- 17
- 63 669
Podwórko przy torach
Poland
Приєднався 9 бер 2024
Nagrzewnica olejowa typu Webasto w garażu blaszanym I zasilanie 230v
Zakupiłem nagrzewnicę na olej napędowy typu Webasto na 230V. Czy jest to dobre rozwiązanie do ogrzewanie garażu blaszanego zimą? Jakie ma zalety i wady? Czy ta konstrukcja jest bez wad ? Podłączam i uruchamiam. To wszystko zobaczysz w tym filmie !
#webasto #nagrzewnica #ogrzewanie #ogrzewaniegarażu #garaż
#webasto #nagrzewnica #ogrzewanie #ogrzewaniegarażu #garaż
Переглядів: 7 389
Відео
Blaszak ocieplony styropianem - Czy skrapla się woda ???
Переглядів 8 тис.Місяць тому
W tym filmie sprawdzam czy garaż blaszany ocieplony styropianem powoduje we wnętrzu skraplanie się wody. Czy styropian jest dobrym wyborem do blaszaka, a może lepsza jest piana? Dodatkowo kupiłem leżankę / taboret do prac przy samochodzie. Czy marketowe wyposażenie garażu daje radę? Zapraszam na film.
Test przelewowy wtryskiwaczy - Ford Focus mk2 1.8 tdci
Переглядів 5602 місяці тому
Robię test przelewowy wtryskiwaczy w Fordzie Focusie mk2 1.8 tdci z 2010 r. Na jego podstawie można wstępnie oszacować kondycję, sprawność wtrysków. Do tego celu używam taniego zestawu do testowania wtryskiwaczy z wieloma złączkami przeznaczonymi do podłączenia wtrysków różnych producentów. W filmie wymieniam zabezpieczenia złączek przelewowych oraz ich oringi. Zapraszam na film.
Regał warsztatowy w garażu I Wymiana węża intercoolera Ford Focus MK2
Переглядів 6394 місяці тому
Zobaczcie jak łatwo wymienia się pęknięty wąż turbo do intercoolera w Fordzie Focusie 1.8TDCI oraz składa dodatkowy regał warsztatowy w garażu blaszanym. Zapraszam na film.
Podłoga w garażu - popełniłem wiele błędów I Tak nie robi się wylewki !
Переглядів 3,9 тис.4 місяці тому
Wiele osób odradzało taki sposób wykonania wylewki w garażu, ale ja nie posłuchałem! Czy płyty chodnikowe zalane posadzką to dobry sposób na podłogę w garażu? Ludzie na forach budowlanych mają rację?
Kosiarka NAC Dy164 - Dwa lata w pokrzywach: Czy odpali? I Naprawa i wymiana piasty
Переглядів 1,5 тис.4 місяці тому
Naprawa kosiarki NAC DY 164 PMB po dwóch latach stania pod gołym niebem w pokrzywach. Wymieniam piastę, nóż i podstawę filtra. Czy odpali za pierwszym razem? Czyszczenie sprężonym powietrzem z kompresora, ogólny przegląd. Połamany DEK: Jak kleić połamane plastiki ?
Wymiana kloców hamulcowych oraz kół w Fordzie Fokusie I Pierwsze naprawy w garażu
Переглядів 5015 місяців тому
Dzisiaj w filmie pokażę jak wymieniam zużyte klocki hamulcowe w Fordzie Focusie MK2, oraz zamieniam koła na felgach stalowych z oponami zimowymi na felgi aluminiowe z oponami letnimi. Jednocześnie jest to moja pierwsza naprawa samochodu w nowym garażu blaszanym.
Izolacja Dachu oraz Bramy I Prosta Instalacja Elektryczna w Garażu Blaszanym
Переглядів 4,9 тис.6 місяців тому
W tym filmie pokaże w jaki sposób wykonałem ocieplenie, izolację dachu, sufitu oraz bramy w garażu blaszanym za pomocą styropianu, oraz doprowadziłem zasilanie rozprowadzając prostą instalację elektryczną. Zobacz jak zmieniły się warunki w przydomowym warsztacie z blachy.
Ocieplanie Blaszaka Styropianem I Mocowanie Płyt OSB do Konstrukcji Garażu
Переглядів 29 тис.7 місяців тому
W tym filmie pokażę w jaki sposób przykleić płyty styropianowe do wewnętrznych ścian w garażu blaszanym, oraz w jaki sposób można przymocować płyty OSB bez tworzenia drewnianej konstrukcji oraz przewiercania garażu na wylot.
Montaż Garażu Blaszanego + Kotwienie do Fundamentów i Prowizoryczne Oświetlenie | DIY
Переглядів 3,4 тис.7 місяців тому
W filmie zobaczycie, efekt zamontowanego przez firmę garażu blaszanego, a następnie przystąpię do jego solidnego zakotwienia do fundamentów, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo. Na koniec pokażę Wam, jak można szybko i skutecznie zamontować prowizoryczne oświetlenie, które sprawdzi się do momentu, aż zamontuję stałe instalacje elektryczne. Jeśli planujecie postawić garaż blaszany na swojej...
Budowa solidnych fundamentów pod garaż blaszany
Переглядів 1 тис.8 місяців тому
Zapraszam Was na moją najnowszą produkcję filmową, gdzie pokażę Wam proces wyrabiania betonu w betoniarce oraz wylewania fundamentów pod garaż blaszany. Odkryjcie ze mną tajniki tego niezwykle ważnego etapu budowy, który zapewnia solidność i trwałość każdej konstrukcji. Zapraszam do obejrzenia i dzielenia się Waszymi komentarzami oraz doświadczeniami
Szalunek pod garaż i zakupy cementu na fundamenty
Переглядів 3218 місяців тому
W dzisiejszym filmie ciąg dalszy zmagania się z przygotowaniami pod budowę fundamentu garażu blaszanego, oraz wypad do sklepu w celu zakupu cementu do wykonania betonu w betoniarce. Ford Focus daje radę w transporcie materiałów budowlanych :)
Betoniarka SKIVA SB 100 - Składanie i pierwsze uruchomienie
Переглядів 1,5 тис.9 місяців тому
Jak złożyć betoniarkę SKIVA SB100. Wrażenie ze składania i pierwszego uruchomienia.
Wykop Pod Fundamenty: Budowa Garażu Blaszanego
Переглядів 9639 місяців тому
Wyjątkowa budowa garażu blaszanego na podwórku obok torów kolejowych ! Oglądaj proces wytaczania i wykonywania wykopów pod fundamenty pod nasz nowy garaż. Śledź każdy krok, gdy buduję konstrukcję, gotową sprostać wyzwaniom codzienności na obrzeżach torów kolejowych.
Orientuje się pan jak się zachowa filc antykondensacyjny jeżeli przykleje do niego styropian?
Gdy wysiądzie zasilanie a brak baterii 12V warto mieć jakąś bezprzewodową dmuchawę aby schłodzić radiator od wlotu powietrza z tyłu bo potrafi stopić plastik czy uszkodzić komorę spalania.Przy kolejnym włączeniu będzie dym. W mojej nagrzewnicy we wężykach są sprężynki aby nie zagiąć,założyłem też filtr paliwa za bakiem.
Fajnie. Dzięki za materiał 👍
Mam podobnie ocieplony garaż i mam właśnie na suficie boazerie😅.. No i na początku kilka płyt kleiłem ale odpadły w lato.. Dlatego to co miałem wydać na klej to kupiłem te deski.. Zapraszam na mój kanał. Pozdrawiam
Witaj, ociepliłem garaż styropianem 5 cm, na to folia paroizolacyjna i na koniec płyta osb. W miejscach na suficie gdzie idą profile konstrukcyjne woda się skrapla i przez folię i płytę osb nie mam pojęcia w jaki sposób
Sam się zastanawiam nad ociepleniem czy warto obawiam się skraplającej wody tak jak w twoim przypadku...sam nie wiem jak Ci pomóc wiem że niektórzy ściągają dach.wzmacniaja przykręcają płytę OSB później papa łaty kontrłaty i z powrotem skrecaja blachy..ale to już koszty steropian dałeś na sznurkach listwach drewnianych czy piance montażowej?dzięki za odpowiedź
Mam tak samo wykończony garaż jak Pan. Na ścianach styropian 3 cm plus osb a na dachu styropian 5 cm. Dzisiaj zauważyłem że w szczelinach między styropianem jest woda. Posiada Pan jakaś wentylację w tym garażu? Może jakaś rada jak się tego pozbyć?
Za duzo gadasz nie na temat, zero konkretów
A ile takie ocieplenie całego garażu mniej więcej kosztuje ?
Sam styropian 2/3cm+ piana to koszt max 3 stówki . łącznie z sufitem a jak mały garaż i ocieplanie z pominięciem sufitu to i w połowie tej ceny sie zmieści pewnie. Jeśłi ma być z płytami osb to trzeba doliczyć według metrażu i ceny w pobliskim budowlanym, do tego pare dych na wkręty
jaka nazwa tego produktu?
dzień dobry :) czy robił Pan pomiar temperatury po ociepleniu??? chodzi mi o najniższą temperaturę :) super sprawa
z wydluzaniem wydechu nie przesadzaj, bo wewnetrzny wentylator, ktory zasysa powietrze do komory spalania nie jest wydajny. im dluzszy wydech, tym wiekszy opor i slabsze oproznianie komory spalania - a wiec tendencja do odkladania sie sadzy. raczej nie zaleca sie wydechu dluzszego niz 2m, przy zalozeniu, ze nie ma zalaman, a dla kazdego kata 90st nalezy wydech skrocic o jakies 40cm (to za wytycznymi ebersprachera). zapoznaj sie w necie jak zmodyfikowac w ustawieniach krzywa skladu mieszanki bo czasem potrafia byc z fabryki ustawione tak bogato, ze ludziom zapychaly sie sadza po kilku godzinach pracy. sam uzytkuje chinskie webasto w swoim campervanie od 2018 roku, czasem ma swoje fochy, ale ogolnie nie moge narzekac :)
Dobra cena to znaczy ile? Bo to samo mam z Ali za 317 zł z Czech\Niemiec, nie wiem dlaczego ludzie mówią że jest problem z odesłaniem, nie raz zwracałem na Ali i nie, nie ma problemu z zwrotem tym bardziej że masz 3 msc na darmowy zwrot więc nie widzę sensu przepłacać u"polskiego" dystrybutora.
Również zdarza mi się zamawiać z Ali i dlatego nie robię żadnej reklamy, bo każdy może kupić, gdzie chce.
Mam podobne na 230v i sprawuje się super. Nie odzowna rzecz jak ktoś majsterkuje zimową porą w garażu.
Zgadzam się 👍😉
jakiej firmy
jakiej firmy?
mierzyłeś może jaki pobór W ma takie webasto w chwili rozruchu (rozpalania) a jakie już podczas normalnej pracy?
Daj link do zakupu
Link już nieaktywny, wszystkie się sprzedały. Możesz szukać podobnego, wpisując na znanym portalu "Nagrzewnica olejowa 230".
@Podworkoprzytorach nazwę firmy możesz podać
I tak warto dołączyć akumulator który pozwoli zabezpieczyć ogrzewacza przedzanikiem napięcia z sieci. Ten model jeśli ma kolektory do podłączenia akumulatora to będzie on ładowany z urządzenia.
Racja nie zaszkodzi mały akumulator.
