Így nem robban fel a bojlered - Bojler tervezett karbanatartása (felirattal)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 218

  • @lalipap3090
    @lalipap3090 2 роки тому +31

    Emberek! ezért van a you tube ,hogy aki kicsit is rátermett az megtudja magának csinálni. Mai világban? Ha csak nem muszáj soha szakembert!!! Lekaszál ,hülyének néz és stb..stb..Csak belép az ajtón és már is 10 ezer és akkor még hol van a többi munka és az általa jó drágán felszámolt alkatrészek. Mi ketten a feleségemmel majdnem mindent meg tudunk csinálni házilag. Sajnos rá lettünk kényszerítve. Legtöbb esetben ha régebben szakembert hívtunk mindig meg is bántuk.....

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +9

      Bizony, a jó szakember nagy kincs és meg kell becsülni. Abban viszont biztos vagyok, aki szakembert hív, annak nem az első tevékenysége, hogy megbizonyosodjon, hogy az tényleg ért hozzá. 😁 Korábban 400 órás OKJ képzéssel lehetett valaki (némi előkövetelménnyel) háztartási gépszerelő. Gyakorlati vizsga nélkül! Viszont azzal a papírral már mindenhez is értett. Én meg elhiszem... 😂 Az csak hab a tortán, hogy a videóban nem buzdítok senkit, hogy ezt csinálja, egyszerűen csak meg lehet nézni. 😁Aki nem biztos a dolgában, hogy meg tudja csinálni, vagy jól csinálja, annak nem kell belevágni. Köszi a hozzászólást! 👍

    • @csaszarjanos1903
      @csaszarjanos1903 2 роки тому

      Szaktudás hiánya? Na és a fellelőség, pl: villany?

    • @mercedeszkortvelyesi7747
      @mercedeszkortvelyesi7747 2 роки тому +1

      Nagyon helyes, én is itthon egy csomó mindent magam csinálok meg, az érzekem elég jó a szereléshez itt pedig tutira megyek ha megnézek egy videót előtte. Köszönöm

  • @akosnagy1381
    @akosnagy1381 2 роки тому +47

    Jó kis bojlerszerelési útmutató 🙂
    Van pár dolog: a földelésnek semmi köze az anód fogyásához, az elektrokémiai úton próbálja megelőzni a bojler kilyukadását. Az anód, magnézium(ötvözet), fogy el inkább, mint a vastartály. A magnézium sokkal "gyengébb" elektron potenciállal rendelkezik, mint a vas, ezáltal ő korrodál, fogy, és nem pedig a vele egy víztérben lévő acéltartály. (Lényegében ez egy galvánelem, ahol a víz az elektrolit, a magnézium és a vas a két elektróda). Szerepe tehát jelentős a korrózióvédelemben, megújítása, cseréje ezért fontos. Sajnos, nem akadályozza meg a vízkövesedést, illetve nem is fokozza azt.
    A földelés életvédelmileg fontos, de ott nagyon.
    Szétszereléskor érdemes a hőfok-szabályozót (ami egyben a hőkorlátozó is) lehúzni a fűtőbetét két sarujáról és akkor nem folyik bele a víz, ami igencsak kerülendő.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +8

      Köszönöm szépen a szakszerű kiegészítéseket. Az anód földelésével kapcsolatosan több megbízhatónak mondható forrás is említette a földelés fontosságát. Így ez a tárgyi tévedés ennek tudható be.
      Én mindent cseréltem a bojlerben, a hőfokszabályzót is, így nem aggódtam a beázása miatt.
      A megbontásnál látható volt, hogy csak a hőfokszabályzóból kezdett leghamarabb csepegni a víz, így vélhetően már a fűtőszál szigetelése sem volt a helyzet magaslatán. Elegendő volt az elektromos kötések bontása, hogy ott már elkezdjen szivárogni a víz.
      Még egyszer köszönöm, amiket írtál. 👍👍

    • @tothjozsi96
      @tothjozsi96 2 роки тому +1

      @@MagadUram Egy kérés, az nem szigetelés hanem tömítés. Nem akarok okoskodni, csak a videóban is többször elhangzott, nem értettem, majd rájöttem hogy a szilikon/klingerit tömítésre gondolsz.

    • @gaborgal8624
      @gaborgal8624 2 роки тому

      tükéletes igaz

    • @setnjeric
      @setnjeric 2 роки тому

      Nyári Tibor bojlerszerelő oldalán ez áll:
      "Minden anód csere alkalmával ellenőrizni kell a földelő csavar bekötését, mivel csak megfelelő földelő vezeték és megfelelő fémes kontaktus mellet képes ellátni az anód a bojler korrózió elleni védelmét. Tehát nemcsak biztonsági okból szükséges a bojler földelése, hanem a bojler korrózió elleni védelmében is nélkülözhetetlen. Ezért minden bojler bekötésnél szükség van a földelő vezetékre."
      Most akkor mi az igazság?
      Nekem rozsdásodni kezdett a bojlerem (tök új anód mellett) és egy másik bojlerszerelőnek is ez volt az első kérdése megfelelő e a védőföld értéke
      Az anód egyébként teszi a dolgát fogyogat

    • @akosnagy1381
      @akosnagy1381 2 роки тому

      @@setnjeric Magad is írod, az anód teszi a dolgát, fogyogat. Szerintem ebből is látszik, hogy nem szükséges a földelés a védelem működéséhez, az ugyanis egy kémiai folyamat (bár elektrokémiai :-)
      A rozsdásodás helyét nem írtad, illetve a mértékét sem, mert nagy felületű sérüléseket, belső zománchibákat az anód sem tud orvosolni. (Nekem sok évig nem volt bekötve a földelés (illetve be volt kötve, abban a hiszemben, hogy él a földelés, de nem) és semmi baja a bojlernak, volt hogy az anód tövig kopott.)

  • @naughtiusmaximus4125
    @naughtiusmaximus4125 Рік тому +8

    Problémák: A bojler vízbekötése nem megfelelő, gázhoz való sárga színű csővel van bekötve, a helyes a piros-kék jelölésű lenne. A kábelvégeken nincs érvéghüvely, pedig kellene lennie. A hőfokszabályzót még a szétszedés előtt kellene kihúzni. Az aktív anódnak semmi köze a földeléshez, a cink negatívabb a vasnál, elektrokémiailag véd a korrózió ellen. A tömítés csere után javasolt vékony szilikonzsír használata.

  • @sandorkocsis857
    @sandorkocsis857 2 роки тому +3

    Jó a videó! A víz gázcsővel van bekötve, jelölése sárga , a víz hideg kék ,meleg piros ,ami igazán probléma a gáz millibáros a víz báros nyomáson müködik .

