Мій досвід покупки китайських станків

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 77

  • @ТанчакАндрій
    @ТанчакАндрій 9 місяців тому +3

    Дякую за огляд, сам придивлявся до тих токарних у різних фірм

  • @99-dollariv
    @99-dollariv 3 місяці тому +2

    Дякую за огляд. Важаю шо тобі просто не пощастило. Бо маю WM210 без більшості таких проблем, але звісно з китайськими нюансами. Лайк всім відео.

  • @humanspirit3432
    @humanspirit3432 9 місяців тому +5

    Я замовляв WM210V з короткою станиною на aliexpress з Китаю (Fusikaya) десь 3 роки назад, червоний з товстим шпинделем (стінка 6 мм). Ціна разом з доставкою в Київ і всім іншим була 900 баксів. Таких лютих проблем там не було взагалі. Розібрав, помив, зібрав, змастив, настроїв - і все працює як треба. Обробляю і сталь і нержавійку і гартовану сталь - все працює як треба, з поправкою на жорсткість станини. Чистота поверхні нормальна. Жорсткості звичайно маловато, відрізання сталі відрізним різцем більше схоже на перетирання ніж на відрізання, але потихеньку, в розбивку - можна відрізати навіть нержавійку значного діаметру. З цим можна жити. Багато що залежить від заточки різців - різці треба точити так щоб була гостра сама ріжуча кромка - інакше буде мнути матеріал а не різати, буде непотрібне навантаження на мотор і перегрів різця. Деякі пластинки мають не гостру саму ріжучу кромку а типу з мінімальним притупленням або скругленням - то для потужних токарних для кращого ресурсу - тут таке не підходить. Потрібні гострі пластинки або пластинки по алюмінію - тоді все буде добре. Однаково добре працює і з твердосплавними різцями і з напайками і з кріпленням болтиком і з швидкорізу (HSS) - головне щоб була гостра сама ріжуча кромка і не затирало заготовкою по самому тілу різця (щоб різець торкався деталі тільки ріжучою кромкою) - тоді все буде добре. Можна використовувати будь які різці, але краще всього це різці з кріпленням пластинки болтиком або типу того - тупо економія часу на тому, що не треба заточувати різці. HSS різці зручні для заточки під різні нестандартні профілі, під пластик і алюміній, але по сталі у них невеликий ресурс. Загалом станок класний як для свого розміру, мені все подобається, хоча якщо є більше грошей - для гаража краще б взяти станок на 1 - 2 розміри побільший, типу під токарний патрон 160 мм і більше - тупо вийде запхати в нього деталі більшого розміру і/або обточувати їх на більш агресивних режимах і в рази швидше. А час - це гроші. Якщо точити великі деталі не планується, і швидко гнати мега-партії для бізнеса також не планується - WM210V чудовий вибір. Мені все подобається, особливо для гаражних саморобок і хоббі.

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому +1

      Так, червоні багато хвалять. В мене навіть була дурна ідея товстий шпиндель купити на аліку. Але то ж треба і бабку під більші підшипники розточувати. А я не впевнений що зможу це норм зробити або знайти того хто зможе. Того поки відмовився) Та підшипники вже тут замінив на SKF-и

    • @humanspirit3432
      @humanspirit3432 9 місяців тому

      @@jmenz89 👍👍👍 Міняти шпиндель і розточувати передню бабку - то вже трохи забагато мороки. Ну хіба що заради спортивного інтересу. Дядько Максим би розточив без проблем, або Майстерня МВ. В мене Роликовий конічний підшипник 32010 (ISO)
      Зовнішній діаметр - 80 мм
      Внутрішній діаметр - 50 мм
      Висота зібраного підшипника - 20 мм.
      Якийсь незрозумілий виробник, але з вигляду все гарно і красиво шліфовано, дефектів я не знайшов, чистота поверхні нормальна, точність станка нормальна - мене все влаштовує як є - підшипники шпинделя не міняв.

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому +1

      @@humanspirit3432 Да, то вже мабуть лишу на кінець якщо натхнення не пропаде)) бу тут ще просто його запустити то кінця роботі не видно))

    • @humanspirit3432
      @humanspirit3432 9 місяців тому +1

      @@jmenz89 👍👍👍Так, треба швидше запускати - тренуватись точити, робити якісь DIY проекти і так далі.