Ja tam wolę jak agregat non stop chodzi i grzeje mi poprzez wymiennik ciepła wodę czy atmosferę 😎 czuć tę moc a nie jakieś de wasto mi stuka koło głowy :)
Można i tak 😁
Co mozecie polecic do uszczelnienia garazu miedzy posadzka a profilem bo krzywo wylana wylewka i prsecieka mi do środka
Ja wykorzystałem masę bitumiczną dekarską w tubie. Trzyma bardzo dobrze, ale jak masz duże szczeliny, to trochę jej pójdzie. Najlepiej uszczelnić przed kotwieniem garażu.
Ja za długo czekałem :) była w cenie 499 a na drugi dzień za 599 na trzeci dzień już zniknęła dokładnie ta
Mnie się udało kupić właśnie w tej dobrej cenie 😀 Teraz dalej są dostępne, ale średnio się to opłaca. Można też kupić 12V i dołożyć swój zasilacz w obudowie.
Siemanko. Co masz na suficie? To styropian?
Tak, styropian 30mm.
Co to za model, bo nie mogę znaleźć na 230v . Serdecznie Pozdrawiam.
Na znanym portalu wpisz "nagrzewnica olejowa 230" i znajdziesz bez problemu.
Dzięki no i wiadomo sub. Pozdrawiam.
Dzięki 😀 Pozdrawiam .
Tak samo u siebie mocowałem, jest przy tym trochę ambarasu, docinanie, klejenie itp. Miałem problem z przymocowaniem płyt osb, ale jakoś poszło. A powiedz mi, kładłeś jakąś izolacje między podłożem betonem a garażem?dyserbit albo coś innego, zeby woda do środka nie wchodziła?
Uszczelniłem masą uszczelniającą bitumiczną w tubie. Przy dużych opadach trochę fundament chłonie wodę i myślę wysmarować go szkłem wodnym. Oczywiście pod ziemią jest zabezpieczony folią.
@@Podworkoprzytorach No ja lałem beton na piasek, na szczęście górka ale ile ciągnie od podłoża to nie wiem. Głównie podczas deszczu jak wiatr z deszczem hula.. Dałem masę dysperbitową raz, trochę poprawiłem ale niestety na nic. Trzeba będzie poprawić albo wziąć coś lepszego. Dzięki! Czekam na kolejne filmy z "budowlanki" Pozdro
Jaki to model i gdzie kupione ?
Znajdziesz między innymi na znanym portalu aukcyjnym, a poznasz go po kolorze obudowy 😀
Fajnie jakbyś pokazał jak szybko i do jakiej temperatury potrafi nagrzać pomieszczenie i jak długo trzyma ciepło po wyłączeniu ogrzewanie przy tym ociepleniu. Pozdro
Postaram się nagrać coś takiego w następnym filmie jak nagrzewnica będzie już na swoim miejscu. Pozdrawiam
a jak była usterka?
Nierówna praca, oraz szarpanie w okolicach 1800-2300 obrotów.
@@Podworkoprzytorach nie bedzie to zacinający zawór egr bo ja tak miałem zanim założyłem blaszkę 1.8 tdci mondeo mk4
Próbowałeś podmienić zawór PCV w pompie?U mnie pomogło. Po wymianie jak ręką odjął.
Siemka możesz coś powiedzieć czy coś się skraplacz między styropianem.
Nic się nie skrapla, nawet podczas ogrzewania i schładzania garażu tak jak w najnowszym filmie. Pozdrawiam
Wyszło super, nie przejmuj się :) Mam podobnie zrobione, a w zasadzie tak samo, i to od kilku już lat, nic nie odpadło, skroplin właściwie nie ma, pomalowałem tylko styropian farbą tak na wszelki wypadek żeby nie zrobił się żółty. A, i drzwi obiłem płytą ze sklejki, ale tylko drzwi, sufit to sam styropian pomalowany
Jaka farba nadaje się do malowania styropianu?
