Žiemą žydinčios gėlės ir jų priežiūra I Augink lengviau

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 лис 2021
  • zaliastotele.lt
    Ar žinote, kokiomis kambarinėmis gėlėmis galima džiaugtis žiemą?
    Populiariausios kambarinės gėles žydinčios žiemą yra puansetija, plokštenis, ciklamenas, sanpaulija, meilenis ir orchidėjos.
    Pirk parduotuvėse arba internetu zaliastotele.lt/
    Puansetijos - tradiciškai laikomos kalėdinio laikotarpio gėlėmis ir populiariai vadinamos „Kalėdų žvaigždėmis“. Namuose suraskite jai tinkamą vietą, kur yra pakankamai šilta ir šviesu. Laistyti reikia gana dažnai, nes žemė turi būti nuolatos sudrėkinta. Tačiau lieti reikia atsargiai, nes riba čia slidi: jei vandens bus per daug, ji ims mesti lapus ir rodys kitokius nepasitenkinimo ženklus. Nepamirškite jos reguliariai tręšti viso žydėjimo metu.
    Plokšteniai - dažnai vadinami kalėdiniais kaktusais. Šios kambarinės gėlės žiedų laukia kiekvienas jo savininkas, tačiau tai, ar augalas pražys, priklausys nuo jo priežiūros. Plokšteniai mėgsta šilumą, tačiau karščiai jiems gali būti pražūtingi. Parinkite tokią vietą namuose, kurioje augalo nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, taip pat Kalėdinį kaktusą patartina laikyti atokiau nuo įvairių šilumos šaltinių - radiatorių ir židinių. Plokšteniai nemėgsta sausos dirvos, todėl jį reikia pakankamai dažnai laistyti. Kai pastebite, kad viršutinis dirvos sluoksnis tapo sausas, tai reiškia, kad atėjo laikas Kalėdinį kaktusą palaistyti.
    Ciklamenai - itin mėgstami, gausiai žydintys augalai. Namuose auginami ciklamenai netoleruoja aukštų temperatūrų, todėl geriausia juos laikyti vėsiai ant palangės. Labiausiai augalas mėgsta išsklaidytą šviesą ir gerai žydi net šiaurinėje namų pusėje. Augimo laikotarpiu augalus reikia reguliariai laistyti, vandenį pilti geriau į lėkštelę po vazonu, kad vanduo nepatektų ant šakniagumbio viršaus (gali imti pūti). Taip pat jį būtina tręšti žydintiems augalams skirtomis trąšomis.
    Meileniai - yra tikros žiemos gėlės. Šaltuoju metų laiku, kai ima trūkti spalvų aplinkoje, namuose ima skleistis jų žiedai, kurie gražūs išlieka visą mėnesį ar net ilgiau. Ant belapio stiebo augalas dažniausiai sukrauna 3-4 stambius žiedus. Meilenius šaltuoju metų laiku galite drąsiai auginti ant palangių, tik nepamirškite kas kelias dienas juos vis pasukti, kad nesideformuotų stiebas. Laistykite reguliariai, bet saikingai, kambario temperatūros vandeniu. Skinti geriausia skleidžiantis pirmajam žiedui. Jei paliekate žydėti vazone, peržydėjusį žiedynkotį nupjaukite - geriau vystysis svogūnas.
    Sanpaulijos - vienos populiariausių kambarinių gėlių. Jos nedidelės, gausiai žydi ir gana nereiklios, todėl namuose nesunku kaupti kolekcijas. Jos nemėgsta karščio, joms netinka ir temperatūros svyravimai, skersvėjai ir šalto oro gūsiai. Žemė vazonėliuose visada turi būti vidutinio drėgnumo. Laistoma atsargiai: negalima pilti ant lapų ir į skrotelę, geriau vandenį pilti į lėkštelę ir po pusvalandžio likutį išpilti. Tręšti sanpaulijas reikia visus metus, naudokite specialias kompleksines trąšas sanpaulijoms arba žydinčioms gėlėms.
    Orchidėjos - vienos populiariausių ir žiemą žydinčių kambarinių gėlių, kurios pražysta įvairių spalvų, formų ir dydžių žiedais. Orchidėjos mėgsta šilumą, šviesą ir drėgną orą, be to orchidėjos netoleruoja skersvėjų. Orchidėją laistykite kas 2-4 savaites šaltuoju metų laiku, priklausomai nuo aplinkos drėgnumo, tačiau neliekite per vazono viršų. Visada merkite į didelį dubenį ar kibirą, įstatę palikite 30-40 min., tada gerai nuvarvinkite ir grąžinkite į išorinį vazoną. Orchidėjos yra auginamos skaidriuose vazonuose, kad pagal šaknų spalvą būtų galima nustatyti, kada jas reikia lieti. Orchidėjos įprastai žydi kartą metuose, nuo rudens iki pavasario, tačiau priklausomai nuo rūšies, gali žydėti ir tik kas dvejus metus, ar priešingai - ištisai žydėti net kelis metus. Jei orchidėjai jūsų namuose patiks, galite tikėtis, kad ji žiedais džiugins visą žiemą.
    Nepamirškite, kad jūsų namai net ir žiemą gali būti pilni žydinčių kambarinių augalų!
    Toliau žiūrėkite:
    Kambarinių gėlių priežiūra žiemos laikotarpiu: • Kambarinių gėlių priež...
    Puansetijos ir jų priežiūra: • Puansetijos ir jų prie...
    #zaliastotele #auginklengviau #kamabarinesgeles #zydinciosgeles #geles
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ •