Романе, дякую за відео. Тут прям було all inclusive, рев'ю пет проектів, лінкедіну і резюме. Думаю, Денису дуже пощастило, що ти погодився провести таку менторську сесію. Зрештою, як і всім іншим починаючим дата аналітикам, бо твої поради дієві і хто до них прислухається і виконує, то швидше отримую бажаний офер :) Це моя думка. Приємно також бачити, що Денис вже працює продукт аналітиком, і другий курс навчання не завадив. Це дійсно надихає розвиватись і вчити нове, бо коли вже є робота і певний рівень доходу, то якось не дуже хочеться. А такі молоді завзяті люди з часом можуть витіснити з "нагрітого місця".
Дякую за відгук, Василю. Все почалося з того, що мені просто було лінь писати зворотній зв'язок на проєкт Дениса. Тому вирішив, що поговорити буде простіше. Так, мене такі люди, як Денис, і мотивують навчатися вранці у будні та вихідними.
Цікаве відео. Гарний формат, особливо щоб зрозуміти, де знаходишся на джуніорській лінійці при самонавчанні. Не погоджуюсь, що Excel і Google Sheet це те саме. Все залежить від задач компанії. Дашборд в Excel виглядає краще, і це вже крок в сторону Power BI, бо там є Power Query і Dax.
Дякую, приємно чути, що вам стало у нагоді. Думаю, ви праві щодо Excel. Але я працюю з Power BI та Google Sheets, тому Excel не використовую на всю його потужність.
Враховуючи пет-проєкт Дениса, було б дуже дивно його не почути. У мене зараз твоє ім'я проскакує на кожній другій сесії (і публічній, і непублічній) щодо відео про BigQuery. Дуже тобі вдячний за нього, простила мені життя дуже сильно: скинув і не треба пояснювати детально що і як.
Вже встиг використати частину порад, на які вказав Роман до публікації відео. І це одразу принесло результати. Для прикладу, те що спрацювало - це робити пости зі своїм обличчям (останній пост набрав близько 30 000 охоплень за декілька днів)
@@romanpovzyk дякую велике за відповідь! А можете, будь-ласка, сказати чи були у вашій творчості ще рев'ю якихось пет-проектів чи просто поради про те якими саме вони будуть. У мене зараз проблема, що зрозуміло де і як вчити базу, а ось правильні приклади її застосування для гарного резюме знайти вже складніше
Так відразу й не пригадаю. Раджу покладати по відео на каналі і відразу дивитися у таймкоди. Якщо у рамках сесії було рев'ю пет-проєкту, то у таймкоді про це сказано. Тому можна швидко відшукати потрібні моменти. Також тут в описі є моя минулорічна стаття щодо пет-проєктів. Можливо, щось з тих порад буде новим та корисним для вас.
Я теж з одного курсу з Денисом)) Після цього відео захотілося активніше йти писати пости в Лінкедін і подаватися на вакансії, бо я все повторюю матеріали😅
Цілком правильна мотивація. Пет-проєкти, нетворк та медійність, як на мене, найкращі друзі початківця на шляху до оферу в аналітиці даних. І коли Денис отримає офер, то стане хорошим підтвердженням цієї тези.
@@romanpovzyk і я думаю, що не тільки початківця, я маю на увазі пет-проекти, неткоркінг і медійність. Просто рівень вищий, на мою думку, більш професійний. Правда багато цим нехтує.
Слідкую за цим хлопцем в LinkedIn! Навчалися на одному потоці☺️ А взагалі маю шалене бажання потрапити до Вас, Роман, на тестову співбесіду🔥🔥 (але спочатку підтягнути знання та повторити все з курсу)
Так, за Денисом варто слідкувати. Уже один челендж з Genesis за 60 днів - ніби реаліті-шоу дивишся. З радістю зустрінуся, коли будете готові. У лютому має вийти ще дві співбесіди: буде змога додатково перевірити себе 😊
@@nadiiavaliavska2555 вчилася у GoIT на курсі Data analysis. Загалом рекомендую, якщо зовсім немає розуміння що треба вчити та хочеться щоб були проекти для портфоліо) Особисто у мене досвід був хорошим: постійна підтримка особистого менеджера, ментор відповідав швидко, лекції були цікаві (та це залежить від викладача також). Але сказати що після курсів ви вийдете готовими до працевлаштування, знаючи все необхідне з 0 - це не так. Навчання триває 6 місяців і за цей час охоплюється максимальна кількість інформації, часто буває так що ви лише розібрались з темою а вже починається наступний блок. Тому без самонавчання ніяк не вийде. Сертифікат не означає що ви вже фахівець в своїй сфері, тут важливі години практики та самовивчення поза курсом
Дякую, що поділилися. Бо у мене час від часу питають думку про ті чи інші курси, а у мене її немає. А тут доволі об'єктивно описано: без критики, але й без рожевих окулярів. Думаю, жодні курси не дадуть всього, що потрібно, навіть якщо їх вестиме людина з індустрії: забагато різних компаній, продуктів та підходів, щоб вивчити універсального спеціаліста.
