- 14
- 150 896
Karel Protivinský
Приєднався 1 лют 2017
Pouť Boskovštejn s žehnáním koní 17 9 2017
Pouť Boskovštejn s žehnáním koní 17 9 2017
Переглядів: 1 251
Відео
Je mi tě líto hudba a text Miroslav Čech
Переглядів 3,5 тис.7 років тому
Je mi tě líto hudba a text Miroslav Čech
Když se seklo samovazem zaznamenal Fr Holík
Переглядів 57 тис.7 років тому
Když se seklo samovazem zaznamenal Fr Holík
Hasiči Jiřice u Mor Buděj 90 let 17 6 2017 video
Переглядів 1937 років тому
Hasiči Jiřice u Mor Buděj 90 let 17 6 2017 video
Hasiči Jiřice u Mor Buděj 90 let 17 6 2017 video z fotek
Переглядів 1207 років тому
Hasiči Jiřice u Mor Buděj 90 let 17 6 2017 video z fotek
Žně postaru s mlátičkou Blížkovice zaznamenal Fr Holík
Переглядів 55 тис.7 років тому
Žně postaru s mlátičkou Blížkovice zaznamenal Fr Holík
Hubertova jízda Blížkovice 2016 zaznamenal Fr Holík
Переглядів 8957 років тому
Hubertova jízda Blížkovice 2016 zaznamenal Fr Holík
Pálení čarodějnic Jiřice u Mor Budějovic 30 4 2017
Переглядів 4797 років тому
Pálení čarodějnic Jiřice u Mor Budějovic 30 4 2017
Masopust Blatnice 11 3 2017 video z fotek
Переглядів 6677 років тому
Masopust Blatnice 11 3 2017 video z fotek
Tříkrálová sbírka Jiřice u Mor Budějovic 7 1 2017
Переглядів 1747 років тому
Tříkrálová sbírka Jiřice u Mor Budějovic 7 1 2017
Mlátičku už jsem nezažil protože pár let po mém narození z ní zůstalo už jen torzo. Ale ano i můj děda z tátovy strany vlastnil mlátičku, pak měl ještě nevím co to bylo asi prosévačka a pak něco kde byl kovový buben s trny a ještě nějaký stroj s obřím bubnem s s nějakým řetězovým podavačem to asi byla nějaká řezačka, z nových strojů šroťák. Poháněno to bylo stacionárním motorem který byl na takových nosítkách. Motor jsem pak využil a z těch nosítek sundal a vložil a přišrouboval do dřevěné kostry cirkulárky s pilovým listem hanibalka, který jsem pak vyměnil za menší průměry. Plochý řemen jsem patřičně zkrátil.
BRAVO AN EUCH IHR HERZ MUSIKANTEN GOTT SEI MICH EUCH 6
Krasne vyhravaji na masopuste moc se nam to obema libi Maruska a Bozenka z Vysociny.
Krasne nam hraji dekujeme jsme spokojene na Vysocine
Moc krásné a stará technologické ale také je to nádherní
ua-cam.com/video/OyLt6QQ4WCg/v-deo.html
Pěkné video 👍🏻👍🏻
Chlapi krása.Milujem dychovku a veľmi si vážim starších pánov čo s vami hrajú.Posiélal vám srdečný pozdrav zo Slovenska.
:)
Mám tu samou , ale chybí mi síta a kapsičky na vynášení obilí- kdyby něldo náhodou měl.
Takto jsme ještě mlátili před třiceti lety u dědy. Měl mlátičku Wikov (Wichterle a Kovářík) Prostějov a taky řezačku jeteliny (motorovo-ruční). Nostalgie.
Jo, pamatuji mlátičky poháněné parním strojem. Mlátilo se nepřetržitě. V noci chodili hlídky, jestli někde nehoří pole s obilím. Tak asi v 1957. Ještě teď slyším mlaskání hnacího pásu. Mazal se kalafunou.
Pěkná píseň ze Starého Brna 😢🙏👌
Eine Gallus Dreschmaschine hatten meine Verwandten auch noch. Eine Qualitätsmarke für die damalige Zeit. Da habe ich als Kind in den 1970er Jahren noch mitgeholfen beim Dreschen.
Na této mlátičce (Bří galusové Poštorná sme si jako děcka hráli na kombajn ;-)
Supr
Více jak vynikající
Prostě paráda.patri vám můj dík a obdiv.
Převelice záslužné video.diky.diky díky.
Krásná ukázka práce v zemědělství našich otců a dědů , je jen škoda že se okolo mašinek na videu nemotají chlapi mladší generace , co až tito borci tady nebudou ???? Pánové a dámy , klobouček :-)
Ti chlapci mladší generace , pole raději prodají developerům , než by pokračovali hospodaření na rodných lánech.
