Таємниця старого хреста у лісі. Продовжую розповідь про таємничий артефакт. Нові цікаві версії
Вставка
- Опубліковано 6 лют 2025
- Продовжую дослідження цікавого артефакта з сивої давнини. Старий хрест у лісі потрохи відкриває свої таємниці. Після дослідження вдалося роздобути цікаву інформацію, якою ділюся з Вами у цьому відео...
Друзі, підписуйтесь на наш канал, обіцяємо багато знахідок, цікаву історію минулого та позитивні емоціїї!
Мій блог в Instagram, де я викладаю свої знахідки та ділюсь думками про процес пошуку з металошукачем:
/ cn9jdbyrfmq
Найкращий канал про пошук в Украіні: t.me/metaldete...
Наші группи в Фейсбук: Історія та Археологія
/ 574538520469140
Metaldetecting.ua / 255578979258911
Друзі, Ваш лайк, коментар та підписка - найкраща мотивація для нас у створенні подальших відео.
Миру та добра Вам!
@@Вшт-к7д Вище горизонтального рамена, над Голгофою з хрестом напис "Ісус Христос Переможець" - "ИС ХС НИКА". Нижче дуже виразно читається слово "БОЖІЯ". Ще нижче через рядок "ПАМЯ(ть) РАБА Б(о)ЖІЯ". Далі нечітко, незрозуміло)
Нижче горизонтального рамена виписана дата кирилицею 1576 рік - афоs.
Коли знаходиш такі пам'ятники то натирай їх снігом щоб легше читати напис бо сніг впресується в виїмки і краще буде видно що написано
@@СправедливостьВосторжеству-л3с Ідея хороша, та снігу під час зйомок не було.
@@historstore на відео він ще не весь розтаяв)
@@СправедливостьВосторжеству-л3с Якось ще заїду туди на ще одне обстеження памʼятника. Якщо буде сніг - спробую зробити якісні фото написів🤓🤝
Дуже цікава исторія. Вподобайка. Перепрошую за помилки, але я не українець. Привіт із Канади. Слава Україні.
Героям Слава! Дякую за коментар!👍🤓🤝
Хрест стоїть на знаковому місці.
Не подалік колись проходив давній шлях яким століттями користувалися люди.
Дякую за вашу цікаву історію !
Дякую за шану до УКРАЇНИ - РУСІ ! ❤😊😊
Дякую за коментар! Місце дійсно цікаве, за середньовічними переказами неподалік стояв замок, хоча зараз його локалізувати неможливо.
Людина любить те що називається , мала батьківщина , там де твоя пуповина , там де робив перші дитячі кроки . Спомин бузку під вікном , бабуся з печі дістає хліб , який підгнітився , це завше мило для душі. То вже я про своє , навіяло. Нехай Бог благословить тебе молодий соловіче , ділитися своіми спостереженнями. .
Дуже вам дякую! Прекрасні слова!
Люблю історію України. + Коментар на підтримку україномовного контенту❤
Дякую за коментар!🤓🤝
Я прихільник таких обзорів,
Потрібно створити спілу, дслідженя свого Краю.
Будемо робити більше такого на каналі. Підписуйтесь👍🤓🤝
Вподобайка. 👍Завжди цікаво коли людина цікавиться історією свого краю, а не риє землю щоб тільки збагатитись.
Дякую! Історія і таємниці мої захоплення з дитинства👍🤓🤝
Дякую. Дуже цікаво.
Дякую вам!
Привіт друже! В мене ( Хмельниччина) теж такий хрест є в лісі там раніше був монастир але татари спалили монастир, а монахів вбили. І це не видумка, а чиста правда є дуже старі записи.
Привіт! Тут аналогічна історія. Залишилися тільки відірвані напівлегенди, але дуже хочеться дізнатися більше. Записів немає, тільки легенди, приходиться досліджувати👍🤓🤝
@@historstore В мене не легенда. По переказах які передаються з покоління в покоління я знав, що в лісі стояв чоловічий монастир ( 1100 - 1250рр.) який татаро- монголи спалили. Сам я займаюся копом от і вирішив так сказати копнути глибше. Разом з істориками історичного факультету підняли кучу записів, легенд, переказів, вийшли на Київ і знайшли записи 15 століття і таки правда, там був чоловічий монастир який татаро-монголи спалили, а чернців повбивали. Навіть з'ясували, що назва мого села походить від слова ,,чернець,, ( с. Черче). Є ще один хрест крім цього, теж в лісі але десь за кілометрів 4 від цього і теж з'ясува, що там поховання людей які померли від чуми.
