- 2
- 433 912
Rafal Zielinski
Приєднався 8 тра 2017
Na co zwracać uwagę uwagę przy zakupie kable USB typu C
Nie wszystkie kable USB typu C są kompatybilne ze standardem USB 3. W filmie omawiam różne typy fizycznych interfejsów USB i pokazuje które z nich zapewniają szybką transmisję danych w standardzie USB 3.
Переглядів: 62 073
Відео
Serwis kasety i bębenka rowerowego krok po kroku
Переглядів 372 тис.7 років тому
świetny film. Dziękuję za udostępnienie materiału!
Bardzo dobry filmik!
ta durna muzyczka w tle jest zbyt głośna.
Te trzy cienkie podkładki nazywaja sie ,,dystansowe,, - bardzo ważne.
Nie ma potrzeby odkrecania obydwu konusów.
Klucz francuski ma kształt młotka , tu działasz kluczem nastawnym.
Smar Tavottea dawno wyszedł z użycia!!!
Dobre informacje,dziękuję.Ale muzyka w tle przeszkadza..lepiej bez niej😊
1. czy ten tutorial nadaje się do piast RM66? 2. piasty Shimano kręcą się lekko dlatego że kulki swobodnie i niemal na sucho! Dlaczego dużo smaru?! 3. skręcać do pierwszego oporu? koło i tak się zakręci.
U mnie bebenek zintegrowany z korpusem piasty
to nie jest klucz francuski tylko szedzki
Film super ale nie ma opcji bym ja to zrobil sam u siebie ,bardziej rozpiierdole niz zlorze spowrotem lol
Do kulek to tylko magnes. Jak ktokolwiek ściągnie bębenek jak na filmie, to powodzenia z kulkami. Bardzo istotny szczegół pominięty 😔
Przejrzysty materiał.
Okazało się, że u mnie ma zastosowanie imbus 10mm a nie 11mm... Może 11tka się kiedyś przyda...
Film na 6+, czytelny, merytoryczny i co najważniejsze profesjonalny. Życzyłbym sobie więcej filmów z tematyki serwisowania roweru na Twoim kanale :)
materiał świetny ale muza za głośna
Super. Dzięki za pomoc 😊
Jak pokazujesz to pokoleji bo nie wiedziałem gdzie dać dystans bo no pokazałeś
Dlaczego moja kaseta nie kręci się do tyłu ? Co to za problem może być ? Normalnie gdy jadę i pedałuje jest okej przestaje pedałować łańcuch blokuje się bo kaseta nie rusza się , ( jakbym chciał rękoma pedałować do tylko kaseta ani rusz) .
No to mogła puścić sprężynka i wkręciły się zęby wewnątrz. To bębenek do wymiany.
@@jackblock7451 Juz zrobione wymieniłem bębenek i jest okej ale dziękuję za odpowiedz 🫡
czy to nie jest przypadkiem bębenek z Formuły ?
Usb C nie umożliwia obojętnego podlaczenia do telefonu. W wielu przypadkach ładuje tylko w jednej pozycji.
W 13min22sec i w 14min05sec widać, że jak kontrujesz to jednocześnie z nakrętką oś też się kręci a nie o to chodzi przecież... więc lipa trochę...
Właśnie skończyłem serwis. Była to NAJGORSZA czynność serwisowa ze wszystkich jakie robiłem XDD
poradnik spoko ale na ch.. ta muzyka-? czasem nie słychać co gada
U mnie jest jakiś dziwny bębenek , pomijając różnice ze moje koło jest na oś sztywną 12 mm i jest na łożyskach maszynowych jest tez tak samo bieżnia odkręcana takim samym kluczem ale problem jest z odkręceniem całkowitego bębenka od piasty. Gdy zaglądam na wylot to nie widać żadnych śrub które pasują na imbus ścianki są okrągłe a najlepsze to jest to ze wkładam tam różne rozmiary imbusa i nic nawet 12 mm wchodzi luźno na wylot i nigdzie się nie blokuje ?? Nigdy sie z czymś takim nie spotykałem
15mm ?
