Ліпідзнижуюча терапія у профілактиці атеросклеротичного кардіоваскулярного захворювання

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 бер 2024
  • #medevent #БПР #MLF
    СПІКЕР:
    Черська Марія Сергіївна (д.мед.н., лікар-кардіолог, терапевт, завідувачка консультативно-діагностичним відділенням ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В. П. Комісаренко», провідний науковий співробітник)
    АКТУАЛЬНІСТЬ:
    Атеросклеротичні серцево-судинні захворювання (АССЗ) - це сукупний термін, що об’єднує хвороби серця і кровоносних судин, зокрема ішемічну хворобу серця, ішемічний інсульт, транзиторну ішемічну атаку та захворювання периферичних артерій. Атеросклеротичні серцево-судинні захворювання продовжують зберігати високі показники поширеності, інвалідизації та смертності серед популяції. У Європі кожна 2-3 смерть дорослої людини зумовлена ІХС, в Україні, за даними останніх років, поширеність цього захворювання становить близько 20 тис. випадків на 100 тис. осіб, щорічна смертність - 350 тис. осіб. Статистика інсульту в Україні вражає: щороку виникає до 120 тисяч випадків інсульту (понад третина з них- у людей працездатного віку), 30-40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% - протягом року від початку захворювання; 20-40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.
    Питання вибору і реалізації профілактичних стратегій розвитку атеросклеротичних серцево-судинних захворювань та розробка оптимальних тактик ведення пацієнтів з найбільш ефективною ліпідзнижуючою терапією зберігає високу актуальність та потребує підвищеної уваги, адже може допомогти врятувати життя пацієнта.
    МЕТА:
    Допомогти лікарям під час вибору тактики ведення пацієнтів з використанням ліпідзнижуючої терапії для забезпечення найбільш ефективної первинної та вторинної профілактичних атеросклеротичних серцево-судинних захворювань на основі індивідуальних особливостей пацієнта.
    ПИТАННЯ, ЯКІ РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ:
    В доповіді представлені сучасні статистичні дані щодо тягаря АССЗ та важливість контролю рівня холестерину та ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) у пацієнтів з метою профілактики серцево-судинних захворювань.
    Частина матеріалу присвячена особливостям проведення первинної профілактики АССЗ та представлена з описанням складових скринінгового обстеження дорослих та приведенням шкал, які слід використати для оцінки ризику ССЗ.
    Дуже детально розібрані рекомендації та нюанси вторинної профілактики АССЗ, основані на доказових даних, із використанням необхідного медикаментозного лікування. Представлено алгоритм використання комбінованої ліпідзнижуючої терапії у пацієнтів з атеросклерозом та підвищеним рівнем ЛПНЩ. Обговорено рекомендації щодо призначення статинів з акцентом на особливості дозувань та впливу на рівні ЛПНЩ. Висвітлено поняття резидуального кардіоваскулярного ризику.
    Дано практичні рекомендації, підкріплені результатами досліджень, щодо ініціації ліпідзнижуючої терапії, а саме, коли доцільно призначати комбіновану терапію чи лише статинотерапію, які препарати доступні в Україні та дані щодо особливостей лікування.
    ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:
    Завдяки практичному формату даної доповіді, що побудована на детальному розборі матеріалу та вирішенні конкретних питань, лікарі здобудуть знання та навички щодо вибору оптимальної тактики ведення пацієнта з використанням ліпідзнижуючої терапії для забезпечення ефективної первинної та вторинної профілактики атеросклеротичних кардіоваскулярних захворювань.
    Доєднуйтесь до нашої спільноти
    Офіційна сторінка МедІвент medevent.com.ua/
    Instagram / academy.medevent.com.ua
    Facebook / medeventagency
    Чат-бот в телеграм t.me/MedEvent_ua_bot
    #medevent #медівент #ЗПСМ #МОЗ #НСЗУ #Медицина #БПР #МЛФ #MLF #MedicineLifeFuture #синдроматика #M.L.F. #кліеічнікейси #каріологія #пульмонологія #лікарям #навчаннядлялікарів #кардіологія #первиннаівториннапрофілактика #ліпідзнижуючатерапія #атеросклеротичнекардіоваскулярнезахворювання #ЧерськаМарія #Черська

КОМЕНТАРІ • 6

  • @user-ej4fr2zg7m
    @user-ej4fr2zg7m 2 місяці тому +1

    Дуже дякую!

  • @sergimarievich4683
    @sergimarievich4683 2 місяці тому +1

    Дякую

  • @user-oz9ud9tq9n
    @user-oz9ud9tq9n 2 місяці тому +1

    Доброго дня

  • @thirteen-lh2ii
    @thirteen-lh2ii 2 місяці тому

    Доброго дня!

  • @user-ov6mt5vi1g
    @user-ov6mt5vi1g 2 місяці тому

    Доброго дня, а як переконати пацієнтів не боятися приймати статини, вони кажуть як наша печінка.

  • @account19_90
    @account19_90 2 місяці тому

    Вітаю. Якщо я зробив дуплексне сканування судин шиї і лікар бляшок не побачив то це означає що в мене в 34 роки їх ще нема? Надлишку ваги нема, скоріше навпаки, але є гіпертонія