@@motokiller10 Raczej tylko akrylowe farby się nadają
Super wykonanie i wykończenie 👍 bardzo przydatny film dziękuję bardzo kolego mam zamiar robić identycznie . Jest dobrze naprawdę pozdrawiam 🖐👍
Witam. Przymierzam się właśnie do pokrycia czymś ścian i sufitu w blaszaku celem uniknięcia skroplin. I właśnie trafiłem na Twój kanał i filmik i ten poprzedni z wyklejania styropianu i osb. Pytanie moje jest następujące: styropian na sufit jak kleiłeś? Chodzi mi o to czy długo podpierałeś te arkusze styropianu aby klej związał czy może jeszcze jakaś inna technika. Drugie pytanie to czy płyba osb dolega do styropianu czy jakaś wolna przestrzeń tam jest (kilka mm)? Ponoć jak taką przestrzeń się zrobi to płyta osb nie gnije tak szybko (albo wogóle nie gnije). No bo w sumie jak to jest? Czy woda pomiędzy blachą a styropianem się skrapla i tylko dalej nie przechodzi do wnętrza garażu, czy w wyniku takiego docieplenia te skropliny nie tworzą się wogóle? I jeszcze ostatnia kwestia. Jak wiadomo ściana garażu jest taka trapezowa i po przyklejeniu styropianu są tam wolne przestrzenie. Ponoć jest to idealne miejsce do pomieszkiwania tam jakiś małych robaczków i tworzenia się z czasem pleśni. Pleśni której co prawda nie widać bo wszystko jest zasłonięte, ale z czasem jednak może ona jakiś szkód narobić. Pzdr serdecznie. Leci subik i kciukas.
Ok. Cofam pytanie o styropian na sufit. Obejrzałem jeszcze jeden film i tam tłumaczysz jak to kleiłeś do sufitu. Pzdr.
Tere fere! Mocno ocieplony bo z każdej możliwej strony? Styropianem o grubości 3 cm? Czy to jakiś żart? Przed publikowaniem najśmielszych, niczym nie potwierdzonych teorii polecam zapoznać się z pojęciem punktu rosy oraz z wykresem Molliera. Fajne listwy magnetyczne do mocowania narzędzi? A fajnie się pracuje namagnesowanymi narzędziami na których wiszą warkocze opiłków? No chyba że na warstacie nigdy nie będziecie nic "żelaznego" przecinali, szlifowali etc. Co do półek to są za płytkie lub wsporniki za długie, dodatkowo system niekompletny i dlatego niestabilny - brak łącznika stabilizującego (takiej g.. nej dokręcanej blaszki). Powodzenia życzę.
Dzięki za opinię. Widzę, że masz sporo przemyśleń na ten temat, choć nie ze wszystkim muszę się zgadzać. Twój komentarz daje parę ciekawych spostrzeżeń, więc doceniam konkretne uwagi, chociaż sądząc po tonie, możesz czuć się trochę zniecierpliwiony! Znam temat kondensacji i punktu rosy, właśnie dlatego sam sprawdziłem, jak zachowuje się garaż przy różnych temperaturach. Jak na razie, przy izolacji styropianem 3 cm, kondensacji nie zaobserwowałem, ale sprawdzę, jak będzie, kiedy zacznę garaż ogrzewać. Następnym razem chętnie przeczytam podobne uwagi przekazane bardziej z klasą. Pozdrawiam i dziękuję za czas poświęcony na analizę, oraz reakcje wpływające na statystyki kanału.
@@Podworkoprzytorach nie za maco. Toć zawsze lepiej uczyć się na cudzych błędach, bo to nie moje przemyślenia tylko praktyka. Niestety na bardziejszą klasę raczej nie możesz liczyć, gdyż bezklasowość posiadam od urodzenia i strasznie się do niej przyzwyczaiłem. Ponadto wiek mój nie rokuje dobrze zmianom na lepsze. "dziękuję za czas poświęcony na analizę, oraz reakcje wpływające na statystyki kanału." Stary! Co to ma być? Skąd bierzesz takie teksty? No rozwaliłeś mnie tym. Pozdrawiam.
