Porady serwisowe - regulacja balansu i naprawy odtwarzaczy CD [Reduktor Szumu]

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 сер 2024
  • W tym odcinku, dwie porady serwisowe, jedna,dotycząca problemów z regulacją balansu oraz omówimy sobie usterki odtwarzaczy CD, które często, są źle diagnozowane.
    Spis
    0:00 - 0:18 - Wstęp
    0:19 - 9:23 - Problemy z regulacją balansu
    9:24 - 19:05 - Zła diagnoza usterek w odtwarzaczach CD
    Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook'u:
    / reduktorszumu
    Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
    reduktorszumu@gmail.com
    Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce szeroko pojętej elektroniki - RS Elektronika
    / @rselektronika
    Zapraszamy na stronę reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 128

  • @rumcajs034
    @rumcajs034 3 роки тому +22

    Jednak doświadczenie jest ważniejsze niż dyplomy

    • @miosnikgentoo3598
      @miosnikgentoo3598 3 роки тому +6

      Dyplom w dzisiejszych czasach gdzie dużo młodych ludzi w Polsce ma magistra, to jest w dużym stopniu papierowy bez doświadczenia.
      Może skończony gdzieś w stanach na prestiżowej uczelni jest więcej warty bo tam faktycznie nie każdy posiada i trzeba zapłacić grube pieniądze za studia, to wtedy faktycznie ten magister tam skończony coś znaczy, ale u nas magister z polskiej uczelni to fajnie wygląda w CV a na końcu i tak liczy się doświadczenie.

  • @leszekandzel
    @leszekandzel 3 роки тому +26

    Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że Reduktor Szumu jest ciekawszy od Sherlocka Holmesa. Swoją drogą podoba mi się Wskazanie Winnego na 15:38. Gdybym był na miejscu tego kondensatora to bym się mocno zarumienił lub wręcz spalił ze wstydu.

  • @krzysztofkrzyzkiewicz3161
    @krzysztofkrzyzkiewicz3161 3 роки тому +8

    U mnie stoi odtwarzacz kolegi CA Azur 640C, w którym po wymianie głowicy lasera nic nie zadziałało, może trzeba przy elektrolitach pogrzebać ;-) Dziękuję za wszystkie dotychczasowe filmy.

  • @solo1953
    @solo1953 3 роки тому +3

    !!! Śpieszę z podziękowaniem !!!
    W swoim odtwarzaczu CD (Technics SL-PG340A) miałem dokładnie takie objawy, o jakich opowiada Pan w tym odcinku ReduktoraSzumu.
    Napęd płyty okazał się być w nim identyczny z tym, który siedział w Pańskim pacjencie. W moim przypadku wystarczyła wymiana kondensatorka (2521) (zamiast 47uF miał 26uF i ESR=20 Ohm), co uchroniło mój player przed niechybną karą śmierci.
    Pańskie kanały na YT śledzę od lat i uważam je za kopalnię wiedzy praktycznej i teoretycznej.
    Pozdrawiam serdecznie.

    • @niewierna22
      @niewierna22 2 роки тому +1

      Dzisiaj naprawiałem SL-PG400A. Miał mnóstwo wad - nie czytał nic nawet tablicy, płyta kręciła się non stop bez żadnych efektów. I tak samo wystarczyła wymiana kondensatora 2521 i odtwarzacz śmiga jak nowy! Ten kondensator o miniaturowych wymiarach to chyba zastosowany celowo by napędy się psuły. Tam jest dużo miejsca i można było zastosować fabrycznie jakiś kondensator o większych gabarytach ale mniej zawodny.

  • @_Andromen
    @_Andromen 3 роки тому +6

    Potencjometry podwójne w większości mają z tyłu gniazdo pod śrubokręt sześciokątny przy pomocy którego możemy precyzyjnie ustawić "lizaki w punkcie zero". Balans "lizaków" w ten sposób działa perfekcyjnie - sprawdzone wielokrotnie.
    Pozdrawiam'

  • @s3rverius
    @s3rverius 3 роки тому +6

    Nie serwisuję, ale z tymi elektrolitami dobrze wiedzieć 😅👍👏

  • @_sneer_
    @_sneer_ 3 роки тому +3

    Świetny materiał, jak zwykle. Bardzo cenne porady. Mam jeden CD Denona i jeden Onkyo, które się zachowują podobnie. Będę musiał w końcu do nich zajrzeć. Dziękuje!

