- 16
- 6 571
MIKI Recykling
Приєднався 20 чер 2022
Jeżeli w odległej przeszłości na naszej planecie istniała kiedyś zaawansowana cywilizacja, to firmy dbające o czystość spisały sie wyśmienicie, ponieważ jak dotąd, nie udało się archeologom znaleźć żadnych skamieniałości odpadów. Taką też rolę w obecnych czasach widzimy dla siebie. Chcemy pozostawić następnym pokoleniom świat wolny od dzikich wysypisk i milionów metrów sześciennych niewykorzystanch surowców wtórnych, zalegajacych na składowiskach odpadów. Przetwarzamy odpady. Zobacz jak! Dowiedz się też co dalej dzieje się z z nimi, kiedy opuszczają naszą sortownię?
Jak wykorzystać odpady przy produkcji cementu?
Czy zastanawiali się Państwo, co dzieje się z odpadami, które nie nadają się do recyklingu? Okazuje się, że mogą one odgrywać ważną rolę w zaskakujący sposób - zastępują węgiel. Zapraszamy do odkrycia fascynującego świata, w którym odpady zyskują drugie życie jako cenne źródło energii!
Переглядів: 246
Відео
Człowiek od recyklingu
Переглядів 7974 місяці тому
Jak sprawić aby świat stał się lepszy? są wśród nas ludzie, którzy wierzą, że da się to zrobić, kochają środowisko i kochają swoją pracę. Tak jak Rafał, który pracuje w firmie Miki Recykling od 16 lat. O recyklingu wie prawie wszystko. Zobaczcie jego historię.
Dlaczego recykling jest ważny?
Переглядів 248Рік тому
Jak w praktyce wygląda recykling szkła, plastiku, papieru - czyli odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym? Zapraszamy do obejrzenia filmów z cyklu "tajniki recyklingu".
Jak recyklinguje się plastik?
Переглядів 788Рік тому
Co roku na Polski rynek trafia150-200 tysięcy ton butelek plastikowych tzw. PET, głównie w postaci napojów do picia. Co dalej dzieje się z taką butelką? Dziś prześledzimy etapy jej drogi.
Czego nie wyrzucać do kosza ze szkłem? - tajniki recyklingu szkła
Переглядів 428Рік тому
Szkło to najstarszy materiał opakowaniowy, służący do przechowywania cieczy, napojów. W ostatnich latach szklane butelki są wypierane z rynku przez tworzywa sztuczne. A wykorzystując odpady ze szkła oszczędzamy zasoby naturalne, takie jak np piasek.Warto dodać, że najlepszą formą recyklingu szkła byłoby jego ponowne wykorzystanie w postaci zwrotnej butelki, która trafiłaby prosto do producenta....
Ile trzeba wyciąć drzew aby wyprodukować kartkę A4? - tajniki recyklingu papieru
Переглядів 2,1 тис.Рік тому
Czy wiedziałeś/aś, że aby wyprodukować 1 kartkę papieru A4 trzeba zużyć aż 5 litrów wody ? Z kolei wytworzenie tony papieru wymaga poświęcenia aż 17 drzew. Recykling makulatury, bo o tym dzisiaj będziemy mówić, oszczędza wodę, drzewa i energię. Drogę odpadu papierowego prześledzimy dziś z firmą Miki recykling w Krakowie.
Które odpady wykorzystuje się ponownie? - odkrywamy tajemnicę sortowni
Переглядів 5982 роки тому
Jak działa instalacja w sortowni odpadów? Jak my jako konsumenci możemy ułatwić pracę tej insatlacji odpowiedni przygotowując odpady w domu?
Co to jest recykling odpadów- czyli co my, mieszkańcy robimy niewłaściwie?
Переглядів 3922 роки тому
Co to jest recykling odpadów- czyli co my, mieszkańcy robimy niewłaściwie?
Chwila bo czegoś nie rozumiem, w całej Polsce mówi się o tym żeby zostawiać korek razem z butelką ponieważ wtedy daje się mu szanse na przetworzenie i między innymi dlatego wprowadzono przytwierdzone nakrętki, a w filmie padają słowa żeby korek wyrzucać osobno, także mam pytanie jak to w końcu jest. Odnośnie etykiet też nigdy nie słyszałem żeby trzeba było je odrywać przed wyrzuceniem butelki, także również chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie.
Zajebiste, nie wydobywamy węgla żeby go spalić ale wydobywamy rope żeby zrobić z niej plastik który spalamy:)
Super inicjatywa 👍 Rafał gratulacje 🙂
Z jednego drzewa można wyprodukowac 12000 kartek formatu A4. Tak tylko przypominam.
Czyli aby wyprodukować jedną kartkę A4. nalezy sciąć jedną małą gałązkę drzewa :) Tak wynika z tego filmu.
Ale w filmie nie ma odpowiedzi i ile i jakich drzew nalezy ściać aby wyprodukować jedną kartkę A4. Czyli jest to zwykła propaganda.
Jak rozumiem z filmu ta woda nie nadaje się dalej już do niczego i musi być utylizowana!