- 14
- 30 047
Geologiczka
Poland
Приєднався 1 кві 2020
Відео
PBL - Polimery przygotowanie próbki do badania pęcznienia
Переглядів 3063 роки тому
Przygotowanie próbki iłu do badania pęcznienia w edometrze w ramach projektu PBL-Polimery
Rozpoznawanie minerałów 5 - łupliwość
Переглядів 1,8 тис.3 роки тому
Najważniejsze informacje o tym co to jest minerał i czym się różni od skały oraz o tym, w jaki sposób można rozpoznawać minerały, bez użycia skomplikowanego sprzętu. Cz.5 - Łupliwość
Rozpoznawanie minerałów 4 - twardość
Переглядів 1,3 тис.3 роки тому
Najważniejsze informacje o tym co to jest minerał i czym się różni od skały oraz o tym, w jaki sposób można rozpoznawać minerały, bez użycia skomplikowanego sprzętu. Cz.4 - twardość minerałów
Rozpoznawanie minerałów 3 - połysk i przezroczystość
Переглядів 1,1 тис.3 роки тому
Najważniejsze informacje o tym co to jest minerał i czym się różni od skały oraz o tym, w jaki sposób można rozpoznawać minerały, bez użycia skomplikowanego sprzętu. Cz.3 - Czym jest połysk i przezroczystość
Rozpoznawanie minerałów 2 - barwa i rysa
Переглядів 1,3 тис.3 роки тому
Najważniejsze informacje o tym co to jest minerał i czym się różni od skały oraz o tym, w jaki sposób można rozpoznawać minerały, bez użycia skomplikowanego sprzętu. Cz.2 - Jak opisywać barwę i rysę
Rozpoznawanie minerałów 1 - pokrój i forma skupienia
Переглядів 2,1 тис.3 роки тому
Najważniejsze informacje o tym co to jest minerał i czym się różni od skały oraz o tym, w jaki sposób można rozpoznawać minerały, bez użycia skomplikowanego sprzętu. Cz.1 - Wstęp oraz pokroje i formy skupienia.
Liquid limit - fall cone method
Переглядів 3,9 тис.4 роки тому
W filmie pokazano w jaki sposób wykonuje się badanie granicy płynności gruntu drobnoziarnistego (spoistego) metodą penetrometru stożkowego.
Liquid limit (Casagrande's method)
Переглядів 6 тис.4 роки тому
W filmie został zaprezentowany sposób przygotowania gruntu i wykonywania badania granicy płynności gruntu metodą Casagrande'a (zgodnie z normą PKN-CEN ISO/TS 17892-12) wraz z metodyką obliczeń.
Plastic limit
Переглядів 4,5 тис.4 роки тому
Film zawiera metodykę wykonywania badania granicy plastyczności zgodnie z normą PKN-CEN ISO/TS 17892-12.
Granice wprowadzenie
Переглядів 1,4 тис.4 роки тому
Film zawiera podstawowe informacje o tym czym są granice konsystencji nazywane również granicami Atterberga, po co są one potrzebne i w jaki sposób możemy je wykorzystać. Sposób badań poszczególnych granic zostaną pokazane w następnych filmach.
Szkoda, że materiał pojawił się dopiero 2 lata po tym jak zrezygnowałem ze studiów geologicznych. Super wszystko pokazane od praktycznej strony.
Dziękuję, pomocny materiał
ua-cam.com/users/shortsW0-njltoLf0?si=Rfw9RfIiIY5Z44lX
ua-cam.com/users/shortsLOblghMgv2E?si=HJpD2LgRl6rYAEf7
ua-cam.com/users/shortsQutAl_VZHp4?si=sHtjkxOZ5Sq7t-bo Witam może pani wie co to?
Super instruktaż/lekcja. Dziękuję.
Dziękuję za film :)
Dziękuję za film 😊
Dziękuję za pomoc
Bardzo obrazowy i pomocny filmik! Czy jest szansa na nagranie analizy areometrycznej? :)
Bardziej przekonuje mnie metoda penetrometru... mniej miejsca na interpretację badacza
Bardzo lubię Pani konkrety. :)
Bardzo dziękuję ❤️
Jak można było tak nazwę zawodu zniekształcić
Bardzo ciekawe nagrania, więcej takich ;)
Uratowała mi Pani głowę na jutrzejsze zajęcia
Tyle błędów że film nie ma nic wspólnego z makroskopowym rozpoznawanie gruntów spoistych w warunkach terenowych. Szkoda czasu na oglądanie
O jakich konkretnych błędach Pan pisze? Szczególnie, że film NIE DOTYCZY makroskopowego rozpoznawania gruntów, NIE DOTYCZY gruntów spoistych (takich w klasyfikacji ISO nie ma) i na pewno NIE DOTYCZY wykonywania jakichkolwiek badań w warunkach terenowych.
Panie Mariuszu Kaczmarek - to się nazywa "hejt pełną gębą" - coś napisać, skrytykować, ale bez konkretów, żeby się nie wydało, że samemu się mało wie... Zachęcam do poszerzania horyzontów i zapoznania się z nowymi normami dot. badań gruntów - choćby korzystając z kanału Geologiczki.
@@geologiczka4189 Badanie makroskopowe przeprowadzamy na gruncie o wilgotności naturalnej -nie podsuszamy pasty gruntowej. Podsuszanie nie odpowiada na pytanie w jakim stanie jest grunt w podłożu gruntowym - 0:34. Formujemy z gruntu kulkę o średnicy 7mm i z tej kulki w dłoniach staramy się otrzymać wałeczek. jeżeli osiągnie on 3mm i nie pękł ujmujemy co za jeden koniec i podnosimy. Jeżeli nie pęka formujemy z niego znowu kulkę i kolejny wałeczek. Liczymy ilość wałęczków udanych i po określeniu rodzaju gruntu na podstawie obserwacji połysku lub jego braku oraz na podstawie próby rozcierania próbki między palcami w wodzie określamy rodzaj gruntu spoistego itd itd - patrz załącznik. Proszę albo poprawić albo usunąć ten pełen błędów materiał z YT . M. Kaczmarek
Poproszę o odmienianie mojego nazwiska - lepiej - Panie Mariuszu Kaczmarku. Proszę poczytać sobie o próbie wałeczkowania przy rozpoznawaniu gruntów spoistych a potem pisać o hejcie.
@@mariuszkaczmarek9496 Panie Mariuszu Kaczmarku, film nie dotyczy analizy makroskopowej, tylko oznaczania granicy plastyczności na podstawie normy ISO. Chyba napisał Pan komentarz nie do tego materiału, co trzeba.