  • @blackIwaterIpark
    @blackIwaterIpark 3 роки тому +4

    Łapka zawsze w górze (a ten komentarz dla statystyk).

  • @alluser5
    @alluser5 3 роки тому +7

    MEGA! Po prostu MEGA! Mistrz Wszechświata!. Dziękuję. Pozdrawiam

  • @januszstanowski5994
    @januszstanowski5994 3 роки тому +10

    Warto czekać na Pana audycję

  • @ebenezerskrudrz6057
    @ebenezerskrudrz6057 3 роки тому +2

    Kupuję miernik ESR, mierzę i wymieieniam wszystkie elektrolity na nowe i foliowe w sprzęcie starszym niż 10 lat.. A mam tu do groma kostek gitarowyxh z lat 80tych. Świetny materiał.

  • @kubakisielinski
    @kubakisielinski 3 роки тому +3

    Odcinek sprzed 2 dni, a mi dziś mój Onkyo DX-7011. Na początku też myślałem, że laser, ale przypomniałem sobie o sprawdzeniu elektrolitów. Wystarczyła wymiana jednego kondensatora i sprzęt śmiga. Dzięki, robisz dobrą robotę :)

  • @superAN77
    @superAN77 6 місяців тому

    Witam. świetny film, fachowo i prosto wytłumaczone. Poleciał lajk :-) Dostałem podobny odtwarzacz. Dokładnie Technics SL-PG440A. Po włożeniu płyty bez problemu odczytuje ilość utworów. Można włączyć start i gra, ale jedynie do połowy płyty. Np płyta ma 15 utworów, ale odtwarza tylko np pierwsze 8. Jeżeli wybiorę np 9 lub 15 nie zagra. Po zatrzymaniu i wybraniu któregokolwiek utworu z pierwszej połowy płyty gra bez problemu. Tak samo na innych płytach. Po wybraniu pozycji "powyżej" połowy słychać tylko jak płyta się kreci lecz nie pokazuje się czas utworu i nie rozpoczyna odtwarzania. Wnioskuję, ze laser jest ok, bo wszystko do połowy czyta. Czy stare kondensatory mogą wywoływać takie objawy?

  • @FatalBombCRV
    @FatalBombCRV 3 роки тому +4

    Wygląda na to, że wyjaśniła się zagadka dziwnego zachowania niektórych odtwarzaczy CD. Wkładam płytę - przeskakuje. Wyjmuję, wkładam ponownie, przeskakuje. Wyjmuję, wkładam inną płytę - działa. Wyjmuję, wkładam pierwszą płytę, znów działa. Chyba czas rozebrać odtwarzacz i dorwać się do elektroniki przy laserze :)
    Odnośnie regulacji balansu - nadal nie do końca rozumiem jej cel. Pewnie, można go użyć do sprawdzenia poprawności podłączenia kanałów (co często stosuję), ale wówczas płynna regulacja jest niepotrzebna. Mam dwie hipotezy odnośnie celu istnienia potencjometru balansu:
    - dopasowanie swojej pozycji odsłuchowej do rozmieszczenia kolumn - gdy siedzimy bliżej jednej z kolumn. Sytuacja typowa w samochodzie.
    - naprawa źle wykonanego nagrania, w którym jeden z kanałów nagrany został głośniej od drugiego. To by tłumaczyło obecność potencjometru balansu w torze nagrywania mojego kaseciaka (Yamaha KX-300)

  • @djadamoo5567
    @djadamoo5567 3 роки тому +4

    Znakomity odcinek ! Powinno być jak najwięcej takich, również na kanale RS, Dziękuję Pozdrawiam.

