Ось перше відео. Для чого оце все зроблене: ua-cam.com/video/5sU7AQRD8vA/v-deo.html Автоматику брав таку allegro.pl/oferta/automatyczny-przelacznik-zasilania-100a-2p-12099772072
📌 Да, только вы забыли учесть включение бмс на аккумуляторе, а она включается долгим нажатием, а не замыканием 😒😒😒 *Может есть мысли как можно и это автоматизировать, чтобы не держать аккумуляторы постоянно включёнными* 🤔❓❓
Як холодильник працює при переході від мережі до інвертора? Збоїв нема? В мене, коли в момент переключення холодильник працює деколи буває двигун агрегата неприємні звуки видає! А коли повертається в мережу, без проблем! В режимі Байпаса цієї проблеми нема! Можливо це пов'язано з асинхронним двигуном холодильниа, який не попадає в такт синусоїди? Дехто ставить реле затримки на сам холодильник.
Полезное и подробное видео.у меня такая же автоматика.Только отключающее инвертор а нагрузку снегом.Тогда при переключении резерва ничего не отключается.на все тяжёлое вывожу отдельную линию,которая работает только от сети.Успехов.
Там нічого знімати. Знайшов на платі, де вона припаяна, і паралельно припаяв два проводи (вірніше один, подвійний. При їх замиканні відбувається те саме, що при ввімкненні кнопки. А потім ще і поставив вимикач, щоб відключати автоматичне замикання. Даю акумуляторами трохи відпочити і зарядитися, при можливості. А відео не зніму зараз, бо далеко від дому.
Класна тема, хотів таке ж зробити, шукав пусковий автомат, щоб мав нормально розімкнені контакти, а при подачі напруги - замикав, але Ваш варіант вже відпрацьований з заводу.
Все правильно зроблено. Деякі коментатори стурбовані тим, що буде, якщо станеться "залипання" контактів? Нічого небезпечного не станеться, контактор не переключиться і не буде напруги від інвертора.
Доброго вечора! Дякую вам, два дні грався як обійти УЗО. Завдяки вашому відео, зрозумів як розімкнути 0 з електростанції й все запрацювало . Здоровʼя Вам й переможного миру!
Доброго дня. Маю АВР Гею на три фазі. Чомусь у мене контакти на цих колодках при появіі мережі чи її вимкнення., нічого не міняється. Що може бути. Вже се перепробував.Міняються тільки у випадку коли я вручну перемикаю тумблер
Дуже поширена думка про те, що досить зняти відео про кучу дротів, які невідомо як з'єднують між собою пристрої, і все всім стане зрозуміло. Не тіште себе ілюзією. В мене великий і успішний стаж роботи в електроніці, але я майже нічого не зрозумів ні з відео, ні з вашого пояснення. Тому, що давно придумана МОВА СХЕМ, яку не можуть замінити усні пояснення. Краще б Ви показували не прилади, а схему їх з'єднання на великому аркуші паперу. До речі, я раджу Вам, якщо не для публіки, а хоча б для себе таку схему обов'язково намалювати. Майте на увазі, що схема має бути читабельною, лаконічною, тобто без чорновика Ви не обійдетесь. Але схема потім Вам підкаже, що зайве і надмірне. Я бачу з досвіду, що можна було б зробити простіше, якщо б Ви починали зі схеми на папері, а не з уяви.
Можливо ви праві. Як на мене, то щоб малювати схеми, то треба точно знати характеристики компонентів. В мене вийшло так, що про деякі моменти я дізнався тоді, коли вийняв їх з коробки. Тому прийшлося імпровізувати. А взагалі відео зняв в якості відповіді одному з глядачів, який питав як саме підключати дану автоматику, бо він її замовив, а схеми немає. Так як і я не мав. Все методом проб і помилок. Простіше можна було зробити. Наприклад розетку для ввімкнення зарядного, можна просто було запаралелити з вводом, по стороні міста, а не пускати через додатковий контакт. Так зробив виходячи з початкової задумки, коли планувалось підключення зарядного до електромобіля, при наявності електрики з мережі. Мало бути реле, яке б дозволяло зарядку, але потім вирішив під'єднати це все діло не до вводу після лічильника, а лише на вході в саму хату. І зарядне, яке під'єднане до розетки в гаражі і так вмикається і вимикається в залежності від наявності мережевої електрики. Так само планував через отой контакт лампочку, оту що синя, не на постійно, а через якусь кнопку, щоб її вимикати. Але передумав, і зробив її на постійно. Може й можна було б ще щось спростити, та я не знаю що...
@@pavlosiryk3771 і вам дякую. З мене поганий блогер. Відео робилося для учасників вайбер-групи Рено Зоє (електромобіль). Там люди трошки більше знали, про що йдеться. Потім з'явилися питання про підключення автоматики. Зробив ще одне відео. Тепер розумію, що для тих хто не в курсі то це все виглядає незрозуміло. Але це не для лайків чи підписників. Закінчаться у пуйла ракети, нормалізується електропостачання, ці відео повидаляю...
Доброго ранку. Підскажіть, будь ласка, чи потрібно знімати клеми інвертора під час зарядки акб та навпаки, чи потрібно знімати клеми зарядного під час роботи інвертора? Дякую.
Я не знімаю. Можливо і потрібно було б, але в мене вони точно не працюють разом, і знімати їх геморно. Вирішив що і так має все бути добре. Час покаже, чи я був правий...
@@kopomanija2615 не підкажу. Бо не знаю, яким чином той генератор глушиться. Можливо там вистачить отих додаткових контактів. Не пам'ятаю, які з них нормально розімкнуті. Я б зараралелив кнопку запуску генератора, через оті контакти (але не кнопку стартера, бо стартер має крутити пару секунд, і вимикатися)...
И ещё мне не понятно какое потребление у самого авр, постоянное при подаче напряжения от источника или импульс на включение и всё. Тогда какой ток или мощность потребления на непосредственно импульс.
@@ОлегСтеповой-ю2ю струм на АВР йде лише в момент перемикання. Якщо вимкнути все, то АВР залишиться в тому положенні, в якому був. А який струм допустимий я не знаю. Старався не навантажувати сильно. По суті, лише кнопка ввімкнення інвертора має вмикатися через додаткові контакти. В мене ще зарядне ввімкнене, але то не обов'язково, можна було його напряму до вводу міської мережі підєднати. Замовити з Аллегро напряму в Україну не вийде. Шукайте знайомих в Польщі, щоб вони замовили, і вам передали. Передати можна автобусом чи навіть Новою Поштою. Вже вона в Польщі є.
На інвертор подається "включення" через реле. Після включення інвертор подасть напругу на АВР, який перемкне, з затримкою, режим на лінію Інвертор. Затримка єв АВр з вбудованою схемою затримки, червоний або зелений колір ручки не має значення, головне наявність схеми затримки. Оця затримка передбачає 2-4 секунди для стабілізації потужності Інвертора, щоб він не перегружався при навантаженні миттєво з включенням, тобто діється час на вихід інвертора на робочий режим. Питання будуть з технікою, яка після відключення мережі зазнає перепад напруги з затримкою оцих 2-4 секунд. Якщо, наприклад, принтер буде працювати - він зупиниться, компьютер - перезавантажиться, ну збої будуть..., але інвертор вціліє. Інвертор має бути з' єднання через реле, яке на АВР, мережа зникла - реле в стан н/з, живлення з АКБ або сонячних- на інвертор, а далі все як має бути.
Добрый день Можете помочь объяснить Я купил инвертор MUST 3,2 кВт + акб LiFePo24 вольт100 ампер Хочу собрать «экофло» Подключение вилка -вилка при отключений света в квартире Вопрос ?) Что мне нужно за доп оборудование кроме инвертора и акб Имею виду автоматы , реле и тд ? Планирую это все в каком-то корпусе собрать возможно с колесиками Спасибо за ранние из Харькова ✌️
По ідеї гібридний інвертор працює як безперебійник. Це стандартний варіант. Заводите фазу в інвертор і виводите туди, куди вона у вас зараз виведена в квартиру. Головне - це щоб не навантажувати понад передбачену потужність. При такому під'єднанні отримаєте комфорт. Другий варіант - встановлення АВР, але я не розумію навіщо це робити, маючи функцію безперебійника.
Теж зібрав таку схему. Розділив електроживлення у квартирі на силове та стандартне - бойлер гарячої води та силову лінію на кухні вивів з основного розведення квартири та підключив раніше АВР. Резервне живлення акумулатор-інвертор працює бездоганно - 24В/100Ач акумулятора вистачає на 8..10 годин роботи холодильника, освітлення та комп'ютера з роутером. Однак існує проблема автоматичного увімкнення/вимкнення інвертора. Справа в тому, що запуск у інвертора організований не від тумблера, а від кнопки (тригера). Тому підключати контакти кнопки "в розрив" до АВР марно. Поки не знайшов рішення - немає схеми інвертора...
не можете підказати бо я не дуже в цьому розбираюсь,ось в мене вихід 220 з інвертора в розеткі,коли дають світло мені достатньо вимкнути на інверторі мережу чи таки треба виймати і вилку вилку що йде до розетки?
@@Николай-в7ф4щ Я розділив підведення живлення у квартирі через основний перемикач АВР. Тому в моєму варіанті неважливо працює інвертор при включенні міської електромережі чи ні. Інша справа, що навіть при роботі без навантаження він досить чутливо садить акумулятор. Тому відключення його очевидне.
@@Николай-в7ф4щЯкщо вам ця вилка, що воткнута в інвертор не потрібна - можна там і залишати. Але, здогадуюся, у вас простенький інвертор. То краще вилку виймати. Але для того, щоб дати інвертору деякий час після включення кнопки вмикання, вийти на робочий режим. Світло зникло, інвертор вімкнули, дали секунд пʼять йому вийти на робочий режим, всовуйте вилку в його розетку.
Дуже дякую за відео. Підкажіть будь ласка, а чи можна до контактів зназу підключити не включення інвертору (бо я рукожоп і не припаяю) а розімкнення контактів між інвертором і батареєю ( буде розривати + до батареї коли є світло)
@@darkjudas1 Ні! Ні в якому разі! Гляньте, на кабелі які йдуть від батареї до інвертора. Там мідь (принаймні так має бути) в палець товщиною. А контакти досить ніжні. Вони не витримають таких струмів. Якщо ви візьмете 1кВт з інвертора, то з акумулятора потягне близько 90Ампер. А тепер задайте в інтернеті фото реле на 100Ампер, і подивіться, які в нього контакти. Коротше кажучи, ваші контакти просто згорять. Може до кнопки інвертора йдуть якісь провідники, з клемами типу тато-мама, то до них можна під'єднатися без пайки.