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому +1

      Так, про пластини з гостою кромкою читав, але ще не пробував. А взагалі, дякую за поради! Мені ще в цьому ділі багато вчитись😅

  • @vasylfiialko318
    @vasylfiialko318 9 місяців тому +2

    Доброго здоров'я Женя.
    Знімаю шапку.❤
    Це неймовірно.
    Я маю ,щось подібне,але на такий подвиг не готовий(просто хобі)
    Усьпіхів Вам.

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому

      Дякую🙂

  • @chuvak_s_troi
    @chuvak_s_troi Місяць тому +1

    маленький нюанс. У хобійних станків завжди менше жорсткості. Це- нормально. Тому різці точимо самі під менші вугли. І не робимо широких відрізних різців. Більш того, передня кромка відрізного - напівколо. Шоб можна було відрізати "врозбіжку". Що до магазинних твердосплавних різців- це лише, якщо гриземо шось тверде. Бо вони тупі, а якщо переточити - часто кришаться.А так, зазвичай - Р18, Р6М5 і таке інше...

    • @jmenz89
      @jmenz89  Місяць тому +1

      Ну після того як все пришабрив, поприбирав люфти, поробив імпланти, і поставив на метало-бетонну підставку, то він і точить якими хоч різцями, і відрізає що хочеш.
      (в межах розумного звісно)
      Але ж можна було зробити як ви, і купити одразу нормальний станок😁😁
      Да, поставити на важку підставку все одно можна було б. Це всім хобійним станкам буде на користь. Але ж скільки часу і нервів зекономив би.

  • @Alexfick3003
    @Alexfick3003 9 місяців тому +6

    Владею токарным WM210 от 9Craft больше года. 99 процентов ваших проблем есть и в нем. Оставшийся 1-процент это станина ее не мерял, просто нечем. Передняя бабка не базируется на призмах . Выставить ее проблематично. Каналы для смазки на суппорте сделаны той же болгаркой что и у вас. Корпус винта поперечной подачи пустотелый , что не дает возможности установить туда подшипники. Прижимные планки при зажиме выворачивает. Задняя бабка завалена. И это не надуманные замечания все так же можно показать как и вы показали. Все измерения которые показывает Алексей (9Craft) на видео повторить можно без особых проблем. Станок с коробки был также покрыт консервацией . Чтоб ее смыть разбирал его полностью, не снимал только шпиндель. Стружку вымывал со всех щелей. Первая реакция была такая же как и у вас, "Что за г..... я купил". Но не все так плохо. Он точит. Как хоббийный станок точит. Много зависит от заточки резца. Резцы с набора с напайными пластинками нужно перетачивать.

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому

      Ну насправді да, в мене порівняння не зовсім корректне. Було б цікаво реально купити два 210-х від різних брендів і порівняти їх лоб в лоб, але на жаль в мене не так багато грошей на такі експерименти :)
      Та і фрезер тут вже трохи іншої цінової категорії ніж токарний.
      Дибільна конструкція прижимних планок, те що п. бабку неможливо виставити бо вона по факту "висить" над призмами, і при затягуванні болтів її викручує, пустотілий корпус гвинта - це все проблеми конструкції всіх сучасних 210-х. При чому якщо глянути старі огляди на них, то раніше корпуса були повнотілими, і бабка базувалась на призмах. Видно відбулась "оптимізація виробництва". Я у відео більше мав на увазі контроль якості, ніж конструктивні косяки.
      Як ви самі пишете, у вас він точить. І фрезер той що я купив в Олексія, теж ні разу не без косяків, але він фрезерує.
      А от токарнік що я купив в тих товаришів - ніфіга не точив :)
      Мені здається що там різниця в "ступені запущеності" тих проблем. Ну і в результаті різниця в тому скільки треба рук прикласти до станка щоб він почав виконувати свої задачі...
      Хоча знову ж таки, я їх лоб в лоб не порівнював.
      Але дякую за інформацію може буду собі так лікті кусати))
      P.S.: про різці з напайкми знаю, але мені ще треба навчитись їх нормально точити, і доробити трохи наждак, бо він не дуже для алмазних кругів призначений...
      Я поки купив пару штук вже заточених на заводі різців з швидкоріза, то ними якось щось виходило на ньому "гризти"
      Да, і до речі задня бабка на момєму токарніку на дивно рівна.. це мабуть єдине що було рівне в цьому станку.