  • @niewierna22
    @niewierna22 2 роки тому

    Odcinek super! Właśnie przywróciłem dzisiaj do życia odtwarzacz CD Technics SL-PG400A. Ten model też ma bardzo solidny identyczny napęd Philips 4/19. W moim odtwarzaczu po włożeniu płyty nie czytał nic nawet tablicy. Płyta kręciła się dość wolno i bez przerwy. Słychać było nawet jakieś dziwne odgłosy uderzania głowicy o płytę CD. Wyjmowanie płyty odbywało się bez całkowitego zastopowania silnika i płyta wyskakiwała z tacki na małych obrotach co porysowało jedna płytę. Rozebrałem zgodnie z zaleceniami autora. Feralny kondensator 2521 miał ok. 20 uF (zamiast 47 uF) i duży ESR. Zmieniłem na nowy także Philipsa ale o znacznie większych gabarytach i na napięcie 50V. Oryginalny kondensator jest bardzo malutki i gdyby snuć teorie spiskowe to zastosowano tam taki celowo by napędy się psuły. Tam jest tyle miejsca że można było dać typowy kondensator o mniejszej awaryjności. Ja włożyłem dość spory bo taki akurat miałem i przy montażu sprawdzałem dokładnie czy aby nie będzie haczyła o niego głowica laserowa. Pozostałe kondensatory elektrolityczne sprawdziłem ale ponieważ parametry były w normie nawet ich nie wymieniałem. Tylko wymieniony jeden kondensator i po złożeniu odtwarzacz śmiga jak nowy. Wczytuje każdą płytę błyskawicznie (około 1 sekundy!) i wszystkie pozostałe funkcje działają idealnie!. Dostęp do dowolnego utworu natychmiastowy, żadnych stuków. Teraz płyta wysuwa się tak jak powinna - najpierw zatrzymuje się silnik z płytą i dopiera tacka wyjeżdża. Kto by pomyślał że tyle wad funkcjonowania odtwarzacza powodował jeden jedyny kondensator elektrolityczny za grosze?!

  • @funkykoval2099
    @funkykoval2099 3 роки тому +2

    Dziękuję za długo wyczekiwany odcinek o CD !!!
    Ogólnie to myślałem że to przez wzmacniacz wysokiej częst. za laserem bo w tanich dvd to ponoć częste.
    Lecę wylutować co się da! Może nawet amigacd32 zadziała znowu( ma popularne sony kss210 )
    Pozdrawiam serdecznie.

  • @adzikten788
    @adzikten788 3 роки тому +5

    Widze po komentarzach ze sporo pacjetow sie znalazlo :-) Swietny odcinek !

  • @zer0x826
    @zer0x826 3 роки тому +3

    Ah. Film w moje urodziny :D

  • @krzysiekjanek
    @krzysiekjanek 3 роки тому +1

    Ho ho :-) laser CDM 4-19 :-) pozostawiłem sobie technicsa SL-PG440A właśnie dla tego że posiada taki laser. Trochę technicsów CD miałem okazję poużywać i jedyne lasery które radziły sobie z gorszymi płytami a nawet nagrywanymi na płycie CD-RW był właśnie lasetr CDM 4-19.

  • @grzegorzbarnik3811
    @grzegorzbarnik3811 3 роки тому +2

    jak ja lubię typa :) Wspaniale działa . Za ten wzmak marzeń to już nie ma wróć :) NIECH CEZ BĘDZIE Z WAMI. lampami

  • @chcegrubalapa
    @chcegrubalapa Рік тому

    Kurczę, jaka merytoryka. Materiał robi duże wrażenie. No i dzięki za podzielenie się tipem serwisowym, na pewno zostanie wykorzystany :)

  • @lukaszqki7604
    @lukaszqki7604 3 роки тому

    Doskonały felieton 🙂 dziękuję i pozdrawiam 🍺

  • @paulinam2916
    @paulinam2916 3 роки тому +3

    cdm4/19 to super mechanizm wszystkie odtwarzacze diory na tym pracowały, mam 3szt i we wszystkich wystarczyło wyczyscic soczewke i pracują jak należy. Bardzo się ucieszyłem z tego odcinka bo teraz już będe wiedział czego szukać jak któryś przestanie działać. DZIĘKI WIELKIE!!

    • @manyzg
      @manyzg 3 роки тому +2

      Soczewka szklana i nie do zdarcia.

    • @Kijek2022
      @Kijek2022 3 роки тому +2

      Nie wszystkie 😉

    • @paulinam2916
      @paulinam2916 3 роки тому +1

      @@Kijek2022 No dobra 504 miał inny mechanizm.

