Pro mě jeden z rozhovorů kde jsem se naučila mnoho nového, skvělí oba aktéři.Těším se na další díl.Na panu Studničkovi,je poznat,že ho život těší a je na světě rád.
Děkuju za tento díl, ostatně,jako za všechny! Řečeno vše,co by měl rozumný člověk při výchově dětí vědět a respektovat,pokud chce šťastné, sebevědomě a psychicky zdravé děti.Velke pravdy platily dříve,platí dnes a platit budou stále.Ke škodě a nevyrovnanosti,vedou zbytečné tzv.inovace a matoucí změny ve výchově.Je to ověřeno generacemi,, stačí pevná semknutá rodina,pozitivní příklady a hlavně láska a láska,pak nebude nešťastných rodičů a dětí. Přišla jsem na určité věcí také s křížkem po funuse.Myslela,jsem kdysi, že při výchově stačí ženský prvek..Dnes, pozdě říkám nestačí,chci dát dobře míněnou radu těm,pro které pozdě není.Muz i žena patří ne nadarmo k sobě,mohou dát dětem kazdy za sebe mimo,jiné i ženskou citlivost i mužskou odolnost a sobě být,v životě oporou.Je to někdy moc těžké,ve škole se o výchově neučí, takže je to pokus,omyl,ale s láskou a rodinou by se výsledek měl povést : spokojenost vsechi i další generace,absence,lidí,kteří pláčou nad životem a cítí se osamělý
Velmi děkuji za rozhovor, jsem ráda, že má někdo pohled na dítě v takové míře, že mu nezlomí ducha. A rozvíjí dětskou duši a to právě navzdory jaký má na nás vliv okolní prostředí 🥰 děkuju moooc😘🤗
Mám dojem že to dnes ti růžní poradci na to jak má fungovat rodina jen situaci komplikují. Stačí se podívat jak rodiny fungovaly po staletí spět. Myslí si snad pan Studnička, že dříve měla matka na děti víc času? Ujišťuji ho že ne. Naopak život byl dříve mnohem těžší a rodiče se musely sakra otáčet, aby se rodina uživila. Pravda, děti trávili více času s matkou, protože dříve bylo běžné, že matky nechodily do práce. Zato ale jak řekl kdysi p. Menšík naložily, zavařily vše co rostlo a bylo poživatelné v okruhu několika kilometrů od domova. Děti samozřejmě často braly sebou a musely pomáhat se sběrem, při domácí práci atd. To vedlo děti k vědomí že rodina je zázemí které drží pohromadě. Ve školách se děti vedli k respektu k autoritám. Doma děti měli úctu k rodičům, protože měli jako příklad úctu svých rodičů k prarodičům. Dnes se ve školách děti učí jaké mají práva, ale nikdo je neučí jaké mají povinnosti, protože oni vlastně žádné nemají, nikdo je po nich ani nevyžaduje. Mám 2 bratry, jsme po 3 letech od sebe a za mého dětství jme měli doma jasné povinnosti. Mýt nádobí, utřít ho a uložit na své místo. Vysávat byt, zametat a vytírat schody v domě. Každý z nás měl své úkoly přiměřené k svému věku. Rozhodně si nemyslím, že jsme nějak proti dnešní generaci trpěli, naopak jsme věděli že v rodině máme své místo a to jí utužovalo.
Myslím, že jako všude jinde platí, že nic neplatí na každého. Ideální je, když si můžete jít svou cestou a brát si od každého to, co s Vámi prostě rezonuje. Kdysi bylo něco dobrého, ale nepřineslo to také pro všechny ten ideál, totéž platí teď. Dnes je moc informací a jako mladá matka jsem se v tom těžko hledala. Ideál pro mě přišel v okamžiku, kdy jsem přijala svůj pohled na výchovu a přestala si vyčítat to i ono. Vím ale jistě, že nechci vést děti stylem mých prarodičů, ani rodičů. S čím ale rozhodně souhlasím a vyplynulo to i z tohoto skvělého rozhovoru - skvělé je, když matka (nejen) má na děti čas. Nic proti emancipaci a ať každá žena rozhodne sama o sobě, ale já jsem ráda a dobrovolně zůstala s dětmi doma a jsem za to fakt ráda, že mám chlapa, který to akceptuje. Práce, domácnost, děti - tohle všechno dohromady je otročina pro ženskou, která pak zkrátka nemůže být v pohodě a to já jsem. :o)
Krasny rozhovor , naprosty souhlas s Tim jak je dulezity kontakt mezi rodice a detatkem . Je hruzostrasne jak je tento instinct v lidech /maminkach vypnut .....
