Pokud se vám naše videa líbí dejte nám lajk, odběr, sdílejte, komentujte. I tyto drobné činnosti nám znatelně pomohou a podpoří naší tvorbu. Nebo nás můžete podpořit na Patreonu ➡ www.patreon.com/digladior. Pokud vás něco zajímá nebojte se zeptat. Rádi vám odpovíme. Díky.
Jsme moc rádi, že se vám naše tvorba líbí. Bohužel obouruční tesáky nemáme zatím v plánu. Techniky jsou v podstatě shodné s dlouhými meči. Tak snad vám můžeme nabídnout alespoň tyto.
Děkuji za krásnou techniku. Osobně netrénuji s pukléřem ale trojhraným štítem, takže nevím nakolik je moje "rada" zde použitelná, ale s posledním útokem rubem zvrchu bych využil vlastní štít k nátlaku na obráncovu zbraň, aby ji nemohl použít ani ke krytu, ani k útoku, kdyby kryl štítem. Víte kam se obrátit na nějaké semináře na boj se štítem? Přijde mi, že jsou dost vzácné. Děkuji.
Děkujeme za váš pohled na tuto akci. Ohledně seminářů, tak jediní o kom vím, že pořádají semináře zaměřené na šerm mečem a štítem jsme my. Akorát je pořádáme ne moc často tak 1 za 2 roky.
Pěkné video! 🙂 Mohl bych mít dva dotazy? 1) Proč pak nepoužíváte nějaký velký štít ? 2) Miluji starověk, dochovaly se i nějaké bojové techniky z te doby? Děkuji a přeji hodně úspěchů
Děkujeme. Toto je specifický druh štítu, který se ve středověku používal tzv. pukléř, či puklíř. Jinak pěstní štítek, to kvůli pěstnímu držení. A používáme ho proto, že se nám dochovali nějaké techniky jak s ním šermovat. S velkým tzv erbovním štítem drženým na předloktí se nám bohužel techniky šermu nedochovali. Přestože je tento štít známější. Ohledně starověku se nám určitě dochovaly nějaké bojové techniky, první známé dochované=é techniky boje jsou z Egypta s jednoručně drženou krátkou holí. Techniky boje ze starověkého řecka nemáme dochovány, s výjimkou jednoho papyru a maleb na vázách amforách mísách a pod. A pak máme dochováno několik spisů o boji a šermu v době římské.
Pravděpodobně ovšem jen jako sekundární akce, neb v té době na válečném poli vládla jízda nebo pěchota s tyčovými zbraněmi a střelci. Tedy meč a pěstní štítek by byl až záložní zbraní například u střelce.
Ohľadom toho posledneho utoku mi pride až moc jednoduche reagovať, vôbec tam neni zapotrebi dvihať ruku tak vysoko, proste tam stači obyčajny vejarovy pohyb na druhu stranu (tak by to napriklad spravil majster Liechtenauer), popripade ešte prechod ruky na druhu stranu
Pokud se vám naše videa líbí dejte nám lajk, odběr, sdílejte, komentujte. I tyto drobné činnosti nám znatelně pomohou a podpoří naší tvorbu. Nebo nás můžete podpořit na Patreonu ➡ www.patreon.com/digladior.
Pokud vás něco zajímá nebojte se zeptat. Rádi vám odpovíme.
Díky.
Opět dobrá práce kluci, držím palce🖤
Děkujeme. Jsme moc rádi, že se vám naše tvorba líbí.
Se mi libi jak ten serm je vypracovanej do detailu 👍
Jop.
je to dost komplexní systém a to je k tomu ještě potřeba připočíst zápas a zápas se zbraněmi.
Opět skvělé,pěkná ukázka možných eskalací,🤔👌🏻👍🏻!
Děkujeme.
vážíme si věrného fanouška. 🥰🥰
Jako obvykle hodně inspirace pro smrtelníky. Super chlapi 👍
Děkujeme, snažíme se.
👊💪👊
Pěkný video. Vždycky mě u těchto akcí zajímá, jak by to mohlo pokračovat. Tedy, jak by se z té situace mohla druhá strana efektivně dostat.
zkuste se podívat na:
ua-cam.com/video/5FitDspAS0o/v-deo.html
Nevím, jak jsem se sem dostal, ale jsem rád že se to stalo :D
Tak to je dobře. 😀
Stará evropská bojová umění jsou moc fajn.
👍👊
Díky za další super video. Chci se zeptat. Budete také dělat nějaká videa na techniky s obouručními tesáky?
Jsme moc rádi, že se vám naše tvorba líbí. Bohužel obouruční tesáky nemáme zatím v plánu. Techniky jsou v podstatě shodné s dlouhými meči. Tak snad vám můžeme nabídnout alespoň tyto.
Děkuji za krásnou techniku. Osobně netrénuji s pukléřem ale trojhraným štítem, takže nevím nakolik je moje "rada" zde použitelná, ale s posledním útokem rubem zvrchu bych využil vlastní štít k nátlaku na obráncovu zbraň, aby ji nemohl použít ani ke krytu, ani k útoku, kdyby kryl štítem.
Víte kam se obrátit na nějaké semináře na boj se štítem? Přijde mi, že jsou dost vzácné. Děkuji.
Děkujeme za váš pohled na tuto akci.
Ohledně seminářů, tak jediní o kom vím, že pořádají semináře zaměřené na šerm mečem a štítem jsme my. Akorát je pořádáme ne moc často tak 1 za 2 roky.
Paráda 🤩
Děkujeme, jsme rádi, že se vám naše videa líbí.
Pěkné video! 🙂 Mohl bych mít dva dotazy?
1) Proč pak nepoužíváte nějaký velký štít ?
2) Miluji starověk, dochovaly se i nějaké bojové techniky z te doby?
Děkuji a přeji hodně úspěchů
Děkujeme.
Toto je specifický druh štítu, který se ve středověku používal tzv. pukléř, či puklíř. Jinak pěstní štítek, to kvůli pěstnímu držení. A používáme ho proto, že se nám dochovali nějaké techniky jak s ním šermovat. S velkým tzv erbovním štítem drženým na předloktí se nám bohužel techniky šermu nedochovali. Přestože je tento štít známější.
Ohledně starověku se nám určitě dochovaly nějaké bojové techniky, první známé dochované=é techniky boje jsou z Egypta s jednoručně drženou krátkou holí. Techniky boje ze starověkého řecka nemáme dochovány, s výjimkou jednoho papyru a maleb na vázách amforách mísách a pod.
A pak máme dochováno několik spisů o boji a šermu v době římské.
Dobrá akce jistě by se na válečném poli hodila
Pravděpodobně ovšem jen jako sekundární akce, neb v té době na válečném poli vládla jízda nebo pěchota s tyčovými zbraněmi a střelci.
Tedy meč a pěstní štítek by byl až záložní zbraní například u střelce.
Ohľadom toho posledneho utoku mi pride až moc jednoduche reagovať, vôbec tam neni zapotrebi dvihať ruku tak vysoko, proste tam stači obyčajny vejarovy pohyb na druhu stranu (tak by to napriklad spravil majster Liechtenauer), popripade ešte prechod ruky na druhu stranu
Děkujeme za váš pohled na tuto akci.
Film posledný samuraj šerm kedy rozoberiete
nevíme