    • @Kijek2022
      @Kijek2022 3 роки тому +1

      @@paulinam2916 oraz CD 704😉

  • @konradchojnacki3865
    @konradchojnacki3865 3 роки тому +1

    Bardzo fajne i praktyczne odcinki, jak zawsze :)

  • @kenarf3332
    @kenarf3332 3 роки тому +1

    Porady + nauka = świetny kanał

  • @robglo1
    @robglo1 3 роки тому

    Super odcinek.

  • @robertrost2312
    @robertrost2312 3 роки тому

    Jak zwykle świetny odcinek👍👍

  • @ESEMI0015
    @ESEMI0015 3 роки тому

    świetny materiał

  • @alans3792
    @alans3792 3 роки тому +2

    Jak zwykle wspaniale. Dziękuję.

  • @1mektom2
    @1mektom2 3 роки тому +2

    Super że w końcu taka seria. Może swój laser naprawie...

  • @MrIlnickif
    @MrIlnickif 3 роки тому +2

    Czas na REKAPING 😀

  • @grzegorzsz.5233
    @grzegorzsz.5233 3 роки тому +2

    Dobra robota!

  • @LeszczAmiga
    @LeszczAmiga 3 роки тому +3

    Bardzo fajny odcinek. Jak zawsze.

  • @SQ9IWE
    @SQ9IWE 3 роки тому +6

    To już chyba wiem dlaczego w samochodzie w zimne dni CD ma error a po rozgrzaniu radia płyty widzi bez problemu 😁😁😁😁

  • @Kijek2022
    @Kijek2022 3 роки тому +6

    Mam Diorę z tym samym laserem i z podobnymi problemami - zajrzę do kondensatorów 😉

  • @HUW-05039
    @HUW-05039 3 роки тому +6

    Może jestem dziwny i nie nadążam za tzw. trendami, ale ja cały czas używam, słucham i kupuje kolejne płyty CD. I mam wywalone czy Spotify, Tidal czy inny UA-cam splatuje, wprowadzi reklamy albo czy Internet będzie działał. Wkładam cd do odtwarzacza i mam wywalone.

    • @robertrost2312
      @robertrost2312 3 роки тому +3

      No właśnie też jestem dziwny pod tym względem i kupuję CD czy analogi ale z jeszcze innego powodu, po koncercie można podejść do artysty i poprosić o autograf na płycie tzn na opakowaniu a wtedy wiadomo, płyta brzmi jeszcze lepiej😉

  • @Pjoter1
    @Pjoter1 3 роки тому +6

    10:00 Dodam coś z mojego doświadczenia w sprawie usterek w odtwarzaczach cd, dym glikolowy stosowany w dyskotekach bardzo szybko wykańcza wnętrze optyki w laserach, to samo powoduje dym tytoniowy, wnika w najdrobniejsze zakamarki i osiada wewnątrz optyki lasera, ten sam problem dotyczy napędów cd oraz drukarek laserowych.

  • @michalplawno
    @michalplawno 3 роки тому +8

    To chyba znalazłem odpowiedz co się dzieje z moim CD-kiem (PIONEER PD-S605) a przynajmniej mam taką nadzieję.

    • @manyzg
      @manyzg 3 роки тому +3

      W pionkach z odwróconym talerzem największe problemy: odklejona soczewka, rozciągnięty pasek od ślimaka przesuwu lasera lub brudny ślimak. Bywało też że pasek od mechanizmu podnoszenia i opuszczania lasera z silnikiem .

    • @michalplawno
      @michalplawno 3 роки тому +3

      @@manyzg Dzięki za podpowiedź. Mam go od nowości kupiony jeszcze za marki i nigdy nie sprawiał problemów aż do teraz.

  • @marekmarek7213
    @marekmarek7213 3 роки тому +1

    To co lubię,tak jak lubię 🖐️👍💪 Bardzo dobra robota😁

  • @dominikkrauze6812
    @dominikkrauze6812 3 роки тому +2

    Świetny odcinek. Oby więcej takich. Pozdro.

  • @piwex69
    @piwex69 3 роки тому +1

    U mnie w SL-PS740A z 94 roku wymieniłem cały mechanizm, razem z głowicą, szufladą itd. Wystarczyło zakupić jakikolwiek odtwarzacz (działający) z tym samym mechanizmem - to chyba był SL-PG300 z "budżetowej" jak Pan mówi serii, w cenie 50 pln z wysyłką. Od 4 lat PS gra codziennie, pięknie jak zwykle!