Velmi pěkný rozhovor, děkuji za něj. :o) ... užívám si ty chvilky, když se s naším puberťákem smějeme nad videem, které upřímně baví nás oba, odebíráme třeba stejné kanály...samozřejmě ne u všeho je to možné :o))), ale shodu najít jde a stojí to za to.
Škola by mela učit to, co hlavně potřebujeme pro život. Ja nevim, Kolik z nas potřebovalo stupnici tvrdosti nerostů? Ale - výživa a základy vaření, správná životospráva. Finanční gramotnost. Mezinárodní vztahy, pece o dítě, důležitost rodiny, správně komunikovaní… Někdy si čtu komenty k Utube videim V různých jazycích. České jsou NEJHORŠÍ!!!! Češi nedokáží přesně a slušně říct to, co chtějí. Mnoho komentářů je jen vulgární směs slov, která nenese žádnou informaci. Kolik českých teenagerů i dospělých dokáže vzít mikrofon a začit souvisle mluvit na nějaké téma?
Dřív než si vás poslechnu, mám drobnou poznámku k popisku, kde uvádíte příklad: dítě které sedí u PC a hraje hru, ve které zabíjí svoje "soupeře" a maminka, která projeví "zájem" o své dítě tím, že mu přijde "fandit", je podle mne zvrácené. (zabíjení).Když byl můj syn malý a hry teprve začínaly, našel hru, kdy se musel přes různé překážky dostat ke knihovně, tam najít knihu, která mu řekne co musí udělat dál, aby se dostal k cíli. A další podobné hry, kdy musí človíček používat rozum. Ty hry byly hlavolamy a já jsem vždycky prohrála. A zkoušeli jsme to znovu a znovu. To bylo to fandění. Váš pořad si poslechnu později. Děkuji
@@ayanasedlac2016 souhlasím s vámi. Hry, kde se zabíjí, by děti vůbec hrát neměly. Pro mě je překvapivá i úspěšnost knih a filmů, kde čím suroveji popsaná vražda, tím lépe, taktéž i děl, které popisují hrůzy koncentračních táborů. Je to taková devalvace života, ztráta respektu k němu. Pak se divíme, že je tolik psychicky narušených lidí, že vzrůstá počet sebevražd.
@@hankak.8306 Hanko, co se týká hrůz války a koncentračních táborů, je naopak nutné si to připomínat jako historické memento, aby se to už nikdy neopakovalo. Samozřejmě, že dětem až v určitém věku v rámci dějepisu. Díky za komentář, hezký den
@@ayanasedlac2016 tak o tom není pochyb, ale připadá mi (pracuji v knihovně), že to je dnes určitými -casto mladými, znuděnými-ctenárkami konzumováno podobně jako vymyšlené detektivky. Také hezký den.
souhlasím s neucelnosti velké casti školní výuky, souhlasim s neucenim se zakladnich komunikačních zákonitostí na školách, nesouhlasim s delším rozestupem mezi dětmi(z vlastní zkusenosti nam to v rodinych vztazích neprospelo),.. ale tak nejak mam pocit, že tenhle pan se moc rád poslouchá a prikrucuje si veci k obrazu svému.. ale asi to mysli dobře.. takovym lidem se v životě snazim vyhýbat 🤷♂️
Já bych klidně i ty PC hry se synem hrála, ale bytostně nenávidím krvelačné bojovníky, všude krev, hlavy lítaj..je mi z toho zle..Takže toto fakt ne..Najděte prosím pro takové maminky jiné možnosti, jak zaujmout kluka..A ještě další věc..Jak je to s věkem, když má někdo dítě po 40-tce? Když je už únava, dítě nechce jít spát, manžel nefunguje jako otec ale spíš jako dědeček?
Jestli myslíte knihu The secret (tajemství) tak je to pěkný nesmysl. Je to vymejvárna mozku a úplně v člověku pokazí přirozenost, když se bude vše učit. Je to takový teleshopping pro nešťastné lidi.
Skvělá ne Studnicka,ale přímo studnice moudrosti.Radost poslouchat.Jen nevím,jak to myslí s tím,že ve škole se děti nemají učit vědomosti ale 'jak žít"a "jak spolu zit'.To se přece mají učit doma.Skola učí vědomostem a schopnost s nimi pracovat a řekněme rozumné je komunikpvat.Patri do toho i jiste socializiujici aspekty,ale NE primárně- to mi chybí,aby bylo zdurazneno.
