Widziałem eLpeeRka przy lądowaniu przy wypadku drogowym na trasie Chorzele - Wielbark. SZACUNEK!!! Klękajcie narody. U siebie w Pruszkowie też obserwuję śmigła ratunkowe - dla mnie BACZNOŚĆ! i niech Bóg Was prowadzi. Tyle.
Dziekuje bardzo za wywiad, brakuje na YT takich wywyiadów z pilotami śmigłowcowymi. Może w przyszłości uda się zrobić wywiad z jakimś pilotem policyjnym lub wosjkowym 😁
No cóż, 1:09 - tutaj p. Sławomir się myli - pilotowanie śmigłowca apache ah-64 to bardziej złożony proces od pilotażu każdego innego typu/rodzaju śmigłowca. TLDR: musisz nauczyć się patrzeć każdym okiem osobno-niezależnie. Hełm/kask pilota apache posiada mono-okular (IHADSS) i jego używanie jest obligatoryjne. On nie ułatwia pilotażu/walki. On jest niezbędny do tego. Część informacji wyświetlana jest na okularze, część na kokpicie. Większość kursantów zaczyna i kończy treningi na nim po około 2h - po takim czasie pojawia się ból głowy związany z próbą patrzenia niezależnie każdą gałką oczną. W miarę czasu ten "limit" czasowy się zwiększa - do 4h, do 6h, co nie znaczy, że bóle głowy ustają - przesuwa się granica ich wystąpienia. Z tego też powodu odsiew pilotów na AH-64 jest ogromny. Polecam książkę "Pilot Apacha" Ed Macy'ego - dość dokładnie wyjaśnił w niej wszelki niuanse latania tym śmigłowcem.
@@skyrider6523 A zdefiniuj teraz "obsługę techniczną". Bo gwarantuje Ci, że piloci Apache AH-64 nie serwisują tych maszyn. Od tego jest personel naziemny.
@@piotrcharvelmajka Obsługa naziemna zawiera wszystkie czynność wykonywane na ziemi, czyli również tankowanie, przegląd dzienny i przedlotowy. Tak więc Podstawowy zakres obowiązków piloci też wykonują( na pewno są to skrajne przypadki typu wojna). Pytanie Od prowadzącego było o obsługę techniczną nie o pilotaż :) Jeśli padło by o pilotaż i obsługę techniczną to w obu przypadka odpowiedz wyglądała by jednakowo. Po przeszkoleniu na pewno tak, nie róbmy z tych pilotów kasty władców przestworzy to tylko Amerykanie :)
Dziękuję za pracę wszystkich ratowników, pilotów,lekarzy, pielęgniarek i reszty personelu medycznego. Byłem w stanie krytycznym po wypadku drogowym. Byłem 6 tygodni na OIOM-ie i straciłem lewą ręką, ale prawdziwa siła nie jest w mięśniach. Prawdziwa siła jest w BOGU ZBAWICIELU. ON nie chce religii, ale miłości, relacji. Czytajcie z wiarą Biblię bo to jedyna natchniona Księga przez STWÓRCĘ
Raz w Niemczech widziałem jak pilot pogotowia lądował na moście przy zamku Burg Elz(sprawdźcie sobie)bo jakieś dziecko spadło ze skarpy. Nie do pojęcia… Ci ludzie to kozaki nad kozaki…👏🏼👏🏼👏🏼 Szacun!!!
Wdzystkim zainteresowanym tematem śmigłowców polecam książke Roberta Masona pt: "Powiedz że się boisz". Gość latał w Wietnamie Bellem Uh1 "Huey". Mnie historia tego gościa wbiła w fotel na parę godzin.
o kurcze.. Myślałem, że będę pierwszy z tym tematem. Co do książki w 100% potwierdzam, że petarda to zbyt słabe określenie. Temat z nią związany śledzę od lat jej pierwszego wydania (jakoś lata 90'te). Jak już wspomniałem post wyżej jest grupa na FB gdzie jej autor (a znacznie częściej jego żona Patience) zagląda. Miałem zaszczyt otrzymać mail zwrotny od autora tej książki - Bob'a, gdzie napisał mi, że jest mile zaskoczony, że jego historia wciąż jest dobrze poczytna po ponad 20 latach od napisania. A z kolei jego kolega po fachu, niejaki Jimmy (także pilot z czasów wojny w Wietnamie) opisał mi kiedyś (potem umieścił to w grupie FB'kowej) manual checklisty preflight i start-up Huey'a co zawsze mnie interesowało. Zaś Robert chyba najlepiej obrazowo opisał w "Powiedz, że się boisz" autorotację (i to parę razy). Pozdrawiam!
Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie ("Czy wykonywał pan autorotację"). Byłem ciekawy w jaki sposób będzie to opisane, a wiedziałem z góry, że pytanie pozornie proste. ;) Ogólnie (jak na ograniczenia czasowe tego wywiadu) to takiej odpowiedzi się spodziewałem, chociaż zapewne więcej byłoby szczegółów tzw.praktycznych gdyby faktycznie miała ona miejsce podczas akcji (no i całe szczęście, że tego nie było i życzę, żeby już tak w sposób nazwijmy to względnie bezpieczny -jak na specyfikę pracy- pozostało). Ze swojej strony (jako kompletny nie-pilot, a jedynie osoba interesująca się tym tematem) to dla zgłębienia nieco wiedzy w sposób chyba maksymalnie przystępny, ciekawy i względnie szybki to polecam do przeczytania książkę pt."Powiedz, że się boisz" (a.: Robert C. Mason, wyd.Marba Crown), albo po angielsku książka ta nosi tytuł "Chickenhawk". Nie znam osoby, która po przeczytaniu tej książki nie powie czegoś w stylu, że czuła się jakby była na wstępnym kursie jak pilotować helikoptery (w dodatku helikoptery wojskowe typu Bell Hu-1 Iroque, czy Chinook, bo książka opowiada o przeżyciach pilota helikoptera przed i podczas wojny w Wietnamie w latach 60'tych). Jest też strona tego autora: robertcmason.com, a z kolei na FB jest bardzo fajna grupa (choć coraz ciężej się jest do niej dostać) o nazwie "UH-1 Huey Helicopter" gdzie jest sporo autentycznych pilotów weteranów. Dzięki tej grupie, a konkretnie jej współzałożycielowi i administratorowi (pozdrawiam Jimmy Walls) dowiedziałem się szczegółów nt.tzw.checklisty preflight dot.Huey'a, a także samego procesu uruchamiania Huey'a do lotu. Natomiast sama autorotacja jest opisana zarówno w książce Bob'a Masona, ale też i gdzieś na w/w grupie (chociaż uważam, że w książce ciekawiej, mimo iż brak zdjęć, czy video, które z kolei można zobaczyć w w/w grupie. Tyle ode mnie - kompletnego laika jeśli chodzi o praktyczne sprawy pilotarzu, ale mam nadzieję, że nieco przybliżyłem tematykę dla zainteresowanych. Pozdrawiam pana Sławomira Glińskiego, prowadzącego czyli p.Tomasza Drwala, no i oczywiście czarodzieja zza niewiedzialnej kurtyny medialnej - Gandalfa! :) Jarek
@@j23 tak polecam, chociażby żeby własnymi "rękami" uruchomić Hueya do lotu. Jest dobry materiał na temat Mi-8 z tego symulatora gdzie mechanik pokładowy z prawdziwego Mi-18/17 omawia procudere startową. Może kiedyś sprawie sobie też kultowego Hueya, ale tutaj już potrzebny jest orczyk.
Kolejny świetny wywiad. Chciałbym jednak zapytać o pewną sprawę ? Co w polskiej mentalności jest nie tak że nikt nie potrafi otwarcie mówić o pieniądzach ?? Mówienie że można wykarmić 5 osobowa rodzinę to raczej spore widełki bo jednemu nie starczy 30k w miesiąc a drugi da sobie radę z 3k dociągnąć do końca miesiąca. Z doświadczenia widzę że poza granicami naszego kraju raczej niema nikt problemu z pokazaniem kwitka z wypłata ,a tylko w granicach PL to temat tabu i nawet na rozmowach i ogłoszeniach o pracę to jakiś temat który lepiej przemilczeć. ( Nie zaglądam nikomu do kieszeni ,bo życzę gościowi i wszystkim żeby za swoją ciężka i uczciwa pracę zarabiali jak najwięcej ale kolejny raz mnie to mierzi ehhhh )
Może można byłoby zaprosić do programu ratownika medycznego z LPRu, który również mógłby opowiedzieć o strukturach rekrutacji, o samej pracy, zarobkach itp
Nie wiem czy każdy może latać - raczej w dzieciństwie mało kto zbliża się do samolotu czy szybowca, a czego oczy nie widzą, tego d... nie chce. Ceny to też - 400 zł za 20 min lotu. Dla nastolatka raczej po za zasięgiem. Chcemy mieć pilotów, to dla młodzieży powinno być za darmo.