Jo tak přesně tenhle sme měli doma, děda ho přiháh přes celou republiku domu, dvakrát snim vyjel, a když zjistil že snim neumí a nemá kdo obshluhovat, odstavil ho a pak se po letech rozebral do šrotu, strávili smetim rozebíránim tejden, a ještě se hodilo pár převodů z něj..
Super video, jen te mohli panove taky pustit nahoru na zebrik aspon na jeden zaber. Ale jinak fakt parada.
aké je to smiešne teraz
pametam na tu dobu velmi dobre
boli aj riadkovače
Myslím , že ak bolo obile v štádiu dozretia tým otrasom i s klasov zrno padalo mimo
Pokud nebylo přezrálé, tak nemuselo. Ono se taky hned nemlátilo, nechalo se "dojít" a až potom přišla na řadu mlátička. Za mládí mého táty se sekalo často kosou, obilí se svezlo do stodol a mlátilo třeba až v zimě, cepama. Větší sedláci měli mlátičky. Tu SK-4 jsem později viděl jako vrak, pamatuju si ten nápis. A, jak říkáte, byl bez kabiny. Ty další znám, všechny tady jezdily po polích, samozřejmě postupně, jak šel čas. S Kolosy spokojenost nebyla, velké ztráty. s . To vím od kamarádů, co s nimi pracovali. E_512 - 516 jezdí dodnes. Hned po 2.válce tady na velkostatku prý zkoušeli nějaký kombajn z USA, správce ho odmítl, kvůli ztrátám. Jinak stroje se používaly, pod cukrovku orali lokotraktory.
Môj otec s bratom chodili kosiť robili hektar každý ,čo je strašné ,vojaci čo chodili kosiť mali normu 75 arov
Jednou jsme byli s tátou na jakýmsi zájezdu v Tatrách, před hotelem byla dost velká travnatá plocha. Tráva byla nízká , max. 15 cm, zrovna ji sekal nějaký místní mistr sekáč, otec ho chvíli pozoroval, pak říkal: Tak tenhle teda sekat umí a má dobrou kosu. Malé sekačky tehdy nebyly, ale ten chlap to sekal stejně pěkně. Táta uměl sekat výborně, měl vždycky aspoň koně, krávu nebo kozu a tak kosa si užívala, i když už nehospodařil, ale ten před tím hotelem byl asi lepší. Dědeček mé manželky hospodařil na Vysočině, tam bylo hodně luk a žádná na rovině, všecko hrbaté, ten ještě v 92 letech sekal pro býčka a kozu. Jednou jsem mu šel nasekat já, byl nemocný, celou dobu se třásl strachy, že mu kosu strhám o nějaký krtinec. Nestrhal, ale sekáč nejsem dosud, je to vidět.
to boli časy..
Super historická technika, ano tak naše babičky a dědové pracovali, krása jak se někdo o toto může postarat, a je to docela vzácnost mít v takovém pořádku a ve 100% funkčnosti. MOhli byste udělat "menší výstavičku a prohlídku" pro veřejnost.
mal som asi 6 rokov keď som to videl prvý krát robiť, jediné čo si pamätám ako tie vidli vyhadzovali snopy ,, a že to ťahal traktor
Mně když bylo 5-6 let, tak jsem viděl hrstkovač, říkali tomu žnivárka, vypadal podobně jako samovaz, ale neuměl vázat, pokládal půlsnopy, takže někdo musel jít za ním, v ruce srp, po vašem kosák, podebral jeden, druhý a provázkem s malým prkénkem zavázal. A snop byl hotov. Samovaz byl následník hrstkovače, nebylo se třeba ohýbat k zemi. Pak už byly kombajny , tuším, že SK-4, takové " stříbrné", když mlátili za naší zahradou, husy se měly, jak prasata v žitě. Tolik zrna nedostaly za celý rok, kolik si nasbíraly na sklizeném poli. Předtím tam samozřejmě vkročit nesměly, to by byla mela. A těch myší, co bylo každý rok. Na polích byly stohy slámy a v nich pospolu s nimi bydleli tchoři polní. Dnes je to ohrožený živočich.
SK 4 boli kombajmy bez kabiny ,predtým bola ŽM 330 československý komajn, potom RVHP rozhodlo robiť SK 5 a SK 6 kolos a Niva a Nemci robili E-512 ,514,516
Grizzly 53 sk4 nebyl červený..
Je super, že tohle ještě někdo dokáže provozovat. Nádhera!!!!
Teda pánové! Paráda!