    • @ReduktorSzumu
      @ReduktorSzumu  3 роки тому +2

      Na pewno? Wydaje mi się że w PG300, jest laser z serii VAM1202/CDM12.1 ...

    • @piwex69
      @piwex69 3 роки тому +2

      @@ReduktorSzumu Oczywiście ma Pan rację, nie trzysta a dwieście - SL-PG200A dokładnie.

    • @niewierna22
      @niewierna22 2 роки тому

      @@ReduktorSzumu Z tego co wydedukowałem to wszystkie prawie Technicsy z serii P i PG jak mają na końcu oznaczenia cyfrowego literkę A (Np. SL-P377A, SL-PG400A) mają napędy Philips 4/19. I to są odtwarzacze produkowane w byłej Republice Federalnej Niemiec a nie w Japonii. Zawsze jednak upewniam się na odpowiedniej stronie internetowej gdzie są podane niemal wszystkie modele odtwarzaczy wszystkich firm. Tam są podane typy laserów i przetworników.

  • @DamianSzczepaniak
    @DamianSzczepaniak 3 роки тому +6

    Wymiana elektrolitów nie była by upierdliwa gdyby producenci nie zaginali nóżek i gdyby pady lutownicze nie odchodziły.

    • @dpeees
      @dpeees 3 роки тому +4

      Pady odchodzą bo przegrzewasz pole i męczysz je mechanicznie. Spróbuj zrobić tak: najpierw prostujesz nóżki (podgrzewasz lutownicą a prostujesz śrubokrętem - szkoda grota), później odsysasz cynę tak że kondensator praktycznie sam wypada. Niestety do tego potrzebujesz dobrej lutownicy która kontroluje temperaturę a najlepiej rozlutownicy - po przejsciu na rozlutownicę nie pamiętam popsutego pada.

    • @DamianSzczepaniak
      @DamianSzczepaniak 3 роки тому +2

      @@dpeees Nie mam rozlutownicy jak na razie jednak chcę przypomnieć że nie wszystkie płytki są dobrej jakości i że lut bez ołowiowy ma wyższą temperaturę topnienia , faktycznie łatwiej je prostować ale nie śrubokrętem bo on zabiera temperaturę . większość elektroników mnie zjedzie że do małych elementów używam transformatorówki ale jak miałem taką na grzałkę to właśnie mi pady odchodziły.

    • @DamianSzczepaniak
      @DamianSzczepaniak 3 роки тому

      @Rafal Rafal Czasami tak robię ,kiedyś mój kolega co z nim kontaktu nie mam już serwisował gsm dał mi topnik do gsm w strzykawce rozpuszczał wszystkie luty ,szkoda że za małą tubkę życzyli sobie w tych czasach 70 zł Nawet nie wiem jak się nazywał ten topnik

  • @duckgeorg8748
    @duckgeorg8748 3 роки тому

    Tez mam technicsa cd sl-p 333 jest tak samo,wzacniacz sa-90d i tez juz jest problem z potencjometrem balansu.Mam wieze technicsa ma zanöwienie z 1990roku i gra do dzisiaj i nie sprzedam nigdy.Pozdrw Pana Serdecznie (Bochum.D)

  • @stereohi-fi4229
    @stereohi-fi4229 3 роки тому +1

    Pozdrawiam JP

  • @liseu
    @liseu 3 роки тому +1

  • @mariuszwarachim8041
    @mariuszwarachim8041 2 місяці тому

    Nie zdziwił by się gdyby Pan również prowadził wykłady z analizy matematycznej. Swoboda wyrażania myśli i skróty z których Pan korzysta. Funkcja logarytmiczna i odwrotna funkcja wykładnicza... I to połączone z Pana pasją.
    Pozdrawiam.

  • @mateuszkawczynski2052
    @mateuszkawczynski2052 3 роки тому +4

    Jakie są inne częste problemy w odtwarzaczach CD, poza zużytymi kondensatorami?