А де ви на Хмельниччині знаходили такий хрест випадково не біля села Старий Остропіль?
@@БогданБлажко-д9ь Доброго вечора! Недалеко від Кам'янця Подільського
Коло Шрубкова є подібний , но не такий старий
Привет земляк с
Васильевки ездил к вам на рыбалку были времена.
Мелитополь❤❤❤❤❤
Украине слава
Иисусу слава
Зсу слава🎉🎉🎉🎉🎉
Героям Слава!
Привет з Днiпра
Вітаю! Дякую за цікаве дослідження.Думаю,що за часів коли встановлювали хрест,цього лісу не було,або було щось інше, дерева даже не сторічні
Вітаю! Дякую! Дерева час від часу зрізають, але може і лісу не було, стільки років пройшло, ландшафт напевно не один раз змінювався.
Дякуємо Вам за за цікаву розповідь❤❤
Дякую Вам!
Дякую, як завжди цікаво,особливо з написом і його перекладом!👍🙏😊Чекаю на продовження досліджень! (...а в світі ще багато цікавого,але в один ролик все не поміститься!😉)
Дякую друже! Будемо далі досліджувати нашу історію🤘🤓🤝
Дуже гарний обзор 👍👍👍, треба щоб місцева громада оберігала цей хрест та інші в цьому лісі,бо це історія їхнього краю.Маю надію що ніякі лісовози не зачеплять його.
Дякую! Місцева громада про хрест знає та не поспішає вживати охоронні дії. Будемо сподіватися, що хрест проживе ще не одну сотню років завдяки маскуванню в лісових хащах👍🤝
@@historstore нажаль люди не завжди розуміють культурно-історичну цінність таких об'єктів,та навіть при хорошому піарі можно непогано заробляти на туристах.Звісно не зараз,під час війни,але згодом можливо.
@@СергійГоловін Я повністю згідний з вами та народ в цій місцевості аж ніяк не вникає в історію і тим більше не думає про перспективи, на жаль.
@@historstore сумно,Але будемо сподіватися на краще.Все ж таки дуже цікаво дізнатися кому був поставлений той хрест.Чи є якийсь записи що відбувалося на тій території у ті роки? дуже хочеться продовження цієї історії 🙂
@@СергійГоловін Звичайно продовження буде. Достеменно відомо, що неподалік був замок на початку 16 століття(джерело грамота польського короля Сигізмунда І адресована гетьману Яну Тарнавському близько 1540) та народні легенди про монастир у тому самому лісі. Територія надзвичайно цікава, буду продовжувати пошук та збирати інформацію по крихтах. В перспективі ще одне відео про цей хрест та другий(приблизно 1 км. від першого) набагато більший та цікавіший, який зараз закопаний в лісі.
Дякую за цікаву інформацію 👍👍👍💥💥💥
Дякую за коментар! Приєднуйтесь до каналу, буде цікаво👍🤓🤝
Вітаю Вас. Дуже цікава і корисна інформація. Цей артефакт повинен знаходитися в місцевому краєзнавчому музеї. Так надійніше.
Вітаю! Дякую за коментар. Якось зроблю фото і звернуся туди. Самому цікаво, що вони скажуть.
@@historstore Якщо то могила , то не чіпайте не можна.
@@МарвелСтрайп Звичайно, я зачіпати не буду.
@@МарвелСтрайп Думаю,що то могила
Такі речі мали б бути під охороною хоча б місцевої громади.
У нас досить типова ситуація
Дякую за дослідження. Було дуже цікаво. 🤝
Дякую за коментар! Буду ще досліджувати, там ще є нерозкриті таємниці🤓🤝
Яка цікавинка! Люблю такі пам'ятки історії. Дякую за розповіді та переклад написаного. Хотілося б, щоб була якась організація, що займається збереженням історичної пам'яті, в тому числі таких поховань (чи будувань). В єврейському світі такі організації є, де в одній команді працюють історики, дослідники та архітектори. Хочу і нам таке 🤔☺
Дякую за коментар! Так, нам би така організація не завадила, тому що схожих хрестів по Україні сотні. Тут прийдеться своїми силами щось робити, наврядчи когось з місцевої адміністрації це зацікавить🙄
Та яке збереження чи організації? Зараз копарями вибивається все вщент,виносяться рідкісні артефакти які накопичувалися тисячами років,а за 20-30 років нічого не залишиться і знати ніхто не буде де було те чи інше поселення.І вони себе ще й спасателями раритетів називають до вас пролежало тисячи років і після вас би лежало от так і нищится історія.