@@ДмитроХодак-щ4о думаю, що буде. Бо, процентів 99, що трьохфазний АВР буде керуватися однією фазою. Тобто АВР навіть не буде знати, що немає якихось фаз, крім отієї основної, яка перемикає все. Але я не розбирав трьохфазного АВРа. Думаю, що керування таке саме, як в однофазного. Тільки контактна група не два, а чотири контакти. Тому я думаю що все запрацює. Тільки пам'ятайте, що якщо в вас є трифазні прилади, то вони не будуть працювати, якщо подати на вхід трьох фаз одну і ту саму фазу. Якщо ви просто хочете таким чином заживити весь будинок, який початково був поділений на різні фази в різних приміщеннях, то можливо щось з цього і вийде. Але я не певен. Тут треба дивитися конкретний приклад.
Добрий вечір. Підскажіть чи скиньте схему як ви підключили реле часу ? Зібрав як у вас але потрібно реле часу так як плавний пуск інвертора реле досидить погано перемикає
Це залежить від самого реле. В мене після ввімкнення інвертора фаза йде до контактів навантаження і до реле (паралельно). А через реле йде фаза на контакт "BR", який саме і вмикає електромагніт, всередині автоматики, і перемикає навантаження. Якщо треба ще допомога, то скиньте електронну пошту, я напишу.
Якщо я вас правильно зрозумів то ви хочете щоб інвертор (генератор) подавав напругу через цей АВР вам в розетку до якої підєднаний. Якщо так то нічого доброго не вийде. Вхід і вихід неповині бути зєднані між собою за межами цього АВР інакше зустрінуться два струми і буде багато спецефектів в вигляді іскор, диму, і ремонт інвертора. Все має бути строго по схемі в якій входи ніяк не зєднані з виходом
Фаза і нуль на керування реле, і та сама фаза на контакт реле, які розмикаються-замикаюттся через неї. Ну і з реле далі пішла та фаза. На реле написано, що витримує 16А. Інвертор розрахований на 7А. Тобто хватає.
Ще додам, що бажано мати безперебійник, на кшталт UPS, від безперебійника можливість подати напругу для ввімкнення інвертора. Це те саме, але вже давно винайдено. Час затримки в UPS , - мілісекунд, тому техніка стабільно працює навіть при зникненні напруги мережі.
А смысл? Зарядку подключаем к обычной сети. Нет света - нет заряда, появилась городская сеть - пошел заряд. Смысла мудрить нет. Главное, чтобы зарядка была интеллектуальная, с ограничением напряжения. Чтобы без присмотра не вскипел АКБ.
Крайне желательно в схему добавить реле напряжения на ввод перед переключателем. В описании производителя есть указание, что напряжение должно находиться в пределах 85%-110% от номинала при минимальном токе 5А, иначе катушка соленоида может не переключиться и сгореть.
Спасибо за совет. Но в данный момент не могу этого сделать. Я далеко от катушки. Но ваш совет можно быть полезным для тех, кто собирается повторить эту схему.
Так зарядне до акумулятора під'єднане завжди. А ввімкнення зарядного відбувається автоматично, завжди коли є живлення з міської мережі. Гарне зарядне автоматично вимикає процес заряджання, коли акумулятори не "беруть" заряд. В мене трошки не так. Бо акумулятори старі, і зарядне теж не найновіше. Тому часом мушу вимкнути зарядку, коли бачу що напруга значно зростає. Але вмикається автоматом.
@@VladMI7460 в мене вбиті акумулятори. І вони вже не так заряджаються як нові. Не думаю, що автоматика їх вивезе. Та й ще те, що вбиті вони по різному, а заряджаю я їх паралельно. Один гріється вже, а другий ще не зарядився до кінця. Були б нові, або один великий,замість двох маленьких, то воно того б вартувало. Але то дорого. А я просто використовую те що маю задарма.
@@YuriiYe Еще лучше вариант. Посмотрел на аалегро откуда доставка , из Китая. Пошел на Али и есть он родименький)) 842.70 грн стоит с бесплатной доставкой
Це розрив одного з проводів на розетку зарядки. Зараз переробив цю систему, і розетку для зарядного просто вивів паралельно, від проводів по яких приходить струм з міста.
Доброго дня! Скажіть будь-ласка в мене реле напруги стоїть після вхідного автомата, чи можна підключити генератор, в мережу будинку через будь-яку розетку. Я так розумію, що струм на реле буде йти в зворотному напрямку.
Не скажу точно. Не знаю як зреагує реле. Не повинно ніяк реагувати. Правда і спрацьовувати не буде (тобто спрацює, але не допоможе). Бо при розмиканні реле напруга не зникне. Я б спробував. На крайняк, то викинув би його просто (кинув би провід на вхід і вихід реле, або просто під одну клему загнав би два проводи).
Не робіть так. Як тільки з'явиться напруга у мережі і реле замкнеться то Ваш генератор буде напряму підключений в мережу обленерго з трагічними для нього наслідками. Для людей, хто не хоче спалити генератора є штука показана на відео. Дорого, але новий генератор ще дорожче, ремонт поточного - довго чекати.
@@volodumurkalunyak4651 Про це я знаю. Якщо я вимкнув вхідний автомат, то реле розімкнуте, я ж правильно Вас зрозумів. А тепер якщо я подаю струм від генератора через розетку. І він прийде назад до реле. І тут питання чи не згорить дане реле. Чи воно стоїть розімкнуте? І чи необхідно дотримуватися так би мовити "полярності" фази й нуля? Бо нуль в реле постійно замкнутий.
Здраствуйте !Купил Томз такой же, у него приоритет генератор и обратно на сеть не переключается. Хотя Сеть А, а генератор сеть В. Это брак или я что то не понял?
@@LIPOVAN5 шукайте помилку в підключені. Брак, звичайно може бути, але спочатку перевірте підключення. Я брав АВР, дві вилки штепсельних (одна біла, одна чорна) лампочку на вихід, тестер, для додаткових контактів, подовжувач на дві розетки, і сидів, перемикав, вивчав, що, де, коли і як перемикається. Перевірте, чи перемикач "Авто-Мануал" правильно ввімкнений, і ще, були версії АВРів, для сонячних панелей. Так там зворотнє переключення було з затримкою. Може в вас такий? І треба просто довше почекати?..
Дякую за відео. Скажіть будь ласка - переключення на інвертор у Вас також проходить не так чітко і швидко, як на електромережу? У мене приблизно така ж схема, тільки без реле затримки. Пауза переключення на джерело В дуже відрізняється. Ось відео: ua-cam.com/video/KSl8a8LDmvw/v-deo.html.
@@YuriiYe якщо у Вас є можливість - спробуйте, будь ласка. На моєму відео як раз варіант спрацьовування при увімкнутому інверторі. Хочеться з'ясувати - це особливість мого інвертора чи розповсюджена проблема.
У вас Инвертор при восстановлении Сети получается включен паралельно сети 220в. Опасно так делать. Надо ставить два контактора по сети 220в и колхозить на Ардуино - тогда будет все честно работать. А сейчас у вас Инвертор секунд 10 работает на сеть 220в. В этом АВР нагрузка и "генератор резервный" гальванически сидят на нижних контактах. Таким образом когда Инвертор включен то его 220В идет в Нагрузку (Потребители) а при включении сети 220в получается что у вас И Инвертор И сеть 220в включены паралельно. Нельзя так...
@@alexandersor4527 нічого в мене не підключено паралельно. Навантаження заживлене лише від одного джерела. Навіть коли ввімкнути і інвертор і міську мережу, то навантаження підключене до чогось одного. В цьому АВР фізично немає можливості ввімкнути два джерела енергії паралельно! Там окремих чотири різних контакти, два на міську мережу, два на інвертор, і вони не з'єднуються між собою.
@@wescor8365 та немає що знімати. Користуємось. Особливих змін не бачимо. Все працює, з новим акумулятором Lifepo4, і новим зарядним. Про них є відео на каналі. Дякую за підписку, але я не блогер, за підписниками не гонюсь. Нових відео не викладаю вже рік. Як буде про що знімати - зніму, а робити конвент заради контенту, то не моє...
У вас АВР для генератора потому там такие контакты , для инвертора нужен другой с зелёным переключателем и там нарисовано сеть и солнечные панели а тут сеть и генератор , смотрите внимательно
Ну і? Якраз то в мене все нормально: основна електрика з мережі, а додаткова з додаткового джерела. А ви пропонуєте зробити навпаки. Та й яка різниця? Система працює, нарікань на АВР немає. Він свою функцію виконує на всі сто. А що там намальовано, то мені паралельно. Я сказав, що не знаю, чому так, але не казав, що мене то не влаштовує. Хтось в коментарях пояснив чому (бо перемикання контактів резерву залежить не від наявності струму резерву, а від фізичного положення перемикача. Що є досить правильним). То тепер все ще більш зрозуміло...
@@YuriiYe ну оно то не просто ток сделано ? Для генератора значит для генератора а инвертор значит инвертор, и вы же сами говорите что контакты с другой стороны не такие ? А там такие, для инвесторов там есть ещё трёх секундная задержка
Так и не понял - зачем же заморачиваться с задержкой в 15 секунд? Кстати: 1. Есть АВР с уже встроенной задержкой по одному из вводов в 4 секунды (маркировка PV) 2. Многожильный провод напрямую под винтовой зажим ставить нельзя! Нужно обязательно оконцовывать наконечниками/вилками.
@@YuriiYe а если чтото мощное включено когда ты спишь? Например бойлер который нагревается по ночному тарифу :))) ! Как по мне так нужно сразу систему расчитывать исходя из 2-3 киловатт мощности а лучше ограничивать мощность нагрузки на инверторе (например при мощности 1 кВт на старте просто не включаться пока "не сбросишь лишнюю нагрузку"! Либо еще лучше разделять мощные потребители от остальных - так чтобы они питались по отдельной линии и не запитывались при работе от аккуиулятора.
@@sputnic1436 - совершенно верно, для бойлера и стиралки надо прямую розетку от сети 220, хотя с 23.00 до 24.00 и бойлер и стиралка отработают по ночному тарифу под вашим присмотром ( когда не выключат сеть за этот 1 час).