    • @Valery_1954
      @Valery_1954 3 місяці тому

      @@jmenz89 , брал серый станок от Фусикая, точил на нем нормально мелочь, резьбу резал, когда перетачивал шпильку под БСРД (быстросменную резцедержку). На тот момент станок был в стоке (без доработок). Однажды для пробы, снял стружку 1,25 миллиметра на сторону, шла спиралью - станок выдержал. Планшайбу, на которую ставится патрон проточил, снимал его с трудом - запрессован был.
      Биение на кулачках было 0,08, сейчас получаю в районе 0,005. Стоит уже ELS от Олега А., пока только на продольной подаче. Энкодер получает вращение через штатную шестерню Z=60 и напечатанную на 3D-принтере с таким же числом зубьев. На шаговом двигателе стоит тоже напечатанная шестерня, контачит со штатной чугунной на валу продольного винта подачи? Z=50.

    • @jmenz89
      @jmenz89  3 місяці тому

      @@Valery_1954 Ну, як показує практика китай буває різний. Я взяв один з найдешевших варіантів, от і поплатився...

  • @artemkravchenko4980
    @artemkravchenko4980 8 місяців тому +1

    Я почав переробляти на чпу ,як зберу всі комплектуючи буду шліфувати станину і робити прижим на підшипниках (бачив на ютуб)

    • @jmenz89
      @jmenz89  8 місяців тому

      Теж є таке в планах)
      Якщо доберусь звичайно)
      А який контроллер плануєте використовувати?

    • @artemkravchenko4980
      @artemkravchenko4980 8 місяців тому +1

      @@jmenz89 купив MESA 7 i 92 , ще треба оптичні лінійки купить, тоді точність станка буде 0,005 мм

    • @jmenz89
      @jmenz89  8 місяців тому

      @@artemkravchenko4980 Я з OrangePI поки експериментую. Мені повноцінний ЧПУ так то не потрібен, швидше автоматизація операцій на сабрутинах. Того не хотів повноцінний ПК ставити.
      Зараз граюсь з модифікацією Touchy інтерфейсу під себе.
      Поки не знаю чи з того щось вийде, хоч би станок в мануальному режимі запустити😁

    • @Maxxxutk0
      @Maxxxutk0 2 місяці тому

      ​@@jmenz89досвіду з LinuxCNC часом не маєте? Дякую за відео.

    • @jmenz89
      @jmenz89  2 місяці тому

      @@Maxxxutk0 Трохи маю
      ua-cam.com/video/lGj396lL91A/v-deo.html
      Ось тут про інтеграцію LinuxCNC на цей станок.

  • @chuvak_s_troi
    @chuvak_s_troi Місяць тому

    Десь років вже 10 тому купив такий точно фрезер. Тільки лейбл FBD. Але такий точно. Ще тоді ж купив токарник JET BD920W. Що токарник що фрезер абсолютно робочі були з коробки. Шабрити нічого не треба було - бо контакти були широкі, на всю площину, воно якісно шабрилось на заводі. Супорта їздили з однаковим тертям по всій довжині і все таке інше... Паспорта допусків були реальні, я наміряв те ж саме. Взагалі, проблем зі станками не було за ці 10 років взагалі. Навіть не знав, шо буває так, як тут, у автора. Я в шоці.

    • @jmenz89
      @jmenz89  Місяць тому

      Ну основною ціллю цього відео було якраз показати людям щоб не повторювали моїх помилок, і не економили. Бо в результаті дорожче виходить.
      Ну і ваш досвід це тільки підтверджує)

  • @ОлександрОлександр-э5в
    @ОлександрОлександр-э5в 7 місяців тому +1

    Дякую . Мучусь з вибором.

