7 НАЙГІРШИХ ЖІНОЧИХ СТЕРЕОТИПІВ у кіно

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 тра 2024
  • Лорі Пенні у статті в NewStatesman: «Чоловіки ростуть, очікуючи стати героями своєї власної історії. Жінки ростуть, очікуючи бути актрисою другого плану в чужому»
    таймкоди:
    00:00 Сексуальні латиноамериканки
    00:39 manic pixie dream girl
    04:20 крута бідна дівчина
    06:40 «треба вийти заміж»
    07:31 жінка неповноцінна без чоловіка
    08:32 одноразова
    10:22 дурна багачка
    Всі матеріали використані у відео з відкритих джерел та є переробленими.
    #оглядфільму #щоподивитись

КОМЕНТАРІ • 37

  • @userdmytro755
    @userdmytro755 2 місяці тому +20

    Привіт. Щодо Manic Pixie Dream Girl не все так просто, бо, наприклад в "500 днів літа" Саммер "підсвічує" всі недоліки головного героя, який вірить, що "рятує" її, а на практиці просто егоїст. Місцями це дуже хороший архетип, який показує, що ніхто тебе не змусить розкритися, якщо ти сам цього не захочеш.

    • @sanyuchaaa
      @sanyuchaaa  2 місяці тому +5

      Так, я повністю з вами згодна .Деколи це дійсно може бути гарним тропом. Але я, на жаль, поки що не дивилася «500 днів до літа», тому упустила цей факт.

    • @userdmytro755
      @userdmytro755 2 місяці тому +4

      @@sanyuchaaa Сорі, що я душню. Просто у мене до цього тропа трохи неоднозначне ставлення. Наприклад, у "Вічному сяйві..." можна десь навіть поспівчувати головному герою, але потім такий думаєш: "Стоп.. а, якби Клементіна до тебе не підійшла, то далі був би самотнім?". І на певному етапі цих персонажів почав сприймати ледь не антигероями, які спочатку чекають дива, а потім все руйнують. Мені здається, що цей троп показує, як не треба робити.
      А відео класне вийшло. Удачі каналу 🔥

    • @sanyuchaaa
      @sanyuchaaa  2 місяці тому +3

      @@userdmytro755 Це зовсім не душно! Я завжди рада послухати інші думки щодо цього. І після вашого коментаря, я навіть трошки змінила свою думку щодо цього тропу. Дякую за побажання :)

  • @virvechka
    @virvechka Місяць тому +15

    я не згодна стосовна мейв з вами
    звісно, це лишень моя суб'єктивна думка. Мейв якраз смльна особистіть, котра у підсумку вибирає себе, своє життя та свою мрію. Цій дівчині як на мене не потрібна допомога, з будьякою проблемою вона мрже впоратися самостійно. І вона показана стосовно як не з боку "не така як усі", а скоріше як підлітка зі складними емоціями та травматичним досвідом. і згадайте хоч той момент, коли вона вирішила підримати Еммі (а це було не раз) і пиийшла з іншими студентками до автобусу.

    • @sanyuchaaa
      @sanyuchaaa  Місяць тому +2

      Так, я звісно згодна, що вона просто підлітка зі складним життям, але якщо дивитися зі сторони Отіса(головного героя), то вона така вся ексцентрична, допомагає Отісу перестати бути л0х0м і робить все, що роблять pixie dream girl. І інформацію до цього відео, я брала з багатьох англомовних сайтів, і багато з них теж називають Мейв pixie dream

    • @user-xb1lt6vh2f
      @user-xb1lt6vh2f Місяць тому +2

      аналогічно, я взагалі в ній не бачу ніяку "піксі герл"

