- 8
- 127 719
PrimoPsyche
Poland
Приєднався 23 січ 2018
Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli PrimoPsyche powstała w roku 2021. Naszym celem jest udzielanie wsparcia szkołom i placówkom oświatowym w obszarze szeroko rozumianej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
www.primopsyche.com
+48 509 861 191
+48 (22) 841 01 11
www.primopsyche.com
+48 509 861 191
+48 (22) 841 01 11
Відео
Praca logopedyczna z pacjentami dorosłymi
Переглядів 2,3 тис.11 місяців тому
Praca logopedyczna z pacjentami dorosłymi
Pewność siebie można kształtować! Poznaj sposoby, które działają
Переглядів 4,5 тис.4 роки тому
Jednymi z najczęstszych pytań, jakie padają w kierunku psychologów sportu są te dotyczące pewności siebie. Czy można nad nią pracować? W jaki sposób można ją zwiększyć? Co zrobić, aby było możliwe utrzymywanie jej na tym samym poziomie? Gdy spojrzymy na swoją pewność siebie jak na umiejętność, zyskujemy konkretne możliwości, aby nad nią pracować. Trening koncentracji uwagi jak również trening w...
Mutyzm wybiórczy. Diagnoza i skuteczna terapia.
Переглядів 43 тис.5 років тому
Czym jest mutyzm wybiórczy? Jak można pomóc dziecku z mutyzmem wybiórczym? Mutyzm selektywny (wybiórczy) - Jest to zaburzenie wieku dziecięcego (pierwsze objawy pojawiają się zwykle przed piątym rokiem życia), charakteryzujące się stałą niemożnością mówienia w wybranych sytuacjach społecznych (w których mówienie jest oczekiwane, np. w szkole), pomimo mówienia w innych sytuacjach. Ponieważ mutyz...
Emisja głosu - jak dbać o głos ❔ 📣
Переглядів 30 тис.6 років тому
Pracujesz na co dzień głosem ❔ 📣Głos to Twoje podstawowe narzędzie pracy ❔ 👍 Kilka prostych rad, jak dbać o swój głos: ✔ Podczas mówienia zachowuj wyprostowaną lecz swobodną postawę ciała. Zadbaj o to, żeby ciało nie było napięte, a sylwetka zgarbiona; ✔ Pamiętaj mów na wydechu, nie na wdechu! Dzięki temu Twoja wypowiedź będzie dłuższa; ✔ Nie odchrząkuj nawykowo przed - zamiast tego napij się w...
Jak wybrać psychoterapeutę ❔ 🙎
Переглядів 34 тис.6 років тому
Stoisz przed wyborem psychoterapeuty 💬 Posłuchaj kilku cennych wskazówek od psychoterapeutki dorosłych i dzieci, Marty Jankowskiej 👌👍 Marta Jankowska - psychoterapeutka osób dorosłych, par i rodzin, trenerka dramy i rozwoju holistycznego, miłośniczka życia i uzdrawiającej mocy relacji. Od ponad 15 lat pomaga w odzyskiwaniu życiowej równowagi w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. Wspiera w o...
Zastanawiam się czy mutyzm (wybiórczy i nie tylko) to problem XXIw wykreowany nieco na potrzebę zbyt dużej ilości psychologów, terapeutów którzy mając problem mają dzięki niemu pracę?.... Czy dziecko z mutyzmem to później dorosły introwertyk? Kiedyś jak dziecko mało mówiło nazywali to nieśmiałość lub małomówność i tyle. Pytanie czy poza diagnozą można to faktycznie "wyleczyć" np czy introwertyk może po terapii stać się ekstrawertykiem? A może tak już jest że jedni mówią i nie potrzebują przerwy na oddech, a inny siedzą cicho...
Wszędzie mowa że dziecko gada w domu a poza nie,a mój syn nie gada w domu a po za tak.nie gada z matką ani bratem itd z ojcem i babcią(od str. taty)gada swobodnie.to o co chodzi.czemu nigdzie nie ma takiego przykładu?