@@adamskowronski6874 Nie mam czego weryfikować bo po 100 latach istnienia Aeroklubu Łódzkiego z powodu oszczędności władz lotniska pas trawiasty wyleciał z użytku.
Słabo Tomasz nie mogłeś znaleźć jakiegoś ciekawszego pilota ten opowiada jakby miał zasnąć za chwilę opis walki 50 kilowca z aligatorem dno myślałem że to jakoś rozwinie do tego wyjaśnienie wysokości gęstościowej niby ok ale przy wysokich temperaturach powietrze jest rzadsze nie gęstsze więc siła nośna spada powinien to znacznie lepiej wytłumaczyć ludziom którzy nie są w branży. męczę dalej ale po 30min jest ciężko. P.S. Nigdy nie pisze komentarzy ale wkur... mnie ludzie w robocie muszę jakoś odreagować padło na Sławka :) pozdrawiam wszystkich koso klepów
Bardzo siekawy gość w tym odcinku. Niestety prawdopodobnie bardzo stremowany przed kamerą i tragicznie sie go słucha. Nie ujmuje to jego ogromnenu doświadczeniu i bogatej ścieżce życiowej. Dla fanów lotnictwa oraz ciekawych przygód gorąco polecam historie pilota Bogdana Likusa. Polecamy prowadzącym wywiad z Panem Bogdanem Likusem na tym kanale. Wiem że w sieci takie wywiady już są, ale jest to tak barwna postać z ogromnym bagażem doświadczeń w zawodzie pilota cywilnego oraz myśliwskiego, człowiek Legenda Polskiego Lotnictwa, że na pewno coś nowego można byłoby usłyszeć oraz ciekawe pytania mu zadać !
Widziałem eLpeeRka przy lądowaniu przy wypadku drogowym na trasie Chorzele - Wielbark. SZACUNEK!!! Klękajcie narody. U siebie w Pruszkowie też obserwuję śmigła ratunkowe - dla mnie BACZNOŚĆ! i niech Bóg Was prowadzi. Tyle.
A babcia mówiła że z daleka od zydow?
Bardzo pozytywny człowiek, jak dla mnie w dzisiejszych czasach bardzo normalny przede wszystkim, pozdrawiam serdecznie gościa 🤚💪
Dziekuje bardzo za wywiad, brakuje na YT takich wywyiadów z pilotami śmigłowcowymi. Może w przyszłości uda się zrobić wywiad z jakimś pilotem policyjnym lub wosjkowym 😁
Dla takich gości zacząłem oglądać ten kanał. Prośba o więcej ludzi czynu, a mniej wszystkowiedzących mądrali i filozofów.
Fajny gość, z bardzo ciekawym bagażem doświadczeń i wykonujący niesamowicie ważny i potrzebny zawód. Tylko bajere ma ciężka jak MH-53
Szacun dla gościa i ekipy. Życzę powodzenia w karierze i dziękuję za Pańską pracę.
Bardzo dobry gość. Bardzo zaimponowało mi opanowanie i wyważone wypowiedzi, czego mi całe życie brakuje :D
Super podcast. Tak off topic to widać kto jest prawdziwym samcem alfa (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).
Dokładnie! Jeden z lepszych odcinków na kanale. Obejrzałem na strzała. Mega pokorny i mądry facet.
No cóż, 1:09 - tutaj p. Sławomir się myli - pilotowanie śmigłowca apache ah-64 to bardziej złożony proces od pilotażu każdego innego typu/rodzaju śmigłowca. TLDR: musisz nauczyć się patrzeć każdym okiem osobno-niezależnie. Hełm/kask pilota apache posiada mono-okular (IHADSS) i jego używanie jest obligatoryjne. On nie ułatwia pilotażu/walki. On jest niezbędny do tego. Część informacji wyświetlana jest na okularze, część na kokpicie. Większość kursantów zaczyna i kończy treningi na nim po około 2h - po takim czasie pojawia się ból głowy związany z próbą patrzenia niezależnie każdą gałką oczną. W miarę czasu ten "limit" czasowy się zwiększa - do 4h, do 6h, co nie znaczy, że bóle głowy ustają - przesuwa się granica ich wystąpienia. Z tego też powodu odsiew pilotów na AH-64 jest ogromny. Polecam książkę "Pilot Apacha" Ed Macy'ego - dość dokładnie wyjaśnił w niej wszelki niuanse latania tym śmigłowcem.