  • @maciejmx586
    @maciejmx586 3 роки тому

    Lubię i cenię RS/ RS-Elektronika - sporo można się nauczyć!
    Pod filmem przydałby się jeszcze - link czy RYSUNEK SCHEMATU sterowania laserem z 13:05 - próbowałem powiększyć z filmu, ale był dla mnie mało wyraźny...

  • @gregoryhouse7140
    @gregoryhouse7140 3 роки тому

    Ten sam laser i napęd był stosowany w odtwarzaczu CD502 z zestawu wieżowego DIORA SSL500.

  • @BitKamienny
    @BitKamienny 3 роки тому +1

    A może odcinek o kolumnach głośnikowych dookólnych?

  • @zodiak865
    @zodiak865 3 роки тому +1

    Sam zastanawiam się nad kupnem laserów na zapas ? Posiadam aktualnie - Marantza CD 6003 , CD Azur Topaz cd5 , CD 502 Diora i najnowszy Onkyo 7030 ,wszystkie są na razie w pełni sprawne i raczej nie przewiduje ich sprzedaży .

  • @janstankiewicz5145
    @janstankiewicz5145 3 роки тому

    Szanowny Panie mam pytanie odnośnie wzmacniacza gitarowego MV3 . Urządzenie działa ale potrzebny jest konkretny serwis wzmacniacza. Bardzo proszę o informację w tym temacie . Kłaniam się nisko jestem pod wrażeniem pańskiej wiedzy i umiejętności.

  • @niebylekto4282
    @niebylekto4282 3 роки тому +1

    Poprosze 100odc na temat techniki audio

  • @mSochaczewski
    @mSochaczewski Місяць тому

    YAMAHA CD-S700 problem ma odwrotny. Odtwarzacz czyta wszystko na początku. Po przesłuchaniu jednej płyty odtworzenie jej po raz kolejny jest niemal niemożliwy.

  • @eremas
    @eremas 3 роки тому +2

    Czy można dołożyć w analogowym radiu tuner do cyfrowego radia?

  • @ukaszukiewicz5128
    @ukaszukiewicz5128 Рік тому

    Czekałem na ten moment jak wyczyścić tzreszczący balans lub potencjometr, ale nie doczekałem? Czy może jest w innym odcinku?

  • @alcapone607
    @alcapone607 3 роки тому +1

    Mam kenwood te same objawy

  • @blackIwaterIpark
    @blackIwaterIpark 3 роки тому +3

    Pytanie laika: czym się różni w praktyce wymiana kondensatora elektrolitycznego na taki foliowy? (była o tym mowa w materiale). Nie lepiej wymienić wszystkie na foliowe?

    • @dpeees
      @dpeees 3 роки тому +4

      Kwestia ceny, miejsca i tego że ciężko będzie znaleźć foliowy 220uf o 1000uf nie wspominając.

    • @blackIwaterIpark
      @blackIwaterIpark 3 роки тому

      @@dpeees : OK, dzięki za odpowiedź. Po prostu zawsze zastanawia mnie, dlaczego stosuje się te kondensatory elektrolityczne, skoro po latach okazują się bardzo zawodne.

  • @krzysztofk193
    @krzysztofk193 3 роки тому

    Dodatkowo często wystarcza regulacja, na samej głowicy jest lub są, zależnie od konstrukcji trymery i na płycie głównej. Odpowiednia serwisówka, oscyloskop, na schemacie z filmu było widać gdzie mierzyć.

  • @antinevon75
    @antinevon75 3 роки тому +3

    Bardzo ciekawe porady.
    Jeśli taki pojedynczy potencjometr we wzmacniaczu NAD nie powoduje pogorszenia separacji pomiędzy kanałami, to dlaczego stosuje się bardziej skomplikowane rozwiązanie? A może taki przesłuch jednak jest?

  • @andrzejzielinski9931
    @andrzejzielinski9931 3 роки тому

    Onkyo Integra 7711 na 100 płyt 65 działa poprawnie, 35 nie czyta wcale, poszedł do serwisu. Laser magnetyczny, ale podobno nie w laserze problem.

  • @machny81
    @machny81 3 роки тому +1

    Pozdro

  • @Cyberslaw1974
    @Cyberslaw1974 3 роки тому +1

    Witam. Mam pytanie. Posiadam nagrywarkę DVD z dyskiem HDD. Dłuższy czas była nie używana. Gdy ją uruchamiam to zapis na dysku jest ok i tak samo odczyt z dysku jest ok. Natomiast odtwarzanie i nagrywanie na płyty jest nie możliwe.