  • @attilagorog3023
    @attilagorog3023 2 роки тому +8

    Szeretem az ilyen oktató videókat, ez is egész jó, de a cím eléggé kattintásvadászra sikerült. A Hadu bojlerek nem tudnak felrobbanni. A tartály szétnyílása a hegesztési varratnál nem számít robbanásnak. Ha elromlik a hőmérsékletszabályozó, akkor a hőmérsékletkorlátozó leválasztja fűtőtestet a hálózatról. Ha nem tudja leválasztani (pl. kikötötték, mert állandóan leoldott), akkor a veszélyes túlnyomás kialakulását megakadályozza a kombinált biztonsági szelep. Ha nem tudja megakadályozni (mert pl. sima visszacsapó szelepre cserélték, hogy ne csöpögjön egyfolytában), akkor a kialakuló túlnyomás kinyomja a tömítést, vagy szétnyílik a tartály valamelyik hegesztésnél. Utóbbi esetben (ha a varrat gyengébb, mint a tömítés) nem fejlődik annyi gőz, és nem alakul ki akkora túlnyomás, hogy robbanásnak tekithessük, csak kinyomja a vizet a résen. A vízkőmentesítés elmaradása a rosszabb hőátadás miatt a főtőtest élettartamát csökkentheti, de semmiképpen sem robban fel tőle a bojler. Aggasztóbb, hogy a szakszerűtlen szerelés növeli a balesetveszélyt. A videóban bemutatott bojlerben egybe van építve a hőfokszabályozó a korlátozóval, és csak rá kell dugni a fűtőtestre, el sem lehet kötni. A többi típusban viszont ezek külön egységek vezetékekkel összekötve, ahol a tévedés veszélyes lehet. Szerintem nem ártana a videóba egy figyelmeztetés, hogy az esetleges balesetekért, vagy anyagi kárért az tartozik böntetőjogi felelősséggel, aki utoljára szerelte a készüléket. Történt már olyan, hogy bojlert szerelt valaki, az albérlője bedig meghalt zuhanyzás közben. Védőföld az egész házban nem volt kiépítve, így a bojlerbe sem volt bekötve. A földelésnek életvédelmi szerepe van, nem az anód miatt kell bekötni. Az anódot a tartály fémes részével kell összekötni azért, hogy egy rövidrezárt galvánelem jöjjön létre a tartály zománchibás felületein keresztül. Így az anód fogy el, nem a tartály lyukad ki a hibáknál.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      Nagyon jó dolgokat írtál le. Egy apróságot hozzátennék, ez egy vlog, nem oktató videó.
      Az elején elmondom, hogy vég lehet nézni, amit csinálok.Egy pillanatig sem buzdítok senkit, hogy csinálja utánam. 😉

  • @tradezsozso5137
    @tradezsozso5137 2 роки тому +26

    Szia Uram! Úgy gondolom ez a videó, olyanok számára készült, akik nem láttak ilyen szerkezetet belülről. Érdemes lenne ez esetben nem csak a villany lekötésére figyelmeztetni, hanem arra is, hogy zárják el a vizet. Mert különben soha nem fog kiürülni a víz. :D. Amúgy szuper érthető videó.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +24

      Ez egy teljesen jogos kritikai észrevétel... 😂
      Erre utólag jöttem rá, hogy bizony kimaradt ez a fontos mozzanat. Viszont ha valaki erre nem jön rá menet közben, hogy el kell zárni a vizet is, jobb ha ott elakad a folyamatban. Nem érdemes folytatni, mert ennél nagyobb kihívások is lesznek. 🤣😂

    • @zoltanhorvath2945
      @zoltanhorvath2945 2 роки тому +2

      Jogos észrevétel (video tetszik!) ..de van egy olyan érzésem, aki nekiesik és nem zárta el a vizet, nagyon hamar fogja észlelni... és pótolja a mulasztást :) :) ...Ha meg nem... hát folyamatos tisztálkodás, zuhany alatt végzi el a műveletet... :)

    • @sanyisanyo4616
      @sanyisanyo4616 2 роки тому

      @@MagadUram 🤣🤣🤣🤣

    • @JTomi86
      @JTomi86 2 роки тому +7

      Igen, meg hogy a hőfok szabályozót húzzák már le a szerlőpanelről, mielőtt leszedik, mert telefolyik vízzel, ahogy a videóban is látszott...🤣 Az èn tanácsom inkább az, hogy aki nem èrt hozzá, hívjon szakembert.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +4

      @@JTomi86 Minden cserélve volt. A hőfokszabályzó is. De azért kösz a tanácsot. 😁

  • @janosnagy6812
    @janosnagy6812 2 роки тому +1

    Nagyon jó! A felírat, eltakarja a fílmet! Igaz, csak mobilról nézem! Más nincs!

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      A felirat opcionális, kikapcsolható. UA-cam funkció. 😉

    • @janosnagy6812
      @janosnagy6812 2 роки тому

      @@MagadUram köszönöm!

  • @opalomahoe2201
    @opalomahoe2201 2 роки тому

    Vízmelegítő, a bojler az az ami félig áram félig gázt használ és úgy fűti fel a vizet :) ami csak gáz az pedig kazán , :) bocsánat hogy leirom de hőtechnikávalfoglalkozom és ebbe mindig belekel kötnöm , viszont az dicséretes hogy időt szánsz rá és karbantartod a készülékedet :)

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Ilyen ez a szakmai ártalom. 😎😉

  • @sandornagy6872
    @sandornagy6872 2 роки тому +16

    Amikor kiveszed a fűtőlapot akkor egyszerűen kitakarítható a zacc a bojler belsejéből ha kicsit kinyitod a felöltő csapot és így nem kell törölgeni.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      A GoPro felvételen látszik, mennyit ért. Ezért lett inkább kitörölve. Megpróbáltam, nem jött be. 😊

    • @gyulahorvath6304
      @gyulahorvath6304 2 роки тому +1

      A ruskós, összgyűlt vízkővet én is mindig úgy távolítottam el,csak egy lavort kellett alá tartani addig...

  • @nemethzoltan9098
    @nemethzoltan9098 2 роки тому +1

    Tanulságos videó. Igaz nekem csak a még régebbi hajdu bojlerrel volt találkozásom de jó tudni hogy a fiatalabbak hogy épülnek fel. Viszont ez a biztonsági szelep ami itt is fent van véleményem szerint semmire sem való. Több ismerősnél és nálam is bojler csere vagy javítás után ha ilyen biztonsági szelep volt felszerelve és ehhez jött a gipszkarton fal vagy a falon kívüli csövezés észre lehetett venni hogy remegtek a csövek. Nálam annyira jó volt hogy hideg oldalona bojlertől 40 cm re langyosodott a vízcső és bizonyos időközönként morogtak a vízcsövek. Elzek a hibák megszüntek mióta feltettem a hagyományos 3x annyiba kerülő biztonsági szelepet. Se morgás sem visszamelegedő hidegvizes cső.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Érdekes tapasztalatok. A "hagyományos" szelep nekem is szimpatikusabb. Ez itt szerencsére teszi a dolgát, nincs vele gond.

    • @gabornyolcas8000
      @gabornyolcas8000 2 роки тому +1

      A bojler és a biztonsági szelep közé egy hidegvízes tágulási tartályt kell beépíteni, és soha nem fog csepegni.

    • @szabolcskerecsenyi1313
      @szabolcskerecsenyi1313 2 роки тому

      @@gabornyolcas8000 Nálam a pincében a bojler így oldottam meg .👍

    • @kessapa
      @kessapa 2 роки тому +1

      A biztonsági szelep élete is véges, rugó gyengülés vagy vízkövesedés miatt.
      Amelyik biztonsági szelepet kerülni kell, az a kisebb aranyosabb olasz fos, ami gyenge rugójú, zizzegős, és mindenhol csöpögős. A magyar Mofém gyártmányú tartós, üzembiztos és nem csöpög, csak ott ahol a leeresztő szelep vezeti el a melegedéskor keletkező túlnyomást, ez meg úgyis be van kötve a lefolyóba.