Pytanie było o obsługę techniczną nie o pilotaż.
@@skyrider6523 A zdefiniuj teraz "obsługę techniczną". Bo gwarantuje Ci, że piloci Apache AH-64 nie serwisują tych maszyn. Od tego jest personel naziemny.
@@piotrcharvelmajka Obsługa naziemna zawiera wszystkie czynność wykonywane na ziemi, czyli również tankowanie, przegląd dzienny i przedlotowy. Tak więc Podstawowy zakres obowiązków piloci też wykonują( na pewno są to skrajne przypadki typu wojna). Pytanie Od prowadzącego było o obsługę techniczną nie o pilotaż :)
Jeśli padło by o pilotaż i obsługę techniczną to w obu przypadka odpowiedz wyglądała by jednakowo. Po przeszkoleniu na pewno tak, nie róbmy z tych pilotów kasty władców przestworzy to tylko Amerykanie :)
Z przyjemnością wysłuchałem rozmowy.
Super człowiek, super metoryka...!
Niezwykle pozytywna postać Trochę mi przypomina Leszka z Daleko od szosy Pozdrawiam
Mega pozytywny gosc😃
Dzięki za materiał, pozdro 👍
Dziękuję za pracę wszystkich ratowników, pilotów,lekarzy, pielęgniarek i reszty personelu medycznego. Byłem w stanie krytycznym po wypadku drogowym. Byłem 6 tygodni na OIOM-ie i straciłem lewą ręką, ale prawdziwa siła nie jest w mięśniach. Prawdziwa siła jest w BOGU ZBAWICIELU. ON nie chce religii, ale miłości, relacji. Czytajcie z wiarą Biblię bo to jedyna natchniona Księga przez STWÓRCĘ
DOBRY 😊 Wieczór 😊🇵🇱❤️🇵🇱😊🌜
🌝 DOBREGO 🌝 DNIA 🌝 Dziękujemy 🌝☀️🇵🇱❤️🇵🇱🍞🇵🇱☀️
Dla 🌹🌹 Młodych ❤️...k.Porucznik Piotr P.🥀🇵🇱🥀wojsko👻srebrniki👻🥀...o samolotach, też jest odcinek 💞😊
ciakawa rozmowa, pozdrawiam
Super wywiad!
Raz w Niemczech widziałem jak pilot pogotowia lądował na moście przy zamku Burg Elz(sprawdźcie sobie)bo jakieś dziecko spadło ze skarpy. Nie do pojęcia… Ci ludzie to kozaki nad kozaki…👏🏼👏🏼👏🏼 Szacun!!!
Wdzystkim zainteresowanym tematem śmigłowców polecam książke Roberta Masona pt: "Powiedz że się boisz". Gość latał w Wietnamie Bellem Uh1 "Huey". Mnie historia tego gościa wbiła w fotel na parę godzin.
o kurcze.. Myślałem, że będę pierwszy z tym tematem. Co do książki w 100% potwierdzam, że petarda to zbyt słabe określenie. Temat z nią związany śledzę od lat jej pierwszego wydania (jakoś lata 90'te). Jak już wspomniałem post wyżej jest grupa na FB gdzie jej autor (a znacznie częściej jego żona Patience) zagląda. Miałem zaszczyt otrzymać mail zwrotny od autora tej książki - Bob'a, gdzie napisał mi, że jest mile zaskoczony, że jego historia wciąż jest dobrze poczytna po ponad 20 latach od napisania. A z kolei jego kolega po fachu, niejaki Jimmy (także pilot z czasów wojny w Wietnamie) opisał mi kiedyś (potem umieścił to w grupie FB'kowej) manual checklisty preflight i start-up Huey'a co zawsze mnie interesowało. Zaś Robert chyba najlepiej obrazowo opisał w "Powiedz, że się boisz" autorotację (i to parę razy). Pozdrawiam!