@user-jn3jx1qi1k Ви так не хвилюйтесь, а краще знайдіть щось, покажіть людям і збережіть. А це логіка на кшталт «що згорить - то не згниє»
@@historstore Ви як я розумію теж себе спасителем рахуєте теж не протів вибити якусь поселушку бо як не ви то ж згніє хоч і до вас пролежало тисячі років,вірно?От так і розкрадається Україна під красивими лозунгами.
@user-jn3jx1qi1k Ну звичайно, розікрали все не в кабінетах, а люди з металошукачами. Вам би адекватності трошки не завадило.
Дякую, дуже цікаво!
Дякую вам за коментар!
Дуже цікаво, молодець що розібрався , давай іще.
Дякую за коментар! Попереду на каналі буде багато цікавого👍🤓🤝
Це Вам не екскаватором досліджувати.Браво.
Дякую!
Молодець було дуже цікаво.
Дякую!👍🤓🤝
Дякую! Дуже цікава розповідь.
Дякую вам за коментар! Це тільки початок дослідження цього цікавого місця.
У нас на кладовищі таких багата. Більшість без написів. Деякі могили розкопали, хрести мають форму мечів або ятаганів. Тобто, зверху хрест, а внизу- лезо меча. Є хрести з різними знаками віри : православний хрест, з другого боку католицький, з третього - якогось лицарського ордену. На деяких пам'ятниках Андріївські хрести. Шотландці підтвердили, що у них такі ж самі на надгробках. Існує легенда, що тут поселилися шотландці за часів Хмельнитчини. У багатьох прізвище Ройк.
Дуже цікаво. Яка назва населеного пункту?
За часів Ольбіо - хора Міка(Божествена), за Хозарського каганату - Міква (Басейн для омовіння), за Дарія - Каренх (Скіфський лук), за росії - Миколаївка ( нею володів Микола Мордвінов). На кладовищі є ще мальтійськи хрести, аріанські, так звані,, масонські'' - стилізовані під квітучу акацію, символ вічності інтелекту ложі білої та золотої акацій ( за місцевими легендами!). Акацій у нас і досі багато. Є ще маслини, які привіз із Оливкової гори Єрусалима барон Рено та наказав ними обсадити кладовище.
@@Rachel._.24 Надзвичайно цікаво!👍🤓
В дитинстві я пам'ятаю, що подібні хрести були на старому Очаовському кладовищі, але тепер їх немає поскільки саме кладовище знесли бульдозерами!
Сумно) але така доля спіткала тисячі таких памʼяток.
❤ таки хрести є на Одещині,біля села Нерубайське.
Це хрести козаків на кладовищі.
Все це піддає сумніву про "російське походження" Одеси.
Описані вами хрести належать до першої половини 19 століття, вони належали потомкам козаків, що займалися видобуванням каменю. Цей хрест на декілька сот років раніший🤓🤝
Так немає ніяких сумнівів що на території Одеси було місто Кочубей ще до того як расєянці туди приперлись.
Омуфор- (наголос на "о"), це енергетичний купол, захист для людини. Хоча, покійна бабця уві сні просила й хату її покрити ним... тому не знаю достаменно))
Дякую за інформацію! Це надзвичайно цікаве та рідкісне слово. Мені здається в цьому написі закладений якийсь містичний сенс🤓
Вітання камрад! Жирна подобайка за старання. Здається як з першого погляду хрест 18-19 ст.ст., православний. Мабуть могила якооїсь місцевої знаменитості. Підписався! Буду радий новим друзям на своєму каналі) Хабарних Вам сигналів!
Вітаю! Дякую за коментар! Цікавих знахідок та гарних сигналів!🤘🤓🤝
Дякую за дослідження
Дякую вам!
Дякую вам!
Дякую, дуже цікаво. 👍
Дякую за коментар!🤓🤝
Підписалася. Дякую за роботу
Дякую вам!
❤Дякую, дуже цікаво!Підписуюся
Дякую вам!🤝
Дослівно Божія ... Я спокійно читаю ті написи.Камера погано передає зображення.Скинь фото з однієї сторони і іншої.Але потрібно почистити водою зі зубною щіткою😊❤
Привіт! Куди фото можна кинути?
Це старослов'янська мова
@@МаріаннаІльницька-ш2м Якщо точно, церковнословʼянська🤓
Похожие кресты я видел на старинном козацком кладбище в Васильевке Запорожская область!