    • @anastasiialubenska6392
      @anastasiialubenska6392 Місяць тому +4

      @@sanyuchaaa ну, можливо, в очах Отіса вона дійсно та manic dream pixie girl, але за що я люблю серіал Sex Education так це за те, що бере деякі зашорені стереотипи і робить з них більш-менш об'ємних персонажів. Мейв Вайлі не існує виключно як інструмент для просування Отіса як персонажа - в неї є своя самостійна сюжетна лінія, своя драма із мамою-п'яничкою і маленькою сестрою. В фіналі третього сезону (спойлер!) вона обирає не залишитися з Отісом, а поїхати в Америку, щоб здобути освіту письменниці і знайти себе. Хоча справжня MPDG вчинила б інакше, бо треба, щоб був хепі-енд - вона тільки здається сильною і незалежною, але насправді досі потребує хлопця для щастя. Мейв навпаки знає собі ціну і постійно читає феміністичну літературу, бо життя її навчило завжди покладатися на себе.
      Вона, як вже згадали вище, підтримує найкращу подругу, яка є її повною протилежністю і нормально спілкується з іншими дівчатами.Та й на відміну від багатьох підліткових комедій 2000-х, там немає чіткого розділення між попсовими красунечками і "альтушними" дівчатами - всі персонажки різні. Власне, як і в житті буває. Всі ми різні, просто багато кіно дивимося і фантазуємо собі зайве. Чи це тільки в мене так?
      До того ж, образ Мейв Вайлі паралельно руйнує ще один шкідливий стереотип про так званих trailer trash - білі люди робочого класу (або безробітні), які наскільки бідні, що можуть дозволити собі замість нормального будинку хіба що трейлер. Вони зазвичай нахабні, неосвічені (максимум - 9 клас середньої школи), багато п'ють і вдягають шопопало. Мейв цей стереотип повністю руйнує.

    • @tuguduk
      @tuguduk 28 днів тому +1

      ​@@sanyuchaaaпитання ще, чи нам потрібно дивитися очима Отіса, чи очима дівчат. Бо якщо аналізувати з різних точок зору, то виходить зовсім інша ситуація. Я б хотіла на все дивитися саме своїми очима, жінки, яка хоче стати самодостаньою та усвідомленою настільки, щоб ніхто(і я сама) навіть не сумнівалися, що я зможу впоратися абсолютно сама, без чоловіка в своєму житті. І Мейв досить навіть хороший приклад) Але є і інші приклади, такі як Гарпер із серіалу "Школа розбитих сердець", вона там зі всім завжди впоратися може і взагалі не клішована персонажка, як на мене

  • @user-xb1lt6vh2f
    @user-xb1lt6vh2f Місяць тому +10

    Є таке поняття у кінематографі як "персонаж-функція" і ось ці "кліше" це усього лише функції, які потрібні ГОЛОВНИМ героям задля росту по сюжету. І я не знаю чим треба слухати - бо навіть у тому ж Дияволі Прада є фраза "Якби Міранда була чоловіком - усі б казали що вона просто майстер своєї справи" ПРЯМО говорячи про подвійність цього стандарту

    • @sanyuchaaa
      @sanyuchaaa  Місяць тому +1

      але блін, вони такі ж вже застарілі, я дійсно хочу, щоб ми відходили від них в якісь інші, більш сучасніші. кіно потребує новий ковток повітря, бо на цьому вже не знімеш гарний фільм

    • @anastasiialubenska6392
      @anastasiialubenska6392 Місяць тому +1

      @@sanyuchaaa просто новий троп вигадати з нуля нереально. Все одно будеш спиратися на те, що було, щоб потім цей троп зламати і переінакшити. Так працює кінематограф і література. Взагалі, багато тропів, які вважаються застарілим нафталіном, в свій час теж були новаторством і ламали все застаріле, що було тоді.

    • @Helga-bh1qq
      @Helga-bh1qq 28 днів тому

      це поняття можна застосувати лише до хуйової роботи сценариста/автора. бо талановито написаний гг таки може рости, залишаючи персонажів навколо такими ж об'ємними персонажами, у яких віриш, а не перетворюючи їх на милиці на яких гг дошкандибає до фіналу.

  • @linak3129
    @linak3129 29 днів тому +5

    В Диявол носить прада, дуже мене засмутило, що героїня Енн Хетевей, повернулась до хлопця, який весь фільм поводить себе, як гівно. А ромкоми останніх років, то взагалі жесть, суцільні кліше і навʼязування думки, що без партнера ти ніщо. Навіть в старих фільмах це не так прямо в лоб навʼязувалось.

  • @17red
    @17red Місяць тому +3

    Дякую, за цікаву тему. Гадала, що Мейв просто типова Мері Сью.