W kazdym budynku w którym nie ma ogrzewania które dziala caly czas będzie sie skraplala woda na wszystkim co metalowe, i w ogole na wszystkim vo ma dużą pojemność cieplna, jedyna rada to ciagle ogrzewanie takiego garazu powyzej tzw punktu rosy to wtedy jak raz odparuje to wiecej sie nie skropli lub pilnowanie aby trzymac temperature poniżej punktu rosy to wtedy sie nie zacznie skraplac , to jest fizyka i tego nie da sie ominac, autor jeszcze tam nie grzeje to dlatego nic sie nie skrapla bo temperatura która teraz tam panuje jest poniżej wspomnianego wcześniej punktu rosy.
Świetne wytłumaczenie, widać znajomość fizyki. Zgadzam się, punkt rosy to kluczowa sprawa w takich konstrukcjach. Na razie jednak testuję, jak garaż zachowuje się bez ogrzewania i jak pokazują moje obserwacje - kondensacji brak. Pewnie przy ogrzewaniu sytuacja się zmieni, ale to sprawdzę i na pewno pokażę w aktualizacji. Na razie wygląda na to, że przynajmniej w obecnych warunkach moje rozwiązanie się sprawdza. Dzięki za rzeczowy komentarz. Zawsze cieszy dyskusja na poziomie!
nawet jak będziesz grzal cały czas to będą sytuacje, w których wilgoc będzie się skraplala na metalowych elementach przez to, że masz mnóstwo mostków termicznych. metalowe elementy po zachodzie słońca będą szybciej wytracaly temperaturę i różnica między nimi a temperatura powietrza wewnątrz będzie na tyle duża, że punkt rosy zostanie przekroczony. dużo oczywiście zależy od samej wilgotnosc powietrza. nie utrzymasz zawsze temperatury poniżej punktu rosy bo wystarczy że garaż zlapie trochę temperatury od slonca za dnia, wnętrze się nagrzeje a potem slonce zajdzie i metalowe elementy szybko wytraca temperaturę a powietrze wewnątrz nie. aby zapobiegac skraplaniu wilgoci najwazniejszy jest ruch powietrza - wentylacja. w mikro skali mam do czynienia z tematem w campervanie zrobionym z busa blaszaka. jak stoi zima nie ruszany to i tak potrafi sie skroplic wilgoc w srodku bo nagrzewa się w sloncu a potem buda szybko traci temperaturę a powietrze w srodku nie. a kiedy jestem na wyjeździe i mam wlaczone ogrzewanie to pelno wody i tak skrapla się na szybie z przodu bo wilgotnosc jest tak duża że wystarczy niewielka różnica temperatur między powietrzem a szyba aby przekroczyc punkt rosy. w przypadku takiego garażu póki nie ma wilgoci w środku nic się nie będzie działo. wystarczy że ktoś posiedzi w nim zamkniety kilka godzin i już się zacznie. albo wystarczy że w dniu o wysokiej wilgotności się go otworzy i wilgotne powietrze zostanie w srodku..przewiew, przewiew i jeszcze raz wentylacja. ogrzewanie samo w sobie nie jest problemem ponieważ zwiększając temperaturę wnętrza zmniejsza się wilgotnosc wzgledna, więc obniza się temperaturę punktu rosy. im cieplej w środku tym niższa może być temperatura elementów stalowych zanim zacznie się skraplac rosa dla tej samej ILOSCI wilgoci w pomieszczeniu. to nie ogrzewanie powiduje więc skraplanie a po prostu fakt obecności czlowieka w środku garazu. nawet nie zdajecie sobie sprawy ile wilgoci jeden czlowiek jest w stanie wprowadzic do atmosfery oddychaniem.
@@plllot9713 W tej chwili jest już ogrzewanie tak jak widać w najnowszym filmie dalej nic się nie skrapla. Garaż nie jest bardzo szczelny, jest dobra izolacja od podłoża, więc raczej nie będzie nic złego się działo. Jak coś się zmieni, to oczywiście nagram. Dzięki za wyczerpujący komentarz 👍👍. Pozdrawiam
Chinbasto? Odzysk ciepła ze spalin obowiązkowy, czujnik czadu z odcinaniem pompki paliwa również obowiazkowy.