Було б цікаво подивися
На Вінничині в лісі такий хрест є,кажуть стояла козацька церква.
На Вінниччині і біля церкви ,яку будував Мазепа , теж є такий хрест , не знаю чи з написом
Мусульмани турки поставили хреста ...... дуже смішно. Народ таке понавигадує, що на голову не налазить))))
На півдні Волині таких хрестів багато. Це козацькі хрести, відносять їх до пори повстань під проводом Хмельницького. Кажуть що велика їх концентрація на Волині через Берестецьку битву.
Не можу точно пригадати але здається читав у Яворницького, що звичай ставити кам'яні хрести був у запорозьких козаків. Ставили вони їх собі ще за життя, щоб як накладе головою у Дикому Полі, лишилась по ньому згадка. Тобто поховань під ними немає і зосереджені вони здебільшого на півдні України.
На Волині, на тих хрестах що я бачив, написів або не було або вони були дуже сильно пошкоджені часом. Бачив ще такого хреста у Тернополі біля об'їздної, навпроти юридичного інституту. Його тоді якраз розкопали і помили, так він був підписаний польською.
Думаю що ваш хрест теж козацький і залишили його козаки, які після поразки пішли із заходу подалі від Речі Посполитої і оселились у тій місцині. Хрест цей однозначно пам'ятка, спробуйте звернутись у Краєзнавчий музей чи до охоронної археологічної служби.
Народ не вникає в релігійні деталі, зате любить красиві історї😎
Ці хрести називають козацькими хоча правильно би було казати «православні» Не всі вони належали козакам, більшість їх ставили заможні посполиті.
у нас у лісі є схожий.біля м.Кам‘янець-Подільський.
Скиньте фото будь ласка мені в дірект(інстаграм в описі під відео)
Теж знаю де є в лісі в Камянецькому районі але там камінь на каменю напис а зверху отвір від христа сам хрест знищений
Скоріш за все,це хрести памятки...на цьому місці щось було знищено важливе для людей..або люди на цьому місці в чомусь заприсяглися,и поставили хрест..в моему регіоні (Івано Франківська обл) багато таких памяток..вони доглянуті,і вшановані..це така моя думка,можливо і не правильна,але як варіант
Цікава думка, можливо і так. В такому разі, це мала бути дійсно вагома подія, яка була засвідчена таким витвором прикладного мистецтва, ще й з написом на дуже рідкісному письмі👍🤝
У моєму селещі на Тернопільщині теж таких хрест є. Моя бабуся розказувала що цей хрест нам залишив Хмельницький і ще що він почепив на церкві хрест із півмісяцем внизу. Щоправда наш Кам’яний хрест уже стільки шарів має фарби що вирізані надписи уже майже не проглядаються
Дуже цікаво. А в якому населеному пункті цей хрест?
@@historstore Крогулець, Тернопільська область
Вітання 😊😊😊
Вітаю!🤘🤓🤝
У нас на Житомирщині на кладовищі також є пара десятків подібних хрестів. Можу скинути фото.
Вітаю! Можете скинути фото в дірект(інстаграм в посиланні під відео)
Привіт на Сумщині знайшов такій самий , також в лісі
Привіт! Цікаво. Якщо можете скиньте фото мені в дірект(інстаграм в описі під відео)
Він не тесаний з каменю. Це бетон, і процарапки по незастиглому
@@МихаилБутко-м6у Та ну😳 навряд
@@historstoreфото в мене немає, зфоткать також не маю можливості ,більш ніж півтора року в зсу
Також знайшов схожого хреста біля Умані, в лісі над річкою сам стоїть. Важко прочитати що написано(
Так от мені і розказували про такі хрести на Черкащині🤘🤓🤝
Ще й росте навколо нього щось подібне. Як і тут ,чи то барвінок,чи то плющ. У нас ,по течії річки Паланки , більш ніде такого не бачив. Старий цвинтар.
Я теж за нього подумав...(Олексівка)
У Корсуні багато таких хрестів було. Пам'ятаю, на одному дату 1612 чи 1642.
Цей старіший на півстоліття, з Тернопільщини
Подібної форми хрест я бачив на лівому березі Дністра (тернопільська обл.) на проти с.Чернелиця ( Ів.Франківська обл.) але він був масивніший(більше 120 см. ) і лише орнаментований - без написів.
Цей не менший і в тому самому регіоні
Тобто в тернопільській області ?@@historstore
@Astolff_Gerriko Так, на заході
В Фастовском районе, Киевской області на месте древнего городища есть остатки старинного кладбища. Там ещё сохранились несколько подобных крестов, считается что они 17 века, местные их зовут козацкими. Надписей нет.