Pozdrawiam pszczelarza, rolnika. Szacun
Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie ("Czy wykonywał pan autorotację"). Byłem ciekawy w jaki sposób będzie to opisane, a wiedziałem z góry, że pytanie pozornie proste. ;) Ogólnie (jak na ograniczenia czasowe tego wywiadu) to takiej odpowiedzi się spodziewałem, chociaż zapewne więcej byłoby szczegółów tzw.praktycznych gdyby faktycznie miała ona miejsce podczas akcji (no i całe szczęście, że tego nie było i życzę, żeby już tak w sposób nazwijmy to względnie bezpieczny -jak na specyfikę pracy- pozostało).
Ze swojej strony (jako kompletny nie-pilot, a jedynie osoba interesująca się tym tematem) to dla zgłębienia nieco wiedzy w sposób chyba maksymalnie przystępny, ciekawy i względnie szybki to polecam do przeczytania książkę pt."Powiedz, że się boisz" (a.: Robert C. Mason, wyd.Marba Crown), albo po angielsku książka ta nosi tytuł "Chickenhawk". Nie znam osoby, która po przeczytaniu tej książki nie powie czegoś w stylu, że czuła się jakby była na wstępnym kursie jak pilotować helikoptery (w dodatku helikoptery wojskowe typu Bell Hu-1 Iroque, czy Chinook, bo książka opowiada o przeżyciach pilota helikoptera przed i podczas wojny w Wietnamie w latach 60'tych). Jest też strona tego autora: robertcmason.com, a z kolei na FB jest bardzo fajna grupa (choć coraz ciężej się jest do niej dostać) o nazwie "UH-1 Huey Helicopter" gdzie jest sporo autentycznych pilotów weteranów. Dzięki tej grupie, a konkretnie jej współzałożycielowi i administratorowi (pozdrawiam Jimmy Walls) dowiedziałem się szczegółów nt.tzw.checklisty preflight dot.Huey'a, a także samego procesu uruchamiania Huey'a do lotu. Natomiast sama autorotacja jest opisana zarówno w książce Bob'a Masona, ale też i gdzieś na w/w grupie (chociaż uważam, że w książce ciekawiej, mimo iż brak zdjęć, czy video, które z kolei można zobaczyć w w/w grupie. Tyle ode mnie - kompletnego laika jeśli chodzi o praktyczne sprawy pilotarzu, ale mam nadzieję, że nieco przybliżyłem tematykę dla zainteresowanych. Pozdrawiam pana Sławomira Glińskiego, prowadzącego czyli p.Tomasza Drwala, no i oczywiście czarodzieja zza niewiedzialnej kurtyny medialnej - Gandalfa! :) Jarek
Ewentualnie polecam sprawdzić się za sterami wirtualnego Hueya w DCS World.
Jest też Mi-8, a nawet Mi-24.
@@lotnylotny671 Dziękuję. Kojarzę tą zacną gierkę. Może kiedyś zagram. Pozdrawiam!
@@j23 tak polecam, chociażby żeby własnymi "rękami" uruchomić Hueya do lotu.
Jest dobry materiał na temat Mi-8 z tego symulatora gdzie mechanik pokładowy z prawdziwego Mi-18/17 omawia procudere startową.
Może kiedyś sprawie sobie też kultowego Hueya, ale tutaj już potrzebny jest orczyk.
Mocny zawodnik.Dzięki za twoją pracę Sławek 💪
Sławek byku 🖐
Swietny gość 👍 i ciekawa historia Moze nastepny jakis strażak?
Strażak już był
Racja dwa lata temu Od dawna oglądam ale ten odcinek gdzieś przeoczyłem Dzięki 👍
To jest prawdziwy bohater zasługujący na szacunek a nie najemnicy z GROMu Formozy czy innych organizacji typu "Black Water".
Panie Tomaszu 👏👏👏👏👏
Kolejny świetny wywiad. Chciałbym jednak zapytać o pewną sprawę ? Co w polskiej mentalności jest nie tak że nikt nie potrafi otwarcie mówić o pieniądzach ?? Mówienie że można wykarmić 5 osobowa rodzinę to raczej spore widełki bo jednemu nie starczy 30k w miesiąc a drugi da sobie radę z 3k dociągnąć do końca miesiąca. Z doświadczenia widzę że poza granicami naszego kraju raczej niema nikt problemu z pokazaniem kwitka z wypłata ,a tylko w granicach PL to temat tabu i nawet na rozmowach i ogłoszeniach o pracę to jakiś temat który lepiej przemilczeć. ( Nie zaglądam nikomu do kieszeni ,bo życzę gościowi i wszystkim żeby za swoją ciężka i uczciwa pracę zarabiali jak najwięcej ale kolejny raz mnie to mierzi ehhhh )
To u nich wewnętrzne ustalenie, że nie mówią na zewnątrz o zarobkach. Kumpel z LPRu tak mi kiedyś powiedział.