    • @nemethzoltan9098
      @nemethzoltan9098 2 роки тому +1

      @@kessapa Nekem pont egy elnett bojlerhez kapott biztonsági szelep volt a negatív tapasztalat. 3 nap után cseréltem egy nem tudom milyenre de a régi hajdu alatt is olyan volt kb 30 évig. Na most az jó viszont a bojler hőszigetelése botrányos. Amint engedi az anyagi helyzet meyg vissza fel egy új hajdu.

  • @towaris53
    @towaris53 2 роки тому +8

    Ha már üres a bojler alá ,kell rakni egy nagy edényt és óvatosan meg kell nyitni a csapot ez a víz szépen lemossa a bent maradt vízkövet.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +2

      Ez lenne az elmélet, a gyakorlatot pedig láthatod a GoPro felvételen. A beömlő előtt lemossa. Arról meg nem is ejtek szót, hogy azt a kis részt amit kimosott az óvartosan megnyitott csap mellett is iszonyat pacsával tudta megcsinálni. 🤣😂 Maradtam a kitörlés mellett. 😊

    • @kessapa
      @kessapa 2 роки тому +1

      @@MagadUram ha vízzel kimosatod a bojler alját, (nem kel pacsálni) akkor garantáltan nem kerül vikő törmelék az új tömítés alá, tehát a szivárgó, csepegő víznek még halvány esélyt sem adsz. Ha rányitod a hidegvízet, 1 liter víz sem kell a művelethez, de a papírtörlő hegyekkel is megoldhető, sokkal nagyobb odafigyeléssel.

  • @karolyszekeres6933
    @karolyszekeres6933 2 роки тому

    Üdv, ha legközelebb megbontásra kerülne én raknék a sodrott vezetékvégekre érvéghüvelyeket, a födelésre szemes sarut. Azt még be lehetett volna mutatni, hogy hogy került víz a szabályzóba.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +2

      Mostanában át lesz vezetékelve, akkor megtörténik.

  • @zsoltkelemen5319
    @zsoltkelemen5319 2 роки тому

    Illetve tulfutes eseten azzonal elolvad a hofok korlatozo!!! Igy tobb vedelem is van a bojlerben!!!

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Lásd másik hozzászólásodnál...

  • @sandorkocsis857
    @sandorkocsis857 2 роки тому

    Sziasztok ,jó a videó !Csak a vízbekötése gázcsővel van megoldva, "sárga" a jelölése. A víz hideg "kék" a meleg "piros". Ami a legfontosabb a gáz nyomásértéke mbár-os, a viz meg báros nyomáson üzemel.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      Köszi a figyelmeztetést, de ezek 6 baros csövek, rajtuk van a minőségi tanusítvány.

  • @lacijeszi309
    @lacijeszi309 6 місяців тому

    Had jegyezzem meg, sodrott vezetéket csak érvéghüvellyel és kábelsaruval szerelünk!

  • @milanpg1149
    @milanpg1149 2 роки тому +6

    Azt gondolom aki otthon magának szerel és karbantart, annak ez a videó tökéletes volt arra hogyha még nem látta a bojlert szétszedve itt szépen megnézhette. Attól hogy most tömítés helyett szigetelést mondott szerintem mindenki helyén tudta kezelni mi az ott és minek van ott... Nekem itt a bükkben évente kell takarítani rengeteg a vízkő, igazából nem igényel nagy tudást, odafigyeléssel, türelemmel nem nagy munka megcsinálni. Lényeg hogy minden oda kerüljön vissza ahogy azt a "gyárában" oda tették, ne akarjunk okosabbak lenni.

  • @krisztian4108
    @krisztian4108 8 місяців тому

    Üdvözlöm! Ha a hideg vizes flexicsövet kellene lecserélni a bojleren, akkor le tudom úgy cserélni, hogy nem engedem le a vizet a bojlerből?(Nekem is az a sárga leeresztő van rajta, ami maradna).

    • @MagadUram
      @MagadUram  8 місяців тому

      A biztonsági szelepnek elvileg zárnia kellene, hogy ne tudjon a hideg irányba kifolyás történni. Szóval igen.

    • @krisztian4108
      @krisztian4108 8 місяців тому

      ​@@MagadUram Köszönöm!

  • @zsoltmengyan
    @zsoltmengyan Рік тому

    Szia. Jó a videó, de egy lényeges momentum kimaradt belőle. Nyugtass meg, vagy alaplapot cseréltél, vagy megkerested az okát, hogy miért folyik a hőfok kapcsolóból a víz!? Én is csináltam már, igaz mindenre magamtól kellett rájönni. A csavarok közül 3 annyira be volt rohadva, hogy ki kellett flexelnem. Aztán egy reklámszatyorban bevittem a boltba a falra szerelt palást kivételével mindent, és mondtam, hogy adjanak, amit jónak látnak. 😀 A műanyag burkolat és a vész hőkapcsoló (abban külön van) kivételével mindent cseréltem. A szerelvény boltban meg vettem két csapot meg egy biztonsági szelepet. Ez '16-ban volt, fizettem érte összesen ~15.000 Ft-ot.

    • @MagadUram
      @MagadUram  Рік тому

      Minden tömítés cserélve lett, így azóta is szépen teszi a dolgát.

    • @chabee9011
      @chabee9011 Рік тому

      MINDEN tömítés cserélve lett? A fűtőbetété is? Akkor le kellett venni a TSE (hőszabályzó-korlátozó) elemet, ill. annak tartóját is. És akkor kiderült, miért folyott a víz a kontrollámpa csatlakozónyílásán. @@MagadUram

  • @dongo489
    @dongo489 2 роки тому +4

    Legközelebb száraz fűtőbetétes bojlert veszek, mert ez a vízkövesedés nálunk nagyon durva.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      😊

    • @zipters
      @zipters 2 роки тому +1

      Ha annyira kemény a víz, elgondolkodnék előtte egy beépített vízszűrőn, amin cserélhető a betét, ne érje el a kemény víz, a szűrőcsere védi a hálózatot, már ahol van.

  • @halacs
    @halacs Рік тому

    Szia! Az en kb 8 eves 150 literes hajdu bojlerembe mar tettem uj hofokszanalyzot de futeskor megis tok hamar es egesz hirtelen elfogy a melegviz. Vizkotelenitve kb 1 eve volt. Van benne tan valami merulo cso a meleg vizes agon es a hidegen egy mas valami. Ezeket hogy kehet cserelni? Sehol se irjak/mutatjak. Koszi!

    • @MagadUram
      @MagadUram  Рік тому +1

      Ezt a részét sajnos nem tudom.