@@ЛеонидСавчук-д4в , ну стиралка (если стирать по нормальной программе и с дополнительным полосканием) работает не час а 2-2,5 часа, добавить хлебопечка (2,5-3,5 часа), бойлер зимой 1,5 часа и т. д. Поэтому до 24:00 не уложитесь ))). И сидеть и ждать до 2 часов ночи не лучший вариант. Да и девочка не поймет когда ты нежишься с ней, и тут выключают свет и ты подрываешься как бешенный и бежишь выключать бойлер и стиралку за 15 секунд))) . Поэтому как эконом вариант - блокировать пуск инвертора если нагрузка превышает скажем 1 кВт. Идеальный вариант - отдельную линию (или хотябы ее реализовать переноской) на мощные потребители которые будут питаться исключительно от сети а остальные потребители через системму сеть/инвертор.
В мене, фактично так і є. Автомат стоїть на вході в будинок. Тільки сараї та гараж живляться напряму, від міської електрики. А весь будинок через цю автоматику. Тільки стоїть не в щитку, а на моїй етажерці. Але під'єднанний до самої першої коробки в будинку. Всі розетки працюють, всі вимикачі і прилади.
@@user-vc1pj8el4j Скоріш за все напруга була надто низька. У деяких виробників зазначено NOTE: The rated voltage of the common and backup power supply must in range 85%-110%, and the current cannot be less than 5A, otherwise the coil will heat up or even spontaneously burn. If your city voltage not stable, please kindly add voltage protectors in system.
Взагалі то логічно щоб з інвертора не пішов дим потрібно робити затримку включення електромережі а не інвертора. А тим більше що при появі електромережі, в перші секунди якраз і можливі стрибки напруги. А іноді бувають включеня на секунду дві пауза і включення. Тому затримка потрібна якраз з цієї сторони
Не потрібно. Бо автоматика фізично не може з'єднати мережу міську з інвертором. Навіть, якщо в мережі з'явитися 1000В, то все згорить, а інвертор виживе. А взагалі то, на рахунок скачків, то в нас ще не бувало. Ну і ввімкнень-вимкнень по пару раз за секунду то теж не бувало. Згідний, що може бути, але поки не було.
@@YuriiYeТе що Ви вважаєте що це не можливо фізично то це помилкова думка. Мені відома будова такого АВР, пояснювати не потрібно. Принципи побудови автоматики де що інші, і головний з них Ви порушили, "захист від дурака", тобто те що вважається на перший погляд не можливе якраз найчастіше і трапляється. У Вас не виникали думки а чому цей китайський АВР коштує близько 20$ а деякі навіть вітчизняні системи АВР від 5 тис. грн і більше? Друге, а чому банальне реле напруги вмикається з затримкою 5-15 сек? І третє, "нафіга козі баян", затримка вмикання інвертора? Бо згідно Вашим міркуванням він теж не може під'єднатись до мережі "фізично", щось те реле на 15 сек явно лишнє. Що до стрибків то мені просто цікаво, у Вас є прилади які можуть зафіксувати події які відбуваються на протязі від десятків до сотень мілісекунд (наприклад цифровий осцилограф з можливістю запису), чи Ви думаєте що це покаже вольтметр?
@@ПавелСавчук-э2э я розбирав той АВР. Так відбувається переключення контактів. Один і той самий контакт, який підєднаний до вихідного перемикається між двома вхідними. Між отими двома вхідними відстань десь з 4см. Тобто замкнути два вхідних між собою - неможливо. Принаймні, якщо не пхати туди нічого металевого. В мене немає кому пхати, крім мене. І до речі, цей АВР коштує не 20$. Я за нього дав 40. Не знаю, може він не витримає 100А, як заявлено. Може не витримає 10 000 перемикань. Може спрацювання не таке швидке, як має бути. Але мені отого всього не потрібно. В мене вхідний автомат в хату 25А. Тому, якщо китайці надурили в 4 рази, мене влаштовує. Кількість перемикань 6 на добу (3 туди, і 3 назад). Тобто на рік біля 2 000. Якщо і тут китайці схитрували в 5 разів, мене влаштовує. Швидкість перемикання теж мені підходить. І навіть, якщо буде в 10 разів довша, то теж нічого не трапиться. 15 сек. затримка, це на те, щоб вимкнути чайник, пралку, поскдомийку, духовку яку ввімкнув за наявності електрики в мережі. Мені на це хватає 15 секунд. Хата невеличка, одноповерхова. Крім того, планувалося підключення до цього ж АВР генератора. Так от, 15сек (чи можна і більше дати), це щоб він вийшов на робочі оберти. А не тільки ввімкнувся, а ви на нього навантаження повне. Але поки що в генераторі не бачу необхідності. На рахунок стрибків напруги, то в мене не цех з станками ЧПУ. По тим приладам, що в мене є, холодильник, телевізор, насос - то я проблем не спостерігав.
@@YuriiYe Те що Ви відали за нього 40$ то це дві ціни бо на алі він коштує 20 плюс мінус 2$ в залежності від магазину з безкоштовною доставкою в Україну, тим більше Ваш "АВР" навіть не "китайський бренд" а "nonename". Я писав що знаю як він побудований. Як Ви можете спостерігати те що не всі прилади фіксують? Я думаю що мені не варто пояснювати Вам що таке перехідні процеси в блоках живлення сучасної електроніки якщо Ви вважаєте що це важливо лише для "станків ЧПУ". Дійсно над такими речами ніхто не задумується поки не відвезе в ремонт ТВ чи іншу електроніку і почує "діагноз" майстра. Вас влаштовує і добре, працює і слава Богу, але я б не радив комусь те що може принести збитки.
@@ПавелСавчук-э2эа я собі придбав смарт-реле! Я його налаштував так, що коли вмикають напругу, то він дає мені напругу в будинку тільки через одну хвилину після того як подали напругу! І його можна налаштовувати як захочеться! В ньому виставляється пороги напруги, пороги кіловата, затримка при ввімкнені напруги від місцевої мережі. Є тижневий таймер. На ньому також є табло, яке можна подивитися напругу, кіловати та ампераж. А також можна подивитися скільки кіловат спожито за місяць і звіритись з ел.лічильником! І головне, що мені подобається так це те, що він з'єднаний по вай-фай з інтернетом! І через додаток Tuya Smart з любої точки планети, теж можна передивлятись, налаштовувати та вмикати-вимикати напругу вдома! На Різдво поїхали ми з дружиною до родичів за 70 км.з дому, а вона мені вже там говорить "я мабуть праску забула вимкнути"!!! Я зразу з телефона вимкнув увесь дім і всі проблеми! Всерівно з холодильниками за 5-7 годин, що ми святкуємо нічого не станеться! Зате дружина проштрафилась і везла мене вже нетверезого на авто назад додому!))) Дуже хороша та корисна річ смарт-реле та дружина!))) До речі в мене в дома зараз стоять вай-фай камери відеоспостереження, які теж підключені до додатку Tuya smart. І через один додаток я керую та продивляюся за своїм будинком та подвірьям! Подумував замовити з Китаю смарт розетки з підтримкою додатка Tuya smart, але зараз із-за війни не до цього! Все, гарних Вам свят, здоров'я та миру! СУ, ГС та смерть ворогам!
Ще нігде не бачив ні схеми, не відео щоб по простому пояснили далеким що від чого, як і в якій послідовності підключати. Від лічильника через автомат, реллє затримки, авр і т.д. Куди вихід з інвертора, в розетку? Як вкл чи викл інвертор при появі мережі? Яку затримку виставляти? А то пояснюють, це ось до, то он там. Не всі спеціалісти.
@@ВикторСолодуха-ъ3к В мене є можливість, "врізати" інвертор в проводку. Тобто, в мене є розподільча коробка, куди приходить два проводи, від яких заживлюється весь будинок. Я пад'єднуюсь туди. Розрізав проводи, і авр визначає, чи з'єднувати їх маж собою (коли є міська напруга), чи з'єднати вихід з інвертора з входом будинку. Але це в мене так. Стара схема підключення будинку, де все на одному автоматі.
По объяснению- не очень понятно, тем более что или автор неправильно понял принцип работы устройства или оно и на самом деле работает неожидаемо.. В любом случае у меня вопрос- какова защита в случае аварийной переполюсовки из города? К сожалению, бывают и такие случаи ..
Реле працює очікувано. Просто очікування трошки не такі, як підказувала логіка. Переплюсовка абсолютно не страшна. Автоматика не з'єднує ніде ні фазу, ні нуль з міста з "інверторною" напругою. А сама автоматика не "фазозалежна". Перевіряв. Вмикав її і так і так, все працює.
Переполюсовка с города ? Это как фаза с 0 меняется местами ? Ничего не будет , сначала сгорит все в щитовых в парадной , потом и сам городской трансформатор
Вже не 1н каже що там щось намучене, Питання не в тому що ви хочете, там мабуть все прив'язане до головного вводу, коли верх вкл, то низ викл , і навпаки😊😊😊.
@@dendenich4577 маю такий, який маю. То вже зараз всі такі розумні, а два роки тому (ну майже), коли це все купувалося і складалося інформації не мав ніякої. Все методом спроб і помилок.
У китайцев два вида. Такой, с рисунками эл.вышки на группе А и гены на группе В. Он дешевле на 100грн. Тот что дороже на группе А солнечная панель, на группе В - вышка. Вроде в нем уже есть задержка. Как реагируют дополнительные контактные группы не знаю, надо проверять
@@ВладЛагутенко-щ5ч в ньому є затримка на ввід резерву парусекундна не розумію як боротися бо в мене включається реле напруги при вводі резерву, так що не дуже то ок
Відмінність в тому, що в авр з зел флажком основе джерело живлення це сонячні панелі а резервне це місто. І затримка спрацьовує саме при переході з сонця на місто а в нашому випадку треба навпаки.
@@ВалентинаЩербина-ы6в у мене затримка в тому, що сам інвертор має затримку при включенні, а якщо тримати його завжди увімкненим то затримка незначна, але буде сідати АКБ від холостого режиму інвертора
Три фази? Гарно жити не заборониш. Тут треба вже не побутовий інвертор, а хоча б він сонячної станції. Але там інші напруги (зазвичай 48В), інші гроші . Ні в якому разі не можна три окремих інвертори ставити. Хіба що поставити три окремих, але не використовувати трьохфазне навантаження.