Tak, myślę zrobic jakiś prosty odzysk zajmujący mało miejsca.
Niedorozwinięci umysłowo piszą komentarze o skraplaniu.
Też mam na ścianie takie listwy magnetyczne . Wszystko na wierzchu ,mało zajmują miejsca i nic nie trzeba szukać i przewracać w szufladach. Wszystkie narzędzia są pod ręką 👍🏾 . Natomiast skraplanie zależy od podłogi . Jeśli podłoga jest dobrze izolowana od podłoża to skraplania nie ma .
Mam podobnie, jeśli nie masz pomysłu na bramę to fajny sposób zanitowac blachą gładką, obecnie będę testował kurtynę powietrzną do ogrzewania
Dzięki za podpowiedź. A kurtynka będzie elektryczna, czy na CO ?
Kurtynka elektryczna głównie do dogrzewania podczas drobnych prac zimą, nie do ciągłej pracy… z 4 stopni do 15 jakoś w godzinę pracy przy mocy 2kw, dopiero testuję więc zobaczymy z czasem jak się sprawdzi
@@MagicAd7daj znać za jakiś czas jak się sprawdza
Dobrze, zasybskrybowalem, nie zawiedź mnie, powodzenia ;-)
Dzięki 😉 Mam nadzieję, że filmy będą się podobały.
Nic się nie będzie działo kolego, mój tata ma tak ocieplony garaż styropian + OSB już ponad 6 lat. Nie ma skraplania , nic nie dzieje się z płytami a garaż jest ogrzewany koza 🐐. Ja będę robił tak samo, obecnie czekam na garaż. Pozdrawiam
Dzięki za wsparcie i podzielenie się doświadczeniem! Fajnie słyszeć, że takie rozwiązanie dobrze się sprawdza. Powodzenia z Twoim garażem. Pozdrawiam serdecznie!
Nie będzie się skraplać na styropianie, tylko między blachą a styropianem, nie musisz mi wierzyć, odklej jedną płytę z dachu na wiosnę, nawet na ocynku pojawi się rdza
Jest ok, przecież termos się nie skrapla.Jak jest dobra izolacja, to właśnie nie ma kontrastu temperatury i nic się nie skrapla.
Dokładnie! Dobra izolacja robi swoje dzięki za trafne porównanie i komentarz!
Fajnie to wyglada tez planuje tak zrobic garaz bardzo fajne pomocne filmy
Dzięki 😉 Ważne żeby dobrze dopasować do swoich potrzeb, nie ma co się spieszyć, a wszystko wyjdzie z czasem. Pozdrawiam i życzę udanego pomysłu na swój wymarzony garaż !
Jakiej firmy będzie ogrzewanie ?
Nie mam faworyta, a wszystko zależy od ceny, bo z tego co wiem, to wszystkie "webasta" oparte są na jednej chińskiej konstrukcji, i różnią się drobnymi aktualizacjami.
Ty sie szkłem z tej świetlówki nie przejmuj ,bardziej ta rtęcią w niej zawartej to jest trucizna zwłaszcza podczas pracy gdy jest w formie lotnej
Cześć, miałbyś 100% racji gdyby ta świetlówka była tradycyjną świetlówką, ale na szczęście jest ona wykonana w technologii LEDowej, i nie ma w niej żadnego gazu. Tradycyjne świetlówki zgodnie z dyrektywą UE zostały wycofanie ze sprzedaży z końcem sierpnia 2023r.
Witam ile poszło panu tego kleju do styropianu?
Na wszystko poszło 5 puszek kleju.
Skraplac na pewno sie bedzie ,wczoraj przywiezli mi garaz ,pod blacha na dach ,przykleili cienki filc przedozliwoscia skraplania
Jeszcze się nie skrapla, ale myślę, że zacznie, jak zamontuję ogrzewanie. Na razie jest dobrze. Na pewno zrobię o tym film.