Někteří rodiče jsou dnes už přesvědčeni, ze dítě NEMÁ POHLAVÍ a nemá se mu ani sdělit. Dítě nemá VEDET jestli je holčička nebo kluk. PRYČ OD NEBEZPEČNÉ POLITICKÉ KOREKTNOSTI. Myslíte, ze tyto zvracené názory pochází od mužů nebo spíše od žen?
Obávám se, že pan Studnička říká nesmysly, když jde o interval mezi sourozenci. Po osmi letech je dítě už jedináček, zabývalo se tím hodně psychologů a mám tuhle zkušenost opakovaně i z širší rodiny. Nic žádoucího, alespoň pro mne. Nejsme opice, naše spolupráce funguje jinak, než u opic. Kdyby měl sám více dětí, mluvil by asi jinak, děti mimochodem nefungují všechny stejně, nejsou vůbec stejné.atd.atd.
Je mi 70 let. V posledních 30 letech česky vůbec nemluvím. Ale - vzbuďte mne o půlnoci a řeknu vám : mastek, sůl kamenná, kalcit, kazivec, apatit , živec, křemen, topaz, korund, diamant.
36:50 když mluvíte o stejnopohlavních rodinách, nemusí to být jen máma+máma táta+táta, ale co třeba máma+babička/teta (táta umřel nebo utekl)? Co děti z dětských domovů, kde jsou převážně tety? Někde vychovávají děti otec a dědeček, protože maminka zemřela nebo odešla od rodiny. Nebo co třeba rodina kde má dítě 4-5 tatínků během svého života, protože máma nemá štěstí na partnery. To jsou děti potom postižené nedostatkem vzoru, nebo např rozmazlené? 38:40 to bylo vždycky, žena měla na starost domácnost, rozpočet, děti a muž se staral o pole/ řemeslo a pak se šel bavit. Takže se musely umět ohánět.
Máma nemá štěstí na partnery??? Ta věta je sama o době NEHORÁZNOST. Vdam se až tehdy, kdy jsem si jistá, ze toto je opravdu vhodný otec pro me děti. BERU SI BUDOUCÍHO OTCE SVÝCH DĚTI. Pokud se něco později stane ( on zemře nebo selže) nenajdu si nového partnera. TOTO UŽ MUSÍ BÝT VHODNÝ OTEC PRO ME - UŽ EXISTUJICI - DĚTI. Nez se za něho provdam a představím ho dětem, musim si tím být jistá. Rozhodne teď už musim POSTAVIT ZÁJMY DĚTI PŘED ZÁJMY SVOJE !!!!
O tom, že jim ruší reklamy...nám taky, kamarádce taky, dalším subjektům, prodej bylin, doplňků, kurzy, a není to jen FB, ale i YT, a další...jakmile jdete proti hl. proudu, nedovolí vám reklamu...ten, kdo v současné době propaguje zdraví jinou cestou, třeba kvalitní jídlo, meditace, to čem mluví pan Studnička, je zastaven...neuvedou jaké slovo je špatně ve znění reklamy, ale řeknou, že se vaše reklama a to o čem mluvíte neshoduje s pravidly komunity, že vaše tvrzení je lživé...vše co pomáhá je pomalu zakázáno šířit.
Není pravda, že si nevybíráme svoje rodiče a příbuzné. Duše člověka si naopak vybírá rodiče, kterým se narodí a podmínky, ve kterých vyrůstá. To je dané karmicky, jelikož si potřebuje v tomto životě zpracovat něco, co si nezpracovala v minulých životech, jako zlepšení charakterových vlastností, naučení se např. odpuštění, soucitu, tolerance,.. aby dosáhla vyššího duchovního růstu, což je cílem Božského plánu. Každý člověk má proto svůj “startovací baťůžek” charakterových vlastností, dovedností, mentální úrovně.., které by měl stále zlepšovat.
To je jedna z mnoha teorií, kterou ale nelze jen tak dokázat. Jak víte, že je to zrovna takhle a ne jinak ? To, že tomu vy osobně věříte neznamená, že tomu věří i ostatní lidé. A naši realitu si vytváříme právě tím co cítíme, myslíme, mluvíme, děláme.. Jak jeden každý sám za sebe, tak skupinově celá společnost.