@@statom985 15 mm by tam nie weszło , koła już tego nie mam ale o ile pamiętam to rozwiązaniem było łożysko. Które było w bębenku,po jego wybiciu można było odkręcić bębenek
Zarąbisty materiał. A propos tych kluczy ,,francuskich'' to nie są to ,,francuzy'' tylko ,,szwedy'' czyli klucze ,,szwedzkie'''. Klucz ,,francuski'' ma inny kształt i inny mechanizm. Pozdrawiam serdecznie.
super👍
Świetny instruktaż. Dziękuję. Najlepszego.
Świetny film bardzo pomocny.
w kazdym roweze psuje mi sie naped tzn ze nie ma napedu zapadki w bebenku nie zachodza ,zastanawiam sie czy da sie odkrecic jakos ten bebenek i wyciagnac zwyklymi kluczami bez oryginalnych ?
Bardzo dobry film. Wręcz idealny! Dziękuję. Super robota.
Bez rozkręcania bębenka można go ściągnąć kluczem ampulowym 11? U mnie nie da rady w żaden sposób...
Oczywiście, że można. Jeżeli na bębenku nie masz luzów, zbędnych oporów nie ma sensu go rozkręcać. Kolejna sprawa. O wiele lepiej bębenek zdjąć w całości i rozkręcać w spokoju nad jakimś pojemnikiem żeby nie pogubić kuleczek. Technologia jest następująca: kluczem ( czas4:31) luzujesz nakrętkę tak żeby się ruszyła i dała się odkręcać dalej bez użycia siły. Przechodzisz do kroku ( czas 5:16) i kluczem nimbusowym odkręcasz bębenek. Dopiero potem zabierasz się za rozkręcanie bębenka w spokoju bez zbędnych obaw że pogubisz kuleczki. Ogólnie całość - film bardzo fajny i można się dużo nauczyć.
@@kaczezamieszanie wykruszyło sie u mnie gniazdo na ampuł przy próbie odkręcenia. Miał dość spory luz. Wymieniłem cała piastę- przeplatając koło. Dzięki za info.
@@mmaciek163 W takim wypadku, jeżeli bębenek lub wolnobieg jest w stanie rozkładu i nadaje się tylko do wymiany ( jest na tyle zapieczony że frezy się wyjechały podczas wykręcania )można spróbować go rozkręcić na piaście , tzn:( czas4:31) usuwasz kuleczki i inne wnętrzności a pozostałą częśc która jest nakręcona na ośkę wkładasz w imadło zaciskasz i kręcisz kołem.
Misiaczku, ale zapomniałeś w filmiku pokazać jak zakładać miski do bierzni od strony bębenka, tam gdzie wchodzi konus, i później dopiero pierścień uszczelniający… a idź…filmik fajny ale teraz muszę jeden pierścień wygiąć bo na filmiku nie pokazałeś jednej bierzni… lipa
Wow, super pomocny film! Teraz wszystko jasne :) W swoim przypadku zauważyłem wyczuwalny luz na bębenku + niedokręconą nakrętkę piasty. Zastanawiam się czy nie miało to bezpośredniego wpływu na to, że koło biło.
Cala technologia rowerow mi sie nkepodoba robione to jest zeby ciagle naprawiac ,nic nie trwale lancuch cieniutki zebatki cieniutkie szprychy mozna by czyms zastapić aluminiowymi kolami , opony moga byc 1 cm grube . Rower to dobre ale jak tanie ,ale za taka technologie płacić dzieki. A gdzie bagaz jak podruzujesz -opony nie wytrzymuja ,generalnie potem mi sluzy rower do transportu samego bagazu ,dobze ze duzo nie waze sam to jakos jezdze ale jak podrozuje to mam bagaz z 30 kg ,szybko sie lancuch przeciaga ,opony niszcza ,ostatnio naped w 2 rowerach sie zepsulMam zwyczaj olejenia tylnego kola pare kropel oleju samochodowego do tylnej piasty kola roweru i w ten sposob dwa rowery popsulem 😀 tzn standard "pedalowanie w miejscu" brak napedu ,i glowimy sie i pocimy z fizykami i Albertem Eisteinem jak to mozliwe ze olej uszkodzil napęd tylnego kola ,gdyz przeciez olej wspomaga i zabezpiecza przed rdza ,moze ktos wie ?
