Szép lett Nekem hullámos verzió került fel és ajánlottak a fa felületre egy fényes/tükrös fóliát a nagyítóhatás ellen. Nem tudom sík verzióhoz is szükséges-e, majd nézzetek utána.
Én mindig nagyobb lyukat fúrok a csavarnak, mert ez a tömör lemez nem viseli olyan jól a feszültséget mint a légkamrás. Egy csepp tömítőpaszta ( sziló) a lyukba, aztán mehet a csavar. Amúgy ilyen lemezt akar az asszony is itthonra az előtetőre, de mint tudjuk az otthoni munka mindig utolsó...
@@wallnerbadogozas2482 Ha már szilikon. Kérdés: mindig szó van róla, hogy a bádogos szilikon a jó. Ez oké is, de melyik ami be is vált? Mármint márka, mert a natúr nem ecetes szilókhoz képest is kb 2x-es az ára és nem mindegy melyiket veszi meg az ember mire kiderül melyik a jó.
@wallnerbadogozas2482 UV szürős, az ok. De ha ráesik az eső, aztán süt a nap, akkor a vízcseppek funkcionálhatnak nagyítóként is. Én ezt a magyarázatot kaptam, ami logikus is. Amúgy 50m ilyen fényes szalag kb 10€-ba került, szóval ezen nem spóroltam
Számtalan helyen van pl fa üveg kombináció már több száz éve, és ha ez a nagyítóhatás ott még okozott kárt akkor vannak kétségeim, hogy a plexinél okoz.
Az UV álló anyagokat akkor eszi meg az UV, ha csak ráírják, hogy UV álló. Ezért érdemesebb drágábban olyan gyártótól vásárolni, ahol van minöségügyi ellenőrzés.
A csavarlyuknális hőtágúl, tehát nagyobb Fürst kell !!!
Az is lehetséges.
Szép lett
Nekem hullámos verzió került fel és ajánlottak a fa felületre egy fényes/tükrös fóliát a nagyítóhatás ellen.
Nem tudom sík verzióhoz is szükséges-e, majd nézzetek utána.
Köszönjük szépen. Ez állítólag valami fényszűrős dolog.
A miénk is jágkáros. Én az A-PLAST termékeket nézegetem. Sok jó vélemény van róluk. Persze a mostani erős UV mellett...
Az UV egyre durvább az biztos.
Van hozzávaló lefogató sín,azzal kellett volna lefogatni
A toldás azzal lett lefogatva. A többi szarufákra ezeket a csavarsapkákat szokták használni. Ha nem válik be, akkor ki lehet cserélni alusínre.
A régi ázott korhadt szalufákat csak lekezeltem volna szakszerüen.
Köszönjük szépen.
Én mindig nagyobb lyukat fúrok a csavarnak, mert ez a tömör lemez nem viseli olyan jól a feszültséget mint a légkamrás. Egy csepp tömítőpaszta ( sziló) a lyukba, aztán mehet a csavar.
Amúgy ilyen lemezt akar az asszony is itthonra az előtetőre, de mint tudjuk az otthoni munka mindig utolsó...
Köszönjük szépen. Lehet, hogy tényleg jó lett volna szilikon a lyukba.
@@wallnerbadogozas2482
Ha már szilikon. Kérdés: mindig szó van róla, hogy a bádogos szilikon a jó. Ez oké is, de melyik ami be is vált? Mármint márka, mert a natúr nem ecetes szilókhoz képest is kb 2x-es az ára és nem mindegy melyiket veszi meg az ember mire kiderül melyik a jó.
@wallnerbadogozas2482
UV szürős, az ok.
De ha ráesik az eső, aztán süt a nap, akkor a vízcseppek funkcionálhatnak nagyítóként is.
Én ezt a magyarázatot kaptam, ami logikus is.
Amúgy 50m ilyen fényes szalag kb 10€-ba került, szóval ezen nem spóroltam
Kívülről kell rá ragasztani?
Fára kell ragasztani, aztán mehet rá az a gumis alátét és arra a plexis anyag.
Tehát a plexi és a fa közé kerül
Számtalan helyen van pl fa üveg kombináció már több száz éve, és ha ez a nagyítóhatás ott még okozott kárt akkor vannak kétségeim, hogy a plexinél okoz.
2 év és megeszi az UV az UV álló csavarsapkát. 😕
Lehet.
Az UV álló anyagokat akkor eszi meg az UV, ha csak ráírják, hogy UV álló. Ezért érdemesebb drágábban olyan gyártótól vásárolni, ahol van minöségügyi ellenőrzés.
Hogy bírja ez a vékony anyag? Kapott már jeget?
Tömör. Jobban bírja mint a lexán.
@@wallnerbadogozas2482 Úgy értettem, hogy 0,5mm-es van kiírva az elején. Van valami tapasztalati szám, hogy mekkora térközre milyen vastag kell?