У нас всі схожі хрести називають козацькими. Народу не притаманно розбиратися в деталях та вникати в суть. Хрест описанний у відео до козаків відношення немає.
я скожий знайшов, місцеві розповідали що їх було чотири. На ньому теж написи, але збереглись погано. Це неподалік відносно, Шполянський район. В цьому селі теж були турки! Дійсно був в Моравії і хрести там схожі!!!
В народі називають такі хрести козацькими, хоча далеко не всі вони належали козакам
@@historstoreмісцеві так і кажуть що це були козацькі хрести
@NIGAN14 Звичайно, народ дуже не вникає в деталі. Більшість таких хрестів належали православним посполитим за Польші.
Дуже цікаво але шкода що ми ніколи не взнаємо правди цієї історичної знахідки.
Дякую! Я думаю розгадка цієї таємниці буде в наступних відео. Збираюся дослідити цей ліс і памʼятники в ньому🤓🤝
Знайшов хрести ,правда усі зламані.Німецьке поселення було ( близько 1863 -1867 рр.).В поляки повернулися у ці землі...
Якщо судити по товщині стовбурів у дерев, то ліс не виглядає дуже старим.
Может обетный крест, во время эпидемии чумы, холеры и тд в надежде на скорое избавление люди собирались на совместную молитву и давали обет Богу за одну ночь поставить крест или храм. Такие обетные кресты при дорогах, на развилках, переправах, на местах слияния и истоков рек, родников, одновременно обозначая узловые точки.Так же ставили просто что бы молится если церкви небыло.
Судя по местности спуск в яр,может и источник.
Видел подобные старообрядческие в Киевской области.
Цікаво, а якими століттями датуються знахідки з цього лісу? Можливо дійсно могила якогось священника яка знаходилась на території подвір`я
Знахідки різні, від скіфів до ПСВ. З цікавого(того що може стосуватися хреста) пражські гроші і львівський полугрош Владислава Ягайла🤓
У нас на півдні у селі посад Покровське декілька таких хрестів..Як раз там є турецький колодязь і раніше там шастали турки
Там турки точно були. Це бувша територія Османської імперії.
Цей хрест простояв століття , то ж нехай стоїть далі .... чий би він не був .
Повністю згоден, деколи маскування лісу береже памʼятки краще ніж людський догляд.
❤
Цікаве відео.
В Ялтушкові, Вінницької області, теж стоять камяні хрести 16 століття.
Є і раніші.
Дякую! Цікаво би було побачити🤓 зараз погуглю
За гугліть"історія Украіни- Русі" Микола Аркас .видавництво 1908 року.при царю але дуже цікаво.може щось корисне знайдете
Поховані люди, які померли від морової зарази, а хрест поставили пізніше. Глаголицю, як і кирилицю застосовували паралельно. В 16 сторіччі межові стовпи та інша подібна камінопластика,-епітафії та інші подібні речі писалися латинкою
На рахунок латиниці в 16 сторіччі не згідний, до унії народ тут був на 90% православний. Усе інше, цілком імовірно.
Цей хрест знаходиться на підвищені або пагорбі?
Внизу пагорба. Не на підвищені.
@@historstore якщо лицем стати навпроти цього хреста і пагорб буде за ним то на тому підвищені буде якась стародавня забудова бо такі поховання або знаки встановлювали перед головним підходом дорогою до монастирів церков стародавніх поселень а плити поховальні які ви знаходили це місце поховання вони різні бо поселення існувало декілька століть ....доводилось зустрічатись з схожим ..
@@petro265 Дякую за цікаве постереження та пораду. Обовʼязково перевірю цю версію. Також була схожа думка, про споруду поруч👍🤓🤝
Братан ето развилка или перекресток перед большим городом как в сказках на лево пойдеш и т.д а на виходе слова на удачу потому что ту надпісъ чіталі тот кто с міром прізоділ
Цілком може бути, тепер треба знайти неподалік велике місто того часу, зараз там тільки глухе село🤓🤝
Потрібно зробити розкопки тут.