  • @zsoltderek8997
    @zsoltderek8997 2 роки тому +1

    Az elektromos bekötésnél azért illett volna korrekten érvég hüvelyt is tenni az MT vezeték végére. Amúgy oké a videó, de ez - villanyszerelő lévén - bántja a szememet :)

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Valahol megértelek. Az évéghüvelyt ettől függetlenül a helyén kell kezelni. Kétségtelen jó, hiszen segíti a szabványosítást, a kivitelezéseknél jól ellenőrizhető. Sőt, még a munkát is gyorsítja. Az ilyen módon jól elkészített kötések egységes minőséget garantálnak, ami a munka utáni garanciális javítás felmerülését csökkenti.
      De tedd a szívedre a kezed és mondd, hogy az érvéghüvely nélküli kötések nem jók. 😀 Szerintem tökéletesek, sőt... Sokkal jobb, ha valaki így csinálja meg, mint egy túl- vagy alulpréselt érvéghüvellyel, mert sem megfelelő szerszáma, sem tapasztalata nincs.
      Mindezt persze mondom úgy, hogy van érvéghüly is itthon, meg minőségi krimpelő fogó is. Végül is abban igazad van, hogy csinálhattam volna szebben is, mert lehetőség lett volna rá. 👍

    • @zsoltderek8997
      @zsoltderek8997 2 роки тому +1

      @@MagadUram Az érvég hüvelynek nem az a fő előnye, hogy szebb, vagy szabványosabb tőle a szerelés, hanem az, hogy az elemi szálak nem tudnak kilógni a kötésből és így nem tudnak esetleg balesetet okozni, vagy zárlatot akár a nulla-föld között és akkor lehet keresni, hogy miért ver le az ÁVK? Egy bojler esetében ez nem túl valószínű forgatókönyv, de egyéb esetekben - velem is előfordult már - meg tud rázni egy kilógó szál, amit nem veszel észre. Gyengeáramú vezérléseknél, adatvonalak kötésénél meg kötelező, mert úgy meg tud szívatni egy ilyen láthatatlan hibás kontaktus, hogy örökre megtanulod :)

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Értem. Köszi. Bár azon elgondolkodok, hogy milyen minőségi munka tud az lenni, ahol az elemi szál úgy kilóg, hogy testelődik, vagy zárlatot okoz. Olyannál szakinál az érvéghüvely vége is úgy nézhet ki mint egy hajasbaba. 😂

  • @marci410
    @marci410 Рік тому

    remek bojlerJazz háttérzene :D

  • @istvannagy31
    @istvannagy31 2 роки тому

    Szia! A meleg oldalon kijövő cső utáni sarokszelepet kellene kicserélnem otthon, el van vízkövesedve és alig folyik már át rajta a víz teljesen nyitott állapotban is. Ehhez le kell engednem a bojlerből a vizet, vagy ha elzárom a hideg oldalon a bemenő vízcsapot, akkor letekerhetem a meleg oldali csövet anélkül, hogy kiömlene minden? Nagyon köszönöm!

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      Szia! A bojlereknek jellemzően a tetjén van a melegvíz kifolyása. Szóval ha elzárod a hideg oldalt és még engedsz belőle melegvizet, akkor szépen a kifolyó szint alá kerül a bojlerben a víz és szabaddá válik, utána már le lehet kötni a melegvizes vezetéket.
      Egyszerűbben fogalmazva, amikor már nem folyik a melegvíz, akkor bátran le lehet kötni.
      A biztonság kedvéért az áramtalanítás ekkor is történjen meg.

    • @istvannagy31
      @istvannagy31 2 роки тому

      @@MagadUram Köszönöm, sikeres volt az eljárás :)

  • @belabarkacs1568
    @belabarkacs1568 10 місяців тому

    Üdv! Az volna a kérdésem hogy gázbojlerom van 50 literes...rendes nyomás volt a melegviznél és hirtelen megszünt a nyomás és épp hogy csordogál a meleg víz...nyomás szabályzó nincs rajta csak biztonsági szelep...új biztonsági szelep van rajta...

    • @MagadUram
      @MagadUram  10 місяців тому

      Csak a kérdés maradt le... Gondolom az lenne, hogy miért? 😁Nos ezt egy szakembertől kellene megkérdezni. Nem ismerem a gáz bojlert.

    • @belabarkacs1568
      @belabarkacs1568 10 місяців тому

      @@MagadUram Hát a kérdést megírtam...a nyomás eddig jó volt ...miért csökkent le...szerintem a villanybojler és a gázbojler közt csak szerkezeti különbség van....a víznyomás mind a kettőnél ugyan az..
      Ha csökken a vezetékben a víznyomás az befolyásolhatja e a melegvíz folyását...mert most épp hogy csordogál...

  • @moleszzsolesz6389
    @moleszzsolesz6389 Рік тому

    Szia egy nem ide kapcsolódó kérdés! sikerült-e a villanybojler teljesítményét szabályoznod amit Miklósilvernél egy videóban említettél?ha igen bekötötted, , hogyan Szuperál, hova költötted pontossan? erről pár információt tudnál nekem adni köszönöm!

    • @MagadUram
      @MagadUram  Рік тому

      Ezt használom: www.aliexpress.com/item/4001134827504.html
      A kimeneti rész lett módosítva, hogy rendesen be legyen kötve a földelés is, bár a bojlernél ez megoldott ettől függetlenül. Tökéletesen teszi a dolgát, amikor szükség van rá. De ha van elég napsütés, akkor bőven jön elég termelés, hogy lehessen fűteni a bojlert.

    • @moleszzsolesz6389
      @moleszzsolesz6389 Рік тому

      @@MagadUram Oké köszönöm én egy másik teljesítmény szabályzóval próbálkozom majd,ha nem válik be veszek egy ilyet mint te! Üdv

  •  2 роки тому +6

    Nálam nem baj, ha felrobban, pincében elfér. ;) :)

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +5

      Nem csodálom... egyből jönne a videó, valami hasonló címmel "Jakuzzi a konyha alatt - kukkolás" 😂🤣

    • @attysattys
      @attysattys 2 роки тому

      Hát ha korlátlan a vízórád..... 😂

    •  2 роки тому

      @@attysattys Tulajdonképpen igen...

    • @kessapa
      @kessapa 2 роки тому +4

      @Attila Majnics Tanya csenöl-nek fúrt kútja van, ő csak a szivattyú villany fogyasztása miatt aggódhatna, de akkor legfeljebb barlangi búvárkiképzést tarthatna, amiből a helyreállítást fedezné! 🤣

    • @ze4zoltan475
      @ze4zoltan475 2 роки тому

      Miert robbana fel?????

  • @vfarkas1
    @vfarkas1 2 роки тому +8

    Szépen kispórolták már ebből a típusból a hőkorlátozót, pont az akadályozná meg hogy a a hőfokszabályzó bedöglik, akkor túlfütsön a bojler. Egyébként a biztonsági szelep miatt nem szabadnak, hogy elukkanjon, mert akkor meg minek teszik minden bojler elé?

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Egy nagyon elhanyagolt rendszer esetén a biztonsági szelep sincs már a helyzet magaslatán és eljön az idő, amikor már az sem működik. Az általam említett bojler egy albérletben volt, ami szerintem 15-20 év körüli volt már és szétszedett állapotban a gyárban lehetett utoljára.

