан - не представляю.
А абрикос на чаші, все те саме?
Ні, абрикос де зріжете там і дасть новий пагін, його можна спокійно виводити на будь-яке формування. Головне постійно теж оновлювати деревину і далеко не відпускати
@@grapes-and-gardening а якщо на абрикосі чашею, одна вєточка персика, то погана ідея? Пагон ще молодий, другий рік іде
@@stevenhunt5427 Звісно що хороша ідея! Вирощуйте собі на радість!
доброго дня! а є відео про літню обізку персика?
Ще немає, але планується)
@@grapes-and-gardening з нетерпінням чекатиму!
Надо было показать обрезку кроны веретено
Одне відео вже на каналі, інше очікує на зйомку, прошу, дивіться!
@@grapes-and-gardening Будем ждать
@@ДенГур-е8о Ви дивились вже попереднє?
@@grapes-and-gardening Я не нашел про формировку персика веретеном.Если не трудно назовите видеоролик
@@ДенГур-е8о ua-cam.com/video/DxhvVyk8QJY/v-deo.html
Не заважаю природі, хто росте веретеном - формую веретеном, хто чашею, буде чашею.
Теж позиція!
Добрий день , літом при зелених операціях оставляти жировики для плодоношення , чи середні по силі росту пагони ? Дякую !
Літом видаляють те що росте різко вертикально і різко донизу, а також часто переводять на бокові пагони. Можливо навіть потрібно прорідити роздвоєння, з трьох забрати середній і так далі
@@grapes-and-gardening Скажіть будьласка , обробка по зеленому конусу , а потім після цвітіння?
Теж буду переводити чашу на веретено.
)))
Формування кущем, я так розум, це теж саме що і чаша, тільки з більш низьким штамбом?
У куща закрита середина, у чаші відкрита
@@grapes-and-gardening десь в якомусь відео ви рекомендували формувати персик кущом. Чи я щось путаю? Якщо путаю, то питання: як ви відноситесь до куща?
👍
Дякую!
У меня 45 персиков 90х250см. Посмотрим. Режу сильно.
Хотелось бы узнать вашэ отношение к формировке персика кустом в северных регионах Украины?
Дякую за запитання) Насправді не маю дуже ніякого ставлення до цього, бо не маю досвіду. Скажу тільки що кожне формування має і переваги і недоліки. А головне тут підібрати сорти і підщепу під регіон, а щоб це зробити треба багато перепробувати різного.
Попалась така інформація.Форміровка персика французьска ось..Що це таке?
Не чув
А якщо проводити постійні обрізки, то якось можна зробити так, щоб дерево прожило 30-50 років, а стовбур був шириною з пів мене? Щоб я через 10-15 років міг вилізти на нього не боячись все пообломувати? Якщо так, то таке дерево буде так само добре плодоносити, чи при старінні його врожай падає?
Такого я не досліджував, але є практика вирощувати персик без обрізки в США. Також гарно себе рекомендують висаджені з кісточки персики, кажуть що вони набагато довговічніші.
@@grapes-and-gardening Хех. А я думав що прищеплюють виключно щоб не тратити час на насіння - прищепив де і коли зручно, і не переймаєшся, проросте чи не проросте.
Доброго дня пропустив кропку рожевого бутону персика тої осені посадив чим би зараз порекомендували оприскувати вже де не де є цвіт а де не де лише пускає цвіт буду ввесь зривати
Магнікур Сенсейшен + Прованто Вернал/ Скор + Актелік, або Енжіо
Добре дякую буду оприскувати скор +актелік
100% веретено краще за чашу,я всі свої кісточкові та зерняткові формую веретеном.
Особливо, якщо щільна посадка)
Писала вам в інстаграм,але мабуть не заходите. Допоможіть будь ласка порадою- в минулому році навесні посадила персик " флемінг фьюрі" , зробила обрізку чашею, він дуже гарно ріс, влітку теж робила обрізку бо дуже заростав, але я хочу змінити на веретено. Як правильно змінити вид крони? Може у вас є по цьому питанню відео,буду вдячна за допомогу
Цікаво знати,що таке королівська брунька?
дехто так називає найкращу плодову бруньку
++++++!!!!!!!!
))))))
Ви чашу тримали в руках?
Тримав, до чого це питання?
@@grapes-and-gardening мабуть не тримали
Дуже прикро шо тримав не за те.
@@АлексейЯцкий-р3и мені також прикро
Хто вам сказав що у персика немае пагонiв вiд стовбура? Та ще i категорично нiколи.
Мені ніхто не говорив, я висловлюю спостереження. Інколи відбиває, але переважно, якщо вище пошкоджена деревина.
персик пускает пагоны с ствола. могу фото прислать . не видел садов формированных веретеном-Одесса а их у нас полно
Дійсно персик пускає з стовбура. Веретено це новий спосіб, а у Вас більшість це старші посадки. Є і в Ваших регіонах посадки з системою веретено, я бачив відеоматеріали.
Так если компактно, тогда колона.
Що Ви маєте на увазі?
@@grapes-and-gardening Имею ввиду колоновидную обрезку.
Чашу в веретено?
Саме так!
Саме як?
@@АлексейЯцкий-р3и Саме чашу в веретено
Название выбирают для формировки чтобы было сразу понятно - чаша например - сразу понятно как выглядит дерево.
Но "веретено" б.л.т.ь это ЧТО ТАКОЕ?
вот что я , садовод-любитель должен представить услышав слово "веретено" ?
Вот автор, он разве не понимает, что зритель не знает что такое б.л.ть "веретено"?
Вот нах.уа объяснять одно непонятное с помощью другого непонятного?
Может раньше когда предмет под названием "веретено" был в широком обиходе, то (тогда) было понятно что имеется в виду.
Но сейчас этот предмет не то, что редкий, а вообще никем не используется. То есть нужно уже искать другой подходящий образ.
Но какого хрена ПРОДОЛЖАТЬ использовать непонятный большинству лбдей образ чтобы объяснить другое непонятное
Вот скажите у одного меня бомбит от такой тупости или недалекости, не знаю как это назвать .
Или автор сказал слово "веретено" и всем нах..у.й всё стало понятно?
Может я просто придираюсь?
Веретено ніколи не буває обрізком.
Ви про що?
Да - опять 25. Ребята - если у вас вымерзает горький миндаль - не занимайтесь персиком. Пумисилект и манчжурский - это баловство. Вы не получите той прибыли о которой мечтаете. Нет ничего лучше обрезки типа чаша на сильнорослом подвое. Когда вы видете персиковый сад которому 35 лет и он несколько раз омоложенный и дает отличного качества плоды - вы понимаете, что онанизм с опорой, слаборослыми подвоями, капельным орошением вообще ни о чем. Что это за гадство - когда персику 10 лет и агроном начинает бегать как усратый и кричать что древесина уже старая и непродуктивная и что через 2 года надо все корчевать. Все это для зарабатывания денег питомниками - это маркетинг, основанный на садоводческом невежестве.
Не розумію з чого можна було зробити такі висновки
@@grapes-and-gardening Ну наверное потому что я вырос в персиковых садах. И когда вы слово пэрсик видели на картинке в книжке - я их уже обрезал и собирал. 10 лет и под выкорчевку - это прибыль для питомника. Корректно стравнивать американскую обрезку с чашей - тут я могу согласиться. Был много раз в Калифорнии и лично убедился в урожайности и качестве плодов при американке. Но это другая исторя - подвой там кстати все равно сильнорослый.