@@YuriiYe я про квартири у які заведено три фази. І є один однофазний інвертор. Як оцю компанію між собою поєднати, щоб на трьох фазах від інвертора була напруга
@@ОлегГазов-г8с Вам треба підключити інвертор до всіх трьох фаз. Тобто просто їх з'єднати з вихідною фазою інвертора. Але! Боронь боже потім ввімкнути їх з'єднаними до "міської" мережі. Можна щось зкулібнічати з трьома такими АВРами як в мене. Можна спробувати під'єднати один трьохфазний АВР, і через додаткові контакти і реле заживити три фази, як одну. Але найпростіший варіант, то поставити оце все щастя (інвертор з акумулятором) на одну фазу, і на неї кинути все необхідне обладнання. Тим більше що на три фази розраховані, зазвичай, потужні прилади, і акумулятор їх не потягне. Та й не будуть вони працювати, якщо розраховані на три фази, а підключити одну, на всі три проводи. Скажу так, питання досить важке, розказувати тут курс електротехніки я не маю можливості (можливо він вам і так відомий). Тут простіше виходити з того, що в вас є, і що вам потрібно. Якщо в вас просто три фази розкинуті по різним приміщенням, то їх простіше повісити на одну, прямо в щитовій, перейти на однофазну систему (хоча б на деякий час, поки оте падло не здохне). Якщо є трьохфазні споживачі, то тут все складніше, але не неможливо.
Так, функціонально буде працювати, але перекидні контакти так не використовуються - під час розмикання контактів між ними виникає дуга івона може дотягнутись до контактів, які хамикаються, от же на вихід інветора попаде мережева напруга і він згорить. Цьому сприяє відсутність дугогасящих камер в реле. Отже, треба використовувати не одну групу перекидних, а дві групи, в одній використовуємо НЗ на інвертор, а в другій НВ на мережу. Відстань між групами велика, дугу не перекине.
@@OG-bu3ls Коли контакт перекидається під час зникнення мережевої напруги, то за визначенням в мережі напруги вже немає, отже виникнення дуги неможливе жодним чином, і тим більше зустріч напруги мережі із напругою інвертора. Коли ж контакт перекидається з інвертора під час появи напруги, то від чого виникне дуга? Від мізерного споживання навантажень, які я живлю інвертором? Від котла опалення та лампочок?
@@dongjuang4196 Теж хочу переробити схему з перемикача на відео на реле TOMZN TOCT1 4P 25A де 2NO 2NC контакти. Скажіть цей варіант дійсно працює без ризику отримати вхідну напругу на інвертор, якщо якись контакти залипнуть та не розімкнуться?
Не всі. Маю моток синього проводу, 0,75 квадрата, то використовую його, як сигнальний, де можу. Всюди, де потрібно було більше ніж 075мм², там брав звичайний 2×1,5. Там синій з коричневим.
Багато запутуєш тим що там те розмикається, там те замикається, це можна викинути, це не можна. Сам говориш і путаєшся. Покажи і скажи по простому, цей провід з відси і туди, а цей туди, а це від мережі, а це до інвертора чи до реле напруги.
@@ВикторСолодуха-ъ3к не всім потрібна саме моя схема підключення. Хтось схоче підключитися по іншому. Що де замикається-розмикається потрібно знати, щоб скласти свою схему. Я розказав про принцип дії. Ви ж шукаєте інструкцію. Але я вважаю, що якщо людина не зовсім розуміє, що і як працює, то в такому разі, краще того самому не робити. Бо то трохи небезпечно. Як для обладнання, так і для людей. У всіх свої бажання і можливості, тому стандартної інструкції бути не може.
@@YuriiYe все ясно. не кожен водій має знати що в коробці, головне знати як правильно її перемикати. тому на ручці і вказані передачі, а не вісить схема як вона працює.
Будьте обережні бо, якщо інвертор слабенький, а світло вимкнеться коли у дома нікого не буде то все автоматично уувімкнеться на інвертер, а він може піти в перенавантаження (холодильник і інші увімкнені речі). Краще ручний режим.
Ось перше відео. Для чого оце все зроблене:
ua-cam.com/video/5sU7AQRD8vA/v-deo.html
Автоматику брав таку
allegro.pl/oferta/automatyczny-przelacznik-zasilania-100a-2p-12099772072
📌 Да, только вы забыли учесть включение бмс на аккумуляторе, а она включается долгим нажатием, а не замыканием 😒😒😒 *Может есть мысли как можно и это автоматизировать, чтобы не держать аккумуляторы постоянно включёнными* 🤔❓❓
📌 *Есть мысли, чтобы при отключении городского 220в, автоматически включалась JK BMS* ❓🤔 В Щитке стоит АВР
Як холодильник працює при переході від мережі до інвертора? Збоїв нема? В мене, коли в момент переключення холодильник працює деколи буває двигун агрегата неприємні звуки видає! А коли повертається в мережу, без проблем! В режимі Байпаса цієї проблеми нема! Можливо це пов'язано з асинхронним двигуном холодильниа, який не попадає в такт синусоїди? Дехто ставить реле затримки на сам холодильник.
@@Belka_Busya Реле задержки ставить ОБЯЗАТЕЛЬНО, иначе инвертору будет амба!
@@Belka_Busya в мене холодильник взагалі не працює від інвертора. Кинув йому розетку напряму з мережі. Тобто працює лише від міської електрики.
Сподобалось, дуже цікаво, дякую!
*Перемоги українському народу!*
🔱 🇺🇦 💙 💛 💞
Переможемо! І це все будемо розказувати своїм онукам, як стару цікаву історію...
Полезное и подробное видео.у меня такая же автоматика.Только отключающее инвертор а нагрузку снегом.Тогда при переключении резерва ничего не отключается.на все тяжёлое вывожу отдельную линию,которая работает только от сети.Успехов.
aren't you ashamed of your katsap language?
Сподобалося, дякую Юра, зніміть відео підключення кнопки включення до інвертора, будь ласка
Там нічого знімати. Знайшов на платі, де вона припаяна, і паралельно припаяв два проводи (вірніше один, подвійний. При їх замиканні відбувається те саме, що при ввімкненні кнопки. А потім ще і поставив вимикач, щоб відключати автоматичне замикання. Даю акумуляторами трохи відпочити і зарядитися, при можливості. А відео не зніму зараз, бо далеко від дому.
Класна тема, хотів таке ж зробити, шукав пусковий автомат, щоб мав нормально розімкнені контакти, а при подачі напруги - замикав, але Ваш варіант вже відпрацьований з заводу.
Цікаво,чи є різниця між контактором і АВР..?
Якщо АВР тягне 100 А, то нашо ще контактор там.
Зеленая фишка на резервном вводе зависит от физического положения переключателя, а на основном вводе от наличия напряжения на основном вводе.
Не знав. Перевірю. Дякую за інформацію.
aren't you ashamed of your katsap language?
Все правильно зроблено. Деякі коментатори стурбовані тим, що буде, якщо станеться "залипання" контактів? Нічого небезпечного не станеться, контактор не переключиться і не буде напруги від інвертора.
Дякую за цікаву інформацію
Ті контакти зроблені для подачі сигналу на генератор з автозапуском.
Доброго вечора! Дякую вам, два дні грався як обійти УЗО. Завдяки вашому відео, зрозумів як розімкнути 0 з електростанції й все запрацювало . Здоровʼя Вам й переможного миру!
@@alekspolevoy4069 Дякую вам за гарні слова. Обов'язково переможемо!
Доброго дня. Маю АВР Гею на три фазі. Чомусь у мене контакти на цих колодках при появіі мережі чи її вимкнення., нічого не міняється. Що може бути. Вже се перепробував.Міняються тільки у випадку коли я вручну перемикаю тумблер
Дуже поширена думка про те, що досить зняти відео про кучу дротів, які невідомо як з'єднують між собою пристрої, і все всім стане зрозуміло. Не тіште себе ілюзією. В мене великий і успішний стаж роботи в електроніці, але я майже нічого не зрозумів ні з відео, ні з вашого пояснення. Тому, що давно придумана МОВА СХЕМ, яку не можуть замінити усні пояснення.
Краще б Ви показували не прилади, а схему їх з'єднання на великому аркуші паперу. До речі, я раджу Вам, якщо не для публіки, а хоча б для себе таку схему обов'язково намалювати. Майте на увазі, що схема має бути читабельною, лаконічною, тобто без чорновика Ви не обійдетесь. Але схема потім Вам підкаже, що зайве і надмірне. Я бачу з досвіду, що можна було б зробити простіше, якщо б Ви починали зі схеми на папері, а не з уяви.
ua-cam.com/video/5PnaFZoYjao/v-deo.html
Можливо ви праві. Як на мене, то щоб малювати схеми, то треба точно знати характеристики компонентів. В мене вийшло так, що про деякі моменти я дізнався тоді, коли вийняв їх з коробки. Тому прийшлося імпровізувати.
А взагалі відео зняв в якості відповіді одному з глядачів, який питав як саме підключати дану автоматику, бо він її замовив, а схеми немає. Так як і я не мав. Все методом проб і помилок. Простіше можна було зробити. Наприклад розетку для ввімкнення зарядного, можна просто було запаралелити з вводом, по стороні міста, а не пускати через додатковий контакт. Так зробив виходячи з початкової задумки, коли планувалось підключення зарядного до електромобіля, при наявності електрики з мережі. Мало бути реле, яке б дозволяло зарядку, але потім вирішив під'єднати це все діло не до вводу після лічильника, а лише на вході в саму хату. І зарядне, яке під'єднане до розетки в гаражі і так вмикається і вимикається в залежності від наявності мережевої електрики. Так само планував через отой контакт лампочку, оту що синя, не на постійно, а через якусь кнопку, щоб її вимикати. Але передумав, і зробив її на постійно. Може й можна було б ще щось спростити, та я не знаю що...
А ви бачили, для чого це все? Бо, можливо ви не бачили першого відео?
@@YuriiYe Коли я це писав, то першого відео не бачив. Потім подивився, і дякую Вам, схема робоча.