Můj dědeček mně říkával :"Jen ten, kdo jde příkladem, má právo ukazovat cestu druhým." Děkuji za skvělý rozhovor.
Každý starší ide príkladom, takým ci onakým. Zodpovednosť si neustále uvedomovat, učiť sa k tomu.
Yes!
Pro mě jeden z rozhovorů kde jsem se naučila mnoho nového, skvělí oba aktéři.Těším se na další díl.Na panu Studničkovi,je poznat,že ho život těší a je na světě rád.
aktéři ... herci jsou lháři ... aby nebyl rád když bleje na druhý, ale oni rádi nejsou !!!!
Toto byl zatím nejúžasnější rozhovor o rodině, co jsem kdy slyšel. Děkuji a pochopil jsem, proč mi to tak funguje. Nádherný člověk Pan Studnička.
Děkuju za tento díl, ostatně,jako za všechny! Řečeno vše,co by měl rozumný člověk při výchově dětí vědět a respektovat,pokud chce šťastné, sebevědomě a psychicky zdravé děti.Velke pravdy platily dříve,platí dnes a platit budou stále.Ke škodě a nevyrovnanosti,vedou zbytečné tzv.inovace a matoucí změny ve výchově.Je to ověřeno generacemi,, stačí pevná semknutá rodina,pozitivní příklady a hlavně láska a láska,pak nebude nešťastných rodičů a dětí.
Přišla jsem na určité věcí také s křížkem po funuse.Myslela,jsem kdysi, že při výchově stačí ženský prvek..Dnes, pozdě říkám nestačí,chci dát dobře míněnou radu těm,pro které pozdě není.Muz i žena patří ne nadarmo k sobě,mohou dát dětem kazdy za sebe mimo,jiné i ženskou citlivost i mužskou odolnost a sobě být,v životě oporou.Je to někdy moc těžké,ve škole se o výchově neučí, takže je to pokus,omyl,ale s láskou a rodinou by se výsledek měl povést : spokojenost vsechi i další generace,absence,lidí,kteří pláčou nad životem a cítí se osamělý
Děkuji za SKVOSTNÉ Povídání v úctě zůstávám k vaší práci 💖🙏🥰
Martino předem Vás moc zdravím a děkuji za skvělý rozhovor s panem Milanem Studničkou.
Doporučuji tohoto chlapa poslouchat, má to v makovici srovnané, a umí dobře poradit. Opravdu světla výjimka mezi dnešními psychology !! 👍🌞🥳🤓
Velmi děkuji za úžasný rozhovor plný užitečných rad. ❤ Velmi podnětné.
Skvělý rozhovor.
Děkuji a souhlasím.
Ať se daří 😉
Báječný rozhovor 👍🌹🤗 děkuji ❤️❤️❤️
Moc děkuji za inspirující rozhovor!
Dekuji za smysluplny věcny rozhovor 🥰🥰
Moc hezké povídání pro každého rodiče srozumitelnou formou pro každého.👍👍👍
Přednášky Gabora Maté jsou bomba ať už mluví na jakékoliv téma, vřele doporučuji
Martino, máte můj velký obdiv 🌞🌞🌞🌞🌞
Skvele otazky a jeste lepsi odpovedi. Dekuji moc🙏
Velmi děkuji za rozhovor, jsem ráda, že má někdo pohled na dítě v takové míře, že mu nezlomí ducha. A rozvíjí dětskou duši a to právě navzdory jaký má na nás vliv okolní prostředí 🥰 děkuju moooc😘🤗
Krásné povídání moc děkuji přála bych všem vyslechnout vaší debatu, opravdu hluboké moudro a úžasná podpora pro lepší fungování rodin
Děkuji za úpravu počítače. Hovoří jasně. 💘💘💘
Gabor Maté je naprosto úžasný vřele doporučuji😘
Kombinace Martiny a Milana v rozhovoru je jako balzám na duši💗
Krasne povidani presne jste to popsal🙂
To je skvělý 😊👍❤️🍀⭐🌞🇨🇿
Mám dojem že to dnes ti růžní poradci na to jak má fungovat rodina jen situaci komplikují. Stačí se podívat jak rodiny fungovaly po staletí spět. Myslí si snad pan Studnička, že dříve měla matka na děti víc času? Ujišťuji ho že ne. Naopak život byl dříve mnohem těžší a rodiče se musely sakra otáčet, aby se rodina uživila. Pravda, děti trávili více času s matkou, protože dříve bylo běžné, že matky nechodily do práce. Zato ale jak řekl kdysi p. Menšík naložily, zavařily vše co rostlo a bylo poživatelné v okruhu několika kilometrů od domova. Děti samozřejmě často braly sebou a musely pomáhat se sběrem, při domácí práci atd. To vedlo děti k vědomí že rodina je zázemí které drží pohromadě. Ve školách se děti vedli k respektu k autoritám. Doma děti měli úctu k rodičům, protože měli jako příklad úctu svých rodičů k prarodičům. Dnes se ve školách děti učí jaké mají práva, ale nikdo je neučí jaké mají povinnosti, protože oni vlastně žádné nemají, nikdo je po nich ani nevyžaduje. Mám 2 bratry, jsme po 3 letech od sebe a za mého dětství jme měli doma jasné povinnosti. Mýt nádobí, utřít ho a uložit na své místo. Vysávat byt, zametat a vytírat schody v domě. Každý z nás měl své úkoly přiměřené k svému věku. Rozhodně si nemyslím, že jsme nějak proti dnešní generaci trpěli, naopak jsme věděli že v rodině máme své místo a to jí utužovalo.