Якщо це могила, тоді краще не турбувати
Як українські предки розуміли життя і буття? Як берегли єство людини? Стаття
- "ПРАВОСЛАВНИЙ СВІТОГЛЯД - НАУКА ГЛИБИННОГО СВІТОРОЗУМІННЯ БУТТЯ";
- "ДАВНЄ ВЧЕННЯ ПРО ЄСТВО ЛЮДИНИ";
- "ПРО ДУХОВНИЙ ЗАХИСТ ЄСТВА ЛЮДИНИ";
- "РАХМАНО- ХАРАКТЕРНИЦЬКЕ РОЗУМІННЯ ВСЕЛЕНСЬКОГО ЖИТТЯ"
та інші статті в блозі Святояр UAmodna.
Що є давній світогляд українців?
Яка структура Світлого Ірію?
Що таке Права?
Яким має бути світле єство людини?
Що таке Апокаліпсіс і Армогедон?
Варто прочитати і знати...
Дуже серйозна література, не всі потягнуть🙄
Зазвичай деревами заростають старі кладовища. Мабуть там багато могил, але хрести не збереглися.
Кладовище є в іншій частині лісу, про нього я робив відео приблизно рік тому. А цей хрест стоїть один і слідів могил та людської діяльності навколо немає. Скоріш за все, це памʼятний знак, або статусна могила. Планую продовжити дослідження та дізнатися, про це місце більше цікавого🤓
До Краєзнавчого музею треба. Нехай розкажуть,або візьмуться за дослідження.
Я звичайно звернуся, але їх наврядчи зацікавить
Я звичайно звернуся, але їх наврядчи зацікавить
@@historstore такі пам'ятки підпадають під захист закону. Скоріш за все цей хрест зафіксований і вивчався. Спитайте, що було на цьому місці по давнім картам і документам, що є в них в музеї.
Можна подивитись в архіві документи того періоду і тої місцевості.
Можна на кафедру джерелознавства, археології на іст факультет найближчого університету ще звернутись. І за інформацією і дати їм наводку для досліджень.
@@АртемАртем-ц1л з 18 століття(з часів точної картографії в регіоні там нічого не було) що було до того невідомо. Є відомості про середньовічний замок в селі поруч та легенди про монастир, який був у лісі.
Спробувати пройтись біля даного місця із металошукачем. Може бути цікава "сопутка"
Там як кажуть «все вкрадено до нас»😂 Ходив неподалік, гільзи кулі і шрапнель. Біля самого хреста не ходив, та розповідали, що там глухо. А місцевий житель розказував байку про велике золоте «жидівське» кільце знайдене в тому лісі і повʼязував з цим хрестом😎 Крч. чорт ногу зломить в тих народних переказах.
@@historstore місце старе і ліс відповідно теж старий. У таких лісах по любому має бути щось цікаве в землі. Скільки б не ходили, а все не зберуть. Тук як фортуна повернеться )))
Просто так хрест в лісі не ставили. Там щось було)
От і я так думаю, що не просто так. Скоріш за все, неподалік в землі є залишки якоїсь фортифікації або споруди тих часів
Може в ті часи, коли поставили Хрест ,там і лісу не було.
Можливо це місце переходу, або бойових дій. Поховали, а потім встановили хрести.
Будемо досліджувати. Рано чи пізно таємниця відкриється🤓🤝
5 сотень років , того лісу могло і не бути там в ті часи .
Може і не було, але 250 років тому на карті є
16ст. Але чому на глаголиці🤔 можливо пов'язане з старою релігією наших предків, але тоді чому у вигляді хреста.
На рахунок напису, я думаю її робила надзвичайно освічена на той час людина(монах) Скоріш за все, не місцевий, з Моравії або Балкан.
Про докириличні праукраїнські тексти яким 2-3 тисячі років та державу РОСЬ. Статті:
- "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ";
- "ПРАВА, ЯВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я";
- "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ";
- ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛЕСОВИЧНІ СИМВОЛИ"
в блозі Святояр UAmodna.
Найдавніше українське письмо на металевих пластинах і речах.
Забуті слов'янські держави.
Варто прочитати і знати...
Читав «Велесову Книгу»
я при змозі зроблю фото хреста в звенигородському районі дай номер тел
Привіт. Краще кидай фото в дірект(інстаграм в описі під відео)
Привіт, Дуже цікаво, звідки ти? Я з Черкащини
Привіт! Дякую! Захід, далеченько. У вас краї дуже цікаві в історичному плані👍🤓🤝
@@historstore Я конкретно Звенигороцький район, так цікаві
Доброго дня,я також з Черкащини,Тальнівський р-н,займаєтесь пошуком?
не схоже це на 16 століття ну 18 від сили... , цікаво дослідити все ж глибше в історію.