    • @jmenz89
      @jmenz89  7 місяців тому +2

      Якби я зараз купував би, то вже дивився б на 250тки.
      Там і станина жорсткіша, і не кастрована нішою під мотор.
      І поперечна подача є.
      Воно то дорожче сходу. Але якщо порахувати скільки треба в 210тку вкластись щоб як мінімум мотор винести, і станину зміцнити. То може і зекономити вийде...

  • @humanspirit3432
    @humanspirit3432 9 місяців тому +1

    А ви часом не в Києві? Може вийде десь зайти в гості - чаю попити і побалакати про залізяки? : D

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому +1

      Я б з задоволенням! Але не в Києві, Якщо раптом буду в тих краях то маякну :)

    • @humanspirit3432
      @humanspirit3432 9 місяців тому

      @@jmenz89 👍👍👍

  • @gfhrfh7303
    @gfhrfh7303 9 місяців тому +1

    Євгене, дякую за огляд.

  • @IgorFedorchuk-k9r
    @IgorFedorchuk-k9r 9 місяців тому +1

    Купив теж токарний з фасону як твій фрезерний сама довша модель але ві точе та ріже і стружки заводської неначе не було

  • @grandpa4540
    @grandpa4540 2 місяці тому

    ви згадали епоксидний клей для відновлення поверхні, не могли б ви дати назву клея, мені як раз потрібно на чугунному столі царапини зачистити )

    • @jmenz89
      @jmenz89  2 місяці тому

      Я використовував Weicon A, але можливо вам більше підійде Weicon B. Він рідкіший, може буде зручніше царапини заповнити. Ще можете глянути аналогічну хімію від Loctite. Але вона дорожча.

  • @ІванАндр-в5м
    @ІванАндр-в5м 3 місяці тому +3

    З Одеси не беріть. Є печальний досвід із відео підтвердженням.

  • @bohdansamusko
    @bohdansamusko 9 місяців тому +1

    Цікаве відео! Маю WM210 від 9Craft і радянський фрезер НГФ-110 для хобійних цілей. Розумію що це не якийсь супер-пупер станочок, але притаманні недоліки такі ж як і у інших подібних китайських токарних станків (станина з консолю, якісь поверхонь ластвохвостів, люфти...). Після того як пошабрив ластохвости - стало краще, але все одно є багато чого ще доробляти і з чим гратися. Також планую робити імпланти і підставку під станину.
    Висловлю невелику критику на рахунок мікронного індикатора - не віриться що у даного фрезерного станка такі мікронні люфти і биття шпінделя. В сотках - повірив би, але наврядчи той індикатор відповідає заявленій точності в 0.002 мм :) Я б радив перевірити ще радянським (так як відносно дешеві) або іншим хорошим соточним індикатором, тоді б було зрозуміло наскільки даний мікронний індикатор правильно показує.
    Ну і ще ричажковий індикатор найбільш точно показує коли між лапкою і корпусом приблизно 90 градусів, на відео - лапка практично і одній лінії з корпусом, можливо це і спричинило такі супер результати вимірювання в декілька мікрон :)
    Для мене металообробка - хобі, не претендую на істину, але не віриться в мікронні значення на відео, щось тут не те :)

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому

      Пробував радянським двухмікронним, на товстій радянській стійці, те ж саме. В межах одної поділки.
      Пізніше дозалию відео.

    • @bohdansamusko
      @bohdansamusko 9 місяців тому

      @@jmenz89 хмм, значить це дуже крутий результат!

    • @bohdansamusko
      @bohdansamusko 9 місяців тому

      @@jmenz89Тут у автора подібний мікронний індикатор, каже що при однакових вимірах китайський індикатор не реагував на відхилення, а мітутойо показував відхилення в 9 мікрон.
      ua-cam.com/video/mO0B5I7g_M0/v-deo.html

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому

      ua-cam.com/users/shortsOxuyJtwP1dA?si=mPk97Mn4_EjUSzDF
      Це я пізніше дознімав.

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому +1

      Навіть якщо обидва індикатора брешуть, і помножити на 3 то навіть 6 мікрон це мене повністтю влаштовує.
      Хоча якщо чесно то мені самому не вірилось і я переміряв разів 5.. різними способами😅

  • @humanspirit3432
    @humanspirit3432 9 місяців тому +3

    Можна ножку індикатора запихнути всередину конуса фрезерного шпинделя і перевірити биття на різній глибині. Також бажано перевірити сам індикатор по плиткам КМД - можливо він ніяк не реагує на малі відхилення. Всяке може бути.