    • @Mark11_
      @Mark11_ 2 роки тому +11

      Nem felejtették ki a korlátozót csak ebben a típúsban egybe van "épitve" a szabályzóval 🙂

    • @Mark11_
      @Mark11_ 2 роки тому

      @@MagadUram hiába volt 15-20 éves és ha nem is volt szétszedve még, kb semmi vízkő nem volt benne, keszthely és környékén egy év alatt egy lavornyi vízkő szokott keletkezni a bojlerekben 🙂

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      @@Mark11_ Nem ez a bojler volt olyan régi, hanem ami anno szétpukkant az albérletben. Abban volt bőven vízkő. 😊

    • @Mark11_
      @Mark11_ 2 роки тому

      @@MagadUram értem, ez is van 10-15 év körül kb amugy 🙂

  • @tiborpfendler2693
    @tiborpfendler2693 2 роки тому +1

    Szia! A villamosság bekötése után nem kell esetleg valamit mérni mondjuk multiméterrel vagy fazisceruzaval ellenőrizni? Ha igen mit és hol?? Köszönöm a válaszokat. Rázott már áram!Brrrrrr 😐

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      Ez egy olyan műfaj, hogy ha kétségek merülnek fel benned, akkor inkább ne csináld. 😉Ez nem bátorság kérdése, vagyis ha nem vagy biztos a tudásodban, nem vágj bele. 🙏

    • @tiborpfendler2693
      @tiborpfendler2693 2 роки тому

      No para! és kösz az intést!Egy hibás hosszabbító volt a bűnös!! Csak kérdés volt az ellenőrzés a biztonság kedvéért és köszönöm a gyors választ!!

    • @zsoltsimon2803
      @zsoltsimon2803 2 роки тому

      @@tiborpfendler2693
      Egy úgynevezezett hibaáram kapcsoló (FI relé) eléggé alap lenne a bojler elé direktbe bekötve! Ez: rengeteget javítana a biztonságon! Ennek működési tesztje lenne az elsődleges ellenőrzés.
      Valamint a javítás utáni szerelői ellenőrzés: természetesen sohasem maradhat el villamos szempontból sem!!!

  • @highwayman2195
    @highwayman2195 2 роки тому +1

    szia Uram, vizköves bojler occóért érdekel?

  • @gahr2339
    @gahr2339 Рік тому

    Az én vezérelt árammal táplált bojlerem túlfűti a vizet. Eddig nem csinálta v. Pontosabban csak hébe-hóba …most ha napközben nem használjuk estére szinte forró a víz… a Bi metál megadta magát??

    • @MagadUram
      @MagadUram  Рік тому +1

      Ez akkor is elő tud fordulni, ha már tenyleg sok a vízkő.

  • @gyorgymalinger9353
    @gyorgymalinger9353 2 роки тому +1

    ÉLETVÉDELMI RELÉT IS KÖTNI!!!!Köszönjük, nagyon jó segítőkész videó.
    ESETLEG MEG LEHETNE EMLÍTENI HOGY A BOYLER ÁRAMKÖRÉN EGY FI RELÉ/ÉLETVÉDELMI RELÉT ÉRDEMES BEKÖTNI. Persze ha régi a ház elektromos vezetékelése.....
    Ha az elosztószekrénynél nem lehet, akkor közvetlenül a boyler elé betenni.
    Üdv.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Így van! Nálam az első volt a ház átvezetékeltetése, teljesen. Az viszont villanyszerelővel. 😉

    • @gyorgymalinger9353
      @gyorgymalinger9353 2 роки тому

      @@MagadUram Örülök neki. Most már szerintem nem is lehet anélkül semmit átadni. Üdv, sok sikert a videókhoz.

  • @MRX-qs9xx
    @MRX-qs9xx Рік тому

    Szervusztok! Nálam eltort a flexibilis cső, ki szeretném cserélni, akkor is le kell engedni a vizet ?
    Elzartam mindenhol , fő, 2 alap hideg meleg , és magát a csövet szeretném csak cserélni

    • @MagadUram
      @MagadUram  Рік тому

      Ha a meleget kell cserélni, akkor nem. A hideg esetén viszont nehéz elkerülni.

  • @ratkooporonty
    @ratkooporonty 2 роки тому +2

    Milyen fényesek a csavarok! Az én bojlerom a pincében van, nem verem bele a fejem. Azt se tudom, hogy van.
    Nem volt mindig így! Felújításból kaptam valakitől, de elvágták fogóval a hőfok-kapcsoló nyúlványát, azt hitték, az villanydrót, így ment sokáig, ki kellett húzni fürdés után, mert nem kapcsolt ki csak a vészkapcsoló, a végén már az se, volt egy papír, rá volt írva, hogy BOYLER!. Néha úgy maradt, reggel a hideg csapból is meleg folyt, a melegből gőz.
    Ezek mennek és a mai napon se arany minden ami fénylik, nem érdemes megnézni, milyen iszapból jön a meleg víz.
    Volt a kabaréban, hogy valaki mindent maga csinált a nyaralójában, kérdezték, nehéz volt rádiót gyártani?, azt mondta, rádiót egy diák is gyárt ma már, a gyökérkefét volt nehéz!

  • @vizes8913
    @vizes8913 2 роки тому +6

    Szia Kolléga !
    A gáz flexicsövet mindenféleképpen cseréld le !!! ,piros-kék "csíkosra"

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Itt a házban sok mindent kell még csinálni, hogy megfelelő legyen. 😊

    • @rolandsebok3057
      @rolandsebok3057 2 роки тому

      @@MagadUram Én gyorsan cserélném a csöveket. Gáz flexi cső nyomás próbája 3bar. Boyler biztonsági szelepe 6bar! Elöbb utóbb lehet ebből "árvíz" :(

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      @@rolandsebok3057 Köszönöm az aggódást, de ezek 6 baros csövek és ahogy írod is, annál már old a biztonsági szelep is.

  • @robipetrovics
    @robipetrovics Рік тому

    Szia az miert van hogy keves a viz de a merő ki van fekudve teljesen a pirosba van az kis órán ami a bojleren talalhato???

    • @MagadUram
      @MagadUram  Рік тому

      Mit jelent a kevés víz? Nem teljesen értem. Remélem nem azt, hogy a bojler tele van vízkővel. Szerintem hívj egy szakembert aki megnézi.

  • @acusijoe9051
    @acusijoe9051 2 роки тому

    Nekem olyan kérdésem lenne,hogy nálunk a burkoló amikor csempézett levágta a bojleröl a földelés kábelt ami az öntvény kádunkhoz volt rögzítve hogy az baj e és hogy rakni kell e másik földelést kábelt a bojler és a kád összekötésére.

    • @vizes8913
      @vizes8913 2 роки тому

      KELL a földelés a " fém " ( öntöttvas/lemez) füdőkádhoz

    • @milanpg1149
      @milanpg1149 2 роки тому

      🤣🤣🤣

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Ha ez úgy volt, akkor nem mondanám egy szakszerű földelésnek. Sőt... Jobb lenne ott egy normális földelés. Azt javaslom, hogy keress egy villanyszerelőt erre a feladatra.😉

    • @acusijoe9051
      @acusijoe9051 2 роки тому

      @@MagadUram Köszönöm úgy lesz!

    • @kessapa
      @kessapa 2 роки тому +2

      A lemez, vagy öntöttvas kádat le kell földelni! A Gázbojler hidegvíz, melegvíz, és gázcsöveit le kell földelni, nem egymáshoz, hanem midegyik berendezési tárgyat egyenként a központi földeléshez!!! Villanyszerelő vállalkozóval állíttatsd helyre a szabványnak megfelelően, és a javítást vond le a burkoló pénzéből! A készülékek és terjedelmes fém tárgyak földelésekre villamos szabvány előírás van, amit a saját érdekedbe tarts be és TARTASS BE(!) minden ostoba nagyképű maltermajszterrel, asztalossal, stb... IS!
      A burkoló kezét először szilánkosra törni, hogy a qrva anyja életével játszon utánnaa lábát is hasonló módon, hogy ne tudjon máshoz se menni, belekontárkodni olyan dologba amiről segéd fogalma sincs!!!!