  • @olhanesterenko5197
    @olhanesterenko5197 29 днів тому +3

    Щодо сексуальної освіти не зовсім згодна. Мейв не типово така дівчина як Ви описали. Вона така лише зовнішньо. Але вона до того ж феміністка, карʼєристка, її життя не вертиться настойко Отіса. Більш того, що нетипово для таких сюжетів, вона в кінці розстаються. Еймі теж тупа блондинка лише зовнішньо, але якщо подивитися глибше, то вона кидає токсичну компанію гламурних дівчат, вона в кінці третього сезону смогла впоратися з сексуальною травмою, вона вчилася також в третьому сезоні бути не лише приставкою до хлопця, а й отримувати задоволення, а ще вона вчиться слідувати власним бажанням, бо кидає свого хорошого хлопця в третьому сезоні бо просто хоче, а жінка може просто хотіти. А в четвертому сезоні розкривається те яка вона креативна і безпосередня насправді, що їй не потрібно соромитися того ким вона є, бо вона більше ніж тупа блондинка. Це я навіть не кажу про те що вона чудова подруга для Мейв, вона емпатична та готова йти проти стандартів соціуму, що розвіює стереотип про те що всі феміністки не фарбуються, не носять сукні та не зустрічаються з чоловіками. Еймі - це навпаки революційний образ. Рубі теж поводиться нетипово для такої крутої дівчини коли бігає за Отісом та виявляє свої слабкості. А в четвертому сезоні вона змогла заради справедливості порушити свій образ крутої та ідеальної. Сексуальна освіта - це мій улюблений мабуть серіал, бо персонажі клішовані лише на перший погляд, але з розвитком подій вони виявляються людьми, які мають сильні і слабкі сторони, почуття, більше ніж клішовані образи

  • @tuguduk
    @tuguduk 28 днів тому +2

    Не згодна з вашою думкою щодо Еймі, вона для мене дуже гарний приклад того, як росте персонажка. Мені вона виглядає найбільш справжньою з усіх персонажів, адже вона дійсно не стидається бути дурною і такою, яка вона є. І вона зміняюється, стає кращою, стає розумнішою та усвідомленою. Як в реальному житті, адже люди з віком всі ростуть, очевидно, та з часом стають розумнішими.

  • @anastasiialubenska6392
    @anastasiialubenska6392 Місяць тому +2

    Ну, щодо крутої дівчини я теж не скажу, що це прям дуже поганий стереотип. Як людина, яка пройшла всі 9 кіл пекла шкільного булінгу, я тих крутих дівчат ледь не кожен день бачила і в школі, і в ліцеї, і в коледжі. Стереотипи стереотипами, але іноді варто визнати, що частина з них все-таки заснована на реальних подіях. І так, деякі з тих дівчат були абсолютно жорстокими до мене. Я не знаю, чи в них батьки були алкоголіки чи сім'я була нормальна - не так вже й важливо, насправді. Ось тут я згодна, про аб'юз в сім'ї це вже дійсно трохи кліше.
    І я повністю підтримую, що якщо тебе ображають рідні або близькі, це не дає тобі право бути мудаком. Так, але це ти більш-менш розумієш, коли ти вже подорослішав і маєш певний досвід. А тут - підліток, який тільки формується і сам до кінця не розуміє, що відчуває. Може, це якісь внутрішні комплекси, або заздрість, або виховання таке батьківське типу "тобі всі винні, ти в нас принцеса", або реально якась серйозна психологічна травма. Я жодним чином не схвалюю булінг, це те, чого не повинно бути в жодному навчальному закладі. Але до кожної дитини треба вміти знаходити підхід і зрозуміти корінь цього булінгу. Як мене в дитинстві не переконували, жертва ніколи не провокує булера - завжди винен той, хто нападає. Щоб такого не було, школам потрібно проводити виховні заклади та сесії зі шкільним психологом як для жертви, так і булера. А також вводити більш жорстку відповідальність типу штрафи, відсторонення від уроків та виключення. Хоча, в нас начебто вже прийняли закон про булінг, інше питання - як його виконують...
    До чого це я? А, я просто хотіла сказати, що цей троп певним чином намагається сказати, що іноді ці шкільні стервочки - це просто психологічно несформовані діти, яким потрібна допомога. Якщо грамотно його використати, то нічого поганого я в цьому не бачу.
    UPD. Я повністю підтримую критику тропу "жінка має вийти заміж" і "холодна нещасна бізнес-леді". Це все образливі і сексистькі тропи і дякувати богу, що цього стало значно менше, порівняно з тими ж двохтисячними, де ледь не кожна друга персонажка повинна була завести чоловіка для повного щастя. І, до речі, для "одноразки" створили окремий термін, що має назву "жінка в холодильнику" (woman in fridge). Типу, її вбивають, засовують в холодильник, головний герой це бачить і починає мститися. Взагалі, якщо покопатися, то, окрім дами в біді є ще купа шкідливих тропів персонажок, як Born Sexy Yesterday, Sexy Lamp, коханка-розлучниця тощо.

