Унікальний тисячолітній напис виявили на стінах Софії Київської

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 січ 2017
  • UA - Це автограф художника, який розписував стіни храму. Таким чином вчені з’ясували вже друге ім’я творців фресок. Випуск ТСН.19:30 за 3 січня 2017 року
    RU - Это автограф художника, который расписывал стены храма. Таким образом ученые выяснили уже второе имя создателей фресок.Выпуск ТСН.19:30 за 3 января 2017 года

КОМЕНТАРІ • 10

  • @user-jn5gy5gd6k
    @user-jn5gy5gd6k 7 років тому +6

    Щє простіше,можна порівнять картини Репіна : ,,Запорожці пишуть листа турецькому султану",та ,,Бурлаки на Волзі".Враз,стає очевидно хто є Свободний,а хто є добровільний раб.
    Хто володіє науками,а хто володіє голосом Герасіма із Му-му.У нас навіть кріпаки освіченими були(Т.Г.Шевченко)

  • @viki_knkn6261
    @viki_knkn6261 5 місяців тому +1

    «Приписав собі»… як і Володимир приписав собі християнство. Християнство започаткувала Ольга, його бабця, саме вона привезла з Цесарограда( Константинополя) християнську віру і всіх околопристольних вербувала, побудувала декілька храмів. Просила щоб син Святослав охрестився, бо за його прикладом люди масово почнуть християнитись, але Святослав мав це на увазі. Так що Володимир зробив вже все по бабусиним стопам

  • @user-we6dw9vu9x
    @user-we6dw9vu9x 10 місяців тому

    Важливо не те що наші пращури писали, а те що Бог нам промовляє в св'ятому письмі. Бо в ньому всі важливі відповіді на важливі питання. От якби ви були розсудливі то узнали би, що православ'я то сугубе язичництво, котре не має спілкування з Богом, що спілкування з Ним мають лише люди праведні, що виконали волю Божу і після осв'ячення власного духу, мають спілкування з Ним. Згинемо коли не пізнаємо Бога, скільки ще загине людей, поки є ще час, та не настало лихо невідворотнє, очніться, шукайте Бога і Його істини, соромно що сатаноїди так шкодять народу Божому, котрий не знає власного Бога. Поки цього не маємо ми подібні до тих потвор.

    • @rux1444
      @rux1444 7 місяців тому

      Я атеист

  • @user-je9cd9ut1f
    @user-je9cd9ut1f 7 років тому +2

    Глаголичне письмо на Руси з’явилося 813 року.
    Зрештою, однак, русичі, москвини, болгари, або волгари - від ріки Волги (над якою від давніх літ широко жили) названі, також інші слов’яни почали писати раніше, ніж ми, поляки. Бо константинопольський кесар Михаїл Куроплат, воюючи з болгарами, слов’янами з русь¬кого народу, які в той час нападали на грецькі володіння й загарбали велику частину Фракії, також Далмації, після довгих битв помирився з ними 790 року від народження Господа Христа і на знак дружби та взаємного примирення вже згаданий імператор Куроплат усім болгарам і слов’янам послав у подарунок глаголичні літери: аз, а, буки, веди тощо, котрі в той час були заново придумані з грецьких і винайдені для слов’ян. За ті літери, як то звичайно буває з кожною привабливою річчю, зразу вхопилися болгари, серби, далматці, хорвати й русичі та почали писати тими літерами свої справи й хроніки, заносячи в книги по порядку не лише ті події, що в той час відбувалися в них і ними чинилися, але також й ті діяння та історії, котрі чули від своїх стародавніх предків і котрі довго зберігали у своїй пам’яті, - глаголичним письмом на вічну пам’ять записували у свої книги як скарб і зберігали, вважаючи історію скарбом безсмертної слави.
    А наші поляки заледве почали писати 962 року від [народження] Господа Христа - за Мечислава, першого християнського польського князя, і за Болеслава Хороброго, першого короля, коронованого імператором Оттоном у Гнєзні 999 року, яких, одначе, русичі випередили на 209 років у давності історії та свого письма. Бо русичі почали писати 6406 року від створення світу (- 5508 = 898 від Р.Х.?), як греки і русь рахують, тобто 790 року від [народження] Христа або трохи пізніше, а за римським літочислен¬ням - 4745 року від створення світу, 1551 року від заснування Риму, від [народження] Господа Христа - 801 року, з чим також погоджуються всі латинські й грецькі історики й у чому я сам пересвідчився під час перебування в Константинополі 1574 року, коли, старанно досліджуючи грецьку й візантійську стародавність, бачив стовп або мармурову колону з написом кесаря Михаїла Куроплата з числом зазначених років як грецького, так і латинського літочислення. Цю колону поставив згаданий кесар до Єдикули (ідучи до старого замку Константина Великого) на знак здобутої перемоги над болгарами й сарацинами. А другу колону я бачив за Адріанополем - на тому місці, де невдяч¬ні болгари, віддаючи дар за глаголичне письмо, яке прислали їм на знак дружби, перемогли згаданого кесаря Михаїла Куроплата, пору¬шивши [угоду] про перемир’я, так що з того погрому він сам ледве втік, а потім з відчаю пішов до монастиря, проте згодом ті ж болгари вбили його. uk.wikipedia.org/wiki/Візантійські_імператори
    Хто бував в Адріанополі або буде, побачить сліди тих стародавніх болгарських битв з греками: щити зі шкіри та дерева дивовижної форми страшні булави, колючі залізні кулі на ланцюгах, киї з великими цвяхами, величезні стріли від баліст, ядра з гостроконечним залізом, загостреним навхрест (що їх також, як пише Лівій, використовували римські піхотинці в передньому бою), уламки стародавніх мечів тощо. І всі ті дивні воєнні інструменти розвішені на мурі - до них, ідучи повз крамниці з турецького міста до Адріанополя, християнського, мурова¬ного, біля великої брами, я добре придивився.
    Від того тоді Михаїла Куроплата (Михаїл I Рангаве 811-813), константинопольського кесаря, болгари, русичі й усі слов’яни, крім поляків і чехів, прийнявши глаголичні літери, почали описувати свої справи.
    А після Куроплатового вбивства грецьке кесарство посідав Лев Вірменський, який убив болгарського князя Хруна за часів кесаря Карла Великого, 801 року від [народження] Христа, й за часів Яна III, 99-го з ряду папи.
    Отже, хоч русичі 780 літ, тобто з 801 року від [народження] Господа Христа, мають письмо й глаголичні літери, одначе всі руські хроніки розповідають лише про тих найперших князів у своїх володіннях: Кия, від котрого Київ, Щека, від котрого Щекавиця, Хорива і т. д. та їхню сестру Либідь, також Аскольда й Діра, їхніх нащадків, а потім, згідно зі своїм літочисленням, 6370 року від створення світу - варязьких князів, трьох рідних братів: Рюрика, Трувора й Сінауса, котрі панували, як пишуть, у своїх Новгородському, Псковському, Ізборському та Білоозерському князівствах. І від них уже ведуть родовід і певну ге¬неалогію всі руські й великі московські князі, а більш давніх початків свого народу не можуть встановити через брак історії і тих, які її пи¬сали б.
    Мацей Стрийковський (бл. 1547 - † між 1582, 1586 та 1593). Літопис польський, литовський, жмудський всієї Руси, книга четверта, розділ перший, Львів,2011,с.150-152.
    shron.chtyvo.org.ua/Stryikovskyi_Matsei/Litopys_polskyi_lytovskyi_zhmudskyi_i_vsiiei_Rusy.pdf
    Зауважимо, що, на відміну від абсолютної більшості давніх і тогочасних писань (зокрема «Густинського літопису»), автор навіть НЕ пов’язує появи слов’янської азбуки зі св. Костянтином та Методієм і відзначає, що і в цьому питанні «рóссіяни» Київщини, на відміну від поляків, мають першість. Ірина Фаріон.