Zdá se že máte trochu problémy s používáním “i” a “y” .. 🙂🤪
@@winstonsmith8480 No už to vidím, hold už se na mě těch 62 let začíná projevovat.
Myslím, že jako všude jinde platí, že nic neplatí na každého. Ideální je, když si můžete jít svou cestou a brát si od každého to, co s Vámi prostě rezonuje. Kdysi bylo něco dobrého, ale nepřineslo to také pro všechny ten ideál, totéž platí teď. Dnes je moc informací a jako mladá matka jsem se v tom těžko hledala. Ideál pro mě přišel v okamžiku, kdy jsem přijala svůj pohled na výchovu a přestala si vyčítat to i ono. Vím ale jistě, že nechci vést děti stylem mých prarodičů, ani rodičů. S čím ale rozhodně souhlasím a vyplynulo to i z tohoto skvělého rozhovoru - skvělé je, když matka (nejen) má na děti čas. Nic proti emancipaci a ať každá žena rozhodne sama o sobě, ale já jsem ráda a dobrovolně zůstala s dětmi doma a jsem za to fakt ráda, že mám chlapa, který to akceptuje. Práce, domácnost, děti - tohle všechno dohromady je otročina pro ženskou, která pak zkrátka nemůže být v pohodě a to já jsem. :o)
Naopak, mělo by se to učit ve škole jako předmět. Dnešní rodiny v této oblasti selhávají.
@@winstonsmith8480 A jinak má pravdu nebo ne?
Dakujem za vynimocny rozhovor.Zijeme zvlastnu dobu.Prosim,prosim,vratme sa do minulosti...
Vrátit se do minulosti nelze.
Vytvořit si lepší přítomnost a budoucnost je v našich silách.
Krasny rozhovor , naprosty souhlas s Tim jak je dulezity kontakt mezi rodice a detatkem . Je hruzostrasne jak je tento instinct v lidech /maminkach vypnut .....
Paradny rozhovor!
Velmi pěkný rozhovor, děkuji za něj. :o) ... užívám si ty chvilky, když se s naším puberťákem smějeme nad videem, které upřímně baví nás oba, odebíráme třeba stejné kanály...samozřejmě ne u všeho je to možné :o))), ale shodu najít jde a stojí to za to.
Škola by mela učit to, co hlavně potřebujeme pro život. Ja nevim, Kolik z nas potřebovalo stupnici tvrdosti nerostů?
Ale - výživa a základy vaření, správná životospráva. Finanční gramotnost.
Mezinárodní vztahy, pece o dítě, důležitost rodiny, správně komunikovaní…
Někdy si čtu komenty k Utube videim
V různých jazycích.
České jsou NEJHORŠÍ!!!!
Češi nedokáží přesně a slušně říct to, co chtějí. Mnoho komentářů je jen vulgární směs slov, která nenese žádnou informaci.
Kolik českých teenagerů i dospělých dokáže vzít mikrofon a začit souvisle mluvit na nějaké téma?