@@pavlosiryk3771 і вам дякую. З мене поганий блогер. Відео робилося для учасників вайбер-групи Рено Зоє (електромобіль). Там люди трошки більше знали, про що йдеться. Потім з'явилися питання про підключення автоматики. Зробив ще одне відео. Тепер розумію, що для тих хто не в курсі то це все виглядає незрозуміло. Але це не для лайків чи підписників. Закінчаться у пуйла ракети, нормалізується електропостачання, ці відео повидаляю...
Дякую вам за відео, зараз і собі роблю таку систему.
Удачі і натхнення вам, в цій нелегкій справі...
@@YuriiYe ua-cam.com/video/D5S7WJhaU-Q/v-deo.html уже готово)
Перед підключенням, розбери і змасти рухомі деталі. Китайці ощадливі 😂 тому не змащують. Але мастило повинно бути силіконове, для пластмас!
Автомат вводу резерву однофазний. 🤔🤔🤔 Річ дорогенька але потрібна. Як варіант аби не "кулібінити" на коліні (якщо жаба давить раз заплатити).
Доброго ранку. Підскажіть, будь ласка, чи потрібно знімати клеми інвертора під час зарядки акб та навпаки, чи потрібно знімати клеми зарядного під час роботи інвертора? Дякую.
Я не знімаю. Можливо і потрібно було б, але в мене вони точно не працюють разом, і знімати їх геморно. Вирішив що і так має все бути добре. Час покаже, чи я був правий...
знімати не потрібон, навіть якщо працюють одночасно
Вітаю!
Які контакни на розрив краже під'єднати паралельно до замка генератора щоб його заглушити коли появиться зовнішня мережа?
Дякую!
@@kopomanija2615 не підкажу. Бо не знаю, яким чином той генератор глушиться. Можливо там вистачить отих додаткових контактів. Не пам'ятаю, які з них нормально розімкнуті. Я б зараралелив кнопку запуску генератора, через оті контакти (але не кнопку стартера, бо стартер має крутити пару секунд, і вимикатися)...
Подскажите какой ток допустимый для доп контактов. Как заказать с этого сайта, я в Одессе, никогда не заказывал.
И ещё мне не понятно какое потребление у самого авр, постоянное при подаче напряжения от источника или импульс на включение и всё. Тогда какой ток или мощность потребления на непосредственно импульс.
@@ОлегСтеповой-ю2ю струм на АВР йде лише в момент перемикання. Якщо вимкнути все, то АВР залишиться в тому положенні, в якому був. А який струм допустимий я не знаю. Старався не навантажувати сильно. По суті, лише кнопка ввімкнення інвертора має вмикатися через додаткові контакти. В мене ще зарядне ввімкнене, але то не обов'язково, можна було його напряму до вводу міської мережі підєднати.
Замовити з Аллегро напряму в Україну не вийде. Шукайте знайомих в Польщі, щоб вони замовили, і вам передали. Передати можна автобусом чи навіть Новою Поштою. Вже вона в Польщі є.
@@YuriiYe спасибо
aren't you ashamed of your katsap language?
Дякую. Інформативно
Таке питання авр шелкає при роботі в чому може бути проблема?
На інвертор подається "включення" через реле. Після включення інвертор подасть напругу на АВР, який перемкне, з затримкою, режим на лінію Інвертор. Затримка єв АВр з вбудованою схемою затримки, червоний або зелений колір ручки не має значення, головне наявність схеми затримки. Оця затримка передбачає 2-4 секунди для стабілізації потужності Інвертора, щоб він не перегружався при навантаженні миттєво з включенням, тобто діється час на вихід інвертора на робочий режим. Питання будуть з технікою, яка після відключення мережі зазнає перепад напруги з затримкою оцих 2-4 секунд. Якщо, наприклад, принтер буде працювати - він зупиниться, компьютер - перезавантажиться, ну збої будуть..., але інвертор вціліє.
Інвертор має бути з' єднання через реле, яке на АВР, мережа зникла - реле в стан н/з, живлення з АКБ або сонячних- на інвертор, а далі все як має бути.
Не вимикати інвертор і все буде ок
Большое спасибо за подсказку. Привет из сибири . Добра вам .
aren't you ashamed of your katsap language?
Добрый день
Можете помочь объяснить
Я купил инвертор MUST 3,2 кВт + акб LiFePo24 вольт100 ампер
Хочу собрать «экофло»
Подключение вилка -вилка при отключений света в квартире
Вопрос ?)
Что мне нужно за доп оборудование кроме инвертора и акб
Имею виду автоматы , реле и тд ?
Планирую это все в каком-то корпусе собрать возможно с колесиками
Спасибо за ранние из Харькова ✌️
По ідеї гібридний інвертор працює як безперебійник. Це стандартний варіант. Заводите фазу в інвертор і виводите туди, куди вона у вас зараз виведена в квартиру. Головне - це щоб не навантажувати понад передбачену потужність. При такому під'єднанні отримаєте комфорт.
Другий варіант - встановлення АВР, але я не розумію навіщо це робити, маючи функцію безперебійника.
Теж зібрав таку схему. Розділив електроживлення у квартирі на силове та стандартне - бойлер гарячої води та силову лінію на кухні вивів з основного розведення квартири та підключив раніше АВР. Резервне живлення акумулатор-інвертор працює бездоганно - 24В/100Ач акумулятора вистачає на 8..10 годин роботи холодильника, освітлення та комп'ютера з роутером. Однак існує проблема автоматичного увімкнення/вимкнення інвертора. Справа в тому, що запуск у інвертора організований не від тумблера, а від кнопки (тригера). Тому підключати контакти кнопки "в розрив" до АВР марно. Поки не знайшов рішення - немає схеми інвертора...
не можете підказати бо я не дуже в цьому розбираюсь,ось в мене вихід 220 з інвертора в розеткі,коли дають світло мені достатньо вимкнути на інверторі мережу чи таки треба виймати і вилку вилку що йде до розетки?
@@Николай-в7ф4щ Я розділив підведення живлення у квартирі через основний перемикач АВР. Тому в моєму варіанті неважливо працює інвертор при включенні міської електромережі чи ні. Інша справа, що навіть при роботі без навантаження він досить чутливо садить акумулятор. Тому відключення його очевидне.
@@Николай-в7ф4щЯкщо вам ця вилка, що воткнута в інвертор не потрібна - можна там і залишати. Але, здогадуюся, у вас простенький інвертор. То краще вилку виймати. Але для того, щоб дати інвертору деякий час після включення кнопки вмикання, вийти на робочий режим. Світло зникло, інвертор вімкнули, дали секунд пʼять йому вийти на робочий режим, всовуйте вилку в його розетку.
Логіка підказує, що стан перемикачів NC C NO який підписаний відповідає положенню головного перемикача в положенні А або В .
Дуже дякую за відео. Підкажіть будь ласка, а чи можна до контактів зназу підключити не включення інвертору (бо я рукожоп і не припаяю) а розімкнення контактів між інвертором і батареєю ( буде розривати + до батареї коли є світло)
@@darkjudas1 Ні! Ні в якому разі! Гляньте, на кабелі які йдуть від батареї до інвертора. Там мідь (принаймні так має бути) в палець товщиною. А контакти досить ніжні. Вони не витримають таких струмів. Якщо ви візьмете 1кВт з інвертора, то з акумулятора потягне близько 90Ампер. А тепер задайте в інтернеті фото реле на 100Ампер, і подивіться, які в нього контакти. Коротше кажучи, ваші контакти просто згорять.
Може до кнопки інвертора йдуть якісь провідники, з клемами типу тато-мама, то до них можна під'єднатися без пайки.
@@YuriiYe блін як добре що перепитав! дякую!
Вітаю. Підкажіть, якщо в квартиру заходить три фази, то й АВР потрібен 3-фазний?
@@niko852 не зовсім. Бо АВР буде трифазний, але резерв у вас буде однофазний.
@@YuriiYe який тоді правильніше буде поставити?
@@niko852 однофазний, але при цьому перемкнути всі необхідні споживачі на цю фазу.
А якщо подати фазу з інвертора на три клеми АВР він буде працювати?
@@ДмитроХодак-щ4о думаю, що буде. Бо, процентів 99, що трьохфазний АВР буде керуватися однією фазою. Тобто АВР навіть не буде знати, що немає якихось фаз, крім отієї основної, яка перемикає все. Але я не розбирав трьохфазного АВРа. Думаю, що керування таке саме, як в однофазного. Тільки контактна група не два, а чотири контакти. Тому я думаю що все запрацює. Тільки пам'ятайте, що якщо в вас є трифазні прилади, то вони не будуть працювати, якщо подати на вхід трьох фаз одну і ту саму фазу. Якщо ви просто хочете таким чином заживити весь будинок, який початково був поділений на різні фази в різних приміщеннях, то можливо щось з цього і вийде. Але я не певен. Тут треба дивитися конкретний приклад.
Добрий вечір. Підскажіть чи скиньте схему як ви підключили реле часу ? Зібрав як у вас але потрібно реле часу так як плавний пуск інвертора реле досидить погано перемикає
Це залежить від самого реле. В мене після ввімкнення інвертора фаза йде до контактів навантаження і до реле (паралельно). А через реле йде фаза на контакт "BR", який саме і вмикає електромагніт, всередині автоматики, і перемикає навантаження.
Якщо треба ще допомога, то скиньте електронну пошту, я напишу.
Підскажіть будь ласка а вхід в АВР мережі і вихід з АВР можливо здійснювати в одну ту саму лінію? Наприклад в одну розетку?
Якщо я вас правильно зрозумів то ви хочете щоб інвертор (генератор) подавав напругу через цей АВР вам в розетку до якої підєднаний. Якщо так то нічого доброго не вийде. Вхід і вихід неповині бути зєднані між собою за межами цього АВР інакше зустрінуться два струми і буде багато спецефектів в вигляді іскор, диму, і ремонт інвертора.
Все має бути строго по схемі в якій входи ніяк не зєднані з виходом
Зрозуміло, дякую
Підкажіть, реле часу живиться теж від інвертора? Напруга керування 220В? Покажіть, як підключене реле часу?
Фаза і нуль на керування реле, і та сама фаза на контакт реле, які розмикаються-замикаюттся через неї. Ну і з реле далі пішла та фаза. На реле написано, що витримує 16А. Інвертор розрахований на 7А. Тобто хватає.
Відповім сам собі, роздивився 😁 Але розібратися у ваших синіх проводах було складно....
@@YuriiYe Дякую за відповідь! Збираю таку саму схему для керування насосом опалення
"Я єво слєпіла із таво што била".