  • @user-tj5tl6bs5i
    @user-tj5tl6bs5i 7 років тому +2

    блядь и как теперь его в грекокатолики перестроить!

  • @611stas
    @611stas 7 років тому +5

    Самозваный патриарх так называемого Киевского патриархата Филарет благословил боевиков спецроты МВД Украины «Торнадо», которые находятся под следствием за тяжкие и особо тяжкие преступления в зоне «АТО» - изнасилования, педофилию и убийства.

    • @fonoris2457
      @fonoris2457 3 роки тому +1

      Він їх благословив до чи після здійснення злочинів?

    • @RomanChub
      @RomanChub Місяць тому

      самозваний патріархат, це той відколовся від Київа і себе назвав патріархом у москві.. Константинополь в Київі благословив і створив Метрополію. В КИЇВІ!
      А москва сама собі придумала патріархат. Київський піп з Могилянки став підслужувати сцарю Петру і придумва йому тему щоб Московське царство собі вкрало історію РУСІ і зазвалося схожим ім"ям.. Тому Петро , наслухавшись фантазій того попаз з Київської могилянки, перейменував Московське царство в Россію в 1721 році.
      До цього Москва ніколи ніким Росією не називалася.. її народ називався - московитами!
      Створений на москві патріархат, без благословіння Вселенського патріархату , БЕЗ ТОМОСУ, БЕЗ ВСЕЛЕНСЬКОГО СОБОРУ прервався при Сталіні і ним же заново створений з недостріляних попів які одночасно служили в КГБ.. щоб докладувати про шо шепчуться люди на ісповідях..
      В Київі при Володмирі було створено МЕТРОПОЛІЮ ВІД КОНСТАНТИНОПОЛЬСЬКОГО патрархату, з ТОМОСОМ. з вселенським собором і благословінням.. І саме до Константинопольського патрархату як і тисячу років тому в часи РУСІ, праволславна церква України і відноситься СЬОГОДНІ! Як тоді, тисячу років тому, так і сьогодні!

    • @611stas
      @611stas Місяць тому

      @@RomanChub Россия это наследницы Великой Руси, Украина это фейковая страна, а история начинается с Хазарского поселения и по словам Омельяна Прицака известного свидомита из под Львова,
      поселение называлось Киойб( нынешний Кукуев или Кыев или Киев) жидовский иудейский городок который завоевали князья с Руси, и начинается становление периода Руси Киевской а не как не наоборот.
      Никакой «околокиевской Руси» в древнерусской Начальной летописи (1093-1113 годы) не обнаруживается. Традиция называть столичный округ именем всей страны имеет позднее происхождение.
      И не только на Руси. Во Франции район Парижа именуется Иль де Франс, в переводе: «Остров Франция». Но это не значит, что именно отсюда Франция начиналась. Коренные земли франков - Франкония -
      расположены в центре Германии.
      Лишь после того, как новгородский князь Олег около 900 года (летописная дата: 882 год) захватил Киев и объявил его метрополией («матерью городов»), великокняжеский домен (столичный округ)
      получил название «Русь» в географически узком смысле. Точно так же политический центр Французского королевства в позднем средневековье получил название «Иль де Франс».