Ja mam on 3 roku zycia i dopiero miesiąc mam specjalne zajęcia ❤❤❤
Ja to miałam jak byłam dzieckiem. Nigdy nie zdiagnozowana. Dopiero teraz dowiaduję się, że to ma nazwę
Dzięki za cenne wskazówki. 😎😉
Tzn, ze jak dziecko nie otrzyma terapii slinding - in w szkole, i tylko terapia jest w gabinecie psycholog to nic nie pomoże? Szkola nie zgadza się na takie zajęcia, jedynie co to syn moze otrzymac asystenta do pomocy kiedy jest w szkole.
Ja mam mutyzm😭
Jak widać psychologia zrobiła wielki postęp. Jak ja byłem w okresie szkolnym to osoby z podobnymi przypadłościami były traktowane jak najgorsze śmiecie.
Dziękuję za ten treściwy materiał, znalazłam odpowiedź na każde nurtujące mnie pytanie.
To przez te gry komputerowe na pewno. Przeciez w domu wszystko stabilnie
Co mają gry do tego? Co ty opowiadasz
Mam nadzieję że żartujesz gnoju
Ja mam pytanie: czym różni się lęk społeczny i mutyzm wybiórczy?
Dziękuję za pytanie, postaram się na nie odpowiedzieć. Zarówno mutyzm wybiórczy, jak i lęk społeczny należą do zaburzeń lękowych (czyli ich wspólną cechą jest wysokie nasilenie lęku). W przypadku mutyzmu wybiórczego pojawia się niemożność mówienia w wybranych sytuacjach (spowodowana lękiem i unikanie ich z obawy przed presją na mówienie), zaś w przypadku lęku społecznego dominuje silny lęk przed oceną ze strony innych, obawa przed znalezieniem się w centrum uwagi i zachowania się w sposób, który okaże się kompromitujący, co prowadzi do unikania sytuacji społecznych (zdolność mówienia w takich momentach jest zachowana). Często mutyzm wybiórczy i lęk społeczny współwystępują ze sobą.
@@lena3498 ja mam mutyzm i też mam objawy tego lęku społecznego ale w niektórych sytuacjach czy takie coś też zalicza się do fobii społecznej?
Mutyzm 😂😂 teraz to wszyscy mają. Wystarczy odpowiednie pytanie.
xD ale mam z tego bekę
@@_wiki_0k my mamy z ciebie beke i twojego iq poniżej przeciętnej
Po prostu mnie to śmieszy 😂😂
@@sohegwcc ta jasne mogę mówić co chce
@@_wiki_0k no wow, serio? Mozesz mowic co chcesz? Niesamowite, kiedy na to wpadlas xd
Dziękuję ☺
Ja ma tą chorobe I ja mam tak że z sąśadami I rodziną rizmawiam ale z obcymi I z nauczycielami nie ale z dziecmi Romania
To chopie wiesz o czym piszesz a nie potrafisz tego zrozumieć ? Też za łebka byłem dziwny ale wyrosłem .Odezwij mordę naprawde to nie trudne .Jak kogoś zaczepisz toci odpowie a jak beżie drętwą pizdą to nie .I co cie to obchodzi, powiesz sobie był dziwakiem .Tak jak ty .I sie sam dowiesz jak to wygląda :)Przemyśl to ,
Dlaczego mutyzm wybiórczy dotyczy tylko dzieci? Jeżeli osoba przechodzi etap dojrzewania a choroba nie jest leczona to co? Chorba wyparowuje jak azot? Wydaje mi się, że jestem osobą logicznie myśląca ale coś mi tu nie teges.