  • @user_2234
    @user_2234 Місяць тому

    дякую за відео

  • @romantkachenko3188
    @romantkachenko3188 29 днів тому +3

    Мені здається, що єдиний фільм в якому чоловік нікого не рятує це Великий Лебовські. Це суб'єктивно. Тобто він не намагається і не прагне нікого рятувати попри те, що сюжет його до цього спонукає.

    • @sanyuchaaa
      @sanyuchaaa  29 днів тому +2

      на то і Великий Лебовські - дійсно культовий фільм

  • @markizua6750
    @markizua6750 2 дні тому

    Окремий лайк за префікс "най" бо я звісно все розумію, але мене страшенно бісить слово "саме"(у значенні збільшення) на систематичному рівгі, навіть в офіційних джерелах. Дякую що кажете правильно!

  • @oxana5599
    @oxana5599 27 днів тому

    Ви праві, дякую вам за це пізнавальне відео. От мені часто щось муляло у персонажках, але я не могла вловити, що саме. Тепер знаю, - це клішованість образів.

  • @lizosya9084
    @lizosya9084 27 днів тому

    Не знаю... Як на мене Мейв з "сексуальної освіти" не є таким стереотипом, адже піксі дрім ґерл це про дівчину у якої більше у житті немає інших занять, окрім як надихати чоловіка, а Мейв розвивається, як жіночий персонаж і навіть їде до Америки щоб здійснити свої мрії. В кінці вони з Отісом навіть не залишаються разом, бо зрозуміти що вони занадто різні. Надихати когось це абсолютно нормально, але ТІЛЬКИ надихати когось це проблема. Ми усі розвивалось через людей з якими ти зустрічаємося, але якщо ти тільки надихаєш, а не дієш, то це проблема, бо чи зможеш тоді бути самостійною людиною?

  • @user-vi777
    @user-vi777 9 днів тому

    Цікава Ваша думка про персонаж Харлі Квін, можливо огляд на фільм Хижі пташки, як на мене дуже цікавий образ.

  • @user-je6vt1kd8f
    @user-je6vt1kd8f Місяць тому

    Дякую за відео ! Я подумала що дівчину, яка була конкуренткою Отіса у 4 сезоні СО теж можна вписати до карʼєристки. І маму Отіса теж

    • @user-xb1lt6vh2f
      @user-xb1lt6vh2f Місяць тому +1

      мама Отіса в рази складніший персонаж, ніж "кар'єристка", бо вона у першу чергу його мати, до того ж. чудова мати, ще й страждає бідна після вагітності, хоч і зробила дурню через зраду , це було не зовсім гарне рішення для сюжету, здається...

  • @user-mi8ug3iy3q
    @user-mi8ug3iy3q 28 днів тому +1

    Приклади фільмів, де сильна жінка рятує чоловіків: франшизи Чужий та Лара Крофт.

  • @tuguduk
    @tuguduk 28 днів тому

    Правду кажете, дещо в цих серіалах я не розуміла і не сприймала як кліше, до цього як подивилася відео. Але чоловічі стереотипи теж присутні в тих серіалах. Як і ось такі жіночі кліше в реальності, в нашому житті. Хоча тут ще важливо зрозуміти, що з цього з'явилося першим: курка чи яйце))

  • @Sekiro_Sun
    @Sekiro_Sun 27 днів тому +1

    😐😐😐😐

  • @albulochka
    @albulochka 27 днів тому

    Не згодна з вашою думкою, щодо персонажок Сексуальної освіти, адже суть цих карикатурних персонажок саме у висвітленні і висміянні стереотипних жіночих персонажів. До всього, ці персонажки впродовж серіалу ростуть як особистості і доосягають своїх успіхів без впливу чоловіків

  • @alinahubarenko
    @alinahubarenko 28 днів тому

    Привіт 🙋‍♀️, я не хейтер, а загальний користувач ютубу. Хочу сказати що ви дуже класний автор! Ваш контент дуже цікавий! Але ваша манера подачі… Вас дуже складно через неї зрозуміти. 😢 Потторюся, я не хочу вас захейтити. Але це моя загальна думка, бо ваш матеріал дуже цікавий

    • @sanyuchaaa
      @sanyuchaaa  27 днів тому

      Буду виправлятись) Можливо новіші відео будуть більш кращими, тому що це доволі вже старе відео і я трішки підтягнула свій скіл говоріння і я завжди відкрита до адекватної критики😊

    • @daryayelshaeva614
      @daryayelshaeva614 13 днів тому

      Я добре розумію і мені подобається манера подачі

  • @ol_m3844
    @ol_m3844 Місяць тому

    В Маніфесті є викрадення чоловіка, але це серіал, так що не рахується))