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому +1

      Індикатор перевіряв, в мене наймений крок між КМД-шками 5 мікрон (1 і 1.005), то він показував то 4, то десь близько 3 мікрон різницю між ними.
      А запихнути індикатор всередину, то да, треба буде спробувати. На всю глибину він мабуть не влізе, але хоч пару см. можна буде поміряти.

    • @humanspirit3432
      @humanspirit3432 9 місяців тому +1

      @@jmenz89 👍👍👍

  • @stena17new
    @stena17new 9 місяців тому

    Потрібен такий самий відос про фрезер.

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому

      Так тут же ж друга половина якраз про фрезер))

  • @stena17new
    @stena17new 9 місяців тому

    Це рівень! ))) Стружка в стандартній комплектації має бути. Це залог того, що станок новенький і ним не користупались.

  • @Наташамс-х2с
    @Наташамс-х2с 9 місяців тому

    Це токарний з одеси?

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому

      Я не хочу казати звідки він. Як вже казав в відео, не хочу нікому антирекламу робити.

    • @Наташамс-х2с
      @Наташамс-х2с 9 місяців тому

      я назву фірми не питаю тільки його прописку ( станка)

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому

      @@Наташамс-х2с В нас не так багато таких фірм в Україні, якщо я скажу прописку то це рівнозначно тому щоб сказати назву фірму. А я пальцями тикати не хочу. Хто хоч трохи моніторив ринок, той і так все розуміє)))

    • @JohnDonko
      @JohnDonko Місяць тому

      Люди мають знати «хероів». Це Jpauto з одеси. Рідкісні піздаболи. Сам постраждав від них.

  • @ІванАндр-в5м
    @ІванАндр-в5м 9 місяців тому

    Чому ти вирішив що в тебе прогиб а не вертольот. Чим міряв кручення станини

    • @jmenz89
      @jmenz89  9 місяців тому

      Там і прогиб і вертольот. Але вертольот лекше виправити, того про нього вже не говорив. Я там багато про що не говорив))
      Міряв лінійкою ШП630 з КМДшками, і станочним рівнем 0.02

  • @SerhiyKardan
    @SerhiyKardan 8 місяців тому

    Женя,при всій повазі,ми повинні накінець зрозуміти що з ішака рисака не вийде-скільки сідло на нього не чіпляй))) Це стосується як совкових ТВшок і НГФів,так і китайського ширнетреба. Китайці виготовляють багато якісних верстатів,але не за такі гроші,і навіть якщо в Китаї на такі гроші може пощастити купити щось більш-менш пристойне,то у нас це неможливо.Вся справа у ціноутворенні-можна назвати продавців баригами,можна як завгодно,але від того нічого не зміниться,навар рішає все...Можливо твоя спеціалізація як інженера не не включала вивчення техмеханіки і опору матеріалів,але для будь-кого з такими знаннями з першого погляду зрозуміло що концепція твого фрезера,максимум тягне на свердлильний-фрезер таким бути не може.

    • @jmenz89
      @jmenz89  8 місяців тому +1

      Так я і не очікую від них професійної роботи. Це хобійні іграшки, і не чекаю від них ні якоїсь підвищеної точності, ні тим більше продуктивності.
      Але свої задачі вони мають виконувати. А саме на дуже малих з'йомах, потихеньку робити детальки для хоббі з допусками в пару соток.
      І фрезер, (як би ви його не називали, але це саме свердлильно-фрезерний верстат), зі всіма конструктивними недоліками, ці задачі виконує практично з коробки. А токарний - ні. Бо має купу бракованих деталей які роблять його непрацездатним. І саме це я хотів розказати у відео.
      Якби мені треба були верстати для виробництва, то я прекрасно розумію що там до цінового діапазону треба як мінімум два нулика додати.
      І так, ви праві, сопромат я не вивчав🙂

  • @UAAzov-rm3yf
    @UAAzov-rm3yf 7 місяців тому

    Як то кажуть скупий платить двічі

    • @jmenz89
      @jmenz89  7 місяців тому

      Нажаль так і є...