Nie, nie wyparowuje. Utrwala się. U mnie zaczęło się w przedszkolu. Ciągali mnie po logopedach, a ja mówić umiałam bardzo dobrze. Później różne bezskuteczne terapie i leki. Zdiagnozowano u mnie jedynie zaburzenia depresyjno-lękowe. Mam 20 lat i sama praktycznie nie wychodzę z domu. Dopiero kilka miesięcy temu przeczytałam o mutyzmie wybiórczym i zaczęłam terapię.
@@Agussaak Daje Ci to jakieś rezultaty? Mam 21 lat i chyba miałam to za dziecka. Teraz mam problemy w ścieżcę zawodowej.
@@littlem1144 ciężka praca i długi proces, tylko ciągłe "odważanie" się może pomóc, ale nie z nastawieniem, że to męka i musze inaczej zginę. Warto sięgnąć pamięcia wstecz i poszukać jakiejś możliwej pierwotnej przyczyny w domu rodzinnym, najbliższym środowisku. W moim przypadku to był ojciec, który ignorował mnie gdy do niego mówiłam. Zaczęłam się bać do niego mówić a później też do innych, czułam, że będę przeszkadzać, że nigdy nie jest odpowiedni moment żeby się odezwać etc. I to przerobić na nowo.Z terapii indywidualnej wyciągnęłam wszytsko co mogłam, udaje mi się nawiązywać jakieś rozmowy o niczym z pojedynczymi osobami, czuję się już swobodnie, ale w grupie już nie umiem tak, milcze jak zaklęta, albo mówienie sąsiadom dzień dobry tak by mnie usłyszeli,jeśli widzę się z nimi twarzą w twarz gdzieś na ulicy to jest okej, ale jeśli siedzą gdzieś na podwórku to już nie umiem, dlatego chcę spróbować teraz terapii grupowej.
Mówi się tak bo u dzieci się najczęściej zaczyna
@@Agussaak Ja pierdole miazga ,też mam syna co ma 5 lat i się to u niego objawiło .Porażka życia. i chuj wie co robić .Nic, z tego co czytam .Trzeba z tym żyć tylko co dalej.....laski nie bedzie miał,roboty też nie nictylko w domu .Porażka ....
Szkoda ze tak mało rad, co mozemy sami zrobić.
Powinny komuś wpierdolic
Na studiach pedagogicznych, gdzie są jakieś podstawy psychologii, zwraca się uwagę, żeby nie próbować leczyć dzieci tylko rozpoznawać ewentualne problemy. Leczenie to zadanie dla psychologa w poradni, kogoś wykwalifikowanego, bo osoba, która zna się tylko powierzchownie albo w ogóle się nie zna, może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
@@leena75pierdolety. Rodzice to najlepsi terapeuci jesli sie im powie co maja robic
Cieszy mnie, że powszechnieje taka wiedza. Nie natykałam się na nią często jak na razie. Dzieciak z mutyzmem bez pomocy może przeżywać koszmar w szkole, wiem z własnego doświadczenia. Wsiowa podstawówka, gdzie dzieciaki przeważnie były wygadane, to dla mnie głównie mroczne wspomnienia.
W dorosłym życiu,też potrafi przeżyć koszmar
@@vilian8724 To już konsekwencja zignorowanego problemu, który przejdzie w coś innego (tak myślę)
@@wolfia9195 Możliwe,pytlko pytanie w co przejdzie
@@vilian8724 Np.w fobię społeczną, i tak dalej.
jeszcze raz zobacze te reklame :/
Ja mam mutyzm wybiórczy już sie poprawia i nie wstydzę się o tym mówić
Jak by ci zajebali byś się odzywala
@@damiangada9737 czy ty się dobrze czujesz?
A w szkole jak sobie radzisz
@@jkrzesinska8160 tak
Też go mam...