Może można byłoby zaprosić do programu ratownika medycznego z LPRu, który również mógłby opowiedzieć o strukturach rekrutacji, o samej pracy, zarobkach itp
1000 godzin nalotu mega dużo, ja 1200h na lokomotywie wypracowałem w 3.5roku by zostać maszynistą pociągu.
👍👍👍👍
👌👍
A gdzie jest pieniek i kucki?
Gwiazdy 😂😂😂😂 LPR Lekarz Pilot Ratownik reszta sie nie liczy
Mógł gość opowiedzieć o "plecakach" latających w LPR. W Suwałkach też jest dobry przyklad.
Ty nam napisz
. Chętnie się dowiemy
Coś więcej na ten temat?
🙂🙂
Wdzięczność za pozytywny odbiór. Gośc odklejony jak my wszyscy!
Tylko się cieszyć, że taki znakomity gość u Tomasza!
Podoba mi się skromność gościa, w tych czasach coraz rzadsza cecha charakteru
😅
Nie wiem czy każdy może latać - raczej w dzieciństwie mało kto zbliża się do samolotu czy szybowca, a czego oczy nie widzą, tego d... nie chce. Ceny to też - 400 zł za 20 min lotu. Dla nastolatka raczej po za zasięgiem. Chcemy mieć pilotów, to dla młodzieży powinno być za darmo.
Nie ma na to kasy na piłkę kopaną i rydzyka jest.
Jest kasa, Jest dofinansowanie dla młodych. Tyle że młodym się nie chce przychodzić i brać odpowiedzialności. Proszę zweryfikować w aeroklubach!!!
@@adamskowronski6874 Nie mam czego weryfikować bo po 100 latach istnienia Aeroklubu Łódzkiego z powodu oszczędności władz lotniska pas trawiasty wyleciał z użytku.
Świetny odcinek
Słabo Tomasz nie mogłeś znaleźć jakiegoś ciekawszego pilota ten opowiada jakby miał zasnąć za chwilę opis walki 50 kilowca z aligatorem dno myślałem że to jakoś rozwinie do tego wyjaśnienie wysokości gęstościowej niby ok ale przy wysokich temperaturach powietrze jest rzadsze nie gęstsze więc siła nośna spada powinien to znacznie lepiej wytłumaczyć ludziom którzy nie są w branży. męczę dalej ale po 30min jest ciężko. P.S. Nigdy nie pisze komentarzy ale wkur... mnie ludzie w robocie muszę jakoś odreagować padło na Sławka :) pozdrawiam wszystkich koso klepów
To Liga Polskich Rodzin nadal istnieje? I ma swoje lotnictwo? lol😮
Dokładnie tak
Za każdym razem gdy leci taka "awionetka " nad moimi oczami to pozdrawiam 😁😁😁😁
Jak "PAWLAK " z "nie ma mocnych"
Pozdrawiam z Raczek (okolicy)
To samo pomyślałem :)
Często? Z reguły ludzie się zarezymują się przy we wypadkach. Nie często! Większość! I to jest duży problem! Sk9ńczmy tworzyć korki!
Co to za firma? Pomaga ludziom! Nie ma wątpliwości! Tylko jakie wały za tymi dą?
O czym ta rozmowa
Ale męczenie buly 🎉
Bardzo siekawy gość w tym odcinku. Niestety prawdopodobnie bardzo stremowany przed kamerą i tragicznie sie go słucha. Nie ujmuje to jego ogromnenu doświadczeniu i bogatej ścieżce życiowej. Dla fanów lotnictwa oraz ciekawych przygód gorąco polecam historie pilota Bogdana Likusa. Polecamy prowadzącym wywiad z Panem Bogdanem Likusem na tym kanale. Wiem że w sieci takie wywiady już są, ale jest to tak barwna postać z ogromnym bagażem doświadczeń w zawodzie pilota cywilnego oraz myśliwskiego, człowiek Legenda Polskiego Lotnictwa, że na pewno coś nowego można byłoby usłyszeć oraz ciekawe pytania mu zadać !
Chłopie kogo Ty zapraszasz ale niski poziom ale w Europie Środkowej najważniejsze są niemieckie szparagi😂🎉
Sam je zbieraj....