  • @petrovich5188
    @petrovich5188 7 місяців тому

    От і виходи що купити навіть ТВ вигідніше ніж китийця, шо то шо то робити),А якщо є де ставити то одразу Іжика чи 16б16.

    • @REZOLUTIONER
      @REZOLUTIONER 7 місяців тому

      На іжика самі тільки підшипники будуть коштувати 1,5 штуки баксів.

    • @jmenz89
      @jmenz89  7 місяців тому +1

      Та мабуть воно плюс мінус одинаково. Що то що то лотерея. Тільки в одному випадку не знаєш наскільки він угашений, а в іншому наскільки криво зроблений😅

    • @chuvak_s_troi
      @chuvak_s_troi Місяць тому

      бувають якісні китайці. Але, не буває живих совкостанків.

  • @andreypopov443
    @andreypopov443 9 місяців тому

    🔥

  • @ігоркирилюк-д5ч
    @ігоркирилюк-д5ч 8 місяців тому +2

    Який висновок з цього відео?Якщо не назвав одну фірму,то треба було не називати і іншу.А так це реклама 9крафт,зроблена напевно не безкоштовно.А так ,як мене і інших цікавить інша фірма,щоб не попасти на гроші,то відео ні про що. Дізлайк. Для тих ,хто замовив продав неякісий станок,теж було корисно оприлюднення їхнього імені..

    • @jmenz89
      @jmenz89  8 місяців тому +1

      Єдине що я отримав від 9крафт, це компенсацію за нерівність столу, у вигляді разової скидки на оснастку.
      А назву іншої фірми не кажу, бо в мене нема по суті доказів тих косяків про які кажу на відео.
      Можете вважати рекламою, мені не жалко)

    • @chuvak_s_troi
      @chuvak_s_troi Місяць тому

      є два китайзавода - Weiss та якийсь на S. Забув. Так от перший набагато краще другого. А от торгові марки- це ні про що. Їх безліч і це нічого не говорить.

  • @ІванАндр-в5м
    @ІванАндр-в5м 9 місяців тому

    Брав собі теж токарного і фрезерного китайця. Фрезер китайці на порядок краще роблять ніж токарний. Теж жаба зіграла на токарний, тому фрезер брав в Києві. Фрезер взяв собі з км3 самий дешевий. Про гарантію з Одеси думаю це щось як з одеського гумору.

  • @vasylfiialko318
    @vasylfiialko318 2 місяці тому

    Вітання Євгеній.
    Це просто жах!!!!
    Кляті китайці бракороби і це факт.
    Альтернативи практично ніц.

    • @jmenz89
      @jmenz89  2 місяці тому +1

      Ну китайці можуть і якісно зробити. Але за інші гроші.. хоча і в Україну я не бачив щоб завозили якісь прям високоточні китайські станки.. Хіба що Jet-ти.
      Але я їх в живу не бачив не щупав. Цілком вірогідно що там те ж саме..

    • @vasylfiialko318
      @vasylfiialko318 2 місяці тому +1

      @@jmenz89 Значну частину часу проводжу в Канаді і можу запевнити,що гроші одинакові практично за ці станки.
      Вживу станків не бачив,але думаю що все одинакові, ба ціна в Канаді навіть менша може бути.

    • @chuvak_s_troi
      @chuvak_s_troi Місяць тому

      @@jmenz89 у мене джет 920. Нема питань до нього. Якісний. 10 років працює. Станина калена - зносу практично нема. Тільки дірка в шпинделі 21мм - халепа. Зараз у найнів 38 - і то є круто.То шо тут у вас - страшний сон.

    • @jmenz89
      @jmenz89  Місяць тому

      @@chuvak_s_troi О, дякую за відгук по Jet-у, бо я підозрювава що не дарма вони дорожче коштують) Подумую спробувати наступний станок вже їх взяти..

    • @chuvak_s_troi
      @chuvak_s_troi Місяць тому

      @@jmenz89 ну, я по наївності вважав, що усі станки не гірше джету... А воно он як...