Miałam mutyzm wybiórczy, około 15 roku życia zaczęło się poprawiać, nie miałam terapii w tym kierunku, teraz mam 24 lata i w zasadzie mówię już normalnie, ale mam nadal problem ze spontanicznym powiedzeniem znajomemu cześć czy komuś dzień dobry, i mam problem z rozmawianiem z nieznajomymi, najbardziej wtedy gdy to więcej niż jedna osoba, najnormalniej rozmawiam tylko z bliską znajomą, chłopakiem, z rodziną już nieco mniej bo mam z nimi słaby kontakt, największym błędem było to, że nikt u mnie tego zaburzenia nie zdiagnozował. Do tej pory mam żal do psychologów szkolnych, że podejrzewali upośledzenie umysłowe lub schizofrenie, ale to było bardzo dawno temu i w szkole na wsi, może to było powodem ich niewiedzy. Cieszę się, że zaczyna się o tym mówić, istnieje duża szansa, że te dzieci otrzymają pomoc i będą mogły dobrze funkcjonować w dorosłości. Ja zostałam wykluczona z grupy w szkole i znęcano się nade mną, wykorzystywano fakt, że nie jestem w stanie poprosić o pomoc, wszystko to spowodowało rozwój nieprawidłowej osobowości, wszystko to bardzo utrudnia mi życie teraz, na co dzień.
ja mialam podobnie :( ale u mnie to zaczelo sie w wieku 9 lat ja bylam w 4 klasie, ja plakalam kazdego dnia zeby nie isc do szkoly . szkola byla koszmarem, do tej pory mam ochote isc do adwokata i sadzic ta szkole. Ja bylam wyzywana przez nauczycieli, jak teraz popatrze ze ci sami nauczyciele chca podwyzke to mi slabo sie robi!! za co??? za te wyzwiska? za te krzyki? ja bylam tak zahukana w tej szkole ze jedyne wybawienie to bylo gimnazjum bo wiedzialam ze zmienie szkole. Wspolczuje Ci bo wiem przez co przeszlas. Ale zastanawiam sie zeby sadzic polska szkole o swoj honor po prostu, o ludzi takich jak my ktorzy nie moglismy po prostu wykrztusic slowa a zostalysmy upodlone i to jeszcze przez nauczycieli! ktorzy powinni pomagac a nie gnebic! Za kazdym razem pamietm kidy oni sie cos pytali mnie to z usmieszkiem: "pytac jak konia w cyrku" albo mam isc sie leczyc, krzyczenie na mnie bylo non stop:'jestes nie mowa"!! i wiele innych :(
Jeste na cos chora? Chyba uposledzona :((( xd
@@_wiki_0k na serio dla ciebie to jest śmieszne, mam tę chorobę i pisząc takie komentarze możesz kogoś urazić a po za tym to czy mówię nie zbyt zależy o de mnie. :)
@@_wiki_0k z zaburzeń i chorób się nie żartuje
Ciekawe, ja miałam mutyzm wybiórczy w szkole podstawowej, nikt mi nie mógł pomoc! Nauczyciele wyzywali mnie od niemowy a dzieci dokuczały i znęcały się nade mną! Nawet niewiem czy 20 lat temu oni wiedzieli ze jest to mutyzm wybiórczy przez nich moja podstawówka była koszmarem codziennie rano płakałam ze musze tam isc!
Miałam to samo, wtedy nie wiedzieli co to jest, szkoda.. Masz nadal problem z mówieniem w jakiś sytuacjach?
@@sohegwcc moze nie mam problemu z mowieniem ale dalej sie czuje zdolowana w niektorych sytuacjach gdzie chcialabym cos powiedziec a nie moge (nie we wszystkich) zastanawiam sie zeby wziac jakiegos psychologa a u Ciebie jak jest?
@@ewelina4420 u mnie podobnie, ja myślę o tym żeby pójść na terapie.
W moim przypadku mutyzm przerodził się w fobię społeczną. Leki pomogły. Terapii zawsze się obawiałem, polecam iść do psychiatry naprawdę pomoże.
@@quazonx4407 jakie leki Tobie pomogły?