@@YuriiYeа патом што было то і прілєпіла
там існує версія, де замість дизеля ( малюное паравозика ), намальовані сонячні панелі (станція), можливо та версія більше підходить
"Зелений" АВР має додаткову затримку для збереження сонячного інвертора. Звичайний "червоний" перемикає миттєво, а затримку можна окремо свою додати.
Ще додам, що бажано мати безперебійник, на кшталт UPS, від безперебійника можливість подати напругу для ввімкнення інвертора. Це те саме, але вже давно винайдено. Час затримки в UPS , - мілісекунд, тому техніка стабільно працює навіть при зникненні напруги мережі.
А я гадав, що робити з зарядкою для акумулятора. А виявляється можна ж через доп контакти зкомутувати. Дякую. Замовлю.
А смысл? Зарядку подключаем к обычной сети. Нет света - нет заряда, появилась городская сеть - пошел заряд.
Смысла мудрить нет.
Главное, чтобы зарядка была интеллектуальная, с ограничением напряжения. Чтобы без присмотра не вскипел АКБ.
@@АлександрИванов-ч4э8хі як це має виглядати. Розетка буде працювати постійно, як від мережі,так і від резерву. Тоді заряд не буде постійно включене
@@yriiskrypach8459 зарядное подключаете до АВР по линии гор. сети.
Не зовсім розумію пропала мережа - увімкнувся інвертор. А від чого він запитаний, якщо фаза його перебита 15сек реле?
Інвентор подав напругу на авр і реле часу. А через 15 сек. соленоид переключе авр на резерв
Крайне желательно в схему добавить реле напряжения на ввод перед переключателем. В описании производителя есть указание, что напряжение должно находиться в пределах 85%-110% от номинала при минимальном токе 5А, иначе катушка соленоида может не переключиться и сгореть.
Спасибо за совет. Но в данный момент не могу этого сделать. Я далеко от катушки. Но ваш совет можно быть полезным для тех, кто собирается повторить эту схему.
Все це чудово! Було б ще не погано щоб аккумуляторм автоматично заряджались! 🙄
Так зарядне до акумулятора під'єднане завжди. А ввімкнення зарядного відбувається автоматично, завжди коли є живлення з міської мережі. Гарне зарядне автоматично вимикає процес заряджання, коли акумулятори не "беруть" заряд. В мене трошки не так. Бо акумулятори старі, і зарядне теж не найновіше. Тому часом мушу вимкнути зарядку, коли бачу що напруга значно зростає. Але вмикається автоматом.
@@YuriiYe Привіт.Є готові плати контролю заряду.При досягненні заданої напруги на АКБ,вимикають ЗУ.Тоді процес повністю автоматизується.
@@VladMI7460 в мене вбиті акумулятори. І вони вже не так заряджаються як нові. Не думаю, що автоматика їх вивезе. Та й ще те, що вбиті вони по різному, а заряджаю я їх паралельно. Один гріється вже, а другий ще не зарядився до кінця. Були б нові, або один великий,замість двох маленьких, то воно того б вартувало. Але то дорого. А я просто використовую те що маю задарма.
@@YuriiYe На даний час виживаємо,як можемо.Але ми не зламаємося.Все буде Україна!
Подскажите название это реле переключения фаз, нифига по маркировке в видео найти не могу в интернете
Не знаю. Шукав на польському Аллегро. Там без назви...
Впишіть в пошук "Q4-125 switch"
@@YuriiYe дякую вам велике!
@@kirovogradec2023 на Аллегро то "przelacznik zasilania automatyczny"
@@YuriiYe Еще лучше вариант. Посмотрел на аалегро откуда доставка , из Китая. Пошел на Али и есть он родименький)) 842.70 грн стоит с бесплатной доставкой
Немного не понял про контакты управлением зарядки при появлении сети. Последнии два контакта на линии А куда идут
Це розрив одного з проводів на розетку зарядки. Зараз переробив цю систему, і розетку для зарядного просто вивів паралельно, від проводів по яких приходить струм з міста.
@@YuriiYeа разве там не питания при вкл.
резерва ?
АВР ставится на рейку со всеми автоматами которые питают КВ(дом)
@@vvetal21 ні, там просто три контакти. Середній ввід, а два інших, то нормально замкнутий і нормально розімкнутий контакти.
Доброго дня! Скажіть будь-ласка в мене реле напруги стоїть після вхідного автомата, чи можна підключити генератор, в мережу будинку через будь-яку розетку. Я так розумію, що струм на реле буде йти в зворотному напрямку.
Не скажу точно. Не знаю як зреагує реле. Не повинно ніяк реагувати. Правда і спрацьовувати не буде (тобто спрацює, але не допоможе). Бо при розмиканні реле напруга не зникне. Я б спробував. На крайняк, то викинув би його просто (кинув би провід на вхід і вихід реле, або просто під одну клему загнав би два проводи).
Это первое устройство после вводного автомата? Расскажете потом. Интересно). Наверняка кроме РН есть ещё УЗО...
@@BookwormYevgen якщо ще й УЗО, то там ще цікавіше.
Не робіть так. Як тільки з'явиться напруга у мережі і реле замкнеться то Ваш генератор буде напряму підключений в мережу обленерго з трагічними для нього наслідками.
Для людей, хто не хоче спалити генератора є штука показана на відео. Дорого, але новий генератор ще дорожче, ремонт поточного - довго чекати.
@@volodumurkalunyak4651 Про це я знаю. Якщо я вимкнув вхідний автомат, то реле розімкнуте, я ж правильно Вас зрозумів. А тепер якщо я подаю струм від генератора через розетку. І він прийде назад до реле. І тут питання чи не згорить дане реле. Чи воно стоїть розімкнуте? І чи необхідно дотримуватися так би мовити "полярності" фази й нуля? Бо нуль в реле постійно замкнутий.
Здраствуйте !Купил Томз такой же, у него приоритет генератор и обратно на сеть не переключается. Хотя Сеть А, а генератор сеть В. Это брак или я что то не понял?
@@LIPOVAN5 шукайте помилку в підключені. Брак, звичайно може бути, але спочатку перевірте підключення. Я брав АВР, дві вилки штепсельних (одна біла, одна чорна) лампочку на вихід, тестер, для додаткових контактів, подовжувач на дві розетки, і сидів, перемикав, вивчав, що, де, коли і як перемикається. Перевірте, чи перемикач "Авто-Мануал" правильно ввімкнений, і ще, були версії АВРів, для сонячних панелей. Так там зворотнє переключення було з затримкою. Може в вас такий? І треба просто довше почекати?..
@@YuriiYe Нарисован генератор, но попробую. В Одессе на староконке могли и подсунуть конечно)
@@LIPOVAN5 перевірте підключення. Відключити все, і підключайте по-новому. Надіюсь, що додаткові контакти підключені всі 4?
@@YuriiYe ua-cam.com/users/shortsIErtdyVZUZ0?si=S83DNQxxQ82M26k0 - тут точно такая проблема
@@LIPOVAN5 а якщо мережа з'являється, при ввімкненому "Екофлоу"?
Дякую за відео. Скажіть будь ласка - переключення на інвертор у Вас також проходить не так чітко і швидко, як на електромережу? У мене приблизно така ж схема, тільки без реле затримки. Пауза переключення на джерело В дуже відрізняється. Ось відео: ua-cam.com/video/KSl8a8LDmvw/v-deo.html.
На інвертор значно довше. Так як він сам, після ввімкнення вимикача дає струм через пару секунд.
@@YuriiYe А якщо на момент відключення лінії А інвертор буде увімкненим?
@@ViKing-l1r не пробував, але думаю, що перекине миттєво, як і з лінії В на А.
@@ViKing-l1r але тоді він буде розряджати акумулятор постійно
@@YuriiYe якщо у Вас є можливість - спробуйте, будь ласка. На моєму відео як раз варіант спрацьовування при увімкнутому інверторі. Хочеться з'ясувати - це особливість мого інвертора чи розповсюджена проблема.
Скажіть будь ласка як він вживається з зубром читав в іншому відео що вони конфліктують
@@DeadReaper-ol6qc не зрозумів, про що ви. Немає в мене жодних зубрів...
У вас Инвертор при восстановлении Сети получается включен паралельно сети 220в. Опасно так делать. Надо ставить два контактора по сети 220в и колхозить на Ардуино - тогда будет все честно работать. А сейчас у вас Инвертор секунд 10 работает на сеть 220в. В этом АВР нагрузка и "генератор резервный" гальванически сидят на нижних контактах. Таким образом когда Инвертор включен то его 220В идет в Нагрузку (Потребители) а при включении сети 220в получается что у вас И Инвертор И сеть 220в включены паралельно. Нельзя так...
@@alexandersor4527 нічого в мене не підключено паралельно. Навантаження заживлене лише від одного джерела. Навіть коли ввімкнути і інвертор і міську мережу, то навантаження підключене до чогось одного. В цьому АВР фізично немає можливості ввімкнути два джерела енергії паралельно!
Там окремих чотири різних контакти, два на міську мережу, два на інвертор, і вони не з'єднуються між собою.
Зніміть як вам рік у користуванні?
Підписка, щоб не пропустити і за мову!!! 😊
@@wescor8365 та немає що знімати. Користуємось. Особливих змін не бачимо. Все працює, з новим акумулятором Lifepo4, і новим зарядним. Про них є відео на каналі. Дякую за підписку, але я не блогер, за підписниками не гонюсь. Нових відео не викладаю вже рік. Як буде про що знімати - зніму, а робити конвент заради контенту, то не моє...
У вас АВР для генератора потому там такие контакты , для инвертора нужен другой с зелёным переключателем и там нарисовано сеть и солнечные панели а тут сеть и генератор , смотрите внимательно
Ну і? Якраз то в мене все нормально: основна електрика з мережі, а додаткова з додаткового джерела. А ви пропонуєте зробити навпаки. Та й яка різниця? Система працює, нарікань на АВР немає. Він свою функцію виконує на всі сто. А що там намальовано, то мені паралельно. Я сказав, що не знаю, чому так, але не казав, що мене то не влаштовує. Хтось в коментарях пояснив чому (бо перемикання контактів резерву залежить не від наявності струму резерву, а від фізичного положення перемикача. Що є досить правильним). То тепер все ще більш зрозуміло...