  • @arpadsztoth2776
    @arpadsztoth2776 2 роки тому

    Szétszedtem, kipucoltam a bojlert vízkőtől. Cseréltem tömítéseket, anódot, fűtőszálat, gyárira. Pár nap múlva leoldott a hőfokszabályozó. Ugyanez a fajta, ami a videóban is van. Miért tette?

    • @arpadsztoth2776
      @arpadsztoth2776 2 роки тому

      Biztonsági okokból cseréltem szelepet is, és a régi tényleg nem volt már jó. 4 éves készülék.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      Ennek két fő oka lehet. Az egyik, hogy elállítódott valahogy a végállás. De ahhoz jellemzően szét kell szedni a hőfokszabályzót és rosszul összerakni. A másik, pedig szimplán az, hogy rossz/elromlott a hőfokszabályzó és cserélni kell.

  • @Supermone
    @Supermone 2 роки тому

    A belső nyomást hogyan tudjam szabályozni? Mert a takarítás után kezdett folyni a viz fentről.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      A "fentről" mit jelent? Mert ha a tömítések rendben vannak, akkor nem lenne szabad sehol folyni. A víznyomásból és a bent rekedt levegővel kialakul egy stabil nyomás és nem folyik a víz sehol, mert a tömítések ezt megakadályozzák.

    • @Supermone
      @Supermone 2 роки тому

      @@MagadUram
      Szerintem tönkre ment a szelep és nem engedte ki a levegőt .
      Ezért köszönöm szépen .

  • @szentagostonka
    @szentagostonka 2 роки тому

    Akkor amit beletettél az a régi megtisztítva, vagy teljesen új?

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Ha a fűtőszálat kérdezed, az teljesen új.

  • @robsinclaire818
    @robsinclaire818 2 роки тому +1

    Ez akkor éri meg ha valaki saját maga el tudja biztonsággal ezt végezni. Szervízt nem éri meg kihívni mert annyiért új bojlert lehet kapni.

    • @istvanvideo3962
      @istvanvideo3962 2 роки тому

      Ez azért erős túlzás.

    • @robsinclaire818
      @robsinclaire818 2 роки тому +2

      @@istvanvideo3962 80l-es bojler 55900ft újonnan. Ha egy vízkőtlenítés+anód cserére kijön egy szervíz az közel ennyiben van. De lehet, hogy több. Régiója válogatja.

    • @istvanvideo3962
      @istvanvideo3962 2 роки тому +1

      @@robsinclaire818 20 ból megvan.

  • @tamaskrebesz817
    @tamaskrebesz817 2 роки тому

    a melegvizet a bojler tetejebol a melegvizrendszerbe vezeto merulocsovet hogyan kell cserelni?

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      A melegvíz csatlakozón keresztül lehet cserélni. Ez is azzal jár, hogy teljesen le kell ereszteni a vizet a bojlerből. Itt azért érhet meglepetés, ha az anyag teljesen össze van gyógyulva.

    • @tamaskrebesz817
      @tamaskrebesz817 2 роки тому

      @@MagadUram Akkor melegviznel flexicso le es belulrol kinyomom a merulocsovet a kulvilag fele, ha jol ertem. Szetszedtem teljesen az alaplapot, uj alkatreszek is megvannak amit beteszek, a merulocso kiszedesenek modja volt rejtely. De igy mar vilagos, koszonom.

    • @tamaskrebesz817
      @tamaskrebesz817 2 роки тому

      @@MagadUram Igen, osszegyogyult a melegvizkifolyo csonk es a merulocso. Kerhetek javaslatot ennek hatekony megoldasara? Elore is koszonom!

    • @tamaskrebesz817
      @tamaskrebesz817 2 роки тому

      kiszedtem a merulocsovet: a melegvizcsonk felol bentrol kell kifele kieroszakolni. belul levagtam a merulocso maradvanybol annyit hogy 10 cm legyen csak az eredeti csonkbol lathato. kivul a melegvizcsonkba belefurtam 1 cm melyen 13-as furoval amivel elvekonyitottam az oda beszoritott merulocso veget. utana bentrol utogetve egy fel kg-os vasteglaval kiutohettem

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      @@tamaskrebesz817 Látom a praktikus megoldást választottad. 😁Igaz van, aki azt mondja, hogy ez nyers erő, de lássuk be, praktikus volt. 😉

  • @laszlolukoviczky1647
    @laszlolukoviczky1647 2 роки тому +1

    Az tisztán látszik hogy nem Villanyszerelő!

  • @svordfisch
    @svordfisch 4 місяці тому

    Gázflexivel van bekötve😮?????

    • @MagadUram
      @MagadUram  4 місяці тому

      Anno még azzal kötötte be az előző tulaj. Mi a gond vele?

  • @TheNeuroticKitty
    @TheNeuroticKitty Рік тому

    Hallo, leider spreche ich kein Ungarisch aber habe genau diesen Boiler. Kannst Du mir sagen, wo ich die Wasserzufuhr abstellen muss, um ihn zu entleeren? Danke!

    • @MagadUram
      @MagadUram  Рік тому +1

      Ich kann mit einem Übersetzungsprogramm antworten. Der Hahn auf der Kaltwasserseite muss geschlossen sein. Der Boiler kann über das Sicherheitsventil entleert werden. Um genügend Luft zu bekommen, sollte die Warmwasserseite abgeklemmt werden. Vor dem gesamten Betrieb lohnt es sich, das gesamte heiße Wasser aus dem Kessel zu verwenden.

    • @TheNeuroticKitty
      @TheNeuroticKitty Рік тому

      @@MagadUram nagyon köszönöm a választ!
      Sajnos nem tudom, hol található mindez. priviben lehet képet küldeni? (fordítóval is válaszolva)😊

    • @MagadUram
      @MagadUram  Рік тому +1

      Schreiben Sie mir eine E-Mail. Die Adresse finden Sie im Menü Über oder Info auf UA-cam.

    • @TheNeuroticKitty
      @TheNeuroticKitty Рік тому

      @@MagadUram ich finde leider wirklich keine Emailadresse 😥

  • @peterforgacs303
    @peterforgacs303 2 роки тому +2

    Több mint 20 éves a Hajdu bojlerem. Sosem volt még karbantartva. Nem értek hozzá ezért ha csinálnám akkor is inkább csináltatom. Munkával együtt egy ilyen meló kb 20-40e Ft + alkatrész Ktg, tehát mindennel együtt 35-55e Ft között van... ha megbízható és korrekt a szerelő. 4 évente 50e Ft az 20 év alatt 200-250e Ft.... Ennyiből már meg lehet venni az új bojlert. Szóval egy laikusnak nem nagyon éri meg evvel foglalkozni .... Egy szerelő szaki magának persze jó ha csinálja de mondjuk egy egyedülálló vagy teljesen szakmaiatlan lakás/bojler tulajdonosnak nem igazán megtérülő dolog evvel foglalkozni. Amíg megy addig menjen ha elromlik szerelő vagy szerelő + csere.