Pomysł świetny. Też niedawno wpadłem na pomysł by ocieplać swój blaszak bez stelaża drewnianego klejąc styropian na piankę. Dlatego też szukałem w necie koogoś, kto już to robił. Od kilku lat klej do styropianu jest moim bliskim "przyjacielem". Obecnie używam go do wielu prac remontowych. Zacząłem od ocieplania domku gospodarczego przyklejając z zewnątrz styropian na piankę. 2 lata temu przykleiłem do murowanego grilla z wędzarnią płytki ceramiczne cegłopodobne na piankę. Niektąrzy się śmiali ale po dwóch zimach nie ma absolutnie żadnego problemu czy też śladu, że coś się dzieje. Oczywiście fugowanie było tradycyjne. Z tym blaszakiem posunę się o krok dalej i przykleję OSB do styropianu na piankę. zobaczymy czy to wypali 🙂 Pozdrawiam
Witaj. Styropian spokojnie może być klejony do blachy, kleje są coraz lepszej jakości. Co do samej płyty OSB, to jeśli będziesz planował coś powiesić na tych ścianach, np. półki, to lepiej, żeby przynajmniej w kilku punktach były przymocowane do konstrukcji. Pozdrawiam.
Przydał by Ci się pomocnik .Powodzenia w szukaniu usterki
Tak, to prawda, ale jakoś daje radę 😉
Nagrywajacy to wielki buc I robi lipe To bedzie sie skraplac Zakryjesz plyta osb i bedzie gniło pod plyta
Może jestem wielkim bucem jak piszesz, ale nic się nie skrapla co możesz zobaczyć w najnowszych filmach. ps. dzięki za komentarz, bo on on pomaga mi w rozwoju kanału! Pozdrawiam !
Witam, jakie wymiary ma garaż?
5x4m. Trochę za mały, ale nie miałem możliwości na większy, między innymi ze względu na pozwolenia z urzędu.
A myslal ktos o foli paroizolacyjnej pomiedzy styropianem a plyta? Sam sie przymierzam z ociepleniem dlatego pytam. Dodam ze na dach mam blache z filcem i nic sie nie skrapla
Pomaluj płytę OSB lakierem z obu stron ja tak zrobiłem 3 rok nic się nie dzieje
I jaki efekt teraz? Skrapla się coś? Wilgoć jest?
Wybacz, że dopiero teraz zauważyłem komentarz. Na razie nic się nie skrapla, może zacznie, jak dojdzie ogrzewanie, ale na pewno nagram o tym film.
Od siebie podpowiem. W miejscu gdzie miał stanąć garaż 3x5m wykopałem na głębokość około 30 cm dół o wymiarach 3,5m szeroki i długi na 6m. Dałem podsypkę z klińca i ubiłem ubijakiem. Na to poszło zbrojenie z siatki i wylałem około 20 cm wylewki z betonu B-20. Po zamontowaniu garażu, zakotwiłem go do tej wylewki. Następnie wylewkę zagruntowałem dwukrotnie koncentratem i zrobiłem drugą wylewkę na około 4cm grubą z uplastyczniaczem i włóknem szklanym wewnątrz zalewając kątowniki garażu. W kolejnym etapie grunt i położenie płytek. Mam tak już 4 lata i jest super. Zalety tego rozwiązania są takie: do garażu po deszczu nie napływa mi woda po brzegach, nie mam wilgoci. Płytki doskonale się czyści z kurzu i innego brudu. Ponadto nieocieplona podłoga w zimie działa jak bufor. Dla przykładu kiedy na zewnątrz było -10/15 stopni w garażu miałem około +5. Mierząc pirometrem podłoga miała około 5 stopni. Jeżeli odizolujesz ją styropianem temp w ocieplonym garażu podczas nieogrzewania będą niższe.
Jakie proporcje na beton używał Pan używał. Piasek cement
Nie pamiętam już, ale było to zgodnie z instrukcją na worku cementu.