@@YuriiYe ну оно то не просто ток сделано ? Для генератора значит для генератора а инвертор значит инвертор, и вы же сами говорите что контакты с другой стороны не такие ? А там такие, для инвесторов там есть ещё трёх секундная задержка
@@yuranyuran715 спорити ради спору, я не буду. Контакти не такі, як я думав. Але мене они влаштовують. І цей АВР мене влаштовує. Все працює.
@@YuriiYe ну и очень хорошо, а я себе взял для инвесторов
@@NaUKMAHistoryDepartment та я уже разобрался, но в принципе можно что тем что другим одинаково пользоваться
Може питання і тупе. Але хіба інвертор включається напругою 220 В? Маю на увазі сторону В додаткові контакти
Додаткові контакти просто замикаються. Що ви на них подасте, то вже ваша справа.
👍
Так и не понял - зачем же заморачиваться с задержкой в 15 секунд?
Кстати:
1. Есть АВР с уже встроенной задержкой по одному из вводов в 4 секунды (маркировка PV)
2. Многожильный провод напрямую под винтовой зажим ставить нельзя! Нужно обязательно оконцовывать наконечниками/вилками.
15 секунд на то, чтобы я добежал до чайника, и выключил его, если он был включён в момент пропажи электричества.
@@YuriiYe а если чтото мощное включено когда ты спишь?
Например бойлер который нагревается по ночному тарифу :))) !
Как по мне так нужно сразу систему расчитывать исходя из 2-3 киловатт мощности а лучше ограничивать мощность нагрузки на инверторе (например при мощности 1 кВт на старте просто не включаться пока "не сбросишь лишнюю нагрузку"!
Либо еще лучше разделять мощные потребители от остальных - так чтобы они питались по отдельной линии и не запитывались при работе от аккуиулятора.
@@sputnic1436 - совершенно верно, для бойлера и стиралки надо прямую розетку от сети 220, хотя с 23.00 до 24.00 и бойлер и стиралка отработают по ночному тарифу под вашим присмотром ( когда не выключат сеть за этот 1 час).
@@ЛеонидСавчук-д4в , ну стиралка (если стирать по нормальной программе и с дополнительным полосканием) работает не час а 2-2,5 часа, добавить хлебопечка (2,5-3,5 часа), бойлер зимой 1,5 часа и т. д. Поэтому до 24:00 не уложитесь ))).
И сидеть и ждать до 2 часов ночи не лучший вариант.
Да и девочка не поймет когда ты нежишься с ней, и тут выключают свет и ты подрываешься как бешенный и бежишь выключать бойлер и стиралку за 15 секунд))) .
Поэтому как эконом вариант - блокировать пуск инвертора если нагрузка превышает скажем 1 кВт.
Идеальный вариант - отдельную линию (или хотябы ее реализовать переноской) на мощные потребители которые будут питаться исключительно от сети а остальные потребители через системму сеть/инвертор.
@@sputnic1436 у меня бойлера нет. Авто заряжаю с розетки в гараже, она не записывается от этой системы.
Якщо поставити такий автомат на ввід дому, все буде нормально?
В мене, фактично так і є. Автомат стоїть на вході в будинок. Тільки сараї та гараж живляться напряму, від міської електрики. А весь будинок через цю автоматику. Тільки стоїть не в щитку, а на моїй етажерці. Але під'єднанний до самої першої коробки в будинку. Всі розетки працюють, всі вимикачі і прилади.
@@YuriiYe в мене вчора такий же згорів. Пропрацював 2 дні...
@@user-vc1pj8el4j Скоріш за все напруга була надто низька. У деяких виробників зазначено NOTE: The rated voltage of the common and backup power supply must in range 85%-110%, and the current cannot be less than 5A, otherwise the coil will heat up or even spontaneously burn. If your city voltage not stable, please kindly add voltage protectors in system.
Навіщо встановлювати реле затримки жля перемикання із мережі на інвертор?
@@Mechanic1502 Якщо ввімкнути чайник, пральна машина, посудомийка, то в мене є 15 секунд, щоб це все вимкнути, і щоб воно не працювало від інвертора.
Взагалі то логічно щоб з інвертора не пішов дим потрібно робити затримку включення електромережі а не інвертора. А тим більше що при появі електромережі, в перші секунди якраз і можливі стрибки напруги. А іноді бувають включеня на секунду дві пауза і включення. Тому затримка потрібна якраз з цієї сторони
Не потрібно. Бо автоматика фізично не може з'єднати мережу міську з інвертором. Навіть, якщо в мережі з'явитися 1000В, то все згорить, а інвертор виживе. А взагалі то, на рахунок скачків, то в нас ще не бувало. Ну і ввімкнень-вимкнень по пару раз за секунду то теж не бувало. Згідний, що може бути, але поки не було.
@@YuriiYeТе що Ви вважаєте що це не можливо фізично то це помилкова думка. Мені відома будова такого АВР, пояснювати не потрібно. Принципи побудови автоматики де що інші, і головний з них Ви порушили, "захист від дурака", тобто те що вважається на перший погляд не можливе якраз найчастіше і трапляється. У Вас не виникали думки а чому цей китайський АВР коштує близько 20$ а деякі навіть вітчизняні системи АВР від 5 тис. грн і більше? Друге, а чому банальне реле напруги вмикається з затримкою 5-15 сек? І третє, "нафіга козі баян", затримка вмикання інвертора? Бо згідно Вашим міркуванням він теж не може під'єднатись до мережі "фізично", щось те реле на 15 сек явно лишнє. Що до стрибків то мені просто цікаво, у Вас є прилади які можуть зафіксувати події які відбуваються на протязі від десятків до сотень мілісекунд (наприклад цифровий осцилограф з можливістю запису), чи Ви думаєте що це покаже вольтметр?
@@ПавелСавчук-э2э я розбирав той АВР. Так відбувається переключення контактів. Один і той самий контакт, який підєднаний до вихідного перемикається між двома вхідними. Між отими двома вхідними відстань десь з 4см. Тобто замкнути два вхідних між собою - неможливо. Принаймні, якщо не пхати туди нічого металевого. В мене немає кому пхати, крім мене. І до речі, цей АВР коштує не 20$. Я за нього дав 40. Не знаю, може він не витримає 100А, як заявлено. Може не витримає 10 000 перемикань. Може спрацювання не таке швидке, як має бути. Але мені отого всього не потрібно. В мене вхідний автомат в хату 25А. Тому, якщо китайці надурили в 4 рази, мене влаштовує. Кількість перемикань 6 на добу (3 туди, і 3 назад). Тобто на рік біля 2 000. Якщо і тут китайці схитрували в 5 разів, мене влаштовує. Швидкість перемикання теж мені підходить. І навіть, якщо буде в 10 разів довша, то теж нічого не трапиться.
15 сек. затримка, це на те, щоб вимкнути чайник, пралку, поскдомийку, духовку яку ввімкнув за наявності електрики в мережі. Мені на це хватає 15 секунд. Хата невеличка, одноповерхова.
Крім того, планувалося підключення до цього ж АВР генератора. Так от, 15сек (чи можна і більше дати), це щоб він вийшов на робочі оберти. А не тільки ввімкнувся, а ви на нього навантаження повне. Але поки що в генераторі не бачу необхідності.
На рахунок стрибків напруги, то в мене не цех з станками ЧПУ. По тим приладам, що в мене є, холодильник, телевізор, насос - то я проблем не спостерігав.
@@YuriiYe Те що Ви відали за нього 40$ то це дві ціни бо на алі він коштує 20 плюс мінус 2$ в залежності від магазину з безкоштовною доставкою в Україну, тим більше Ваш "АВР" навіть не "китайський бренд" а "nonename". Я писав що знаю як він побудований. Як Ви можете спостерігати те що не всі прилади фіксують? Я думаю що мені не варто пояснювати Вам що таке перехідні процеси в блоках живлення сучасної електроніки якщо Ви вважаєте що це важливо лише для "станків ЧПУ". Дійсно над такими речами ніхто не задумується поки не відвезе в ремонт ТВ чи іншу електроніку і почує "діагноз" майстра. Вас влаштовує і добре, працює і слава Богу, але я б не радив комусь те що може принести збитки.
@@ПавелСавчук-э2эа я собі придбав смарт-реле! Я його налаштував так, що коли вмикають напругу, то він дає мені напругу в будинку тільки через одну хвилину після того як подали напругу! І його можна налаштовувати як захочеться! В ньому виставляється пороги напруги, пороги кіловата, затримка при ввімкнені напруги від місцевої мережі. Є тижневий таймер. На ньому також є табло, яке можна подивитися напругу, кіловати та ампераж. А також можна подивитися скільки кіловат спожито за місяць і звіритись з ел.лічильником! І головне, що мені подобається так це те, що він з'єднаний по вай-фай з інтернетом! І через додаток Tuya Smart з любої точки планети, теж можна передивлятись, налаштовувати та вмикати-вимикати напругу вдома! На Різдво поїхали ми з дружиною до родичів за 70 км.з дому, а вона мені вже там говорить "я мабуть праску забула вимкнути"!!! Я зразу з телефона вимкнув увесь дім і всі проблеми! Всерівно з холодильниками за 5-7 годин, що ми святкуємо нічого не станеться! Зате дружина проштрафилась і везла мене вже нетверезого на авто назад додому!))) Дуже хороша та корисна річ смарт-реле та дружина!)))
До речі в мене в дома зараз стоять вай-фай камери відеоспостереження, які теж підключені до додатку Tuya smart. І через один додаток я керую та продивляюся за своїм будинком та подвірьям! Подумував замовити з Китаю смарт розетки з підтримкою додатка Tuya smart, але зараз із-за війни не до цього! Все, гарних Вам свят, здоров'я та миру! СУ, ГС та смерть ворогам!
Ти тута? І я тута😂
Христос Хрещається! Як цей девайс називається??
Та він без назви. Я на польському Аллегро знайшов...
@@YuriiYe але якусь він назву має перемекач, авто чи ....... ??? Так не буває
@@bandera_lviv Впишіть в пошук "Q4-125 switch"
@@YuriiYe дякую
@@YuriiYe по такій назві нігде нічого немає, ні на алегро, ні на аліекспресі..... Дякую що допомогли істинний Українець
Ці доп контакти можно до лампоки підключити кудись вивезти щоб знати на якому живленні сидиш.
Можна, але я зробив хитріше, і лампочку просто від міської мережі заживив.