@@romanpovzyk зараз можу сказати що ці проекти, які робила на курсі - реально важливі) сьогодні отримала 2 офери! завдяки хорошому портфоліо моє резюме переглянули та зацікавились, ну і звичайно знання перевірили) Тому, в резюме точно варто додати проєкти якщо немає досвіду)
Денису варто не налягати на навчання і не розпилятись на все підряд, так як ти підмітив, що він робить багато зайвої роботи для дата аналітика. Краще попрацювати аби де пів року і мати досвід роботи, аніж пів року вчити те, що ти думаєш буде корисним. Йому так легше буде потрапити у той ж генезис (+ як на мене він дуже багато часу приділяє лінкедіну і соц мережам). З власного досвіду це кажу, бо зтикнувся з тим, коли вчився в університеті - багато одногрупників пішли працювати по спеціальності на 3 курсі, я ж думав, що потрібно вивчитись і потім йти на роботу, але після закінчення універу зрозумів як помилявся і скільки часу я впустив
Дякую за рекомендації) Насправді, зайнявся сторінкою в Linkedin так як це приносить найбільші результати. Відгукнувся приблизно на 20 вакансій і скрізь не було ніякої відповіді. А в Linkedin вакансії пропонують постійно. Я б сказав, що 95% пропозицій саме через Linkedin 😅
@@ДенисПідгайний-п3ч ну мені теж постійно приходять вакансії, але я не веду лінкед ін, просто заповнив інформацію про себе) Маю наувазі, що, наприклад Роман веде соц мережі вже маючи якийсь досвід і продає себе як продукт, маючи додатковий прибуток від цього, а в твоєму випадку, мені так здається, це виглядає, ніби ти теж хочеш продати себе(без досвіду) або продати свій проект. Проаналізуй скільки часу в тебе йде на ведення соц мереж і можливо цей варто виділити на щось інше (навіть відпочинок може бути більш релевантним) Одним словом, на все свій час
Я почав активно вести Лінкедін у перший тиждень від початку роботи в ІТ, тобто тільки почавши випробувальний термін. Зрозуміло, що все варто робити в міру, але я б все одно радив би початківцям щодня витрачати трохи часу на активність у цій соцмережі. Зрозуміло, що навчання має бути у пріоритеті. Але коли результати цього навчання можна підсвітити медійністю, то стає легше отримувати увагу рекрутерів. Приклад Дениса тут доволі показовий.
Підкажи, будь ласка, де можна подивитись зарплати junior/middle/senior data analyst ? Оскільки, що джині, що доу дають аналітику по Data analyst в загальному ( так, там можна вибрати досвід роботи, але це не дуже релевантно)
А чому досвід роботи - це не релевантно? Як на мене, все це таке ж суб'єктивне, як і грейди. Бачив профілі аналітиків, які вже через рік ставлять собі мідла. Мені знадобилося два роки, щоб без відчуття самозванства це поставити. Як на мене, опитування DOU - найкраще джерело, у жодній іншій сфері роботи в Україні не бачив нічого подібного (медіа, агросектор, машинобудування, логістика - тут подібних опитувань не знайти). Можна і Data Analyst дивитися, і Product Analyst.
Проблема різниці к-ті згадувань між Excel та Google Sheets напевно через те, що часто Google Sheets підписують як Excel Online, що є некоректним (так можна було казати хіба що років 3-5 назад, коли в Excel ще не було онлайн версії)
Романе, дякую за відео. Тут прям було all inclusive, рев'ю пет проектів, лінкедіну і резюме. Думаю, Денису дуже пощастило, що ти погодився провести таку менторську сесію.
Зрештою, як і всім іншим починаючим дата аналітикам, бо твої поради дієві і хто до них прислухається і виконує, то швидше отримую бажаний офер :)
Це моя думка.
Приємно також бачити, що Денис вже працює продукт аналітиком, і другий курс навчання не завадив. Це дійсно надихає розвиватись і вчити нове, бо коли вже є робота і певний рівень доходу, то якось не дуже хочеться. А такі молоді завзяті люди з часом можуть витіснити з "нагрітого місця".
Дякую за відгук, Василю.
Все почалося з того, що мені просто було лінь писати зворотній зв'язок на проєкт Дениса. Тому вирішив, що поговорити буде простіше.
Так, мене такі люди, як Денис, і мотивують навчатися вранці у будні та вихідними.