Обстеження території навколо рано чи пізно відкриють таємницю. Скоро дізнаємося👍🤓🤝
@@historstore дуже цікаве продовження 👍
Попробуй наккласти старі карти на це місце.моєе щось виплеве
Багато разів це робив. Дивно, але на цьому місці немає ніяких позначень. Часто буває, що такі хрести позначаються на картах. Кладовище також мало би бути на карті. А так, пусто. Хрест видно тільки зимою, коли спадає листя, літом його важко знайти в зарослях. Можливо його просто не бачили та не надавали значення.
@@historstore дякую за відповідь.можливо його просто комуняки звідкись привезли і викинули в ліс. Згодом грибники найшли і поставили
@@Сергей-ф2ф7ж Може і таке бути, хоча малоймовірно, капітально і міцно стоїть.
А що там спереду написано? Я на відео розібрав тільки "...божія н..." на перекладині
Вище горизонтального рамена, над Голгофою з хрестом напис "Ісус Христос Переможець" - "ИС ХС НИКА". Нижче дуже виразно читається слово "БОЖІЯ". Ще нижче через рядок "ПАМЯ(ть) РАБА Б(о)ЖІЯ". Далі нечітко, незрозуміло)
Нижче горизонтального рамена виписана дата кирилицею 1576 рік - афоs.
❤😊шоб сховати нашу історію робили все шо могли,валяли церкви і собори по всій території України. Адже уераїна за розміром була зовсім інша. Дивіться мапу 1919го року. І шо зробили з неї совєти за радянщіни. Як і скільки Росія вкрала в україни землі і приєднала жо себе,плчинаючи від Кубані і всього приазов'я і причорномор'я і закінчуючи в 1954роцв пя'тичорнозем'ям в обмін на Крим,. Так як уся верхівка української влади була і є проросійською від дев'яносто першого року то звісно шо зашморг ми не можемо хняти навіть зараз. Тільки модитви усього народу і об'єднана поаця всього народу разом з ЗСУ допоможуть зняти зашморг з шиї України і плвернути усі українські вкоадені рлсією землі. В Росії 70ть відстків росіян це етнічні укоаїнці яких зрусифікували зазомбували та відпоавили в Україну воювати. Подтвіться га обличчя полонених і зверніть увагу на нїхні прізвища, . Бодяче дуже боляче що сталося з гами укоаїнцчми шо гас розділили зазомбували пропагандою і стравили. А винні в усьому цьому вдада усіх часів продажна і корумпована. А історія у гас наспоавді унікальна.
Так, багато інформації зникло і перекручено, але на цьому каналі ми намагаємося вникнути в суть і дізнатися правду🤓
А який рік там написано 1587 чи 7096?
Напис АФОЗ(S) на церковнословʼянській означає 1577(6) рік🤓
Ну дата ж є. Яка ж Русь.
Хрестоносець там лежить.
Може і тамплієр👍🤓
Да у местных можешь не расспрашивать, кроме баек ничего не услышишь. Если почитать литературу 19 века, такие кресты часто упоминаются. Если это Киевская губерния, то тебе повезло, загугли "СКАЗАНИЯ О НАСЕЛЕННЫХ МЕСТНОСТЯХ КИЕВСКОЙ ГУБЕРНИИ" Похилевича.
На жаль, це не Київщина. На жодній карті хрест не позначений, в літературі не описаний.
Якщо було тут місто чи село і була церква то тоді турки татари уничтожали все населення то можливо похоронена знатна або не багато поселення людей тоді лісів не було поряд і село не відродилося
Цілком імовірно. В ті часи часто таке траплялося.
Чому досі дивимося на слов'янську історію по московськи? Стаття "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" у блозі Святояр UAmodna.
Чому не знаємо давних державностей України?
Чому досі віримо московським байкам?
Які вони державності слов'ян та України за минулі ТРИ тисячі років?
Варто прочитати і знати...
Не спам друже🤓 народ вже ніяким байкам не вірить😎
Лес яшчэ вельмі малады і судзячы з таго што я не заўважыў тут а ні воднага пня, ды і дрэвы хутчэй за ўсё высаджаны людзьмі, пятьдесят гадоў таму тут лесу і не было зусім.
Ліс дуже старий, тут були знахідки від епохи бронзи до монет Владислава Ягайла. Час від часу частини лісу вирубують і переходять на іншу ділянку. Цю територію вже декілька десятків років не зачіпали, тому і враження таке виникає.
Покутній хрест?
Це який?
А зелені листки на землі,то часом не барвінок?якщо барвінок скоріше за все це кладовище.