  • @adamw.2024
    @adamw.2024 3 роки тому +1

    :)

  • @piotrmszczuj1939
    @piotrmszczuj1939 3 роки тому

    Być może mój Onkyo DX6930 odżyje. Mam podobne objawy, czyta błyskawicznie, ale przeskakuje nie niektórych otworach, czy to nowe czy stare CD.

  • @buretehudesi
    @buretehudesi 3 роки тому

    CDM w wersji od 0 do 9 się nie psują. W muzeum philipsa cdm 0 ustawiony na random działa non stop od 1983r.

  • @GuitarMan85
    @GuitarMan85 3 роки тому +1

    Allen ML5000 miał tak, że jak się skręcało panoramę w którąś stronę, to ta strona grała głośniej, a druga się ściszała. Czyżby wada konstrukcyjna?

    • @rower_101
      @rower_101 3 роки тому +1

      Praktyczna aplikacja pan law, tak ma być w przypadku narzędzi do miksowania.

  • @bogdanszczepanski1369
    @bogdanszczepanski1369 3 роки тому

    Dzień dobry Mistrzu. Bardzo proszę o poradę czy jeżeli mam wzmacniacz 8 ohmów i dwa komplety głośników 4 ohmów to czy jeśli sparuje dwa głośniki i podłącze jednym kablem do wejścia wzmacniacza to uzyskam już 8 ohm czy nadal będzie opór 4 ohmowy? Co zrobić w takiej sytuacji by przy jednym wzmacniaczu 8 ohm jednak jakoś wykorzystać te dwa 4 ohmowe zestawy? Z góry dziękuję i jeszcze dziękuję za super program, który bardzo dużo wnosi wiedzy o sprzęcie hi fi. Pozdrawiam 🍀 Bogdan

  • @jacekkaminski5645
    @jacekkaminski5645 3 роки тому

    Witam.
    Czy naprawia pan cd samochodowe.

  • @lukeduke9304
    @lukeduke9304 3 роки тому

    👍

  • @kolejprl4839
    @kolejprl4839 3 роки тому

    ej a jak odtwarzacz sam zmienia utwory kiedy się go poruszy? jakie mogą być tego przyczyny?

  • @NygussMusic
    @NygussMusic 3 роки тому +6

    Mozesz miec 5 uniwerkow skonczonych jesli nikt nie podzieli sie z Toba doswiadczeniem to jestes cinki.

  • @killers86
    @killers86 3 роки тому

    W większość przypadków zawodzą elektrolity czy producenci nie mogą czym innym zastąpić tych kondesatorów?

  • @ArtekW124.
    @ArtekW124. 3 роки тому +1

    Czy zechciałby Pan rzucić okiem na moją "mikro wierzę" Denon UD-M5 Nie chce za bardzo odtwarzać płyt CD. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Pana!

    • @ReduktorSzumu
      @ReduktorSzumu  3 роки тому +4

      Nie wierzę...

    • @qqq91460
      @qqq91460 3 роки тому

      @@ReduktorSzumu Błogosławieni co nie widzieli a uwieŻyli.

  • @MALAHOR18
    @MALAHOR18 3 роки тому

    Witam mam pytanie dlaczego złącza DIN jest uważane za aż tak badziewne i nikt go nie lubi?

  • @JanKowalski-ru2vb
    @JanKowalski-ru2vb 3 роки тому

    Witam Pana. Poszukuję takiego potencjometru jak na załączonym zdjęciu. Pochodzi on z przedwzmacniacza Pionieer'a C-90. Generalnie działa ale... Jak się robi głośnie to lewy kanał gra ciszej. Jak się zcisza to prawy kanał gra ciszej. Był oczywiściw "wypryskany litrami szmeksu". Czy możego Pan go naprawić? Bądz może Pan zaproponować nowy?

  • @W.Arc.
    @W.Arc. 3 роки тому

    ile Pan dał za ten ESR70 i gdzie kupił, jeśli mozna wiedzieć?