Дякую за надзвичайно цікаве та корисне відео. Успіхів кандидату!
Дякую вам, що дивитеся.
Менті уже отримує свої пропозиції й долає перші етапи у хайринг-процесі. Сподіваюся, все буде успішно!
Цікаве відео. Гарний формат, особливо щоб зрозуміти, де знаходишся на джуніорській лінійці при самонавчанні.
Не погоджуюсь, що Excel і Google Sheet це те саме. Все залежить від задач компанії. Дашборд в Excel виглядає краще, і це вже крок в сторону Power BI, бо там є Power Query і Dax.
Дякую, приємно чути, що вам стало у нагоді.
Думаю, ви праві щодо Excel. Але я працюю з Power BI та Google Sheets, тому Excel не використовую на всю його потужність.
ахахах дуже здивувалась своє ім'я почути як приклад =) дякую))
Враховуючи пет-проєкт Дениса, було б дуже дивно його не почути.
У мене зараз твоє ім'я проскакує на кожній другій сесії (і публічній, і непублічній) щодо відео про BigQuery. Дуже тобі вдячний за нього, простила мені життя дуже сильно: скинув і не треба пояснювати детально що і як.
Вже встиг використати частину порад, на які вказав Роман до публікації відео. І це одразу принесло результати. Для прикладу, те що спрацювало - це робити пости зі своїм обличчям (останній пост набрав близько 30 000 охоплень за декілька днів)
Радий чути, що поради вже стали у нагоді.
І дякую, що підтвердив мою гіпотезу про перевагу особистих фото над скрінами графіків)
Як зараз твої успіхи?
Відповім за Дениса, бо не знаю, чи прочитає.
Працює продуктовим аналітиком у стартап-студії Kiss My Apps. Кілька тижнів тому зідзвонювалися)
@@romanpovzyk дякую велике за відповідь!
А можете, будь-ласка, сказати чи були у вашій творчості ще рев'ю якихось пет-проектів чи просто поради про те якими саме вони будуть. У мене зараз проблема, що зрозуміло де і як вчити базу, а ось правильні приклади її застосування для гарного резюме знайти вже складніше
Так відразу й не пригадаю. Раджу покладати по відео на каналі і відразу дивитися у таймкоди. Якщо у рамках сесії було рев'ю пет-проєкту, то у таймкоді про це сказано. Тому можна швидко відшукати потрібні моменти.
Також тут в описі є моя минулорічна стаття щодо пет-проєктів. Можливо, щось з тих порад буде новим та корисним для вас.
Я теж з одного курсу з Денисом)) Після цього відео захотілося активніше йти писати пости в Лінкедін і подаватися на вакансії, бо я все повторюю матеріали😅
Цілком правильна мотивація.
Пет-проєкти, нетворк та медійність, як на мене, найкращі друзі початківця на шляху до оферу в аналітиці даних.
І коли Денис отримає офер, то стане хорошим підтвердженням цієї тези.
@@romanpovzyk і я думаю, що не тільки початківця, я маю на увазі пет-проекти, неткоркінг і медійність. Просто рівень вищий, на мою думку, більш професійний. Правда багато цим нехтує.
Слідкую за цим хлопцем в LinkedIn! Навчалися на одному потоці☺️ А взагалі маю шалене бажання потрапити до Вас, Роман, на тестову співбесіду🔥🔥 (але спочатку підтягнути знання та повторити все з курсу)
Так, за Денисом варто слідкувати. Уже один челендж з Genesis за 60 днів - ніби реаліті-шоу дивишся.
З радістю зустрінуся, коли будете готові. У лютому має вийти ще дві співбесіди: буде змога додатково перевірити себе 😊
А де вчилися? Які результати?
@@nadiiavaliavska2555 вчилася у GoIT на курсі Data analysis. Загалом рекомендую, якщо зовсім немає розуміння що треба вчити та хочеться щоб були проекти для портфоліо) Особисто у мене досвід був хорошим: постійна підтримка особистого менеджера, ментор відповідав швидко, лекції були цікаві (та це залежить від викладача також). Але сказати що після курсів ви вийдете готовими до працевлаштування, знаючи все необхідне з 0 - це не так.
Навчання триває 6 місяців і за цей час охоплюється максимальна кількість інформації, часто буває так що ви лише розібрались з темою а вже починається наступний блок. Тому без самонавчання ніяк не вийде. Сертифікат не означає що ви вже фахівець в своїй сфері, тут важливі години практики та самовивчення поза курсом
Дякую, що поділилися.
Бо у мене час від часу питають думку про ті чи інші курси, а у мене її немає. А тут доволі об'єктивно описано: без критики, але й без рожевих окулярів.
