- 4
- 7 872
Földsárkány permakultúra
Приєднався 16 січ 2021
Köszönjük, hogy összeszedted!
Zebegény szemétszedés 2021 március . Patak és torkolattisztítás.
Переглядів: 220
Відео
Zebegény Duna-part takarítás
Переглядів 853 роки тому
Szép idő, szorgos kezek, öröm volt veletek, köszönet nektek! Zebegény patak torkolat - Duna-part tisztítás, 2021 március 13-án.
Komposztkazán
Переглядів 7 тис.3 роки тому
Kísérleti projekt, melyben egy megújuló enerigaforrást tesztelünk. A komposztkazánban termelődő hőt fóliasátor fűtésére használjuk. A videóban a komposztkazán építésének és a technológia kialakításának menetét vesszük végi, bemutatva ezzel egy alternatív enregiaforrást és annak potenciális használatát.
Szia,ha eleve ez a komposztkazán bent a fóliában van,mennyire lenne hatékonyabb leszámítva azt a helyet amit elfoglal?
Példaképek vagytok köszönet érte
👨👩👧👦♨️⛲🏡🍓
Szia! Írnál pár sort a fejleményekről?
Helló! Én arra lennék kíváncsi, hogy mekkora mennyiségű komposzt töltőanyagot használtatok fel a kazán megépítéséhez? Gondolok itt a megemlített fára/trágyára/konyhai hulladékra, úgy nagyságrendileg. Hány kW hőenergiát tud ennyi anyagból ez a rendszer előállítani?
Érdekes kísérlet volt, bár amennyi idő, energia és beruházásráfordítás egy ilyen komposztkazán, valszeg jobb megoldás egy jobban szigetelt fóliasátor/üvegház, és napi 1-2 alkalommal megrakni száraz kerti nyesedékkel egy kiskályhát. Olcsóbb, ugyanúgy helyi hulladék biomasszát hasznosítja az ember, és szerintem még több meleget is adna.
Amiket írsz igazak, de mivel ez egy kutatás fejlesztés projekt nem lehet jelen szakaszában összehasonlítani már bevált technológiával. A szigetelés mindenképp fontos ezt látom én is. Az alap elv itt az hogy a felhasznált anyag később mint éltető anyag hasznosul. Ha kiforrta magát a technológia kevesebb munka lesz fűteni vele mint nyesedékkel tömni a kályhát éjjel nappal.
szia! Az lenne a kérdésem, hogy miért nem lehet a meleg levegőt keringetni, mi az előnye a víz keringetésének, majd róla a levegő lefújásának ? Azért kérdezem, mivel a a komposztkazánban Co2 termelődik a bomlási folyamatoknak köszönhetően, és a növényeknek nagyon nagy szükségük van a Co2-re.Van aki óriási pénzeket fizet azért hogy CO2-t juttasson a fóliasátorba, és a növényei megtáltosodnak tőle, állítólag.
Lehet, ez a kisérlet a fűtési technológia kifejlesztéséről szól. A fólia fűtése másodlagos tényező. Amiket te írsz igazak. Levegős hőcserélőben nem gondolkodtam, de szerintem azt csak zárt rendszerben érdemes, nem tartom jó ötletnek a komposzt belsejében élő organizmusokat, sprórákat befújni a légtérbe. Nincs adatom az élettani hatásukról, veszélyesnek ítélem. A víz jó hővezető és átadó közeg 30szor jobb a hővezető képessége mint a levegőnek, a fűtési rendszerek nagyrészt ezt használják. Bevált technológia, könnyen kivitelezhető. Könnyebben adaptálható a meglévő fűtési rendszerekhez. Pl:családi ház, padlófűtés.Ezért választottam ezt.
5-6 honap a elettartalma egy ekkora kazánnak amig azt az 50-55fokot tudja biztositani? Utanna kuka ès ujjat jell telepiteni ujra tolteni szerves anyaggal?