polecam pójść na polski
Geje leczyc sie
Dobry materiał, w świecie internetowego "bałaganu" nie często się zdarza oglądać tak przejście objaśniony temat. Jednak nie wiem tylko dla czego jest że w bębenku ma być dużo smaru? i to jeszcze tak gęstego, raz że wtedy bębenek daje duży opór (do tego stopnia że może "zabierać pedały" i w momencie bez pedałowania korba sama się może kręcić), a dwa przy modelach bębenka bez uszczelnień bębenek będzie bardziej podatny na syf. Co do kluczy to bywają również bębenki nie tylko na kluczu 11mm. I ostatnią swoją mądrość jaką bym chciał dodać to to że nie raz przy odkręcaniu wewnętrznej strony bębenka (ta część skręcona imbusem) trzeba użyć dużej siły a wręcz działać z przedłużką najlepiej z pomocnikiem w postaci drugiej osoby by trzymała koło, a same koło było z napompowaną oponą. Przepraszam jeśli ktoś odbiera moje słowa za wymądrzanie się, nie miałem tego na celu, dodałem tylko to co moim zdaniem może jeszcze bardziej pomóc w "walce" z bębenkiem.
wszystko super :) ale jak zawsze w takich przypadkach zastanawiam się do czego ta muzyka w tego typu filmach jest niezbędna, poza przeszkadzaniem oczywiście. Są momenty, często dość istotne, kiedy jest głośniejsza od mówiącego, i ciężko wtedy zrozumieć, no chyba że chodzi o muzykę,, może się nie znam.. :)
Bo każdemu "chirurgowi" pracującemu w żółtych rękawiczkach lepiej się pracuje 😉
Dodam jeszcze tylko że kupiłem sobie klucz imbusowy 11mm , jednak u mnie był klucz 10mm. Na szczęście miałem taki.😏
W moim zestawie nie było uszczelek, po złożeniu dokupię sobie. Pytanie tylko jakie powinienem kupić, czy są tam jakieś oznaczenia? zdaje sobie sprawę że mogą być rózne rozmiary, ale jakiś trop.. W sieci nie mogę tego znaleźć..
Super film, dzięki będzie mi dużo łatwiej
Kaseta przepuszcza podczas jazdy takie chwilowe zgrzyt. W jakiej minucie filmu zobaczę część która jest uszkodzona?
👍
Świetny montaż nagrania oraz wszystko dokladnie wytłumaczone.
2022 nadal jestes?
Jak tu ładnie i łatwo odkręca się tą nakrętkę bębenka w prawą stronę, w mojej pięście Sora FH-RS300 ona nie chce wo gule puścić. Mimo użycia takiego samego klucza jak na filmie.
Rozkręciłes w końcu? Ja mam piastę Novatec i chyba jest skręcona z obu stron. Nie da się odkręcić i jednym imbusem.
@@jackblock7451 Nie dałem sobie spokój
Te rozkręcane klucze to typ Angielski nie Francuzki. 🤗👍
brawo..bardzo dobrze wytlumaczone bez pierdolenia ...dobrze pokazane i objasnione!!!
Co to jest za firma piasty, bo ja mam piastę boost 148 i ona w bębenku też ma takie 2 wypustki przy łożysku które jest wewnątrz bębenka - czyli wychodzi na to że potrzebuje też takiego klucza by dostać się do kulek małych które są w bębenku - bo muszę je przeczyścić i przesmarować bo same łożyska wymieniłem ale jeszcze mi sam bębenek mi został i te kulki małe :) Fajny przydatny filmik - dzięki...
Niestety większość ma wyebane na to żeby odpowiedzieć komukolwiek... Wszyscy tylko czerpać i się pod yebać ma pomóc to nie ma kto. Więc z tego co wiem to w Shimano może być imbus 10 lub 11. Ja mam Novatec i jest 11, a z drugiej strony 12 żeby odkręcić. Ząbków nie smaruj smarem tylko ew olejem delikatnie bo smar je blokuje.
Kolego, czemu moja kaseta 9 rzędowa może pływać, po zakręceniu pedałami?