Думаю, жодні курси не дадуть всього, що потрібно, навіть якщо їх вестиме людина з індустрії: забагато різних компаній, продуктів та підходів, щоб вивчити універсального спеціаліста.
@@romanpovzyk зараз можу сказати що ці проекти, які робила на курсі - реально важливі) сьогодні отримала 2 офери! завдяки хорошому портфоліо моє резюме переглянули та зацікавились, ну і звичайно знання перевірили) Тому, в резюме точно варто додати проєкти якщо немає досвіду)
Денису варто не налягати на навчання і не розпилятись на все підряд, так як ти підмітив, що він робить багато зайвої роботи для дата аналітика. Краще попрацювати аби де пів року і мати досвід роботи, аніж пів року вчити те, що ти думаєш буде корисним. Йому так легше буде потрапити у той ж генезис (+ як на мене він дуже багато часу приділяє лінкедіну і соц мережам).
З власного досвіду це кажу, бо зтикнувся з тим, коли вчився в університеті - багато одногрупників пішли працювати по спеціальності на 3 курсі, я ж думав, що потрібно вивчитись і потім йти на роботу, але після закінчення універу зрозумів як помилявся і скільки часу я впустив
Дякую за рекомендації)
Насправді, зайнявся сторінкою в Linkedin так як це приносить найбільші результати. Відгукнувся приблизно на 20 вакансій і скрізь не було ніякої відповіді. А в Linkedin вакансії пропонують постійно. Я б сказав, що 95% пропозицій саме через Linkedin 😅
@@ДенисПідгайний-п3ч ну мені теж постійно приходять вакансії, але я не веду лінкед ін, просто заповнив інформацію про себе)
Маю наувазі, що, наприклад Роман веде соц мережі вже маючи якийсь досвід і продає себе як продукт, маючи додатковий прибуток від цього, а в твоєму випадку, мені так здається, це виглядає, ніби ти теж хочеш продати себе(без досвіду) або продати свій проект. Проаналізуй скільки часу в тебе йде на ведення соц мереж і можливо цей варто виділити на щось інше (навіть відпочинок може бути більш релевантним)
Одним словом, на все свій час
@@ДенисПідгайний-п3ч у мене навпаки)) співбесіди та пропозиції були лише через відгуки на джині та робота юа)
Я почав активно вести Лінкедін у перший тиждень від початку роботи в ІТ, тобто тільки почавши випробувальний термін. Зрозуміло, що все варто робити в міру, але я б все одно радив би початківцям щодня витрачати трохи часу на активність у цій соцмережі.
Зрозуміло, що навчання має бути у пріоритеті. Але коли результати цього навчання можна підсвітити медійністю, то стає легше отримувати увагу рекрутерів. Приклад Дениса тут доволі показовий.
Хороші поради😊
Дякую, приємно чути. Старався так радити, ніби собі на старті кар'єри 😊
Дякую за чудові відео!
Дякую вам, що дивитеся, мій постійний глядаче)
@@romanpovzyk о, приємно читати, що ви мене запам'ятали))
Так, люблю Зоряні війни 😊 Тому не міг не запам'ятати аватарку)
Підкажи, будь ласка, де можна подивитись зарплати junior/middle/senior data analyst ?
Оскільки, що джині, що доу дають аналітику по Data analyst в загальному ( так, там можна вибрати досвід роботи, але це не дуже релевантно)
А чому досвід роботи - це не релевантно?
Як на мене, все це таке ж суб'єктивне, як і грейди.
Бачив профілі аналітиків, які вже через рік ставлять собі мідла. Мені знадобилося два роки, щоб без відчуття самозванства це поставити.
Як на мене, опитування DOU - найкраще джерело, у жодній іншій сфері роботи в Україні не бачив нічого подібного (медіа, агросектор, машинобудування, логістика - тут подібних опитувань не знайти). Можна і Data Analyst дивитися, і Product Analyst.
Проблема різниці к-ті згадувань між Excel та Google Sheets напевно через те, що часто Google Sheets підписують як Excel Online, що є некоректним (так можна було казати хіба що років 3-5 назад, коли в Excel ще не було онлайн версії)
Так, хороша гіпотеза.
Бо не повірю, що аналітикам аж так мало потрібно Google Sheets у порівнянні з Excel.
Як і в мене є слово паразит "типу"😅
Полю нещадно цей бур'ян, але все ж, буває, що пропускаю щось. Особливо, ввечері, коли втомлений після робочого дня.
@@romanpovzykя більше за Дениса казав, хоча й у Вас інколи проскакувало)
Ааа, зрозумів.
Бо я зазвичай, коли пишу таймкоди, то частково слухаю відео. І соромно за суржик та різні паразити.