Барвінок часто в лісі зустрічається, ним цілі горби заростають. Наврядчи це має якийсь звʼязок.
Ставили не бідні люди , заможні і освідчені , маючи з собою челядь хоч з еількох чоловік
Саме так. Цей хрест на і його оздоблення на той час був недешевим задоволенням. Особливо мене зацікавив напис. Він зроблений освіченим та майстерним різьблярем. До того ж, транспортування та установка хреста, все це потребувало немалих зусиль. Висновок один, в місці і словах на хресті є якийсь потаємний сенс. Є над чим задуматися😎
@@historstore могли поставити проїздом , могли поставити , ті , що хотіли когось так поховати , щоб ніхто швидко не знайшов. Хто знає , які події відбувалися на тому місці де стоїть вами знайдений хрест.Ще ,можна копати біля хреста- глибоко , можливо щось знайдете. Але перед початком відшкодування , попросіть у священника благословіння. Можливо десь в таких лісах перепоховували Хмельницького. Або ще якогось воєводу. Визнайте скільки років вашому лісу .
@@switanok Лісу тисячі років. На рахунок Хмельницького - навряд, дуже далеко.
@@historstore про Хмельницького , версія , але за тисячу , вав! Могло все бути. Помагай вам Боже. Дуже потрібна справа. Бо нас так обікрали , обібрали ті кляті сусіди , що ми мусимо щось находити .
@@switanok Дякую! Будемо шукати та розгадувати таємниці нашої історії👍🤓🤝
Якою мовою писали при княгині Ользі.можливо
Ну це навряд. До княгині Ольги немає жодного відношення.
Де ліс??? Вік рослин навколо хреста 30-40 років.
Дерева час від часу зрізають. По картах 18-19 століть стояв ліс а після ДСВ майже усі гідні дерева пішли на будови, потім тополями усе засадили. Що говорити вже про наші часи, кожен більш-менш добрий стовбур вкрадений і проданий.
Може написано грецькою мовою?
Ні, це церковнословʼянська і глаголиця.
З приводу освіченості майстра, який робив той хрест: можливо напис він просто переписав з папірця, якого йому дали замовники.
Може бути і таке звичайно, але навіть таке виконання це признак майстерності різьбляра. Той хто це робив, був одночасно грамотним. А папірець у той час не можна було купити будь де. Ну і саме головне, напис(посвята) однозначно був сформований і розроблений надзвичайно освіченою людиною, яка вклала в нього сенс.
То це зараз тут л1с, а тод1 може було якесь поселення. Хреста треба почистити та зробити оградку ,а також досл1дити б1льш обгрунтовано бо це е частичка нашо1 1стор11.
Згідний з вами. Збір на огорожу закріпив в коментарі під відео.
Не треба нічого чистити - щоб не знищити автентичної поверхні.
@Astolff_Gerriko Згідний, тому і не зачіпав, але мох хтось з нього позабирав.
Мох потроху руйнує камінь і його потрібно зчищати деревяною лопаткою.@@historstore
Туди тре археологів , щоб переклали , тай будем знати. Людиии, хто археолог , або історик-дослідник ?
Так я майже все переклав👇
Вище горизонтального рамена, над Голгофою з хрестом напис "Ісус Христос Переможець" - "ИС ХС НИКА". Нижче дуже виразно читається слово "БОЖІЯ". Ще нижче через рядок "ПАМЯ(ть) РАБА Б(о)ЖІЯ". Далі нечітко, незрозуміло)
Нижче горизонтального рамена виписана дата кирилицею 1576 рік - афоs.
А археологам напевно не до цього😎
Мені здается цей крест давно стояв ,а надпис зробили вже потім
ОмофООООР
Саме так👍
Цікаво, а річечка далеко?
До річки десь півкм.
Ц!каво, але нудний домов!дач
Що таке домов!дач?
Я вважаю що він старіший. Напис могли нанести пізніше.
Хрест гарний а напис кривий.
Теж спочатку так думав😎 тому що, знаходив в цьому лісі старіші монети за датування хреста. Тут ще багато незрозумілого, треба досліджувати і розбиратися. В лісі є ще інші хрести і великі плити під листям, якось зроблю про них відео.
Цікаво буде подивитись
Це мабуть козацька могила. Або якийсь старшина похований. А так написанно, то мабуть якийсь писар писав.
Писала точно надзвичайно освічена людина того часу. Зроблено було для статусної особи, або в честь якоїсь визначної події. Розгадка ще попереду🤓🤝
Турки поставили хрест😂