To chce cas. To je tym komunizmom
Dřív než si vás poslechnu, mám drobnou poznámku k popisku, kde uvádíte příklad: dítě které sedí u PC a hraje hru, ve které zabíjí svoje "soupeře" a maminka, která projeví "zájem" o své dítě tím, že mu přijde "fandit", je podle mne zvrácené. (zabíjení).Když byl můj syn malý a hry teprve začínaly, našel hru, kdy se musel přes různé překážky dostat ke knihovně, tam najít knihu, která mu řekne co musí udělat dál, aby se dostal k cíli. A další podobné hry, kdy musí človíček používat rozum. Ty hry byly hlavolamy a já jsem vždycky prohrála. A zkoušeli jsme to znovu a znovu. To bylo to fandění.
Váš pořad si poslechnu později. Děkuji
Tak Vám unikl ten detail, že když někoho "zabíjíte" v počítačové hře, nezabíjíte nikoho...
@@DuchDoby Sice s Vámi nesouhlasím, ale děkuji. Poslechnu si tento pořad večer, až budu mít po práci. Mějte se
@@ayanasedlac2016 souhlasím s vámi. Hry, kde se zabíjí, by děti vůbec hrát neměly. Pro mě je překvapivá i úspěšnost knih a filmů, kde čím suroveji popsaná vražda, tím lépe, taktéž i děl, které popisují hrůzy koncentračních táborů. Je to taková devalvace života, ztráta respektu k němu. Pak se divíme, že je tolik psychicky narušených lidí, že vzrůstá počet sebevražd.
@@hankak.8306 Hanko, co se týká hrůz války a koncentračních táborů, je naopak nutné si to připomínat jako historické memento, aby se to už nikdy neopakovalo. Samozřejmě, že dětem až v určitém věku v rámci dějepisu. Díky za komentář, hezký den
@@ayanasedlac2016 tak o tom není pochyb, ale připadá mi (pracuji v knihovně), že to je dnes určitými -casto mladými, znuděnými-ctenárkami konzumováno podobně jako vymyšlené detektivky. Také hezký den.
Díky..
souhlasím s neucelnosti velké casti školní výuky, souhlasim s neucenim se zakladnich komunikačních zákonitostí na školách, nesouhlasim s delším rozestupem mezi dětmi(z vlastní zkusenosti nam to v rodinych vztazích neprospelo),.. ale tak nejak mam pocit, že tenhle pan se moc rád poslouchá a prikrucuje si veci k obrazu svému.. ale asi to mysli dobře.. takovym lidem se v životě snazim vyhýbat 🤷♂️
Dakujem. S uctou
Já bych klidně i ty PC hry se synem hrála, ale bytostně nenávidím krvelačné bojovníky, všude krev, hlavy lítaj..je mi z toho zle..Takže toto fakt ne..Najděte prosím pro takové maminky jiné možnosti, jak zaujmout kluka..A ještě další věc..Jak je to s věkem, když má někdo dítě po 40-tce? Když je už únava, dítě nechce jít spát, manžel nefunguje jako otec ale spíš jako dědeček?
Jestli myslíte knihu The secret (tajemství) tak je to pěkný nesmysl. Je to vymejvárna mozku a úplně v člověku pokazí přirozenost, když se bude vše učit. Je to takový teleshopping pro nešťastné lidi.
Nesúhlasím s tým, že dlhší vekový odstup rieši pozitívnejšie vzťahy. Ale ináč, fajn.
Skvělá ne Studnicka,ale přímo studnice moudrosti.Radost poslouchat.Jen nevím,jak to myslí s tím,že ve škole se děti nemají učit vědomosti ale 'jak žít"a "jak spolu zit'.To se přece mají učit doma.Skola učí vědomostem a schopnost s nimi pracovat a řekněme rozumné je komunikpvat.Patri do toho i jiste socializiujici aspekty,ale NE primárně-
to mi chybí,aby bylo zdurazneno.
Chovatelske uspechy 👍🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Někteří rodiče jsou dnes už přesvědčeni, ze dítě NEMÁ POHLAVÍ a nemá se mu ani sdělit. Dítě nemá VEDET jestli je holčička nebo kluk.
PRYČ OD NEBEZPEČNÉ POLITICKÉ KOREKTNOSTI.
Myslíte, ze tyto zvracené názory pochází od mužů nebo spíše od žen?