    • @sandornagy6872
      @sandornagy6872 2 роки тому +6

      Az a baj, hogy kb. egy év alatt úgy elvízkövesedik a fűtőszál, hogy az elektromos fogyasztás felmegy az égbe. Ha tényleg 20 éve nem volt szétszedve a bojlered akkor csoda, hogy még kifolyik belőle a víz :D

    • @kessapa
      @kessapa 2 роки тому +1

      A szervizelési kalkulációd barokkosan tulzó, vad számokat tartalmaz! Csatlakozva Nagy Sándor véleményéhez, a boljlered nagyon valószínű, hogy már csak a vízkövet melegíti, a pénztárcád kárára. A sok plusz villanyszámla összegéből bőven futná a 3 - 4 évente a tisztítás, anód csere, tömítés csere költségeit, ráadásul mindíg bőven folyhatna csurgés helyett lenne melegvíz, mert nem a 20 év alatt felgyűlt több vödörnyi vízkövet fűtenéd, aminek a hővezetése katasztrófálisan rossz!

    • @laszlolukoviczky1647
      @laszlolukoviczky1647 2 роки тому +3

      Ember hol kerül ennyibe a bojler karbantartás, a holdon? A videoban egy anodot cseréltek, cirka 3000.- bojler vízkővezés (6000.-) az összesen 9000.- Vidéken egy becsületes szerelő ennyiért csinálja.

    • @JTomi86
      @JTomi86 2 роки тому +2

      @@laszlolukoviczky1647 aki ezt 6 ezerèrt megcsinálja, az hülye. Már bocs.

    • @peterforgacs303
      @peterforgacs303 2 роки тому +1

      @@laszlolukoviczky1647 Budapest egyik legjobb kerületében lakom. Sajnos vidékhez képest itt minden drágább. Mikor járt utoljára Bp-n?
      Azóta megnéztem... Kb 25e Ft egy ilyen munka elvégeztetése.
      Nem merném olyan emberre bízni ezt a melót aki 10e Ft-ért bevállalja.

  • @liviatothkis3052
    @liviatothkis3052 2 роки тому +4

    Szerintem kissé ossze-vissza ez a videó, hogy miért is? Az a véleményem, hogy ha azoknak teszem fel , aki nem ért hozza, akkor részletesen lépésrol lépésre mondjak el mindent, mivel a villanyszerelésnél , marmint, amiben aram van , eléggé fontos a sorrend és a dolgok pontos megnevezése. Az elején nagyjából jó is volt , de a videó vége azoknak szól , akik lattak már ilyet, vagy szereltek mar ilyet. Szerintem az amatoroknek veszelyes ez a videó , a profiknak meg nincs ra szukseguk! Ez a véleményem uram ! A hangosítasról már ne is beszéljunk! Azert hívom fel ezekre a szarvashibakra a figyelmét, mert látom sorozatban gyártja a hiányos videóit! Hátha segítek ezzel!

  • @jovannalaft1485
    @jovannalaft1485 2 роки тому +1

    ez van a csapvízben, ezt isszátok.
    Én RO szűrt vizet....

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      🤣

    •  2 роки тому +2

      Az állat iszik vizet, az ember bort. ;)

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      @ 😂🤣

    • @kessapa
      @kessapa 2 роки тому +1

      Ha te is RO vizet iszol, mint én, azért tisztába kéne lenned, a következőkkel:
      1 - A reverzibilis ozmózis szűrt vizet nem az egész lakás ellátására használják fel, mert mosás és tisztálkodás céljára felesleges, pláne egy 50 galon/nap kapacitású szűrőét, ami 202,44 L/nap! (4,40488 liter = 1 galon)
      2 - Az RO membrán előtt ugyebár aktív szén van a mérgező nehézfémek és vegyszerek ellen, az RO membrán a baktériumoktól a vírusok kiszűrését végzi, persze van még a szén előtt 5 és 1 mikronos iszap szűrő, az RO után meg utánsózó ishogy komplett legyen a működés.
      3 - Az RO vízet utánsózó patronnal visszapótolt hasznos ásványi sókkal kizárólag főzésre és ivásra célszerű használni a szűrőmembránnak az 1-es pontban említett kapacitása es pillanatnyi kapacitása miatt, + működéséből következő az 1/3 rész szűrt 2/3 "hulladék" víz miatt!
      Az RO membrán 2/3 drága hulladék vizét egyenesen a csatornába küldöd, a helyett hogy hasznosítanád növények locsolására, vagy WC öblítésre?
      4 - A kalcium karbonát nem szemét, hanem ásványi só, ami nem mérgező. Ezt a sót a szervezetnek kalciumra a csont építésre, és ingerület vezetésre életfontosságú! Ami vízkőként a melegítés hatására kicspódik az sem mérgező, bár ebben a formában nem tudjuk hasznosítani! 4 - A fürdéskor a hátad ne vízkövesedjen, műgyantás ioncserélőt beépíttethetsz, és akkor se a bojlert, se a mosógépet nem bántja a vízkő lerakódása. Az ioncserélő pedig 25 Kg-os zsákos csomagolású vegytiszta natárium kloriddal (konyhasó) feltöltve automatikusan regenerálja magát.
      5 - Ha tudnát mit, és hogyan iszol, legalább a fentiekről kellene tudnod, és akkor nem kevernéd a házi RO vízszűrőt a bojler tápvízhez, hisz abban biztos vagyok, hogy a nyers csapvizet használod a mosógéped, a bojlered a hátaddal együtt vízkövesítésére, mert az RO vizet csak arra tudod használni amire való, ivásra.

  • @demigyu
    @demigyu 2 роки тому +3

    A bojler soha nem robban fel azért van a biztonsági szelep és ami nem látszik a belső tartályon egy gyengített pont ami szépen felszakad és folyik a víz kifelé ! Azonkívül földeletlen bojlerekben ugyan ugy elfogy az anód . Elég butaság 2 évente szétszedni és kicserélni dolgokat akár jó akár nem . akkor sem kerül többe az alkatrész ha akkor cseréljük amikor elromlik :-)

    • @margogyarmatine3503
      @margogyarmatine3503 2 роки тому +1

      Akkor Te még nem láttál felrobbant bojlert ami a fél házat lebontja !

    • @demigyu
      @demigyu 2 роки тому

      @@margogyarmatine3503 hát ahhoz elég jól meg kellett mahinálni :-) Ha ilyen történt köszönjék annak aki utólagosan hozzá nyult

    • @demigyu
      @demigyu 2 роки тому +1

      @@margogyarmatine3503 ja és igen a 37 éves villanyszerelő pályafutásom alatt nem láttam és nem is hallottam , viszont jó párat javítottam :-)

    • @kessapa
      @kessapa 2 роки тому +3

      @Margó Gyarmatiné Ha gázbojler gázrobbanásáról beszélsz, akkor az jobban kirámolja a házat mint a költöztetö bútor szállítók. A villanybijler esetén ez annyira barokkos túlzás, hogy Münchausen báró sem tuda nagyobbat lódítani!🤣🤣🤣

    • @laszlolukoviczky1647
      @laszlolukoviczky1647 2 роки тому

      @@demigyu Igen itt a sok botva csinált okoskodóknak fingjuk sincs, egy bojlerről.