    • @ReduktorSzumu
      @ReduktorSzumu  3 роки тому

      Jest odcinek o tym, na moim drugim kanale. ua-cam.com/video/j-4aGWMxtBk/v-deo.html

  • @micharoman9188
    @micharoman9188 3 роки тому +2

    A co może być jak wogole nie chce kręcić płytą ?

    • @macmroz
      @macmroz 3 роки тому +1

      No właśnie, mam ten sam problem. Silniczki sprawne. Mam że dwa takie przypadki.

    • @niewierna22
      @niewierna22 2 роки тому

      Też problem z laserem. Płyta zakręci się dopiero jak laser ją wykryje. A tak to sytuacja podobna do wsunięcia szuflady bez płyty. Wtedy silnik też nie startuje chociaż laser coś tam próbuje robić.

  • @SaintVierge
    @SaintVierge 3 роки тому +3

    A jaka może być przyczyna, że odtwarzacz CD, w tym przypadku Arcam Alpha 8, jest bardzo czuły na drgania. Wystarczy lekko puknąć w stół i od razu przerywa...

    • @damiantomczak3868
      @damiantomczak3868 3 роки тому +3

      To samo, sprawdzone. Czasami się zdarza problem z silnikiem napędu płyty lecz bardzo rzadko.

    • @manyzg
      @manyzg 3 роки тому +2

      Bywają już ubite sprężynki od zawieszenia mechanizmu. Często rozciągnięcie pomogło.Dodatkiwo elektrolity w zasilaniu. Czasem też laser.

  • @witoldwielki201
    @witoldwielki201 3 роки тому +1

    Och ten technics

  • @AkiWataru
    @AkiWataru 3 роки тому +1

    KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT KIEDY KIT

  • @nowheremanjk8624
    @nowheremanjk8624 3 роки тому +3

    Co to jest ten MASH, jeśli chodzi o technikę CD? (nie chodzi mi o szpital wojskowy ;-)

    • @apcoh
      @apcoh 3 роки тому

      Rodzaj przetwornika: MultistAge noise SHaping

    • @nowheremanjk8624
      @nowheremanjk8624 3 роки тому

      @@apcoh Brawo. Też umiem czytać napisy na obudowie...

    • @apcoh
      @apcoh 3 роки тому

      @@nowheremanjk8624 To fajnie, bo ja tego rozwinięcia skrótu nie zauważyłem na obudowie.

    • @nowheremanjk8624
      @nowheremanjk8624 3 роки тому

      @@apcoh Z reguły jest to napisane pod skrótem. W moich Panasonicach tak zawsze było, i stąd mój text ;)

  • @sq9ppw
    @sq9ppw 3 роки тому +1

    1

  • @pogodanaprzygode
    @pogodanaprzygode 3 роки тому

    Nie "chyba warto...". Everyone!!!!!!!!

  • @andrzejs3717
    @andrzejs3717 3 роки тому

    Ani słowem nie wspomniano o silnikach...

  • @gilo7171
    @gilo7171 3 роки тому +2

    Mam CD DENON i tacka sie nie otwiera ablo jak sie otworzy (jak lekko walnę;) ) to mi płyta nie gra wogóle - nie zaskakuje ..:(

    • @paulb4661
      @paulb4661 3 роки тому

      Klopotliwa tacka to czesto zuzyty pasek napedowy, guma traci elastycznosc i "zastyga" w pewnym sensie w pozycji odpowiadajacej zamknietej szufladzie. Po wyjeciu czesto wtedy przyjmuje ksztalt zblizony do elipsy zamiast spodziewanego okregu.

    • @manyzg
      @manyzg 3 роки тому +1

      Wymień pasek napędzający mechanizm.

    • @gilo7171
      @gilo7171 3 роки тому +1

      @@manyzg ok - gdzie go dostanę?

    • @manyzg
      @manyzg 3 роки тому +1

      @@gilo7171 Teraz już jest trudniej jak kiedyś. W jakimś elektronicznym sklepie, może na allegro jako zestaw naprawczy.

    • @gilo7171
      @gilo7171 3 роки тому +1

      @@manyzg Poszperam - dzięki !

  • @grzes73hej
    @grzes73hej 3 роки тому

    ech... te elektrolity.

    • @andrzejprusik451
      @andrzejprusik451 3 роки тому

      Elektrolity są bardzo ważne, ja piję czasami jak jestem odwodniony 😀