👍👍
Obávám se, že pan Studnička říká nesmysly, když jde o interval mezi sourozenci. Po osmi letech je dítě už jedináček, zabývalo se tím hodně psychologů a mám tuhle zkušenost opakovaně i z širší rodiny. Nic žádoucího, alespoň pro mne. Nejsme opice, naše spolupráce funguje jinak, než u opic. Kdyby měl sám více dětí, mluvil by asi jinak, děti mimochodem nefungují všechny stejně, nejsou vůbec stejné.atd.atd.
Jednou jsem slyšel mladou maminku. Jak rvala na kluka 'nedělej za tím míčem budeš zpocenej . No nebylo ji ani 30. Možná je to tím.
Rozhodně zajímavé, ale s hromadou věcí nesouhlasím (věkový rozestup mezi sourozenci, nedávat děti do školky ve 3 letech, ...)
Ný natý, nebo mastek sůl kamenná nejsou úplně zbytečné, ale k čemu je přísudek jmennýse sponou, když ani na hrudi se nosit nedá.
Tedy k tomu panovi bych si pro radu nesla. No ani k pani Kocianove.
Já ano.
Je mi 70 let. V posledních 30 letech česky vůbec nemluvím. Ale - vzbuďte mne o půlnoci a řeknu vám : mastek, sůl kamenná, kalcit, kazivec, apatit , živec, křemen, topaz, korund, diamant.
36:50 když mluvíte o stejnopohlavních rodinách, nemusí to být jen máma+máma táta+táta, ale co třeba máma+babička/teta (táta umřel nebo utekl)? Co děti z dětských domovů, kde jsou převážně tety? Někde vychovávají děti otec a dědeček, protože maminka zemřela nebo odešla od rodiny. Nebo co třeba rodina kde má dítě 4-5 tatínků během svého života, protože máma nemá štěstí na partnery. To jsou děti potom postižené nedostatkem vzoru, nebo např rozmazlené?
38:40 to bylo vždycky, žena měla na starost domácnost, rozpočet, děti a muž se staral o pole/ řemeslo a pak se šel bavit. Takže se musely umět ohánět.
Máma nemá štěstí na partnery???
Ta věta je sama o době NEHORÁZNOST.
Vdam se až tehdy, kdy jsem si jistá, ze toto je opravdu vhodný otec pro me děti. BERU SI BUDOUCÍHO OTCE SVÝCH DĚTI.
Pokud se něco později stane ( on zemře nebo selže) nenajdu si nového partnera. TOTO UŽ MUSÍ BÝT VHODNÝ OTEC PRO ME - UŽ EXISTUJICI - DĚTI. Nez se za něho provdam a představím ho dětem, musim si tím být jistá.
Rozhodne teď už musim POSTAVIT ZÁJMY DĚTI PŘED ZÁJMY SVOJE !!!!
O tom, že jim ruší reklamy...nám taky, kamarádce taky, dalším subjektům, prodej bylin, doplňků, kurzy, a není to jen FB, ale i YT, a další...jakmile jdete proti hl. proudu, nedovolí vám reklamu...ten, kdo v současné době propaguje zdraví jinou cestou, třeba kvalitní jídlo, meditace, to čem mluví pan Studnička, je zastaven...neuvedou jaké slovo je špatně ve znění reklamy, ale řeknou, že se vaše reklama a to o čem mluvíte neshoduje s pravidly komunity, že vaše tvrzení je lživé...vše co pomáhá je pomalu zakázáno šířit.
Není pravda, že si nevybíráme svoje rodiče a příbuzné. Duše člověka si naopak vybírá rodiče, kterým se narodí a podmínky, ve kterých vyrůstá. To je dané karmicky, jelikož si potřebuje v tomto životě zpracovat něco, co si nezpracovala v minulých životech, jako zlepšení charakterových vlastností, naučení se např. odpuštění, soucitu, tolerance,.. aby dosáhla vyššího duchovního růstu, což je cílem Božského plánu. Každý člověk má proto svůj “startovací baťůžek” charakterových vlastností, dovedností, mentální úrovně.., které by měl stále zlepšovat.
To je jedna z mnoha teorií, kterou ale nelze jen tak dokázat. Jak víte, že je to zrovna takhle a ne jinak ? To, že tomu vy osobně věříte neznamená, že tomu věří i ostatní lidé. A naši realitu si vytváříme právě tím co cítíme, myslíme, mluvíme, děláme.. Jak jeden každý sám za sebe, tak skupinově celá společnost.
Orjan7
Žel, v dnešní době rozšířený nesmysl.
nesouhlasím s širokou řadou věcí, pán mluví hezky, ale chtělo by to mít víc dětí