Ще нігде не бачив ні схеми, не відео щоб по простому пояснили далеким що від чого, як і в якій послідовності підключати. Від лічильника через автомат, реллє затримки, авр і т.д. Куди вихід з інвертора, в розетку? Як вкл чи викл інвертор при появі мережі? Яку затримку виставляти? А то пояснюють, це ось до, то он там. Не всі спеціалісти.
@@ВикторСолодуха-ъ3к В мене є можливість, "врізати" інвертор в проводку. Тобто, в мене є розподільча коробка, куди приходить два проводи, від яких заживлюється весь будинок. Я пад'єднуюсь туди. Розрізав проводи, і авр визначає, чи з'єднувати їх маж собою (коли є міська напруга), чи з'єднати вихід з інвертора з входом будинку. Але це в мене так. Стара схема підключення будинку, де все на одному автоматі.
По объяснению- не очень понятно, тем более что или автор неправильно понял принцип работы устройства или оно и на самом деле работает неожидаемо..
В любом случае у меня вопрос- какова защита в случае аварийной переполюсовки из города? К сожалению, бывают и такие случаи ..
Реле працює очікувано. Просто очікування трошки не такі, як підказувала логіка. Переплюсовка абсолютно не страшна. Автоматика не з'єднує ніде ні фазу, ні нуль з міста з "інверторною" напругою. А сама автоматика не "фазозалежна". Перевіряв. Вмикав її і так і так, все працює.
Не знаю чи ви бачили перше відео. Бо це відео саме роз'яснення до першого. Може тоді стане зрозуміліше.
Переполюсовка с города ? Это как фаза с 0 меняется местами ? Ничего не будет , сначала сгорит все в щитовых в парадной , потом и сам городской трансформатор
А тим взагалі кацапщиною під українським відео пишеш.
А як же перейти на мову автора, а як же ''вєжлєвоость''?))
Вже не 1н каже що там щось намучене,
Питання не в тому що ви хочете, там мабуть все прив'язане до головного вводу, коли верх вкл, то низ викл , і навпаки😊😊😊.
@@wescor8365 можливо. Не розбирався. Підключив, як мені пасувало, і на тому все...
У вас не тот авр .Вам нужен авр с зелёным флажком переключения он работает с инверторами у него встроенное реле задержки переключения
@@dendenich4577 маю такий, який маю. То вже зараз всі такі розумні, а два роки тому (ну майже), коли це все купувалося і складалося інформації не мав ніякої. Все методом спроб і помилок.
На нормально закриті контакти подайте фазу зарядки, тому що нуль розривать не можна
Китайці пишуть, що такі АВР лише для генератора. Для інвертора схожий, але ричажок зеленого кольору. В чому відмінність - не знаю))
У китайцев два вида. Такой, с рисунками эл.вышки на группе А и гены на группе В. Он дешевле на 100грн. Тот что дороже на группе А солнечная панель, на группе В - вышка. Вроде в нем уже есть задержка. Как реагируют дополнительные контактные группы не знаю, надо проверять
@@ВладЛагутенко-щ5ч в ньому є затримка на ввід резерву парусекундна не розумію як боротися бо в мене включається реле напруги при вводі резерву, так що не дуже то ок
Відмінність в тому, що в авр з зел флажком основе джерело живлення це сонячні панелі а резервне це місто. І затримка спрацьовує саме при переході з сонця на місто а в нашому випадку треба навпаки.
@@ВалентинаЩербина-ы6в у мене затримка в тому, що сам інвертор має затримку при включенні, а якщо тримати його завжди увімкненим то затримка незначна, але буде сідати АКБ від холостого режиму інвертора
Різниця в затримці
Лайкос за мову і комент на підтримку відразу ж
Дякую.
Що на рахунок надійності? Кажуть що працює місяць
@@BladeKiss в мене працює вже півтора року.
У мене такий самий АВР, і також переплутані контакти зі сторони В.
@@ЄвгенДяченко-о1з Мені тут підказували, що то не перепутані, а просто що ті контакти залежать від фізичного положення перемикача навантаження...
Просто ЖАХ...
Підтримую...
який жах? а що не жах? і я ж кажу що жах
Ще б показали, як три фази підключати
Три фази? Гарно жити не заборониш. Тут треба вже не побутовий інвертор, а хоча б він сонячної станції. Але там інші напруги (зазвичай 48В), інші гроші . Ні в якому разі не можна три окремих інвертори ставити. Хіба що поставити три окремих, але не використовувати трьохфазне навантаження.
@@YuriiYe я про квартири у які заведено три фази. І є один однофазний інвертор. Як оцю компанію між собою поєднати, щоб на трьох фазах від інвертора була напруга
@@ОлегГазов-г8с Вам треба підключити інвертор до всіх трьох фаз. Тобто просто їх з'єднати з вихідною фазою інвертора. Але! Боронь боже потім ввімкнути їх з'єднаними до "міської" мережі. Можна щось зкулібнічати з трьома такими АВРами як в мене. Можна спробувати під'єднати один трьохфазний АВР, і через додаткові контакти і реле заживити три фази, як одну. Але найпростіший варіант, то поставити оце все щастя (інвертор з акумулятором) на одну фазу, і на неї кинути все необхідне обладнання. Тим більше що на три фази розраховані, зазвичай, потужні прилади, і акумулятор їх не потягне. Та й не будуть вони працювати, якщо розраховані на три фази, а підключити одну, на всі три проводи. Скажу так, питання досить важке, розказувати тут курс електротехніки я не маю можливості (можливо він вам і так відомий). Тут простіше виходити з того, що в вас є, і що вам потрібно. Якщо в вас просто три фази розкинуті по різним приміщенням, то їх простіше повісити на одну, прямо в щитовій, перейти на однофазну систему (хоча б на деякий час, поки оте падло не здохне). Якщо є трьохфазні споживачі, то тут все складніше, але не неможливо.
@@YuriiYe дуже вдячний за таку розгорнуту відповідь!
Я собі зробив автоматику на звичайному реле із перекидними контактами і обмоткою 220В 50Гц. В принципі все те саме, але дешевше.
Не ризикнув на реле. Хоча може мені не трапилось таке, яке було б потрібне...
Так, функціонально буде працювати, але перекидні контакти так не використовуються - під час розмикання контактів між ними виникає дуга івона може дотягнутись до контактів, які хамикаються, от же на вихід інветора попаде мережева напруга і він згорить.
Цьому сприяє відсутність дугогасящих камер в реле.
Отже, треба використовувати не одну групу перекидних, а дві групи, в одній використовуємо НЗ на інвертор, а в другій НВ на мережу. Відстань між групами велика, дугу не перекине.
@@OG-bu3ls Коли контакт перекидається під час зникнення мережевої напруги, то за визначенням в мережі напруги вже немає, отже виникнення дуги неможливе жодним чином, і тим більше зустріч напруги мережі із напругою інвертора. Коли ж контакт перекидається з інвертора під час появи напруги, то від чого виникне дуга? Від мізерного споживання навантажень, які я живлю інвертором? Від котла опалення та лампочок?
@@dongjuang4196 Теж хочу переробити схему з перемикача на відео на реле TOMZN TOCT1 4P 25A де 2NO 2NC контакти. Скажіть цей варіант дійсно працює без ризику отримати вхідну напругу на інвертор, якщо якись контакти залипнуть та не розімкнуться?
Дуже цікаво, але ніхуя неясно
Якщо щось дійсно цікавить, то питайте. І якщо зовсім нічого не зрозуміли, то, скоріше за все, електрика то не ваше.
Все провода одного цвета! Синий - нулевой провод! А где фаза?
Там 😁
Не всі. Маю моток синього проводу, 0,75 квадрата, то використовую його, як сигнальний, де можу. Всюди, де потрібно було більше ніж 075мм², там брав звичайний 2×1,5. Там синій з коричневим.
Слідкуй за написами клем
@@YuriiYe кроме подбора сечения провода существует ещё и цветовая идентификация проводов. Или это непонятно ? Живём в 21 -м веке!
@@СергейСлаутин-ц3у во ты очень умный...😁 Человек использует что есть в наличии!😁 Что тут не понятно?
Ніхера не поняв🤣
Тута і не тута
тута і тута ...
Багато запутуєш тим що там те розмикається, там те замикається, це можна викинути, це не можна. Сам говориш і путаєшся. Покажи і скажи по простому, цей провід з відси і туди, а цей туди, а це від мережі, а це до інвертора чи до реле напруги.
@@ВикторСолодуха-ъ3к не всім потрібна саме моя схема підключення. Хтось схоче підключитися по іншому. Що де замикається-розмикається потрібно знати, щоб скласти свою схему. Я розказав про принцип дії. Ви ж шукаєте інструкцію. Але я вважаю, що якщо людина не зовсім розуміє, що і як працює, то в такому разі, краще того самому не робити. Бо то трохи небезпечно. Як для обладнання, так і для людей.
У всіх свої бажання і можливості, тому стандартної інструкції бути не може.
@@YuriiYe Людині часом розуміти не сильно треба, треба щоб просто все працювало.
@@ВикторСолодуха-ъ3к це напруга, яка вбиває. Тут ТРЕБА розуміти.
@@YuriiYe все ясно. не кожен водій має знати що в коробці, головне знати як правильно її перемикати. тому на ручці і вказані передачі, а не вісить схема як вона працює.
Спасибо тута тама,нихуя не понял
@@Ruslan8291 бо то українською.
Вивчи спочатку українську мову,а потім мультики свої знімай.
@@Ruslan8291 дякую за пораду.
stop writing in katsapian!
Відео-посібник як не треба робити монтаж. Авторе, вам не соромно таку "халтуру" показувати на широкий загал?
Соромно. Але тепло, світло і комфортно.
@@YuriiYe 👍👍😅
З чого ви вирішили що це халтура коли вона працює. Ваш коментар без пояснень не вартий ні чого, а у людини є світло.
Дякую автору за таку інструкцію! Все зрозуміло, а "красоту" можна і потім навести
Человек явно не электрик за деньги, делал для себя. Устройство работает ! Объяснил четко ясно и без лишней воды. Так что автору спасибо
Будьте обережні бо, якщо інвертор слабенький, а світло вимкнеться коли у дома нікого не буде то все автоматично уувімкнеться на інвертер, а він може піти в перенавантаження (холодильник і інші увімкнені речі). Краще ручний режим.
пипец, тута, тама, колхоз одним словом
@@NorWho дякую за коментар.