  • @gyulacsitari7465
    @gyulacsitari7465 2 роки тому +4

    Gyula bá
    A vízkő kiválása 7O fok körül indul be. Állitsátok a hőszabályzót 6O fokra és nem lesz vízkő 1O év mulva sem.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      Én inkáb azt monanám, hogy onnatól kezd látványos lenni. De tökéletesen igazad van a 60-fokkal, hiszen az a gyártói ajánlás is a legtöbb esetben. 👍

  •  2 роки тому +1

    villany,víz és egy nem villanyszerelő...na az tényleg nem játék...villamosságot ne magad uram!

    •  2 роки тому

      Hidrogén és Oxigén, hopp az durranógáz, ja nem ez víz.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      🤣

    • @SuperMedvegy
      @SuperMedvegy 2 роки тому

      Van benne némi igazság.
      Először is vízmelegítőt (bojlert) kétpólusú kismegszakítótól elindulva, megszakítás nélkül csatlakoztatunk, az elektromos hálózathoz. Mint a videóban elhangzott, ezt a lakást, így vásárolta @Magad uram , ergo, ha eddig működött a kókány, fog ezután is. Mondja mind ezt egy esztergályos.

  • @tothjozsi96
    @tothjozsi96 2 роки тому +4

    Mi köze van a földelésnek az anódhoz? Szerintem semmi, legtöbben nem is földelik le külön az anódot, mert az alaplap földelve van, tehát ezáltal az anód is. Azon érdemes lenne elgondolkodni hogy a betáp vezetékére szükséges lenne az érvéghüvely. Pár kifejezés rosszul hangzik el, pl. az a fekete szilikon gyűrű nem szigetelés, hanem tömítés. Biztonsági szelepet érdemes lett volna cserélni, gyártó is 1 év garanciát vállal ezekre, nem véletlenül. :)

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +3

      A bojler alaplapja az zománcozott. A vizes oldalon ráadásul még tömítővel is el van elválasztva az anód. De lássuk be, a száraz oldalon is a zománcozott felület nem igazán biztosít vezetést, vagyis mindenképp rá kell kötni a földelést, különben nem tudja az anód elvégezni a munkáját. De ilyen a gyári kialakítás is. Ez így rendben van. Amiről én beszéltem, hogy ha nem fogyott el az anód (és egyébként látszólag be van kötve a földelés) az valójában azt jelenti, hogy a védőföld (általános) bekötésével vannak gondok.
      Az viszont már életveszélyes helyzetet is jelenthet.
      Egyetértek a biztonsági szelepet időnként illik cserélni. Az általános javaslat, hogy cserélni kell, ha akkor is csöpög a szelep, ha nem fűt a bojler. Itt ugyanis a vízkövesedés miatt vagy a rugóerő csökkennése miatt lehet csöpögés. Vagyis már előbb nyit a szelep, mint kellene, vagy nem zár már rendesen. Egy karbantaratott bojler esetén más jellegű hiba nem igen fordul elő. Az 1 év garancia az nem a működési idejére vonatkozik, hanem a törvényileg előírt kötelezően vállalandó garancia ideje.
      Az érvéghüvely használata javasolható, nem minden esetben szükséges és/vagy kötelező. Ráadásul egy rosszul felrakott érvéghüvely csak ront a helyzeten, nem javít.

    • @zoltanszabo3455
      @zoltanszabo3455 2 роки тому +1

      @@MagadUram Ha az anód működéséhez mindenképpen be kell kötni azt a földelésbe, akkor gázbojlerek esetén ahol gyakran ( őrláng van, és nem szikragyújtás) nincs elektromos hálózatba bekötés hogyan tud működni-fogyni az anód? Vagy pont emiatt egy védőföld ide is kellene? Nemrég cseréltem le a kilyukadt gázbojlert villanyra, a régi nem volt földelve, ( a gázcső igen, vagy ez is elég? ) de nem tudtam megnézni hogy fogyott-e az anód mert annyira be volt rohadva hogy lehetetlen volt kiszedni.

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      @@zoltanszabo3455 Gázbojlereket nem ismerem. Sőt, ami gázzal működik azt szigorúan gázszerelőre bízom. Az olyan dolog, amihez nem szoktam nyúlni.

    • @gabornyolcas8000
      @gabornyolcas8000 2 роки тому +4

      Az anódhoz nem kell földelés. Egy galvánelemet képez a bojler acél felületeivel. Amíg van anód, az fogy, nem az acél. Persze, kell a villanybojlert földelni, különben erősen lehet zárlat esetén szkanderezni a zuhanyrózsával.🤣

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому +1

      Mindenesetre gyárilag földelt az anód, érdemes követni ezt a példát. 😊

  • @zsoltkelemen5319
    @zsoltkelemen5319 2 роки тому

    Ha van benne tulnyomas szelep soha nem fog felrobbani!!!!!! Ne beszelj hulyeseget!!!!

    • @MagadUram
      @MagadUram  2 роки тому

      Biztos igazad van, jobban tudod. Hiszen gondolom láttad azt a bojlert, amiről beszéltem. A teteje félkör alakban felnyílt. De nem gond... béke. ✌️🕊️

  • @brendonkadzsuraszik9827
    @brendonkadzsuraszik9827 2 роки тому

    Miért robbanna fel?!!!

    • @laszlolukoviczky1647
      @laszlolukoviczky1647 2 роки тому

      Persze hogy nem robban, hisz nincs benne dinamit. De olyant már láttam hogy egy Mekk elek, kivette a hökorlátozót, és elromlott a höfokszabályozó. Akkora szauna lett (göz) a lakásban, és a csapok szét estek, a melegviz oldalon, csempéket is leszakitotta. Ez a gőz ereje.

    • @zooleeka22
      @zooleeka22 2 роки тому

      Ha túlfűt mondjuk 130°C fölé, és nem fúj le a biztonsági szelep, és ha a tartály megnyílik, akkor a forró víz egy része átalakul gőzzé.
      Lehet találni több videót youtubeon is, még a mythbusters is leellenőrizte a sztory-t persze amcsi bojlerrel.
      Ahogy én tudom a Z-EK1 a karimánál nyílik meg ahelyett hogy a tartály fala nyílna meg, dehát mi garantálja, hogy elvízkövesedett 20 éves bojlernél már minden tervezetten működik.
      pár vidi: ua-cam.com/video/61uDmQF5I2E/v-deo.html
      ua-cam.com/video/iQK6McNdyXE/v-deo.html

  • @andrasbruder3202
    @andrasbruder3202 2 роки тому +1

    Jobb volna ilyen videókat nem feltölteni mert a bojler szerkezetét mutatja a javítást teljesen szakszerűtlen az áramhoz csak villanyszerelő nyúlhat A fűtőtest ezenkívül kihúzható lett volna az alaplapból az anód fontos és ilyenkor illik amikor már a zozó is megette kicserélni a biztonsági szelepet is senkit nem biztos még arra hogy maga próbálja elvégezni több buktatója is van neki ez egy ilyen kis exhibicionista videó. Ez inkább a szerelő embert reklámozza nem azt amit csinálni kell mert amit csinálni kell azt célszerű villanyszerelőnek vagy háztartási gép szerelő megcsinálni és egy kicsit másképp mint ahogy itt történik. A bojlert felrobbanás áron meg annyit hogy három dolog is megakadályozza a saját hőfokszabályzója a A hőkorlátozó és a biztonsági szelep hogy ez a három egyszerre legyen rossz a szinte elképzelhetetlen.